RAKONA voor dorstige kelen in Nederland! In vl&eHgLstuidneeS2te«Ke?dwÜ!i de Zuid-Amerikaanse drank Raavpsdonk Uit de Provincie DR. KORTMAN COMMISSARIS DER KONINGIN. Jt\ Y Dr Kortman, burgemeester van Breda is benoemd tot conir I missaris der Koningin in Noord- I Brabant. I 0' Dr. Kortman is geboren te I Weert, waar hij burgemeester is I burgemeester van Breda. PYROMAAN IN DORP HANK. In Hank (Land van Altena) A/ gelooft men, dat er in het dorp I /fI( een pyromaan aan het werk is. I l'.'i Al drie weken aan een stuk is er elke vrijdagavond oin elf uur brand geweest, alle drie de keren in vlas- of hooiopslagplaatsen. De officier van justitie van Breda heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het dorp om een onderzoek in te stellen naar de kwestie, die veel stof tot praten geeft. Het verhaal gaat, dat de pyromaan in het bezit is van een bromfiets, waarmee hij zich snel uit de voeten maakt na zijn lust te hebben botgevierd op dé hooi bergen. Handbal Haarsteeg Vlijmen OOK U ZULT ENTHOUSIAST ZIJN drink het buiten FABRIEKEN DONGEN GEBOTTELD IN DE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 I zijn nu de tegenstanders heel wat sterker I en daarom zal er van de spelers veel meer I worden gevergd om tot goede resultaten te I komen. De start is echter zeer hoopvol ge- I weest en dat heeft de spelers ongetwijfeld I het nodige zelfvertrouwen geschonken. En I juist het vertrouwen in eigen kracht is een I stimulans om iedere keer nog beter aan te I pakken. Voor zondag a.s. staat op het pro- I gramma een uitwedstrijd tegen Zwaluw VF I C uit Vught. Dit is een tegenstander waar- I tegen Haarsteeg naar wij menen te weten I nog nooit heeft gespeeld. Bekend is echter I dat de Zwaluwen thuis zeer sterk spelen I en daarom wacht de gasten een zware op- I gave. Wij zijn mogelijk wel wat te optimis- I tisch, maar afgaande op het vertoonde spel I van verleden zondag durven wij toch wel I een kleine zege of minstens een draw te I voorspellen. HANDBOOGSPORT. De in café De Sport gevestigde hand- I bocgcchutterij Claudius Civilis organiseer- I de op nan binnenbanen een onderlinge I ochi. .wedsti,,L, waaraan prachtige prijzen I war r verbonden. Omdat het hier een club- I aangeiegenhtid gold en de eer van de beste I schutter op het spel stond, ontbrak het van- I celfspiekend aan spanning r.iet. De strijd I ging over 40 pijlen en t.oen iedereen z'n I uiterste best had gedaan 0111 een zo goed I mogelijk resultaat te bereiken, was de eind- I uitslag als votgt: 1 F. van Liempde; 2 A. I van den Brandt; 3 J. Meesters; 4 W. Walk; I 5 J. van Asssldonk; F. Walk; 7 A. van de I Wiel; 8 B. van der Heijden; 9 J. van Es; I 10 Th. de Vaan. Na de prijsuitreiking die hierna in het I clublokaal plaats had volgde nog de huldi- I ging van de heer Frans Walk vanwege zijn I 40-jarig lidmaatschap. Door de voorzitter I van Claudius Civilis de heer J. Meesters I werd de jubilaris letterlijk en figuurlijk in I de bloemen gezet. Namens bestuur en leden feliciteerde de I voorzitter het jubilerende lid voor zijn lang- I J durig en onafgebroken lidmaatschap en I dankte hem voor de vele diensten de hand- boogschutterij bewezen. Spr. bracht in her- I innering hoe de handboogsport in vroeger I jaren een groot aantal beoefenaars telde, I maar naarmate de moderne sporten meer I en