enige prima verkoopsters Liefde in de storm 1 BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F 's Werelds grootste circus (Krone) in den Bosch W F Stoffen - Zijde - Nouveauté's Heuvelstraat 45 - Tilburg Telefoon 21392 n Vette jonge hanen Si Feuilleton 6 6 V ■agspmmm m W? SlSiilm vraagt voor direct of later voor de afdeling wollen en zijden stoffen Datum van indiensttreding: in nader overleg. Schriftelijke sollicitaties te richten aan boven staand adres. U kunt zich ook persoonlijk aanmelden en wel vanaf maandag 10 augustus a.s. (óók voor 1 uur). lometer van de aarde) of Venus afstand ongeveer 380 miljoen ki lometer) te zenden. Verkenner VI die vanwege zijn vreemde vorm de populaire naam „Paddle- whcel" (schoepenrad) heeft ge kregen, moet dan bewezen heb ben of de nieuwe instrumenten krachtig genoeg zijn om gegevens over die verre planeten over te seinen naar de aarde. WACHT DERDE KIND. KONINGIN ELISABETH VER- Buckingham Palace maakte vrijdag officieel bekend, dat ko ningin Elisabeth (33) volgend jaar februari haar derde kind verwacht. De vorstin is in uitmuntende gezondheid zo hebben haar dokters na een onderzoek meege deeld. Maar van nu af aan zal de koningin haar openbare functies niet meer waarnemen. Haar op 't programma staande bezoeken aan Shetland en Orkney, Ghana, Sierra Leone en Gambia zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld. De opening van het parlement in de herfst zal worden verricht door een commissie van vijf edelen. De thans traditionele televisie-uit zending van koningin Elizabeths kerstrede zal vervallen. Het derde kind van koningin Eilzabeth en prins Philip zal het eerste prinsenkind zijn, dat sinds ruim een eeuw door een heersend Brits soeverein ter wereld is ge bracht. Het jongste precedent is de geboorte van koningin Victo ria's negende en laatste kind, prinses Beatrice, in 1857. Victo ria had toen reeds 21 jaar gere geerd. Elizabeth, die bijna 13 jaar geleden trouwde, volgde haar va der, George VI, in 1952 op. Als 'n jongen geboren wordt, zal 't kind na kroonprins Charles (10), de tweede potentiële troonopvolger zijn. Een meisje zou op de derde plaats komen, na prinses Anne, die op 15 aug. negen jaar wordt. MÊÊÊÊÊÊÊJm mm® Sr»s x- Nog altijd vormt de hogeschool aal nummer brengen Karlheinz een der hoogtepunten van het circusprogramma. In een speci- Philadelphia, Leonhard en Alexander IJohnstedt en Manfried Rie- ger hier de Lichte Cavallerie e moderne tijd,, kunnen deze de volgende week gaan zien •zeer zij ongelijk hebben. Zij men met de vele tienduizen- De pessimisten, die beweren dat het circus afgedaan heeft in deze moderne tijd. kunnen deze en de hoezeer kunnen den, die nog altijd hun hart heb ben verpand aan de aparte en boeiende wereld van het circus, constateren dat het circus nog leeft in geheel zijn bekorende en fascinerende schoonheid, want 5 dagen, van 14 t.m. 18 augustus a.s., zal Den Bosch de eer en het genoegen hebben om het grootste circus ter wereld Circus Krone te huisvesten. Na het verdwijnen van 't Ame rikaanse reuzencircus van Bar- num Bailey werd het Duitse circus Krone het grootste ter we reld en de enthousiaste kritieken welke het optreden van dit cir cus in binnen- en buitenlandse pers kreeg, bewijzen wel dat het deze naam niet ten onrechte voert. KLEIN BEGIN. Het was Carl Krone die in 1902 het „Circus Charles" oprichtte, nadat hij tevoren reeds naam ge maakt had met een kleine reizen de menagerie. Uit dit „Circus Charles" groeide in 1921 het Cir cus Krone, dat thuis was en nog is in een groot gebouw in Mün- chen. In de daaropvolgende jaren wist Carl Krone zijn circus uit te houwen tot een der grootste ter wereld. Toen hij in 1943 stierf, liet hij zijn enorme vermogen, dat werd geschat op 80 a 90 miljoen gulden, en zijn wereldberoemde circus na aan zijn vrouw Ida en zijn dochter Frieda, die inmid dels met de bekende