Nederlandse zwemploeg versloeg Britten 112-89 H DRUNEN Waalwijkse en Langstraatse Courant NIEUWE WERELDRECORDS voor Anita Lonsbrough, Ria van Velsen en Ned. Damesploeg 4 x 100 m. wisselslag estafette MAANDAG 27 JULI 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen 82e JAARGANG No. 60 Abonnement: 22 cent per ween: per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tartef Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 Corrie Schimmel bracht Europees en Ned. record 400 m. vrije slag 0.8 sec. omlaag Er gingen onder de heren van de vaderlandse sportpers zater dagmiddag tijdens de zweminterland NederlandGroot Brittan- nië in het Hoefsven stemmen op zo van: „Een aardig had maar bijzonder langzaam en helemaal niet geschikt om wereldrecords te breken." Uw verslaggever nam deze uitlatingen voor wat ze wa ren, ten eerste omdat hier vakmensen aan het woord waren en ten tweede om niet beschuldigd te worden van het zo bekende chauvinisme, waarmee in de omgang tussen Noord en Zuid helaas nog steeds ge- en veroordeeld wordt. De heren hadden de woorden echter nauwelijks over de lippen of in een prachtige stijl bracht de 17-jarige Anita Lonsbrough uit Huddersfield 't wereldrecord op de 200 meter schoolslag da mes van 2.51.3 op 2.50.3 en liet onze Nederlandse favoriete Ada den Haan bijzonder zwak op deze afstand ditmaal 4.2 sec. achter zich. Daarmee was het echter nog niet op, want zondag knabbelde de Nederlandse damesploeg 1.4 sec. af van het eigen wereldrecord op de 4 x 100 meter wisselslag estafette en bracht tevens de 16-jarige Ria v. Velsen in deze al stand t wereldrecord 100 m. rugslag van 1.11.9 op 1.11.7. Corrie Schimmel tenslotte maakte aan alle fabeltjes een einde door haar eigen Europese en Ned. record op de 400 m. vrije slag dames met 0.8 sec. te verbe terenteren. En omdat 't blijkbaar niet op kon in dit „langzame bad, leverde de 24-jarige en jarige Leo Verburgt een voortreffelij ke prestatie door het Ned. record on de 400 m. vrije slag heren te brengen op 4.39.4. Uw verslaggever heeft daarna geen deskundige opmerkingen meer gehoord, want het werd ten slotte een prachtige Nederlandse revanche voor de in 1958 in Blackpool geleden nederlaag: 112-89. VOORTREFFELIJK GEOR GANISEERD ZWEMFEEST. Het zwemfestijn, dat deze in terland dank zij het prachtige zo- ineerweer en de uitstekende or ganisatie is geworden, begon za terdagmiddag om half vijf met de voorstelling der beide ploegen, waarbij de volksliederen werden gespeeld door de harmonie Sint Crispijn. Een openingswoord wera daarna gesproken door de voorzitter van de KNZB, de heer Jan de Vries, die er zijn voldoe- Lonsbrough, die Ada volkomen kansloos liet en op sublieme wij ze het wereldrecord op deze af stand op haar naam bracht met 2.50.3 en daarmee de tijd van Ada met 1 sec. verbeterde. Ada moest genoegen nemen met een tweede plaats op 4.2 sec. Betty Heukels stelde wat teleur en moest met 2.59.5 met een vierde plaats ge noegen nemen achter de Britse Christine Gosden (2.55.3). Uiterst boeiend was de strijd op de 100 m. vrije slag heren. Theo Hoogveld en Peter Kendrew Hier neemt het 17-jarige Engelse kantoormeisje uit Huddersfield Anita Lonsbrough de gelukwensen in ontvangst van een WZV-ster na haar prachtige race op de 200 m schoolslag waarbij zij 'n nieuw wereldrecord vestigde en Ada den Haan kansloos achter zich liet. ning over uitsprak dat er nu ook in het zuiden eens een interland werd gehouden. Verder wees hij op het belang