KAATSHEUVEL WAALWIJK WASPIK Sprang-Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 AUGUSTUS 1959 CONCERT DOOR THE CITY OF GLOUCESTER BAND. J R. Raaijmaalcers AFWEZIG van 15 aug. tot 31 aug. DRUKKERIJ VAN BOXTEL Loon op Zand Burgemeester Smit te Hazerswoude geïnstalleerd Capelle GESLAAGD. - i- Voor het middenstandsdiploma slaagden dezer dagen de volgende personen: E, Beerens, L. Beerens, G. Schoii makers, allen te Loon op Zand. D. de Bondt, J. v. Mensvoort, J. Valk, J. Vloemans, H. v. Woensen en M. Kroot, allen te Kaatsheuvel. Zij genoten hun opleiding aan de R.K. Handelsavondschool te Kaats heuvel. Zondagmiddag gaf bovengenoemd gezelschap, een 60 leden tellend fanfarekorps uit Gloucester in En geland, in het kader van het mid zomerprogramma een lunchconcert op het terras van het restaurant in de Efteling, Er was voor dit concert meer be langstelling dan we gewend zijn, hetgeen vermoedelijk wel z'n oor zaak vond in de roep, welke dit korps vooraf was gegaan. Toen het gezelschap, dat drie kwartier te laat vanuit Amerongen arriveerde, waar het zaterdag een uitvoering had ge geven, zich aan ons vertoonde, bleek dit voor het overgrote deel uit nog jonge knapen te bestaan. Maar dat deze de kunst van het musiceren verstonden, bleek reeds bij het ope ningsnummer, de ouverture „Die T arts KAATSHEUVEL Praktijk wordt waargenomen door p. WIJTENBURG. arts Tel. 2550 X Spreekuur van 8-10 uur v.m. Felsenmühle" van Reisegger. En dit werd nog eens terdege geaccentu eerd, toen direct daarop 7 jonge cornet-solisten zich voor het front opstelden en hun technische vaar digheid bewezen in „Buglers' Holi day", waaruit andermaal bleek dat, hoe jong ook, we hier met volleerde muzikanten te doen hadden. Prach tig was ook de Suite „Sheherazade" van Rimsky Korsakof. Het zou ons te ver voeren het gehele programma te bespreken, maar we mogen niet onvermeld laten dat ook de beken de ouverture „Orpheus in the Un derworld" van Offenbach, behou dens enkele kleine onregelmatighe den, een prima vertolking kreeg, terwijl ook „Silent Worship", eon koraal van Handel, uitgevoerd door negen jonge trombonisten, voor de aandachtig luisterende toehoorders 'n openbaring was. Natuurlijk toon den de jongelui, dat vooral ook de moderne muziek hen goed ligt, want met veel verve vergastten ze ons op een swingnummer „Brass Band Boo gie", hier beter bekend als de „trap- pelzakboogie'. Met enkele toegiftjes beëindigde dirigent George Becking- ham dit werkelijk schitterende con cert, waarvoor een dankbaar publiek hem en het gezelschap met een gul applaus beloonde. VERKEERSONGEVALLEN. Donderdagmiddag stond het echt paar v. d'. L. met kinderen uit Am- merzoden, aan de bushalte in de v. Hees wijkstraat te wachten op de KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 bus richting s-Bosch. Toen deze ar riveerde, stapte een van de kinde ren op de nog rijdende bus toe, kwam daarmee in aanraking, waar door het kind tegen het wegdek viel en een van de wielen over z'n been tje kreeg. Het werd hierbij zodanig gewond, dat ogenblikkelijk opname in het ziekenhuis te 's-Bosch nood zakelijk bleek, Zaterdagmiddag wilde de heer M. uit Kaatsheuvel met z'n brom fiets nabij café de Steenbakker de provinciale weg oversteken, waarbij hij verrast werd door een snel na derende auto. Hoewel de bestuurder hievan uit alle macht remde, werd de brommer toch nog even gegre pen. De