m VROOM DREESMANN prijzen m Gemeenteraad WAALWIJK en pre-adviezen Agenda NIEUWE HUISVESTING SCHOENMUSEUM KRAS' TOURS Profiteert U ook van deze Speciale Serviezen Aanbieding 98 Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen WARENHUIS WOCI1N ^-dbooi.te.-kaattjus 14.95 s= DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 JULI 1959 DEN BOSCH TILBURG - HELMOND voor H U WE LIJ K bouwgrond Abonneert U op „DE ECHO" assistente van de schoolarts Doet 't zelf A. C. van der Voort Uw vacantie dagtochten Monsterboeken gaarne ter inzage Grotestraat 205 WAALWIJK Tafelservies nu 37.48 Combinatie servies nu 98.50 Koffieservies 32-delig 39.98 Drinkserviesje 30 deiig nu 24.50 Theeservies Drinkserviesje 30 deug nu 18.95 Eet-, ontbijt- en koffieservies serviezen Voor voordelige serviezen nu bij ALLEEN GELDIG WOENSDAG 29 JULI GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Een schitterende partij velvetee meisjes-en damesflats, met ster ke rubberzolen. Maten 33 t/m 39. Alleen in zwart. NU spotgoed koop, per QQC paar slechts M O Zandzeef, flinke schep met 4 dierfiguur- zandvormen. Alles in zacht plastic. Een leuk cadeautje, waarmee de kleuters zich urenlang kunnen bezig QQc houden M O Kobler, 3/4 duster zonder mouwen, in de maten small, medium en large. Vele leuke kleuren en moderne dessins. Een schort waarmede U toch „ge kleed" bent ^48 Prima wekker, in luxe uitvoering, met bol glas, goudrand en re liëfwijzerplaat. In groot of klein model. U kunt uit 4 kleuren kiezen. Eén jaar "788 garantie Grote klos machinegaren, van prima kwali teit, in wit en zwart. Nr. 36, 40, 50. 73c NU 2 klossen voor slechts Fabriekspartij graslinnen, van prima Twents fabrikaat voor 1 en 2 persoons lakens en slopen, 180 cm. breed, per meter 2.18 4 78 150 cm. breed, per meter Bad-, strand- en kampeertas. Uitge voerd in zware linnen stof, met voorzak en naamkaartje. Grote maat. Verkrijgbaar in 5 kleuren: rood, groen, bleu, zwart en geel. Zo'n gezellige tas waar veel in kan. 68 Slechts lm Voordelige partij be drukte zomerlinge- rie-stoffen, in diverse moderne 4 en 5 kleu ren dessins. 80 cm. br. Bedrukte cloquette 1.38. Bedrukte lingerie katoen O Oc 45-toeren platen, met bekende artiesten, zoals Tobi Rix, Pat Boone, Fats Domino, Freddy, Cath. Valente e.v.a. Accordeonmu- ziek, dansmuziek etc. Gloednieuw, 4 98 krasvrij Voorraadbussen, voor koffie, thee, sui ker etc. van kristal hel der plastic met diverse fris gekleurde deksels. Onmisbaar in de keu ken. Per stel 4 98 van 3 stuks Grote partij heren- singlets en slips, met goede pasvorm. Sterke ribtricot kwaliteit. Nu extra voordelig. 4 68 maten 5, 6, 7 Herenoverhemd, In ton-sur-ton kwaliteit sanfor. Diverse mooie dessins. Dubbele man chetten en modern ge sneden boord 8** Theekransjes, een heerlijk banketbakkers koekje met nootjes. C l?C 250 gram Pindakaas, uit Java pinda's bereid. r At Per pot D M Zeer fijne kwaliteit. statie) om eens een internationaal aan het werk te zien, want De Vries speelde in het Ned. elftal bij de wedstrijd tegen Bulgarije in So fia en Terhorst moet een stop per zijn, waar een goed voetbal- er nog alle respect voor heeft. Hopelijk heeft KWB weer eens een extra goeie dag, zodat de ïbbers kunnen genie- sportliefhe n sp tieve wedstrijd. ten van een spannende en spor- Aanvang 7 uur. Openbare vergadering van de raad er gemeente Waalwijk, te houden ip donderdag 30 juli 1959 om half 8 :en gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 2 juli 1959. 2. Ingekomen stukken: a. Van de gedeputeerde staten; b. van de Regionale Brandweer Midden-Brabant Tilburg: Ontwerp-rekening 1958 en ontwerp-begroting 1960; c. Controleverslagen rekenplich- tigen. 3. Voorstel tot wijziging der politie verordening. 4. Voorstel tot wijziging der ge meentelijke bouwkredietrege- ling 1959. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaf fing van verkeersborden en -toe stellen. 6. Voorstel tot overname in eigen dom, beheer en onderhoud van gedeelten der Eerste Zeine en Tweede Zeine. 