meer hun intrede deden, deze edele tak I van sport, waarin het aankomt op zuiver I individueel inzicht en kunde, op de achter - I grond raakte. Zulks was ook alhier het I I geval. Claudius Civilis maakte eveneens een 1 moeilijke tijd door, maar, aldus de voor- I I zitter, waren het juist de pioniers die de I I schutterij trouw bleven. Daarom had hij I I respect voor het werk van het jubilerende I I lid, omdat ook hij een van de steunpilaren I I is geweest waarop in de naoorlogse jaren I I Claudius Civilis niet alleen kon blijven I I voortbestaan, maar meer nog nieuw leven I I werd ingeblazen. Thans neemt de vereni- I I ging onder de sportclubs hier ter plaatse I weer een vooraanstaande plaats in en om I die plaats te verkrijgen is voor een groot I gedeelte het werk van de jubilaris geweest. I Spr. wenste hem nog vele gelukkige jaren I toe en sprak de hoop uit dat hij het nog I zou mogen beleven om in goede gezond- I heid zijn gouden jubileum te mogen vieren. I Als blijk van dankbaarheid en waardering offreerde hij hem een fraai cadeau. Wederkerig dankte de jubilaris voor de I hulde hem bereid en voor het fraaie cadeau I dat hem was geschonken. Hij deed verder I I de toezegging de schutterij steeds trouw te zullen blijven en alles te zullen blijven doen I om de handboogsport nog meer in de po- I pulariteit te plaatsen. Met een gezellig sa- I menzijn werd deze prijsverschieting en hul- I diging besloten. PLOTSELING DOOD. De vrouw van dhr. C. Kanters, in de I Lange Broekstraat, die al geruime tijd suk- I kelend was, werd zaterdagmorgen dood op I bed gevonden. Ze werd 79 jaar oud. - I lUJ*i u.iJ lÉD I BENOEMD. Tot maatschappelijk werkster te Val- I kenswaard werd benoemd mej. C. Langer- I Werf alhier. UITBREIDING LANDBOUWSCHOOL. De lagere landbouwschool zal belangrijk I moeten worden uitgebreid. In september I werd het nieuwe leerplan ingevoerd. In ver- I band daarmee was uitbreiding van het per- I soneel noodzakelijk en werd het school- I gebouw te klein. Voor de nieuwbouw ge- I reed is zal men zich met localiteiten moe- I ten behelpen. De lessen in handvaardigheid I zullen voorlopig zelfs te Made worden ge- I geven, daar hiervoor te Raamsdonk geen I locaal kon worden gevonden. BIBLIOTHEEK. De R.K. Jeugdbibliotheek zal weer ge- I opend worden voor het a.s. winterseizoen en I wel op zaterdag n.m. van half 3 tot half 4. I Voor het overige publiek op zondag na de I Hoogmis. BENOEMD. Tot huishoudlerares te Arnhem werd be- noemd mej. A. Broeders. TACHOS. Opzienbarende prestaties op het toernooi van Wilton-Feijenoord. 3 jaar oude record van Roosendaal wankelt. Op het zondag in Schiedam ge houden Feijenoord-toernooi heeft Tachos opnieuw bewezen dat zij momenteel tot de sterkste vereni gingen in W. N. Brabant behoren. Ditmaal waren het echter de da mes die onder leiding van Wille- mien Kuipers de meeste roem voor zich opeisten. Reeds in de eerste wedstrijd toonden zij hun goede conditie door Arnhemia met 20 terug te wijzen, waarna de Athene- combinatie (Den Haag) hetzelfde lot onderging. De wedstrijd tegen Feijenoord 2 dat eveneens twee overwinningen had behaald zou dus de beslissing moeten brengen. Hoe wei de Schiedamse dames de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht hadden slaagden zij er niet in de prachtig keepende W. Kuipers te