LAATSTE BERICHTE» De St. jozef-parochie in 't ZILVER KAATSHEUVEL Nieuws en programma der Festiviteiten 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 SEPTEMBER 1959 Drunen R. K. D. V. C. Handbal Loon op Zand i ii naewïivi DRUKKERIJ VAN BOXTEL KEGELCONCOURS „ALLES OF NIKS" GEOPEND. Bureau Jan Tuerlings Loon op Zand Laatste berichten die deze middag weer heel wat werk verzet hebben, maar al deze aanvallen leverden niets op, om dat er veel te onnauwkeurig werd gespeeld, slecht of niet geschoten of de tegenpartij telkens dras tisch ingreep. Vrij kort na het begin keek DESK tegen een 10 achterstand aan door een misverstand in de verdediging, waardoor de Sarto- midvoor net voor de uitlopende Wittens de bal in het lege doel tikte. Het werd 02 toen Meijer een hoge bal van links absoluut onnodig met de hand bewerkte (een bewijs van onzekerheid) en de daaruit toegekende strafschop werd benut. Vlak voor rust had een kopbal van J. Damen, welke niet over ging, beter lot verdiend. Na rust weer een fel aanvallend DESK, dat echter maar geen kans zag succes te boeken, totdat dan eindelijk uit een scrimmage W. Damen kans zag tegen te scoren. Maar de vreugde was van korte duur, want vlak daarop bracht de rechtsbuiten van Sarto met een keihard schot de stand op 13. Even later ondernam de Sarto- kceper een ongepaste manoeuvre tegenover Laros, waardoor deze zich jammer genoeg niet kon be heersen met het gevolg dat hij naar de kleedkamer werd verwe zen. Daarop volgde een vurig offensief van DEsK. Voorlopig wist Sarto de situatie te redden, maar toen er weer een schermut seling ontstond, was het opnieuw W. Damen die scoorde. Even la ter zorgde de Sarto-rechtsbinnen Smolders, door een ontoelaatbare handelwijze tegenover Meijer, dat de partijen numeriek gelijk kwa men, want ook hij kon naar de. kleedkamer. Tenslotte scoorde W. Damen met 'n beheerste kop bal, tot verbijstering van de Sar- to-doelman die de bal rustig over zich heen liet gaan, z'n derde doelpunt. Onder hoogspanning verstreken de laatste minuten, maar de stand bleef gelijk. Vlijm. Boys 4Desk 5 13 L i i 11J i i Een prestatie van Desk, dat voor de eerste maal in Vlijmen wist te winnen. De jongens hebben 90 mi nuten gevochten voor de overwin ning. Na de aftrap van Vlijmen bleef het spel enige tijd op het middenveld, waar Snoeren en Groenendaal alles opvingen. Na 7 min. een voorzet van Abe en B. v. Riel gaf Desk de leiding. Door dit succes werd Desk nog meer aanval lend. J. v. d. Velden kreeg 'n kans maar smoorde in het zand, zodat de doelman kon ingrijpen. Na 30 min. ontstond uit een ingooi-bal de ge lijkmaker. Na rust weer eensterk aanvallend Desk, dat na 20 min. door J. v. d. Velden weer de leiding nam. De wedstrijd kreeg nu een fors karakter, met het gevolg, dat scheidsrechter Staps de Vlijmen- doelman van het veld zond. 5 min. voor het einde doelpuntte B. van Riel nogmaals uit een voorzet van A. de Man, waarmede het einde kwam. midvoor de Beer tweemaal wist te scoren. Jongens, proficiat en gaat deze weg voort. Opmerkelijk was het spel van enkele spelers dat op zeer hoog peil stond. Uno Animo 3Ons Vios 3 44 Het 3e elftal, dat zondag jl. zo'n denderende overwinning boekte, heeft dit in haar thuiswedstrijd te gen Ons Vios niet kunnen herhalen. Met een gelijk spel moesten zij ge noegen nemen. Een volgende keer beter. RKDVC—RKTVV 1—1 In een spannende en sportieve wedstrijd wist DVC op eigen terrein RKTW, dat in deze competitie al goed gestart is een gelijk spel af te dwingen. De clubs gingen goed te gen elkaar op. Aan beide zijden zag men goed opgezette aanvallen en over de einduitslag 11 kunnen beide partijen tevreden zijn. Vijf minuten voor de rust