WAALWIJK 1 li ssr KAATSHEUVEL V Straat naar de Hemel PI 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 JULI 1959 Bureau Jan Tuerlings DRUKKERIJ VAN BOXTEL HET EERSTE ENGELSE CORPS. Atletiek Duivensport Wielrennen Drunen Abonneert U op „DE ECHO Tilburg, moest bij dit kruispunt stoppen voor de 6-jarige Antonia AANRIJDINGEN. Op het kruispunt Grotestraat- Markt had donderdag een onge val plaats, dat wel bijzonder ge lukkig is afgelopen. Een vracht wagen bestuurd door J. H. uit W., die met de fiets aan de hand op het kruispunt stond. Toen de auto haar passeerde, moet het meisje gevallen zijn, waarbij zij voor de achterwielen terecht kwam. Voordat de wielen haar konden raken, had de bestuurder de auto echter al tot stilstand ge bracht. Het meisje kwam er met een hoofdwonde af. Het rijwiel werd beschadigd. i r« at3* Op het kruispunt Grotestr.- Wcsteinde-Besoijensestraat kwa men donderdag de motorrijder A. F. uit Herpt en de wielrijdster v. d. H. uit Waalwijk met elkaar in botsing, doordat laatstgenoemde geen voorrang verleende. Mej. v. d. H. liep daarbij een hersen schudding op en moest n^ar het St. Nicolaasziekenhuis vervoerd worden. Beide voertuigen werden beschadigd. Zaterdag tegen het middag uur werd de 10-jarige v. H., toen hij met zijn fiets vanuit de poort van de St. Petrusschool de straat op reed, door een passerende au to aangereden. Gelukkig kon de bestuurder nog tijdig remmen en werd de jongen alleen door de achterzijde van de auto geraakt. De verwondingen van het slacht offer waren gelukkig niet ernstig, wel werd het rijwiel ernstig be schadigd. BRAND IN SCHOENFABRIEK. Doordat een bus aceton niet goed gesloten was en de vrij ko mende gassen in aanraking kwa men met de vonk van 'n machine ontstond vrijdagavond brand in het schoenfabriekje van de Gebr. Damen in de Besoijensestraat. Een flinke hoeveelheid materieel op de eerste verdieping ging door hel vuur verloren. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur te bedwingen. Verzeke ring dekt de schade. Zaterdagmiddag tegen half zes werd een strook struikgewas en gras van 200 m. lengte aan de westzijde van het afwateringsk- naal een prooi der vlammen. De brandweer was het vuur spoedig meester. Zondagmiddag brandde eveneens langs het kanaal een strook gras en struikgewas af. GOEDE CONCOURSVERWACH TINGEN VOOR ST. CRISPIJN. Ter gelegenheid van de zwem- interland NederlandGroot Brit- tannië gaf de harmonie St. Cris- pijn gisteravond een concert op de kiosk op het Raadhuisplein. Het was een geslaagd en vlot concert, waarbij het concours nummer, de ouverture „Ray mond" van Thomas goede ver wachtingen wettigt voor het a.s. concours te Delft. VAKANTIEPROGRAMMA JEUGDBELANGEN. De actie voor haar jeugd-va- kantieprogramma heeft de stich ting Jeugtlbelangen 5U6 enthousi aste aanmeldingen opgeleverd. Zoals wij reeds eerder schreven, blijkt de grootste belangstelling te bestaan voor de buitendagen (177 meisjes en 130 jongens). Ten aanzien van de zeepkisten race is gebleken dat hiervoor vooral belangstelling bestaat bij de wat oudere jongens. Het be stuur heeft dan ook gemeend om de inschrijving hiervoor uit te breiden tot de jongens tot en met 15 jaar. Men kan zich hiervoor opgven cyp het adres Stations straat 113 tot 15 aug. a.s. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Paradijs onder de zon", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „Song en Jazz festival", alle leeftijden. Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". CONCERT APOLLO. De harmonie Apollo gaf zondag avond, onder haar directeur A. Mo lenschot, een volksconcert op de Markt. Ondanks het prachtige zo- meravondweer was de belangstelling hiervoor zo miniem, dat we bijna van een record zouden kunnen spre ken. Toch was het programma dat Apollo de weinige toehoorders bood alleszins het beluisteren waard. Bui ten de beide concourswerken, „Lon don Suite" van Coates en „der Waf- fenschmied" van Lortzing, werd dit gevormd door lichtere werken van onze plaatsgenoot P. B. Bisseling en moderne licht verteerbare composi ties, zoals de tango Jalousie van J. Gade en een selectie uit de operette Show-boat van Kern, welke alle 'n uitstekende vertoking kregen. GESLAAGD. Mej. Cocky Vloemans alhier slaag de voor het examen boekhouden van de Associatie. Zij genoot haar opleiding bij In stituut Klom-Vosselaar te Tilburg. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. reeds verschuiving gekomen op de ranglijst. Opmerkelijk waren de prestaties van de dames met 't doel- schieten, o.a. Tommy Pfundt en Riky v. Laarhoven wisten beiden 100 pnt. te behalen; geen enkele heer zag kans de 100 punten te benaderen. Leo Klijn was hierbij de favoriet met 80 punten. Bij de 300 - 400 - 500 mtr. hard lopen was het de stoere Meeuwsen die na een felle start halverwege 't parcours neerplofte in het zand en beweerde geen enkele stap meer te kunnen verzetten; dit bracht hem 0 punten in het laatje. Het programma voor de komende week is als volgt: doelschieten stil staand en hardlopen; de heren aspi rant enlopen 600 mtr.; heren junio ren 800 mtr., en heren senioren 1000 meter. De dames lopen 600 meter. Verwacht wordt dat ook door dit hardlopen de punten sterk uiteen gaan, maar dat zien we de volgende week wel weer aan de uitslag. De standenlijst is als volgt: Dames junioren: 1 Riky v. Laarhoven 4 542 pt. numm. 2 Tonny Pfundt 4 528 pt. 3 Montina de Jong 4 505 pt. 4 Anny v. Laarhoven 4 481 pt. 5 Anny Lucas 4 460 pt. 6 Nelly Stanz 4 458 pt. 7 Cobie Laros 4 447 pt. 8 Norga Meijer 4 444 pt. 9 Gerdie v. d. Hout 4 425 pt. 10 Joke v. d. Wiel 4 388 pt. 11 Anny Stanz 4 382 pt. 12 Corrie Molenschot 2 221 pt. 13 Anne Marie Zaan 3 201 pt. Zondag geen repetitie voor man nenkoor. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: polshorloge met schakelarmband bos sleutels; autoband; zonne bril; stofjas; kinderschoentje; portemonnee'met inhoud; sleu tel; oud damesrijwiel; zwem broek met badhanddoek; regen jas; damesvest; voetbalschoen; nril met zonnekap; fototoestel; orlon vest; herenpolshorloge. Verloren: portemonnee met inhoud; pols horloge; damesvest; zwemkaart; zwembroek met badhanddoek; vulpen; nikkelen wieldop; re genpijpen; aktetas met inhoud; kinderschoentje: dames handtas je; zakboekje; sleutel; zonne hoed je; geldstuk; damestasje; aktetas; damesvest. SLUITINGSAVOND en DIPLOMA- UITREIKING LEVENSSCHOOL. Vrijdag j.l. had in de zaal van de r.k. Levensschool de feestelijke slui tingsavond en diploma-uitreiking plaats aan de 2e jaars deelnemers van deze instelling. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.a. op, de zeereerw. heer pastoor Simkens, wethouder Grootswagers namens het gemeen tebestuur, hoofden van scholen, waaronder voor 't eerst frater Wal- bertus van de jongensschool te Loon op Zand, vertegenwoordigers van werkgevers uit Kaatsheuvel en Loon op Zand en natuurlijk vele ouders. Wegens ziekte van voorzitter Wen- nekes, opende de heer J. Beerens namens het bestuur der Levens school, deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezi gen, en waarbij hij o.a. het 5-jarig bestaan der school memoreerde en deszelfs ontwikkeling naging. Voor het amusementsgedeelte van deze avond had men geëngageerd de bekende zanger en guitarist Frans v. Schaik, die voor en na de pauze een programma van internationale liederen liet horen. Op bijzonder kunstzinnige en realistische wijze bracht deze moderne troubadour ons een aantal volksliederen, waarbij hij de aanwezigen als het ware in het land van oorsprong verplaatste. Maar ook het oude, humoristische lied van eigen bodem, aan