ópoJit w. s. c. s. s. c. STASSAR 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1959 6 SIERLIJKE BRILLEN 'n OOG- en BRILOPTICIËN volging van vader op zoon etc., maar de beste schutter mag gedu rende een jaar deze eretitel voeren. Zich persoonlijk tot de koning wen dend zei de voorzitter, dat deze op een zware strijd zou kunnen reke nen, maar hoopte dat hij met al zijn krachten zich zou verdedigen. Na een dankwoord tot de koningin hief de voorzitter het glas en wens te allen een sportieve strijd toe. Na een dankwoord van de koning begaf deze zich te midden van z'n onderdanen naar de doelen waar de koningsstrijd 'n aanvang nam. Men schoot eerst 20 pijlen waaruit dan de zes eerstgeplaatsten de strijd mochten vervolgen. Bij deze eerste pijlen al speelden de zenuwen van de schutters zeer grote parten. Als de zes eerstgeplaatsten kwa men de volgende schutters uit de bus: 1. C. v. Herpt, 148 punten. 2. A. Pullen, 136 punten, 3. M. Pullens, 134 punten. 4. M. Heeren, 131 punten. 5. J. Hombergen, 129 punten. 6. B. Pullens, 125 punten. De strijd werd toen vervolgd met 12 pijlen, waarbij de drie eerst ge plaatsten wederom de strijd moch ten vervolgen. De uitslag van deze 12 pijlen was: 1. C. v. Herpt, 98 punten. 2. A. Pullens, 80 punten. 3. J. Hombergen, 78 punten. Hierna werden de laatste 10 pij len geschoten om de begeerde ti tels van koning, onderkoning en prins. Na 5 pijlen bleek de kampi oen van de Langstraat, C. v. Herpt, in ongenaakbare vorm. De stand was toen: 1. C. v. Herpt, 42 punten, 2. A. Pullens. 35 punten 3. J. Hombergen, 33 punten. Bijzonder spannend werd toen de strijd tussen A. Pullens en J. Hom bergen om de 2e en 3e plaats, ter wijl C. v. Herpt onstuitbaar op de koningstitel af scheen te gaan, tot ook bij hem de zenuwen zich weer deden gelden. Na de 9e pijl was de stand: 1. C. v. Herpt, 74 pnt., 2. J. Hombergen 66 en 3 A. Pullens 65 p. Toen C. v. Herpt bij zijn laatste schot het niet verder bracht dan 2 punten, keerde plotseling ook de strijd om de eerste plaats terug. Im mers als het J. Hombergen zou ge lukken een roos (10 punten) te schieten, zou hij hiermede een ge lijk aantal punten hebben vergaart als C. v. Herpt. De verwachtingen bleken echter te hoog gespannen en met een slecht besluit van alle drie de schutters eindigde deze strijd* als volgt: 1 en koning C. v. Herpt 76 punten, 2 onderkoning A. Pullens 71 punten 3 prins J. Hombergen 66 punten. 's-Avonds kwamen de leden met hun echtgenoten bij elkaar om de koning, onderkoning en prins "te kronen. Nadat de voorzitter de bij eenkomst geopend had', sprak hij z'n hartelijke gelukwensen uit tegen over de winnaars, waarna hij het woord gaf aan de beschermheer de heer Smits. Deze wenste in de eer ste plaats de koning van harte geluk en sprak daarbij de hoop uit dat hij de titel van koning met ere zou dragen om hiermede de eer van de vereniging hoog te houden. Nadat de heer Smits Z.M. gekroond had wenste hij ook de onderkoning en prins veel geluk met de door hen behaalde titel. De koning dankte hierna alle le den voor de prettige en sportieve strijd en na een woord tot de ko ning (kje), hief hij het glas om het te ledigen op het welzijn van de vereniging. Hierna werd de avond verder in gezellig samenzijn doorge bracht. Tot de koning persoonlijk zouden wij willen zeggen: „Cees, dank voor de bijzonder spannende, maar spor tieve strijd, voor je prestaties in het afgelopen seizoen en voor je pret tige kameraadschap", pok mevr. v. Herpt, die momenteel in een ziekenhuis verblijft, betui gen wij onze dank en wensen haar een spoedig herstel toe. y t-fiiptj DODELIJK VERKEERSONGEVAL Toen de 84-jarige B. v. P. uit de Loeffstraat alhier zaterdagmorgen te