De Echo van het Zuiden WAALWIJK Danslessen KAATSHEUVEL 11W MENING Hotel Smit VRIJDAG II SEPTEMBER 1959 82e JAARGANG No. 73 LIEDERTAFEL „OEFENiNG EN VERMAAK" KREEG NIEUWE VOORZITTER De Liedertafel „Oefening en Vermaak", die wegens het aftre den door omstandigheden van persoonlijke aard van de heer Lambert van Oudheusden reeds enige tijd zonder president was, heeft een nieuwe voorzitter ge kregen. Het bestuur van de Liedertafel heeft gemeend er goed aan te doen voor deze functie iemand van buiten de vereniging aan te zoeken en het heeft hiervoor be reid gevonden de heer A. J. M. ten Bokum, redacteur van „De Echo van het Zuiden". De benoeming van de heer ten Bokum werd woensdagavond op de generale repetitie in ver hand met de jaarlijkse reis as. zondag naar Antwerpen door de voorzitter ad interim, de heer J. v. d. Meijdenberg, aan de leden bekend gemaakt en is door allen met instemming ontvangen. De heer v. d. Meijdenberg wees er daarbij op dat het bestuur meent in de heer ten Bokum de juiste persoon te hebben aangetrokken vooral met het oog Qp de viering van het lUO-jarig bestaan van de Liedertafel in 1960. De beer Lambert van Oudheus den, in wie de Liedertafel een be kwaam en energiek voorzitter heeft verloren, getuigde in een kort woord van zijn instemming met deze benoeming en spoorde alle leden aan om de nieuwe voorzitter in zijn ongetwijfeld zware taak in verband met de ko mende lustrumviering alle moge lijke steun en medewerking te verlenen. VERDIEPINGSDAG K.A/V. De KAV afdelingen Baardwijk, Drunen, Nieuwkuijk en Waal wijk bielden op dinsdag 8 sept. een verdiepingsdag. Deze werd geleid door Pater Sebastianus uit Eindhoven. brengt. De opvoeding der kinde ren kreeg ook grote aandacht. De pater wees hierin vooral op de opvoeding door woord en voor beeld. Ook de karaktervorming werd uitvoerig toegelicht. De handhaving van het gezag in het gezin was een eerste vereiste. De minachting van het gezag werkt als kanker in de samenle ving. Dit gezwel moet grondig uitgesneden worden om zodoende een gezonde maatschappij te krij gen. Pater Sebastianus eindigde zijn gloedvolle, met veel voor heelden aangehaalde conferentie met de kernachtige spreuk: „Het karakter van de kinderen zal zo sterk zijn als het gezag van de ouders geweest is. Mevr. Boom dankte de Pater hartelijk voor deze leerzame con ferentie en tevens voor de gehele geestelijke leiding, die deze dag tot een hoogtepunt van het win- terprogramina heeft gemaakt. Na een gezellig kopje thee werd deze verdiepingsdag gesloten met een Lof in de St. Clemenskrk, maarna allen utierst voldaan huiswaarts keerden. 1 pD BEGIN VAN BRAND. In de hou twin kei van de heer A. v. d. V., Grotestraat 398, brak woensdagavond tegen half negen brand uit. Gelukkig werd 't vuur, dat in een der zijkamertjes van de winkel reeds een voorraad hout had aangetast, tijdig door een po litieagent ontdekt. De brandweer was het vuurtje met de nevel- DANSSCHOOL de Heer en Mevrouw GRIJSBACH Waalwijk, zaal Hotel Verwiel Heden vrijdag van 7.309 uur nog gelegenheid voor inschrijving. Aanvang lessen donderdag 17 september. Begonnen werd met een H. Mis om half 9 in de Sint Clemens- kerk te Baardwijk, opgedragen door Pater Sebastianus, die in z'n predikatie sprak over 't geboorte- leest van Maria. De verdere bijeenkomst werd gehouden in het Gemeenschaps buis. De bijeenkomst werd geo pend door de voorzitster van de afd. Baardwijk, mevr. Boom- Snels. Na bet