veruit de meesten onbekend, werd vertolkt. Het enthousiast applaus na afloop bewees, dat het optreden van Frans v. Schaik zeer in de smaak was ge vallen. Na de pauze werden de getuig schriften aan de betreffende jongens uitgereikt. Om de schoolidee verre te houden, werden geen rapporten afgegeven, doch had met iedere jon gen even 'n apart onderhoud plaats, waarbij de goede en minder goede resultaten over de diverse onderde len even naar voren werden ge bracht en besproken en werd hun tenslotte 't advies gegeven 't getuig schrift niet in een kast op te bergen, doch een zodanige plaats te geven dat de leerzame, maar ook gezellige, periode aan de Levensschool en de vruchtbare lessen welke zij daar ontvingen, steeds in herinnering zou den worden gebracht. Namens de deelnemers sprak H. Lugters van groep 5 op keurige wij ze een dankwoord. Als bewijs van waardering voor zijn werk en goede zorgen, ontving de directeur der school, de heer J. Annegarn, van het bestuur 'n mooi bewerkte briefopener. De heer Annegarn besloot tenslot te deze bijeenkomst met een dank woord tot de aanwezigen en de bes te wensen voor de jongens die af scheid namen van de Levensschool, daarbij de hoop uitsorekend dat zij de school niet zouden vergeten. Aan de volgende jongens kon het getuigschrift worden uitgereikt: Gerard Damen, Mari Donders, Ge rard Kemmeren, Wim Klijn, Jos v. d. Pas, Adri Timmermans, Kees Timmers, Wim Valk, Jan van der Velden, Mari v. Woensel, Leo v. d. Wouw, Kees Zijlmans, Henk Groot swagers, Leo Hamers, Rini Hebing; André Kuijpers, Sjef Laros, Frans Ligtvoet, Henk Meijers, Gerard Mutzers, Theo Netten, Jan van den Nieuwenhuyzen, Koos v. Riel, Henk de Vries, Mari de Vries, Wim Da men, André Goedhart, Jan Ligtvoet, Henk Lugters, Ad Schoenmakers, Kees Snoeren, Jan v. d. Ven, Kees v. d. Ven, Frans v. Venrooij en Ad v. Wezel. Het getuigschrift met eervolle ver melding ontvingen: Nico Akkermans. Cor Oerlemans, Cor Pooters, Henk v. Dongen, Mari Klijn, Piet Schoenmakers en Lam bert Voogd. DIPLOMA-ZWEMMEN. Zaterdag 25 juli legden een aantal meisjes en jongens in het zwembad van de Efteling het examen af ter verkrijging van het diploma van de K.N.Z.B. Het examen werd afgeno men door de heer v. d. Zwaan uit Breda, official van de K.N.Z.B. Er was veel belangstelling voor de verrichtingen van de jongelui, die de af te leggen proeven allen met gunstig resultaat bekroond zagen. KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 Bij de meisjes slaagden voor het diploma A: Gerda Smits, Jo Franken, Jopie v. d. Velden, Margriet Span, Hilde- gonda de Jong, Mien Hooymayer, José v. d. Ploeg, Theodora Dinge- mans, Sjaan Rijken, Ansje Visser, Noëlla v. Rooij. Voor het diploma B: Tineke Spierings, Ans Blom, Ma rian v. Drongelen, Johanna de Man. Jongens, diploma A: Hemmo Dekkers, Laur. v. Luxem burg, Jan Raaymaakers, Ton Raay- maakers, René Raaymaakers, Carel Oosterbaan, Frans Oosterbaan, Ad Trouwborst, Stef. Oerlemans, Adri Aussems. Diploma B: Jan Kolsteren, E. Kemmeren, Henk Snoeren, Frans Laros, Gerard Hultermans, Hans Waitz, Henk Zaan, Ad v. d. Heijden, Antoon van Heeswijk, Jan Laros, Jos in 't Groen, Hans Snoeren. SOPHIA IN DE EFTELING. De Kon. Harm. Sophia's Vereni ging uit Loon op Zand gaf zondag j.l. in 't kader van Midzomerlunch concerten een morgen-uitvoering op het terras van het café-restaurant De Efteling. Er was iets meer be langstelling voor dit optreden, dat stond onder leiding van de onder directeur Dankers. Iets meer, maar nog veel te weinig, niet alleen om 't hoogstaande programma dat dit pri ma corps bood, doch vooral te wei nig om een waardering te doen blij ken voor elkanders prestaties. We zullen dit blijven herhalen in de overtuiging, dat eerst dan wan neer deze onderlinge waardering spontaan gegeven