Waalwijkse en Langsiraatse Courant Gerard Gerrits onverwacht overleden VLIJMEN VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 Uitgever Waahvijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 82e JAARGANG No. 83 Abonnement: 22 cent Der wee*: Der kwartaal 2.35 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent Der m m Contract-advertenties: speciaal tariel Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO" Schilder der verdroomde werkelijkheid heeft Gerard Gerrits links en j rechts rondgezworven, nu eens hier dan weer daar wonend en van tijd tot tijd onderduikend, omdat hij wegens illegaal werk door de Duitsers werd gezocht. De bevrijding bracht ook voor hem een nieuwe thuis, want dank zij de welwillendheid van de fa milie de Roy-v. Zuidewijn kon hij zijn intrek nemen in het kasteel Huize Zuidewijn te Sprang-Capel- le. Ook hier heeft hij nog veel belangrijk werk tot stand kun nen brengen, waardoor zijn naam in dit deel van de Langstraat en tot ver daarbuiten een bekende en goede klank kreeg. In deze pe riode ook is hij de typische schil der van het Brabantse land ge worden. Hier ook, onder het dak van het meer dan 500 jaren oude kasteel en omgeven door de rust van het prachtige, genuanceerde landschap is zijn liefde voor de verstilling gekomen, die kleur en vorm kreeg in vele schilderijen, etsen, aquarellen en ramen. Tot in wijde omgeving werd hij een bekende figuur, gewaardeerd en gerespecteerd om zijn boeiend kunstenaarschap en gezien om zijn bescheidenheid. „Ik knoei zo maar wat", zei hij dikwijls van zichzelf, maar hij schilderde met de hartstocht en de bezetenheid van de grote kunstenaar. Van ex posities wilde hij eigenlijk nooit iets horen, want hij hield van de stilte en de rust, die zijn leven en Terwyl de milde herfst de oude hoge bomen en de verstilde tui nen rond Huize Zuidewyn in Sprang-Capelle vol goud en bruin en donkergloeiend rood penseelde en de herfstvuren der boeren de klare dag doortrokken met weemoedig-kruidige geuren, is de kunstschilder Gerard Gerrits onverwacht in de ouderdom van 66 jaar overleden. Midden in het jaargetijde dat hij het meest beminde, is hij uit dit leven heengegaan, stil en pijnloos, als was hij geluidloos en heimelijk weggevoerd over het ritselend bladertapijt tot ver achter de geheimzinnige schemer der groe ne stammen door de geesten van bos en veld, van wier onzicht baar bestaan zijn kunst doortrokken was. Wat er van hem blijft, is de herinnering aan zijn markante en patriarchale figuur en het bezit van z'n schilderijen, etsen, hout sneden en ramen, waarin hij al het mooie uit dit leven vastlegde zoals hü het zag. Met de ogen van de realist, die nog in kabou ters geloofde en met een hart dat zich thuis wist in de ver droomde werkelijkheid. Deernis met de ontluistering van het eigene Met Gerard Gerrits is een schil der heengegaan van een welhaast voorbije tijd. Hij was geen man die zijn schildersdrift en zijn ar tistieke bewogenheid neerlegde in de kaballistische kleurente- kens zoals die in de schilderkunst van vandaag opgang maken en even snel weer verdwijnen. Naast de modernen mag men hem „ou derwets" noemen, maar dan in de beste zin van 't woord. „Ik schil der mooie dingen zoals ik die zie" heeft hij zelf eens gezegd en met deze eenvoudige bijna kinderlijke kunstbëlijdenis is geheel zijn werk en zijn persoon getekend. Gerard Gerrits was nergens de arrivée of de nieuwlichter, die aan de weg timmerde of buiten- nissige expressies en methoden ingang trachtte te doen vinden. Hij had in de schilderkunst zijn zekerheden en verworvenheden, die hij niet wilde en ook niet kon prijsgeven. Wie in september 1957 zijn laatste expositie in het Koetshuis van Huize Zuidewijn heeft gezien, heeft daarbij kunnen ervaren en vaststellen dat Gerard Gerrits een schilder was die de droom liefhad en zocht; een schilder die het le ven betastte