gebruikelijke wel komstwoord besprak zij het ver dere dagprogramma. Zij wenste de leden een vruchtbare dag toe en sprak de hoop uit een derge lijke bijeenkomst nog meermalen te kunnen houden met een nog massaler opkomst. Hierna sprak mevr. Hamers- Leijsten als diocesaan bestuurs lid. Zij dankte mevr. Boom, die met de Eerw. adviseur, kap. de Kroon, het initiatief voor deze verdiepingsdag genomen had. Ook de Eerw. adviseur kape laan Lempens, heeft hieraan zijn volle medewerking gegeven. Spr. vond een bijeenkomst als deze een unieke gelegenheid om meer onderling contact met an dere afdelingen te krijgen, zodat er een betere samenwerking ont staat in liet belang der KAV. Verder sprak zij over de vere ring van Maria, de Moeder en Pa trones der KAV. Zij spoorde de leden aan bij de inzet van 't nieu we winterseizoen al de nuttige, leerzame, godsdienstige en ont spannende bijeenkomsten bij te wonen. Het bestuur van iedere afdeling wil graag goede verant woorde avonden geven, die op boog peil staan en waarvoor kos ten noch moeite gespaard worden als bet in het belang der KAV is, maar de leden moeten dit door bun medeleven weten te waarde ren. Vervolgens sprak Pater Sebas tianus over een goed tehuis in 't gezin. Spr. weidde uit over de be tekenis van het vrouw- en moe der zijn, de zorgen daaraan ver bonden en bet Godsvertrouwen dat men hierin moet hebben. Na deze leerzame conferentie werd wat ontspanning geboden in de vorm van de vertoning van prachtige kleurendia's, gemaakt en welwillend vertoond door no taris y. Gurp en hij ieder beeld 'n duidelijke uitleg door mevr. van Gurp-Mols van hun reizen door Italië en Zwitserland. Ook een aantal prachtige plekjes in de Loonsc en Drunense duinen en enkele beelden uit de Udenhoutse slipjacht kwamen op het scherm. Notaris en mevr. van Gurp mochten aan het slot een harte lijk en dankbaar applaus in ont vangst nemen. Na een korte recreatie sprak Pater Sebastianus over „Huwe lijk en Huisgezin". Spr. belichtte de genade van het Sacrament van het Huwelijk en weidde uit over deze gewijde staat met al zijn moeilijkheden, maar ook over de zegen die het huwelijk met zich spuit spoedig meester. De schade is gering. AGENDA. Vrijdag. Musis Sacrum 8 uur: „Niets mee te maken", toneeluitvoering door het Rotterdams Toneel (Kunstkring). Luxor 8 uur: „Vrouwengevan genis", 18 jaar. Zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Ik was aan hem verslaafd", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Vrouwengevan genis", 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 0 en 8.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Josepha A M dv P J Zijlmans- Kol mans Petrus J C zv C H T Bergmans-Damen te Loonopzand Laurentius P H J zvLvd Heuvel-van Wezenbeek René C F zv W v d Anker-Molegraaf Wilhelmina A C M dv J J H M Broos-Vermeer - Wilhelmus A .1 zv F v Venrooij-van Logten Albertus H G M zv A N Mahieu- Dirksen - - Eiisabeth G F M dv .1 A C v d Gouw-Minxpen. Overlijden: Jan Oudbier 66 jaar echtg van G v Veldhuizen Krienus van Loon 63 jaar echtg van A A Bak ker te Rotterdam Johannes A van Kempen 40 jaar echtg van J A Schapendonk Lamberdina M van der Hammen 81 jaar echtg van A Blok. Huwelijksaangiften Frederik J Tuynman 32 jaar te Rotterdam en Julie L v d Bossche 26 jaar alhier Arie W Colijn 22 jaar te Eethen en Anna S Biekens 20 jaar alhier Johannes A v d Broek 32 jaar en Johanna A T Verhoeven 28 jaar beiden alhier. Huwelijken: Hermanus J