WAALWIJK FILMJOURNAAL Musis Sacrum Luxor 't Gaat nog al ver in ons lieve landje B0KKEP00TJES GERO cassettes Stassar Waalwijk 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 OKTOBER 1959 10 ZONDAGSDIENST ADTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 10 en zondag 11 oktober Arts l)r. v. Daal. Apotheek Gecrs. Drogisterij M I O C H N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 11 oktober 1959. 10 uur I)s. L. Schellevis. bediening Heilige l)oop. Gezinsdienst met de kinderen van de Zondagsschool. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 11 oktober 1959. 10 uur v.m.: Ds. J. Vink. Voorbereiding H. Avondmaal. 2.30 uur n.m.Ds. J. Vink. N. II. KERK BAARDWIJK. Zondag 11 oktober 1959. 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. WAALWIJK BOUWT PROPAANGAS- INSTALLATIE. NU 88 ct per 250 gr. erings VOORTDURENDE ARBEIDS TEKORTEN IN GEWEST WAALWIJK. Dc tekorten, welke zich gedu rende de laatste maanden op de arbeidsmarkt in 't gewest Waal wijk hebben gemanifesteerd, heb ben zich in dc loop van de maand september voortgezet. De totale vraag steeg namelijk van 726;per ultimo augustus tot 744 per einde september. Deze stijging werd vooral veroorzaakt door schoen en lederindustrie, waarbij dc vraag steeg van 452 tot 480, en door de landbouw, die een vraag- stijging opleverde van 1 lot 44. In de bouwnijverheid zakte de vraag van 76 naar 50, terwijl dc me taalsector constant bleet, n.l. 04. De werkloosheid in het gewest liep terug van 203 to 196. Bezien we elk der rayons af zonderlijk, dan komen wc voor bet gewest Waalwijk per einde september tot een werkloosheids cijfer van 91 (79 per einde aug.), terwijl de vraag 439 (482) be droeg. In het rayon Almkerk was bet werkloosheidscijfer per einde sept. 71 (79), waartegenover een vraag van 100 (70) stond. In bet rayon Dongen werd een werk loosheidscijfer van 34 (35) geno teerd en een vraag van 205 (174). Het gewest Waalwijk vertoon de ook* over september weer ver uit bet laagste werkloosheidscij fer, n.l. 9 pro mille. Voor bet ray on Waalwijk was dit cijfer even evens 9, voor Dongen b]/2 en voor Almkerk 11. Na bet gewest Waal wijk volgen Tilburg en Eindho ven met 12, Roosendaal met 13, Breda met 19, Den Bosch met 23 en Helmond met 24. Het provin ciaal gemiddelde bedraagt 16, bet landelijke 18. In bet rayon Waalwijk namen de spanningen in de schoen- en derindustrie iets af hetgeen blijkt uit de vraag, die daalde van 337 per einde aug. tot 334 per ultimo september. Ook is de laatste maanden de uitgaande pendel toegenomen. Deze stijging vindt zijn oorzaak in het feit, dat meer mensen bui ten Waalwijk naar een beroep moeten gaan zoeken alsmede ten gevolge* van de omstandigheid dat veel mensen, die in Waalwijk een huis hebben gekocht, elders werkzaam zijn. Deze stijgende pendel deed zich vooral voor in de metaal- en dienstensector. WAALWIJKS ORKEST DOET BEROEP OP BEDRIJFSLEVEN. Het bestuur en de leden van liet Waalwijks Orkest, alsmede de stichting „Vrienden van het Waalwijks Orkest" hebben mid dels een circulaire een beroep ge daan op het Waalwijkse bedrijfs leven. In deze circulaire wordt gezegd dat Waalwijk sedert een aantal jaren een amateur-sym/phonic- orkest bezit, dat op dit moment een 35-tal enthousiaste leden telt en onder leiding staat van de beer J. Plinsinga, lid van Het Brabants Orkest. Het bezit van een dergelijk or kest mag zowel voor plaats en streek van culturele betekenis worden genoemd en bet bandha ven er van vraagt dan ook bijzon dere inspanningen. Het is echter ondanks 't royale subsidie van bet Waalwijkse ge meentebestuur niet mogelijk ge bleken een sluitende begroting te krijgen, zodat bet voortbestaan van een waardevol bezit een eigen orkest voor de Langstraat door financiële