maakte de midvoor van Drunen, de Wit, het eerste doelpunt. Met 10 kwam de rust. Na de rust zagen we hetzelfde spel en vijf minuten voor het einde maakte de linksbinnen van RKTVV de gelijkmaker. RENNERSNIEUWS. Tiniv. d. Lee werd gisteren in de ronde van St. Oederode nummer 1. Dit is voor v. d. Lee de zevende overwinning in dit seizoen. Van de kopgroep van vijf werd v. d. Lee in de sprint no. 1, V. d. Lee kreeg ook in St. Oedenrode de prijs voor de strijdlustigste renner. WSC 1—SIOS 1 Dames Onder ileale weersomstandigheden is het de WSC-dames gelukt hun. d'erde wedstrijd te winnen. Direct na het beginsignaal pak ken beide ploegen goed aan wat WSC na 10 min. een doelpunt ople vert, gescoord door Bets Didden, waarna Sios direct gelijk maakte, zodat de rust met gelijk spel inging. Na rust beter spel van de voor hoede, waardoor ze nog 3 doelpun ten maakte, gescoord door de Blon de An 2 en Elly van Gelder 1 maal. Sios zet nu alles op alles en het lukt hun dan ook nog 1 doelpunt te maken want meer staat de prima spelende achterhoede niet toe. Wel kreeg Sios nog een penalty te ne men, die onze keepster Bep Lans voortreffelijk stopte. Zo kwam dus het einde met 42 in het voordeel van WSC. ZELFGEMAAKTE BOMMEN: ZES GEWONDEN. Vier jongens van het Groen van Prinstererlyceum te Vlaardingen en een agent van politie zijn zaterdag middag gewond toen de jongens chemicaliën tot ontploffing wilden brengen. De jongens hadden zelf chemicaliën aangeschaft en wilden daarmee ontploffingen teweeg bren gen. De ontploffing geschiedde ech ter voortijdig, waardoor de jongens zelf gewond werden. De inmiddels gealarmeerde politie nam de rest van de chemicaliën in beslag. Toen echter de 30-jarige agent van poli tie A. v. d. Weerd het zakje dat de rest van de chemicaliën opnam, ont plofte ook dit. De linkerhand van de agent werd daarbij geheel afgerukt, de rechterhand werd verminkt. Ook aan benen en gelaat liep hij zware brandwonden op. SCHIETPARTIJ IN AMSTERDAM: 3 GEWONDEN. Na een vechtpartij op de derde etage van een woning aan de Bos en Lommerweg te Amsterdam heeft de politie gebruik moeten maken van de revolver om de razende ma gazijnbediende, de 23-jarige J. H., te overmeesteren. H. had zich in dronken toestand aan de woning van zijn vroegere verloofde ge voegd om „verhaal" te halen. Ten slotte moest de politie erbij te pas komen, die eerst een waarschu wingsschot loste. Toen H. daarop eender agenten wilde wurgen, wer den opnieuw twee schoten afge vuurd, Een ervan trof H. in de heup het tweede trof de 15-jarige G. in de hiel en het derde verwondde mevr. V.-S. tussen duim en wijs vinger, waarna de kogel een eta lageruit vernieldde. In het ziekenhuis kon iedereen snel geholpen worden en naar huis terugkeren. SCHIJNDEL—UNO ANIMO 2—1 Het heeft Uno niet mogen geluk ken enige winst te behalen in Schijndel, een gelijk spel was echter zeker verdiend, maar pech en fou tieve beslissingen weerhield hen hiervan. Over de wedstrijd het volgende: Direct na de aftrap trekt Schijndel ten aanval. Met veel moeite weet Uno stand te houden, steeds komt Schijndel terug. In de 30e minuut ontvangt de midvoor de bal in bui tenspelpositie en onhoudbaar voor Ligtenberg vliegt de bal in het net. Uno gaat niet bij de pakken neer zitten, Rechtsbuiten v. d. Velden breekt door en de Schijndel-stopper weet niets anders te doen dan te haken. De arbiter doet of er niets aan de hand is en ontneemt Uno hiermee een prachtkans om te sco ren. Door 't vreemde gedoe van de leiding krijgt de thuisclub moed en de rechtshalf van Schijndel lost een afstandsschot. De doelman beoor deelt de bal verkeerd en over zijn handen verdwijnt de bal in het doel. 20. Tot aan de rust