Junggeburth 29 jaar te Drunen en Theodora W G Mulders 21 jaar alhier. Ingekomen Johannes M Mombers van St. Michielsgestel Gideon Burgel van 's-Hage Joanna A G Sut man van Culemborg Arnoldi na J M Geerts van Empel - Geer- truida E M van Turnhout van Dongen Jan G Vögtlander van Zutphen Catharina J M Tebbe van Arnhem - Hermanus J R Heumen en gezin van Sprang-Ca pelle Johannes P v Es van VS - Albertus J A van Lieshout van Tilburg Maria A Merkx van Sprang-Capelle Petronella J Koning van 's-Bosch Maria H v d Broek van 's-Bosch. Vertrokken: Henricus A M Hurkmans naar Zevenaar Maria A C Vloemans naar Rijsbergen Cornelis Gre- ve naar Culemborg Johannes B H J Bergmans naar Best Everardus C C Thijssen naar St Oedenrode Wilhelmus E Ho- vers naar Voorhout Henricus C J Verhoeven naar Oudenbosch Re"née H S Bergmann naar Dongen Veralda Vredenduin naar Heeskerk Johannes A v Mierlo naar Doornspijk (Gld.) Pieter v Herwijnen naar Eethen Francisca C M Gvd Pduijm Maria J M Verwiel naar Bus- sum Petrus J W Mombers naar Nijmegen Jan R Eikelen boom naar Best Petrus A M Leijtens naar Zevenaar Adria- nus J M Pijnenborg naar Nijme gen Hubertus A P van de Wiel naar St Michielsgestel Christi- anus M J de Greeff naar Nijme gen Elisabeth A M Smelt naar Parijs Sonja I Schalk naar 's- Gravenhage Wilhelmus A M Veltman naar Utrecht Huber tus W Tünissen naar Amsterdam Pieter C J Pot naar Tcgelen Cornelis J H Pot naar Tegelen Petronella J Wijers naar 's-Her- togenbosch. Capelle Waspik DE VOETBAL GAAT WEER ROLLEN. Benoemd. Met ingang van 1 okt. a.s. is benoemet tot econoom van het St. Laurensziekenhuis te Breda Drs. J. J. G. van der Put. Zilveren professiefeest. Dinsdag werd in het Missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvel feest gevierd. Op deze dag was het n.l. 25 jaar geleden, dat Broeder Fer dinand (in de wereld E. Linders), alsmede zijn broer, pater J. Lin ders m.s.f., thans kapelaan in de parochie Pius X te Tilburg, en pater J. van Doorn m.s.f., leraar en assistent-econoom in het Mis siehuis St. Antonius, werden ge profest. Aangezien voor beide laatsten het 25-jarig priesterfeest, dus over 5 jaar, pleegt te worden gevierd, was het dinsdag dus of ficieel de feestdag voor Broeder Ferdinand. Deze werd op 13 nov. 1916 te Reek geboren. Na zijn geloften in 1934 hleel' hij enkele maanden in het noviciaatshuis te Nieuwkerk en leerde .daar het boekbinders vak. In hetzelfde jaar werd hij overgeplaatst naar de drukkerij van het missiehuis te Kaatsheu vel, waar hij thans nog werkzaam is en zorgt dat de lezers van de Bode van de H. Familie dit or gaan telkens op tijd ontvangen. Hij behoorde tot de weinigen, die ook onder de bezetting het mis siehuis te Kaatsheuvel'hieven be wonen. Het feest werd 's morgens in gezet met een plechtige H. Mis, opgedragen door rector pater drs. IC van de Wiel m.s.f. met als dia kens de paters-jubilarissen J. Linders en J. van Doorn, waarna dit met de familie van de jubila ris in intieme kring werd'voort gezet. Ook van deze plaats feliciteren wij deze sympathieke broeder niet zijn jubileum en wensen hem nog vele gelukkige en werkzame jaren toe. BIER- en WIJNFEEST Boerenkapel Beiers Orkest GROOT BAL Aanvang half acht. Extra verrassingen: twee kisten en 1 vat bier Inbraak. In de nacht van maandag op dinsdag hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot de pastorie van de parochie Sint Joachimsmoer. Door het open schuiven van een raam wist men de woning