passeren. Toen iedereen zich ver zoende met het feit dat Feijenoord wegens een beter doelgemiddelde als eerste zou eindigen was het de mee naar voren gekomen stopper Greet Kuipers die met een hard di agonaal schot de rood-witte doel- vrouwe kansloos sloeg en daarmede de eer voor haar ploeg opeiste. Voor de grootste verrassing zorg de heren I. Aangezien slechts 3 districts-teams voor het toernooi in geschreven hadden werd Tachos hierbij ingedeeld om de poule, die uit 4 verenigingen bestaat, com pleet te krijgen. Van de figuranten rol die men de Waalwij kers had toebedacht is niet uitgekomen. In- i tegendeel. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat ook hier Tachos met de hoogste eer zou gaan strij ken. Het begon met de openings wedstrijd tegen Feijenoord gelijk te spelen (44). Daarna werd Ak- tief (Deventer) met 41 verslagen. In deze match bereikte Tachos de topvorm. Hoewel de Deventenaren met de rust een 10 voorsprong hadden was het de razendsnel com binerende Tachos-voorhoede die na rust de vijandelijke defensie totaal overspeelde en tot 41 wist uit te lopen. Het slotoffensief van Aktief werd door de achterhoede met het duo v. Mierlo en B. Leenheers als uitblinkers aan het hoofd bekwaam opgevangen. Zodoende moest ook hier de laatste wedstrijd de beslis sing brengen. De 2 voorgaande wed strijden tegen tegenstanders die normaal 2 klassen hoger spelen dan Tachos hadden echter zoveel van hun krachten gevergd, dat zij geen schijn van kans kregen tegen het prachtig spelende HHC (Helmond). Uitslag HHCTachos 92. Dank zij het feit dat Aktief won van Feijenoord bezette Tachos de 2e plaats. In de afd.-klasse ging Tachos 2 vlot van start door de eerste wed strijd met 31 te winnen. Beide andere wedstrijden gingen door ge brek aan schutters verloren resp. 0—1, 1—2. Rest ons nog te vermelden de da mes junioren. De eerste wedstrijd waren zij te laat waardoor zij reglementair met 50 verloren. Overige resultaten van de junioren: ADOTachos 05 SnelwiekTachos 22. Na dit zeer geslaagde toernooi kunnen we de competitie die zon dag start vol vertrouwen tegemoet zien. Het programma voor zondag is bijzonder zwaar. De dames gaan naar Goes om daar Tonido te be kampen. De Zeeuwse dames zijn twee seizoenen achtereen als 2e ge ëindigd, zodat zij sterk favoriet zijn voor de titel. Dames, doe je best. Heren I gaat naar Roosendaal en dat wordt zeer zeker een der zwaar ste wedstrijden van het seizoen. Roosendaal is in het bezit van een uniek record. De laatste 3 jaar zijn zij nl. op eigen terrein ongeslagen gebleven en zullen zij dit record natuurlijk willen handhaven. Wan neer Tachos echter speelt zoals in Schiedam heeft het Roosendaal-re- cord zijn langste tijd bestaan. Het programma vermeld verder nog Tachos 2Desk 2. Aanvang 12 uur. DUITSE ZANGKOREN OP BEZOEK BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE VLIJMEN - <Ml I.. I Geboorten: Adrianus G, zv. A. Neg- gers-Huijbregts; Henricus W. J., zv. J. de Rouw-Berkelmans; Irwen H. A., zv. Th. Langermans-Roos; Pau- lus J. M., zv. H. Daelmans- van Oijen; Johannes C, M., zv. C. van den Heuvel-van der Lee; AmokTus A. G. zv. J. van Son-Kuijs; Annie, dv. J. van der Linden-Strengers; Catharina M. G., dv. J. Jehoel-van Heivoort; Godefridus M. J., zv. G- Libregts-Verschuren; Johanna H. A. M., dv. M. van