van deze interland in verband met de selectie voor de Oolympische Spelen in Rome in 1960. Het eerste nummer van deze ontmoeting tussen de ploegen van Nederland en Groot-Brittan- nië werd een Britse overwinning. Op de 200 meter vlinderslag he ren waren de Britten Graham Sy- kes en Ian Blyth duidelijk ster ker dan onze jongens Bert Sitters en Charles Ritton. Op de 4 x 100 meter vrije slag dames toonden onze dames Henny v. d. Velde, Corrie Schim mel, Sita Posthumus en Cockie Gastelaars zich sterker dan de Britse meisjes Diana Wilkinson, Natalie Steward, Margaret Toms en Beryl Noakes en wonnen op deze afstand met 4.23.9 tegen 4.26.8. Een volkomen verrassing bracht de 200 m. scoolslag dames, want het was hier niet onze favoriete Ada den Haan, noch de sterk op komende Betty Heukels, die hier als eerste aan tikte, maar Anita gaven hier elkaar geen duim breed toe en tikten ten slotte ge lijk aan in de tijd van 0.59.5, maar de jury verklaarde de Brit tot winnaar. Leo Verburgt finishte als goede derde in de tijd van 0.59.6. De 100 m. rugslag werd geheel volgens verwacnting een over winning voor het Zian-meisje Ria van Velsen in 1.12.4 voor de Brit se Margaret Edwards op 1 sec. Rini Dobber werd vierde achter Carole Hussey. Een gemakkelijke Britse over winning werd de 15f)0 m. vrije slag heren, die Robert Shreenan op zijn naam bracht in 19.20.0 min., ruim negen seconden snel ler dan zijn landgenoot Kennedy en ver voor Hermsen en Bonte koe. Het laatste zwemnumjner van deze eerste dag werd een fraaie Nederlandse overwinning, want de Nederlandse heren estafette ploeg bestaande uit Jaap de Jong, Wieger Mensonides, Bert Sitters en Theo Hoogveld, versloeg de Britten Sykes, Rowlinson, Sy- inans en Ivendrew met 3 sec. Het was ten slotte de Neder landse waterpoloploeg, die met een duidelijke en fraaie 92 zege op de Britse zeven 't Nederland se puntentoaal op 51 wist te bren gen. De Britten finishten op de eerste dag met een puntentotaal van 52. In de waterpolowedstrijd viel het krachtsverschil tussen de bei de ploegen op. Bij de Nederlan ders trok voor al het snelle tem po en het voortreffelijke plaatsen op en het ziet er naar uit dat Ne derland op dit gebied weer een hartig woordje op internationaal niveau zal gaan meespreken. De rust in deze wedstrijd ging in met een 42 voorsprong voor de Ne derlandse ploeg door doelpunten van v. Dorp, v. d. Zwan, v. d. To ren en Muller, terwijl Hewetson tweemaal voor de Britten scoor de. Het Nederlandse overwicht kwam in de tweede speelhelft heel duidelijk aan het licht door doelpunten van Rail (2 x), van Dorp, v. d. Toren en Muller. De leiding was in handen van de Belgische scheidsrechter Bau- wens. TWEE WERELDRECORDS. De tweede dag van deze boei ende interland bracht de Neder landse ploeg de grote punten- winst, want van de 8 onderdelen wisten de Briten er slechts één te winnen. Het begon al met 'n fan tastische prestatie van de Neder landse damesploeg op de 4 x 100 m. wisselslag estafette. Ria van Velsen, Tineke Lagerberg, Ada den Haan (op het laatste ogen blik inplaats van Betty Heukels opgenomen) en Cockie Gaste laars zwommen deze afstand na melijk in een nieuwe wereldre cordtijd van 4.51.5, een winst op het bestaande record van 1.4 sec. Er gebeurde op deze afstand ech ter nog meer. Ria v. Velsen haal de het wereldrecord van Judy Grinham op de 100 in. rugslag (1.11.9) met 0.2 omlaag, ondanks het feit dat zij tot weemaal toe de lijnen raakte. Cockie Gastelaars bleef