circa 9.30 uur 't Laageinde over stak, lette hij daarbij niet op een naderende personenauto, bestuurd door P. A. alhier. De heer A. tracht te door sterk remmen weliswaar 'n aanrijding te vermijden, maar dit mocht niet meer baten. De heer v. P. werd door de auto gegrepen en tegen het wegdek geslingerd. Kort daarop is het slachtoffer ter plaatse overleden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: blauwe overall, pincher- tje, 2 sleutels, ring met drie sleutels, kinderbril, schooletui met inhoud, horloge, houten bascule, herenbril, boekentas met inhoud, bruine hond, bruine portemonnee. Verloren: huissleutel, zakmes, scha kelarmband, doublé 3-kleuren bal pen, bankbiljet van f 10.aktetas met schriften, collie, rode porte monnee met foto's, hokkeling, kwi tantietas met kwitanties. AGENDA maandag en woensdag: MUSIS SACRUM 8 uur: „De ver laten stad", 18 j. LUXOR 8 uur: „De ondergang van Billy The Kid", 18 j. dinsdag: MUSIS SACRUM 8 uur: Filmavond Kunstkring „De man van stro" van Pietro Germi. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Uitvoerig verslag „Visscherslust" in het volgend nummer. Waspik Raamsdonk Waalwijk WSCHeusden 21. In een zeer levendige wedstrijd welke echter meer spannend dan mooi was, is het WSC gelukt 2 punten op Heusden te behalen. De overwinning was zeker niet onverdiend, hoewel Heusden in de tweede helft met windvoordeel wel meer in de aanval is geweest, maar toen had de WSC achter hoede zich inmiddels hersteld van een zwakke eerste helft. WSC begon overigens niet slecht, want direct na liet begin- signaal van scheidsrechter Moet werd het doel van Heusden be laagd en reeds na 2 minuten bracht een goede combinatie tus sen Muskens, Mandemakers en P. Blij levens de laatste in een schietpositie, maar zijn schot be landde tegen de paal. Even latei- schoot Blijlcvens, opnieuw tegen de paal, nu uit een goede voorzet van W. v. d. Anker. De linksbui ten van WSC probeerde het even later zelf, maar schoot voor langs het doel. Na ca. 8 minuten kreeg WSC de eerste corner over rechts te nemen, welke door A. Gouda werd doorgekopt en door Blijle- vens keurig werd ingeschoten, 1—0. Direct na dit doelpunt ging WSC iets minder spelen en toen bleek dat de Heusden aanvallen niet van gevaar ontbloot waren, zeker niet omdat de WSC achter hoede er nog geen goed oog in had. Na pl.m. 10 minuten kreeg Heusden een corner te nemen, naarna de bal niet voldoende werd weggewerkt. De rechtsbin nen van Heusden ving de bal op, passeerde de WSC achterhoede en school toen hard en zuiver langs doelman Bergmans, 11. Kort daarna moest Bergmans een bal uit de hoek duiken, ter wijl aan de andere zijde Muskens het met een goed schot probeer de, maar de doelman van Heus den op z'n plaats vond. In deze periode ging het spel wisselend op en neer zonder dat er nog doelpunten gemaakt werden, hoe wel Muskens nog eenmaal in de handen van de keeper schoot en W. v. d. Anker zich een goede kans zag afgenomen door te grof aanvallen. Na de rust was de wedstrijd beslist minder dan voor de rust. Echter ook nu begon WSC goed en het was rechtsbuiten A. Gouda die uit een voorzet van links met een hard hoog schot 21 liet no teren. Daarna werd Heusden ster ker, maar de wedstrijd werd ook harder, waardoor het spel min der werd. De WSC achterhoede had zich inmiddels hersteld van- haar zwakke ogenblikken en aan gezien doelman J. Bergmans zich de gehele wedstrijd al betrouw baar had getoond, was er geen doorkomen aan. Zelfs kreeg WSC nog een goede kans en A. Gouda schoot van dichtbij hard in han den van de Heusden doelman. In het WSC doel was het weer J. Bergmans, die enkele malen op spectaculaire wijze zijn doel ver dedigde. Scheidsrechter