Scherzo I ft SS KAATSHEUVEL ST. JAN VERWIERF EERSTE PRIJS TE TILBURG sa95 "3 VESTEN I PULLOVERS Scholton's Textiel 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1959 1 Voor elke vrouw» die houdt van een licht, luchtig „toontje" in haar huishouden: Scherzo van Schorten bij V Dl Fleurig en keurig, prachtig en praktisch In tientallen dessins en soorten. Komt U kijken? Alleen door de prijzen al heeft dit Scherzo van Schorten voor U een ideale klank! DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HELMOND Drunen R. K. D. V. C. Vlijmen Vlymense Boys Handbal Voor aparte in modetinten NATUURLIJK WAALWIJK Bureau Jan Tuerlings Loon op Zand Schonen 1 Cocktail-schortje, met handige ruime zak en afgezet met vrolijk biaisband, In diverse aardige be drukte dessins en mooie B-_ tinten 1 Lange duster, in gestreept dessin, met twee grote zakken. In div. maten 5 3/4 duster, merk Fa- vorita. Elegant model met opstaand boordje en twee ruime zakken. In aardige nieuwe des sins en kleuren. Maten 40-46 3 Koblers, in tal van charmante dessins en kleuren, met 2 zakken en afgezet met biais- garnering in contras terende kleur. In 3 maten Royaal model band- schort, van stevige, effen katoen in frisse kleuren. Met originele zak 250 EO Na twee wedstrijden is liet RK DVC 1 nog niet gelukt tot een over winning te komen. En in de wed strijd van a.s. zondag zal dat ook zo eenvoudig niet gaan. Dan komt namelijk RKTW uit Tilburg op be zoek. Deze ploeg gaat momenteel aan de kop van de ranglijst met 4 punten uit 2 wedstrijden. Het is dus zaak voor de DVC-ers deze wedstrijd serieus aan te pakken en van het begin tot het einde te spe len voor wat men waard is. Het moet toch beter kunnen dantot he den het geval is geweest. Het is aan de spelers dit a.s. zondag te bewij zen. Aanvang half drie. RKDVC 2 gaat a.s. zondag op be zoek bij GW 2 in Geldermalsen. Een tegenstander die we nog ken nen van vroeger en wel als een ploeg die zich zo maar niet gewon nen geeft. Zeker niet op eigen ter rein. Men weet dus wat er te wach ten staat. Het 3e elftal speelt zondag om 12 uur thuis tegen Waspik 2. Een elf tal dat we niet kennen uit vorige competities. Het zal dus zaak zijn voor ons 3e zich door deze nieuwe tegenstander niet te laten verras sen. RKDVC 4 gaat op bezoek bij RWB 4 met de bedoeling natuurlijk om daar weer tot een zo goed mo gelijk succes te komen. Het 5e elftal heeft ook weer een uitwedstrijd en wel naai' RKJVV 3 in Den Bosch. BAARDWIJK I - VLIJMENSE BOYS I Zondag spelen de Vlijmense Boys een be langrijke uitwedstrijd tegen Baardwijk 1. Deze Langstraatse Derby staat zeker in het teken van de belangstelling. Vlijmen, dit een slechte start had, liet zondag in de wedstrijd tegen RKDVC Drunen zien, over een goed elftal te beschikken. Als er ten minste de wilskracht in het elftal is, want vanaf het begin tot de laatste minuut werd er hard gewerkt. Jongens, zo moet het zon dag zeker in Baardwijk, want op eigen ter rein is Baardwijk moeilijk te kloppen. Ook een elftal dat strijd levert tot de laatste minuut en dat zondag in Heusden geen sleche inzet maakte. Daarom kan zondag in Baardwijk een zeer spannende wedstrijd worden verwacht, want Vlijmen zal zeker trachten en dit zou bij een overwinning zeker zijn, dat zij van de middenmoot naar de