in zijn verborgen tijdloze verstilling en simpele probleemloze overrompeling. Een prachtig voorbeeld hiervan is zijn „De Wiel" bij Labbegat, een doek waarvan hij nooit afstand heeft kunnen doen en dat ontroerend van toon en coloriet is. Gerrits was de schilder van bos en veld bij uitstek, zowel in olie als in dè aquarel. Onder zijn „Paddestoe len" verwacht men telkens een kabouter te zien opduiken, zo verstild en intiem is de sprook jessfeer welke hij hier heeft we ten te scheppen, zonder ook maar een ogenblik te vervallen in de „kitsch" van 't gekleurde plaatje. Bij deze kijk op het leven kón het niet anders of er moest in Ge rard Gerrits een grote deernis le vend zijn met de ontluistering van het eigene. Zijn tekeningen „Dood vogeltje" en „Dood aapje" bewijzen dit, want de verkillende eenzaamheid van het sterven en de tederheid van het zachte argeloze leven zijn hierin van een. aangrijpende bewogenheid. Grootser nog komen deze aspec ten van Gerrit's schilderkunst tot uiting in zijn „Dode reiger". BEWOGEN LEVEN Gerard Christiaan Joseph Ger rits werd op 5 juni 1893 te Nijme gen geboren. Reeds in zijn jeugd jaren voelde hij zich tot de schil derkunst aangetrokken en zijn liefste wens was dan ook om zich daaraan geheel te mogen wijden. Maar omdat er in de kunst heel dikwijls een wel wat al te magere boterham moet worden gegeten, trachtten zijn ouders hem hier van af te houden. Het bloed kruipt echter toch waar het niet gaan kan en zo werd Gerard C. J. Gerrits in plaats van boomkwe ker toch schilder. Hij bezocht de Academie in Den Bosch en studeerde daar onder leiding van Huib Luns en Piet Slager. In het etsen leerde hij het nodige van Jan v. Vught-Thij'ssen en werkte verder bij zijn broer, die behalve een groot kunstenaar ook een groot kenner was van het Heilig Land en die zich een grote naam verwierf door zijn werk op de Heilige Landstichting te Nij megen. Nadat de grondslagen waren gelegd, bekwaamde Gerard Ger rits zich verder in de grafische kunsten, zoals 't lithograferen en de etstechniek. Ook legde hij zich toe op het houtsnijden en ontwik kelde hij zich als een bekwaam: glazenier. Met de groeiende be kwaamheid en artisticiteit kwa men ook de opdrachten in de vorm van illustraties, schilderij en, etsen, houtsneden, ramen, vaandels, oorkonden en diplo ma's, waarop hij zjjn bijzonder talent en uitstekende techniek kon toepassen. In 1921 verhuisde Gerard Ger rits van Gelderland naar Brabant. Hij betrok toen namelijk een ate lier in Den Bosch, van waaruit hij geleidelijk aan meer naam maakte en door tal van werken de aandacht op zich vestigde. Tot aan de meidagen van 1940 kon hij daar blijven werken, want bij de Duitse inval in ons land werd zijn atelier totaal verwoest, waarbij hij ook vele waardevolle bezittin gen verloor. Gedurende de oorlogsjaren zijn kunst omvingen. Alleen in 1957 hebben vrienden en kennis sen hem zo ver gekregen, dat hij zijn werk in de intieme sfeer van het Koetshuis van Huize Zuide wijn ten toon stelde, een exposi tie die veel belangstelling en waardering vond. Het was geen expositie die al zijn werk omvat te, want een aantal van zijn etsen bevindt zich in het Rijks Prenten kabinet te Amsterdam en in het Provinciaal Museum te 's-Bosch en zijn schilderijen en ramen zijn overal verspreid. Ramen van zijn hand kan men o.a. vinden in het gemeentehuis van Sprang-Capelle en in vele particuliere woningen in de gemeente, in de kapel van Huize Overdonk te Dongen en in de kerken te Mierlo Hout, Stip hout en andere plaatsen. Tot een tweede omvangrijker expositie is het nooit meer geko men, want sinds einde 1958 nam de gezondheidstoestand van Ge rard Gerrits steeds meer af. De aan de buitenkant wat onver schillige mens Gerrits had een heilige afkeer voor doktoren en ziekenhuizen. „Het geeft allemaal niets", heeft hij m de laatste maanden dikwijls gezegd en het was net of hij