De Echo van het Zuiden DRUNEN KAATSHEUVEL WASPIK Sprang-Capelle Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 19 en zondag 20 sept. dienst: Dr. Verhaak. Stamboekkeuring. Op de gehouden zomerinspec tie voor 't Nederlandse Rundvee stamboek werden alhier de vol gende dieren ingeschreven: boortje 11 van L. de Wit 76 p.; Elsje 11 en Elsje 111 van C. Ver hoeven resp. 76 en 77 pt.Bet 111, Annemieke en Irma van Cor Pel- üers met resp. 79, 77 en 78 pt.; Ida en beentje 1U van W. Klerks 78 en 76 pt.; Elsje 11 van Th. Verhoeven 76 pt.; Tonny 7 van C. v. Delft 77 pt. De keuringen werden verricht door de heer Bulteissen uit Mid delrode. Duivensport. Concours Parkestone. 'lli. v. Halderen i; H. Brok 2. Concours Neufvilles. H. v. Huiten 1; N. Dekkers 2 3 7 8 16; C. v. d. Sanden 4 5; M. v. Sluis veld 6; M. Peltiers 9; V. van Boxtel 10; G. v. Ravens tem 11 19; C. v. Boxtel 12; H. Oosterwaal 13; L. v. Dommelen 14; W. Melis lo; Gebr. v. Kuijk 17 20; A. van Halder 18. Eerste duif 12.30.25; laatste duil 12.44.09. Coöp. Diepvries. Naar wij vernemen zal volgen de week de diepvrieskluis van de Coöp. Vereniging Diepvrieskluis Druilen in gebruik worden geno men. eD olnciële opening is nog uitgesteld totdat het gebouw ge heel gereed is gekomen. A.s. vrijdag 18 september zal mevr. M. Brok uit Waalwijk voor de leden en belangstellenden in de zaal van Gez. Eishout een de monstratie geven, alsmede voor lichting omtrent de diepvries kluis. Dansles. Evenals andere jaren geeft de Dansschool Leenders uit Den Bosch m Drunen weer een dans- cursus. Als cursusavond is vast gesteld maandagavond. Wij ver gaten vorige week er hij te ver melden dat deze cursus wordt ge geven in de zaal van Gez. Eishout. Agenda. Vrijdag 18 september. 7 uur trainen DVC. 7.30 uur voorlichtingsavond Diepvrieskluis zaal Eishout. 8.30 uur repetitie Harmonie De Volliardinge café Eishout. Zaterdag 19 september. 8 uur „Liebe Jazz und Ueber- mut", alle leeft. Hoge Braken. 7 uur inkorven Ghislain bij v d. Geit. Zondag 20 september. 11.30 uur repetitie harmon. De Volharding, zaal Eishout. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal v. Delft. 11.30 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 2.30 uur RKDVC 2RKC 2. 5 uur „Liebe Jazz und uber- mut", alle leeft., Hoge Braken. 8 uur „Een kus voor je sterit 18 jaar. Hoge Braken. Maandag 21 september. Aanvang en inschrijving dans- cursus zaal Gez. Eishout (zie advert.) GEVONDEN EN VERLOREN. Filmjournaal Eishout In de eerste landauer zaten ko ningin Juliana en prins Bernhard en in de tweede de jongste drie prinsessen. De residentie had een feestelijk aanzien met al die duizenden mensen, die met honderden bus sen van heinde en verre gekomen waren om dit unieke schouwspel mee te maken. Mr. Jonkman, de voorzitter van de Eerste Kamer, heeft in 'n kort woord bij gelegenheid van het nieuwe parlementaire jaar gerept over de afwezigheid van prinses Beatrix. „Wij zouden prinses Beatrix bij de opening van de Staten-Ge- neraal hebben gemist, indien wij niet hadden geweten en ons daar in verheugd, dat zij naar Ameri ka is gegaan om op haar wijze en naar de eisen van haar tijd mede de roeping van 't Huis van Oran je te vervullen, voor het Neder landse volk te zijn een schatka mer van nationale kracht en een brug ven naar het internationale le- aldus de voorzitter. BUITENLAND In Frankrijk is het bericht ontvangen dat Z. H. de Paus het instituut der priester-arbeiders wenst te zien opgeheven. 