kopgroep verhuisd. Maar Baardwijk zal zich ook inspannen om beide puntjes thuis te houden en een van de bovenste plaatsen in te nemen. Daarom zal het er zeker span nen. Supporters, daarom zondag allen in Baardwijk present, om de favorieten aan te moedigen. Boys, succes. TACHOS. Revanche voor de heren tegen Velocitas-? Dames kunen zich herstellen tegen Hontenisse. Het le herenteam schijnt zich in de le klasse, gezien de eerste wedstrijden goed thuis te voelen, 3 punten uit 2 wedstrijden kun- nen we zonder meer goed noe men. Wil Tachos echter zijn kampioenschap prolongeren dan zal het zaak zijn ook zondag te winnen en dat wordt ongetwij feld een zeer zware opgave. Tachos krijgt n.l. Velocitas uit Breda op bezoek. Na een vrij zwakke start zal Velocitas wel alles in het werk stellen zich te rehabiliteren, ter wijl de Waalwijkers alles op al les zullen zeten om revanche te kunnen nemen voor de zware ne derlaag die men in de afgelopen zaalhandbalcompetitie van Velo citas te-slikken kreeg. Volop reden dus om een span nende strijd te garanderen. Aanvang 12 ur op het Baard wijk-terrein. De dames krijgen zondag hun eerste thuiswedstrijd in de dis trict 2e klasse, Hontenisse komt n.l. op bezoek. De eerste wedstrijd werd een 44 gelijk spel, terwijl ze zondag j.l. met 21 van WSC verloren. Ook de Zeeuwse dafes zijn minder gelukkig van start gegaan en ook zij zullen alles in t' werk stellen wat hogerop te komen. Dames, we rekenen op een over winning. Aanvang 2.3U uur. eh NEDERL. HANDBALVERBOND Afdeling West-Noord-Brabant Competite-programma voor zaterdag 26 september van de jeugdklasse Kring I^angstraat Dames junioren B 15.15 u. OisterwijkWSC 15.15 u. TachosBlauw Wit Meisjes aspiranten 10.05 u. OisterwijkDongen 14.45 u. KSB—DESK A 15.15 u. Den BoschDESK A 10.05 u. TachosBlauw Wit Heren junioren 15.15 u. TaxandriaDESK A 14.45 u. DongenDESK B Jongens aspiranten 10.05 u. Taxandria BDESK A 15.35 u. DongenDESK B De meisjes aspiranten A en B zijn samengevoegd. ZONDAG 27 SEPTEMBER 1959. SENIOREN Dames le klasse 12.00 u. Den BoschAktief 14.30 u. Uno AnimoR'daal 12.00 u. KSB—Bauw Wit 12.00 u. RKC—Rapid Dames 2e klasse 13.00 u. WSC 2Dongen 2 Heren le klasse 14.30 u. SOA 2—Volt 2 13.00 u. KSB—R'daal 12.00 u. TachosVelocitas Heren 2e klasse A 12.00 u. Dongen—EBHV 2 11.00 u. Were DiR'daal 2 12.00 u. Velocitas 2Rapid 2 Heren 2e klasse B 13.00 u. Den Bosch—WSC 2 12.00 u. TaxandriaWSC 1 Dames jr. A 13.15 u. DongenEBHV 10.00 u. EmBeE 1Be Foairl 10.50 u. EmBeE 2Be Fair 2 Aangezien wy zondagavond pas in de late avonduren kennis kre gen van het prachtige resultaat, dat de harmonie St. Jan onder de gedegen leiding van haar dirigent, Chr. Kuijten, die dag op het R.K. Federatief concours te Tilburg wist te behalen, moesten wij met een korte mededeling daarover volstaan. Thans zijn wij echter in staat na dere bijzonderheden hierover te verstrekken. Zoals reeds gezegd, was het de eerste maal dat St. Jan zich op een concours in de ere-afdeling presen teerde. Natuurlijk was men er zich terdege van bewust, dat in deze af deling wel iets meer gevergd zou worden om succes te hebben, maar men had een grote dosis zelfver trouwen geput uit de enorme pres tatie van het vorig jaar, toen in de afd. Uitmuntendheid niet alleen het hoogst aantal punten