blijft 't verder rustig en met 20 voor de thuisclub gaan beide elftallen een welverdiende rust genieten. Na de rust gaat Uno uit een an der vaatje tappen, de rechtshalf gaat naar voren en rechtsb. v. Loon neemt zijn plaats in. Uno laat haar dubbelstopperspel varen en er komt direct meer vaart in het spel, maar niets mag haar gelukken, daar zorgt de leiding wel voor, want ondanks vele freekicks van de thuisclub laat de arbiter rustig doorspelen. On danks het beste spel van Uno is het toch Schijndel dat de meeste kansen krijgt. In de 25e minuut weet echter r.b. v. d. Velden zich van zijn bewa ker te ontdoen en met een prima schuiver wordt de achterstand dan verkleind 21. Nu komt Uno pas goed los. Midvoor v. Noye schiet uit een vrije trap boven op de dek- lat en l.b. v. Noije weet niet beter te doen dan uit een prima pass van zijn broer naast te schieten, maar niets brengt verandering in de stand. Tien minuten voor het einde lost de r.b. vanaf de midvoorplaats een schot wat boven in de hoek terecht komt, maar door een prima safe weet de doelman Uno het ver diende gelijk spel te onthouden. Zo komt het einde van deze wel door Schijndel vrij hard gespeelde wedstrijd en heeft Uno haar eerste nederlaag te slikken gekregen. Als onze mannen zo blijven spelen, zul len toch de nodige puntjes niet uit blijven. Rest nog te vermelden dat ondanks heftig protest van de minuten te vroeg voor het einde floot. P! TTTT^I Uno Animo 2Zwaluw VFC 20 In een zeer aantrekkelijke wed strijd heeft Uno 2 haar eerste pun tjes binnen. Met snelle aanvallen wordt steeds verwarring gebracht in de Vughtse verdediging, waaruit GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. S. L. Mateysen, slaagde voor het ex amen hoofdakte. Betrokkene ge noot zijn opleiding aan de r.k. Kweekschool, St. Gerardus Majella te Dongen. BEROEPSKEUZEVOORLICHTING Van de plaatselijke afdeling van het R.K. Bureau voor Beroepskeuze, ging, zoals de laatste jaren de ge woonte is, weer een schrijven uit naar de ouders der kinderen, die thans in de zesde klas gekomen zijn. Waar deze beroepskeuze voorlich ting van zo groot belang blijkt te zijn, laten we het uitgezonden schrijven hier volgen. Geachte ouders, Het is reeds jaren de gewoonte, dat de plaatselijke afdeling van het R.K. Bureau voor Beroepskeuze voor de leerlingen van de zesde klas de gelegenheid openstelt om een psychologisch onderzoek mee te maken in verband met verdere stu die- of beroepsvoorlichting. In de gewichtige keus na de zesde klas: „Wat zal mijn kind worden?" is het toch wel belangrijk, dat naast uw eigen inzicht en het advies van de onderwijzer, ook een psycho loog zijn iicht eens laat schijnen over de aanleg en de capaciteiten van uw kind. Daar steeds meer scholen er toe overgaan gebruik te maken van het Beroepskeuzebureau, is het van be lang nu reeds in de maand septem ber een overzicht te hebben van het te verwachten aantal candidaten. De schoolonderzoeken zullen vóór KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121 Pasen 1960 geëindigd moeten zijn, want dan zitten we dicht bij de toelatingsexamens. Het is voor U belangrijk, dat u uw kind' opgeeft aan de plaatselijke afdeling voor be roepskeuze, daar u dan kunt profi teren van de gemeentelijke subsidie die deze afdeling ontvangt ter te gemoetkoming in de onkosten, aan het onderzoek verbonden. Deze kos ten zijn voor u f 7.50. Wenst u een psychologisch onderzoek, gelieve dan onderstaand strookje in te vul len en mee te geven naar school. Het bestuur, J. B. Annegarn, voorzitter. Br. Orontius, secretaris. Volgt strookje. J.T. AUTOCLUB „KAATSHEUVEL" Woensdagavond organiseerde de autoclub „Kaatsheuvel" de derde competitie-rit voor