18 gezinnen zijn bedolven bij de instorting van een flatge bouw van vijf verdiepingen, dat voor een half jaar was betrokken in de stad Barletta in Italië. Be halve de 20 reeds geborgen lijken verwacht men dat nog een 70-tal slachtoffers hierbij zijn betrok ken. President de Gaulle heeft voor radio en televisie verklaard dat Algerije het vrije beschik kingsrecht zal krijgen. De keuze zal gaan tussen of geheel onaf hankelijk of integratie hij Frank rijk of onafhankelijkheid met aansluiting bij de Franse unie. Sprang Capelle Harmonie St. Jan op concours. A.s. zondag gaat de Kon. Erk. harmonie St. Jan naar Tilburg om daar deel te nemen aan het door de harmonie van Huize Na zareth te organiseren federatief muziekconcours. Nadat St. Jan het vorig jaar op het concours te Den Dungen voor de eerste maal in de afd. Uitmun tendheid uitkwam en het pres teerde om zoveel punten te ver garen, dat zij in één ruk promo veerde naar de ere-afdeling, zal zij thans voor de eerste maal in déze afdeling uitkomen. Vanzelf sprekend liggen de eisen hier weer een graadje hoger en St. Jan is zich daar ten volle van bewust. Daarom is de bekwame dirigent, de heer Chr. Kuijten, dan ook be slist niet van plan ook maar iets aan 't toeval over te laten en hij heeft z'n mannen heus niet ge spaard. Vanaf na kermis is er op de wekelijkse repetitie intens ge studeerd, waaraan de laatste tijd ook nog een extra repetitie op zondag werd toegevoegd. Deze laatste week waren de repetities op maandag, woensdag en vrijdag waarvan delaatsJ^Dvee op de ki- BINNENLAND PRINSJESDAG. De opening der Staten-Gene- raal is traditiegetrouw met grote luister gevierd, mede dank zij het schitterende herfstweer. De stoet werd weer door duizenden en dui zenden gadegeslagen en toege juicht. Het Binnenhof gaf het schitterende beeld van steeds met zijn militairen in gala-uniformen en muziekcorpsen. Vooral op 't ogenblik dat de gouden koets voorrijdt, voorafge gaan en gevolgd door hof rijtui gen met hoogwaardigheidsbekle ders, door ere-escortes van mili tairen en ruiters der rijkspolitie. Dit alles was een schitterend en imponerend gezicht. Ook de ridderzaal had 'n schit terende bloementooi en een grote mengeling van prachtige ambts- costuums en uniformen. De voorlezing der troonrede vergde ongeveer 20 minuten en werd met veel klem door H. M. voorgelezen. Zoals ieder jaar gebruikelijk is, heeft het koninklijk paar na het uitsnreken van de troonrede door de koningin een rijtoer gemaakt door de residentie. Het publiek stond rijen dik langs de route van huis „Ten Bosch" dwars door de stad en daarna terug naar dit buitenpa leis. Kindertjes met oranje sjer pen om en met vlaggetjes en oranje strikjes in het haar juich ten, de ouderen juichten spon taan mee, toen de twee open rode landauers voorbij kwamen. Bureau Jan Tuerlings osk achter de brandweerkazerne, terwijl de slotrepetitie zaterdag middag om half vijf plaats vindt in de zaal van P. van Dun. Als verplicht nummer moet worden uitgevoerd Prelude, Dia logue en Variations van Meindert Boekei, terwijl als gekozen num mers zijn opgegeven Dorpsdan- sen van A. E. M. Gretry, arr. Jos Moerenhout, en Tableaux des Vo- ges van Meindert Bockel, waaruit door de jury een keuze wordt ge daan. Om 5 uur zal St. Jan als eerste van de 6 korpsen, die in de ere- afdeling uitkomen, optreden. Voor het zover is, zal men om 3 uur op de kiosk in de tuin van de Nieuwe Kon.Harmonie de num mers nog even doornemen. Om goed 2 uur zal vanaf de Markt met 2 grote bussen worden vertrokken. Natuurlijk zal een flink aantal supporters Sint Jan vergezellen. Voor wie van deze categorie van deze bussen wil ge bruik maken, kan zich hiervoor opgeven bij P. van Gulik, Dr. v. Beurdenstraat 36 en A. van Don gen, Driestapelenstoel la. Algemeen heerst er een goed vertrouwen over de uitslag van dit eeerste examen in de ere-af deling, welk gerechtvaardigd op timisme gebaseerd wordt op de