echtgenote van de heer M., die op de duo zat. kwam hierdoor op het wegdek terecht, waarbij zij een bloeduitstorting en een lichte hersenschudding opliep. De heer M. kwam met de schrik vrij, terwijl ook de brommer betrekkelijk wei nig schade opliep. Gezien de situatie, brachten de betrokkenen het er nog zeer fortuin lijk af. DUIVENSPORT. Uitslag van de zondag j.l. gehou den wedvlucht vanuit Bruly. In concours 1050 duiven; eerste duif 9.32.18 uur; laatste duif 10.25.16 uur. Jan v. Beers 1, 10; M. Lensvelt 2, 5, 11, 56; A, Pijnenburg 3, 24, 25; G. v. d. Linden 4; Th. v. Riel 6; Th. Netten 7, 68; P. Emmers 8, 33; M. v. Boxtel 9. 47; T. Witteveen 12; C. v. d. Ven 13, 16; J. Vesters 14, 59, 70; Jan Dekkers 15; R. Schaafstra 17; Th. v. Wanrooij 18; L. Hamers 19. 43; Jan Laros 20, 26; W. Lugters 21; J. v. Hees wijk 22, 29; M. Ver vers 23; Chr. v. Heeswijk 27, 52; Jan Klis 28, 39; C. v. Rooij 30, 50, 54; L. v. Mosselveld 31; Jan v. Riel 32, 65; Jan Schoenmakers 34; F. v. d. Lin den 35; C. de Bondt 36; M. Brokx 37; H. Hesselmans 38, 41; M. Hoe- venaars 40, 58; H. v. Helvoirt 42; W. Bergmans 44, 67; B. v. Heesch 45; C. M. Snoeren 46, 53, 61; Jac. Vloe mans 48, 66; M. de Vries 49, 55; Jan v. Dongen 51; A. Zacht 57; C. Labee 60; P. Grootswagers 62; A. v. d. Ho ven 63, 69; A. Couwenberg 64. j - I -i ,i i I -i.' BEDRIJFSVACANTIE. Na een rustperiode van een volle week bedrijf svacantie, togen de meesten van ons heden weer aan 't werk. Het weer heeft behoorlijk meegewerkt om hen een welver diende rust of „trek" te geven. Met hernieuwde kracht kan dus weer begonnen worden. Alles op z'n tijd is het beste geneesmiddel in deze zo sterk geïndustrialiseerde periode. PLEISTERACTIE E.H.B.O. De jaarlijkse pleisteractie t.b.v. de E.H.B.O., heeft voor onze afde ling het aantal van 1930 pleisters bereikt in Loonopzand. In De Moer was het getal 320. Het is een goed resultaat geweest. AGENDA. Zaal parochiehuis: dinsdag en don derdag 11 en 13 aug.: van 2 tot 5 u. ontspanning ouden van dagen. VACANTIE JEUGDONTSPANNINGS- DAGEN. Enige weken geleden kregen de school kinderen een circulaire mee naar huis, waarin een prachtig opgezette jeugdont- spanning was vermeld gedurende deze zo mervakantie. De organisatie was voor vele huismoeders een pracht oplossing om hun kinderen op aangename wijze bezig te hou- Thans komt echter een ontmoedigend be richt. Zoals wij meedeelden zal kapelaan Adriaanse naar Vught vertrekken en daar bij komt nog dat ook Frater Lucixius zal worden overgeplaatst. De plannen van deze mooie ontspanningsdagen zijn nu geheel in duigen gevallen. Het uitvoerend comité ziet zich dan ook genoodzaakt van deze plannen af te zien. 'n Volgende keer beteris nu een schrale troost. De afgelopen maanden is veel tot stand gebracht voor de schoolgaande en school vrije jeugd door onze nog zo kort hier zijn de kapelaan Adriaanse en Frater Lucidius; hiervan heeft iedereen kunnen profiteren. We denken aan de Jeugdraad, het patro- naatswerk, de Jongerenrevue, het Jongens- gilde e.d. Het vertrek van deze beide promotoren gaat eenieder aan en hiermee staat of valt hun arbeid. We denken ook dat beide he ren node zullen vertrekken, vooral nu er in Loon op Zand iets met de jeugd bereikt gaat worden. Al is het thans een verlies, laten we hopen dat hun werk niet voor niets is geweest, dat het wortel geschoten heeft en het in de toekomst op gelijke basis wordt voortgezet. ONTSPANNINGSDAGEN VOOR DE JEUGD. De ontspanningsdagen voor de school jeugd zullen dit jaar geen doorgang vin den, zoals uit bovenstaand bericht blijkt. Het geld dat reeds was afgedragen wordt op de tweede schooldag terugbezorgd. De kinderen die nu de school verlaten kunnen dit geld nu reeds afhalen op maandag 10 augustus, tussen 9 en 10 uur; de jongens op school, de meisjes bij mej. Truus van Noije, v. Rijckevorselstraat 9. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS. Bovengenoemd gilde nam zondag jl. deel aan het Landjuweel in het „Hart van Bra-, bant en behaalde de volgende successen: Korps: le prijs. Korps: 3e prijs. Personeel vrije hand: le prijs: J. W. Aarts. Personeel opgelegd: 2e prijs: P. v. Laar hoven. PATER JOSEPH v. d. SCHOOT. De zeereerw. pater Joseph v. d. Schoot, die ongeveer twee jaar met verlof hier te lande (Waalwijk) ver toefde, is zaterdag 8 augustus 1.1. per s.s. Leopoldsville, vanuit Antwerpen naar zijn missiepost in Noord-Rho- dësia vertrokken, waar hij over 3 weken hoopt aan te komen. Wij wensen hem gaarne goede vaart, be houden aankomst en een vruchtbare missie-arbeid toe. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS AFD. WAALWIJK. Bij ueze delen wij belangheb benden reeds mede, dat woensdag 14 oktober u.s. wederom 'n bloed afname ten behoeve van de Bloed transfusiedienst van het Nederl. Roode Kruis zal worden gehou den te Drunen en Waspik. Nadere mededelingen hierom trent zullen wjj tijdig bekend ma ken. Personen uit Waalwijk, wel ke nog geen vaste donor zijn kun nen zich nog' steeds opgeven aan het St. Nrcolaasziekennuis. ZILVEREN PROFESSIE FEEST BROEDER THEOGONIUS. Zoals wij reeds eerder mede deelden, zal B-roeder Theogonius, die deze maand Waalwijk gaat verlaten in verband met zijn be noeming tot hoofd van de school te Helmond, op 15 aug. a.s. zijn zilveren professiefeest vieren. In aansluiting hierbij kunnen wij berichten dat er die dag van 121 uur-in het klooster een re ceptie zal worden gehouden voor degenen die Broeder Theogonius willen gelukwensen. RECTIFICATIE. In ons verslag van de laatste vergadering van de Waalwijkse gemeenteraad is een storende fout geslopen, die wij ten gerieve van belanghebbenden even recht willen zetten. Ten aanzien van de behande ling van het agendapunt ruiling van de panden Laageinde 28 (ei gendom van de heer J. Slaats) en Grotestraat 397 (eigendom van de gemeente) stond in dit verslag te lezen, dat de gemeente bij deze transactie nog een bedrag van 5000.zou ontvangen. De goede verstaander zal het al wel reeds hebben begrepen, maar wij willen het nog even zwart op wit geven: de gemeente ontvangt niet, maar zal dit bedrag moeten betalen. Onze verslaggever is blijkbaar zo gewend dat de gemeente als maar geld ontvangt, dat hij ook in dit geval een hom duiten in de gemeentekas heeft willen doen vloeien. Laat het nou voor één keer eens niet waar wezen WAALWIJKSE DRIELING GING OP VERJAARSVISITE. De 3-jarige Waalwijkse drie ling Hanneke, Tineke en Ton v. d. Gouw zijn in Leeuwarden op verjaarsvisite geweest bij de 4-ja- rige drieling Greetje, Stientje en Koosje Wielinga. Er werd na tuurlijk lekker gesnoept, maar daarnaast werd cf toch ook een ernstig woordje gewisseld over de moeilijkheden van het drieling zijn. Een gewoon mens heeft daar zo geen weet van, maar het valt lang niet altijd mee om drieling te zijn. Het contact tussen