het clubkampi oenschap 1959. De 33 inschrijvers voor deze, door de heren J. van Herpen en W. Musters, uitgezette voorlaatste rit, hebben hieraan een W. den Teuling 1 x 40. hoopte dat „Alles of Niks" na af- geweldige kluif gehad. De rit was buitengewoon goed in elkaar gezet, daarover waren alle deelnemers het na afloop wel eens. Maar ook nu weer bezorgden sommige proble men hen zoveel hoofdbrekens, dat liefst zeven van hen niet voor klas sering in aanmerking kwamen, ter wijl het grootste aantal geklasseer- den een schrikbarend aantal straf- punten opliepen. Vooral de eerste opgave in Kaatsheuvel was oorzaak dat velen, door hun al te juiste plaatselijke kennis, kostbare minu ten verspeelden, terwijl verder de controles te 's-Gravenmoer en Don gen bewezen, dat de meeste deelne mers nog niet voldoende inzicht en ervaring hebben om de gestelde op drachten uit te voeren. De uitslag van deze rit was als volgt: 1. P. Vloemans 93 strafp, 2./A. v. Oversteeg 116 p, 3 P. Schoenmakers 126 p., 4. A. Haans 151 p., 6. R. Ver bum 193 p., 7. L. Mateysen 206 p., 8. L. Ververs 263 p-, 9. A. v. Box tel 268 p., 10. J. Moonen 315 p., 11. J. Vloemans 317 p., 12. H. Verbunt 357 p., 13. W. Soeterboek 358 p-, 14. W. Appels 358 p., 15. H. van Nieuwstad 417 p., 16. M. Roeien 433 p., 17. J. Schellekens 449 p., 18. mej. Oerlemans 489 p., 20. Th. Loh- man 530 p. De standvan het klassement is thans: I. Gebr. Pooters 8 p., 2. M. Verbunt 14 p., L. Ververs 15 p., 4. P. Schoen makers 17 p., 5. A. v. Oversteeg 24 p., 6. W. Appels 30 p., 7. A. v. Box tel 32 p., 8. M, Roeien 33 p., 9. L. Mateysen 34 p., 10. B. Vesters 36 p., II. H. v. Nieuwstad 39 p., 12. W. Soeterboek 40 p;; 13 mej. Oerlemans 47 p., 14. J. Salet 51 p.. 15. A. Aus- sems 53 p., 16. P. J- Klijn 53 p., 17. C. Martens 53 p., 18. J. Vloemans 56 p., 19. C. Vesters 58 p., 20. P. v. Best 59 p., 21. W. Moolenschot 60 p. 22. L. van Geel 68 p. In de maand oktober wordt de 4e en laatste rit van deze competitie ven-eden. Zaterdagavond vond de opening plaats van het kegelconcours, dat de kegelclub „Alles of Niks" orga niseert bij gelegenheid' van haar eerste lustrum onder auspiciën van de Tilburgse Kegelbond. Voorzitter W. Aussems verwel komde de aanwezigen, in het bij zonder het bestuur van de Tilburgse Kegelbond en de vertegenwoordi gers van de diverse kegelclubs. Hij verklaarde dat men alles had ge daan om dit concours zo goed mo gelijk voor te bereiden, wees op de keur van prijzen, welke men had weten te vergaren, sprak de hoop uit, dat er in de komende dagen veel hout gegooid zou worden en verzocht daarna de voorzitter van de Tilburgse Kegelbond, de heer Franken, het concours te willen openen. Deze sprak als zijn overtuiging uit, dat deze wedstrijden voor de volle honderd procent zullen slagen, om dat men van de Kaatsheuvelse ke gelclubs nog nooit anders had mee gemaakt. Hij verwacht ook, dat er veel hout gegooid zal worden, aan gezien dit het eerste concours is van het nieuwe seizoen, en de diverse kegelaars en kegelaarsters dus als het ware staan te popelen om in actie te komen. Bovendien zal de prachtige collectie prijzen deze ani mo nog extra aanwakkeren. Hij hoopte dat „Alles of Niks" na af- Zouden we nu nog over de ontwikkeling en 't bestaan van de St. Jozefparochie over de eerste 25 jaren moeten uitwijden, dan zou dit relaas niet alleen de hele „Echo" in beslag nemen, maar dan zou het program van het te vieren zilveren feest er totaal bij moeten inschieten. Nu beperken wc ons daarom tot het laatste en tevens voornaamste van de hele 25-jarig-bestaans- viering. We laten daarom aan al onze le zers over om na het doorlezen van dit ver slag te beoordelen dat er in de