binnen te dringen. De huisroudster, die met haar op be zoek zijnde zuster alleen thuis was (de pastoor was wegens re traite op dat moment afwezig werd door het gerucht gewekt. Toen de ongewenste bezoeker(s) bemerkte, dat men zijn aanwezig heid had ontdekt, is hij langs de zelfde weg weer verdwenen. Om wonenden hebben rond dat tijd stip een auto horen wegrijden zo dat vermoed wordt dat men daar mee is vertrokken. Rijkspolitie heeft met behulp van een speur hond direct een onderzoek inge steld. Hoewel kon worden nage gaan, dat er geld is ontvreemd, kan in verband met de afwezig heid van de pastoor nog niet wor den vastgesteld hoeveel dit is. Onderhandse aanbesteding. Aan de firma M. Brekelmans Zn. alhier is gegund het bouwen van een moderne veestalling met opslagplaats voor rekening van de heer J. Kemmeren, Baan 1 te Kaatsheuvel alsmede het verbou wen en moderniseren van een zelfbedieningswinkel in groenten en fruit enz. voor rekening van de heer G. Donders, Hoofdstraat 166 te Kaatsheuvel. 40-jarig dienstjubileum. A.s. dinsdag hoopt de heer B. J. Haanappel, algemeen procuratie houder bij de Amsterdamse Bank alhier, de dag te herdenken, dat hij 40 jaar geleden bij deze bank instelling in dienst trad. MODERNE KUNST. Geachte Redactie. Een dezer dagen bezocht ik de schilderijententoonstelling van ,De Keerkring" in ons Raadhuis, om verschillende werken van on ze moderne schilders eens in ogenschouw te nemen. Nu heb ik me voor de moderne en abstracte schilderkunst nooit zo bizonder geïnteresseerd. Om reden, dat ik dikwijls schilderijen tegenkom, dat ik me afvraag wat betekent dit nu eigenlijk, wat stelt dit voor. 't Is zoals Hannibal in zijn VVaalwijks Dagboek schreef, men kan op de begeleidende titel niet afgaan, want elke titel kan op zo n schilderij slaan. Doch dit schijnt nu juist de moderne .kunst" te zijn. Een treffend staaltje las ik dezer dagen hier van. Grote hilariteit is ontstaan, toen de schilder Fahlström de expositiezalen betrad van de Kunstacademie te Stockholm en ontdekte dat er drie schilderijen van hem hingen, terwijl hij er maar twee ingezonden had. Het werd hekend, dat ook de verpak king een stuk board waarop de schilder zijn penselen pleegde uit te strijken door de jury ge accepteerd was. De voorzitter van de federatie voor kunst vond het niet zo erg: er wordt zoveel geëxperimenteerd De boardplaat waarop Fahl ström zijn penselen afveegde, was voor Fahlström slechts em ballage. De critici, die het „schilderij" het enige kunstwerk vonden dat op de tentoonstelling thuishoor de, hebben öf zichzelf bedrogen, óf die besmeurde plaat een kunstwerk gevonden. En wat de kritiek betreft: nog eens heeft het Stockholinse geval ons geleerd dat kunstbeschou wers wat meer zouden moeten zeggen: „voor mijn gevoel" of ,naar mijn mening". Met dank voor de opname J. M. VERSTEEG Besoijcnsestraat 42 Waalwijk Bureau Jan Tuerlings 40-JARIG ONDERWIJSUBILEUM. Morgen zal mej. A. E. J. M. van Delft, onderwijzeres aan de St. Theresiaschool al hier, haar 40-jarig jubileum bij het onder wijs herdenken. Van deze 40 jaar is de jubilaresse circa 38 jaar aan het onderwijs te Waalwijk ver-, bonden geweest. Morgenochtend zal in het kader van de herdenking van dit jubileum in Musis Sa crum een huldigingsbijeenkomst plaats heb ben. JONGETJE AANGEREDEN. Op de Wendelneseweg i9 het 4-jarig zoontje van de fam. D. dinsdagavond door een motorrijwiel aangereden toen het plot seling de weg overstak. Met