wordt, de prikkel gelegd wordt zelf tot hoger presta ties te komen. De uitvoering stond op een peil, dat we van Sophia mogen verwach ten. Pittige marsen in exact rhyth- me geblazen. Een Symphonie van Sait Saens, alleen voor de beste corpsen weggelegd; een compositie van Oppolittov Ivanov „Le Proces sion du Sardar" van hoog gehalte; 'n Jazz ouverture van Ruelle, het ge liefkoosde nummer van vele corpsen in deze Jazz-periode en dan na de pauze het koddige „Oude Kermis- tafereeltjes" van G. Boedijn, 'n echt Eftelingnummertje met de Sabre dance van Khachaturian als waardig en pittig laatste werk voor Bagley's machtige National Emblem mars. J. T. ZATERDAG a.s. Zaterdag 1 aug. a.s. krijgen we 't eerste Engelse corps in het Midzo mer-programma van De Efteling. Hoe dit Midzomer-programma zo onverwacht tot stand kwam? We willen het even verklappen. Voor een paar jaren werd een proeve ge nomen om wekelijks een van de bes te corpsen uit den lande te laten concerteren. De kosten daarvan wa ren beduidend hoog en de belang stelling daartegenover niet te groot, zodat een voortzetting daarvan fei telijk economisch niet verantwoord was. En toch bleven onze plaatselij ke gezelschappen reikhalzend uit zien om eens van de uitzonderlijke mooie gelegenheid te kunnen ge bruik maken om eens in de Efteling te mogen concerteren. Concordia's voorzitter meende een weg gevon den te hebben, door te trachten een midzomer-programma op te stellen en te verzorgen, zo mogelijk uitslui tend door de plaatselijke gezelschap pen, waar de gemeente juist over 'n keur van corpsen beschikt. De proe ve is genomen en we mogen gerust verklappen dat het in de bedoeling ligt deze te bestendigen, wanneer daarvoor de te verwachte medewer king geboden wordt. En deze mede werking moet voor een groot gedeel te bestaan in waardering te uiten voor elkanders optreden. Als afwis seling in het programma van onze gemeentelijke corpsen, wacht ons door spontane medewerking van de Kon. Erk. Harm. Concordia zaterdag a.s. een middagconcert door The Norman Memorial Silver Youth Band uit Blackpool, een jeugdband van grote naam, onder leiding van W. Ashton, die twee dagen de gast is van Concordia in Loon op Zand en door bemiddeling van de heer Van Hoorn in de Efteling komt concer teren. Het is zaterdag juist de eerste dag van de industrievakantie; voor wie niet op reis gaan, een pracht gele genheid om hiervan te profiteren. Om 10 uur 's morgens komt het ge zelschap reeds in de Efteling, waar het ontvangen wordt en een paar uren onder leiding zal rondgeleid worden. Om 3 uur vangt dan een middagconcert aan, juist een tijd, die niemand ongelegen kan komen, waarom we voor dit optreden grote belangstelling verwachten. Het pro gramma volgt in ons volgend num mer. J. T. Jongens aspiranten: 1 Cesar Fort 2 Hans v. Osch 3 Gerard v. Nun en 4 Henk Snoeren 5 Tonnie Schaafstra 6 Bertie v. Dijk Heren junioren: 1 Leo Klijn 4 545 pt. numm. 4 458 pt. 419 pt. 366 pt. 365 pt. 254 pt. 467 pt. 4 numm. 2 Frans Schaafstra 4 411 pt. 3 Antoon Ebbing 4 376 pt. 4 Ad v. Wezel 4 373 pt. 5 Jan Lichtvoet 4 351 pt. 6 Wim v. Luxemburg 4 342 pt. 7 Kees Timmers 4 314 pt. 8 Piet v. d. Bosch 2 210 pt. 9 Leo Hamers 2 200 pt. 10 Arnold Musters 2 136 pt. Heren senioren: 1 Jan Beerens 2 Sjef de Kort 3 Jo Ebbing 4 Marie Peters 5 André Meeuwsen 6 Jan de Benis 7 Bertus v. Gulik 8 Berrie v. Beek 4 389 pt. numm. 4 375 pt. 285 pt. 237 pt. 197 pt. 179 pt. 121 pt. 47 pt. De dames-junioren zullen een 2- daagse fietstocht gaan maken op 2 en 3 augustus. Zij zullen overnach ten op het cursus- en vormingscen trum „Moorwijk" te Boxtel. Bij de zondag j.l. gehouden atle tiekwedstrijden te Vught, georgani seerd door Prins Hendrik aldaar, hebben enige atleten van W.A.C. op merkelijk goede successen geboekt. Piet Brekelmans, die onlangs kam pioen op de 800 m. werd, deed weer van zich spreken door de 800 m. te winnen. In 'n spannende eindsprint versloeg hij al z'n concurrenten. Zijn tijd was 2 min. 9.6 seconden. Jos v. Noort won een slopende 1500 m. in de behoorlijke tijd van 4 min. 37.2 seconden. Al met al een mooi succes voor W.A.C. De Postduivenvereniging „Nooit Gedacht" hield zaterdag een wed vlucht van Roermond; afstand 85 km., waarvan de prijzen als volgt werden behaald: A. Heiblom 1, 12, 16, 17, 31, 71; M. Treffers 2, 7, 8, 9, 19; M. Netten 4. 