Moet kreeg het nog even moeilijk, toen de wedstrijd soms wat te fors dreigde te worden, maar hij hield de teugels strak in handen. Bij WSC moest A. Gouda vervangen worden door C. van Hilst en deze invaller liet zich gelden met een keihard schot tegen de paal. De laatste minuten verstreken onder grote spanning en bij het laatste fluitsignaal kon WSC juichend van het terrein. Er waren twee punten behaald en WSC bleef dus nog ongeslagen. R. K. C. GudolcRKC 3—2. Wanneer we de balans opma ken van onze trip naar Tilburg, blijkt deze wel heel erg in ons na deel te zijn uitgevallen, met het oog op de twee verliespunten, die geïncasseerd moesten worden en het uitvallen van aanvoerder De Pel ler, die na een botsing van het veld werd gedragen en voorlopig wel voor voetbal uitgeschakeld zal zijn. Het enige winstpunt is 't betere spel van de voorhoede, dal resulteerde in twee fraaie goals, die het gevolg waren van goed samenspel waarbij RKC nog 'pech had door het geringe waarne mingsvermogen van de scheids rechter, die een derde goal over het hoofd zag, toen bij een aanval van de geelblauwen de bal dui delijk enkele centimeters de doel- ,j?..was gepasseerd. Op z'n vrien delijkst kunnen we zeggen dat de kamprechter een slechte dag had, vooral toen hij als klap op de vuurpijl Gudok gelegenheid gaf kort voor tijd in geheide buiten spelpositie de winnende goal te scoren. Het is wel sneu op op een dergelijke manier met lege han den naar huis te moeten gaan, maar wij mogen toch niet 'nala ten de hand in eigen boezem te steken bij het zoeken naar de oor zaken van de derde nederlaag. De achterhoede was in deze 'wed strijd in z'n geheel niet erg sta biel en liep doorlopend naar zijn opstelling te zoeken, daardoor de zwak spelende Gudok voorhoede volo]) kans gevend ons doel in ge vaar te brengen. Kwaliteit zit'er genoeg in de RKC ploeg, maar men mist nog de nodige homo geniteit en routine óm een be hoorlijk figuur te slaan en alles bij elkaar genomen, bengelen we lelijk onderaan. Gelukkig is er nog volop tijd voor herstel, dat naar wij verwachten met spoed zal komen, vooral als Vrouwe For tuna eens aan de goede kant gaat staan. Het begin is veelbelovend voor de Waalwijkers, die met beheers te passen de Tilburgse defensie in het nauw brengen en al spoe dig ligt de bal in het Gudok doel, waaraan jammer genoeg een handsgeval vooraf was gegaan. De RKC-ers blijven doorlopend gevaarlijk met open aanvallen en hebben bepaald pech als de Pef- fer uit een afgemeten voorzet van rechts hard tegen de binnen kant van de paal schiet. De gast heren proberen met verre harde trappen de bakens te verzetten, wat diverse malen lukt door ver keerd timen van de achterhoede die er ditmaal niet goed kan in komen. Het eerste gedeelte van de twee de helft blijft ook voorlopig nog doelpuntloos, met RKC het meest in de aanval, waarbij vooral Tim mermans in de halfiinie en Kuijs op de rechtervleugel zich 't meest onderscheiden, tol na ca. 20 mi nuten Leijtens de Tilburgse kee per te vlug af is en beheerst het eerste doelpunt voor RKC in de ze competitie scoort. Binnen een minuut is de vreugde verstoord, als onze doelman zich door een ver afstandschot laat verrassen en wordt ca. 10 minuten voor tijd onze hoop op een gelijk spel de bodem ingeslagen, wanneer onze stopper even blundert, wat met een weer een achterstand bete kent. Al moet de Peffer in deze periode na 'n botsing uitvallen, toch blijft onze ploeg doorvech ten en komt werkelijk weer op gelijke voet na een mooie combi natie tussen midvoor en links buiten, die laatstgenoemde met 'n strak laag schot kan afsluiten. Jammer genoeg vergeet onze ach terhoede de juiste tactiek toe te passen, om