buitengewoon goede stemming en klank, welke het korps produ ceert en welke zij dankt aan diri gent Kuijten, die, zoals gezegd, niets aan het toeval overlaat, maar iedere partij met uiterste zorg onderhanden neemt tot het zijn goedkeuring heeft. Laten we hopen, als zondag avond de uitslag bekend gemaakt is, men zal mogen getuigen, dat dit optimisme terecht gerecht vaardigd was. St. Jan, succes Het St. Jozef-parochiefeest. De organisatoren van 't feest ter viering van het 25-jarig be staan der parochie St. Jozef, zijn onverdroten in touw om dit eve nement in alle opzichten te doen slagen. Voor de feestavond in de bene denzaal van het restaurant van de Et'teling had men aanvankelijk de hand weten te leggen op de be kende all-round artist Schooner- berg, doch door engagement el ders kon dit jammerlijk niet doorgaan. Men zal er echter voor zorgen dat de ongetwijfeld talrij ke bezoekers in deze zaal van 'n prima canaret zullen kunnen ge nieten. Voor het bal in de bovenzaal, waar het Kaatsheuvels Revue-or kest de muziek verzorgt, is ook geen entree verschuldigd, terwijl, om alle gedachten of praatjes over hoge consumptieprijzen met een we#» te vagen, wij kunnen vertellen, dat de consumpties te gen gereduceerde prijzen te ver krijgen zijn. Zoals bekend, zullen tijdens dit slotfeest de prijzen voor de gecostumeerde groepen en van de bromfiets-rallye wor den bekend gemaakt. Er zijn bo vendien nog plannen om, naast deze bromfiets-rallye, ook nog 'n auto-oriëntatierit te organiseren. In de diverse buurten wordt in tussen intens beraadslaagd en ge werkt over de aankleding en sa menstelling der diverse groepen. Het zal niet zo moeilijk zijn op potsierlijke wijze voor de dag te komen, maar om succes te heb ben zal men tevens iets origineels moeten brengen en dat is niet zo eenvoudig. Agenda. Apollo-theater. Zaterdag 19 sept. 8 uur: „Bri gade des doods", toeg. 14 jaar. Woensdag 23 sept. 8 uur: „Pa rachutisten vallen aan", 14 jaar. Zaal Smit. Zondag 20 sept.: Tafeltennis tournooi NVR; idem 1930 uur. Na afloop tournooi bal. Zaal van Dun. Zaterdag 19 sept. 16.30 uur slotrepetitie van harm. St. Jan. Teintures-advies. De alhier gevestigde dameskap salon Sulsters zal maandag a.s. in haar salons een adviesdag hou den over de teintures voor t kleu ren der haren. De voorlichting wordt gegeven door specialisten op dit gebied. Het haar is immers het sieraad der vrouw. Daar deze firma een reputatie geniet, gelo ven wij dat haar adviezen voor de dames zeer nuttig zullen zijn. Wij mogen daarom verwijzen naar de advertentie elders in dit blad en tevens de raad geven hiervan ge bruik te maken. TAFELTENNIS Uw ogen Piet van Rooij Gasthuisstraat 44 Tel. 2187 Kaatsheuvel. HANDBALVER. DESK. Doktersdienst. Op zondag 20 sept, zal de prak tijk van de doktoren P. Wijten- biirg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand worden waargenomen door dr. R. Raaij- maakers. Hoofdstraat 68a, telef. 04167-2050. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dr. K. v. Tuijn waar genomen door dr. H. Winkelman Kerkstraat 90, Sprang, telefoon 04167-2350. Loon op Zand Berndijk VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1959 82e JAARGANG No. 75 Bij de Rijkspolitie te Drunen is kennis gegeven van het vinden van de navolgende voorwerpen: Kinderschoentje maat 28; stalen duim stok; dames armbandhorloge; rood-bruine portemonnaie; vulpen kleur bruin; porte- monnaie inh. 70 ct.; bailpoint; paar witte handschoenen; wit kinderlaarsje; step kleur groen. Kennis werd gegeven van het verbezen van de navolgende voorwerpen: Reserve autowiel met band; donkergrijs damesvest; gouden trouwring gravering Jan-1917; gouden dames schakelarmband; veldfles in