dompteur Carl Sembach was getrouwd. In 1957 stierf ook Ida Krone en ging het gigantische Krone-bedrijf op Frieda over. De toekomstige erf gename is de 22-jarige dochter Christl, die ook in het program ma optreedt met haar prachtige volbloed „Star of Hannover IV". TREIN VAN 2700 METER. Op 12 augustus a.s. geeft Cir cus Krone zijn laatste voorstel ling in Nijmegen en arriveert de 13e met drie speciale treinen van de Ned. Spoorw. in 's-Bosch. Ach ter elkaar gezet hebben deze trei nen een lengte van 2700 meter, 'n dik half uur lopen dus. Zelf be schikt Circus Krone over 350 wa gens voor de huisvesting en het vervoer van het 500 man grote personeel. De enorme viermast- tent, die en middellijn heeft van 07 m. en een hoogte van 18 m., kan 5000 toeschouwers bevatten, waarbij we mogen opmerken, dat alle rangen, ook de laatste, zijn voorzien van rugleuningen. De piste is van plexiglas en is met een trap van hetzelfde mate riaal verhonden met een toneel, zodat afwisselend op toneel en in piste en op beide plaatsen tege lijk .gewerkt kan worden. Krone-stad beschikt over een eigen brandweer en een eigen lichtcentrale, waarmee een ge meente als ÓSS gemakkelijk van electriciteit zou kunnen worden voorzien. Dit grote lectrische ver mogen is ook wel nodig, want er branden 15.000 lampen in het cir cus en de voorstelling wordt be licht door 16 schijnwerpers. De enorme keuken van het bedrijf, die kan wedijveren met de groot ste en beste hotel keuken, ver werkt 400 x 3 maaltijden per dag. De gehele dag door zijn er 6 koks aan het werk. Circus Krone bezit 450 dieren, waarvan 100 prachtige volbloed laarden, een kudde van 15 oli- anten, 48 roofdieren zoals leeu wen, tijgers en panters, en verder over tailoze andere dieren, giraf fen, zeeleeuwen, nijlpaarden, slangen en vele vogels. De stallen van het circus zijn elke dag geo pend vanaf 9.30 uur. Interessant is het ook te ver melden, dat de dompteur Gilbert Houcke zondag a.s. 's morgens om 11 uur in de piste zal repete ren met 12 koningstijgers. Al de genen. die op dat tijdstip in Kro ne-stad aanwezig zijn, kunnen de ze repetitie gratis bijwonen. 100 CIRCUS. Het programma dat Circus Krone brengt is 100% circus, ook al heeft dan het showelement zijn intrede in 't programma gedaan. De heer Corl Sembach verklaar de ons: ,Wij hebben onze circus voorstelling welbewust uitge breid en omgebouwd tot een cir cusshow met ballet (36 ballet meisjes) waarbij eenieder aan z'n trek 'komt. Dit hebben wij gedaan om ook het opkomende geslacht te boeien. Maar wij streven er naar de eeuwenoude basis van 't circus, d.i. de paardendressuur, niet alleen te handhaven, maar ook nog op te voeren." Wat men in Circus Krone aan paarden ziet is dan ook van de allergrootste allure. De duur van 't gehele program ma is 3*4 uur, waarbij het voor bezoekers van buiten Den Bosch belangrijk is te weten dat er na afloop van de voorstelling in di verse richtingen extra busdien sten zijn mgelegd, o.m. ook rich ting Waalwijk en verder. De voorstelling bestaat uit 5 taferelen, die zich afspelen in di verse delen van de wereld en die als een groot geheel in elkaar vloeien. De toeschouwer wordt daarbij meegenomen op 'n zwerf tocht, rijk aan kleur, licht en schoonheid, naar Amerika, India, Wenen, Afrika en Cuba. In ons volgend nummer hopen wij een uitvoerige recensie te ge; ven van deze voorstelling, die wij morgen voor u in Nijmegen gaan bezoeken. Gedurende de vakantie: volop WED. A. KUYSTEN, Pluim veebedrijf le Zeine 27 Waalwijk COPYRIGHT STUDIO AVAN ft'fl* f4* OTTO&URGl{^,/ 1-58L 58). „Wat nou?" vroeg commissa ris Kaasnagel verwonderd. „Je gaat me toch geen aardrijkskun deles geven?" „Toch wel, com missaris, toch wel", lachte briga dier Piet. „Dat ijverige spoorweg-' mannetje, Frederik Zaagmeel, heeft mij immers meegedeeld, dat de trein met zijn hoogst aanne melijke vluehtelingeninfioud via