WAALWIJK R.K.C.-jeugd op kamp Schoenmuseum heeft zichtbare en verborgen rijkdommen PROGRAMMA VAKANTIE-FEESTWEEK TE HEUSDEN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1959 6 NIEUWE HUISVESTING ZAL EINDE MAKEN AAN ONHOUDBARE SITUATIE Elk jaar wordt ons Nationaal Schoenenmuseum weer wat rü- ker. De uitbreiding is de ene keer wat groter dan de andere, maar er gaat geen augustusmaand voorbij of de ijverige en toe gewijde directeur, de heer Hendriks, brengt van zijn speur tochten weer enkele nieuwe aanwinsten mee. Een reisje naar Frankrijk heeft ditmaal een aantal prachtige en kunstzinnig bewerkte Russische laarzen uit het begin van deze eeuw op geleverd, alsmede schoenen uit Tibet, China, Turkije en Frans damesschoeisel uit het tijdperk rond 1880. VEILIG OPGEBORGEN. Deze nieuwe aanwinsten zijn veilig opgeborgen bij de heer Hendriks thuis, want in het huidige museum gebouw aan de Kloosterwerf is geen expositieruimte meer beschikbaar. Maar ook al zou deze ruimte er wel zijn, dan nog zou men wellicht toch nog de voorkeur geven aan een an dere bewaarplaats, want gebleken is wel dat het vocht en het stof in het museum funest zijn 'voor het zo zeld zame en kwetsbare oude schoeisel. Meerdere waardevolle exemplaren zijn reeds uit het museum verwijderd moeten worden, omdat zij door vocht en stof onherstelbare schade hadden opgelopen. Hierdoor zijn eigenlijk twee mu sea ontstaan, het openbare aan de Kloosterwerf waar zo n 500 waar devolle voorwerpen zijn onderge bracht en een verborgen dependance bij de heer Hendriks thuis, waar men er nog ongeveer 300 kan aantreffen. Aan deze ongewenste en onhoud bare toestand zal gelukkig binnen nu en 8 a 9 maanden een einde komen door de verhuizing van het museum naar het pand Grotestraat 148, dat door de Stichting Nationaal Schoen museum is aangekocht. Dit fraaie en ruime pand biedt alle gelegenheid om de vele zeldzame oudheidkundige voorwerpen op betere en overzichte lijke wijze ten toon te stellen, waar door het eigen en bijzondere karak ter van elk der voorwerpen veel beter tot zijn recht zal komen. Deze nieuwe huisvesting zal ver der in niet geringe mate bijdragen tot een intensiever bezoek en dus tot een grotere bekendheid van dit unie ke museum. In dit verband mogen we nog opmerken, dat ondanks de hui dige, zeer povere huisvesting van het museum, die bijv. het bezoek van zelfs kleine gezelschappen al onmo gelijk maakt, dit zomerseizoen toch reeds zeer velen het museum hebben bezocht, al blijft het toch nog altijd zo dat eveneens zeer velen door de armoedige huisvesting van een be zoek werden afgeschrikt. LANDELIJKE ACTIE. Nu het museum, dat in het afge lopen jaar door een naamsverande ring tot nationaal schoenmuseum evolueerde, een waardige huisvesting gaat krijgen, zal ook alles in het werk gesteld moeten worden om datgene wat er in Nederlandse verzamlingen aan waardevol schoeisel aanwezig is, in dit museum bijeen te brengen, op dat men werkelijk zal kunnen spreken van een „nationaal" museum en een zo groot mogelijk aantal mensen, zo wel uit binnen- en buitenland, zal kunnen kennis nemen van de boeien de ontwikkeling van een der belang rijkste kledingstukken van de mens de schoen; een kledingstuk, waaruit zo enorm veel meer te lezen valt dan alleen maar een technische vooruit gang. In de schoen weerspiegelt zich zowel het maatschappelijk als het so ciale leven van de mens, maar ook zijn kunstzin, zijn beschaving en... ver val. Men mag van harte hopen, dat het stichtingsbestuur de beschikking zal krijgen over de middelen om het schoenmuseum uit te bouwen tot een instituut van grote culturele beteke nis en internationale vermaardheid. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Zaterdag 15 en zondag 16 aug. Arts I)r. v. Heesbeen. Apotheek Geers. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 16 augustus 1959. 10 uur v.m. en 6.30 uur n.m. Ds. M. Verweij van Arnemuiden. N. H. KERK BAARDWIJK. Zondag 16 augustus 1959. 9 u. v.m.; Ds. C. B. Schuurman. ZOMERFEEST W. B. Voor 't programma van het Zo merfeest van Waalwijks Belang op zaterdag 15 augustus a.s. verwijzen wij naar de advertentie in dit num mer. Wij attenderen er op, dat alles gratis voor eenieder toegankelijk is. AFSCHEID VAN PASTOOR HENRI HENS. Zoals wij onder de bisschoppelijke benoemingen reeds hebben medege deeld, is de Zeereerw. heer Henri Hens benoemd tot archivaris van 't bisdom en rector van Reinier van Ar- kel te 's-Bosch en moest daarmee zijn pastoraat van Esch neerleggen, waar hij als pastoor is opgevolgd door rec tor Bex. Zaterdagmiddag heeft de parochie te Esch afscheid genomen van zijn beminden herder. Een klein comité bood de schei dende pastoor bij monde van burge meester mr. R. Karnebeek, een kost baar, twee eeuwen oud, barok kruis beeld aan. Dit afscheidsgeschenk werd bijeengebracht uit giften van alle parochianen. Bij de aanbieding werden op verzoek van pastoor Hens geen officiële toespraken gehouden. Zondagmiddag hield pastoor Hens een sobere afscheidsreceptie, tijdens welke alle parochianen hem de hand kwamen drukken. Op overtuigende wijze trad daarbij aan de dag hoe node de Essche parochianen hun pastoor zagen vertrekken. In de zes jaren waarin pastoor Hens de ziel zorg in Esch uitoefende maakte hij zich tot de sympathieke vriend van allen. Gedurende zijn korte pastoraat bouwde hij een nieuwe kleuterschool, bracht zeer belangrijke verbeteringen en verfraaiingen aan in de parochie kerk en stichtte in het Mariajaar een devotekapel ter ere van Maria Ko ningin. In een gevoelvolle afscheidspreek op zondagmorgen, heeft Pastoor Hens zijn erkentelijkheid tot uitdruk king gebracht voor het afscheidsge schenk dat hem blijvend aan zijn pastoraat in Esch zou herinneren en de parochianen dank gebracht voor de wijze waarop zij hun pastoor wa ren tegemoet getreden en met hem samenwerkten. Maandagavond omstreeks 8 uur heeft pastoor Hens zijn pastorie ver laten om zich naar z'n nieuwe stand plaats te begeven, en dezelfde nacht, toen de huishoudster alleen aanwezig was, is in de pastorie ingebroken; de inbrekers hebben het huis doorsnuf feld en de sleutel van de kluis geno men. HEROPENING DAMES-MODE-ZAAK „MAISON VAN DER SANDEN". Gisteren gingen de deuren weer open van de prachtig gemoderniseer de Dameshoedenzaak van de Gezus ters v. d. Sanden in de Stationsstraat alhier. Deze van ouds zo bekende zaak in 't centrum van Waalwijk, heeft zich op het gebied van de damesmode een naam weten te verwerven, welke niet meer uit de gemeenschap is weg te denken. Ruim 25 jaar heeft „Maison v. d. Sanden" de dames met raad en daad ter zijde gestaan en zich steeds beijverd om alles wat de mode in de loop der jaren bracht, op smaakvolle wijze „aan de vrouw te brengen", op 't gebied van hoeden, handschoenen, shawls en bruidsartikelen. De gehele breedte van de onder bouw is thans één flinke winkelruim te