foudraal met draagband; munt biljet van f 2.50; rode portemonnaie met ritssluiting inh. ong. f 6.50; donker blauwe zwembroek; lichtkleurige zwembroek met badhanddoek; vulpen merk Pelikaan; kin- derbril met bruin montuur; bril; huissleu tel; badtas inh. badhanddoek, portemonnaie, directoirs en onderjurk; leesbril; gouden trouwring inscr. Rie 7-8-58; groen kinder- vest; legergeweer; gouden ring; zwart le deren portemonnaie. Inlichtingen omtrent het bovenstaande te bekomen, dagelijks op het postbureau der rijkspolitie te Drunen, van 9 tot 18 uur. „LIEBE, JAZZ UND UEBERMUT" Een Amerikaan van Duitse afkomst heeft op zijn sterfbed bepaald dat zijn vermogen bestemd moet worden voor de stichting van een internaat voor wezen met muzikale aanleg. Als huisvesting voor het internaat, waar alleen klassieke muziek mag worden onderwezen, is het slot Tiefstein aangewe zen. Regenten zijn de bekende revuester Jane Richards en een zekere mr. Parker. Directrice is mevr. Himmelreich, die her haaldelijk bandopnamen naar Amerika stuurt om daarmee te bewijzen, dat de kin deren goede vorderingen maken. Maar op zekere dag ontdekt Parker, dat de opna men zijn overgenomen van grammofoon platen. Hij besluit om spoorslags naar Duitsland te vertrekken, waar Clothilde Himmelreich ten einde raad is, omdat zij veel meer wezen heeft aangenomen dan financieel en muzikaal verantwoord was. Ten slotte roept zij een jazzband te hulp, want zij moet de regenten toch aan enkele leraren kunnen voorstellen. Enfin, het wordt een hele soesa, temeer omdat de kinderen helemaal niet van klas sieke muziek houden, maar van jazz. Maar ten slotte zien we toch allemaal lachende gezichten en mogen we blij zijn dat dit probleem ook weer de wereld uit is. In de hoofdrollen van deze pittige mu- scal Peter Alexander, Bibi Johns, Grethe Weiser, June Richmond en Rudolf Platte. Zaterdag om 8 uur en zondag om 5 uur. Toegang alle leeftijden. Toegang alle leeftijden. „EEN KUS VOOR JE STERFT" Bijzonder knap en intelligent is deze thriller door regisseur Ger Oswald gemaakt naar het boek van Ira Levin. En zeer boei end is het spel dat Robert Wagner, Jeffrey Hunter, Virginia Leigh en Joanne Wood ward in deze film ten beste geven. De film behandelt een gewaagd onder werp: een meisje wil trouwen omdat ze een baby verwacht; de jongen, die hier niets voor voelt, ziet als enige uitweg: moord. Hij slaagt erin om als student op de Uni versiteit een dosis vergif te bemachtigen. Het meisje raadt hij aan om het 's avonds voor het naar bed gaan in te nemen tegen haar maagklachten. Om de een of andere reden neemt zij het echter niet in en de jongen beleeft de schrik van zijn leven, als zij de volgende morgen weer fris en mon-, ter de collegezaal binnenstapt. Het fatale is echter, dat de jongen inmiddels reeds een z.g. zelfmoordbrief heeft gericht aan de zuster van het meisje. Hij moet dus snel handelen en doet dat ook door het meisje van het dak van een wolkenkrabber te du wen. De politie gelooft de zelfmoordtheo rie inderdaad. De zuster van het meisje gaat echter op onderzoek uit en vat verdenking op tegen een jongen met wie haar zuster omgang had. De jongen herinnert zich echter het adres van Bud (de moordenaar) dat hij er gens thuis heeft liggen. Hieruit volgt de tweede moord van Bud en hij laat opnieuw een zelfmoordbrief achter, waaruit blijkt dat de jongen zichzelf van kant heeft ge maakt. Weer gelooft de politie het verhaal. Maar tenslotte slaat het noodlot toch toe en wordt de moordenaar gegrepen voordat hij een derde moord kan begaan. Tot aan het einde toe is de spanning in deze film op voortreffelijke wijze bewaard gebleven. Zondag en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. TUINBOUWCURSUS. Voor