tenminste een punt mee te brengen, en al was het 3e Gudok doelpunt zuiver buiten spel, uiteindelijk was dit toch 't gevolg van te veel ruimte geven aan de Tilburgers. Zo eindigde deze enerverende slotperiode nog met een nederlaag, die, hoewel onverdiend, bitter smaakt. De andere elftallen brachten 't er weer keurig af met niets dan overwinningen, in grote tegen stelling met het vorige seizoen. De uitslagen waren: RKC 2—OSS 2 2—1 RKC 3—White Boys 8—0 WSC 5—RKC 4 1—3 R. W. B. Voab—RWB 1—2. Voor de derde maal in deze competitie startte RWB met 2 invallers spelende in 'n over weldigend tempo en wederom slaagde zij er in twee prachtige doclpuntep binnen een kwartier fc maken, waarmee zij normaal gesproken, een vrij veilige voor sprong bereikte, ware hel niet dat men met een stevige wind in de rug speelde en dat het ook al di rect duidelijk was dat Voab met zijn goed op elkaar ingespeeld elftal, niet zou nalaten flink van zich af te bijten. Dit gebeurde dan ook prompt, zij het pas na de rust, maar toen heeft de achter hoede van RWB dan ook onder hevige druk gestaan, doch dank zij het feit dat deze linie, met de rechtsback en stopper aan het hoofd, van geen wijken wist en zich telkens weer prima uit de omsingeling vrijspeelde, kon er ger worden voorkomen en het tc- genpunt van Voab kwam op eer: moment dat er eigenlijk geen kou aan de lucht was. Dat Voab hier op echter weer nieuwe moed ver zamelde, spreekt vanzelf, doch de Waalwijkse tricolores hebben in hun eerste competitiewedstrijd bij Virtus hun lesje.geleerd en't lukte de thuisclub dan ook niet verder succes te bereiken, zodat na het laatste signaal elf gelukki ge RWB-ers elkaar om de hals vielen. Zoals gezegd begon RWB met de wind in de rug en het doel van de thuisclub wordt direct zwaar belegerd. Bij een van haar talrij ke aanvallen krijgt de rechts binnen op het middenveld de bal toegespeeld, zoekt even naar een opening, vindt deze en 't volgend moment zeilt de bal reeds vólko men buiten bereik van de doel man in de uiterste hoek. Een prachtig doelpunt, 1. I^a tien minuten loopt de rechtsbuiten op een scherp op het doel geplaatste bal toe, de keeper kan nog juist de bal wegtrappen, doch'dit is uitstel van executie, want de ge routineerde invaller-linksbuiten weet met een geraffineerde kóp- beweging de bal van grote af stand in het doel te koppen, 02. Even doet RWB het kalmer aan, doch wanneer ook de doelman van RWB aan de tand is gevoeld wordt liet spel weer naar de Vo ab helft verplaatst en het is in deze periode dat de mooiste kan sen door onkunde verknoeid wor den, eenmaal door de rechtsbui ten, als hij vlak voor doel zijn verkeerde been gebruikt en twee maal door de centervoor, als deze eenmaal onbesuisd in het zijnet schiet en een andere maal als hij de bal na een listig overstapje van de rechtsbinnen volkomen vrij voor doel krijgt. De bal springt echter ver van zijn voet weg en de keeper kan tijdig in grijpen. Na de rust komt direct het zo gevreesde tegenoffensief en dan blijkt dal Voab ook wel voetbal len kan, doch haar spel is te veel in de breedte en vergt te veel tijd, zodat de RWB achterhoede tel kens weer kan ingrijpen, zij het vaak ten koste van een corner, die telkens gevaarlijk voor doel komen, maar evenzovele malen op vakkundige wijze door de doelman worden weggewerkt. Als er een kwartier na de rust gespeeld is, heeft Voab nog geen doelpunt kunnen forceren. RWB gaat rustiger en vooral beter spe len, de bal gaat van voet tot voet en ook in de meest benarde om standigheden houdt men 't hoofd koel en wordt dë bal telkens rus tig en beheerst weggewerkt. RWB komt zelfs weer in de aanval en weet zich in een kwar tier tijd diverse mooie kansen te