7. Voorstel inzake waarborging rente en aflossing van een geld lening, aan te gaan door de Stichting St. Antoniushof. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 50 der kleuteronderwijswet voor aanschaffing van leermid delen ten behoeve van de r.k. kleuterschool Waalwijk-Centr. 9. Voorstel tot het verstrekken van gelden in rekening-courant aan de Stichting „Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken". 10. Voorstel tot het verstrekken van een hypothecair krediet aan de Stichting Nationaal Schoenen museum alhier. 11. Voorstel tot verhoging der jaar lijkse subsidie aan de Stichting Nationaal Schoenenmuseum al hier. 12. Nota van B. en W. aangaande 't gemeentelijk woningbezit en in zake de mogelijkheid tot aan koop van gemeentewoningen door particulieren. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet tot verbetering van de verwarmingsinstallatie der flatwoningen aan het Hertog Janpark. 14. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed aan de Grotestraat. 15. Voorstel tot aankoop van grond aan de Elzenweg. 16. Voorstel tot aankoop van grond aan het Richtpad. 17. Voorstel tot ruiling van onroe rend goed aan het Laageinde. 18. Voorstel tot verkoop van een woning aan de St. Antonius- straat. 19. Voorstel tot verkoop van grond aan de Burg. Smeelelaan. 20. Voorstel tot verkoop van grond aan de Akkerlaan. 21. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van industrieterrein aan de El zenweg. 22. Voorstel tot deelname aan een obligatielening, uitgeschreven door het Keuringsinstituut voor W aterleidingartikelen 23. Wijziging begroting. Pre-advies: Krediet aanschaffing verkeers torden en knipperlichten. In de vergadering van 31 augus tus 1957 heeft de raad besloten de bevoegdheid tot het nemen van maatregelen, als bedoeld in art. 4 van het wegenverkeersreglement te delegeren aan het college van b. en v. Tezelfdertijd werd een commissie ingesteld met als taak advies uit te brengen aan b. en w. inzake de te nemen maatregelen ter beveiliging van het ook in deze gemeente sterk toegenomen wegverkeer. Ter uitvoering van een en ander zijn terzake tot stand gekomen een voorrangsregeling ten behoeve van de Besoijensestraat en eenzelfde re geling voor de Mr. van Coothstraat, Putstraat en Groenstraat. Thans dringt genoemde commissie er op aan, om ten aanzien van be paalde gevaarlijke verkeerskruisin- gen in de gemeente soortgelijke maatregelen te treffen. Deze gevaarlijke wegkruisingen zijn gelegen in: a. de route Westeinde-Grotestraat; b. de route langs de spoorlijn; c. 't kruispunt Burg. Moonenlaan- Kerkstraat. Bij b. en w. is in voorbereiding 'n besluit om voor het wegverkeer over de sub a. en b. genoemde rou tes een voorrangsregeling te treffen boven het verkeer, komende uit de op deze routes liggende zijstraten, terwijl door een bebakening aldaar van het sub c. genoemde kruispunt de verkeerssituatie afdoende bevei ligd kan worden. Voor wat betreft de kruising Her tog Janstraat-Wilhelminastraat met de Grotestraat, stellen b. en w. zich voor, deze door het aanbrengen van een knipperlichtinstallatie te bevei ligen. Het komt b. en w. minder juist voor dit kruispunt als voor rangskruising te doen aanmerken, daar beide wegen volkomen gelijk waardig zijn. Ter effectuering van deze maat regelen is het noodzakelijk om langs de hierboven bedoelde routes en kruispunten een aantal verkeersbor den te doen plaatsen. In totaal zul len een 90-tal verkeersborden en een 4-tal knipperlichten benodigd zijn. Waalwijk bezit sinds een vijftal jaren een uniek museum, hetwelk is ondergebracht in het oudste huis der gemeente, gelegen aan de Klooster- werf. In dit pand, zijnde het restant van een voormalig nonnenklooster en daterende van rond 1400, is n.l. een volledig ingerichte schoenma kerswerkplaats te vinden, zoals deze er 100 jaren geleden in de Lang straat in het algemeen uitzag. Bovendien is daar een grote col lectie schoeisel in grote verscheiden heid bijeengebracht, zoals dit in het verre verleden werd gedragen, ter wijl ook exotische exemplaren uit alle landen van de