van het con cours, maar tevens het hoogste aan tal van alle concoursen in het bis dom 's-Bosch behaald werd, welke prestatie vermoedelijk goed zou zijn geweest voor een le prijs in de ere- afd. Dit zelfvertrouwen werd extra gesterkt door de goede slot-repeti- tie op zaterdagmiddag, waarbij de nieuwe voorzitter, de heer J. Bis- selink, de leden met een enkel woordje nog een morele injectie gaf, zodat zondagmiddag om 2 uur, vergezeld van vele supporters, vol moed naar Tilburg werd afgereisd. Aldaar werd eerst nog een korte repetitie gehouden, met het doel goed af te stemmen. Zekerheidshal ve werden de instrumenten niet meer ingepakt om ontstemmen te voorkomen. Jammer genoeg kwam nu het pechduiveltje in het geding, want pas anderhalf uur na het "be paalde tijdstip kon worden opgetre den, hetgeen tot gevolg had, dat de zo lang aan de buitenlucht blootge stelde instrumenten door het af koelende weer werden aangetast, waardoor iets van de zuivere stem ming verloren ging. En dan te we ten, dat dit juist een van St. Jan's sterkste troeven is, welke, zoals achteraf bleek, nu enkele kostbare verliespunten zou kosten. Als ver plicht werk moest worden uitge voerd, Prelude, Dialoque et Varia tions van Meidert Boekei, terwijl van de gekozen nummers Tableaux des Voges, eveneens van Boekei, door de jury werd aangewezen. Dirigent Kuijten had tijdens de uitvoering van het eerste nummer direct ontdekt, dat aan de zuiver heid iets haperde, weshalve hy vóór de aanvang van het tweede hierin nog gauw wat verbetering bracht. Hoewel iedereen overtuigd was dat beide nummers keurig waren ver tolkt, was men uiteraard toch in ge spannen verwachting omtrent de uitslag. Toen deze bekend werd ge maakt en St. Jan 288 punten en dus een le prijs had behaald, ontlaadde de spanning zich in een storm van gejuich. Daarna concentreerde zich aller aandacht op de rapporten van de jury-leden Ir. H. H. Badings, H. M. Scheifes en J. P. Laro. Dat deze nauwlettend de uitvoe ring hadden beluisterd, bleek wel uit de diverse kritische op- en aan merkingen, welke vrijwel unaniem waren, maar waaruit men ook de nodige lering zal kunnen trekken. Maar ook waarderende aanteke ningen waren hierin te vinden, zo als o.a. van Badings, die met genoe gen de warme cantabile voordracht der melodieën had beluisterd. Voor de onderdelen zuiverheid, klankge halte, samenspel, techniek, dyna miek, en opvatting, kreeg men by het verplicht werk respectievelijk 7, 9, 8, 8, 8 en 8 en bij het vrije werk voor ieder een 8. Nadat in Tilburg nog e endronk aan het succes was gewijd, werd in opgewekte stemming huiswaarts ge keerd. Vanwege het late uur kon van de gebruikelijke muzikale intocht niets komen en werd het feest in intieme kring in de zaal van P. v. Dun nog even voortgezet, waarbij werd afge sproken dat maandag daarop het succes officieel zou worden gevierd. Om 8 uur kwam men deze avond bijeen en werd begonnen met een muzikale rondwandeling. Onmid dellijk na afloop hiervan presen teerde zich de harmonie Apollo om een muzikale hulde te brengen, tij dens welke haar voorzitter, de heer A. Ververs, het woord voerde en St. Jan met haar succes feliciteerde. Daarop was het de beurt aan het Kon. Muziekgezelschap Euphonia, dat bij monde van voorzitter W. v. Nieuwstad gelukwensen