de jonge boeren en tuinders uit onze omgeving, zal deze winter weer gele genheid zijn om een algemene tuinbouwcur- sus te volgen. Evenals andere jaren zullen de lessen wederom gegeven worden in een der lokalen van de R.K. Jongensschool te Eishout en wel op maandag, donderdag en vrijdag. Deze avonden zijn echter nog na algemeen overleg te wijzigen. De lessen zullen worden gegeven van 19 tot 21.45 uur. De totale cursusduur omvat twee winter halfjaren. Aan het einde van de cursus wordt een schriftelijk en een mondeling examen afgenomen en degenen die hiervoor slagen ontvangen een Rijksdiploma, dat vereist wordt bij een zelfstandige vestiging als tuinder. Behalve de theoretische vakken worden als practische vakken groenteteelt en fruitteelt onderwezen. Om deze cursus te kunnen volgen moet men vóór 1 oktober 1959 15 jaar oud geworden zijn en vol doende lager onderwijs genoten hebben. Gegadigden kunnen zich alsnog aanmelden bij de heren leraren. TAFELTENNIS. Aan het tafeltennistournooi dat door N. V. R. te Kaatsheuvel georganiseerd wordt, zal door verschillende leden van Smashers worden deelgenomen. De gebr. Willems zullen uitkomen in de Hoofd-ovcrgangskl. Gezien de bezetting is een le prijs voor hen niet onmogelijk. Ook de andere leden van Smashers maken goede kansen bij de prijs winnaars te behoren. DOKTERSDIENST De praktijk van dokter van Tuyn te Kaatsheuvel wordt zaterdag 19 en zondag 20 september waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 20 SEPTEMBER Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 5 uur Ds. W. B. v. d. Meulen CONCERT. Het voor a.s. zaterdag op het Molenplein alhier geplande concert door de plaatselijke muziek- en zangverenigingen, is tot nader te bepalen datum verschoven. TOONKAMERS. De heer van Schuppen, manufacturier en woninginrichting alhier, gaat zijn zaak uit breiden door het inrichten van toonkamers in het pand aan de Kerkstraat, voorheen bewoond door de fam. J. van Beek. Men is thans bezig met de verbouwing van ge noemd pand. CONCERT. Het fanfarekorps Kunst na Arbeid al hier hoopt op zaterdag 26 september a.s. haar laatste concert van het seizoen 1959 te geven op de kiosk over de Binnenhaven te Capelle. Indien het weer medewerkt mag verwacht worden, dat dit laatste concert nog veel belangstelling zal trekken. FLORALIA-TENTOONSTELLING. Op 26 september a.s. wordt in de lokalen van de Kon. Julianaschool alhier de jaar lijkse floralia-tentoonstelling gehouden. De bloemen moeten worden gebracht aan de school op zaterdagmorgen en bij verhinde ring op vrijdag 25 sept. 's avonds van 8 - 10 uur. Elke bloem dient te zijn voorzien van een schoteltje en een stevig kaartje met naam en adres. De tentoonstelling is ge opend des zaterdags van half 3 tot 5 uur en 's avonds van 8 tot 11 uur. Tevens zul len enige vermakelijkheden aan deze ten toonstelling verbonden zijn, w.o. het rad van avontuur. De jury bestaat uit heren van Dongen uit Waalwijk. De bloemen dienen op maandag 26 sept. voor of na schooltijd wederom te worden afgehaald. De ouder commissie van de Kon. Julianaschool ver wacht dat velen een bezoek zullen brengen aan deze tentoonstelling. Verder kunnen wij nog vermelden, dat voor de attracties diverse prachtige prijzen beschikbaar zijn. Daarom raden wij allen aan een bezoek te brengen aan deze flora lia-tentoonstelling. OOGSTDANKFEEST. Op zaterdag 19 sept. a.s. wordt door ge zamenlijke verenigingen N.C.B., R.K.J.B. en R.K.B.B. een oogstdankfeest gehouden. De dag begint met een tweetal H. Missen, opgedragen in de twee parochiekerken van Waspik, om half 9. Voorts staan er in de vroege morgen voor de leden van de drie verenigingen nog