de families v. d. Gouw en Wielinga dateert van kort na de geboorte van de Waalwijkse drieling. De Friese drieling heeft nu al laten weten, dat ze present zal zijn op de verjaardag van de Waalwijkse „collegaatjes" op 2 januari. Dit zestal wil het jaar namelijk goed beginnen. VERBETERING STATIONSPLEIN. Nu de BBA met ingang van 17 aug. z.g. „rupsbussen" gaat in leggen op het traject Den Bosch- Tilburg, wordt de verkeerssitua tie op het Waalwijkse stations plein er niet eenvoudiger op. Het instappen in de bussen 30 en 22 en 23 ter rechterzijde van de Bur- gem. v. d. Klokkenlaan is trou wens altijd al een niet ongevaar lijke bezigheid geweest, omdat dit moet geschieden op het rijwiel pad. Daar komt nog hij dat wiel rijders en bromfietsers juist op die. plaats moeten oversteken naar het rijwielpad aan de over zijde van de weg en dit wordt er door de lange bussen ook al niet veiliger op. Misschien wordt het nu wel tijd om de schouders te gaan zei ten onder de al zo lang voorgeno men verbetering van de verkeers situatie aldaar. Er is daar toch ruimte genoeg om een en anuer zo te regelen, dat de buspassa- biers zonder gevaar kunnen in stappen en dat wielrijders onge hinderd de weg kunnen overste ken. W.Z.V. BOEKTE WEER SUCCESSEN. Op "isteren te Den Bosch ge houden provinciale kilometer- wedstrijden hebben leden van de Waalw. Zwemver. weer fraaie resultaten weten te hoeken. Op de 2 km. schoolslag heren werd M. v. Bracht 8c en H. v. d. Broek 10e. J. van Mierlo en A. v. Delft werden resp. 8e en 11e op de 2 km. vrije slag. Bij de vetera nen legde M. Dekkers op de 1 km. beslag op de 4c plaats. Bij de 500 m. schoolslag jongens werd A. Kectcls 2e, PI. Verwcij 3c, B. Jan sen 4e, A. de Werd 5e, P. Jansen 10c en F. v Loon 11e. Guusje Ves ters werd 3e on de 500 m. school slag dames. Deze afstand werd verder goed uitgezwommen door J. Vesters, O. v. d. Steen, B. Hoff- mans en C. Italiaander. Bij de 2 km schoolslag dames legde Door- t je Leenhcers beslag op de twee de plaats. Donderdagavond ontvangt de WZV twee heren- en een dames- ploeg van de Waranda uit Oos terhout. De wedstrijden zullen nlaats hebben na sluiting van het bad te ca. half acht. BRANDJES. Waarschijnlijk door het achte loos wegwerpen van een sigaren- of sigaretentpeuk ontstond vrij dagavond te circa 11.45 brand in de werkplaats achter het woon huis van de fam. Moonen aan het Laageinde 14. Toen de brandweer arriveerde, waren de bewoneis zelf reeds bezig te blussen d.m.v. een slang op de waterleiding. De spuitgasten brachten nog wat zwaarder materiaal in de strijd en daarmee was het vuur spoedig geblust. De door de verzekering gedekte schade is vrij gering. Hedenmorgen brak tegen 5 uur brand uit in de hooimijt van landbouwer v. Woensel aan het Laageinde. De brandweer was ook' hier spoedig ter plaatse, maar kon toch niet voorkomen dat de hele voorraad hooi verlo ren ging. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Pinchertje; ring met lipssleu- tel en twee autosleuteltjes; don kerblauwe zeiljopper; rol tocht- band: paraplu; armband; porte feuille m. inhoud; damesrijwiel; damesportemonnee; zwempak m. badhanddoek; damestas met in houd; zonnebril. Verloren Hond (collie)tas met visge- rei; portemonnee met inhoud; zwart iack; step; zwempak met handdoek; zwart zeiltje; kinder- bril; bos sleutels; herenpolshor loge; zwembroek; regenjas; da mesportemonnee met inhoud; groen