aanbood en dit met een paar pittige marsen liet onderstrepen. Loco-burgemees ter G. Grootswagers, vergezeld van gemeente-secretaris M. v. Nieuw stad bood de felicitaties aan van 't gemeentebestuur, terwijl de heer J. Tuerlings dit deed' namens 't VW. Een groot aantal bloemstukken, af komstig van gemeentebestuur, zus ter- en andere verenigingen, wa ren een bewijs van het medeleven met het door St. Jan bereikte resul taat. Voorzitter J. Bisselink dankte de verschillende sprekers voor hun waarderende woorden en de ge schonken bloemen. Tijdens het daarop volgende ge zellig samenzijn, sprak namens de en..^e. hee.r H- Oosterwaal, waar bij hij zich in het bijzonder richtte tot en dhnk bracht aan de eminente dirigent, de heer Chr. Kuijten, aan wie het behaalde succes toch vooral moest worden toegeschreven. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij hem een dirigeerstok aan. Di rigent Kuijten, van nature geen spreker, behalve als hij tijdens de repetitie voor het korps staat en na afloop daarvan als hij met de leden nog even aanschuift om nog „iets" te pakken en „iets" te vertellen, waarbij de lach soms niet van de lucht is, kon nu natuurlijk ook niet achter blijven. Hij gaf de verzeke ring, dat met dezelfde intensiteit zou worden doorgegaan, om volgend jaar mogelijk weer op concours te gaan, waarbij hij beslist niet mikte op promotie. Volgens hem kon dat gerust nog een paar jaar wachten. Verder wees hij met enthousiasme op het kleine zaaltje, daarbij doe lend op de kleine ruimte tussen café en zaal bij P. v. Dun, waar de har monie wordt gekweekt en de no dige plannen worden gesmeed, waardoor een geest van saamhorig heid ontstaat, welke tekenend is voor dit korps en die vooral mede oorzaak is, d'at St. Jan, na vele ja ren op een bepaald niveau gebalan ceerd te hebben, in een kort tijdsbe stek tot zo'n uitstekende prestaties is gekomen en tot een model korps is uitgegroeid. Wie St. Jan kent, zal begrijpen dat het verder feest was. „De Wa- vo's zorgden intussen, dat de bui tengewoon opgewekte stemming tot de kleinste uren gehandhaafd bleef. JAARVERGADERING PROV. NRD. BOND VAN HET WIT gele KRUIS. De scheidende medisch adviseur Ridder in de Orde van de H. Sil vester. In de druk bezochte jaarvergade ring van de Prov. Nrd. Brab. bond van het Wit Gele Kruis hield voor zitter Dr. Chr. J. M. Mol, in de Ef- teling een uitvoerige openingsrede, waarin hij verheugend mocht con stateren, dat de nieuwe wegen, die waren opengelegd door de aanvaar- d'mg der nieuwe statuten in de vo rige jaarvergadering, de mogelijk heden hebben gesteld tot meer ac tiviteit van de plaatselijke afdelin gen en tot een meer vruchtbaar contact met de Raad van afgevaar digden. En er moge dan nog ge deeltelijk in een fase van gisting en expansie gewerkt worden, duidelijk is, dat er een keerpunt in de goede richting is bereikt, die de grootste belofte voor de toekomst inhoudt. Bijzondere aandacht in deze toe komst vraagt de sociaal-psychia trische dienst met zijn bijzondere voor- en nazorg, waarvoor Dr. Ausems reeds de grondslag legde en waarvoor grote steun van Ged. Sta. ten geboden wordt. Daarnaast vraagt het probleem der kinderhygiëne, de TBC-bestrij- d'ing en de chronische ziekten: rheuma, kanker en revalidatie de bijzondere aandacht van de