een gebroken beentje en kwetsuren aan de schedel is het knaapje naar het zie kenhuis te Waalwijk overgebracht. ISCLUB „HET EENDENNEST," De IJsclub „Het Eendennest" zal begin februari 1960 een bazar organiseren. Bin nenkort zullen diverse ingezetenen der ge meente worden aangezocht in een aantal comité's zitting te nemen. AFSCHEID RAADSLID VAN IERSEL. Bij de ingekomen stukken van de laatste vergadering van de raad der gemeente Was pik was o.m. een schrijven van de heer L. van Iersel, waarin deze om gezondheids redenen zijn ontslag aanbood als lid van de raad. De heer van Iersel werd op 27 mei 1953 als lid van de gemeenteraad gekozen en op 1 september daaraanvolgende tot de eerste vergadering toegelaten. Burgemees ter van Erp getuigde bij dit afscheid o.m. van de plezierige samenwerking met de heer van Iersel en zei verder met tegenzin van hem afscheid te nemen, waar deze persoon vooral voor financiële en economische za ken en problemen altijd veel belangstelling toond. „Ik spreek graag de hoop uit dat het de heer van Iersel in zijn verder leven goed zal gaan. Ik twijfel er niet aan of U zult met grote belangstelling het werk van de Raad en als ingezetene waar mogelijk Uw steun blijven geven", aldus burgemees ter van Erp. De heer van Iersel dankte de voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hem ge richt, terwijl hij tevens aan het college van Burg. en Weth. en de raadsleden dank bracht voor de jarenlange prettige samen werking. Graag zo zei de heer van Iersel wil ik nog het mijne blijven bijdragen, maar ik vrees dat het niet veel zal kunnen zijn Het hoofdmotief immers waarom ik me ver plicht voel ontslag te nemen, is dat ik te weinig op de hoogte kan blijven van de zaken welke de raad te behandelen krijgt De heren Zijlmans, v. d. Broek en Smits onderzochten voorts de geloofsbrieven van de heer W. M. Savelkouls, die de plaats van de heer van Iersel in de gemeenteraad gaat innemen. Het advies van deze com missie was positief zodat de heer Savelkouls in de eerstvolgende vergadering zal worden toegelaten. MIJNGAS. Momenteel zijn er in Waspik 105 ver bruikers waaraan al mijngas wordt geleverd In totaal werd voor 350 van de 617 aansluit bare percelen aanvrage gedaan. Dit is dus al belangrijk meer dan aanvankelijk werd opgegeven. In vergelijking met andere ge meenten is dit aantal echter niet groot. Wellicht zullen er nog deze maand, als de N.V. Streekgasvoorziening Oosterhout in Waspik een tentoonstelling heeft gehouden over het gebruik van gas e.d. nog wel meer liefhebbers toetreden om van de grote voor delen van het mijngas te profiteren. Een en ander deelde burgemeester van Erp tijdens de rondvraag van de laatste raadsvergade ring mede. Hij toonde zich verheugd dat de werkzaamheden in deze nu ook in Was pik al in een vergevorderd stadium ver keren. KLEINE MEISJESVERENIGING. In afwijking van een vroegere bekend making willen wij belanghebbenden er op wijzen dat de eerste bijeenkomst van de kleine meisjesvereniging zal plaats vinden op dinsdag 15 september a.s. VERGADERING H. FAMILIE. In het rectoraat van de H. Theresia is er zondag a.s. na de Hoogmis een korte ver gadering in het gemeenschapshuis voor alle mannen die lid wensen te blijven of lid wil len worden van de H. Familie. Tijdens de ze bijeenkomst zal er tevens een nieuw be stuur worden gekozen. Voor de clubs van de Brabantse Bond begint zondag de voetbalcompetitie weer. We zijn deze keer erg