scheppen, doch de schoten van de centervoor en rechtsbuiten zijn te hoog gericht of zoeven rakelings over ciel at. Het spel blijft echter op en neer gaan. Een a'anval van Voab over links wordt fraai op gezet en er volgt 'n doorbraak, gevolgd door een schot van korte afstand, maar de keeper heeft zich prachtig op de bal gewor pen. Even later weer een aanval van Voab over links, waaruit de bal mooi naar de rechtsbuiten wordt geplaatst. Deze glipt naar binnen, zet juist op tijd voor en de RWB keeper is geslagen, 12. Het spel van Voab wordt nu iets harder, hoewel geenszins on sportief. Enige spelers van RWB worden hierdoor echter gebles seerd en de rechtshalf moet zelfs uitvallen, doch voor zijn vervan ger de bal heeft mogen aanraken, heeft de scheidsrechter het eind signaal doen klinken, zodat RWB in een zwaar bevochten, doch al leszins verdiende zege de punten mee naar Waalwijk kan nemen. Juliana. BaardwijkVlijm. Boys 11. Ook de tweede wedstrijd van onze geelzwarten is in een gelijk spel geëindigd en ook deze uitslag geeft de verhouding goed weer. In de eerste helft werd door bei de elftallen flink aangepakt en om beurten moeten de verdedi gingen ingrijpen, wat hen goed af gaat. Wat de voorhoede van Juliana betreft, werd er verschil lende malen goed gecombineerd, maar er werd te weinig gescho ten. Na 25 minuten ontstond er in de Juliana achterhoede 'n mis verstand en Vlijmen weet hier van te profiteren door de leiding te nemen, 01. Er komt ook nu meer spanning in de strijd, zodat de Juliana voorhoede ook enkele aanvallen onderneemt en als de linksbinnen Verhoofstad op doel schiet, laat de Boys keeper de bal glippen en H. van Gelder maakt de stand gelijk 11, met welke stand de rust aanbreekt. Na de rust wordt door beide partijen weer hard gewerkt, maar tot doelpunten komt het niet. Als een kwartier voor het einde H. Leijten wegens een blessure moet uitvallen en W. v. d. Steen zijn plaats op verdienstelijke wijze in neemt, komt Vlijmen toch wat meer in de aanval, maar de Juli- ana-achterhoede geeft niet thuis. In de laatste minuten komt de Juliana voorhoede ook nog enke le malen voor 't Boys doel, maai de mooie kansen wórden niet be nut en onder grote spanning komt het einde. Scheidsrechter Hoeijmans uit Eindhoven heeft de wedstrijd goed geleid. Ook het 2e elftal heeft na een prima gespeelde wedstrijd in Den Bosch tegen Concordia SVD 3 een schitterende 6-2 overwinning be haald, de derde overwinning in successie. Juliana 3 heeft het er in Kaats heuvel tegen DESK 4 slechter af gebracht door met 81 te verlie zen, waarbij door onfortuin ver schillende doelpunten in eigen doel geplaatst werden. Het 4e elftal bracht het in Was pik tegen Waspik 4 tot 'n gelijk spel 22. Sprang N. E. O. NieuwdorpNEO 12. In een aantrekkelijke en spor tieve wedstrijd is het NEO gelukt een verdiende overwinning op 't sterke Nieuwdorp te behalen. Na het eerste fluitsignaal werd er al direct in hoog tempo gestart, welk tempo door de bezoekers werd aangegeven, wat hen tevens gedurende de gehele eerste helft een overwicht bezorgde en de Nieuwdorpers 'n defensieve hou nding moesten aannemen, hetgeen in de cornerverhouding negen te gen één goed tot uitdrukking Kwam. Toch moest NEO de eerste helft met de stand 11 afsluiten. Na 20 minuten namen de bezoe kers de leiding, toen uit 'n vloei ende combinatie v. Vuuren fraai inschoot. Uit een sporadische uit val wist de Nieuwdorp rechtsbui ten met een vhegend schot gelijk te maken. Wel wist NEO nog een tweede fraai doelpunt te scoren, wat echter door de scheidsrechter werd afgekeurd. Deze betuigde later zijn spijt over de gemaakte fout, daar ook de grensrechter van Nieuwdorp het doelpunt glaszuiver