geworden, welke in een aantrek kelijke sfeer is herschapen. De gevel is met tegels bezet rondom etalage en deur. De etalage-vitrine is thans schuin op de looplijn aangebracht, hetgeen tot een bezoek inviteert. De vitrine is ruim voorzien van de nodige schijn werpers, zoda 't lichteffect zeer fraai is. De winkel is in lichte pastelkleu ren geschilderd en aangepast aan het interieur. In het plafond is de ver lichting aangebracht, terwijl langs de grote passpiegel 2 pendels hangen. De wandvitrines zijn royaal voor ex positie en geflankeerd door passpie- gels. Aan de tot standkoming van deze mooie winkel werkten o.a. mede ar chitect A. van Huiten, die de teke ning schiep, met als aannemer en timmerman de fa. van Huiten-Krol. De fa. Kleijngeld zorgde voor het metselwerk, terwijl de fa. Vissers het sanitair leverde en schildersbedrijf L. van Bijnen het pand in de aardigste frisse kleuren wist te zetten. De ver lichting is van de fa. H. Beekmans Zn. te Kaatsheuvel. De fraaie win kelbetimmering is verzorgd door de fa. Uiterwijk te Amsterdam en het bronswerk aan deuren en ramen maakte de fa. H. van Rooij uit Ge- mert. De aanpassing van deze zaak aan het steeds moderner wordende cen trum van Waalwijk is goed gekozen. Maison v. d. Sanden doet dit even zeer met haar collecties, want nu reeds zijn er de nieuwe hoeden-crea- ties in lila en groen verkrijgbaar. Kortom, het interieur is alleraar digst en een bezoek aan deze winkel is alleszins de moeite waard. Wij wensen de fa. „Maison v. d. Sanden" veel succes in de toekomst. VLIEGERWEDSTRIJD JEUGDCENTRALE ST. CLEMENS Met betrekking tot de vliegerwed strijd, welke op zaterdag 22 aug. a.s. onder auspiciën van de Jeugdcentrale St. Clemens wordt gehouden, kunnen wij nog het volgende mededelen. Deelname staat open voor Baard- wijkse jongens en meisjes tot en met 15 jaar. Men kan deelnemen in de volgende wedstrijdgroepen a) gewone vliegers zonder staart, dus z.g. „windscheppers"; b) andere soorten vliegers van diverse vorm; c) kunstvliegers; d) grootste vlieger. De vliegers van de groepen a en b moeten bij de beoordeling door de jury in de lucht staan met 150 m uitgelaten vliegertouw of -garen. Bij de beoordeling zal o.m. worden gelet op 1. steil staan en weinig „bot" la ten doorhangen; 2. stil staan (niet kwikken, zwie ren of overhangen). Het gaat er hierbij dus niet om wie het hoogst of het verst staat. Onder de groep c vallen de vlie gers van afwijkend model of kunstig maaksel, ^zoals vogels, molens, vlieg machines, enz. Wat groep d betreft zal bij het be palen van de grootte zowel met de lengte als met de breedte rekening worden gehouden. Vliegers van deze groep kunnen tevens mededingen in de groepen a of b. Om voor een prijs in de groepen c en d in aanmerking te komen, moe ten deze vliegers tijdens de wedstrijd in de lucht gestaan hebben. Bij vol doende deelname zullen voor elke groep enkele prijzen beschikbaar worden gesteld. Deelneihers kunnen zich aan het adres Loeff^traat 4 panmelden onder opgave van de groep waarin men wil deelnemen. De wedstrijd zal aanvangen om 14 uur en zal plaats hebben op de ter reinen achter de jongensschool, maar tevoren zal men samenkomen op de speelplaats van de jongensschool om 13.45 uur. NEDERLAAGTOERNOOI RWB RWB—VEERSE BOYS. Zondag a.s. zal de tweede wed strijd voor bovengenoemd tocr- worden gespeeld en het is te ho pen dat RWB zich. na het slechte begin van 1.1. zondag zal weten te