jack; regenbroek; jute zakje. DE POSTDUIF WAALWIJK. Zondag hield de P.V. De Post duif een' wedvlucht met jonge duiven van uit Lrully. De eerste 5U prijsduiven zijn: C. de Man 1 19 25 27; v. Velt- hoven 2; M. Verhulst 3 10; Du- quesnoii 4 5 11; Spapens (j 20 32; J. J. Timmermans 7 13; van der Geijn 8; M. Leijten 9 10; P. van Esch 12 38; v. Onzenoord 14; Fr. Schoeinans jr. 15 24; A. v. Eeten 17 21; J. Hidden 18 45; v. Brun- schot 20; Brokken 22; J. Wellens 23; P. L. Pullens 28 29; de Ronde 30; Ed. Schoemans 31; Vermeer 33 34; L. v. Zon 35 30 37; de Jong 39; de Leijer 40; Wasseleyski 41; B. v. Riel 42; J. v. Schaijk 43; J. v. Baardwijk 44; A^ v. Hilst 40; Jan Timmermans 47; L. van den Bogaart 48; H. Heesbeen 49; M. Verhuist 50. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: De lief de van een prinses'', alle leeft. Luxor 8 uur: „Laat me niet al leen", 18 jaar. Zaterdagmiddag werd burgemees ter A. Smit plechtig geïnstalleerd als burgemeester der gemeente Ha zerswoude. Te circa 1 uur werden burgemees ter Smit en zijn echtgenote aan de grens van de gemeente met Zoeter- woude ontvangen door loco-burge meester en wethouders van Hazers woude. Daar stapten de heer en me vrouw Smit uit hun eigen auto over in een met schimmels bespannen landouwer en reed men via de Rijn dijk de gemeente binnen, waar na tuurlijk de muziek gereed stond om de nieuwe burgervader en zijn echtgenote hartelijk welkom te he ten. In de hierna volgende plechtige raadszitting werd de heer Smit ge ïnstalleerd door de loco-burgemees ter van Hazerswoude. de heer van Dam, die de burgemeester namens wethouders, de raadsleden en de ge hele bevolking hartelijk welkom heette in zijn nieuwe standplaats. Daarna werd nog het woord ge voerd door de fractieleiders van C.H.U., A.R., K.V.P. en S.G.P. Alle sprekers spraken de hoop uit, dat 't bestuur van burgehriëester Smit een vruchtbaar en zegenrijk bestuur zou mogen zijn en namens hun fracties zegden zij alle steun en medewer king toe. Nadat burgemeester Smit z'n installatierede had uitgesproken, waarin hij toezegde zijn beste krach ten te zullen inzetten voor het wel zijn van de gemeente en haar inwo ners, werd' nog het woord gevoerd door de gemeentesecretaris, de heer de Braver. Na de sluiting van deze officiële raadsvergadering, waren er nog ver schillende sprekers die de burge meester een welkom toeriepen, o.a. burgemeester Verkerk van Boskoop namens de burgemeesterskring, de dominee van de Ned. Herv. Kerk te Hazerswoude, de geneesheer-direc teur van d'e geneeskundige dienst, en door de groepscommandant van de Rijkspolitie. Ook waren er nog sprekers uit 't Brabantse land, die de burgemees ter Gods zegen en alle succes toe wensten in zijn nieuwe gemeente, o.a. de loco-burgem. van Sprang- Capelle, wethouder Waverijn, de gemeentesecretaris, dhr. v. Prooyen, burgemeester Snels van Drunen, namens de Langstraatse burgemees- térskring, burgemeester Baron van Hövell van Wezeveld en Westerflier van Oisterwijk namens het Brabant se district van de B.B., en ten slotte burgemeester Schaminée van Ze venbergen namens de Schoolartsen- dienst. Aan het slot van deze bijeenkomst dankte burgemeester Smit alle spre kers voor hun hartelijke woorden en goede wensen. P.V. „DE LUCHTVAART". De P.V. De Luchtvaart alhier, hield jl. zondag een wedvlucht vanuit Brully, over een afstand van 174 km. De uitslag van deze vlucht luidt als volgt: A. Klootwijk 1 12 21 29 44; H. Dalmaijer 2 15 25 31; C. de Cloe 3 10 20 24 38 41; A. v. Beek 4 32; P. v. Raamsdonk 5 30; H. Vcrduijn 6; v. Peer 7 23 53 60; A. v. Oosterhout 8 26; J. Verduijn 9; B. Pols 11 18 19 27 49 52; G. Treffers 13; C. Groeneveld 14 40; C. Boer 16 28 46; D. J. v. Helden 17 39 48; P. Bakkeren 22 36 37 54; A. Tactor 33 50 58; J. Meter 34 42; P. Nieuwenhuizen 35 51 57; St. van Peer 43; A. Versteeg 45 56 59; M. v. d. Galiën 47; D. le Sage 55. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar J. Quirijns-Boezer, aan de Wendelnesseweg Oost, alhier, vierde jl. woensdag in' zeer intieme kring zijn gou den huwelijksfeest. Op uitdrukkelijk ver langen van het gouden paar wordt hiervan thans eerst melding gemaakt. Het echtpaar A. Waarts-Verduijn, even eens wonende aan de Wendelnesseweg Oost, viert heden in intieme kring zijn gouden huwelijksfeest. Wij wensen beide gouden echtparen van harte geluk met dit feest en spreken daarbij de hoop uit, dat het hun gegeven moge zijn ook hun dia manten feest te herdenken. Woensdag a.s. hoopt liet echt paar C. Oostdijk v. d. Hoven de dag tc herdenken, dat ze 59 jaar geleden in het huwelijk zijn ge treden. Wij wensen deze krasse oudjes nog vele jaren toe. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, geevs- ligd bij de heer C. v. Tilborgh op do Hogevaart, hield zaterdag een wedvlucht vanaf Troisdorfi. af stand 177 km. Gelost om 11 uur. Eerste duif 1.2.10, laatste duif 1.32.10. Ingemand 200 duiven. De prijzen werden als volgt be haald: E. Braspenning 1; W. Nieuwenhuizen 2 8; Joh. Sterren burg 3 15 23 29 43; A. Snaphaan 4 60; A. Heibloem 5 0 33; J. de Jong 7; G. Vos 9 17 18 34 42; G. Rozenbrond 10; C. Verhagen 11 10; M. Mesch 12 20; M. Blok 13 32; C. van Tilborgh 14 25 38; M. Treffers 19 28 44; A. Vos 20 30 40; A. J. Ophorst 21; J. van Zeist 22; H. de Jong 24; C. Broeks 27 30 39; M. Netten 31 47 49; Gebr. v. Oss 35 40; F. Tactor 37 45; Jo Sterrenburg 41; H. v .Seist 48. Eerste overduif E. van Esch. A.s. donderdagavond tussen 7 en 9 uur inmanden voor Coblenz. Dit is de vlucht voor dè opgege ven derbyringen. COMBINATIEWEDVLUCHT Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksveer, Geertruidenbe'rg en Hank. Uitslag St. Ghislain. lossing 10.40 uur, afstand 158 km., 1243 duiven, wind west noord-west. Onderstaand de uitslag van de eerste 200 duiven: v. d. Mosselaar, W. 1 65 73 76 183; C. Fitters, W 2; C. v. Eijl, Rv 3 16 68 135; N. Nachtzaam, Rv 4 23 114 139; H. Smits W 5; J. Pagie, W 6 66; P. Kieboom, Rv 7 148 149 184 195; J. v. d. Hoven, W 8; Treffers, W 9 19 95 127; S. Selders, W 11 53 191; P. Schellekens, W 12; H. IJpe- laar, G 13; Dr. Smits, W 14 77 88; J. v. Onzenoort, Rd 15; C. Bink, G 17; M. J. de Rooij, W 18 25 48 103; W. Donks, W 19; Tom de Ruijter, Rv 20; P. de Graauw, W 21 58 125 157; M. Snijders, Rd 22; M. Bax, W 24; P. de Laat, G 26 61 146; A. Voermans, G 27 87 121 122 130; F. Roo- vers. W 28 172 198; W. Sperber G 29 89; C. Vermeulen, W 30 40 79 133; A. A. Weeland, Rv 31; A. Kanters, Rv 32; L. Rekkers, G 33 129; D. Langermans, W 34 92; A. de Vries, G 35; J. v. Hoof, W 36; G. v. d. Wiel, G 37; H. Neerings, W 38 45; C. Arendse Sr., Rv 39 159 70; Be- rendse, Rd 41; Th. Heijmans, H 42 46 179; G. Merrienboer, G 43; P. Keijzers, Rv 44 59; A. Ribbers, H 47; J. Heeren, H 49 74; M. v. Meel, Rv 50 63 123; J. A. Leemans, H 51 120 145 160 