benieuwd hoe het Waspik en White Boys in het komende seizoen zal vergaan, te meer omdat onze twee plaatselijke clubs tezamen met Wit- Zwart uit Capelle in een voor hen onge wone afdeling zijn ingedeeld. De eerste kl. 104, waarin genoemde clubs zijn ingedeeld bestaat uitsluitend uit verenigingen van het gewest Tilburg, r.w. Audacia, Broekhoven. Gloria, Jong Brabant, Oistervijk, Ons Vios, Riel, Sportvcr. '32 en Tuldania. Het over grote deel van de ie namen zijn voor Was pik en White Boys onbekend, zodat men zich noch in Waspik-Beneden, noch in Was pik-Boven waagt aan een prognose; laten we hopen dat beide clubs in de strijd die gaat ontbranden de prestaties van de twee jeugdelftallen van Waspik, die in de vorige competitie alle twee het kampioenschap van hun afdeling behaalden, als voorbeeld zul len nemen. Men heeft zich intussen wel op het komende seizoen voorbereid. Zo heb ben de leden van V/aspik in eendrachtige samenwerking hun sportveld drastisch op geknapt, waarbij men vooral aandacht heeft geschonken aan de grasmat en deze in zeer behoorlijke staat hoeft weten te brengen. Het tweede team van Waspik zal het vol gende seizoen uitkomen in de 2e klas 210, tezamen met Baordwijk 3, Berkdijk 2, Desk 4. Haarsteeg 2, RKDVC 3, Sportver. '32 2, Vlijmense Bjys 3, Wilhelmina 3 en WSC 4. White Boys 2 cn Waspik 3 zijn inge deeld in de 3e klas 313. Zij zullen het op moeten nemen tegen Veerse Boys 1, RWB RKC 3, Right Oh 2, Raamsdonk 2 en Dussense Boys 2. Waspik 4 en White Boys 3 tenslotte ko men uit in de 3e klas 314 tezamen met WSC 5, RKC 4, Rigt 'Oh 3, Raamsdonk 3, Dussense Boy9 3 en Baardwijk 4 en Be Ready 3. lot slot vermelden wij nog even het pro gramma van Waspik voor zondag 13 sept.: Tuldania 1 Waspik 1, Vlijmense Boys 3 - Waspik 2. KERKDIENSTEN De kerkdiensten van de Ncd. Hcrv. Kerk alhier zijn voor zondag a.s. als volgt: 9.30 uur Ds. Verplocg cn 14.30 uur Ds. Vink uit Besoijen. GROOT 12 en 13 september TWEE DAVERENDE ORKESTEN uit Katwijk a. Zee. het SUCCES van 't Hart van Brabant. Biermeester Nico Schoolenberg de attractie van kermis 1959. Zondagmiddag van 122 uur GROOT MATINEE Iedere avond In 1919 begon de heer Haanappel zijn loopbaan bij deze Bank te Delft, waar hij werkzaam was tot oktover 1927. waarna hij werd overgeplaatst naar Tilburg. Hier ver bleef hij tot november 1936. Dat hij het vertrouwen genoot van zijn superieuren moge blijken uit het feit, dat hij in laatst genoemd jaar benoemd werd tot bijzonder procuratiehouder en belast werd met het beheer over het kantoor van de Incasso- bank te Dongen. Als mutatie en tevens pro motie volgde zijn overplaatsing naar de Am sterdamse Incassobank te Kaatsheuvel, waar hij thans als algemeen procuratiehou der werkzaam is. Naar we vernemen ligt het niet in de bedoeling van dit jubileum 'n officieel feest te maken met receptie enz., doch zal dit, overigens geheel overeenkomstig de be scheiden aard van de jubilaris, een intiem en eenvoudig karakter dragen, 's Middags circa 4 uur zal de heer Haanappel met zijn familie op het kantoor worden ontvangen en daar in bijzijn van het personeel worden gehuldigd. Hoewel er op dinsdag dus praktisch daartoe geen gelegenheid zal bestaan, zijn wij er van overtuigd, dat in de daarop vol gende dagen veel relaties ter plaatse de gelegenheid zullen aangrijpen, om, bij een bezoek aan de Bank, de heer Haanappel, dich zich in zijn Kaatsheuvelse periode heeft doen kennen als een sympathieke en voorkomende persoonlijkheid, alsnog met zijn jubileum te complimenteren. 