moeilijkbeden wordt bedreigd. De belangstelling voor de concerten van het Waal wijks Orkest is telkens weer een teleurstelling, zodat de uitvoerin gen steeds weer tekorten opleve ren. Met een tweeledig doel richten daarom bestuur en ieden van het Waalwijks Orkest en de stichting „Vrienden van het Waalwijks Orkest" de volgende verzoeken tot bet Waalwijkse bedrijfsleven: a) het stimuleren van het con certbezoek door een aantal plaat sen beschikbaar te stéllen aan medewerkers uit elk bedrijf; b) het afnemen van een aantal plaatsen tegen een vaste jaarlijk se bijdrage. Men hoopt hiermee in bredere kring belangstelling te wekken voor de uitvoeringen van het Waalwijks Orkest en aldus een blijvende biklrage te leveren tot de culturele ontwikkeling van de streek. We kunnen alleen maar hopen dat deze actie voor 100 zal sla gen. Zaterdag 10 oktober a.s. is er in het Gemeenschapshuis weer een dansavond. De muziek zal daarbij verzorgd worden door een van de bekende Instuiforkesten. WILLY ALBERTI KOMT NAAR WAALWIJK. Nederlands grootste radio-artist beeft zondag 18 oktober vrij ge maakt voor een optreden in Waalwijk*in de zaal van de Nijs. Willy Alberti is zojuist terugge keerd van een grote tournee door Italië, waar hij ook voor dc tele visie is opgetreden. Natuurlijk zingt bij in Waalwijk ook zijn grootste radioscblagers o.a. ,.Pio- ve", „Li-per li" en natuurlijk „Una Marcia in Fa"; dit laatste beeft bij pas bier in Nederland gezongen voor dc televisie teza men met Doms (Tom Mandors). Het programma is getiteld: „Eens lekker lachen". Als men liet programma zo eens verder bekijkt, geloven wij dat de titel er gerust zijn mag, want als confe rencier treedt niemand minder op dan Frans Vrolijk, Nederlands grootste radio-conferencier. Ver der nog bet optreden van Cora Ville, radio-cabaretière, die sa men met Frans Vrolijk enkele leuke schetsen brengt. Dick Har- ris is ook van de partij met zijn prachtige ballonnen show. Elke bezoeker ontvangt een foto met handtekening van Willy Alberti en elke 100ste bezoeker ontvangt een gratis gramofoonplgat van Willy Aluerti. Voor verdere bijzonderheden zie advertentie volgende week. R.K. EHBO HIELD PARAAT HEID SOEFENING De Waalwijkse r.k. EHBO hield onlangs in de Baardwijksestraat 'n paraatheidsoefening, welke in alle opzichten zeer geslaagd mag wor den genoemd. Er waren drie ernsti ge verkeersongevallen te behande len, namelijk: een open onderbeen fractuur, een schedelbasisfractuur en een inwendige bloeding. Een drietal vrijwilligers had zich voor deze oefening beschikbaar gesteld en dank zij de nodige hoeveelheid schmink zagen ze er griezelig echt verongelukt uit. De r.k. EHBO-ers kweten zich voortreffelijk van hun taak en ook de omwonenden speel den mee door hun woning spontaan voor de gewonden open te stellen. Ook de gemeente droeg haar steen tje tot het welslagen van deze oefe ning door de ziekenauto beschik baar te stellen. Natuurlijk werden er wel enkele praktijkfoutjes gemaakt en hier over werd na de oefening gezellig nagepraat in café van Cromvoirt onder de deskundige leiding van dr. van Rooy. DE HOBO-ZAKEN GAAN FEESTVIEREN. Onder dit motto gaan de bij de Coöp. Inkoop Vereniging St. Ho mobonus G.A. aangesloten zaken de kopers veel goed nieuws bie den. iDt feest is op maandag j.l. ingezet met de opening van de nieuwbouw te Rotterdam. Zo ligt in het hartje van Rotterdam nu Ncerlands grootste inkoopcentra le hij het publiek beter bekend onder de naam HOBO. Deze coöperatie werd gesticht op 17 oktober 1913 in combinatie met 8 Rotterdamse collega's. Uit breidingen volgden in 1916. 