oordeelde. Na de rust stonden de papieren van NEO minder gunstig, daar zij de sterke wind tegen kreeg en stopper v. Tiggelen wegens 'n blessure 't veld moest verlaten. Na 1U min. was het Ossenblik die uit een dieptepass de bezoe kers naar 21 schoot, hetgeen met zich meebracht dat zij nu de volle aandacht aan de verdedi ging ging besteden en het -spel zich de meeste tijd op het mid denveld afspeelde. Toch bleven de aanvallen van beide zijden ge vaarlijk. Wel wist de Nieuwdorp linksbuiten nog eenmaal hard te gen de paal te knallen, doch aan de andere zijde waren het Pauli- des en de Jong die hetzelfde pres teerden, zonder dat er in de stand verandering kwam, zodat toch de overwinning terecht kwam bij 't elftal dat deze verdiende. NEO 2—The Gunners 2 3—1. Ook de reserves van NEO pre senteerden hun eerste visitekaar tje in deze competitie en startten met een 31 zege op het sterke The Gunners. Het 3e elftal boekte zijn tweede overwinning, nu door van Wit Zwart 2 met 32 te winnen. NEO 4 deed ook het zijne en bleef de meerdere van DESK 10 in een goed gespeelde wedstrijd met 30. fi 'MLm-TlTSlfc Vrijh.-Capelle SSCColijnsplaat Boys 41. Na de geflatteerde uitslag van vorige week heeft SSC zich kra nig weten te herstellen. Hierdoor is een der Zeeuwse ploegen het kind van de rekening geworden. Na een late aankomst van Co lijnsplaat brengt SSC om twintig minuten voor 5 de bal aan het rollen. Door beide ploegen wordt eerst wat terrein verkend. Hierbij blijkt dat SSC wel 't gevaarlijkst is. 't Duurt dan ook niet langer dan 10 minuten voor de thuis club de leiding neemt met een strak, doch houdbaar schot van M. v. d. Schans. SSC blijft de toon aangeven en als K. van Zeist een mooie pass goed doorgeelt, is M. v. d. Schans er als de kippen bij en brengt met een goed hard schot de stand op 20. Maar de Boys geven zich niet gewonnen en proneren het spel te verplaat sen. Er schuilt echter weinig ge vaar in hun voorhoede, üok voor rust valt M. v. d. Mast wegens een blessure uit en wordt na de rust vervangen door zijn broer. Maar voor hel zo ver is, heeft K. van Zeist, zwaar gehinderd, de stand met een schot in de bovenhoek op 30 gebracht. Na de rust gaat de strijd iets meer gelijk op, maar lang duurt dit niet. Bij een lange at stands schot van K. v. Zeist springt de bal van de onderkant van cle lat het veld weer in. Meermalen ko men de Boys goed weg, want ook bij een indirecte vrije trap beukt opnieuw een loeier van Kees de lat. De Boys zitten nu steeds in de verdrukking, zo zelfs dat een der achterspelers de bal wel weet te stoppen, maar dit gebeurt met de hand. Met deze strafschop brengt Joop v. Beek de stand op 40. Maar toch blijven de Zeeu wen doorgaan om de eer te red den en als de achterhoede wat al te nonchalant optreedt, komt M. Verhagen de Boys te hulp door in eigen doel te trappen. Kort hier na komt het einde van deze zeer sportieve wedstrijd, die door ar biter v. Gils uitstekend geleid werd. WHS 1—SSC 2. Daar SSC de toss won, koos zij de wind in de rug, deze stond n.l. van doel tot doel. Zo kon WHS om kwart over vijf de bal aan het rollen brengen. Al gauw had ze het zwakke punt in de achter hoede van SSC gevonden en bij een aanval van rechts kreeg dé rechtsbinnen een juweel van een kans* en dat betekende 10 voor WHS. Maar nog geen 5 minuten later was het 1I door de mid voor van SSC en weer even daar na zelfs 12 door de jeugdige Sjel Versteeg met een rustig be keken schot. Dit nam YVHS niet en door resp. rechtsbinnen en rechtsbuiten bracht ze de stand weer op 32. Bij een verre uit trap van de SSC doelman kreeg de rechtsachter van WHS de bal op zijn voet maar het leder draai de er van af om in eigen doel te belanden, 