27, 36, 44, 59; J. Pols 5, 6; C. Broeks 10, 32, 34, 35, 42; G. Janson 11; C. Verhagen 13, 43; W. Nieuwenhuizen 14, 52; G. Vos 18, 27, 47, 48, 54, 56, 73; P. Hommel 20, 53; A. Florijn 21, 37, 69, 70; Gebr. v. Os 22, 25, 55, 64; J. de Jong 23; P. Meter 24; A: Op- horst 30, 33, 38, 40, 63, 66; M. Mesch 39, 49, 65; J. v. Zeist 41, 61; M. Blok 45, 74; Joh. Sterrenburg 46, 76; A. Vos 57, 62, 65; Jos Rozenbrand 50; Lambertus Vos 58, 72; C. v. Tilborg 67. De eerste duif werd geconstateerd om 2.8.03 uur; ;de laatste om 2.28.28 uur. A.s. vrijdag inkorven voor Sittard, tussen 7 en 9 uur. RONDE VAN DRUNEN. A.s. zondag zal alhier de tweede Ronde van Drunen worden verreden, om de grote prijs van Drunen, bestaande uit een fraaie staande schroef. Er komt in Drunen a.s. zondag een sterk rennersveld, waarover wij vrijdag meer kunnen schrijven. D. S. O. Voor a.s. zaterdagavond roept de Sup portersclub DSO alle medewerkers aan de Ronde van Drunen op voor een laatste bij eenkomst in Hotel Royal. Op deze bij eenkomst zullen de laatste instructies wor den gegeven. R.K. HANDBALVERENIGING De afgelopen week is er wederom fel gestreden om tot een maximaal aantal punten te komen. Na het af werken van weer twee punten is er Voorafgegaan door een stoet van bruidjes en vergezeld van zijn ouders en overige familieleden legde neomist Tiny van Haaren gistermorgen de weg naar de kerk af. Hier passeert de stoet de prachtige ereboog aan het begin van de St. Crispijnstraat. i er weerszijden en boven ziet men drie van de bijzonder fraaie heiligen- guren, waarmee de Antonianen een unieke buurtversiering hadden aangebracht. Zo kon men dit weekeinde de St. Crispijnstraat wel noemen. „Straat naar de Hemel", want wie er doorging zag zich aan weers zijden omgeven door een indrukwekkende stoet heiligen, die te midden van bloemen en vlaggen de gang van de wandelaar met jubelzang scheen te begeleiden. Wcggestapt uit de litanie van al le heiligen stonden ze daar vroom, blij en streng langs de dubbe le rij kleine en wat sombere woningen, die onder de glans van dit paradijselijk bezoek toch echter plotseling een nieuw gezicht kregen en zich tevreden en veilig voelden achter de hoge bescher ming van zoveel hemelse ruggn. Ach, en wie aan het einde van de straat dan al niet de hemel vond zo gemakkelijk gaat het nu ook weer niet hij vond er toch in ieder geval de paradijselijke zomer, die nu al weken lang zijn uiterste best doet om ons de narigheid van de vele voorgaande jaren te doen vergeten. Hij vond er ook een met bloemen omkranste en door heiligen geflankeerde woningdeur, waardoor mensen in en uit gingen, met een glimlach begroet door de illustere portiers en verwelkomd met de geur van bloe men boven de ingang. Het was aan deze woning, waaraan de bescheiden St. Crispijn straat dit weekeinde zijn bijna bovenaardse luister te danken liad, want zij was het ouderlijk huis van pater Tiny van Haaren, die gisteren in de parochiekerk van de H. Antonius zijn eerste plech tige H. Mis opdroeg. En het was met deze versiering, dat de buurt en de parochie hun vierde priesterzoon wilde eren: een versie ring, die in haar opzet en uitvoering het predicaat „magnifiek en uniek" ten volle verdiende. Zij was daarnaast ook kostbaar en getuigde