Esch-Linschoten Johannes L. M., zv. L. Aloserij- van Rijnen; Henrica P. J-, dv. F. van Dal- de Laat; Johanna M. M., dv. M. van de Water-Boom; Johannes Th. M., zv. H. van Bergen-van de Wiel; Elisabeth M. J. B., dv. J. America- Frijns; Aldegonda J. M., dV. J. van Drunen- van de Pol; Johanna C. M., dv. M. van der Lee- van der Lee; Martina A. H., dv. J. Slegers-van Bladel; Henricus A., zv. P. Kivits- Damen; Adrianus J. H., zv. C. Ke tels-van Breugel; Richard A. M zv. J. Schaap-Zonneveld; Henrica M., dv, H. Mommersteeg-Mommersteeg; Cornelis A., zv. W. Driessen-Tiche- laar; Laurentia A. M., dv. P. Pro- fittlich-van Mierlo; Maria C. E. J., dv. W. Musch-van Boxtel; Marius A. H., zv. G. van der Ven-Boom. Overlijden: Gene. Huwelijken: Johannes van Beurden 27 j. en Petronella J. M. Peijnen- borgh, 25 j. Hendrik Vos, 24 j. en Maria van Vugt, 20 j- Johannes M. Pijnenburg, 31 j. en Johanna M. Wijkmans, 30 j. Wilhelmus P van Nlstelrooij, 26 j. en Huberta H. M. van Drunen, 22 j. Leonardus J. van Son, 29 j. en Adri- ana M. van Bladel, 24 j. RONDE VAN VLIJMEN Zondag a.s. wordt in Vlijmen op het I alombekende parcours de Tweed Ronde I van Vlijmen verreden. Er verschijnt een ge- I selecteerd rennersveld aan de start. De in- I schrijving van amateurs was zo groot, dat I een keuze werd gemaakt en 90 amateurs I zijn in Vlijmen present, waaronder bijna 'n I complete Zwaluwenploeg, met Zilverberg, I v. d. Sluis, van der Lee, Walravens, van de I Ven, de Vries enz. Dit kan eveneens gezegd worden van de I Nieuwelingen: de inschrijving was te groot I en zodoende werd een keuze gemaakt uit de I besten van Nederland. Hier zal Hairwas- I ser, lid van de Zwaluw, zeker trachten de I overwinning uit het vuur te slepen. Bij de Amateurs is moeilijk een prognose I te maken. Zilverberg, die de eerste op I overtuigende wijzt was, zal zeker trachten I ook deze ronde op zijn naam te brengen. I Van der Lee uit Drunen en de Vries uit I Waalwijk en van Heeswijk uit Drunen, zul- I len ook trachten de bloemen in de wacht te I slepen, evenals de plaatselijke favoriet B. I van de Ven; v. d. Griendt uit Vlijmen is I ook niet kansloos. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw een wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 102 km; los 9 uur; wind zuid-oost; eerste duif 10-32-43, laatste prijswinnende duif 10-44-04; uitslag als volgt Jan Kuijs 1, 20; J de Vaan 2, 6, 25, 35, i 36; Th v Overdijk 3; J v d Dungen 4; M Libregts 5, 22, 23, 43; A v Heivoort (Fut) 7; P Vermeulen 8, 9, 11, 12, 17, 32, 45, 47, 48, L v d Wiel 10, 14; L Meesters 13; J v Engelen 15; A L v Heivoort 16, 18, 24; M de Laatl9; P v Dal 21, 39; J Voets 30; G Treuren 31; Fr v Uden 33; J v d Broek 34; R v Gestel 37; Jos Kuijs 38, 42, 44; C v Heivoort 40, 41, 46. Zondag Nationaal concours Parkestone Engeland. De duiven zijn donderdag inge- mand. Verschillende liefhebbers nemen deel aan deze laatste nationale vlucht. De duiven worden bij gunstig weer zondag om 8 uur gelost. Zondag wedvlucht vanuit Neufvilles. In- korven zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur. Kampioenschappen van de P.V. de Zwaluw De kampioenschappen 1959 van de Zwa luw te Vlijmen zijn als volgt Vitesse duif: 1 M Nicols 891 pt., 2 Jos Kuijs 887; 3 W v Vugt 837; 4 Jos Kuijs 673; 5 L de Laat 613 pt. Vitesse hok 1 M Nicols 