herstellen. Veerse Boys is in Waalwijk en omgeving een bekende en, wij mogen wel zeggen, een graag ge ziene gast, want het spel van de ze 3e klasser is, vooral de laat ste jaren, van een zeer goed ge halte. Vorig jaar wisten zij, na een slechte start van de competitie, toch nog bijna 't kampioenschap te behalen en het is wel zeker, dat zij ook dit jaar weer een goed elftal op de been zullen brengen, zodat bet a.s. zondag zeer zeker spannend zal worden, en naar wij hopen van een beter gehalte dan vorige week. De vakantie ligt nu alweer wat verder achter ons, en onze spelers zijn ongetwijfeld in bete re conditie dan j.l. zondag, wat tegen Veerse Boys ook wel nodig zal zijn. Aanvang van deze wedstrijd om 14.39 uur. VOETBALPOOL R.W.B. Zoals algemeen bekend geacht mag worden, begint de voetbal pool op 23 aug. weer te draaien en de poolformulicren zijn vanaf vrijdag a.s. weer verkrijgbaar. Vergeet vooral niet om de eer ste maal de formulieren zelf op te halen of wel zelf in te levren en dan uw donateurskaart mede te brengen, dit om misverstanden en/of teleurstellingen te voorko men. Formulieren af te halen en in le leveren bij sigarenmagazijn M. v. Vugt, Grotestraat 47. NEDERLAND-BELGIË 4 OKT. Aanvragen van kaarten voor deze wedstrijd moeten voor 21 augustus in bet bezit zijn van de secretaris, adres: P. Vrij, v. As- sendelftstraat 4. Een week van kameraadschap en sportiviteit. Ging het vorig jaar de RKC jeugd met 25 man op pad om voor de eer ste keer deel te nemen aan het sport kamp van de N.K.S. in Zundert, dit jaar was het aantal deelnemers meer dan verdubbeld. Zondag 2 aug. ver trokken 52 jongens en 4 leiders, ge tooid met een muts in clubkleuren, per fiets, om na een tocht van bi|na 50 km behouden m het bloemencorso- plaatsje te arriveren. Het is weer een prettige week ge worden, dank zij het weer, de prima kampstaf, het werken van de leiders en de volgzaamheid van de jongens. Al gaat de jeugd allereerst mee om te kunnen sporten, toch ondervindt zij ook de opvoedende waarde van zo'n 6 dagen onderling verblijf in een kamp. Want hoewel het een prachtige vakantiebesteding is, begrijpt ieder een toch wel, dat er niet ordeloos op los geleefd kan worden. Alle deelne mers hebben zich te schikken naar de kampregels en te gehoorzamen aan de voorschriften van de leiders. Ook in het verkeer onderling of met deelne mers van andere verenigingen moet af en toe de nodige inschikkelijkheid getoond worden. En als men daar dan nog bijvoegt het sportief verwer ken van tegenvallers en teleurstellin gen bij de wedstrijden, *ds het heus niet overdreven te zeggen, dat er ook voor de karaktervorming in zo'n kamp iets valt mee te nemen. Met een dankbare je.vredenheid kunnen daarom leiders en jogens op deze week terugzien. En die tevreden heid wordt nog vergroot, doordat ook de prestaties van onze RKC-jeugd er mogen zijn. In de vijfkamp, bestaande uit doel trappen, raak-de-paal, verspringen, hardlopen en estafette, behaalden wij in de A-afdeling de le prijs met een totaal van 347,5 pt., in de B-afde ling de 2e prijs met 375,5 jit. en wis ten onze jongsten van de 15 deelne mende elftallen nog de 9ef plaats te bereiken met 298,5 pt. Bij de zwemwedstrijden werd A met 228 sec. tweede na Oss (218,7 sec.), in de B-afdeling werd RKC no. 1 met 235,6 sec., voor Lenig en Snel uit Den^laag met 253,5 sec. Het ging bij deze wedstrijden om een indi vidueel nummer (50 m) en een esta fette