wereld naast het meest moderne schoeisel aan deze verzameling werden toegevoegd. Doch niet alleen schoenen, ook 't leder en de looierij hebben in dit museum onderdak gevonden. Naast een aantal gravures, waarop tal van schoenen uit de oude tijd zijn afge beeld, zijn er kunstig bewerkte pro- dukten van leder te vinden. Kosten noch moeite werden ge spaard en middels schenkingen en aankopen heeft de collectie zich ge stadig uitgebreid. De belangrijkheid en schoonheid van het beschikbaar materiaal blijkt wel uit de talrijke aanvragen, om foto's en historisch schoeisel beschikbaar te willen stel len voor tentoonstellingen, opening van winkelpanden e.d. en uit de en thousiaste reacties van het belang stellende publiek. Omdat in ons land geen ander soortgelijk museum bestaat, besloot het bestuur van de „Stichting Oud heidkundig Museum voor de schoen en lederindustrie" in 1957 deze naamgeving te wijzigen in „Stich ting Nationaal Museum voor de schoen- en lederindustrie". Alhoewel het museum zich in de loop der jaren zowel in als bui ten den lande een zekere ver maardheid en bekendheid heeft ver worven, moet, wil laatstgenoemde naam behoorlijk tot zijn recht ko men, de huisvesting van het mu seum in overeenstemming worden gebracht. De beschikbare ruimte is reeds van het begin af te klein geweest. Dit heeft tot gevolg, dat slechts een klein gedeelte van de collecties kan worden geëxposeerd en dan nog in onvoldoende mate, terwijl voor de bibliotheek, het leder en de looierij in het geheel geen plaats beschik baar is. Voorts kan men zich bij een aan tal bezoekers van meer dan tien on voldoende bewegen, hetgeen zowel voor de bezoekers als voor de rond leiding zeer hinderlijk is. Veelvuldig worden aanvragen om rondleiding ingetrokken, wanneer moet worden meegedeeld dat dit slechts met ma ximaal tien personen tegelijk kan plaats vinden. Bovendien is de toestand van het gebouw van dien aard, dat het on verantwoord is om het museum daarin nog langer te huisvesten. Hoe eerbierwaardig dit gebouw ook moge zijn en hoe vol ook van her inneringen aan Waal wij ks verleden, aan het gestelde doel kan het helaas niet meer beantwoorden. De vochti ge toestand is er oorzaak van ge weest dat reeds een aantal exotische schoenen van grote waarde volledig zijn bedorven, terwijl een ander aantal onherstelbaar is beschadigd. Om verdere ontluistering te voorko men, zijn de meeste kostbare exem plaren, welke als regel tevens de meest kwetsbare zijn, door het be stuur zelf in bewaring genomen. Nu dit museum, dank zij het on vermoeibare streven van het be stuur, een rijke en unieke collectie heeft kunnen verzamelen, dient er voor gewaakt te worden, dat dit werk niet in enkele jaren weder verloren zal gaan. Genoemd museum immers herbergt een schat aan stil le getuigen van de kunstvaardigheid en het vakmanschap van hen, die de grondslag hebben gelegd voor het geen wat de gemeente Waalwijk nu is, n.l. het centrum van de Neder landse schoen- en lederindustrie. Het bijeenbrengen van wat vorige generaties hebben gepresteerd, heeft een diepere zin; dit vormt als het ware een spiegel van de eigentijdse cultuur. Zo kan een museumcollec tie, wanneer deze doelmatig is sa mengesteld en op deskundige wijze wordt geëxposeerd, dienen tot in spiratie en instructie van de ont werper in de hedendaagse industrie. Hier ligt een grote taak voor het onderwijs en het is dan ook een verheugend verschijnsel, dat het be zoek aan ons museum door de schooljeugd aanmerkelijk is toege nomen. Van deze jeugd komt straks een groot percentage in onze leder en schoenindustrie terecht en het is op deze wijze, dat haar reeds nu liefde voor het vak kan worden bij gebracht. Het is voor onze gemeente met haar speciaal op de schoenen- en lederindustrie afgestemde bevolking min of meer een erezaak, om aan dit museum een waardige plaats in on ze samenleving te schenken, waar door de bijeengebrachte collectie behouden kan worden en beter tot haar recht komt. Het is dan ook om deze reden, dat het stichtingsbestuur van genoemd