melkwedstrijden op het programma. Verder op de dag verwerken de boeren en boerinnen elk hun eigen pro gramma. Voor de dames omhelst dit: le het garneren van een taart; 2 het opmaken van toastjes; 3 het maken van knoopsgaten en verder een wedstrijd in hersengymnas tiek tussen een groep gehuwde en een groep jonge leden. Een en ander vindt plaats in de zaal van café De Statie. Voor de boeren is er 's morgens om half 10 een kalveropfokwedstrijd (terrein P. Ver schuren, Diepstraat), om 13 uur een vee- beoordelingswedstrijd voor RKJB-leden, om half 2 eenzelfde wedstrijd voor NCB-leden en om 2 uur een trekkerbehendigheidswed- strijd voor beide groepen tezamen, terwijl het middagprogramma wordt besloten met een Freeswedstrijd welke om 4 uur zal plaats vinden, 's Avonds wordt 't feest weer gezamenlijk voortgezet. De boeren en boe rinnen worden dan om half 8 verwacht in de film „Kampioen op sokken" van Georges Formby. Tijdens de avondbijeen komst zullen tevens de prijzen worden uit gereikt van de diverse wedstrijden. NIEUW BESTUUR H. FAMILIE. In het gemeenschapshuis te Waspik-Bo- ven hield de godsdienstige mannenvereni- ging De H. Familie een ledenvergadering. Ruim 50 personen woonden deze bijeen komst bij. De agenda vermeldde o.m. de verkiezing van een nieuw bestuur.Hierin werden .gekozen de heren C. Kemmeren, C van Hooren en J. van Hooren, resp. als voorzitter, secretaris en peningmeester. BIBLIOTHEEK WEER GEOPEND. De r.k. bibliotheek in de Bartholomeus- parochie zal zondag 17 september a.s. haar deuren weer openen. Zowel voor de jeugd als voor de volwassenen gelden dezelfde tij den, waarop boeken kunnen worden afge haald en w^l van half 12 tot 12 uur. VOLLEYBAL. Het tweede zestal van onze plaatselijke volleybalclub ATAK nam met succes deel aan een tournooi, uitgeschreven voor Olym- pia te Tilburg, voor 2e en 3e klassers. Met evenveel matchpunten eindigde Atak samen met Waalwijk op de 2e plaats. Het beter set-gemiddelde van Waalwijk verwees Atak toen naar de derde plaats. KORFBAL. Voor de nieuwe competitie werd het eer-, ste 12-tal van de korfbalvereniging Amici- tia ingedeeld in de eerste klas van district Tilburg. Hun eerste wedstrijd, tegen Topsy, speelden de dames gelijk met 1-1. Het tweede team is ondergebracht in de 2e klas van hetzelfde district. De eerste ontmoeting van dit team, waarbij Topsy II als tegenstander tussen de lijnen verscheen, eindigde bij de stand 1-0. VOETBAL. Het voetbalprogramma voor zondag 20 sept. bevat voor de Waspikse clubs de vol gende wedstrijden: Waspik I-Gloria; Broekhoven White Boys; White Boys 2 Raamsdonk 2; Veerse Boys 4-Waspik 3. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk te Waspik zijn voor zondag a.s. als volgt: 9.30 uur Ds. Schuurman uit Baardwijk. 6 uur Ds. Verploeg uit Waspik. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voc worden geldende >r alle andere advertenties bladen tegen de tarieven opgenomen. Tafeltennisvcr. NVR organiseert groot tafeltennistournooi om het Wapen van Kaatsheuvel. Zondag a.s. gaat dit 5e tournooi ter ge legenheid van 't 10-jarig bestaan van NVR om 11 uur beginnen, tot ongeveer 6 u. n.m. zullen 10 tafels onophoudelijk bezet zijn om ruim 300 wedstrijden te verspelen; dan zal de vereniging bekend zijn, die de wisselprijs heeft bemachtigd. O.i. kan onze plaatse- lijke vereniging KAT" er 'n goede gooi naar doen; de huidige bezitter TTV Belcrum uit Breda, gaat hem onherroepelijk verliezen, doch er zijn vele kapers op de kust: OJC uit Vught, PSV uit Eindhoven, Irene etc. Hoe het ook verloopt, er zal een span nende strijd aan vooraf gaan. 