St. Jozef parochie op 3 en 4 oktober wis en waar achtig feest gevierd zal worden. En al zal dit feest zich uiteraard beperken binnen de grenzen van de eigen parochie, het staat vast dat de vele bezoekers van de naburige parochies en zelfs daarbuiten de feestelijk heden zullen bijwonen en zelfs meebeleven. Speciaal de organisatie van de buiten kerkelijke festiviteiten is groots opgezet en bevat feestelijkheden waarvan de een al at tractiever is dan de ander. We zullen alle onderdelen hier in hoofdlijnen de revue voor U laten passeren. KERKELIJKE VIERING. Het hoogtepunt van de binnen-kerkelijke viering is het Parochie-triduum, dat o.l.v. j de welbekende Pater Bosco, Capucijn, zal staan. Dit triduum vangt donderdag 1 oktober aan en duurt tot zondagmorgen. Op donderdag, vrijdag en zaterdagavond wordt om kwart vóór negen een H. Avond mis opgedragen, welke geleid zal worden door Pater Bosco, die vanzelfsprekend ook de predikatie houdt. 's Morgens om half 8 leidt Pater Bosco de H. Mis, welke bestemd is voor de school kinderen en diegenen welke de H. Avond mis niet kunnen meevieren. Bij de avond-oefening wordt verwacht dat alle gezinnen zo goed mogelijk verte genwoordigd zullen zijn. Tijdens deze dagen is er gelegenheid tot biechten van 6 tot 8 uur 's avonds en voor en na de H. diensten. Zondag 4 oktober wordt dit triduum ge sloten met de Solemnele Hoogmis welke 's morgens om 9 uur aanvangt. Het is te vens en vooral bedoeld als bijzonder dank offer voor de genaden welke onze parochie in de voorbije jaren heeft verkregen. In deze Hoogmis houdt Pater Bosco zijn feest- predicatie. Verder is deze H. Mis met volkszang en zullen de stichter Pastoor F. de Klijn en twee priesterzonen van onze parochie assisteren. Moge iedere parochiaan zich bijzonder rekenschap geven van de waarde van deze kerkelijke viering, waarvan het succes een fundamentele grondslag moet zijn van een geslaagde buiten-kerkelijke viering. De kinderspelen bevatten diverse inte ressante onderdelen en worden onder lei ding van de Broeders van Liefde gehouden eveneens op en om het parkeerterrein. Meer bijzonderheden hierover zal de jeugd U wel via de deskundige leiding nog deze week verschaffen. Om 4 uur grote gekostumeerde Voetbalwedstrijd, ofwel groot Openlucht Variété, gepresenteerd door St. Jozef Veteranen. Deze wedstrijd zal ongetwijfeld het hoog tepunt van de zaterdag worden en daarom een massa-belangstelling naar het sportveld van de v.v. DESK trekken. Ieder die getuige wil zijn van een koste lijke voetbalpartij houde deze middag vrij. De entree is belachelijk laag en is voor vol wassenen 25 ct. en kinderen 10 ct. Alle oude bekende voetbal-rotten van vroeger en nog andere bekende artisten ver lenen hun medewerking hieraan. En we ga randeren de bezeoekers dat tijdens deze presentatie de lachspieren danig op de proef zullen worden gesteld. Deze wedstrijd staat onder leiding van de overbekende heren J. v. d. Kaa en J. Pooters, wat alleen een waarborg inhoudt. Scheidsrechter is de heer Fr. Timmers, welke geassisteerd zal worden door twee deskundige grensrechters n.l. het duo Bert van Rijswijk en Franske Montee. Ook de EHBO zal niet ontbreken en de KRO zal voor de bezoekers zeer waar schijnlijk een ooggetuige-verslag verzorgen. Om 4 uur voorstellen der elftallen en spelen der volksliederen. De elftal-opstellingen zullen vooraf nog bekend gemaakt worden. Prijsuitreiking direct na de wedstrijd. Tussen 5 en 6 uur zal de finish van de Bromfiets- en Auto-rally plaats vinden. Zondag 4 oktober. FEESTELIJKHEDEN BUITEN DE KERK. De feestelijkheden buiten de kerk vangen zaterdagmiddag 3 oktober aan. Als extra bijzonderheid hiervan zij vermeld, dat de financiële