176; Scha pers, Rd 52; J. Smits Rv 54; G. Boom, Rd 55 151 170; Th. Vervuren, G 56 116; M. Krooswijk, G 57; J. Pluijm, Rv 60 140; C. Oudzegel, G 62 177; Th. Smits, W 64 71 196; C. de Rooij, W 67; A. v. d. Pluijm Wz. Rv 69; H. Verschuren, Rv 72 155 199; L. Verschuren, Rv 75 97 168; C. Krooswijk, G 78 138 154 173; J. van Strien, Rv 80 98; P. de Wit, W 81; C. Broeders, Rv 82 132 164 166; J. v. Hoof W 83 174; A. Wintermans, H 84 134; H. Langermans, W 85; G. de Wit, H 86 162 186; J. Rijken, G 90 118 163 167; J. van Tilborgh, W 94; F. Hanegraaf, H 96 105 197; A. Cornel, G 99 131 178 192 194; H. Boons, Rd 100; Mureau, Rd 101; L. v. Diem, Rv 102; J. Snijders, G 104 107; Jos v. Seters Rv 106; P. Lodewikus, Rv 108; Adr. Kieboom, Rv 109; R. Schneider, G 110 193; A. v. d. Pluijm, Azn. H 111; P. Leeggangers, H 112; P. v. d. Pol, G 113; A. v. Kuijk, Rv 115; J. Riool, Rv 117; A. de Ruijter, Rd 119; J. Kieboom II, Rv 124 128; J v. d. Pluijm, Rd 126; Joh. Ribbers, H 136 142; M. v. Dongen, G 137 171; J. Damen, G 141; W. Verha gen, Rv 143 180; A. v. d. Pluijm, G 144; Sprookjes Ijs, G 147; H. Rolffs, Rv 150 189; Sweep-Kerremans, G 152 190; J. v. Blerck, G 153; J. v. d. Pluijm, H 156; J. Timmers, W 158; J. v. Erp, G 161; N. Sperber, G 165; Leeggangers, Rd 175; H. Diependaal, G 182; L. de Gast, H 185; C. Hommel, Rv 187; Joh. Sperber, G 188. Serie II: J. v. Hoof, W.; C. Broeders, Rv.; J. v. Tilborgh, W.; A. v. Tilborgh, W.; C Broeders, Rv.; H. Smits, W. Serie III: J. v. Hoof, W.; Th. Heijmans, H.; C. Arendse Sr., Rv.; J. v. Tilborgh, W.; P. Kieboom, Rv. Serie IV: S. Selders, W.; J. v. Tilborgh, W.; C. Arendse Sr., Rv.; P. Kieboom, Rv. COMBINATIEWEDVLUCHT Waspik en omstreken Uitslag St. Denis, lossing 8 uur, afstand 358 km., 91 duiven, wind nrd.-west. S. Selders, W 1 18; C. Hommel, Rv 2 11 15 19 21; C. Oudzegel, G 3 23; R. Ste vens, H 4; C. Arendse sr., Rv 5; C. Arend se jr., Rv 6; Kemmeren-Zagers, Rd 7; C. Broeders, Rv 8 9 22; H. Rolffs, Rv 10; J. v. Onzenoort, Rd 12 17; H. Snijders, G 13; C. Blok, G 14; P. Leeggangers, H 16; J. Hondijk, G 20. Serie II: R. Stevens, H. Serie III: C. Arendse sr., Rv. Serie IV: C. Arendse sr., Rv. COMBINATIEWEDVLUCHT Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksveer, Geertruidcnberg, Made en Oosterhout. Uitslag Dax: J. de Heus, O 1; Ant v. Meel, M 2 10 12; H. Godschalk, M 3 9; A C Oomen, O 4; C. Broeders, Rv 5; S. Selders, W 6 31; H. Rolffs, Rv 7 21; A. de Rooij, Rv 8; H. J. Pols, M 11; G. de Hoogh, O 13 27; J. Hofkens, O 14; Smans Zopfi, O 15 33; A. v. d. Broek, M 16 18 22; J. Smits, Rv 17; J. A. Leemans, H 19 29; C. P. Hom mel, Rv 23; P. Beenhakkers, O 24; J. Ko- reman, O 25; P. de Graauw, W 26; M. Luijten, O 28; N. v. Kuijk, Rv. 30; J. v. Hoof, W, 32. Serie I: J. de Heus, O.; A. van Meel, M. Serie II: A. van Meel, M. Serie III: H. Godschalk, M. BROMFIETSER VERONGELUKT. In de bocht Julianastraat - Stationslaan is een bromfietser verongelukt. Het slacht offer reed vanuit de Stationslaan de Julia nastraat in, maar nam door zijn snelheid de bocht te groot, waardoor hij op de lin kerweghelft geraakte. Tc laat bemerkte hij de vrachtwagen op, die op dat moment vanaf 't café „de Statie" achteruit de weg op kwam. Er bleef voor de bromfietser geen andere keus dan pardoes het stuur om te gooien. Bij deze manoeuvre botste hij echter tegen een betonnen paaltje van de afrastering van een plantsoentje en daarna