fris jong i jl 1 f nieuwe schoenenmode najaar I9S9 Jaarvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak E. M. JAARSMA liSEs JÊ) 1 DEKKERS KACHELMAGAZIJNEN 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1959 15 EERSTE VERKOOPSTERS Factotum Wout van Dalen groots gehuldigd mooi - solide - zuinig f 450.- OFFICIEEL AGENT: I De competitie gaat weer beginnenbij sportieve evenementen hoort een suède-jasjc! 'n Blijvende mo de, dit seizoen met vele nieu we modellen. Ga er voor naar Gebr. Voss waar de service te gemoet komt aal uw verlan gens, waar pasvoi' maatwerk gelijk staat, zélfs vroeg in het schoen - de- lage prijzen blijven! ga maar kijken bij Ook voor de man de van Haren introduceert de nieuwste italiaanse en amerikaanse najaarsmodellen, vervaardigd van de beste ledersoorten, voor de man die met zijn tijd meegaat. Geklede, fantasie- en sportschoenen in moderne tinten Waalwijk Crotcstraat 291 STOffÉN ZIJDE NOUVEAUTE'S Heuvelstraat 45, Tilburg Telefoon 21392 vraagt voor direct of later Mondelinge of schriftelijke sollicitaties aan bovenstaand adres. Aanmelding kan ook geschieden Maandagmorgen vóór 1 uur. In Hotel De Twee Kolommen hield de Liedertafel „Oefening en Vermaak" woens dagavond haar jaarvergadering. De opening geschiedde door de penningmeester, de heer J. v. d. Meijdenberg, die vervolgens in een kort woord dank bracht aan de afgetreden voorzitter, de heer L. van Oudheusden, voor het vele werk dat deze in het belang van de vereniging heeft verricht. Daarna heette spr. de nieuwe voorzitter, de heer ten Bokum, hartelijk welkom, waarbij hij wees op de zware taak welke de nieuwe voorzitter wacht in verband met de viering van het 100-jarig bestaan van de vereni ging in 1960. De heer v. d. Meijdenberg deed een beroep op alle leden om de heer ten Bokum daarbij alle mogelijke steun te verlenen. In een korte openingstoespraak heette de heer ten Bokum allereerst alle aanwezigen hartelijk welkom, waarbij hij zijn vreugde uitsprak over de redelijk goede opkomst voor deze jaarvergadering. Hij hoopte dat dit in de toekomst zo zou blijven, want een goed vergaderingbezock is altijd een be trouwbare graadmeter voor de gang van zaken in een vereniging. Vervolgens wees de voorzitter op het grote verlies dat de vereniging heeff gele den door het heengaan van de heer L. van Oudheusden als voorzitter van de Lieder tafel. De heer van Oudheusden heeft zich gedurende een aantal jaren de juiste man op de juiste plaats getoond. Hij heeft met grote zorg en liefde de belangen van de vereniging gediend en hij heeft dat op emi nente wijze gedaan. Door zijn activiteit heeft hij de naam van de vereniging meer aan zien en inhoud gegeven, zo zei de voor zitter, die daarna mede namens bestuur en leden de heer van Oudheusden grote er kentelijkheid betuigde voor diens voortref felijke leiding van de vereniging. Met betrekking tot zijn verkiezing als voorzitter van de Liedertafel merkte de heer ten Bokum op, dat hij gaarne al zijn krach ten in dienst wil stellen van de vereniging en dat hij vooral al het mogelijke in het werk zal stellen om de eeuwfeestviering tot een groots evenement te maken. Dit zal echter alleen mogelijk zijn, wanneer alle leden zonder uitzondering hun steun en me dewerking willen verlenen. De secretaris, de heer van Iersel, las ver volgens de notulen en het jaarverslag voor, waaruit bleek dat de Liedertafel weer op tal van geslaagde activiteiten in het afgelopen jaar mag terugzien. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer v. d. Meijden berg, bleek dat de financiën van de vereni ging in gezonde toestand verkeren. Het punt bestuursverkiezing bracht de herverkiezing van de periodiek aftredende leden mej. Zijlmans en de heren J. van Bladel en H. Vesters. Het voorstel om het bestuur i.v.m. de eeuwfeestviering met twee jonge leden uit te breiden werd door de leden goedgekeurd. De door het bestuur aanbevolen leden, de heren J Klijngeld en B Korthout, werden gekozen. Een interessante repetitie-analyse werd vervolgens gegeven door de penningmees ter. De algemene conclusie hieruit mocht zijn, dat het repetitiebezoek niet slecht is, maar dat er toch nog lang geen reden is om hoera te roepen. Voor een aantal leden, dat zich in het afgelopen verenigingsjaar trou we repetitiebezoekers heeft getoond, waren door het bestuur waardebonnen van f 10 en f 5 beschikbaar gesteld, die nu door de voorzitter met een gelukwens aan de win naars werden overhandigd. In dit verband wees de voorzitter er nog op, dat trouw repetitiebezoek au fond geen bijzondere verdienste is, want wanneer men lid van een vereniging is, mag worden verwacht dat men ook de daaraan verbonden ver plichtingen nakomt. Overigens had hij grote waardering voor de leden, die op zo voor treffelijke wijze hun lidmaatschap waren na gekomen. Hierna werd besloten tot een contribu tieverhoging van 10 cent per week. Deze verhoging zal overigens worden gebruikt voor storting in een spaarpotje, waarvan de leden in het najaar van 1960 een feestavond zal worden aangeboden. Uit de verenigings kas zal hieraan nog een zeker bedrag wor den toegevoegd. Omtrent de eeuwfeestviering kon de voorzitter nog niet veel definitiefs mede delen. Wel staan er voor het komende jaar vier uitvoeringen op het programma, te weten het voorjaarsconcert in begin april, waarbij tezamen met het Waalwijks Orkest een uitvoering zal worden gegeven van Handei's oratorium „Des Messias", het jaarlijkse kermismatinée in juli, dan een 3- tal festivaldagen op 13, 14 en 15 augustus en ten slotte nog een najaarsconcert. Wat de feestelijkheden met de festivaldagen be treft zal contact worden opgenomen met Waalwijks Belang, in het bijzonder wat de feestelijkheden op 15 aug. (het Zomerfeest van Waalwijks Belang) betreft. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De directeur van de Liedertafel, de heer Louis Sars, deed hierbij een beroep op alle leden om in de toekomst toch trouw de repetities te bezoeken. Ook pleitte hij voor wat meer enthousiasme en pit in de vereniging. Verder voelde de directeur ook veel voor de suggestie van de heer C. Hes- selberth om een wat lichtvoetigere toon in de uitvoeringen van de Liedertafel aan te brengen door bijv. de uitvoering van een musical. De prettige en geanimeerde vergadering werd besloten met het luisteren naar de bandopnamen welke de heer de Bont had gemaakt van 't kermismatinee van dit jaar. Bijzonder groot zijn de verdiensten ge weest van „factotum" Wout van Dalen voor het St. Nicolaasziekenhuis alhier. Er is zelfs een tijd geweest dat het ziekenhuis voor een groot deel van de goede neus en de talrijke voedscl-relaties van Wout af hankelijk was. Dit alles is nog eens breed uit de doeken gedaan tijdens de huldiging van „zilveren Woutje" gisterenmorgen in het ziekenhuis. De geneesheer-directeur van het zieken huis, dr. Langemeijer sr., was de eerste die de jubilaris toesprak. In het kort schetste hij de loopbaan van Woutje, wiens entree in het ziekenhuis nu niet bepaald glorieus was, want hij werd op een brancard bin nengebracht, nadat hij aan het Hoekcinde van een hooiwagen gevallen was. Toen Woutje van de schrik en de wervelkwestuur bekomen was, werd hij door Zr. Irmgard aangenomen als factotum van het zieken huis en als zodanig heeft Woutje vele grote verdiensten voor het ziekenhuis gehad. Vooral in de oorlogsjaren toonde hij zich een onmisbare figuur. Hij was het die zo wel in het „wit" als in het „zwart" aan voedsel wist te komen, waarmee hij niet alleen het ziekenhuis, maar ook de zusters van het Theresiagesticht en enkele particu liere gezinnen onsterfelijke diensten bewees. Na de oorlog trad Woutje