WAALWIJK Waalwijkse en Langstraatse Courant Kamer van Koophandel Jaarverslag over 1958 II MAANDAG 21 SEPTEMBER 1959 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 82e JAARGANG No. 76 Abonnement: 22 cent per wee*: per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO" 5. DE METAALVERWER KENDE INDUSTRIE. Drijfriemen e.a. technisch leder. In deze bedrijfstak werden eni ge moeilijke maanden meege maakt. De totale Nederlandse produktie lag in 1958 echter 7,5% hoger dan in 1957. Het belang rijkste bedrijf in deze bedrijfstak meldde dat tegenover afname van de afzetmogelijkheden in het bin nenland een verhoogde omzet in het buitenland kon worden be reikt. Door de scherpe concurren tie en de in verschillende landen geheven beschermende invoer rechten, werd deze uitbreiding van de uitvoer echter wel be perkt. De personeelsvoorziening le verde in 1958 vrijwel geen moei lijkheden op. Wel is er nog steeds 'n tekort aan vakarbeiders, maar ander personeel kon vrij gemak kelijk worden aangetrokken. De sterke stijging van de hui- denprijzen aan het einde van 1958 stelde de lederfabrikanten voor grote problemen, daar het zeer moeilijk is de ledcrprijzen ver houdingsgewijs te verhogen, ter wijl de marge tussen kostprijs en opbrengst toch reeds minimaal was. 3. DE LEDERWAREN- INDUSTRIE. Luxe lederen handschoenen. Door verschillende omstandighe den is de omzet in de handschoenen industrie in 1958 ongunstig beïn vloed. Reeds enige jaren achtereen valt de winter te laat in om een vraag van enige betekenis te doen ontstaan. Hierdoor waren in 1958 bij de han del belangrijke voorraden uit 't voor gaande seizoen overgebleven, terwijl tevens de bestedingsbeperking tot voorzichtigheid bij de aankopen door de handel leidde. De fabrikanten, die veelal zelf reeds enige voorraad heb ben moeten vormen, werden gedwon gen tot produktiebeperking. Deze produktiebeperking en noodgedwon gen spuiïng van oudere voorraden zijn vanzelfsprekend niet bevorderlijk voor de aantrekkelijkheid van het produkt. Uit het buitenland echter, in het bijzonder uit Italië, België en Tsjechoslowakije worden tegen lage prijzen handschoenen geïmporteerd, die wel aantrekkelijk zijn en dus een voorsprong hebben op de Nederland se produkten. De vooruitzichten voor deze be drijfstak zijn in het algemeen dan ook niet gunstig. Werkhandschoenen- 'en beschermingsartikelen. Door de verminderde bedrijvig heid in 1958 in vele bedrijfstakken (o.a. de metaalnijverheid) nam de vraag naar deze artikelen af. Door de geringe vraag en de grote voorraden bij de fabrikanten wordt de prijs be dorven, zodat het soms niet lonend meer is deze artikelen te produceren. Wel bestaat bij deze artikelen de mo gelijkheid tot export, doch de voor sprong welke de Nederlandse indu strie hierbij nog op het buitenland heeft, neemt af tengevolge van de buitenlandse aankopen tegen veel te lage prijzen van grondstoffen in Ne derland. Suède kleding. De produktie van dit artikel is in 1958 groter geweest dan in voor gaande jaren. Ook voor 1959 be staan goede verwachtingen, omdat suède kleding een zeer gewild artikel is geworden. Voor export bestaan wel enige mogelijkheden, maar door de invoerrechten in andere landen blijft het moeilijk met de binnenlandse fa brikanten van het land van invoer te concurreren. Kleinlederwaren (portemonnaies, tassen, e.d.) De gang van zaken in deze be drijfstak is in 1958 zeer bevredigend geweest. Vrijwel alle ondernemingen in het district van de Kamer op dit gebied melden produktieverhoging en grotere exportmogelijkheden. Plaat selijk biedt de personeelsvoorziening soms grote moeilijkheden, zodat ar beidskrachten uit andere gemeenten moeten worden aangetrokken. Ook in 1958 kwam in deze toestand weinig verbetering. Al met al mag worden aangenomen dat de totale produktie van de Ne derlandse lederwarenindustrie niet lager zal zijn dan de in 1957 behaal de produktie ter waarde van circa f 65.000.000.