vafiij^ x 25 m. Aan cle wielerwedstrijd lieten wij onze jongens niet meedoen. In de rijwielralley hadden wij twee deelnemers, die met 4 fouten de 6e plaats bereikten,, maar voor de wan deltocht was bij ons helemaal geen animo. Wij zullen ons het komende jaar wel wat moeten toeleggen op vol leyen, want daarbij werden maar heel geringe resultaten geboekt. Dit weer in tegenstelling tot de hardloopwed strijden op lange afstand. In de 1800 m bezetten wij de le, 2e, 3e, 4e en 6e plaats; in de 1200 m was een RKC-er nummer 1, met ook nog een 5e plaats. En had in de 600 m onze man zijn sprint iets later ingezet, dan was ook daar RKC no. 1 geweest. Nu werd hij een goede tweede, met nog enkele RKC-ers onder de eerste 10. Tenslotte de hoofdschotel: voetbal. De A's werden no. 2 na Oss; BI werd no. 4 en B2 no. 8, terwijl onze C's na moedige strijd tegen meestal grotere tegenstanders van de 15 elftallen de 12e plaats bereikten. U ziet wel: de resultaten waren niet gering en werden behaald in spannende concurrentie. De naam van RKC is weer hoog gehouden, zo wel op sportgebied als dat van orde en netheid. Het volgend jaar hopen -de deelnemers zich hieraan te spie gelen. In verband hiermee: Na 22 aug. kan men zich opgeven voor het kamp van het volgend jaar bij Br. Sidonius. De leeftijdsgrens is: geboren na 31 aug. 1941 en vóór 1 sept. 1948. Tot slot: In „De Jonge RKC-er" volgt nog een uitgebreid kampver haal in vervolgen, juist als het vorig jaar. rerio HAARSTEEG. Voetbal. I)e tijd is zo zoetjesaan weer aangebroken dat de meeste voet valclubs weer aan de voorberei dingen voor de op handen zijnde nieuwe competitie gaan begin nen. De meeste vacanties beho ren voor het merendeel der be volking weer tot het verleden en gesterkt en met frisse moed wordt dan het werk weer hervat. Ditzelfde geldt eveneens voor de beoefenaars van de voetbalsport. De trainingen worden weer her vat en met het doel goed sluiten de elftallen op de been te brengen worden door diverse clubs weer vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Deze mening is ook het hestuuY van v.v. Haarsteeg toe gedaan. Een nieuwe trainer is aangesteld en onder diens leiding zal getracht worden de spelers, die vooral het le elftal zullen moeten, vormen, dermate voor te bereiden dat zij in de 4e klasse 'n behoorlijke plaats zullen kunnen gaan innemen. Vrijdagavond j.l. had de eerste bijeenkomst plaats en konden de aanwezige spelers met hun nieuwe trainer kennis maken. Voor zondag a.s. staat er reeds een oefenwedstrijd op-het programma en wel tegen ÏS'icuw- kuijk, omdat deze club reeds ver schillende jaren in de 4e klasse uitkomt en voor Haarsteeg geen onbekende is. Er kan dus 'n span nende strijd worden verwacht. Het belang van de punten staat wel niet op het spel, maar het is ulleen de eer van dc overwinning die de spelers zeer zeker zal inspi reren om beslag op de punten te leggen. Op zondag 30 augustus a.s. zal Haarsteeg een tegenbezoek bren gen aan Haastrecht. Laatstge noemde club behaalde in 't voor jaar de afdelingstitel van de le klasse van de onderafdeling dis trict Gouda en was op zondag 5 juli alhier te gast voor het spelen van een vriendschappelijke wed strijd. Een tegenbezoek werd toen reeds in het vooruitzicht gesteld en daaraan zal op zondag 30 aug. a.s. gevolg worden gegeven. Zij. die de reis wensen mee te maken, worden verzocht zich nog deze week op te geven. COMPETITIE-INDELING SEIZOEN 1959- 