's Avonds sluitingsbal met medewerking van het dans- en show-orkest „De Ad-Ri- Jo's" uit Amsterdam. zijn een WAARDEVOL BEZIT Daarom is een goede bril van onschatbare waarde. Koopt die bij een OPTICIEN met ervaring. Zaterdagmiddag a.s. gaan de dames ju nioren van Desk hun 2e competitiewed strijd spelen tegen Tachos in Waalwijk. De meisjes-aspiranten hebben vrijaf; de jongens-aspiranten gaan eveneens naar Waalwijk. Desk A speelt tegen WSC, Desk B tegen Tachos. Vertrek per fiets vanaf het Patronaat om 2 uur. Zondag gaan de heren senioren van Desk 1 de strijd aanbinden tegen Taxandria. 't Zal een felle strijd worden Dessers, maar een overwinning zit er in. Aanvang 12 uur. Scheidsr. F. v. d. Ven. Succes Dessers. UNO ANIMO - WOENSELSE BOYS. Er zijn reeds diverse clubs die een of twee wedstrijden hebben gespeeld voordat Uno Animo begint. Zondag 20 sept. begint voor Uno Animo de bal te rollen en wel tegen de Boys uit Eindhoven, die 't zondag niet tot een overwinning konden brengen. In de afgelopen thuiswedstrijden hebben we steeds een zware kluif aan deze jongens gehad, want zij bezitten een ploeg die steeds goed in de 2e klas meegaat, hetgeen nog niet van onze jongens gezegd kan wor den. Als men de oefenwedstrijden nagaat, zou men zeker niet te optimistiesche mogen zijn maar wij weten: met goede wil en sa menwerking kan 't anders. Ja, dit is 't ware woord. Men vraagt zich af, waar speelt men voetbal voor. Op de eerste plaats voor eigen genot, maar toch ook voor 't aan wezige publiek. Laat men daarom a.s. zon dag weer met goede en frisse moed de te genstander bevechten, dan geloven wij toch wel dat er voor onze Loonsc jongens enig succes is weggelegd, zij het dan, dat 't nog zonder enkele goede krachten zal moeten aantreden, daar deze nog niet geheel zijn hersteld. Uno-mannen, geef je zondag ten volle en werk tot 't laatste eindsignaal is geklonken en tracht de volle winst voor je op te eisen. DVVC 3 - UNO ANIMO 3. Ook 't 3e elftal begint zondag aan de eerste wedstrijd en wel tegen DVVC 3 uit Dongen. Als men de sterkte van 't vorig seizoen nagaat, dan zijn de Loonsc jongens favoriet, maar mogelijk is de tegenstander versterkt. Dus wij willen onze jongens aan sporen de tegenstanders niet te onderschat ten. UNO ANIMO 4 - NOAD 6. Onze Benjamins spelen haar 2e wed strijd en weer een thuiswedstrijd en wel te gen Noad 6 uit Tilburg. Jongens, tracht ook deze tegenstander aan de zegekar te binden en speel zoals afgelopen zondag, dan zal de volle winst weer voor jullie zijn weg gelegd. Uno-mannen, succes. HARMONIE CONCORDIA. Het is dit jaar voor de Kon. Erk. Har monie Concordia de beurt om haar beste krachten te tonen. Op Huize Nazareth te Tilburg wordt zondagmiddag het diocesane concours gehouden van de R.K. Federatie voor Harmonieën en Fanfaren. Intensief is er de laatste maanden geoefend en dat dit resultaat heeft afgeworpen blijkt reeds uit de toekenning van de Provinciale prijs voor Noordbrabant. Wij wensen Concordia a.s. zondag veel succes. RIKCONCOURS. De Vereniging Loonse Oud Militairen In doncsië, zal zaterdag een rikconcours hou den in zaal Vermeulen. Prachtige prijzen zijn ter beschikking gesteld. Gespeeld zal worden naar 't reglement dat in zaal aan wezig is. Kaartlicfhebbers, trekt er eens op uit. BESCHERMING BEVOLKING. In de komende week zal de vaardigheids- oefening voor de B.B. niet op woensdag avond zijn, doch op dinsdagavond 8 uur in zaal „Echo der Duinen". Veel van de betrokken personen vertonen zich nog maar niet op de oefeningen, on danks dat allen wekelijks aangeschreven worden, 't Schijnt dat zij het nut er niet van inzien. We kunnen hen alleen aansporen deel te nemen, want de oefeningen zijn bij zonder interessant en vooral heel nuttig. Mocht het feit voordoen, dan zijn we ten minste met