25-JARIG JUBILEUM ST. OZEF-PAROCHIE. Zoals wij reeds bekend maakten, gaat de parochie St. Jozef begin oktober haar 25- jarig bestaan vieren, cn als de weersomstan digheden gunstig zijn, belooft dit een groots feest te worden, waarvan een grote brom- -fiets-rallyc een deel zal vormen. Deze vindt plaats op zaterdag 3 oktober tussen half 2 en half 6 over een traject van 45 km, dat met een gemiddelde snelheid van 15 km per uur zal moeten worden gereden. De in- schrijfsom is vastgesteld op f2.- per brommer en voor de winnaars staan waar devolle prijzen ter beschikking. Uiteraard zal het aantal deelnemers niet onbeperkt kunnen zijn, zodat men hiervoor een maxi mum heeft moeten vaststellen. Gezien de steeds toenemende populari teit van dit vervoermiddel, vooral onder de jongere garde, wordt verwacht dat zich een stroom van liefhebbers voor deze rallye zal aanmelden. Aangezien de inschrij vingstermijn op 23 september a.s. sluit, ad viseren wij eventuele gegadigden voor deze rit, niet met aanmelding tot deelname te wachten tot genoemde datum, daar de kans niet denkbeeldig is, dat, in verband met het gebleken enthousiasme voor deze rallye, dan het vastgestelde maximum reeds is bereikt en men dus achter het net vist. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. CONCERT. Zondag a.s. zal de reeks lunchconcerten in het kader van het midzomerprogramma op het terras van het café-restaurant in de Efteling worden besloten met een sluitstuk, deze reeks van goed geslaagde concerten waardig, n.l. een uitvoering door de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loon op Zand onder leiding van haar dirigent A. Kotter. Wij achten het onnodig de muziekliefheb bers aan te sporen het concert van dit be faamde korps te gaan beluisteren. Maar bovendien zal een nadere beschouwing van het hieronder vermelde programma hen ze ker er toe aanzetten zondagmiddag om 12 uur present te zijn, teneinde de uitvoering van de prachtige Peer Gynt Suite niet te missen. Het programma luidt als volgt: 1. B.B. en C.F. mars Ord Hume 2. Peer Gynt Suite nr. 2 E. Grieg, a. Ingrids klacht ar. van Mever b. Arabische dans c. Peer Gynts thuiskomst d. Solvejgs lied. 3. Eerste Symphonie C. Saint Saëns arr. Stalmeyer 4. Le Procession du Sardar M. Ippolittov Ivanov Pauze. 5. Plechtige Ouverture G. Boedijn Du Jardin d'une Pagode Chinoise Ketelbcy 7. The Joker (Tonny Merxs, trombone) Moss 8. National Emblem, mars E. G. Bagley ar. Maurice Viotta. TAFELTENNISCLUB K.A.T. De door de tafeltennisclub K.A.T. geor ganiseerde onderlinge tienkampen in Eu- phonia op zaterdag en zondag 5 en 6 sept. zijn een daverend succes geworden. Zoals te verwachten was, is er in de ver schillende afdelingen een verwoede strijd ge leverd om de uitgeloofde bekers in de wacht te slepen. Bij de dames werd na een zenuwslopen de serie wedstrijden, die ook veel van het uithoudingsvermogen vergde, mej. R. van Laarhoven nr. 1. Om de tweede plaats moest een beslissende ronde gespeeld wor den tussen R. Soeterboek, Sj. v. Riel en D. de Bondt. Mej. Soeterboek trok uiteindelijk aan het langste eind en kreeg als beloning een medaille mee naar huis. Bij de le afdeling heren kregen de top- spelers van K.A.T. er behoorlijk van langs. Tot ieders verwondering moesten de 3 man-, nen van KAT I menige nederlaag incasse ren van hun jongere clubgenoten. Uitein delijk kwam Siem Klijn als