-. De verkoop wordt sterk gestimuleerd door de winter en zomer-vakbeurzen en door de jaar beurzen te Utrecht. In 1958 heeft de Kamer getracht te komen tot afschaffing van de weeldebelasting op met vacht ge voerde motorhandschoenen, doch de Minister van Financiën heeft mede gedeeld niet tot afschaffing van deze heffing te kunnen overgaan. Het doet wel vreemd aan, dat dit produkt, dat zeker geen weelde-artikel is, door weeldebelasting wordt getroffen. 4. DE FOURNITUREN- INDUSTRIE. Contreforts: Uitbreiding van de produktie en omzet kon, naar gemeld werd, in '58 in tegenstelling tot voorgaande jaren niet plaatsvinden. Dit wordt toege schreven aan een drietal faktoren: 1) de slechte gang van zaken in de schoenindustrie in de eerste maan den van 1958 en het daama lang zaamaan op peil komen in najaar en winter; 2) het zeer voorzichtig inkopen, waardoor dikwijls slechts kleine or ders konden worden geplaatst; 3) de noodzaak vele monsters te maken; de overschakeling op de Ita liaanse leest in het begin van 1958 heeft hierbij een rol gespeeld. De afzet naar het buitenland bleef in 1958 vrijwel gelijk met die in voorgaande jaren. Hoewel de prijzen voor export gunstig liggen, blijkt het soms moeilijk geschikte vertegen woordigers in het buitenland - voor al in de verder afgelegen gebieden - te vinden. Ondanks de ontspan ning op de arbeidsmarkt, bleef de personeelsvoorziening in 1958 enige moeilijkheden veroorzaken. Houten- en lederen hakken. De produktie liep in het algemeen iets terug tengevolge van de vermin derde bedrijvigheid in de schoenin dustrie. De modellen van de hakken worden steeds moeilijker en vragen meer bewerking, terwijl ook - spe ciaal uit België en Italië - tegen scherp concurrerende prijzen hakken worden geïmporteerd. De positie van de Nederlandse bedrijven wordt hierdoor zeer bemoeilijkt. Het bleef ook in 1958 moeilijk personeel aan te trekken, dat met houtbewerking op de hoogte is. Schroevengieterij, metaalbedrijf. De omzet van dit bedrijf in het district van de Kamer, kon ook in 1958 worden verhoogd. Gerekend te gen een omzetcijfer 100 in 1957, be droeg de omzet in 1958 130. Voor de afzet van de produkten werd wel een grotere aktiviteit gevergd. Ook in de concurrentie op de buitenlandse markt meer voelbaar geworden. Gedurende 1958 werden moeilijk heden ondervonden, doordat de over heid toestond afvalgrondstoffen van non-ferro-metalen naar het buiten land te exporteren, terwijl in de na buurlanden een uitdrukkelijk verbod van export van deze grondstoffen bestaat; de exportmogelijkheid van de grondstoffen is thans echter ook hier aanzienlijk beperkt. Scheepswerven. Een in het disrict van de Kamer gevestigde belangrijke scheepswerf meldt voor 1958 een zeer bevredi gende gang van zaken, terwijl ook de orderpositie voor 1959 gunstig is. De uitbreiding van het wervencom- plex en de modernisering van de ou tillage beginnen langzamerhand haar voltooiing te naderen. Met de aanvoer van de voor het bedrijf benodigde materialen, werden in 1958 geen moeilijkheden onder vonden. De mogelijkheid van aantrekking van vaklieden (ijzerwerkers, lassers, e.d.) begon in de loop van het jaar belangrijk gemakkelijker te worden; de moeilijkheden bij de woningvoor ziening heeft echter een sterke terug slag op de aantrekkingsmogelijkhe den. Apparaten fabrieken. De produktie bewoog zich op on geveer hetzelfde niveau als voor gaande jaren; de binnenlandse afzet liep echter tijdelijk enigszins terug, door de maatregelen tot bestedings beperking. De personeelsvoorziening leverde geen bijzondere moeilijkheden op. Tank fabrieken. De produktie was in 1958 slechts in geringe mate lager dan in 1957. De grootste moeilijkheden bestonden aan het einde van het tweede kwar taal. In het laatste kwartaal viel ech ter een belangrijke opleving waar te nemen. De vraag gaat echter ge- langrijke opleving waar te nemen. De vraag gaat echter gepaard met korte levertijden, wat uiteraard problemen medebrengt. De buitenlandse markt is - ondanks deviezentekorten in enige landen - vrij stabil; de concurren tie in het buitenland is zeer scherp. Het aantrekken van geschoold perso neel blijft moeilijk. de heer Ammersdorfer de ver sierselen opspeldde. De heer Ammersdorfer dankte aan het slot van deze huldigings bijeenkomst ontroerd voor de hulde en de geschenken. 