BINNEN- EN BUITENLAND Distinctie in kleur en model kenmerken najaars- en wintermode. WF~'- Kunstkring brengt „DE MAN VAN STRO Woonwagenkamp in het Bossche veld door Minister Klompé geopend. 6.75 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1959 6 L'Heure des Dames wint steeds meer aan allure en betekenis. PROF. DE QUAY NAAR CANADA. Poëtische film met larmovant slot Voorraadbus 79 cent M. van Loon 40/46 5.75 H. v. d. Geld Wed. Philippart- v. Kempen te koop: VAN INGEN Jwl Loonstaal- stralen LOUTERS Bandenbedrijven Om meteen maar met de herfstige deur in het nog zomerse huis te val len het zijn geen schokkende nieu wigheden die de nieuwe najaars- en wintermode brengt. Hoera!, zullen ongetwijfeld heel veel mannen nu uitroepen en ook me nige vrouw zal daarmee in haar schik zijn, want met opvallende en excen trieke nouveauté's is het nu eenmaal zo, dat zij een vrij grote kostbaarheid aan een korte levensduur (modisch gezien) paren. En deze luxe kan echt niet iedereen zich permitteren. Uiteraard heeft de nieuwe najaars- en wintermode wel enkele geheel eigen accenten daarvoor hebben we nu eenmaal met mode te maken -maar de totale indruk welke zij maakt is er een van voorname dis tinctie, die soms zelfs naar sober heid neigt. Deze distinctie uit zch zowel in de kleuren - het herfstbruin van het vallende blad, diep mos groen,, bronsgroen, zwart en ook weer grijs - als in de modellen, die op een enkele uitzondering na geheel de sfeer van ingekeerdheid en rust van het jaargetijde ademen. En zo u enkele detail-kenmerken van de nieuwe mode wilt hebben: de schouderlijn is verbreed door een wat lagere mouwinzet; de taille zit ge lukkig op haar plaats en wordt door smaakvolle accenten heerlijk in de watten c.q. stof gelegd; de roklengte zweeft zo om en nabij de knie, zodat mooie knieën best een vluchtige blik naar buiten kunnen werpen en min der mooie het gordijntje dicht kun nen laten zonder daarbij gevaar te lopen voor huismus uitgemaakt te worden. Het dameshoofd wordt ho ger, want de bol van de hoed soms mag men zelfs spreken van een bol hoed - is enige centimeters gerezen. De hoedjes worden recht op het hoofd gezet, maar niet over oren of ogen getrokken. Het effect daarvan is meestal charmant en kroont de draagster vaak met een soort kinder lijke onschuld en naieviteit. De heren zullen dus dubbel op moeten passen. Al 't moois en charmants en beval ligs dat de nieuwe najaars- en winter mode tegen redelijke prijzen op de markt brengt - en dat is heel veel - hebben we dinsdag j.l. kunnen zien op de Tilburgse modeshow L'heure des Dames, georganiseerd door Mo dehuis Teulings, de fa. Gimbrère, de fa. Libelle, de fa. Dora v. d. Ven, de fa. Mesco Esquis, de fa. Hamers van Hooff, de fa. van Eijsden en de fa. Wassing. Het was ook nu weer een zeer uitgebreide, keurig verzorgde en zeer druk bezochte show, die in alle op zichten kan wedijveren met de grote landelijke shows van bekende mode huizen en die telkenjare nog aan al lure en betekenis wint. Jammer was, dat het dinsdagmiddag een beetje ru moerig in de zaal was, waardoor de deskundige, gesproken tekst van de leidster van de show niet altijd te verstaan was. De show opende met enkele model len in de sportieve najaarskleding, waarbij uiteraard het accent viel op de vesten en pullovers en op de lan ge pantalons, waarvoor ook jersey zich voortreffelijk leent. Op dit ge bied bracht