192!), 1922, 1926, 1939 en de laatste had dan maandag j.l. plaats. Deze Coöp. is werkzaam over de gehe le textielsector, t.w. stol'fen. huis- houdgocderen, tricotages, linge rie en kousen, dames-, beren- en kinderconfectie, kleinvak en wo ningtextiel. Zij verleent baar be middeling bij transacties, zij or ganiseert ten dienste van de in koop en zij is aangestoten bij de internationale verenigingen en combinaties op dit terrein. Het ledental bedraagt 430 met 595 aangesloten zaken. 1 iets over de nieuwbouw. Na dat op 20 januari 1958 de grond werkzaamheden begonnen, is nu op 5 oktober bet gebouw geheel klaar gekomen, vier maanden vóór dè geplande datum. Het grondoppervlak is nu 3700 m2., waarvan 110 in2. bestraat is. Ge beid werden 555 bouten palen en 178 betonnen palen. De totale vloeroppervlakte is 8200 m2., met een inhoud van 31600 m3„ waar bij is inbegrepen een beurszaal en een toonzaal. De nieuwbouw is opgetrokken uit beton, staal en glas. in bet trappenhuis bevinden zich 4 gebrandschilderde ramen van Joep Nicolas. In de bestuurs- zaal bevindt zich een wandtapijt, ontworpen door mevr. Bouhuijs- Klaassen en uitgevoerd door We verij De Knipscheer te Laren. Een staf van uitnemende mede werkers heeft dit prachtige ge bouw gemaakt tot een hypermo dern zakenpand. HOBO is op textiel een begrip geworden. Met deze nieuwbouw beschikt deze coöperatie over een accomodatie, die uniek is op het gebied van bet centrale inkoop wezen. Nog beter dan voorheen kan zij nu de belangen van de middenstander en dc consument dienen, omdat op allerlei gebied specialisten in deze coöperatie werkzaam zijn. Deze uiteenzetting komt ten goede aan de aangesloten zaken, waarvan er diverse zijn gevestigd in en buiten Waalwijk. De consu ment kent deze HOBO zaken als van ouds. Een zeer oud spreek woord zegt: „Als wij niet tesa- men hangen, worden wij ieder apart gehangen", en dit beeft be trekking op de voordelige gecom bineerde inkoop, zowel voor de middenstander als de klant zelf. In dit blad vindt u elders een avertentie betreffende deze HO BO zaken, waarnaar wij gaarne verwijzen. Met de opening van baar nieuw ste aanwinst zijn veel mensen ge baat. BARAKCONCOURS. In verband met bet 40-jarig be staan van de Spaarvereniging De Vriendenkring, gehuisvest in ca fé Sportzicht van dhr. A. Kroot, belooft bet traditionele barak concours, hetwelk dit jaar op 10, 11, 24 en 25 oktober en 7 en 8 no vember a.s. telkenmale om 8 uur 's avonds gehouden wordt, iets bijzonders te worden. Het bestuur van de jubilerende vereniging hoopt zich dan ook te mogen ver beugen in een massale deelname van de vele biljartliefhebbers van Waalwijk en omgeving. AUTOSHOW Het Automobielbedrijf „De Lang straat" N.V. zal vanaf vandaag tot en met zondag a.s. een grote Ford show houden in De Gecroonde Leersse. Naast de bekende Ford- produkten brengt deze show ook werelds grootste kleine wagen, de geheel nieuwe Ford Anglia en te vens de geheel nieuwe Taunus-serie. Deze show is dagelijks geopend van 10 tot 22 uur. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie. DE INSTUIF. Dc Instuif mag zich ook dit jaar weer in een grote belangstel ling verheugen. Na drie instuif- avonden is bet ledental de 300 ruim gepasseerd. „MARDI GRAS" Pat Boone als cadet aan de mili taire academie van de Amerikaanse staat Virginië, waar hij met enkele kameraden wordt afgevaardigd naar de grote carnavalsparade in New Orleans. Bovendien wordt hij win naar van een grote verloting onder cadetten en „wint" daarmee het filmsterretje Michelle Marton (Christine Carere), d.w.z. hij mag op kosten van de academie een avondje met haar uit in grootse stijl. Natuurlijk verloopt de ont moeting met Michelle heel anders dan verwacht was en daaruit ko men weer de nodige vermakelijke moeilijkheden uit voort, waarbij overigens naar hartelust gedanst en gezongen wordt. En het eind van het verhaal is natuurlijk, dat Pat en Michelle een charmant jong paar vormen. Behalve door Pat Boone wordt in deze sprankelende film ook gezon gen door Tommy Sands en Gary Crosby. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang alle leeftijden. „DE VLIEG" Wie over een flinke dosis sterke zenuwen beschikt en van griezelen houdt, moet niet verzuimen deze film te gaan zien. Middelpunt van deze sterke griezelstory is een man met de kop van een vlieg of zo men wil een vlieg met het hoofd van een man. Hoe dit monster in de wereld is gekomen, vertelt het verhaal ook en ten slotte schijnt iedereen er 'n nachtmerrie van te krijgen, zelfs de inspecteur van politie. Meer willen wij u van deze boeiende griezelfilm niet vertellen, maar ijzingwekkend is het allemaal wel. In de hoofdrollen Al Hedison, Pa tricia Owens, Vincent Price en Her- bert Marshall. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. Onder de titel „Opmars naar de galg" zal er binnenkort in Ne derland een film uitgebracht worden, die het Neurenbergs pro ces als hoofdpersoon heeft. Dit beroemde en beruchte proces tegen de achtergrond van een ingestort Europa, samengesteld uit journaals en authentieke opnamen, zal menige bezoeker trekken. Herman Goering in de beklaagdenbank, naast Rudolt Hess tijdens het Neurenbergs proces. „DE FAMILIE TRAPP IN AMERIKA" Deze gezellige en prettige film vertelt de belevenissen van het in middels populair geworden gezin Trapp, dat zich zingend een toe komst verovert in het land der gro te mogelijkheden. De eerste film over de Trapp-fa- milie eindigde met de toelating van vader en moeder Trapp en hun ze ven kinderen in de Verenigde Sta ten, waar zij als de zingende fami lie Trapp aan de kost trachten te komen. Het ziet er aanvankelijk niet naar uit dat dit een succes zal wor den en op een gegeven ogenblik zit er niets anders voor het gezin op dan terug te keren naar Europa. Zij nemen tijdelijk hun intrek in een armoedige woning in de neger- wijk Harlem en door een toeval ko men zij in contact met de echtgeno te van een miljonair en deze ont moeting betekent een ommekeer in het leven van de familie Trapp. Zij oogsten het ene succes na het an dere en ten slotte krijgen zij een permanente verblijfsvergunning voor de Verenigde Staten. Ook dit tweede deel is een ge zellige en onderhoudende familie film geworden, waaraan men en kele prettige uren kan beleven. Onze lezers kennen mogelijk bet verbaal reeds, wat de chef van dc AVRO televisiedienst, de heer Siebe van der Zee, een zeer geziene figuur voor de televisie, is overkomen. Hij zat in nrivé gezelschap met zijn gehele familie in een restau rant en in een gesprek met z'n zwager had bij een minder waar derend oordeel over de socialis ten geveld men zou zeggen dat is ieders goed recht in een parti culier gesprek. Maar iemand beeft dat gesprek opgevangen en dat doorgegeven aan een blad dat daarvan gaarne gebruik maakte. De AVRO liet Siebe van dei- Zee zijn excuses aanbieden, plaat ste hem zelf op non-actief, wat wij en ook anderen al lieel onbe grijpelijk vinden; ook de Volks krant hekelt deze affaire onder de titel „Onbetamelijk" in de vol gende bewoordingen. Stel u eens voor: in een restau rant zit tijdens een verjaardags- dincetje een mijnheer met zijn zwager wat te praten, zijn moe der en schoonmoeder zitten er bij, zijn vrouw en schoonzuster. Een opmerking springt er even enkele meters ver tussen uit. Ie mand in 't gezelschap zegt „sst! En de mijnheer zegt: „Dat mag gerust iedereen boren!" En bet is voorbij. Enkele dagen later ver schijnt de opmerking, als een pla gerig prikje van een kronikeur die om een pikant stukje verlegen zit met een half verontschuldi gend: „Kom, ik zal hem es een In de hoofdrollen Ruth Leuwe- rik, Hans Holt en Josef Meinrad. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang alle leeftijden. ,,'s NACHTS KWAM DE DUIVEL Dit filmverhaal speelt zich af in de oorlogszomer van 1944 in het steeds verder naar de afgrond rol lende Duitsland. Een serveuse wordt vermoord gevonden in de kelder van haar huis en de verden king valt op de S.A.-man Willi Keun. Politiecommissaris Kersten stelt echter vast dat Keun niet het type man is voor een dergelijke moord. Samen met de S.S. Grup; penführer Rossdorf ontmaskert hij de debiel Bruno Lüdke als moorde naar, die meer dan 80 moorden op zijn geweten blijkt te hebben. Bij de hoogste nazi-instanties valt deze ontdekking echter helemaal niet in goede aarde en men voelt er niets voor dat het publiek aan de weet komt, dat er onder het nazi-regiem een lustmoordenaar 11 jaar rustig zijn gang heeft kunnen gaan. Daar om moet het hoofd van de onschul dige Keun vallen, terwijl Lüdke m alle stilte wordt geliquideerd. Poli tiecommissaris Kersten wordt naar een gevaarlijke sector aan het front gestuurd. Een film, die een schril licht werpt op de duistere praktijken van het Hitler-regime. In de hoofdrollen Mario Adorf, Claus Holm, Hannes Messemer en Annemarie Düringer. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. Landbouw STOPPELREWERKING EN BEMESTING. Nu de oogst grotendeels is bin nengehaald, liggen de akkers pleziertje doen" in een oplage van 300.000' De mijnheer wordt ont maskerd als het hoofd van de te levisie-dienst van de AVRO, het restaurant is bet Delta-botel in Vlaardingen. In Omroepland breekt een bur geroorlogje los. De speldcprik wordt een soort slagzwaard. En de bron? Die blijft anoniem. Een verslaggever, een kelner, de co lumnist zelf? Wie zal het zeggen? De AVRO schrijft nerveus ex cuses stelt het hoofd van de te levisie-dienst gedeeltelijk op non- actief, laat hem dan weer voor de camera's, dan weer niet, en slaakt allerlei emotionele kreten. De bezadigde Nederlander, die reeds liet gevoel bad dat een be paald soort roddel-journalistiek in Nederland de kop begint op te steken, ergert zich grondig en te recht. Laten we volstaan met te constateren dat als in ons land alle privé-opmerkingen in restau rants tegenover zwagers gemaakt in de openbaarheid gegooid worden, de werkloosheidscijfers schrikbarend zullen stijgen. Het zou goed zijn als de AVRO en de VARA overgingen tot de orde van de dag; de 'goed articulerende tv- man hard doorwerkt en voortaan uitkijkt waar hij de jarige groot moeder van zijn kinderen even tracteert; en 'de columnist van bet Vrije Volk zich eens bezint op wat 'in de goede zeden der Ne derlandse journalistiek betame lijk is en wat niet. weer klaar om de noodzakelijke stoppelbewerkingen (ploegen, eg gen. cultivateren) te ondergaan. Aan de bemesting van de grond wordt bierbij echter nog veel te weinig aandacht geschonken. Hieraan denkt men vaak pas als de winter voorbij is. Tegen deze foutieve gedachten- gang moet echter met klem wor. den gewaarschuwd. Wat reeds nu in de herfst aan bemesting kan en moet worden gedaan, dient ook werkelijk te worden uitge voerd. Een 'tijdig toegepaste be mesting geeft uiteindelijk 't bes te financiële eindresultaat. In de eerste plaats dient de aanwezige stalmest te worden uitgereden en op doelmatige wij ze op de akkers te worden ver deeld en ondergebracht. Stalmest bevordert de structuur en stimu leert het bacteriënleven van de grond. Vervolgens vraagt een Tho- masmeelbemesting thans reeds sterk de aandacht (fosforzuur, kalk) en daarnaast in vele geval len de bemesting met kalizouten, die met bet Thomasmeel kunnen worden gemengd en in één gang uitgestrooid (werkt arbeidsbe sparend Juist een „geleidelijk aan" wer kende meststof als siakkenmeel kan door de verschillende grond bewerkingen goed door de bouw- voor worden verdeeld, hetgeen de werking