's Avonds was er nog 'n feest avond voor het personeel, waar bij de jubilaris nog een schilderij werd aangeboden. 25 JAAR TROUWE DIENST. Donderdag j.l. herdacht de heer L. Schapendonk uit de St. Anto- niusparochie zijn 25-jarig dienst- jubileum als verzekeringsagent van de Noord-Hollandse Verzeke- rings Maatschappij. Om kwart over 10 werd in de parochiekerk een plechtige H. Mis te zijner in tentie opgedragen, waarbij ook leden van de directie der maat schappij aanwezig waren. Tijdens de receptie werd het woord gevoerd door mr. Buur, lid van de hoofddirectie, die de jubi laris dankte voor zijn uitstekende dienstvervulling en hem 'n fraaie pendule aanbood. Ook de inspec teurs van Liempt uit Den Bosch Franse Wintermantels en Mantel-costuums HAUTE COUTURE modellen MODEHUIS derd door de fa.'s L. van Loon al hier en P. Heurter te Sprang. De fa. W. Vissers alhier verzorgde 't sanitair, terwijl het stucadoor- werk van de gevel, die prachtig is afgewerkt met natuursteen, door de fa. van Casteren uit Vught is gemaakt. De electriciteit is door de eigen firma gelegd. Vermeld zij nog het aardige zitje van de fa. v. Schuppen uit Sprang. De heer en mevrouw Ophorst- Völkers hebben het aangedurfd een nieuwe winkel te beginnen in het steeds groter wordende deel van Waalwijk. Besoijen gaat zich uitbreiden, doch winkels e.d. zijn er nog niet veel bijgekomen. Mo ge het voor hen in de toekomst in dit deel van de gemeente crescen do gaan. Dit was aller wens bij de receptie die zaterdag plaats vond, waarvan de vele bloemstukken en felicitaties getuigden. Gaarne willen wij hierbij ook de onze voegen. Als landelijk erkend electro- technisch installateur heeft dhr. Ophorst onlangs de opdracht ge kregen de electriciteitsinstallatie te verzorgen van de nieuwe Chr. School voor B.L.O. aan de Molen- I avontuur er ook niet ontbreken. NIEUW HOOGTEPUNT IN DE BOOT-ACTIE. Markt 17 Telef. 7213 's-Hertogenb osch GESLAAGD. Onze stadgenote Mej. T. van Huiten, behaalde haar hoofdakte te 't-Bosch. Geslaagde genoot haar opleiding op de r.k. Kweek school „Mariënburg". BURGEMEESTER TEIJSSEN VOOR WERELDOMROEP. Op donderdag 24 september a.s. zal de heer J. L. P. M. Teijssen, voorzitter van het bestuur van Het Brabants Orkest, in de kunst kroniek van Radio Nederland Wereldomroep (golflengte 49.83 in.) een vraaggesprek hebben met de heer W. G. van Maanen, redacteur van deze kroniek, over „Tien jaren muziekcultuur in Noord-Brabant" in verband met het a.s. tienjarig bestaan van het Brabants Orkest. De uitzending vindt op gemel de dag tweemaal plaats en wel om 15.25 uur en om 20.25 uur. KONINKLIJKE ONDERSCHEI DING J. AMMERSDORFER. Vrijdag j.L vierde de heer J. Ammersdorfer zijn veertigjarig dienstjubileum bij de fa. Wilde man Co. en ter gelegenheid hiervan werd de jubilaris ten huize van de heer Wildeman sr. gehuldigd in tegenwoordigheid van zijn echtgenote, de beide di recteuren en het voltallige perso neel. Ook burgemeester Teijssen was aanwezig. De heer Wildeman jr. roemde in z'n toespraak de trouw, de eer lijkheid, de accuratesse, het ver antwoordelijkheidsgevoel en de vlijt van de jubilaris, die op 14- jarige leeftijd als eerste perso neelslid bij de firma in dienst trad. „U hebt de zaak van „mijn heer met een knechtje" zien groeien tot wat zij nu is", aldus de heer Wildeman, die verder ge tuigde van zijn groot respect voor de persoonlijke, levenshouding van de jubilaris. Aan het slot van zijn toespraak bood hij de heer Ammersdorfer een geschenk onder couvert en diens echtgenote bloemen aan. De heer