de fa. Hamers van Hooff ook enkele leuke teddy-jasjes en een alleraardigst bronsgroen tinneroy- jasje, dat vlekvrij, kreukvrij en wa terafstotend is. Ook de mohair coat in lindegroen was een charman te en sportieve najaarskleding. Groot was verder de collectie handschoenen en lederen tassen welke deze firma showde. Zij nemen een bijzonder be langrijke plaats in in het geheel van de damesgarderobe en bij elk toilet en ieder model toonde de fa. Hamers van Hooff deze middag de juiste handschoenen en de ideale tas. Er bestaat voor het komende seizoen een grote verscheidenheid in tassen, waarbij wij vooral de aandacht zou den willen vestigen op de gobelin-tas die van Italiaanse origine is. De regenkleding, die vroeger al leen maar regenkleding was en daar om meestal niet charmant, heeft wel een grote verandering ten goede on dergaan en de fa. Gimbrère leverde daarvan dinsdag vele voortreffelijke bewijzen. Zowel in poplin als in de zuiver wollen regenmantels waren vele aantrekkelijke en bijzonder smaakvolle modellen te bewonderen. Grappig is het bontkraagje dat zowel de poplin als de wollen regenmantel siert. Ook de regen-wintermantel combinatie komt er steeds meer in en mag voor ons niet zo heel strenge winterkliinaat werkelijk ideaal ge noemd worden. De ceintuur is hier bij weer sterk in de mode. En voor een fikse regenbui zijn er dan altijd nog de charmante naaldparaplu's in vele leuke tinten. Een kleine uitschieter showde de fa. Gimbrère met de rode mantel van nylon-bont (triion), gecompleteerd met een zwarte pruikenmuts. Voor de vrouw die eens iets anders wil dan anders een grappige aanwinst, die echter wel voorbehouden is voor slanke figuren. Najaar en winter betekenen ook voor de Nederlandse vrouw: bont. De fa. Dora v. d. Ven deed haar ge renommeerde naam op dit gebied ook op deze show weer alle eer aan. Niet alleen waar het de kostbare nerts stola's en manteltje van prachtig saf fiernerts en wilde nerts betrof, maar ook in de minder kostbare bontsoor ten. Beeldig was o.m. het persianer jasje met de hoge op- en afstaande kraag en de zwartzijden ceintuur garnering in het rugpand. Iets nieuws in de bontsoorten is het poema bont, dat we tot een jasje verwerkt zagen en dat een zeer ge distingeerde indruk maakte. Het aan trekkelijke daarbij is dat de prijs be neden de verwachting ligt. Suède en nappaleer blijven ook sterk en vogue omdat deze materialen zich uitste kend tot charmante en sportieve mo dellen laten verwerken.. Voornaam was de collectie welke het Modehuis Teulings in mantels, japonnen, cocktail- en avondtoilet ten en ensemblès liet zien, waarbij hartveroverende modellen uit de gro te modehuizen van Hubert de Given- chy, Chanel, Cardin, Madeleine de Rauch en Nina Ricci sterk de aan dacht trokken. De moderne tailleur heeft veelal wijde mouwen en een geaccentueerde taille, die door de brede schouderlijn wat langer lijkt. De halslijn blijft in het teken staan van brede afstaande kraag, die in een bijzonder charmant model van Nina Ricci zelfs op balei nen verwerkt was. Onder de veelheid van kostelijke modellen en prachtige stoffen trof ons een japon van zuiver wollen alpacca, die vooral voor de slanke vrouwen de vervulling van een droom moet zijn. Zeer fraai was ook de namiddag-japon van Franse bo- tique stof in een jaquardweefsel van donkergroen en robijnrood. Beslist lelijk vonden wij daarentegen de glim