65, 82 2 Jos Kuijs 55, 50; 3 Jan Kiviets 51, 02; 4 Hans Mommersteeg 49,80; 5 W v Vugt 48, 94. Midfond duif1 B v Esdonk 12,30 pt. 2 A Kuijs 1018; 3 C Diepstraten 922; 4 K Kivit 903; 5 W v Vugt 836 pt. Midfond hok 1 C Diepstraten 85, 95; 2 B v Esdonk 82, 37; 3 K Kivit 67, 51; 4 M Nicols 62, 17; 5 H Pelders 60, 30. Jonge duiven 1 C Diepstraten 675 pt.; 2 Cor v Heivoort 665; 3 B v Esdonk 625; 4 J Oosterwaal 597; 5 H Oosterwaal 567 pt. Jonge duiven, hok1 C Diepstraten 62, 38; 2 P Vermeulen 52, 30; 3 H Oos terwaal 47, 45; 4 J de Vaan 45, 08; 5 C v Heivoort 41, 87. Fond duif1 L Meesters 898 pt.; 2 L Meesters 881; 3 K Kivit 640 pt. Fond hok 1 L Meesters 127, 01; 2 W v Vugt 94, 91; 3 Th v Esdonk 65, 20. Kampioen Generaal 1 C Diepstraten; 2 P Vermeulen; 3 L Meesters; 4 B v Esdonk; 5 L v Esch-Parijs; 6 Jos Kuijs; 7 M Nicols; 8 W v Vugt; 9 K Kivit; 10 Hans Mom mersteeg j SPELDJESDAG. y Op zondag 13 september houdt Herwon nen Levenskracht haar jaarlijkse speldjes dag. Het zou en voor de patiënten en voor de medewerk(st)ers een grote voldoening zijn, wanneer deze speldjesdag een groot succes werd en zelfs boven de voorafgaande jaren zou uitsteken. Vijfenveertig jaar heeft Herwonnen Levenskracht de strijd tegen de tuberculose gevoerd. Sinds 1952 beweegt Herwonnen Levenskracht zich ook op ande re terreinen van de volksgezondheid, zoals rheumabestrijding, kinderuitzending, uit zending van rustbehoevenden, gezinsver zorging bij ziekte en bestrijding van suiker ziekte. Voor deze doeleinden gaf de ver eniging in totaal reeds ruim f 2.500.000.- uit. Dit alles kost veel geld, hetwelk voor een zeer groot gedeelte uit vrijwillige grote en kleine giften beschikbaar moet komen. Het schijnt dat de Kon. Harmonie St. I Cecilia alhier met haar tweejaarlijks bezoek I aan de stad Krefeld in Duitsland op cul- I tureel gebied zeer veel goodwill heeft ge- I kweekt. Voor de eerste keer verzorgde St. I Cecilia op zondag 17 aug. 1958, daartoe I uitgenodigd door het Stadtisch Cultuurambt I van gtnoemde stad, aldaar enkele zeer ge- I slaagde concerten. Het aantal toehoorders I was ongekend groot en de Duitse bladen waren vol lof over het optreden van deze Nederlandse harmonie. Het succes was var dien aard dat St. Cecilia in het afgebpc.i voorjaar reeds het verzoek bereikte -oor een tweede optreden; op zondag 9 aug. j.l. werd daaraan voldaan en ook ditmaal was de belangstelling van Duitse zijde groot. Contacten werden toen reeds gelegd voor een eventueel tegenbezoek; deze contacten hebben uiteindelijk geleid tot een bezoek van een mannenkoor uit Krefeld en een koor uit Frankfurt a.d. Main, die zondag j.l. alhier te gast waren.De Duitse gasten zullen, afgaande op hun uitlatingen, aan dit bezoek dan ook wel de aangenaamste her inneringen bewaren, want op een zeer ha. lelijke manier zijn zij alhier ontvangen en alles werd in het werk gesteld om ook het kort verblijf Jhier zo aangenaam moge'ijk te doen z:;.