opbrengst van al deze festivitei ten bestemd zijn voor onze missionaris Pa ter van Beek. Zaterdag 3 oktober 2 uur Start Bromfiets- en Auto-rally. Alle festiviteiten van zaterdag spelen zich of op of rond het parkeerterrein van de Ef- teling aan de Dr. Schaepmanstraat. Aan de ze rally kan vanzelfsprekend iedereen, dus ook niet-parochianen meedoen. De organi satie is in handen van de heren L. Mathijs- sen, J. Hauwéé, A. van Veldhoven en L. van Beek. Er is tot aan de start nog gele genheid tot inschrijven, dit in tegenstelling met eerder verschenen berichten. De orga nisatie heeft voor een waardevolle prijzen- schat gezorgd en een uiterst interessante oriëntatierit uitgezet. Het inschrijfgeld dat resp. f 2 en f 5 bedraagt, gelieve bij in schrijving te worden voldaan. De gem. snel heden zijn resp. 15 en 30 km, waardoor iedere leek in de gelegenheid wordt gesteld deze rit met succes te beëindigen en daar mee een aangename middag zal hebben. De prijsuitreiking zal zondagavond ge schieden tijdens het slot-festijn in het groot restaurant van De Efteling. 2.30 tot 4 uur Kinderspelen. Vanzelfsprekend wordt de jeugd en meer nog de schoolgaande, niet vergeten. Van 1.30 tot 5 uur: Optocht van de diverse Straten, buurten en vereniging uit de parochie. Tijdens deze optocht, vertoning van een grote verscheidenheid aan programma's. Zondagmiddag start vanaf het Wilhel- minaplein om half twee een enorme optocht welke is samengesteld door alle buurten en verenigingen uit onze parochie. In de trant van de vroeger zo succesvolle TBC-optochten zullen deze groepen kris kras door de parochie trekken en overal hun programma's vertonen. Deze optocht zal een grote manifestatie worden van onze parochiële eensgezindheid, samenwerking en hulde aan onze geestelijke leiders. Niet minder dan 35 groepen nemen hier aan deel en ieder zal natuurlijk zijn uiterste best doen een program of uitbeelding te presenteren waarmee een van de vele prij zen veroverd kan worden. De beoordeling der groepen zal geschie den door een terzake dskundige jury, welke naast onze beide pastoors F. de Klijn en Simkes, bestaat uit mej. Gedden, directrice van de huishoudschool en de heren P. Bor sten en J. Diender, directeur van de Efte- ten. Hij verdient dit reeds bij voorbaat, want hetgeen hier door groepen van pa rochianen is verwezenlijkt, is werkelijk fan tastisch. De diverse onderwerpen welke worden uitgebeeld, zijn vaak zeer genieus bedacht en zullen natuurlijk op zeer komi sche wijze aan het publiek worden gepre senteerd. Iedereen houde dus speciaal die zondagmiddag vrij om getuige te zijn van een fantastisch schouwspel. 's Avonds van 8-12 uur groot slot-festijn, in het restaurant van de Efteling. En omdat bij een waardig feest een waar dig slot behoort, hebben de organisatoren voor een slot-festijn gezorgd dat zijn weer ga niet zal vinden. In een even waardige omgeving van het natuurpark de Efteling zal in het groot restaurant deze slot-manifestatie worden gehouden. Alle parochianen boven de 18 paar worden in de gelegenheid gesteld hieraan deel te nemen.In de eerste plaats Is de toegang hiertoe geheel gratis. Maar als 2e bijzonderheid zij vermeld, dat de di rectie van het restaurant zijn zeer gewaar deerde medewerking verleent, door de prij zen zodanig te verlagen, dat werkelijk ieder een, maar dan ook iedereen, aan dit slot- festijn kan deelnemen. De prijzen van de normale consumpties zijn voor deze avond gesteld op 50 ct. met bedieningsgeld inbe grepen. In de benedenzaal zal het gerenommeer de Cabaretgezelschap van Peter Nobino uit Rotterdam voor een variété-program zor gen, dat iedereen tot het sluitingsuur aan genaam zal bezighouden. In de