mende blouse van goudleer. Iets voor een dame in een schiettent, dachten we zo. In de geklede japonnen zien we weer veel zwart. Dof zwarte georgette of kristaline laat zich prachtig combineren met een glan zend zwarte ceintuur. Bij de cocktail- en avondjaponnen verraste het Modehuis Teulings met een vorstelijk gala-toilet van brokaat zijde in antieke kleuren (goudbruin). Naast de wijd uitstaande avond toiletten zagen we ook de slank af- kledende, bijna griekse modellen, die ons het meest bekoorden. De dameshoed staat het komende seizoen in het teken van de hoge bol, zoals wij reeds in de aanhef hebben opgemerkt. De hoedenmode heeft een Oosters accent, hetgeen ook al wel blijkt uit benamingen als „ligne oriëntale" en „cloche turban". De fa. Libelle toonde dinsdag een welhaast onuitputtelijke stroom van bijzonder charmante en exclusieve modellen. Ook mutsjes van langharige mohair en vele vlotte en bekoorlijke baretten showde zij te kust en te keur. Opvallend fraai en voornaam van model en tint waren de schoenen van Mesco Exquis. De leesten zijn rank en slank en een interessant nieuwig- heidje was de 3V2 cm hak, de Kitty Corner". Nieuw is ook de nieuwe kastanjebruine lederkleur. De make-up van de vijf charmante mannequins was verzorgd door de fa. van Eijsden met preparaten van He lena Rubinstein en getuigde van fijne smaak en uitstekend vakmanschap. Elke bezoekster werd door deze fir ma verrast met een tube badzout in creme-vorm. De fa. Wassing legde bij deze ge slaagde show het accent op het snelle en goedkope reizen per vliegtuig. Vooral voor bezoeken aan Amerika biedt de „Economy" klasse van de KLM vele aantarekkelijke voordelen, waarbij het lage tarief uiteraard het meest bekoort. LANDELIJKE RUITERS WON NEN STANDAARD VAN DE PRINS. Dc Nederlandse landelijke rui ters hebben zaterdag te Rastede voor de vierde maal beslag gelegd op dc door Prins Bernhard be schikbaar gestelde standaard^ in een jaarlijkse wedstrijd, die de veelzijdigheid van landhouwpaar- dcn in dc verschillende landen toonde. Zes landen, n.l. Neder land, Duitsland, Denemarken, België, Zwitserland en Oostenrijk namen aan dit tournooi deel. De wedstrijd bestond uit vijf proe ven, dressuur viertal, individuele dressuur, cross country, een con cours jachtspringen en een trek- willighcidsproef. De Nederlandse equipe bestond uit de volgende ruiters: H. J. van der Wal met „Radja" uit Odoorn, A. te Lug-" genhorst met „Pedro" uit Bel trum, C. J. Schimmel met „Sam- baneza", Voorthuizen, J. Maat huis met vSwingley" uit Geest rum, M. de Koning met „Ivitty" uil St. Oedenrode en F. Frencken met „Ala" uit Maasbree. De eind stand was: 1 Nederland 337.5 pt., 2 Duitsland 320.5 pt., 3 Denemar ken 310.5 pt., 4 België 256 pt., 5 Zwitserland 102 pt., 6 Oostenrijk 86.5 pt. v FOKKER-CONFLICT BLIJFT SLEPEND. Het Braziliaanse ministerie van buitenlandse zaken is in 'n moei lijke positie gebracht door de Ne derlandse nota, die verzocht de veiligheid van het Nederlandse eigendom te waarborgen. Deze nota werd verzonden, nadat de Fokkerfabriek niet machines en al door dc luchtmacht van Brazi lië was bezet. Fokker had de fa briek gesloten jia een conflict met de regering over 'n contract. Het gebouw is eigendom van de luchtmacht, maar de machines zijn van Fokker. Er werkten 800 man, die nog steeds zonder werk zijn. WONINGWETHUIZEN TE DUUR VOOR DE ARBEIDERS. De huren van de meeste