\ Te ca. 1 uur arriveerde het gezelschap van ca. 130 personen in drie grote touringcars aan de kom van het dorp, waar reeds de Kon. Harmonie haar op wachting maakte. Na de eerste begroeting tussen de betreffende besturen schaarden allen zich achter de harmonie en met mu ziek voorop en begeleid door een groot aantal belangstellenden ging het door het dorp naar café J. van Oijen, waar nog een extra nummer ten gehore werd gebracht, vooraleer men uiteen ging. Spontaan beant woordde het Krefelds mannenkoor deze ont vangst met enkele zangnummers. In de grote zaal stond voor de gasten een echte en welvoorziene Brabantse koffietafel gereed, waaraan zij zich zoals te begrijpen viel na zo'n lange reis te goed deden. Ondertussen richtte de heer v. d. Heijden zich in het Duits tot de gasten, riep hun I allen een hartelijk welkom toe en wenste I hun een aangenaam verblijf in Haarsteeg. I Om 4 uur werd op de kiosk, die gelegen I is in de tuin van het café, door de harmo- I Op bovenstaande foto de Tachos-elftallen, die met zulk groot sukses aan het toernooi van Wilton-Feijenoord hebben deelgenomen. Deze fo to werd gemaakt op verzoek van het ANP voor een van de Westelij ke couranten. als U Uw NOVAK televisie bij RAKONA hebt gekocht. Met een NOVAK TV hebt U een prachtig dieptebeeld, zui vere geluidsweergave, kortom een NOVAK TV is technisch volmaakt. Vraagt Uw kennissen naar de RAKONA-service, dan zult U horen prima", „zeer snel", in één woord „af". Doe daarom als zovelen reeds deden KOOP UW NOVAK TELEVISIE BIJ Waalwijk, Grotestraat 281 T Tel. 3062 die alhier en de beide Duitse zangkoren een schitterend geslaagd concert gegeven. De weersomstandigheden waren ideaal en de tuin was geheel met belangstellenden gevuld toen het concert een aanvang nam. Onder leiding van de directeur de heer Sjef Pijpers, voerde de harmonie allereerst een 5-tal muzieknummers onberispelijk uit. Toen verscheen het Krefelds mannenkoor op de kiosk, dat eveneens enkele nummers onder leiding van haar directeur, de heer Herbert Thissen uitvoerde. Vervolgens was het de beurt aan het mannenkoor uit Frankfurt a. d. Main dat het publiek eveneens onthaalde op enkele zangnummers die onder leiding van de heer Frans Pabel onberispelijk ten gehore werden gebracht. Een allerhartelijkst applaus was een wel verdiende beloning voor de beide koren en onze harmonie. Maar de Duitse gasten toonden nog op een andere manier huh dank en waardering; zij waren niet met ledige handen naar hier gekomen, maar hadden voor de harmonie enkele practische cadeaus meegebracht. Na een welgemeend dankwoord bood de voorzitter van het man nenkoor uit Krefeld aan de heer v. d. Plas enkele fraaie albums aan, terwijl daarna de voorzitter van het koor uit Frankfurt a.d. Main een fraai bewerkte vaas met inscriptie en een gedenkboek overhandigde, die van zelfsprekend in dank werden aanvaard. Te circa 6 uur was de tijd aangebroken voor een gezellig samenzijn en daar het hier allemaal muzikanten en zangers wa ren ging het er vanzelfsprekend gezellig naar toe. Maar ook hier kwam het uur van vertrek veel te vroeg, maar de reis voor de gasten naar Krefeld en Frankfurt was nog ver en omstreeks 8 uur vertrokken allen weer, maar niet dan na eerst hartelijk af scheid te hebben genomen van hen die alles in het werk hadden gesteld om deze middag tot een onvergetelijke te maken. VOETB ALPROGR \MMA VOOR ZONDAG. Het le elftal van Haarsteeg heeft j.l. zon dag het nieuwe seizoen ingezet met een da verende overwinning op het bezoekende BMC. De thuisclub speelde zeer goed en het is nu maar de vraag of ze dit zal blij ven doen. In tegenstelling tot vorige jaren

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6