33 dus. Nog gen 10 minuten later volgde een pass van de midvoor van WHS en via de rechtsbinnen rolde de bal op de doellijn af en ondanks verwoe de pogingen van de rechtsachter ging het leder tergend langzaam over de witte doellijn. Weer trok SSC ten aanval en toen de mid voor een kans kreeg, lag de bal gelijk in het net, zodat de stand met rust 44 was. Na de thee was het gedaan met SSC; behalve enkele goede din gen van Sjel Versteeg en schoten van midvoor en rechtsbinnen was het alles WHS wat de klok sloeg. Toen probeerde SSC de buiten- spelval en dat was haar noodlot, en dit is ook te zien aan de uit slag 84. De junioren speelden thuis een aardig partijtje voetbal legen DESK en wisten deze match met 2—U te winnen. Dit was goed ge daan, junioren. Kaatsheuvel DESK DESKSarto. Sensationele en spannende wedstrijd. De talrijke bezoekers van bo- bengenoemde wedstrijd hebben niet over gebrek aan sensatie te klagen gehad. Niet alleen 't score verloop, maar ook de vele en de spannende momenten voor beide doelen droegen daartoe bij. Deze laatste werden vooral aan DESK zijde veroorzaakt door 't dikwijls volkomen wanbegrip tussen de verdedigers. Bovendien werd aan beide zijden een speler van het terrein gestuurd, zodat men kan begrijpen, dat de spanning bin nen en buiten de lijnen tot het kookpunt werd opgevoerd. Voor de rust rammelde het in de DESK verdediging dusdanig, dat bij ie dere niet talrijke Sarto-aanval de toeschouwers de schrik om 't lijf sloeg. Vooral Meijer had een vol komen off-dav en was geen scha duw van de solide back, die hij anders zijn kan. Vermoedelijk zal het spel van zijn directe tegen stander wel debet zijn, want deze uiterst snelle rechtsbuiten speel de een pracht partij voetbal en was prakitsch niet te houden. Wanneei we daaraan toevoegen, dat diens overbuurman op links van hetzelfde kaliber was en bo vendien te veel vrijgelaten werd, doordat z'n bewaker v. Wanrooij, zo nu en dan blijkbaar vergat dat hij ditmaal back in plaats van stopper speelde, dan hebben we daarmee de situatie voldoende getekend. Stopper v. Wezel kreeg het daardoor extra zwaar, maal laten we er direct aan toevoegen dat hij er zich dapper doorsloeg en deze middag een prima partij heeft vertolkt. Naast deze snelle aanval had Sarto ook een stevige verdediging, welke van opruimen wist. Het vreemde van de situatie was echter dat DESK desondanks veel meer in de aanval was, het geen vooral te wijten was aan de halfspelers v. Boxtel en Voogd, WAALWIJK, Stationsstraat 88 Ziekenfondsle verander. Cl' WASPIK I - DONGEN 2, 4 - 3. Waspik heeft zondag jl. de tweede ronde van de competitie om de Toon Schröder- beker op het nippertje overelefd. Enkele mi nuten voor het einde immers was de stand in de ontmoeting Waspik - Dongen nog 3-3, terwijl in dit verband de thuisclub zich alleen door een overwinning in de vol gende plaatst. Rechtsbuiten M. Feijneman bracht toen echter enige zekerheid door een bal van links onhoudbaar voor de Dongen- doelman in te koppen. In feite was dit doei-, punt te danken aan het goed doorzetten van centervoor A. Reuvers, die op die manier een fout van de keeper kon afstraffen. Bij deze stand was de zaak voor Waspik echter nog lang niet beklonken want Don gen gaf zich nog steeds niet gewonnen. In deze sfeer is overigens de gehele tweede helft verstreken: twee hardwerkende elf tallen die elkaar geen centimeter grond ca deau geven. Al toonde het spel van Dongen ongetwijfeld wat meer klasse, daartegen over legde Waspik deze middag een schier onbegrensde ijver aan de dag. Deze facto ren en vooral ook het score-verloop maakten de wedstrijd bijzonder aantrekkelijk omdat daardoor een onmisbaar element de wed strijd ging