voorvoelde dat hij voor 'zijn laatste dagen stond. Zijn werk viel nijna stil, maar tot het laatst toe is zijn hart vol ge weest met datgene waarvan zijn leven tot aan de rand toe vervuld is geweest de schilderkunst; en tot het laatst toe ook heeft hij gedaan wat tot zijn grootste vreugden behoorde „wandelen door de lanen en tuinen rond Huize Zuidewijn. Tot aan die stille 13e oktober toe, toen hij plotseling en in alle vrede dit leven moest verlaten, dat hij zo onstuimig heeft be mind. Het Brabantse landschap, waaraan Gerard C. J. Gerrits met hart en ziel verbonden is geweest heeft een bewonderaar en een minnaar verloren. Zijn markante kop met de pa triarchale, golvende witte baard is voorgoed tussen het geboomte verdwenen. Moge hem de rust en de vrede ten deel gevallen zijn, die hij al- lijd zozeer heeft liefgehad. Nieuwkuïjk Haarsteeg Raamsdonk Raamsdonksveer In de nacht van zondag op maandag hebben dieven in vier Londense zaken van de „Gold- j smiths and Silversmiths Associa- tion" ingebroken: op Piccadilly Circus, in de Burlington Arcade, in Oxfordstroet en in Victoria- street. De buit aan juwelen, gou den horloges e.d. bedraagt vol gens een woordvoerder van de firma 2.500.000 gulden. De gehele winkelvoorraad is verdwenen. Scotland Yard heeft een dicht net rond Londen gelegd om de bende in handen te kunnen, krij gen. VOORSTEL VAN PRINSES WILHELMINA ROUWDAG VOOR SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Prinses Wilhelmina heeft het Verbond voor Veilig Verkeer voorgesteld jaarlijks een dag van rouw en bezinning te houden ter herdenking van dc slachtoffers van het verkeer. Zij deed dit in een brief aan het verbond, dat in Nijmegen zijn congres hield. Koningin Juliana heeft zich in een telegram aan het Verbond met warmte bij het voorstel van haar moeder aangesloten. BOEKHOUDER IN ARREST. De 34.jarige boekhouder P. A. v. B., die een administratiekan toor en een belastingadviesbu reau in Amsterdam-West heeft gehad en sinds kort bij een ma- chinehandel in de binnenstad werkte, heeft bekend in totaal 22.000 gulden te hebben verduis terd. De boekhouder is aange houden en ingesloten. De recherche vermoedt, dat v. B. meer klanten van zijn vroegere kantoor heeft benadeeld. Het kantoor is in 1958, toen v. B. fail liet werd verklaard, opgeheven. Hij is toen in dienst getreden als boekhouder bij de machinehan- del, waar hij door knoeierij in de boeken 2900 gulden verduisterde. Van 1956 tot 1958 voerde P. A. v. B. de administratie van 'n plaat- werkerij-spuiterij in Amsterdam. Z. Hij beschikte over 'n chèque- boekje van de plaatwerkerij. Het kostte de man toen geen moeite zonder toestemming van zijn op drachtgever geld op zijn eigen re kening over te maken. DE ECHQWHEÏ ZUIDEN GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 16 oktober 1959, des nam. 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van een geldlening groot f 204.000 ten behoeve van de bouw van een R.K. school voor voortgezet lager onderwijs. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verstrekken van een geldlening groot f 2.500. - aan de parochiële Katholieke Stichting Jeugdzorg te Vlijmen. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot huur van een lokaliteit ten behoeve van het lager land- en tuinbouwonderwijs. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van de exploitatievergoedingen over het jaar 1958 voor het gewoon en voortgezet lager onderwijs. 6. Voorstel van Burg. en Wethouders tot de 2e wijziging van de begroting van het gasbedrijf. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van een spaarverordening voor het gemeente-personeel. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing der door een 5-tal bou wers onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldleningen t.b.v. de finan ciering van 4 middenstandswoningen en 1 woon-winkelpand. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing der door een drietal bouwers onder verband van eerste hypo theek aan te gane geldleningen t.b.v. de financiering van 3 woon-winkelpanden in het uitbreidingsplan „De Vliedberg". 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van de minimum verkoopprij zen van gronden, bestemd voor de realise ring van plan II van het uitbreidingsplan „De Vliedberg". 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van een perceeltje grond ten be hoeve van de aanleg van de persleiding voor de riolering. 12. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van een zestal percelen land, op één waarop zich bevindt een landbouwers woning, ten behoeve van de aanleg van de verbindingsweg van de woonkern op „De Vliedberg" met het kerkdorp Vlijmen. 13. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van een viertal percelen land ten behoeve van de realisering van het uitbrei dingsplan „De Vliedberg" en van het uit breidingsplan in hoofdzaak voor de ge meente Vlijmen. 14. Voorstel van Burg. en Weth. tot benoeming van een vijftal leden in de com missie Woonruimtewet 1947. R.K. TONEELVER. VOLHARDING. Eerste Winteruitvoering. De R.K. Toneelvereniging Volharding heeft voor haar eerste winteruitvoering de datums van opvoering gekozen als volgt: 7, 8 en 9 november. Opgevoerd zal worden: „Uitgeschakeld", toneelspel in drie bedrij ven van J. Grosveld. Regie C. v. Engelen. In verband met de lange speeltijd van dit toneelstuk zal de aanvang zijn 7.15 uur precies, in café H. Boom-v. d. Wiel. Volharding zal onder de nieuwe regisseur C. v. Engelen dit prachtig toneelstuk op voeren en hierbij een korte inleiding weer geven. Ergens langs een onzer rivieren woont een dokter met zijn huisdame. Deze houdt van hem, maar hij... treurt over een ver loren liefde. Dan krijgt hij bezoek van een jong meisje, dat op straat gewond is ge raakt. Het blijkt de dochter van zijn vroe ger meisje te zijn. Het kind ontbiedt hem even later bij haar stervende moeder, maar heel zijn menselijkheid verzet zich tegen het idee een vrouw te bezoeken, die al wat ze te geven had aan een ander gaf en hem dit weigerde. In een zware innerlijke strijd moet hij een beslissing nemen; zal hij zijn plicht als dokter tegenover deze vrouw vervullen? „Uitgeschakeld" zal u hier een antwoord op geven. B.B. AFD. VLIJMEN. In verband met het grote succes met de revue „Wij draaien weer", en het feit dat nog verschillende personen die kaartjes hadden, teleurgesteld moesten worden, daar de zaal telkens uitverkocht was, heeft het bestuur van de B.B. besloten nogmaals een opvoering te geven op zaterdag 31 oktober a s. De kaartjes die nog in het bezit zijn blijven geldig voor die datum. Zij die nog een kaartje voor de opvoering willen kopen, kunnen dit afhalen bij de leider: B. Samuëls en bij A. van Heivoort. HERINNERINGEN OVER GEBRUIKEN BIJ DE HOP OOGST. Eertijds, het zal wel een 40 50 jaar geleden zijn, nam de hopteelt, vooral in Nieuwkuijk, doch ook in Vlijmen en Haar steeg, een grote plaats in. Er was bijna geen boer of hij teelde hop. Dat deze teelt sinds 40 50 jaar totaal is verdwenen, moet zijn oorzaak gehad hebben, in het feit dat de prijzen niet rendabel meer waren. De hop groeide aan lange maststaken, die recht staande in de grond werden geplaatst. Om die masten kronkelden de hopranken naar omhoog. Deze ranken werkten zich omhoog tegen de zon in, zoals men dat noemde. Dit in tegenstelling met de snij boon, die naar men zegt, „met de zoon mee" naar boven groeit. Ongeveer half september tot medio ok tober was dan de tijd van het oogsten van de hop. De ranken werden doorgesneden onder aan de staak, om daarna per kar naar huis te worden vervoerd. Hierna kon men dan met 't plukken van de bellen (de hopbel len) beginnen. Omdat dit werk nogal tijd vergde wer den veelal de kinderen uit de buurt ver zocht na schooltijd een handje