een kleine groep BB-ers ter beschikking. Zijn er nog geïnteresseerden, dan kunen zij zich a.s. dinsdag aan de zaal melden. MISWEEK. Om eenieder een goed begrip bij te brengen van de H. Mis en opdat eenieder onzer parochianen een steeds grotere waar dering zal gaan krijgen voor het grootste wonder van Gods Liefde zal in onze paro chie van 20 tot 27 september een Mis-, week worden gehouden. Deze week is voor alle parochianen van het grootste belang, want de H. Mis moet het hart zijn van ons parochieel leven. Om tot een goed re sultaat te komen wordt door de plaatselijke geestelijkheid en de Paters Capucijnen Mi chael en Chysosoinus vriendelijk verzocht deze weck voor dit doel vrij te houden. Zondag 20 sept. worden de H. H. Mis sen opgedragen om half 7, kwart voor 8, 9 uur en kwart voor 10. Onder alle Missen zal door Pater Michael en om 11.45 tot 12.30, een aparte conferen tie in de kerk voor alle meisjes en jongens van 14, 15 en 16 jaar worden gehouden. Vanaf dinsdagmorgen zullen in deze weck dagelijks 4 H.H. Miscn worden opgedra gen: om half 1, kwart over 7, 8 en 9 uur, alle met een gebeden-uitleg vanaf de preek stoel. Er wordt verzocht zoveel mogelijk te communiceren. Vanaf dinsdagavond elke avond twee avondoefeningen, behalve donderdag. De le begint om half 7, de tweede om half 9. Donderdag 24 sept., 's middags om half drie en 's avonds om half 9 aparte confe rentie voor alle Vaders en Moeders (de zelfde conferentie wordt tweemaal gegeven, zodat men elkaar kan aflossen. 's Avonds om 7 uur aparte conferentie voor alle jongeren vanaf 17 jaar. Vrijdag 25 sept.: plechtige Avondmis, die we samen vieren als een echt gemeenschaps offer, met als het mogelijk is een gezamen lijke H. Communie„als hoogste deelname aan dit offer. Zondag 27 september: plechtige sluiting van de Misweek. De H. H. Missen zijn als op vorige zondag. De Zondagsmis zal ge vierd worden als een biddende en zingende gemeenschap van gelovigen. Na de H. Mis zal tot 1 uur in het pa rochiehuis een tentoonestelling worden ge houden van liturgische gewaden en van al les wat er voor de viering van de eredienst nodig is. Iedereen wordt uitgenodigd deze te komen zien. Bij deze tentoonstelling wordt deskundig uitleg gegeven. Enkele weken na de Misweek zal op nog nader aan te kon digen datum in onze kerk een groots en indrukwekkend spel worden opgevoerd 'over de H. Mis. AGENDA. Doktersdienst Zondag 20 sept. Dr. Raaymaakcrs, Kaats heuvel, Tel. 04167-2050. Zaal Echo der Duinen Zondag 20 sept. Bal 7 uur o.l.v. de Wavo's. Dinsdag 8 uur BB-oefening. Zaal Vermeulen Bal 7 uur o.l.v. A.B.C.-orkest. GEO-NIEUWS. Zondag j.l. hield de Berndijksc Damver eniging Geo in haar clubhuis bij café Th. van Boxtel haar algemene vergadering ter opening van het winterseizoen. Om ca. 11 uur v.m. opende de voorzitter dhr. A. van Wanrooij de vergadering met welgekozen woorden van welkom aan de goed opge-. komen leden. Hij nam ook nog even de ge legenheid te baat om twee leden, t.w. de heren A. Emmers en Giel van Boxtel te complimenteren met hun huwelijk. Daar de penningmeester onmogelijk aan wezig kon zijn, werd door de voorzitter ook de financiële positie der vereniging uit de doeken gedaan. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren A. van Wan rooij, H. Donders en And. van Boxtel bij acclamatie herkozen. Het voorstel van het bestuur om in de komende competitie weer in drie klassen te spelen, kon aller goed keuring wegdragen. Ter versteviging van de clubkas werd ook weer besloten, evenals vorig jaar een barakconcours te organise ren. Om maar niets aan het toeval over te laten verplichtten alle leden zich om 20

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13