tot in elk onderdeel van talloze uren intensieve en toe gewijde arbeid. Voor deze eminenten en bijzondere kunstzinnige omlijsting van dit priesterfeest past op de eerste plaats een woord van hulde en dank aan mej. en de heer Charpentier, die de meer dan 30 heiligenafbeeldingen van 2.50 hoog en 75 cm. breed heb ben ontworpen en geschilderd. Waardering en dank ook voor de bijdragen in arbeid en geld van de buurtbewoners en overige pa rochianen. Dit priesterfeest werd reeds zaterdag ingezet, want nadat de neomist door een deputatie uit de parochie van het klooster te Bergeyk was afgehaald, werd hij te circa half acht aan het begin van de St. Crispijnstraat welkom geheten. Het hoogtepunt was uiteraard de plechtige H. Mis, welke de neomist gistermorgen om 10 uur in de St. Antoniuskcrk opdroeg. Voorafgegaan door kleine herauten en een stoet bruidjes begaf üe neomist zich in gezelschap van zijn ouders en overige familie leden naar de kerk, waarvan ook de enirce met vlaggen en bloe men was versierd. Talloze bloemen sierden het hoofdaltaar. Bij deze H. Mis werd pater van Haaren geassisteerd door twee orde genoten, namelijk door pater Arno Burg als diaken, die ook de feestpredikatie hield, en pater Godfried Zuiker als subdiaken. Als preswyter assistens fungeerde pastoor Lam terwijl kapelaan v. Beers als cereinoniarius optrad. Onder leiding van de heer Kooien zong het zangkoor de Missa Festiva van Philip Loots en na de Mis bet Jubilate Deo van Theo Smit. Weer begeleid door bruidjes werd de neomist na de H. Mis naar zijn woning teruggebracht. Van half een tot twee uur had in de hal van de St. Michael ulo school een receptie plaats, die door vele honderden werd bezocht. De eerste die zijn gelukwensen kwam aanbieden was pastoor Lam,die allereerst memoreerde, dat pater van Haaren de vierde priesterzoon uit de St. Ant.-parochie is. Vóór hem kwamen uit de ter dr. v. Boekei m.s.c. Pastoor Lam gaf verder uiting aan zijn parochie voort pater Dumoulin s.j., pater Beekmans o.f.m. en pa- vreugde en voldoening over de prachtige feestversiering, waar aan maandenlang is gewerkt en die z.i. een uiting was van de diepe godsdienstzin der Antonianen. Ook het feit, dat deze plech tige H. Mis was gediend door louter priesterstudenten, noemde pastoor Lam bijzonder verheugend. Hieruit blijkt, dat de paro chie er nu genoeg heeft, en dat is in het verleden toch wel eens anders geweest, aldus pastoor Lam, die vervolgens de ouders en de neomist hartelijk gelukwenste met deze grote dag. Spr.noem- de de nieuwe priesterzoon een steen in de kroon van de parochie en besloot zijn toespraak met de woorden „Dat God Uw pries- terwerk ruim en rijk moge zegenen." VORSTELIJK GESCHENK. Hierna werd het woord gevoerd door de voorzitter van het feestco mité, de heer J. v. Loon, die namens de gehele parochie niet alleen har telijke gelukwensen aanbood, maar een vorstelijk geschenk onder cou vert, namelijk een bedrag van 1200.dat pater v. Haaren naar eigen goeddunken kan besteden voor zijn priesterwerk in Nieuw-Zeeland. Namens het gemeentebestuur werd een gelukwens uitgesproken door burgemeester Teijssen. Na het officiële gedeelte van deze bijeenkomst kwamen zeer vele pa rochianen, vrienden en kennissen van buiten de parochie hun geluk wensen aan de neomist en zijn familie aanbieden. Tijdens deze recep tie werden enkele liederen gezongen door het meisjeskoor van de Ma- riagarde o.l.v. kapelaan v. Beers. En ten slotte was daar ook nog de jeugddrumband „Ons Genoegen", die haar gelukwensen met pittige mu ziek omlijstte. Te drie uur werd in de parochiekerk door de neomist het lof gecele breerd, waaronder hij de parochianen hartelijk dank bracht voor de grootse feestviering en het prachtige geschenk.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7