1960. R.K. Handbalvereniging DESK. Handbaltoernooi. Zaterdag 15 aug. a.s. gaat onze vereniging met een heren- en een dames aspiranten-team deelne men aan het aspiranten 7 hand baltoernooi te Dongen, georgani seerd door de Handbalvereniging „Dongen". De poule-indeling is als volgt: Dames: DESK, Uno Animo, Dongen A en Dongen B. Heren: DESK, Tachos, Dongen A en Dongen B. Vertrek etc. wordt op de be kende plaatsen bekend gemaakt. Trainingskamp 1959. Vol animo is er de afgelopen weken weer gestreden bij de trai ningskamp. iverse nummers zijn er weer afgewerkt, waardoor er ook weer een verschuiving op de ranglijst is gekomen. Woensdagavond bleek Jo Eb bing op de honderd meter bal- stuiten enkele seconden hoger te staan dan op de 100 meter hard lopen. Maandag a.s. volgt de bijge werkte standenlijst. Het programma voor de .vakantie-feest- week, welke van 15 t.mV '22' augustus a.s. alhier zal worden gehouden, is thans defi-. nitief vastgesteld en ziet er als volgt uit Zaterdag 15 augustus 4-5 uur. Klokkenspel op het stadhuis- carrillon. «*-■ -v 5 uur. Samenkomst van de diverse mu ziekkorpsen, waarna mars door de stad. 5.20 uur. Aankpndiging Van' de opening van de feestweek door bazuinen vanuit de toren van het stadhuis. 5.25 uur. Officiële opening door de loco burgemeester. 5.40 uur. Défilé van de diverse muziek gezelschappen, w.o. korpsen uit Amsterdam, Heusden. Rosmalen en Vugt, voor het bor des van het stadhuis. 5.50 uur. Vertrek van de genodigden van af het stadhuis naar het voetbalveld van de v.v. Heusden, met de feesttrein. 6 uur. Voetbalwedstrijd PSV - Selectie elftal bestaande uit geselecteerde voetbal lers van da voetbalverenigingen uit: Wijk, Aalst, Aalburg, Sprang-Capelle, Waalwijk, Baardwijk, Vlijmen en Heusden. Tijdens de rust muziek van de fanfare uit Amsterdam. 8 uur. Opening van de feesttent op de Prins Hendrikkade door de voorzitter van de vereniging Heusdens Belang. Muziek in de feesttent door het uitge breide carnavals-gezelschap met Prins en Raadsheren uit Vught. Pl.m. 9 uur. Concert op de Prins Hen drikkade. Tijdens dit concert waterski-de monstratie en gondelvaart op de Maas voor dc stadswallen. Zondag 16 augustus Dansen in de feesttent. Muziek door het K.R.O. uit Kaatsheuvel (Kaatsheuvels Re vue Orkest). Maandag 17 augustus Speciaal voor de ouden van dagen in de namiddag filmvertoning en diverse gezel schappen in de feesttent. Rondrit per feest trein door de gemeente. 7 uur. Onderlinge competitie hardlopen voor heren (parcours wordt nader vastge steld). 8 uur. Rikconcours in de feesttent (ieder een is welkom). Simultaandammen tegen de heer A. de Graag, oud-kampioen van Bra bant. Muziek door de fanfare uit Wijk en Aalburg. Dinsdag 18 augustus: Speciaal voor de jeugd in de namiddag een uitgebreid feestprogramma in de feest tent. 7 uur. Wielrennen op gewone fietsen (parcours wordt nader vastgesteld). 7.45 uur. Touwtrekken in groepsverband tussen de diverse gemeentedelen. 8.15 uur. 4 x 100 m. estafette. 8.30 uur. Pijprookwedstrijden in de feesttent. Tijdens deze wedstrijden dansen met een prima orkest. Concert op het stadhuisplein door de Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" uit Hcrpt. Woensdag 19 augusfus. 8 uur. Judo-demonstraties- en wedstrij den in de feesttent door de verenigingen uit Heusden en de Langstraat. Concert door de Heusdense Jeugd-fan- fare. Donderdag 20 augustus. Maandmarkt i.v.m. de vakantie-feest- week duurt deze niet tot 12 uur maar tot 's middags 5 uur. Hierna kindermarkt; jeugdige verkopers en verkoopstertjes zullen i trachten staande achter de echte marktkra men hun artikelen aan de man te brengen. 