karakteriseren: de spanning. Voor de rust verrichtte W. Langermans al een hattrick. Na het eerste doelpunt van de linksbuiten, die in de eerste helft wel bijzonder op schot was, kwam echter al gauw de gelijkmaker. Rechtsachter P. Smits wilde n.l. de bal bij een aanval van Dongen op zijn doelman terugspelen, maar had Ie laat bemerkt dat deze zijn heiligdom al ver laten had. Maar ja, een back krijgt ook niet 7.o vaak degelcgcnheid om een doelupunt te doen aantekenen. En, zoals gezegd, Langer mans zorgde wel voor een voorsprong. In de tweede helft toonde Dongen zich iets sterker en het was te voorzien was Was pik deze voorsprong slechts met de grootste moeite zou behouden. De Dongenaren on dernamen aanval op aanval en succes kon voor hen niet uitblijven. Na een kwartier tje werd het dan ook 3-2. Even later werd de keeper van Waspik voor de derde maal gepasseerd, maar toonde de midhalf Jos Smits zich een doelverdediger van formaat en rammelde de bal uit de goal. Natuurlijk volgde hierop een strafschop, maar deze werd prompt naast geschoten. Even later maakte Dongen echter toch nog gelijk, 3-3, maar de overwinning bleef zoals U al eer der kon lezen, in Waspik. WHITE BOYS I-WSC 3, 11-1. White Boys heeft er zondag eens lustig op los geschoten. De doelpuntenmachine van de rood-witen draaide op volle capaciteit en dat betekende niet minder dan elf doel punten (ja, elf)) in 2 x 45 minuten voet bal. Bij de rust had White Boys de WSC- ers al een flinke veeg uit de pan gegeven en zich met een 8-0 voorsprong royaal aan de leiding gezet. Ook in de tweede helft hielden the White Boys het initiatief aan zich en handhaafden zo de stemming van „rozengeur en manenschijn". Dat WSC in de gelegenheid was de eer te redden (ove rigens wel een twijfelachtige eer bij een 11 - 1 uitslag) was niet erg belangrijk. Wel belangrijk is natuurlijk dat White Boys zich met glans in de derde ronde om de Toon Schröderbcker speelde Van een enerve rende strijd was natuurlijk geen sprake, daarvoor was de wedstrijd te eenzijdig. Ver velend saai was deze ontmoeting echter ook niet want daarvoor was het spel van White Boys te fris en te productief. En het is trouwens ook wel eens een keer interes sant als men als supporter de gehele voor hoede stuk voor stuk ziet doelpunten en te- samen de 11 ziet volmaken. Topscorer was vanmiddag Piet Kuijten, met 4 doelpunten. Daarop volgde Han van Etten met 3 en Huub Kuijten met 2 doelpunten. De buiten spelers Hubeek en van Turnhout namen elk een doelpunt voor hun rekening. KORFBAL. Amicitia 1 - Ons Vios 1-2; Amicitia 2 -Ons Vios 3-2. RECTIFICATIE. In ons blad van vorige week hebben wij abusievelijk vermeld dat de Zuivelfabriek ook een nieuwe kaasmakerij en melkinrich ting zou krijgen. Dit is niet juist. De fa briek kreeg de kaasmakerij reeds in 1953 en er komt geen nieuwe melkinrichting. KEI RAAKTE LOS. Toen A. Z. alhier in Veere bezig was met het lossen van grote keien voor de Deltawerken, viel er een grote zware kei uit 't net en trof A. Z. juist op zijn li chaam. Met zware kwetsuren aan de heup en inwendige verwondingen werd hij naar 't ziekenhuis te Middelburg overgebracht. 25 JAAR TROUWE DIENST. Donderdag a.s. zal mej. Martina van Spaandonk 25 jaar als dienstbode werkzaam zijn bij mej. Kleijn. Zij komt oorspronkelijk van Kaatsheuvel en werkt dus een kwart eeuw in Raamsdonksveer. FANCY FAIR GESLAAGD. De grote fancy fair op 't Hecreplein ge houden t.b.v. Pater de Meyer is bijzonder goed geslaagd. Ruim 4100 personen bezoch ten in de 4 dagen de gezellige tent en het batig saldo zal zeker 'n steentje bijdragen voor de boot-actie van genoemde pater. .ai*

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6