museum zich tot de raad wendt met het verzoek, een hypothecair krediet beschikbaar te willen stellen. Met behulp van dit krediet zal genoemd bestuur het pand Grotestraat nr. 148 - de woning van de heer Witlox - aankopen en daarin het museum onderbrengen. De inrichting van dit nieuwe mu seum, omvattende de aankoop en plaatsing van vitrines, meubilair, verlichting, enz. zal worden ver zorgd door het bedrijfsleven, dat ook in het verleden bij het uitbrei den van de collecties voortdurend zijn medewerking heeft verleend. B. en, W. zijn van oordeel dat de instandhouding van het onderwerpelijke mu seum, middels een hetere huisvesting, in het alge meen belang verantwoord en noodzakelijk is, en stel len de raad voor het ge vraagde hypothecair kre-' ïikbaar te s diet heschil stellen. Op vrijdag 31 juli 1959 hopen mijn geliefde ouders Jac. Passier-Cl. H. M. Passier- v. Pruijssen hun zilveren huwelijksfeest te vieren. De H. Mis van dankbaarheid zal worden opgedragen in de parochiekerk van St. Antonius om 9 uur. Tevens zullen zij op die dag herdenken dat hun zaak, café „de Heibloem", 25 jaar gele den werd opgericht. Hun dankbare zoon JAN Waalwijk, juli 1959 St. Antoniusstraat 5. Receptie wordt gehouden in café „de Heibloem" van 2.00- 3.30 uur. Kennismaking zoekenden van alle leeftijden en standen. Wendt U voor serieuze huwe lijksbemiddeling tot de afde ling van de 10 samenwerken de huwelijksbemiddelingskan toren. Talloze dankbetuigin gen ter inzage. Nederlands Bemiddelingscentrum. Hoofd Administratie postbus 6037 Amsterdam. Ontvangkantoor Nw. Bosscheweg 92 te Tilburg. Ontvangdagen dag. ook zat. en zond. v. 2-8 uur. Desgewenst huisbezoek. TE KOOP gevraagd te Waalwijk STUKJE voor woonhuis. Wil goede prijs betalen. Brieven onder nr. 1182 aan 't bureau van dit blad. DISTRICTSSCHOOLARTSENDIENST WAALWIJK Sollicitanten worden opgeroepen voor de betrekking van Salaris 125,45250,per maand, bruto, (exclu sief 5,6% compensatie A.O.W.), afhankelijk van leeftijd en ervaring. VereistenEinddiploma Middelbare school (M.M.S. enz.) of Mulo, en enige kantoorervaring; kunnende typen. Schriftelijke sollicitaties vóór 10 aug. 1959 te richten aan de Voorzitter van. de commissie van beheer van de districtsschoolartsendienst Waalwijk, p.a. gemeentehuis Waalwijk. HOUDT U BIJ HOUT Ronde stokken, tegelboard, meubelplaat, triplex, Fins berken-triplex. SPECIALITEIT GELIJMDE en GEVLAKTE KASTPLANKEN. Hout-, board- en triplexhandei GROTESTRAAT 389 WAALWIJK MET EEN VAN ONZE FANTASTISCHE Zondag: Eifelgebergte en Monschau met boottocht 11.50 Maandag: Zuid-Limburg, Valkenburg, met volledige rondrit 8.50 Dinsdag: Eifelgebergte en Monschau met boottocht 11.50 Woensdag: Luxemburg, Clairveaux10. Donderdag: Keulen, Königswinter, Ahrthal 12.50 Vrijdag: Amsterdam, Alkmaar-Kaasmarkt, IJmuiden, Velzen, Zandvoort, Aalsmeer, met bezoek aan MINO-CORSO en nieuwe tunnel 7.50 Vrijdag 14 aug. extra dagtocht naar Middel burg. Veere en rondvaart Delta-werken, rondtoer over Walcheren, met een bezoek aan Westkapelle en Zoutelande f 10. Gezien de grote belangstelling een extra 3-daagse reis naar Ardennen, Luxemburg, Moezel, Rijn op 10 augustus, volledig verzorgd, slechts f 65. Andere meerdaagse reizen nog beperkt mogelijk. Vraagt gratis ons reisprogramma met een keur van vacantiereizen. Vertrektijden buitenland 6.30 uur; Vertrektijden binnenland en ook op zondag 7.30 uur. Plaatsbewijzen Reisbureau KRAS 's-HERTOGENBOSCH Telefoon K4100 - 6800 te Waalwijk: Sigarenmagazijn Van Hulten-Pulles Grotestraat 247, tel. K4160 - 2764. Wij hebben een schitterende collectie Porcelein met goudlij n 22-delig Thee-, Ontbijt- en Eet servies met modern bloem- decor; fraai porcelein Crème porcelein met fraai decor voor 12 personen 1 helder geslepen met fraai motief mooi gedecoreerd porcelein 9-delig helder glas met geslepen steel Crème porcelein met goud- lijn-decor. Voor 12 pers. Compleet 117.50 Nog meer PRACHT. op onze serviezen-afdeling met belangrijke KORTING SPEET

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 3