hier op de 100 m. vrije slag slechts 0.1 onder haar eigen Eu ropese record van 1.02.9. Tineke Lagerberg deed de 100 m. vlin derslag in 1.13.0 een prestatie die ze even later zou herhalen en Ada den Haan had voor de 100 in. schoolslag 1.23.8 nodig. Deze prestatie was kennelijk 'n sterke stimulans voor de jarige Leo Verburgt, die hierna de 400 m. vrije slag heren won in de niéuwe Nederlandse recordtijd van 4.39.4, met ruim verschil voor de Brit Shreenan, die 4.48.7 nodig had. De enige Britse overwinning op de tweede dag kwam van Gra ham Sykes, die de 100 m. rugslag in 1.05.5, vóór Jaap de Jong in 1.06.8, zwom. Een nieuw Nederlands en Eu ropees record haalde Corrie Schimmel uit het water op de 400 in. vrije slag dames. Met 457.7 bleef ze 0.8 sec, onder haar eigen record. Wieger Mensonides liet er op de 200 ni. schoolslag heren geen twijfel aan bestaan wie de sterk ste was en finishte in 2.43.0 met 6.3 sec. op de moeilijk zwemmen de Rowlinson. -Cockie Gastelaars tikte op de 100 in. vrije slag dames het eerst aan na een boeiende strijd met de uitstekend meekomende Natalie Steward (1.04.6 tegen 1.05.4). De 100 m. vlinderslag dames werd 'n dubbele Nederlandse overwin ning, waarbij Tineke Lagerberg onze recordhoudster Atie Voor bij achter zich liet. Het waren ten slote de Neder landse heren Leo Verburgt, Wiin van Spingelen (een goede 200 m. in 2.14.4), Theo Hoogveld en Charles Ritton, die de totale Ne derlandse zege in deze zwemin terland een sprekend aanzien ga ven. Zij versloegen op de 4 x 200 m. vrije slag heren de Britten Clarke, MacKechnie, Shreenan en Still in de overigens zeer matige tijd van 8.58.2. De gedeailleerde uitslagen van deze zweminterland luiden: 200 m. vlinderslag heren: 1 Graham Symonds (G.B.), 2.32.7; 2 Ian Blyth (G.B.) 2.33.2; 3 Bert Sitters (N.) 2.41.0; 4 Charles Ritton (N.) 2.44.2. 4 x 100 m. vr(je slag dames: 1 Nederland 4.23.9; 2 Groot- Brittannië 4.26.8. 200 m. schoolslag dames: 1 Anita Lonsbrough (G.B.) 2.50.3 (nieuw wereldrecord); 2 Ada den Haan (N.) 2.54.5; 3 Christine Gosden (G.B.) 2.55.3; 4 Betty Heukels (N.) 2.59.5. 100 m. vrije slag heren: 1 Peter Kendrew (G.B.) 59.5; 2 Theo Hoogveld (N.) 59.5; 3 Leo Verburgt (N.) 59.6; 4 Stan Clark (G.B.) 1.00.8. 100 m. rugslag dames: 1 Ria van Velsen (N.) 1.12.4; 2 Margaret Edwards (G.B.) 1.13.4; 3 Carole Hussey (G.B.) 1.15.1; 4 Rini Dobber (N.) 1.15.3. 150Ö m. vrije slag heren: 1 Robert Shreenan (G.B.) 19.20.0; 2 James Kennedy (G.B.) 19.29.1; 3 André Hermsen (N.) Ï9.42.6; 4 J. Bontekoe (N.) 20.22.2. 4 x 100 m. wisselslag estafette heren: 1 Nederland 4.25.8; 2 Groot- Brittannië 4.28.8. Waterpolo NederlandGroot- Brittannië 92. 4 x 100 m. wisselslag estafette dames: 1 Nederland 4.51.5 (nieuw we reldrecord); 2 Groot-Brittannië 4.53.6. 400 m. vrije slag heren: 1 Leo Verhurgt (N.)_ 4.39.4 (nieuw Ned. record); 2 Robert Shreenan (G.B.) 4.48.7; 3 James Kennedy (G.B.) 4.55.4; 4 Koos de Jong (N.) 4.56.8. 100 m. rugslag heren: 1 Graham Sykes (G.B.) 1.05.5; 2 Jaap de Jong (N.) 1.06.8; 3 Jan Jiskoot (N.) 1.08.1; 4 Michael Payne (G.B.) 1.09.9. 400 m. vrije slag dames: 1 Corrie Schimmel (N.) 4.57.7 (nieuw Ned. en Eur. record); 2 Judith de Nijs (N.) 5.00.5; 3 Ju dy Samuel (G.B.) 5.09.8- 4 Nan Rea G.(B) 5.10.2. 200 m. schoolslag heren: 1 Wieger Mensonides (Ned.) 2.43.0; 2 Gerard Rowlinson (GB) 2.49.3; 3 Laurens Kostelijk (N.) 2.49.5; 4 James MacTaggar (GB) 2.o 1.4. 100 m. vrije slag dames: 1 Cockie Gastelaars (N.) 1.04.6; 2 Natalie Stewart (G.B.) 1.05.4; 3 Sita Posthumus (N.) 1.05.9; 4 Diana Wilkinson (G.B.) 1.06.8. 