van Es voerde namens het personeel het woord en roem de daarbij vooral het verantwoor delijkheidsgevoel van en de pret tige omgang met de jubilaris. Hij bood de heer Ammersdorfer na mens het personeel een elektrisch scheerapparaat aan en mevrouw Ammersdorfer een fraaie bos bloemen. Ook burgemeester Teijssen gaf uiting aan ziin respect en waar dering voor de persoon en 't werk van de jubilaris. „U bent een man die de firma met grote wilskracht en grote kennis van zaken heeft gediend", aldus de burgemeester. Met vreugde kon burgemeester Teijssen mededeling doen van het feit, dat het H. M. de Koningin had behaagd de jubilaris te on derscheiden met de ere-medaille verbonden aan de orde van Oran je Nassau, waarna hij persoonlijk en Gehring uit Tilburg wensten de jubilaris geluk en boden hem een geschenk aan. Verder waren er veel gelukstelegrammen en bloemen binnengekomen. Onder degenen die de jubilaris persoon lijk kwamen gelukwensen, be vond zich ook pastoor Lam. PASTOOR LAM WERD 50 JAAR Vrijdag j.l. vierde pastoor Lam van de St. Antoniusparochie zijn 50ste verjaardag. De zes klassen van de kleuterschool verrasten de jarige jiastoor met een leuke en spontane zanghulde in de tuin van de pastorie. Feestelijk uitge dost trokken de kleuters met in hun midden een in „Abraham" getransformeerde kleuterleidster haar de pastorie, waar zij pastoor Lam toezongen. Na deze leuke at tentie tastte pastoor Lam in zijn portemonnee en tracteerde zoals dat op een verjaardag ook past. Wij bieden Z.Eerw. gaarne ook onze gelukwensen aan. KEURING INGESCHREVENEN LICHTING 1961. Zij die voor 8 en 9 oktober 1959 door de burgemeester van Waal wijk ter keuring voor de dienst plicht zijn oogeroepen, worden er op attent gemaakt dat bij de keu ring de oproepingskaart,'t trouw boekje van de ouders en eventue le diploma's getuigschriften en rijbewijs moeten worden getoond. Voorts dienen de keuringsplich- tigen bekend te zijn met naam en adres van hun huisarts, alsook met de tijdvakken waarin de door henbezochte scholen- werden doorlopen. OPENING NIEUWE WINKEL. In ons nummer van vrijdag j.l. maakten wij melding van de ope ning van 'n nieuwe zaak in elec- trotechniek te Besoijen. Welnu, zaterdagmiddag om 2 uur heeft de heer Jac. Ophorst in de Besoij- ensestraat od nr. 17 de poorten van zijn nieuwe zaak geopend. Het oude pand is geheel ver bouwd in een prachtige winkel, bestaande uit twee grote vitrines, die iets schuin zijn geplaatst. De deur bevindt zich in 't midden en de etalage is laag gehouden opdat van buitenaf alles is te overzien en zodoende dé artikelen die er tentoongesteld zijn, overzichtelijk zijn opgesteld. Het winkelinterieur is geheel in hout uitgevoerd. De wanden zijn van blank hout. De wandrek ken zijn van blank eiken, die de muren aardig decoreren door hun variaties. Als we even rond zien, dan kan deze firma iedereen die op huis houdelijk terrein iets zoekt op electriciteitsgebied hier van dienst zijn. Lampekappen, kro nen, wasmachines, centrifuges, strijkijzers, stofzuigers, scheer- apparaten, broodroosters, badcel- straalkachels, radio, en t.v.-tafels enz. enz., kortom er is een uitge breide sortering. Aan de uitvoering dezer win kel werkten onder architect W. J. Nieuwenhuizen te Rotterdam mede: de fa. v. Campen alhier als aannemer van het metsel- en tim- merkwerk. Ook zorgde deze fir ma voor de uitvoering van 't tim merwerk van- de winkelinrich ting. De goed gekozen kleuren van Jan Wijnants werden geschil straat alhier. HOND VERWONDT HERT. De laatste tijd vormen loslopende honden een steeds groter plaag in het recreatie-gebied rond het Hoefs- ven. Vooral in het hertenkamp zaaien honden, die blijkbaar ge makkelijk over de palissaden-om- heinig kunnen komen, grote onrust doordat zij de herten opjagen en zelfs verwonden. Onlangs werd een der herten door een hond dermate ernstig aan de buik gewond dat de veearts er aan te pas moest komen. Het hert verkeert nog