nieu we woningen zijn te hoog, ten minste wanneer men ze vergelijkt met het inkomen van de mensen die deze huren moeten betalen. Met cijfers werd dit op de jaar vergadering van de Limburgse Kath. Bond van woningwetvere nigingen gedemonstreerd door drs. J. van de Venne, directeur van de dienst Openbare Werken in (Maastricht. De gemiddelde huurprijs van een woningwetwo ning in Nederland bedroeg in 1057 703 gulden per jaar. Stelt men daartegenover dat een ge schoolde industriearbeider 5.000 gulden per jaar inkomen heeft, dan blijkt dat hij 14 percent van dit inkomen aan huur moet uit geven. Geoefende arbeiders moe ten 15 percent en ongeschoolden 17 percent van hun inkomen aan huur betalen. Deze gemiddelde cijfers tonen voldoende aan dat hier een ernstig probleem ligt. Sinds 1957 is de verhouding nog ongunstiger geworden, daar de huren nadien sterker gestegen zijn dan de inkomens. In de naas te toekomst zullen bovendien ver schillende huurverhogende ten- denzen optreden, speciaal tenge volge van het gewijzigde rege ringsbeleid op het gebied van de woningbouw. VOORLOPIGE ORDER BIJ VEROLME VOOR CAFETARIA SCHEPEN. Tussen de scheepsbouwer C. Verohne en de Amerikaanse ad- spirant-reder E. Dettwiler is een voorlopig contract getekend voor de bouw van vier cafétariasche- pen. Het worden passagierssche pen van elk rond honderdduizend bruto registerton, waarmee acht- tot tienduizend reizigers tegen 'n zeer lage prijs tussen de Verenig de Staten en West-Europa kun nen worden vervoerd. De schepen moeten geëxploiteerd worden door de Amerika-Europa-lijn, die speciaal voor de financiering en exploitatie van de schepen door Dettwiler is opgericht. PRINSES BEATRIX IN AMERIKA. Prinses Beatrix gaat maar steeds voort meer en meer de har ten der Amerikanen te veroveren. Dezer dagen zat zij aan aan een lunch bij president en mevrouw Eisenhower. Daarna keerde zij terug, waarna zij 'n bezoek bracht aan Brooklijn, van welke stad zij ereburgeres werd en waar zij een 1500-tal Nederlanders ontving en geweldig enthousiast werd ont vangen. Dinsdag was er een officieel diner aan boord van de „Rotter dam", waar 600 personen te gast waren en waar de vriendelijke verschijning van Prinses Beatrix, die een zeer chique avondtoilet droeg, het middelpunt was. De burgemeester zeide in zijn 38-jarige ambtsperiode nog nooit zulk een hartelijke ontvangst te hebben meegemaakt. KROESJE F IN AMERIKA. Kroesjef is in Amerika aange komen en met alle eer door pre sident Eisenhower ontvangen. De houding van het publiek was waardig, maar koel. Dezelfde avond heeft hij reeds een bespre king met president Eisenhower gehad. PRESIDENT HEUSS AFGETREDEN. De ambtstermijn van Heuss als president van de West-Duitse bondsrepubliek, een functie die hij tien jaar heeft bekleed, is za terdag geëindigd. De nieuwe bondspresident Lüb- kc, die in juli door het verenigd parlement te Berlijn tot opvolger is gekozen, heeft de taak overge nomen. Hij is gistereen beëdigd. KIJKGELD VERHOOGD VAN 30 TOT 10 GULDEN. De regering heeft ten aanzien van de zendtijd en financiering van de televisie een prognose van de eerstkomende vier jaar opge steld. Op grond daarvan zal de zendtijd van de N.T.S. en haar componenten per 1 januari I960 voorlopig worden gesteld op 18 uur per week. De regering streeft er naar de zendtijd daarna gelei delijk te verhogen tot 30 uur per weck per 1 januari 1963. ALGERIJNEN