100 m. vlinderslag dames: 1 Tineke Lagerherg (N.) 1.13.0; 2 Atie Voorbij (N.) 1.14.8; 3 Shei la Watt (G.B.) 1.15.3; 4 Jean Oldroyd (G.B.) 1.17.4. 4 x 200 m. vrije slag heren: 1 Nederland 8.58.2; 2 Groot- Brittannië 9.10.4. Eindstand: Nederland 112 pun ten, Groot-Brittannië 89. Na de officiële wedstrijden kwamen de poloploegen van bei de landen opnieuw tegen elkaar in het water, maar nu voor een vriendschappelijke ontmoeting. Ook nu weer was ons nationale zevental duidelijk de beste ploeg en won met 102. In het kader van deze landen- ontmoeting mag niet onvermeld blijven, dat de Britse ploeg, die alhier in de hotels Italiaander en Moonen logeerde, zaterdagmor gen op het gemeentehuis door 't gemeentebestuur werd ontvan gen. De gasten werden daarbij toegesproken door burgemeester Teijssen met de volgende woor den „Sportevenementen worden slechts zelden officieel ingeleid. Nu in Waalwijk de zwemwedstrij den Nederland-Groot-Brittannië plaats vinden, is er alle aanlei ding om "dit zeldzame evenement ook voor een ogenblik in de offi ciële sfeer te brengen. Het gemeentebestuur rekent 't zich tot een eer om de deelneem sters en deelnemers aan deze wedstrijden officieel ten stadhui- ze te begroeten en te ontvangen en zeer in het bijzonder geldt dit degenen, die van Groot-Brittan nië naar Nederland zijn gekomen. Het heeft ons zeer verheugd dat -1 prachtige zwembad van Waal wijk voor deze interland-wed strijd is aangewezen en dat als gevolg hiervan de roem van ons bal zal klinken tot over de oce aan. Wij hopen dat deze interna tionale sportontinoeting aan al len veel genoegen zal verschaffen en dat de Engelse deelneemsters en deelnemers onuitwisbare her inneringen aan Waalwijk en Ne derland mede huiswaarts zullen nemen." Verder bracht de burgemeester dank aan de KNZB op deze ontvangst vertegenwoordigd door voorzitter Jan de Vries en secre taris Buiskool voor het feit, dat deze interland aan Waalwijk was toegewezen. Een woord van welkom tot de Britse gasten werd ook gesproken door Jan de Vries, die deze inter land de belangrijkste match van dit seizoen noemde. Ten slotte dankte de Britse ploegleider John Coutts voor de hartelijke en warme ontvangst in Waalwijk. Na 'n gezellig samenzijn wens te de voorzitter van de WZV, de heer van Hees wijk, de Britse zwemmers en zwemsters alle suc ces toe. VOORTREFFELIJKE ORGANISATIE. Beide dagen overziende mogen we zonder restrictie zeggen, dat Waalwijk en dan zowel de WZV als het gemeentebestuur op een pitstekende wijze van zich heeft doen horen met de voor treffelijke organisatie van deze wedstrijden. Alle wedstrijdondcr- dclen hebben een glad en vlot verloop gehad en daarmee is aan onze gemeente op sportgebied 'n grote en goede dienst bewezen. De enige teleurstelling was wellicht, dat de belangstelling voor deze uitermate boeiende in terland met zoveel prachtige hoogtepunten niet die belang stelling heeft gehad welke men er van verwacht had. Wellicht waren het dan toch de entréeprij- zen die velen hebben afgeschrikt. Drunen de Het regende records in het Waalwijkse Hoefsven, dat door „vakmensen" werd gekwalificeerd als een „langzaam" bad. Hierboven de vier Nederlandse meisjes die in een nieuwe record tijd door de 4 x 100 m. wisselslag estafette joegen. V.l.n.r.: Tineke Lagerberg, Cockie Gastelaars, Ada den Haan en de nieuwe we reldrecordhoudster op de 100 m. rugslag Ria van Velsen. MOOI