steeds in ernstige toestand. Met deze onprettige realiteit voor ogen lijkt het ons wel gewenst om in het recreatiegebied een verbod voor loslopende honden uit te vaar digen, Of misschien is het nog ef fectiever om de omheinig van het hertenkamp zodanig te verstevigen dat er geen honden meer kunnen binnenkomen. Raamsdonk Geertruidenberg Raamsdonksveer DE ECHO mm ZUIDEN f i4 febV iJSJC' De vele acties die in R'veer en omge ving reeds ondernomen zijn, hebben alle succes gehad. De bals, voetbalwedstrijd, een uitvoering van het r.k. R'veers Gem. Koor, brachten aardig wat geld bijeen. Pater Meijer is daar zeer dankbaar voor, hij betuigde dat reeds vele malen, maar toch, zo voegde hij er zuchtend aan toe, zijn we er nog lang niet. Om f 120.000 bijeen te krijgen, moet heel wat werk ver zet worden. De fa. Tak heeft intussen de stalen motorboot voor Pater Meijer op sta pel gezet, vertrouwend dat de centen er wel zullen komen. Er is nu echter een nieuwe actie gepro jecteerd. Binnenkort zal op het Heereplein een geweldige tent worden opgetrokken van 50 bij 17,5 m. In deze tent zal een grote fancy-fair gehouden worden met vele at tracties. Iedere avond zal een grote ver loting worden gehouden. Ook zal een voor verkoop van deze loten gehouden worden. Mej. van Aalst zal een grote schildering maken van het missiegebied van Pater Meijer in Chili. Deze zal in de tent worden aangebracht. In de tent zullen ook de nodige dranken verkrijgbaar zijn. Natuurlijk zal het rad van BOND VEILIG VERKEER. De afdeling Raamsdonk van dc Bond voor Veilig Verkeer, hield een bestuursver gadering, waarop verschillende actiepunten besproken werden, o.a. het houden van een oriëntcringsrit door auto's en een voor de jeugd vanaf 12 jaar per fiets. In de maand oktober heet de actie: ,,'n Verblinde be stuurder is stekeblind". Op 13 en 14 okt. zal te Nijmegen de jaarvergadering plaats hebben van de Bond voor Veilig Verkeer. Onze afdeling zal met 6 deelnemers verte- vies en ontwerpbesluit genwoordigd zijn. In restaurant Pays Bas I Voorstel tot vaststelling zal gesproken worden over „Het Probleem van de voetgangers-oversteekplaatsen. Na de vergadering wordt men in de gelegen heid gesteld deel te nemen aan 'n rondrit door Nijmegen en omstreken. Burgemeester Prinssen zal zaterdagavond om 8 uur de fancy-fair openen. Ook zon dag, maandag en dinsdag zal dit festijn voortduren. Pater Meijer hoopt natuurlijk op een grote stroom van bezoekers uit R'veer en omstreken. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op dinsdag 22 september 1959 des avonds half acht in het gemeentehuis. Te behandelen zaken 1. Goedkeuring van de notulen van de vergaderingen van 15 april, 27 mei en 4 juni 1959. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot deelneming in de ge meenschappelijke regeling „Het Woonwa gencentrum Breda", met preadvies en ont werpbesluit. 4. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op heffing van keurlonen, met pre advies en ontwerpbesluit. 5. Voorstel tot het opnieuw vaststellen van de verordening op de heffing van straat- belasting, met memorie van toelichting en ontwerpverordening. 6. Voorstel tot vaststelling van de sa larisverordening voor het gemeenteperso- neel met ingang van 1 januari 1959, met preadvies en ontwerpbesluit. 7. Voorstel tot toekenning van een duurtetoeslag aan het gemeentepersoneel over 1959, met preadvies en ontwerpbe sluit. 