DODEN TWEE NEDERLANDERS. Twee Nederlandse jongens, die enkele maanden geleden dienst hadden genomen in het Franse Vreemdelingenlegioen, zijn op 2 juli door Algerijnse opstandelin gen doodgeschoten. Samen met 3 andere lcgioensoldaten schijnen zij in de lente van dit jaar gede serteerd te zijn. Leden van de F.L.N. (Front de Liberation Na tionale) hebben hen bij Macheria vermoord. Dit bericht werd door een naar de Fransen overgelopen Algerijnse rebel overgebracht. De Nederlanders zijn de 19-jarige Rob van der Eem uit Schevenin- gen en de 22-jarige Lambert Ni- colaas uit Maastricht, die van huis waren weggelopen. „Mijn reis naar Canada heeft twee doeleinden", aldus verklaar de minister-president prof. dr. J. F., de Quay dinsdagavond op Schiphol tegenover veslaggevers. „Woensdag reeds breng ik een bezoek aan premier Diefenbaker in Ottawa, waarbij ik het emigra- lievraagstuk ter sprake zal bren gen. Dit probleem heeft altijd mijn grote belangstelling gehad. De emigratie van Nederlanders naar Canada is de laatste jaren relatief gezien teruggelopen. Ik weet, dat de Nederlander in het algemeen terugschrikt voor de seizoenswerkeloosheid in dat land, iets wat voor de Canadees een normaal verschijnsel is. Ik wil gaarne van premier Diefenba ker vernemen hoe hij over dit vraagstuk deukt." Prof. de Quay, die op deze reis vergezeld wordt door zijn echtge note, zal zijn twee kinderen be zoeken, die uiige jaren geleden naar Canada zijn geëmigreerd. I)e tweede Waal wij kse Kunst kringavond van dit seizoen op dinsdag 29 september a.s. zal ge: wijd zijn aan de vertoning van de film „L'uomo di paglia", die in het Nederlands de titel meekreeg „De man van stro". Maker van de ze film is Pietro Germi, op wiens naam ook de voortreffelijke film „De Machinist" staal. Ook in de ze nieuwe film speelt Germi zelf de hoofdrol. „De man van stro" is een film die wel een nadere uitleg behoeft, omdat zij zo duidelijk in twee de len uiteenvalt: een zeer poëtisch eerste deel, dat gevolgd wordt door een tweede deel, waarin Ger mi alle poëzie overboord gooit en dat men zelfs beneden peil zou kunnen noemen. Het lijkt ons nuttig om bij de ze film een wat uitvoeriger inlei ding te geven, opdat de toeschou wers zich een wat duidelijker beeld over deze film zullen kun nen vormen, waarbij het interes sant is te weten welke voorge schiedenis zich rond deze film af gespeeld heeft. De heer Bertina schreef in „Filmforum" het volgende over deze film: „Hoe een filmer aan 't slot van een film wel volkomen overstag kan gaan en alles in el kaar trappen wat hij tevoren zorgvuldig aan sfeer en poëzie heeft opgebouwd, bewees Pietro Germi in zijn nieuwe film „De stropop". In driekwart van zijn film heeft hij zijn aimable en volks kunstenaarschap bevestigd op een wijze, waarom men van 'n meesterwerk zou kunnen spre ken. Met alle poëtische inslag heeft hij in zijn film een lucide gegeven aangeboord: dat van de oudere getrouwde man, die voor een jong meisje, dat zich in hem vërlieft, niet meer dan een scha duw kan zijn van wat zij zich van hem voorstelt. Een suggestie van onmogelijke lieflijkheden doet deze twee mensen, die niet voor elkaar bestemd zijn, zich voor korte tijd aan elkaar vastklam pen. Voor de man is het eerder voorbij dan voor het meisje, en wanneer de man terug is én ge nezing zoekt in zijn gezin, heeft het meisje dc schijngestalte, de man van stro, die haar