Parijs naar Italië is vertrokken? Welnu... misschien kunnen we die trein toch nog tegenhouden!" „Als je dat voor elkaar krijgt, ben je knapper dan ik!" zei de commissaris schamper. „Geloof maar niet dat je van die Fransen enige medewerking krijgt 0111 die trein te onderzoeken. Wat kan 't zo n grote mogendheid nou sche len of een klein landje een paar voetballers kwijt raakt. Poe! En als ze al bereid zijn om Kleunt- jes uit de trein te halen, dan hou wen ze hem zelf! Wat ik je brom!" Mopper nou niet zo, commissaris", lachte Piet. „Let nou 'es even goed op. De spoor lijn van Parijs naar Fiorenza loopt dwars door 't kleine vor stendommetje Slavonië. Het is de enige spoorlijn die Slavonië rijk is. De trein stopt daar eventjes bij de hoofdstad Ottoburg. Kijk, hier op uw bureau ligt een inter nationaal spoorboekje. Even kij ken... ja! De trein die bij ons om drie uur tien des nachts bij Ze venburgen over de grens ging, die komt morgenochtend precies 0111 elf uur te Ottoburg aan. Als ik nu per vliegtuig naar Ottoburg ga. dan haal ik dat gemakkelijk. Én als ik nu de politie in Otto burg opbel, dan wed ik, dat ze ons onmiddellijk willen helpen!" En de slimme brigadier had de telefoon reeds in de handen en draaide een hele serie nummers. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door ELEANOR ELLIOT CARROLL Vertaling: Herman Antonsen 28). Maar ze hoorde niets anders dan het suizen van de wind door de bomen en nu en dan het ge schreeuw van een troep vogels die over haar hoofd vlogen. Die akelige dieren fladderden in wij de kringen 0111 haar rond; 'twas om gek lp wordenHet leken wel buizerds of gieren. Het was reeds ver op de mid dag toen ze hem eindelijk van het strand zag komen en tegen de helling opklimmen. Uren lang had ze er aan gewanhoopt hem nog ooit terug te zien, en toch verborg ze nu terstond haar ang sten onder een strak masker van onverschilligheid. Ze ging hem met afgemeten waardigheid tege moet. Ze wees hem op de scheepskist, waarop verscheidene geroosterde broodvruchten lagen. „Je middagmaal", zei ze op effen, vormelijke toon. „Ik ben al klaar met eten". „Wel bedankt", antwoordde hij al even vormelijk. „Ik heb ook al ge geten. Er zijn hier bananen genoeg te vinden. En hier is een kokosnoot." Hij wierp een groot voorwerp op de lemen vloer neer. Het rolde in een hoek en bleef daar liggen. Gwynne keek het na. maar verroerde zich niet. „Zal ik proberen dat ding voor je open te maken?" vroeg hij stroef. Zijn stem klonk zo vreemd, half ver stikt en onnatuurlijk. Voor het eerst keek ze hem recht in het gelaat en haar ogen puilden uit van schrik. Zijn gezicht was vlekkerig en zijp ogen rood en gezwollen. Ze zag bo vendien, dat hij van koorts stond te rillen. Ogenblikkelijk was al haar af keer verdwenen. Ze liep naar hem toen en legde haar hand tegen zijn vuurrode wang. Het was alsof ze een gloeiende plaat aanraakte. Hij brand de van koorts. „Robin!", zei ze hijgend, „je bent ziek. Kom, ga gauw liggen en laat me eens bedenken, wat ik voor je doen kan. Kom hier op het mos lig gen". Hij duwde haar hand weg, als was het een gevaarlijk ding. „Ik ben zo goed als wat!" zei hij grimmig." Ik moet voor vanavond nog een andere hut bouwen. Het ziet er naar uit, dat we nog heel wat regen krijgen". „Jij doet, wat ik zeg", gaf ze be slist ten antwoord. Ze trok hem naar het mosbed door hem voor haar ge maakt. Wees zo verstandig. Geen van ons beiden kan zich de weelde ver oorloven ziek te worden. We hebben elkaar veel te veel nodig." Ze dwong hem te gaan liggen. Zijn onnatuurlijk schitterende ogen bleven aldoor op haar gericht, maar hij strib belde overigens niet tegen. Hij keek haar verlangend na, toen ze naar buiten snelde en de droog geworden kleren haalde, waarmee ze hem zo goed mogelijk toedekte. Daarna nam ze de geroosterde broodvruchten van de kist af, opende het deksel en I haalde er