8. Voorstel tot wijziging van het Al gemeen Ambtenarenreglement, met pread- 9. Voorstel tot vaststelling van een 1 spaarregeling voor het gemeentepersoneel, met memorie van toelichting en ontwerp- HUISHOUDSCHOOL. In een deze week onder voorzitterschap van de edelachtb. heer J. Prinssen, burge meester van Raamsdonk gehouden vergade ring van de plaatselijke Raad.der nieuwe huishoudschool werd besloten dat deze school de naam zal dragen van Huishoud school: Moeder van Bijstand. De start van deze nieuwe school per 1 september is wel heel gunstig geweest. Er is een dubbele eerste jaars klas met in to taal 39 leerlingen van de primaire oplei ding. Verder een eerste jaarsklas huishoud- cursus met 18 leerlingen, - twee avond cursussen naaien met totaal 48 leerlingen en een avond-cursus koken met 24 leerlingen. Omdat zowel aan het gebouw als aan de inventaris nog 't een en ander ontbreekt zal het nog enige tijd duren eer de officiële opening van de school zal plaats hebben. Ook het openstellen ter bezichtiging voor alle belangstellenden zal eerst na de offi ciële opening geschieden. Het aantal cursussen kan altijd nog uit gebreid worden als blijkt dat de deelname voldoende zal zijn. GESLAAGD. Voor het diploma vakbekwaamheid sla ger slaagden te Breda de heren C. P. Boe- zer en C. A. Bouwens. Het diploma van het leerlingenstelsel werd uitgereikt aan P. v. d. Ploeg uit R'veer. COöP. ZUIVELFABRIEK GEMODERNISEERD. De Coöp. Zuivelfabriek te Raamsdonk wordt helemaal gemoderniseerd. Er zullen twee nieuwe tanks met een inhoud van 10 ton per tank komen. Ook zal er een ge- j heel nieuwe kaasmakerij en melkinrichting komen. Omdat het tanklokaal werd uitge breid, moest er aan het bestaande pand een geheel nieuwe vleugel worden gebouwd. De Gebr. Blom uit Teteringen zijn bezig met de uitvoering ervan. Ongeveer half nov. hoopf men ermede klaar te komen. De zui velfabriek kan dan bogen op een inrichting van betekenis. TONEEL. De toneelvereniging St. Bavo is weer be gonnen met het instuderen van een nieuw stuk. Deze keer werd een blijspel gekozen: „Vrije Vogels" van H. Frieling, in 3 be drijven. Eind november hoopt men het stuk op te voeren. verordening. 10. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de N.V. PNEM in de kosten van aansluiting van de onrendabele perce len, Oude Stadsweg 5 en 6, met begrotings wijziging en memorie van toelichting. 11. Voorstel tot het doen van voorzie ningen aan 50 woningwetwoningen van de complexen I - II en III met wijziging van gemeentebegroting en de begroting van het woningbedrijf dienst 1959. 12. Voorstel tot het doen van voor zieningen aan zes middenstandswoningen aan het Wilhelminaplein en Julianastraat, met begrotingswijziging en memorie van toelichting. 13. Voorstel tot a. vaststelling van de grondprijzen van het bouwterrein gelegen in het „Bungalow park"; b. vaststelling van de grondprijs van terreinen gelegen in het Noordelijk indu strieterrein; met preadviezen en ontwerpbesluiten. 14. Voorstel tot verkoop van bouwter rein aan de heer J. J. Lucas, voor het bou wen van een bungalow, met preadvies en ontwerpbesluit. 15. Voorstel tot het verlenen van optie aan a. de heer F. Vermeulen voor het bou wen van een bungalow aan de Oude Stads weg; b. de heer J. M. van Boxel voor het bouwen van een winkelpand aan de Stads weg-hoek Burg. AUardstraat; met preadviezen en ontwerpbesluiten. 16. Voorstel tot aankoop van een strookje terrein achter de woningen gele gen aan de Julianastraat van de heer G. A. A. van Hilst, met preadvies en ontwerp besluit. 17. Voorstel tot straataanleg met riole ring in de uitbreiding met begrotingswijzi- ging van het grondbedrijf en memorie van toelichting. 18. Voorstel tot het aanleggen van een trottoir langs de Provinciale weg, met be grotingswijziging en memorie van toelich ting. 19. Verzoek van het bestuur van de R.K. Kleuterschool om medewerking inge volge artikel 50 der Kleuteronderwijswet, met preadvies, ontwerpbesluit en begro tingswijziging met memorie van toelichting. 20. Goedkeuring rekening Stedelijke Godshuizen dienst 1956. 21. Goedkeuring wijzigingen begroting Stedeijlke Godshuizen dienst 1958. 22. Benoeming van twee leden der com missie bedoeld in artikel 3, eerste lid sub b, der verordening „Adviescommissie wo ningbouw", wegens overlijden van de heer C. Stal en wegens ontslagname van de heer J. A. P. M. du Pont, met preadvies. 23. Rondvraag.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5