geliefde is, nog niet helemaal erkend en wil zij het onmogelijke continue ren. Tot op het moment, dat door de looi) der dingen zij nog eens duidelijk en nadrukkelijk wordt geconfronteerd met dc realiteit, waarin de man reeds door het le ven is geplaatst, naast zijn vrouw en zoontje, die van hem houden en van wie hij houdt. Op dit mo ment, reedt het meisje terug. Tot zover is hel een prachtig gecomponeerd verhaal, zuiver fil misch verteld. Maar dan neemt 't verhaal plotseling een wending, waarvan Germi, door dc critici hierover ondervraagd, verklaar de: dc geldschietes eisten dat op de meest duidelijke en niet mis te verstane wijze de heiligheid van 't huwelijk moest worden gered en de zonde worden gestraft: het meisje pleegt zelfmoord, tijdens de uitvaartdienst bekent de man zijn schuld aan zijn vrouw, die dan wegholt van de communie bank en haar zoontje meeneemt. Op de eerstvolgende oudejaars- viering wordt de man weer in ge nade door zijn vrouw aangeno men, al toont zij duidelijk welk 'n uitzonderlijke gunst zij haarman verleent. Alle critici waren het er over eens dat dit laatste deel beneden jcil is en toonden zich verheugd dat de Nederlandse importeur het laatste deel van de film eenvou dig wegliet en net deed alsof er nooit een larmoyant einde was geweest. Wie zich echter tegen deze coupure verzetteGermi, die zich eerst achter de financiers had verscholen. De importeur zette echter door en bracht de film. in roulatie, maar het geval zakte als een baksteen; het pu bliek bleef wee, maar om finan cieel nog zoveel mogelijk te red den, ging de film tijdelijk de film- kluis in, het laatste deel werd er weer aangeplakt en met 'n nieu we attractieve titel „Als mannen begeren..." kwam de film weer op het doek. Op 29 sept. a s. kunt u zelf oor delen over deze opvallende film. Op feestelijke wijze heeft maan dag j.l. de opening plaats behad van het regionaal woonwagen kamp in het Bossche Veld tussen Vlijmen en Den Bosch. Het is het eerste regionaal woonwagenkamp dat in ons land tot stand kwam en daarom was de minister van Maatschappelijk Werk dr. Marga Klompé, zelf naar Brabant geko men om dit fraaie kamp in tegen woordigheid van vele autoritei ten te openen. Onder deze autori teiten bevonden zich mgr. M. Oo- mens, vicaris-generaal van 't bis dom Den Bosch, die de plechtige inzegening van de kampkapel en het kampcentrum verrichtte, ver tegenwoordigers van de samen werkende gemeentebesturen van Den Bosch en omgeving en van de Stichting r.k. Woonwagen- werk der St. Vincentiusvereni- ging en vertegenwoordigers van liet landelijk woonwagenwerk. Een woord van welkom werd gesproken door de voorzitter van net Woonwagencentrum Den Bosch, de heer N. Schuunnans, die getuigde van zijn grote vreug de over de totstandkoming van dit kamp. Hij roemde daarbij de vruchtbare samenwerking tussen velen en met name tussen de be trokken gemeentebesturen. Ook bracht de heer Schuurmans dank aan de kampbewoners voor hun medewerking. HOGE WAARDERING. Minister Klompé gaf in haar openingsrede uiting aan haar waardering voor datgene wat hier in goede samenwerking is tot stand gekomen, waarbij zij er op wees, dat er nog altijd mensen zijn die de totstandbrenging van regionale kampen zien als alleen maar een technische voorziening voor de woonwagenbewoners bui ten de bebouwde kom. Ook he kelde zij de opvatting van de mensen, die pleiten voor het vrij