SUCCES. Elshout OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO' De wachtmeester der Rijkspolitie eerste klas, P. Rombout, behaalde met zijn dienst- hond op de grote keuring der KNPV te Moergestel op 22 juli het certificaat. OP KAMP. Dit jaar gaan de Verkenners en Welpen weer op kamp. De Verkenners van 1 t.m. 8 augustus naar Westelbecrs en de Welpen van 4 t.m. 10 augustus naar Middelbeers. De bezoekdag is vastgesteld op donderdag 6 augustus. Evenals andere jaren mag een goed kamp verwacht worden. De Jongensgilde Jong Nederland met Rakkers, Poorters en Kerels gaan ook de eerste week van augustus' op kamp met ruim 80 jongens, een week naar Valkens- waard. Allemaal veel zon en goed kamp. SHETLAND-SHOW. A.s. zaterdag, zondag, maandag en dins dag wordt alhier op initiatief van de R.K. Winkeliersvereniging een Shetland show ge houden, met nog tal van andere attracties, o.a. zakenshow, artistenshow, waterorgel en shetland-optocht. Deze show belooft voor jong en oud en prachtig zomerfeest te wor den. FILM. Naast het normale filmprogramma zal naar alle waarschijnlijkheid op veelvuldig verzoek op maandag en dinsdag 3 en 4 au gustus, in verband met de Shetland-show de film Liefdes Zender X, draaien in de Hoge Braken. Binnenkort wordt in de Hoge Braken ook verwacht de grote film van dit jaar: „De tiert Geboden". ST. HUBERTUS-GILDE. Het St. Hubertus Gilde zal op zondag 2 augustus deelnemen aan de grote gilde- feesten in Tilburg. Het Gilde in Drunen, dat vorig jaar werd her-opgericht, is dezer dagen ook uitgerust met sjerpen. De lessen voor vendeliers zijn ook dezer dagen be gonnen. A.s. zaterdagavond houdt het Gilde in het Gildehuis, café Gez. Elshout, een al gemene vergadering. AGENDA. Maandag 27 juli 7.30 uur TTVD, Grotestraat 8. 8 uur Repetitie ONA, Hoge Braken. 8 u. Cluftevond Steeds Hoger, v. d. Geldt. Dinsdag 7 uur Trainen DVC-junioren 8 uur Clubavond OOG, v. d. Geit. Woensdag: 7 uur Trainen DVC-senioren. 7 uur Trainen Volleybalclub. uur Film: Die Halbstarken, 18 jaar, Hoge Braken. Donderdag 7 uur Training DVC-junioren. 7.30 uur TTVD, Grotestraat 8. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal Elshout. RENNERSNIEUWS. Tini v. d. Lee heeft gisteren in Wychen weer uitstekend gereden en wist na no. 1, Rademakers, de tweede plaats te bezetten. Een prima prestatie als men weet dat v. d. Lee tweemaal wegens pech van fiets moest verwisselen en dat er zeer sterke renners aan deze ronde meededen. Van het eerste peleton werd v. d. Lee bij de sprint de winnaar. De andere Drunense renners, v. Heeswijk en v. de Hoven, reden gisteren in Boxtel. Van Heeswijk, die verschillende premies wist te bemachtigen, viel tenslotte toch nog juist buiten de prijzen; v. d. Hoven was bij een vrij ernstige valpartij betrok ken en moest de strijd staken. EERSTE H. MIS. Voor de tweede maal in een kort tijds bestek was Elshout in feesttooi. Had enige weken geleden de buurtschap Kapelstraat de zorg voor een priesterhulde, nu zag de Kerkstraat zich daarmee belast, nu dc wel- cerw. heer P. J. Robben zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk opdroeg. De buurtschap had onder kundige leiding voor een extra smaakvolle versiering van de ouderlijke woning en het kerkplein ge zorgd, terwijl de afstand van het ouderlijk huis tot aan dc kerk versierd was met bloe men, wimpels en van alic huizen de vlag gen uitstaken. Om half tien werd de neomist met fa milie van de ouderlijke woning m een fees telijke stoet