bovenzaal is gelegenheid tot dan sen, waar de muziek verzorgd zal worden door het bekende Kaatsheuvelse Revue- Orkest o.l.v. W. v. d. Velden. Tijdens dit festijn worden de prijzen uit gereikt aan de winnaars van de beide ral ly's en de beste groepen van de feestelijke optocht. Ten aanzien van deze slot-avond zijn nog als bijzonderheid vermeldt, dat voor deze avond reeds van tevoren kaarten kunnen worden afgehaald aan de huisadressen van de leden van het feestcomité. Gezien zelfs het Efteling-restaurant n.l. niet onbeperkt is in zijn ruimte en om dus zodoende teleurstellingen te vooikomen, kan men op deze adressen van maandag tot en met donderdagavond kaarten bekomen, met deze beperking dat tot dan niet meer dan 2 kaarten per gezin worden verstrekt. Van vrijdag tot zondag kunen eventueel overgebleven kaarten door iedereen, dus ook door niet-parochianen worden afge haald. Dat het zover zal komen, betwijfelt het feestcomité echter ten sterkste, gezien de enorme belangstelling die er nu reeds in onze eigen groeperingen bestaat. Ook de medewerkenden dienen van tevoren voor plaatsbewijzen te zorgen. Het feest-comité bestaat uit het actie comité van het Jeugdhuis, n.l. Kap. Verha gen, G. Pepping, W. Soeterboek, C. Steen-, bergen, aangevuld met de heren J. Groot- swagers en C. Wartenberg. En omdat bij een feest een goed feest lied hoort, dat deze dagen door iedereen gezongen zal worden, heeft het comité de ling. Om 5 uur komen alle groepen tezamen heer Henk Vis bereid gevonden een goede het Dr. Ariënsplein, waarna tot 6 uur schlager te maken, waarvan het refrein als op in de richting en op het Wilhelminaplein het groot défilé plaats vindt voor de kerkelijke autoriteiten en de jury. De plaatselijke har monie-korpsen en misschien ook de beide korpsen uit Loonopzand zullen dit défilé be geleiden. De opbrengst van de tijdens de optocht gehouden collecte is eveneens bestemd voor onze missionaris Pater van Beek. Dit défilé trekt via het Wilhelminaplein naar de van Heeswijkstraat - Gasthuisstraat en Leo Xlll-straat, waarbij op het dr. Ari- ensplein de ontbinding zal plaats vinden. Tijdens de optocht wordt in café 't Ho- ventje het Kaatsheuvelse Filmjournaal 1958 vertoond, wat een puur Kaatsheuvelse ver-, toning van plaatselijke al of niet bezoldigde medewerkers is. Te beginnen om 1 uur vindt om het half uur een voorstelling plaats. Entreeprijs vol wassenen 25 ct. en kinderen 10 ct. ledereen moet dit gaan zien, want er is een gerede kans om zichzelf op het witte doek te zien. De bonte en kleurrijke optocht zal on getwijfeld een enorme belangstelling genie- volgt luidt Cheerio - Cheerio Vandaag gaat het allemaal zo, Leve 't Hoekske, de Heikant en 't Plein Het is de parochie van Simkens en Klijn. En zo zijn we hier allen vergaard Want feesten dat is nu wel waard: De Jozef-parochie - dat weet ieder Jochie, Zo is er maar één op deez' aard. Mogen de weergoden de organisatoren en medewerkenden ook voor 3 en 4 ok:obcr nog goed gezind zijn, dan zal het Zilveren Parochiefeest van „St. Jozef" volkomen slagen en zal het succes ervan een gedegen grondslag zijn voor een nog eensgezinder voortbestaan van onze gemeenschap. Men beware en raadplege goed de dezer dagen bezorgde programma's, opdat nie mand iets zal missen en iedereen zoveel mogelijk luister zal bijzetten aan dit bijzon dere feest. Met tot slot een laatste verzoek van: „Op 3 en 4 oktober vlagt natuurlijk de hele parochie", willen we dit relaas be sluiten. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. loop met genoegen op dit concours zal kunnen terugzien, wenste alle deelnemers (sters) veel gezellige da gen toe en verklaarde vervolgens het concours voor geopend. De stand van het concours op zondagavond was: Klasse A 5-tallen: 1. Alles Om 304 p., 2.DeNatteSpons 296 p., 3. Zet 'm Op 294 p. 3-tallen: 1. Alles Om 2 169 p., 2. De Natte Spons 164 p., 3. Zet 'm Op 149 p., 4. Alles Om 3 145 n. Vrije baan: M- Kemmeren 8 x 45 J. Heijs 2 x 45, 2 x 44, 1 x 43. I. Hettema jr. 1 x 45, 1 x 44, 1 x 43 2 x 42. J. Schalken 1 x 45, 1 x 44. 1 x 43. Th. v. d. Linden 1 x 45, 1 x 44, W. Musters 1 x 45, lx 43, R. Smulders 1 x 45, 1 x 42. H. Vis 1 x 45, 1 x 42. M. Vesters 1 x 45. H. Boons 1 x 44, 1 x 43, 1 x 41. A. v. Luxemburg 1 x 44, 1 x 42, 2 x 41, 3 x 40. A. Verhoeven 1 x 44, 1 x 40. K. Vesters 1 x 44, 1 x 39. I. Hettema 1 x 44. J, Schagen 1 x 42, 1 x 40. A. van Boxtel 1 x 42. F. Schalken 1 x 41 1 x 39. P. Kooien 1 x 41. F. Kooien 1 x 41. W. den Teuling 1 x 40 GROOT RIKCONCOURS. De kaartvereniging „Tot Onderlinge Vriendschap" gevestigd in zaal Vermeulen, is voornemens een groot rikconcours :c hou den op zaterdag 3 oktober a.s. Gezien de toenemende animo, die er in Loonopzand bestaat voor het kaartspel, wordt er grote deelname verwacht. 'T ONGEVAL AAN DE KASTEELLAAN. Naar wij uit goed ingelichte bron verne men is de motorrijder v. G., die bij het on geluk aan de Kasteellaan op zondag 20 sep tember betrokken is geweest en in het Eli- sabethsziekenhuis te Tilburg is opgenomen, thans aan de beterende hand. Zulks in te genstelling met de berichten, die verklaren dat hij zou zijn overleden. Mej. S. gaat eveneens goed vooruit. DENKT U ER TOCH ZEKER WEL AAN? Wij vroegen U er wel degelijk rekening mee te houden. Ja, met de EHBO-zondag op 11 oktober a.s. Doe het beslist, U zult er geen spijt van hebben, want op die dag zal voor iedereen in ons dorp wat geboden wor den. Het is deze keer eens geen eerste hulp, maar wel iets waar iedereen van kan pro fiteren. Het volledig programma volgt spoe dig; houdt de courant mee bijl TOPCONFERENTIE OVER BERLIJN. Kroestsjef heeft zijn Amerikaanse reis besloten met 'n openhartig ge sprek met president Eisenhower in Camp David, het buitenverblijf van de Amerikaanse president. Het voor naamste resultaat van deze bespre king was de overeenkomst om de onderhandelingen ove rde toekomst van West-Berlijn te hervatten. Deze overeenkomst zal uiteraard nog moeten worden goedgekeurd door de andere betrokken partijen. Ver der zegt het communiqué, dat de beide regeringen alles in het werk zullen stellen om de ontwapenings kwestie niet met geweld maar door vreedzaam onderhandelen geregeld moeten worden. In welingelichte kringen acht men een topconferen tie mogelijk en zelfs waarschijnlijk nog voordat Eisenhower Rusland zal bezoeken. Verder zegr het communiqué dat de discussies vriendschappelijk en vruchtbaar zijn geweest. EX-MINISTER WITTE BURGE MEESTER VAN EINDHOVEN. Met ingang van 18 okt. a.s. is tot burgemeester van Eindhoven be noemd de oud-minister van Volks gezondheid en Bouwnijverheid ir. H. B. J. Witte. if i n TYPHOON TEISTERDE JAPAN. In het afgelopen weekeinde is Ja pan geteisterd door een enorme typhoon. Het was de vijftiende or kaan, die Japan in dit seizoen van typhoons heeft gekend. De typhoon, die de codenaam „Vera" kreeg trok van Midden-Japan naar het eiland Honsjoe en daarna naar Hokkaido. Er zijn tot nu toe reeds meer dan 800 doden geteld; meer dan 800.000 mensen zijn dakloos en het aantal gewonden is de 4000 al gepasseerd. Er worden op het ogenblik nog on geveer 1500 mensen vermist. Door de enorme vloedgolf welke er ont stond, werden 400.000 ha. land over stroomd, zodat van de rijstoogst 150.000 ton is verloren gegaan. Op zee werden ongeveer 2200 vissersbo ten door de storm vernield.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7