laten van de woonwagenbewo ners. „Beide opvattingen zijn on juist, omdat zij de woonwagenbe woners niet erkennen als vol waardige medeburgers", zo zei de minister. De situatie waarin de woonwagenbewoner is geraakt, is niet in de laatste plaats een ge volg van de houding van de maat schappij, maar de minister con stateerde met vreugde een duide lijke toenadering tot de trekken de bevolkingsgroep en door de voorzieningen in de regionale kampen zullen nieuwe mogelijk heden tot toenadering worden ge opend. En tot de kampbewoners zei de minister: „Het is ons niet onverschillig hoe u leeft en woont. Dit moogt u afleiden uit alles wat voor u tot stand is ge bracht. Het is niet de bedoeling u te dwingen." De minister begaf zich daarop vanuit het centrum naar buiten, waar een met slingers en bloemen opgesierde woonwagen stond te wachten. De minister leidde het paard nersoonlijk bij de teugel door de erepoort het kamp bin nen, waarmee de officiële ope ning een feit geworden was. Hier na werd haar door een der kinde ren een ruiker bloemen aangebo den. GELUKWENS VAN DE PAUS. Vei^olgens getuigde mgr. Oo- mens namens de bisschop en de bisschop-coadjutor van de grote waardering voor 't werk dat hier is en wordt verricht. Hij deelde mee van Z. H. de Paus een tele gram te hebben ontvangen, waar in de H. Vader zijn bijzondere ze gen deed toekomen aan allen die de plechtigheid zouden bijwonen. Ten slotte sprak burgemeester mr. H. Loeff van Den Bosch de wens uit, dat het kamp voor de bewoners en voor allen die er werkzaam zullen zijn, aan dc ver wachtingen zal beantwoorden. De heer Schuurmans droeg ver volgens namens het bestuur van het Woonwagencentrum dc ge bouwen over aan de stichting r.k. Woonwagenwerk der St. Vincen- tiusver., waarna de heer Felix na mens de vereniging zijn grote dankbaarheid uitsprak. De opening van het kamp is verder gevierd met een feestpro gramma, dat enkele dagen aan alle bewoners van het kamp ont spanning en plezier heeft gebo den. Koopje van de week: royale plastic Laageinde 81 Tel. 2664 Waalwijk PRIMA MILITAIRE WERKSCHOENEN met nieuwe rubberzooi Schoenhandel, Antoniuspl. 73 Waalwijk Tel. 2404 HEDEN EXTRA RECLAMEMARKT van KAAS en VLEESWAREN DE KAASKEIZER. DAMES- en HEREN-ONDERGOED van JANSEN en TILANUS Rubber- en Stofcorsetten Stationsstraat 14 Waalwijk Alle maten KIPPENKOOIEN. Gegalvaniseerde en asbest golfplaten, granieten varkens- bakken en aanrechten, plan ken, ribben, stroken, latten, hardboard, enz. Hardboard v.a. f 1.60 de meter HOUTHANDEL - VLIJMEN Met EEN flacon wolwit van Echfa Al Uw witte wol. die vergeeld ia, weer smetteloos wit en elegant. echfa WOL WIT RUBIO maakt alles afdoende waterdicht. RUBIO houdt op steen, beton, metaal, glas, hout, enz. FENN. D maakt uw behang onzichtbaar afwasbaar. FENN. D is een allernieuwste Engelse vinding. DISTO verwijdert oud behang in een wip. DISTO maakt vuil schilder werk weer glanzend nieuw. Imp.: Piet W. J. Zoontjes Stuyvesantplein 13, Tilburg tel. 26623 Fa. P. A. Dekkers Stationsstraat 31, Waalwijk, geeft u gratis deskundige voorlichting omtrent het ge bruik van RJJBIO - FENN. D en DISTO Doordat de capaciteit van on ze staalstraal-afdeling belang rijk is opgevoerd, kunnen wij nog meer opdrachten aanvaar den. Vraagt vrijblijvend offerte Zomerdijkweg 68, Waalwijk Telefoon K4160 - no. 2288, 2856 en 3170.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6