afgehaald en naar de met kost bare. bloemen weelderig vergierde kerk ge bracht. Voorop gingen de leden van de landelijke rijvereniging als garde d'honneurs. Dan volgden de leden van dc Boerinncnbond, de kerkelijke fanfare, de gemengds zangver eniging en de vendüdiagers van de O. L. Vrouweschuts. Een paar schildknapen met een toepas selijke spreuk en een twintigtal lieve bruid jes, omringden dc neomist met zijn ouders, die weer omringd werden door leden van de Schuts die als beschermers van priester en kerk daarmee hun oorspronkelijke func tie aangaven. Daarna volgde de familie en vele buurtgenoten en parochianen. Dc kerk was tot de laatste plaats toe bezet. Bij het binnengaan zong het parochiële koor „Haec dies" van Giessen. Aan het Altaar werd de neomist geassis teerd door de Weleerw. heer Kapelaan H. Lentjes, als presbyter assistent, door een coursgenoot en dorpsgenoot de Weleerw. heer W. Muskens en door zijn heerneef P. van Mensfoort als ceremoniaris. Het koor zong onder leiding van de heer C. Klijn „Missa in Honorem Angelorum" van Jan Nieland en na de Mis de priester- cantate van Nieland. Dc Z.E. heer Pastoor G. Versteeg hield de feestpredikatie. Hij liet daarin duidelijk uitkomen de hoge waardigheid van het priesterschap en de grote macht waarmee hij bekleed is. Als tekst had hij gekozen de woorden: „Gij zijt priester om iedere dag te dienen." Na de H. Mis werd aan de ouderlijke woning door twee bruidjes een toepasselijke declamatie gedaan en een bloemenmand aangeboden. Daarna werd door de vendc- liers van de O.L.Vr. Schuts de vaandel- groet gebracht. Na nog een declamatie van een bruidje gaf de fanfare enkele nummers ten gehore. Namens de fanfare sprak een felicitaite de heer P. Janssen. Daarna gaf de zangvereniging enige nummers en feli citeerde de heer Joh. v. Venrooy. Hij deed dit bijzonder graag daar in het verlenen dc neomist steeds zijn belangstelling voor dc zangvereniging had laten blijken.. De neomist dankte daarna allen die er toe hadden bijgedragen om deze dag tot een echte vreugdedag voor hem te maken. Daarna gaf hij aan allen zijn priester Iijke zegen. De verkenners en welpen hadden de weg van de ouderlijke woning tot de kerk als een erewacht afgezet. Van de receptie werd een zeer druk ge bruik gemaakt. Niet alleen door parochia nen maar ook door velen van buiten de pa rochie. Omringd door de bruidjes werd de neo mist 's middags weer naar de kerk ge bracht voor een plechtig lof. Daarin dankte de neomist met zeer treffende woorden de parochianen en bleef zich in het gebed dei gelovigen aanbevelen. Na het lof zong een buurtkaartje twee toepasselijke liederen onder leiding van de heer P. Jaussen. Deze bood ook namens de buurt het cadeau aan een prachtig radio toestel. De neomist dankte hartelijk voor dit prachtige cadeau, dat vele jaren voor hem een herinnering zou zijn aan wat groot en klein uit de buurt gedaan hadden om deze dag voor hem en de familie tot een ware vreugdedag te maken. Als tegenpres tatie hiervoor werd de buurt uitgenodigd op een gezellige avond en werd voor de jongelui een envelop met inhoud aangebo den. Ook de fanfare en zangvereniging werd in de morgen een envelop overhandigd. Door samenwerking van krachten heeft Elshout weer getoond hoe het een neomist weet te huldigen en daardoor uiting heeft gegeven aan zijn achting voor de priester lijke staat en voor degenen die daartoe door God zijn uitverkoren.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5