een flesje, dat Robin die morgen over het hoofd had gezien, uit te voorschijn. Er zat wit poeder in. „Kinine", zei ze, „voor ons zijn ge- i wicht in goud waard!" I Ze kwam met een blikje water naar i hem toe. „Doe je mond open. Het smaakt afschuwelijk, dat weet ik wel, maar je moet het toch innemen." En Robin gehoorzaamde als een gewillig kind. XVI. WAPENSTILSTAND. Robin Lee lag die verdere dag doodziek te bed. Gelukkig begon hij niet te ijlen zoals Gwynne ge vreesd had. Hij zei, dat hij zich veel te bezorgd over haar maakte, om aan zijn eigen toestand te kunnen denken. Het hinderde hem, dat hij nu haar legerstede moest innemen- haar voor zich moest laten zorgen en allerlei dingen doen, die hij vond, dat eigen lijk zijn werk waren. Maar hij was niet in staat iets te doen. Hij had zware moeraskoorts. En terwijl zij bezig was, lag hij voortdurend te mopperen op zichzelf. „Daar lig ik me nou als een stum perig oud wijf, terwijl jij bezig bent, mos voor een ander bed te verzame len, hout te sprokkelen, het dak te herstellen en zo meer. Ik kan het niet hebben. Ik sta op en ga mee aan het werk. We moeten toch wat te eten hebben, is het niet zo?" Hij zei dit herhaaldelijk en wierp dan telkens het geïmproviseerde dek van zich af. Doch Gwynne ledgde het telkens weer recht. „Je doet niets van dat alles, on dankbare patiënt, dat je bent! Nu doe ik zo mijn best, je aan het zweten te krijgen! Je bent op het ogenblik ge lukkig doornat. Als je kinine ingeno men hebt, moet je heel voorzichtig zijn. Blijf dus stil liggen en goed on der dek. Wat eten betreft, hebben we voorraad genoeg bij de hand." Hij keek nu niet meer stroef en volgde zwijgend al haar bewegingen. Al had ze dan ook nog zo'n hekel aan hem, toch was ze een wonderlijk lief meisje! Zou ze hem altijd blij ven haten? Als ze nu eens niet gered werden? Als ze nu eens samen op dit eiland moesten blijven, tot ze oud en grijs geworden waren en dan toch j nog even ver van elkaar af stonden als nu? Dat zou ondenkbaar erg, dat zou een ondragelijke kwelling wor den! Heel de nacht kletterde de regen op het door Gwynne zo goed moge lijk herstelde dak. Hij lag met half gesloten ogen naar haar te kijken. Ze lag in de andere hoek van de hut en hij durfde zich nauwelijks verroeren, uit vrees dat ze het horen zou en op staan om te kijken, of hij iets nodig had. „Wat moet je toch een uitsteken de verpleegster zijn geweest", zei hij eens, toen ze zijn gelaat met water wies en hem warm water, dat ze in een goed gereinigd blik gekookt had, te drinken gaf. „Doe je dat soort werkjes graag?" „Bedoel je, of ik graag zieken ver pleeg?" vroeg ze. Hij knikte bevesti gend. Op dit moment snakte hij naar haar zacht verplegende hand. Hij bleef doorpraten, om haar naast zich te houden. „Ja", zei ze. „Ik hield van het werk. In St. Margaret's ziekenhuis was het prettig werken en de andere meisjes waren zulke echt aardige en goede vriendinnen. Ze dacht terug aan Sue, aan Ge- raldine, aan Freda. Vooral aan Sue met haar plagende voorspellingen. Haar voorzegging was uitgekomen. Ze had werkelijk de enige man ter wereld ontmoet, aan wie ze zou wil len behoren met haar hele wezen. En die man lag daar en had haar liefde volle hart in zijn handen verbrijzeld. Robin babbelde verder. „Ik ben vanmorgen op verkenning geweest naar het zuidelijk deel van het eiland, maar dat heeft niet veel gegeven. Wat verderop ligt een moeras, dat wel een paar honderd meter breed is. Het scheelde maar weinig, of ik was in de zwarte modder weggezonken." Haar hart stokte. Haar angst was dus niet ongegrond geweest. Haar hand beefde, toen zij die op zijn voor hoofd legde. „Dat moet je dus nooit meer pro beren, Robin! Beloof je me dat?" Hij deed, alsof het van weinig be tekenis was geweest. Maar haar be zorgdheid vervulde hem met onge kende vreugde. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6