bond. Na woorden van grote waardering gesproken te hebben aan het adres van dr. Ausems, sluit de spreker met de opwekking het werk voor van het W.G.K. stelde, dat de wer- zelfde intentie, die Andrew Arnolds bewoog, toen hij in de vergadering van het W.G.O. stelde, dat de wer kelijke achtergrond van ons werk moet zijn: liefde tot de naaste, de Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. drang tot actie, hulp en weldoen; het menselijk verlangen om mense lijke dwaling weg te nemen, men selijke verwarring op te klaren en menselijke ellende te verminderen; het edele streven om de wereld be ter en gelukkiger achter te laten dan wij haar aantroffen. En voor ons die dezelfde menselijke idealen in het W.G.-Kruis pogen te reali seren, ligt er tevens de mogelijkheid en de plicht in er de wijding aan te geven van onze eeuwigheidsvisie. De aftredende bestuursleden Dr. Chr. Mol en L. Jansen werden met algemene stemmen herkozen. Uit de verslagen van de secretaris en de penningmeester bleek, dat het ledental de 200.000 is gepasseerd en dat de begroting aan inkomsten en uitgaven is gesteld op f 2,500.000. Van de inkomsten bedraagt de bij drage van het Rijk, provincie en ge meente 42%%, terwijl aan contri butie 57%% binnenkomt. Op voorstel van het bondsbestuur wordt het 'werk van de commissie voor interne organisatie overgedra gen aan de Raad van afgevaardig den. Na de uitreiking van een aantal W.G.Kr.-onderscheidingen aan di verse jubilarissen, houdt dr v. d. Horst, opvolger als medisch advi seur van de Bond van dr. Ausems zijn maidenspeech, waarin ook hij uiting geeft aan het werk door zijn voorganger verricht en de vele problemen aanroert, die deze mo derne tijd aan de zorg voor de ge zondheidsdienst stelt. Tot slot vindt de huldiging der jaarvergadering van dr. Ausems plaats. Voorzitter Mol werpt nog maals een terugblik op het ver dienstelijke werk van de scheidende adviseur, die nieuwe wegen ge baand heeft voor de Bond. Hij be trekt in zijn hulde mevr. Ausems De geestelijke adviseur van de bond Pastoor van Helden, reikt dan on der applaus van alle aanwezigen 't ereteken van Ridd'er in de Orde van de H. Silvester als hoge onderschei ding van Z.H. de Paus aan dr Ausems uit. Dr. Ausems dankt geroerd voor de hoge waardering hem geschon ken. Na de uitreiking van de W.G.Kr.- onderscheidingen, waarvoor dr Keijzer namens allen dankte, liet deze een scherp protest horen over hetgeen dr, D. Hoogendoorn in zijn boek over „De zuigelingensterfte in Nederland" schrijft, waarin deze be weert schrijvende over de kinder beperking: „Door deze factoren zal men in de kleine gezinnen van de niet rooms-katholieke bevolkings groepen gemiddeld intelligenter en zorgzamer ouders verwachten, dan in de grote gezinnen. Deze omstan digheid zal het sterftecijfer van kin deren uit kleine, niet R.K. gezin nen van gunstige, dat van overeen komstige grote gezinnen in ongun stige zin beïnvloeden". Dit protest wordt door het bonds bestuur onder applaus overgeno men. Dit mede in verband met de mededeling tijdens de vergadering gedaan, dat de statistiek van het laatste jaar uitwijst, dat het sterfte cijfer der zuigelingen in Nr. Br. ge lijk staat met het landelijke gemid delde. PAROCHIEFEEST ST. JOZEF. Het parochiefeest van St. Jozef, dat op 3 