winnaar uit de bus met slechts 1 verliespunt uit de 10 wed strijden. Karei Beerens werd zeer goede tweede met 8 gewonnen partijen. Afdeling 2 van de heren gaf eveneens een spannend verloop te zien. W. Hoevenaars en Jantje Beerens eindigden beiden met een verloren wedstrijd gelijk. De beslissingswed strijd werd door nieuweling Hoevenaars in 3 games gewonnen. Hij maakte bij KAT dus een zeer goed debuut. Na afloop van de wedstrijden werd een balavond georganiseerd, waar het er zeer gezellig naar toe ging. Al met al kan de vereniging terugzien op een paar zeer geslaagde dagen cn, ge zien het vertoonde spel, kan KAT met een gerust hart aan de komende competitie gaan beginnen. HOCKEY-NIEUWS. A.s. zaterdagavond om 8 uur houdt de RKMHC DES in Euphonia haar algemene jaarvergadering. Zondagmorgen vertrekken Dames I c.n Heren I naar Dongen om deel te nemen aan het tournooi, dat door de zustervereni ging Liberty aldaar wordt georganiseerd. Een jongens- en meisjes-elftal gaan naar het jeugd-tournooi van Waranda te Oosterhout. AGENDA. Apollo-theater Zaterdag 12 sept. 8 uur en zondag 13 sept. 6 en 8.30 uur: Liane, de witte slavin. Toegang 18 jaar. Woensdag 1 sept. 8 uur: Aanval op het goudtransport. Toegang 14 jaar. Efteling (restaurant), zondag 13 sept. 12 uur: Concert; 15.30 uur Thé dansant. Sport: Zondag 14.30 uur: voetbal Desk I - Schijndel I. Euphonia: Zaterdag 12 sept. 8 uur: jaar vergadering hockeyclub. DOKTERSDIENST. Op zondag 13 sept. zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers en A. de Vrie9 worden waargenomen door dokter P. Wij- tenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Zaterdag 12 sept. en zondag 13 sept. wordt de praktijk van dokter H. Winkelman waargenomen door dokter K. van Tuyn, Rozenstraat 58, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. R.K. HANDBALVER DESK, 2e PRIJS. Op het Wilton Feijenoord-tournooi in Schiedam heeft Desk een zeer goed figuur geslagen. Zij eindigde n.l. gelijk in punten met het sterke Were Di uit Tilburg en moest de einduitslag beslist worden door 6trafworpen, waardoor Desk op de tweede plaats is geëindigd. In de eerste wedstrijd tegen actief uit Deventer moesten de Dessers nog warm draaien, maar in deze matig gespeelde wed strijd zag J. Beerens toch nog kans om met een paar goed gerichte schoten de overwin ning aan onze kant te houden. De tweede wedstrijd tegen Wilton Feijen- oord zelf was er een met zeer veel vaart in de voorhoede en de verdediging liet ook in deze wedstrijd geen enkele steek vallen wat voor een groot gedeelte te danken was aan het uitstekende werk van keeper de Kort. Ook hier was het Beerens die het eerst wist te doelpunten gevolgd door een doel punt van Ebbing en van v. Wezel, wat de eindstand op 3 - 0 bracht. In de laatste wedstrijd tegen Were Di waren de zenuwen wel enigszins gespannen, vooral toen Were Di reeds voor de rust een doelpunt wist te scoren, maar dit was voor de Dessers nog geen reden om het op te geven, wat tot uiting kwam in een onhoud baar doelpunt van Piet van Wezel, die hier mede een gelijk spel uit het vuur sleepte. Competitie. Zaterdag en zondag a.s. begint het com petitieprogramma 1958-1959. Op zater dag spelen voornamelijk te aspiranten en junioren, terwijl de zondag bestemd is voor senioren-wedstrijden. Het programma voor onze Dessers Zaterdagmiddag spelen de dames jun. en de meisjes-asp. tegen Oisterwijk.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13