op wat min der spectaculaire wijze op de voorgrond, maar dat zijn figuur nauw verbonden bleef met het ziekenhuis, bleek, aldus dr. Lange meijer, wel uit de reacties van de mensen, wanneer zij Woutje op z'n fietsje door de gemeente zagen peddelen. Ze zeiden dan niet: „Daar gaat Woutje van Dalen", maar: „Daar gaat het ziekenhuis". Ook na zijn 65e jaar is Woutje in dienst van het zie kenhuis gebleven, en nog bewijst hij het ziekenhuis, zij het dan ook in een halvedag- activiteit, vele trouwe en goede diensten. Voor dit alles bracht dr. Langemeijer de zilveren jubilaris hartelijk dank, zowel na mens het bestuur van het ziekenhuis als namens de zusters van het Theresiagesticht en zijn echtgenote en gezin. Namens het ziekenhuis bood hij Woutje een prachtig radiotoestel aan. Zuster Theresetta, directrice van het zie kenhuis, sprak wegens afwezigheid van moeder overste, namens de zusters van het Theresiagesticht. Ook zij schetste dc vele en grote verdiensten van Woutje en bood hem namens de zusters een fraaie en ge makkelijke fauteuil aan. Drs. Schretlen, administrateur van het ziekenhuis, dankte Woutje namens al zijn „patiënten", want Woutje heeft heel wat armen en benen uit het gips bevrijd. Namens dc werkmeisjes sprak mej. Bep v. d. Wiel uit Drunen een gelukwens uit en bood hem een fraaie dasspeld aan. Mej. van Loon uit Waalwijk voerde het woord namens de verpleegsters en zij liet haar gelukwens vergezeld gaan van een kostbare sigarettenaansteker. Namens het personeel van het kantoor, röntgenafdeling en laboratorium werd een gelukwens uitgesproken door dc heer Kuij- pers, die vorstelijke sigaren inclusief asbak aanbood. Dc heer Dekkers bood namens de repa ratie-afdeling van het ziekenhuis een radio tafeltje aan en de stroom van geschenken werd gesloten door mej. Corrie v. d. Berg, masseuse, die Woutje eveneens verraste met voortreffelijke sigaren. Het dankwoord van Woutje voor deze bij zonder hartelijke huldiging was kort maar krachtig, want hij was er helemaal van on dersteboven. „Ik dank iedereen voor alles", zei Woutje en het was hem recht uit het hart gegrepen. Na deze huldiging bleven de aanwezigen - het bestuur van het ziekenhuis, zusters en verpleegsters - nog geruime tijd gezel lig bijeen onder het genot van een glaasje, een rokertje en smakelijke snoeperij. In de middaguren had een drukbezochte receptie plaats. Voor de zeer vele blijken van belangstelling ondervonden bij mijn 40-jarig ambtsjubi leum, zeg ik allen hartelijk dank. A. VAN DELFT, Onderwijzeres Theresiaschool, Waalwijk De heer en mevrouw Leven- bach-Klaren geven met grote vreugde kennis van de ge boorte van hun zoon JAN HEIN Waalwijk, 16 september 1959 Wittenhorstlaan 8 Met ÉÉN flacon wolwit van Echfa Veilig en gemakkelijk al Uw vergeelde wol smetteloos wit echl< WOL WIT E.M.J. Caesar; kolenhaard voor de zuinige, kleine nootjes. Nieuwe vormgeving. Grijs of zwart. Netto- cap.: 15100 Kcal/u. Uniek EMJ-circulatiesysteem voor Intensieve warmtewerking. KAATSHEUVEL a - WAALWIJK - WASPIK Sportief model van cdrstc kwaliteit suède (geen restvcllen!). Jeugdig! Klein ceintuurtje inde rug en apart stiksel aan de zomen, lage prijs uitsluitend gevestigd te a Hertogenbosch Markt 103 en Nijmegen Korte Molenstraat - Hoek Ziekerstraat Nieuw italiaans model. Moderne olijfgroene juchtlederen schoen met rubber zolen. Zeer smaakvol en prima pasvorm. 23.75 Een gedistingeerd zwart lederen italiaans model. Handwerksysteem, geheel spijkerloos. Dit is een schoen van topklasse 29.75 Sportieve zwart grainlederen en groen suède molière volledig buigzaam 19.75 Sportieve groen suède schoen met vlotte en gemakkelijke gesp- sluiting. Prima rubber zolen 21.75 Exclusieve aanbieding. Zwart lederen loafer met grain voorblad en lederen zolen 15.75

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 15