van deze meststof ten goede komt. Men heeft nu veelal meer gele genheid om de fosfaat- en kalibe- mesting toe te passen dan in de reeds zo druk bezette voorjaars maanden. En vergeet u vooral niet dat de prijzen van de mest stoffen nu lager liggen dan in t voorjaar. Fel. 3071. Grotettraat 327, Waalwijk Als aanvulling op mijngaslevering. In zijn vergadering van gisteravond heeft de gemeenteraad van Waalwijk beslist over de gasvoorziening in de gemeente. De in 1948 en 1949 met de Staatsmijnen in Limburg gesloten overeenkomsten liepen op 31 december 1958 af. In afwachting van het resultaat van een aanhangig gemaakt onderzoek ter beshwe- ring van de onderscheidene mogelijkheden van gasvoorziening, was het op genoemd tijdstip noodzakelijk een voorlopige rege ling te treffen, teneinde de gasvoorziening voor de tijdsduur van bedoeld onderzoek te waarborgen. Op verzoek van het gemeentebestuur werden de Staatsmijnen bereid gevonden, om een overgangscontract met onze ge meente af te sluiten, hetwelk de levering en berging van gas behelst tot 1 oktober Het ingestelde onderzoek heeft uitgewe zen, dat de toekomstige gasvoorziening van Waalwijk op de navolgende wijzen kan plaats vinden a. door vernieuwing van het contract met de Staatsmijnen; b. door volledige overschakeling op een andere gasvoorziening, of c. door het blijven afnemen van mijn- gas, gecombineerd met het toevoegen van een ander soort gas door middel van een piekgasinstallatie. De onderscheidene mogelijkheden zijn ernstig bestudeerd, waarbij b. en w. tot de conclusie kwamen, dat, gezien de huidige situatie, de beste oplossing ligt in het blij ven afnemen van mijngas, gecombineerd met het fabriceren van propaangas door middel van een zgn. piekgasinstallatie. B ANKET ETER ANKET Oranjeplein Tel. 3276 Waalwijk Over deze vorm van gasvoorziening zijn uitvoerige besprekingen gevoerd, zowel met de Staatsmijnen als met het „Openbaar lichaam gasvoorziening Zuid-Nederland Een door het Gasinstituut van de Ver eniging van Exploitanten van Gasbedrijven ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat de toepassing van propaanlucht voor het op vangen van pieken in de gasafgifte voor ons gemeentelijk bedrijf èn voor de verbruikers belangrijke voordelen kan opleveren. Met het oog op de stijgende gasafgifte per jaar en de naar verhouding nog ster ker oplopende afgifte op piekdagen, is het, in verband met het af te sluiten nieuwe (standaard) contract met de Staatsmijnen, gewenst, de pieken in de gasinkoop zoveel mogelijk af te snijden. Dit kan o.m. plaats vinden door m de perioden van de grootste afnamen aan het mijngas zelf gefabriceerd propaangas, ver mengd met lucht, toe te voegen. Voor toepassing van de onderhavige me thode is nodig a. het afsluiten van de standaard gas- leveringsovereepkomst en de standaard ber gingsovereenkomst met de Staatsmijnen; b. het beschikbaarstellen van een kre diet van f 89.000.- ten behoeve van de bouw van een installatie voor de opslag en fabricage van propaanluchtgas. De terzake door de Staatsmijnen aanvan kelijk vastgestelde aanvullende voorwaar den waren van dlKV-ftard, dat zij niet-aan- vaardbaar waren. -»■ Na gevoerde besprekingen met de Staats mijnen zijn de gestelde voorwaarden echter zodanig gewijzigd, dat deze thans aanvaard baar zijn. De Commisie van Bijstand voor de Licht-, en Waterbedrijven is tijdens de langdurige en moeizame schriftelijke en mondelinge onderhandelingen, ook met het „Openbaar lichaam gasvoorziening Zuid-Nederland", regelmatig met de stand van zaken op de hoogte gehouden. De Commissie heeft zich met de voor stellen, behandeld in een speciale vergade ring, gehouden op vrijdag 2 oktober j.l., volledig kunnen verenigen.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6