tegen een boom. Hij bekwam daarbij o.m. een breuk van het bovenbeen. Nadat dr. Wijffels de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer per ziekenauto naar het zie kenhuis te Waalwijk overgebracht. De duo passagier kwam er met enkele onbedui dende verwondingen af. TROTTOIR EN RIOLERING IN DE JULIANASTRAAT. In de Julianastraat wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de uitvoering van een straatriolering. Tevens werden in deze straat, zij 't dan hier en daar onderbroken, trottoirs aangelegd. Het wegdek in zijn ge heel werd opgebroken en opnieuw aange bracht. WEGDEK BENEDENKERKSTRAAT Nadat al geruime tijd geleden de kinder hoofdjes in de Benedenkerkstraat vanaf de brug tot even voorbij de Diepstraat door klinkerkeien werden vervangen is men ook thans in het laatste stuk van deze straat met dit werk begonnen. Bij de herbestra-. ting van deze tweede helft werkt men vanaf de grens der gemeente het dorp in. De gladde en daardoor voor het verkeer zo fatale kinderhoofdjes zullen dus ook hier spoedig verdwenen zijn. EERSTE H. MIS NEOMIST ZIJLMANS. Op zaterdag 15 aug. a.s., feestdag van Maria ten Hemelopneming, zal de Wel- eerw. Pater Stefanus Zijlmans van de orde der ongeschoeide Carmelieten zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de Recto- raatskerk van de H. Theresia te Waspik- Boven. Het buurtcomité, onder voorzitterschap van de heer W. Smits (Vrouwkensvaartse- straat) heeft in samenwerking met de gees telijke overheid van het Rectoraat voor de ze gelegenheid het volgende programma samengesteld. Vrijdagavond 14 aug. wordt de neomist bij het gemeentehuis door de E.A. Heer Burgemeester L. van Erp ver welkomd. Een feestelijke stoet waarin de diverse verenigingen van Waspik-Boven alsook die verenigingen welke interparo chieel zijn verbonden zullen meetrekken, brengt hierna de neomist naar de Recto- raatskerk. Hier zal pater Zijlmans worden begroet door de zeerecrwaarde Pater Rec tor Servatius. Vervolgens wordt in de kerk een kort Lof gehouden, waarna de neomist naar zijn ouderlijke woning in de Vrouw- kensvaartsestraat wordt gebracht. Zaterdagmorgen zal pater Stefanus om half tien weer door diverse verenigingen aan huis worden afgehaald voor zijn eer ste H. Mis. Ook de harmonie zal dan in do stoet meetrekken. Voor het vertrek zullen een aantal bruidjes bloemen aanbieden. Om tien uur neemt de plechtigheid in de kerk een aanvang. Tijdens de H. Mis zal de neomist worden geassisteerd door twee plaatsgenoten te weten pater Bartholemeus Biemans en pater Timotheus Boelaars resp. als diaken en subdiaken, terwijl de Z.E. Pater Prior zal assisteren in de functie van presbyter-assistent. De feestpredikatie zal worden uitgesproken door de Z.E. Pater Rector Servatius. Na de H. Mis wordt de neomist weer naar zijn ouderlijke woning begeleid, al waar hem de diverse cadeaus, o.a. van de buurt en van de parochiegemeenschap zul len worden aangeboden. BOUWBEDRIJF. Voor het examen afgenomen door de Stichting Vakopleiding in het bouwbedrijf slaagden uit Waspik voor de afdeling tim-. meren: G. v. d. Berg A. Smits en C. Zwaans. KINDERVERZORGSTER. Mej. A. van Gerven uit Waspik behaalde aan het instituut Kleuterheil te Goirle het diploma kinderverzorgster. Tevens kwam zij in het bezit van het diploma van het Landelijk Centraal Bureau voor Kinderuit zending.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2