6.45 uur. Ringsteken op de fiets (voor dames). 7.30 uur. Behendigheidswedstrijd (pan- nekoekenrace). 8 uur. Ballet door de jeugdgroep onder leiding van mej. Bep Siegmund, in de feesttent. j' Pl.m. 8.30 uur. Lampionoptocht over de stadswallen met medewerking van de Heus dense Jeugdfanfare. Vrijdag 21 augustus. 8 uur. 4 x 50 m. estafette voor dames. 8.15 uur. Doe hem de das om (voor pa ren). 8.30 uur. Muzikale wedstrijd „Trek aan dc bel" (voor dames). Hierna dansen in de feesttent en prijs uitreiking. Concert door de harmonie uit Haarsteeg. Zaterdag 22 augustus. 's Middags start auto-ralley, waarna bal lonnenwedstrijd voor de jeugd. 8 uur. In de feesttent dansmuziek met diverse attracties en prijsuitreiking van de auto-ralley. Concert met muzikale rondwandeling door „St. Crispijn" uit Waalwijk. DIDI TEKENT VOOR i 320.000. Real Madrid en de Braziliaanse club Bo- tafogo zijn het eens geworden over het transferbedrag van dc Braziliaanse interna tional Didi, dat 320.000 gulden bedraagt. Inmiddels heeft Didi bet contract gete kend, dat hem met ingang van het nieuwe seizoen voor twee jaar aan Real Madrid verbindt. ZES INTERLANDS VOOR NEDERLANDS ELFTAL. Het interland voetbalprogramma voor *t Nederlands elftal in het komden seizoen luidt: 4 oktober 1958, Rotterdam: Neder land - België; 21 oktober, Keulen: Duits land - Nederland; 4 november, Rotterdam: Nederland - Noorwegen; 3 april 1960, Am sterdam: Nederland - Bulgarije; 24 april, Antwerpen: België - Nederland; 18 mei, Zurich: Zwitserland - Nederland. Er worden twee oefenwedstrijden ge speeld, op 23 september te Rotterdam tegen Saarland en op 23 maart te Rotterdam te-, gen de London Combination. De amateurs spelen op 14 oktober tegen Ierland, op 2 april tegen Engeland, op 13 april de returnwedstrijd in Engeland en op 20 april tegfen Ierland. Er zijn nog onderhandelingen gaande voor een wedstrijd tegen Zwitserland en te gen Westfalen. Op 18 november wordt in Rotterdam de traditionele wedstrijd oni de Gouden Onafhankelijkheidsbeker gespeeld tussen een Rotterdams elftal en het officiële Nederlands elftal. District Zuid I, 2e Klasse A Best Vooruit Desk Gemert O.D.C. Oss '20 Sarto Schijndel Taxandria Tongelre Uno Animo Valkenswaard Veloc Woenselse Boys. COMPETITIE-INDELING ZATERDAG-VOETBAL 1959 - 1960. District Zuid I, 4e Klasse Arnemuiden A.Z.V.V. Colpnsplaatse Boys Dinteloord Good Luck The Gunners Nicuwdorp Rillandia Sprang S.S.C. '55 V.V.N. i Zwaluwse Boys. EINDSTANDEN JUNIOREN-COMPETITIE SEIZOEN 1958- 1959. I-F Berkdijk 4 14 9 3 2 21 55-35 RKC 6 14 8 1 5 17 31-25 Desk 6 14 6 4 4 16 51-40 RWB 5 14 7 2 5 16 40-31 WSC 7 14 6 3 5 15 45-43 Baardwijk 6 14 5 2 7 12 33-44 RKDVC6 14 4 2 8 10 37-47 UAnimo 5 14 2 1 11 3 36-63 x) I-G (1V& comp.) REC 7 18 15 0 3 30 84-23 Desk 7 18 11 2 5 24 45-29 RKDVC 7 17 11 1 5 23 52-33 WSC 8 18 8 3 7 19 50-33 RWB 6 18 7 2 9 16 30-41 Berkdijk 5 18 1 3 14 5 20-64 A.Animo 6 17 3 1 13 3 20-78 xx) I - H (1 Vï comp.) Waspik 5 18 14 1 3 29 79-19 HNC 4 18 12 3 3 27 91-21 W.-.Zwart 3 18 11 3 4 25 68-42 Desk 8 18 7 5 6 19 62-57 Baardwijk 7 18 '4 1 13 9 29-68 RKC 8 18 4 2 12 8 20-79 x) RWB 7 18 3 1 14 7 27-90 x) heeft twee winstpunten in mindering.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6