en 4 oktober a.s. ter gelegenheid van het zilveren bestaan georganiseerd wordt, gaot een buitengewoon succes worden. Deze week hebben alle parochianen door middel van t parochieblad het volledige program reeds ter inzage gekregen. En zij zullen meteen constateren dat de organisatoren van alle zijden veel medewerking genieten. Zo wordt ook de feestelijke optocht van zondagmiddag zeer zeker een succes wat zijn deelname betreft. Zo goed als alle buurten en verenigingen schreven hiervoor in. De onderwerpen van de groepen beloven een kleurrijke en zeer aantrekkelijke stoet, welke voor een geslaagde middag garant staat. De slot-apothese welke op zondag avond in de grote zalen van het restaurant De Efteling gevierd wordt, zal eveneens grandioos zijn. De directe van het restau rant toonde zijn welwillende medewerking niet alleen door gratis beide zalen beschik baar te stellen, maar verlaagde voor deze avond de prijzen van de normale consump tie tot 50 ct. per stuk, waarbij de bediening is inbegrepen. In de benedenzaal zal een cabaretpro gramma worden geboden, terwijl de boven zaal disponibel is gesteld voor de bal avond met muziek van het KRO-orkest. Voor deze avond worden slechts 650 plaatsen beschikbaar gesteld, waarvoor kaarten gratis te bekomen zijn bij de orga nisatoren. De organisatie verwacht voor deze avond zo'n enorme toeloop dat om te leurstelling te voorkomen de parochianen reeds de hele week in de gelegenheid wor den gesteld om zich van een plaats te voor zien. Een volledig program en alle voor naamste bijzonderheden volgt in ons blad van a.s. maandag. BRAND. In 'n tijdsbestek van 'n half uur werd dinsdagmiddag de plaatselijke brandweer gealarmeerd voor 'n brand resp. in de kwe kerij van J. S. en bij de landbouwer A. R. In het eerste geval behoefde men niet daad werkelijk op te treden, omdat ter plaats met eigen middelen het vuur was bedwongen. Bij landbouwer R. betrof het een hooi schelf, waarvan men vermoedt, dat deze door met vuur spelende kinderen veroor zaakt is. De brand had zich hierin zo ver verspreid, dat de gehele hooimijt daardoor bedorven werd en derhalve verloren ging. TONEELVER. KUNST NAAR KRACHT De K.A.B. toneelvereniging „Kunst en Kracht" heeft voor haar eerste uitvoering in het komende winterseizoen onder regie van de heer Jos van den Assem in studie genomen het dramatisch toneelspel in zeven taferelen Truuske van de auteur Ad. Klijs- sens. Op 24 en 25 oktober a.s. hoopt men met dit spel in de zaal van de R.K. Gilden bond voor het voetlicht te komen. KEGELCONCOURS Alles of Niks" van 26 sept. t.m. 4 okt. Programma Zaterdag 26 september: 19 uur Officiële opening van het concours; 20 uur Allesom; 21 uur De Natte Spons. Zondag 27 september: 12 uur Zet 'pi Op; 20 tot 24 uur vrije baan. Maandag 28 september: 20 uur N.O.P.; 21 uur Adam; 21.30 uur Eva. Dinsdag 29 september: 19.30 uur Reünie; 20.15 uur Irene; 20.45 uur K.I.K.; 21.30 uur Vrolijke Poedelaars. Woensdag 30 september: 20.45 uur Her innering; 21.30 uur Rode Haan. Donderdag 1 oktober: 20 uur R.O.L.; 20.30 uur Onder Ons; 21 uur N.I.O.D. Vrijdag 2 oktober: 20.30 uur R.E.K.; 21 uur De Kruiken. Zaterdag 3 oktober: 20 tot 24 uur vrije baan. Zondag 4 oktober: 12 tot 14 uur vrije baan en 20 tot 24 uur vrije baan. PAARDENSPORT Zondag j.l. trok de paardensportvereni ging Kaatsheuvel naar Heesbeen op uitno- dinging van de heren Vos en van Everdin- gen aldaar. Vanwege het bijzonder mooie weer, was het voor paard en ruiter een buitengewoon aangename dag. Ook de on derlinge wedstrijden, welke werden verre den, slaagden uitsetekend. Deze bestonden uit: dressuur, springwedstrijd en elegantste rijpaard. De uitslagen waren als volgt: Dressuur: 1 P. v. d. Schans Sprang 155 pt.; 2 J. Vos Heesbeen 145 pt.; 3 A. Hoynck van Papendrecht Kaatsheuvel 140 Pt-J 4 J. Schoenmakers Kaatsheuvel 150 pt.; 5 Mevr. Hoynck Kaatsheuvel 125 pt. Springwedstrijd: 1 J. Vos met Boef 3 strafpt.; 2 B. Vesters jr. met Hare Majes teit 4 pt.; 3 P. v. d. Schans met Hare Ma jesteit 4 pt.; 4 P. v. d. Schans met Faldinia 4 pt.; 5 J. Vos met Ramnar 8 pt.; 6 J. Schoenmakers met Fides 13 pt. Elegantste rijpaard: 1 Schoenmakers met paard Fides; 2 v. Everdingen Hees- been, met paard Ramnar; 3 A. Hoynck met paard Saada. Als juryleden traden op de heren v. Ever- dingen en van Dam, beiden cavalerie-ol] eieren b.d., die er veel toe bijdroegen, J de deelnemers een bijzonder sportieve leerzame dag hadden. TAFELTENNIS Jubileumtournooi NVR volledig succes. De tafeltennisvereniging NVR kan trots terug zien op het jubileumtournooi d zondag j.l. in de Apollo-zalen van Il0 Smit werd gehoudén. De openingswoord van de voorzitter van NVR dhr. J. Mole schot zijn de gehele dag ter harte genoity er is zeer sportief gestreden en er wai verrassende uitslagen. Zo zag in de het overgangsklase dhr. Schuerkens, reeds de tweede ronde teams 'n grote concurre dhr. Schep, volkomen uit te schakeü doch Schuerkens was in vorm en verslo in de finale reeds in drie gaems van Zaj vliet uit Breda. De schitterendste partij zag we in l dames enkelspel 1-2 klasse, tijdens de nale in 'n muisstille zaal; aan welke ki zou de balans overslaan 22/20 voor u Greymans, 2e gaem 'n duidelijke revanc van mej. Marijnissen, 'n derdé gaem eveneens oversloeg voor Marijnissen, do die tot 't eind spannend bleef; de kampio won de derde gaem met 21/19. Alle klassen te beschrijven is te omva® rijk, doch 'n NVR-aangelegenheid mag even op de voorgrond; in de dames 3e. kwamen twee dames van NVR, n.l. nu Ria van Moergestel en mej. Jo Dingemaj in de halve finale tegen elkaar, in gaems die van beiden erg veel zenu» vergden, won J. Difigemans, die daarna de finale de gevreesde mej. A. Jansens de Smashers tegen kreeg. J. Dingemj zag kans door haar snelheid en doon tingsvermogen in twee, zij het twee i kante gaems 21/19, 23/21, Ans Jansen verslaan. Na afloop sprak de bondsgedelegeen dhr. Hobbelen, een waarderend woordje NVR en complimenteerde hij de voorzit voor de goede organisatie; daarna wero de prijzen uitgereikt. De verenigingswisselbeker moest Beien uit Breda afstaan aan PSV uit Eindhovi die met 17% pt. royaal aan de kop sts als tweede behaalde de meeste punten vereniging KAT uit Kaatsheuvel, 8% 3e TTVD uit Drunen en Belcrum uit Brt beide met 7 punten. NVR en de Smash uit Elshout hadden ieder 6 punten. Tot slot van dit tournooi was er een zellig bal dat een waardig slot maakte de viering van 't tweede lustrum van Verlies Revanch". De volledige uitslagen zijn als volgt Heren Enkel, hoofdovergangklasse: le Schuerkens; 2e v. Zandvliet. H. E. klasse: le prijs Raes, 2e 3 mans. H.E. 3e klasse: le pr. Hink, 2e P. Lang. H.E. 4e klasse: le pr. K. Beerens KA 2e P. v. d. Wiel TTVD. Dames Enkel klasse: le pr. mej. M rijnissen, 2e mej. Greymans. Dames E, 3e klasse: le pr. J. Dici mans NVR; 2e A. Jansen Smashers. H. Dubbel, hoofdovergangsklase: le Zandvliet - van Dongen; 2e H. v. d. H: - J. v. d. Hout. H. Dubbel klasse: le pr. Biemani Raez; 2e v. d. Heuvel - Dekkers. Heren Dubbel 3e kl.: le de Bil; Wolfs; 2e Hink - Strijbosch. H. Dubbel 4e kl.: le v. d. Wiel- Pullens; 2e M. Klijn H. van Woensel. Dames Dubbel 1-2-3: le Marijr sen - Nielen; 2e Greymans - Gudde. Mixed Dubbel h.o. klase: le Marij: sen - Cornelis; 2e Nielen - v. Zandvlis Mixed Dubbel klass:: le Biemam Gudde; 2e v. d. Pol-Maurits. Mixed Dubbel 3e klasse: le Verhar« Verharen; 2e Dörner-v. d. Wiel. BILJARTSPORT KNBB District Kaatsheuvel. A.s. week-end voorwedstrijden 4e kl. Lib Na de finale van de 5e klas Libre, op wij in ons voglend verslag wat uitn riger zullen terugkomen, staan voor het 1 mend week-end de voorwedstrijden 4e I libre op het program. In totaal schreven leden in, welke nu in 3 groepen van 7, i len trachten een plaats in de finale tc v overen. Deze 3 groepen worden verspe bij Nooit Volleerd in café de Vierspro: bij K.T.O. in café A. Netten en bij de Dr in café K. Groenendaal. De wedstrijden vangen zaterdagmid: reeds aan en worden zondagmiddag m gezet en sluiten maandagavond. De fin wordt 3, 4 en 5 oktober verspeeld en i organiseerd door de B.V. De Dreef in b: lokaal bij dhr. K. Groenendaal. Als laatste bijzonderheid zij nog i meldt dat van de 5e klas 4 finalisten promoveerd zijn, te weten de kampioen Emmers, verder W. Emmers, M. Kuisti en Fr. Sulsters. AGENDA. Apollo-theater: Zaterdag 26 sept. 8 n zondag 27 sept, 4 en 8 uur, maandag dinsdag 29 en woensdag 30 sept., teiki om 8 uur: De Tien Geboden. Alle leeft. Gildenbond: K.A.J. vrijdag 25 sept. 7. uur, Ontspanningsavond. Zaterdag 26 sept. 7.30 uur Dansen, e ziek de Wavo's. Maandag 28 sept. 7.30 uur rep. ba!) 7.30 uur Maandagavondgroep. Dinsdag 29 sept. 8 uur: Pioniersgroep. 9 uur: bestuursvergadering. Donderdag 1 oct. 8 uur: repetitie revi Euphonia: Van donderdag 24 sept. li 4 okt. iedere avond kegelconcours van „A les Om". DOKTERSDIENST. Op zondag 27 sept. zal de praktijk van doktoren P. Wijtenburg en R. Raaijmakf worden waargenomen door dr. A. de Vul v Rijckevorselstraat 6 Loonopzand, teli 04166-250. Zaterdag 26 en zondag 27 sepr. won, de praktijk van dokter K. van Tuijn waa genomen door dokter H. Winkelman, Kei stiaat 99 te Sprang, tel. 04167-2350. MOTORRIJDER UIT TILBURG OVERLEDEN De Tilburger van G., die zondag bij et motorongeluk te Loonopzand zwaar wei gewond en in zorgwekkende toestand na het ziekenhuis te Tilburg werd overgi bracht, is aan de bekomen verwondingi bezweken. HOUDT U ER AL REKENING MEE' Ja, dat is nu de vraag, want zoals ree* - is bekend gemaakt zal op zondag 11 ok ber a.s. de R.K. Ver. voor Eerste Hu'p Ongelukken St. P.afaël alhier haar 20- rig bestaan herdenken. Een omvangrijk programma is opgeste dat deze dagen in het teken van de Eerst Hulp zal plaatsen. Op 18 oktober d.a.v. zal een wedscri gehouden worden, waaraan diverse veren gingen zullen deelnemen.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 14