te helpen. Aan dit verzoek werd wat graag gevolg gegeven, want voor men 's avonds weer huiswaarts trok werden de helpers „ont haald" op aardappelen met rode kool-sla en mulke pap (karnemelkse pap). En daar destijds in de meeste gezinnen schraalhans keukenpiet was, werd er graag gewerkt om 'ns goed te kunnen eten. Gedurende de avond kwamen dan meer de grotere plukkers. Buren, vrienden en kennissen kwamen dan te hulp en werd er dan bij een olielamp tot laat in de avond geplukt. Als dan tenslotte de laatste avond van de pluk gekomen was, vierde men de z.g. „hoplast". Schoolkinderen kon men hierbij niet ge bruiken, dit was meer een feest voor de oudere jeugd. Dan werd er royaal gctrac- teerd. Al naar gelang de hopprijs, ging de fles brandewijn veelvuldig of matig rond en voor men opbrak om het bed op te zoeken werd eerst nog een bord rijstepap met suiker gegeten. De prijs van de hop verschilde nogal eens van jaar op jaar. Was deze prijs hoog (het gebeurde wel eens van f 100.- dan zong men:, „honderd gulden geldt de hop, z... maar op". Zo n avond in de „hopmink" was vaak zeer gezellig. Men zat bij 't spaarzame licht van een petroleumlamp in een grote kring. Er werden oude en bekende liederen gezongen, er werd voorgedragen en naar mate de tijd vorderde werden er griezel en spookverhalen verteld. Na de pluk werd de hop naar het droog- eest gebracht om te drogen en te solveren. De meeste boeren hadden zelf zo'n droog- eest en diegenen die er geen bezaten, zoch ten met eigen stookmateriaal bij anderen een onderkomen. Want het was zaak de hop op tijd droog te krijgen voor de afle vering. De opkopers van hop waren destijds in hoofdzaak de heer P. Mostermans alhier en van Wagenberg in Vlijmen. Ook waren er destijds z.g. „hopzoekers". Dit waren mensen die er op uit gingen om wilde hop te zoeken. Deze hop groeide in de heggen en men ging soms zelfs ver door heel Bra bant voor het zoeken van deze hop. Ook voor deze hop werden soms goede prijzen betaald, zodat menig zoeker er een aardig duitje mee verdiende. E. H. B. O. Het bestuur van de R.K. EHBO-vereni-. ging besloot wederom een cursus in EHBO te geven. Deze cursus, die gegeven zal wor den onder leiding van Di. van Benthem, zal op 2 november a.s. beginnen. Belanghebbenden, ook buiten de gemeen te, kunnen zich opgeven bij de secretaris de heer W. Coppcns alhier. R. K. J. B. De RKJB besloot over te gaan tot op richting van een toneelgroep met de RKBB. Voor het deelnemen van een lid aan het wereldcongres te Lourdes zal een oud- j papier-actie worden gehouden, om de no- I dige gelden hiervoor bijeen te brengen. Bij voldoende deelname zal er dit jaar ook een cursus worden gegeven in veeverlos- kunde. KALVEROPFOKWEDSTRIJD. Door de besturen van de afdelingen Vlij men, Hcrpt en Haarsteeg van de R.K.J.B. werd in het voorjaar besloten om gezamen lijk voor de leden een wedstrijd te houden in het opfokken van kalveren met volledige kostprijsberekening. De animo onder de le den was zeer groot en uit iedere afdeling gaven zich verschillende leden op. Het doel van deze wedstrijd was om de deelnemers meer kennis van het vee in het algemeen bij te brengen. Naast een volledige en ge specificeerde prijzenberekening konden de deelnemers nog punten behalen voor: le groei en ontwikkeling; 2e systeem van op fok; 3e conditie en verzorging en 4e exte rieur. Door de jury, bestaande uit de heer Bol- tussen, inspecteur van het N.R.S. en de heer Bastiaansen van het Rijksveeteeltconsulent- schap, had dezer dagen in de drie afde lingen de keuring van de kalveren plaats. Jammer was het dat van de afdeling Herpt het aantal deelnemers tussentijds was te ruggelopen; slechts vijf kalveren werden hier ter keuring voorgeleid. De afdelingen Haarsteeg en Vlijmen waren daarentegen zeer goed vertegenwoordigd. De uitslagen waren als volgt Haarsteeg: 1 H. van Beurden 77 pt.; 2 H. v. d. Brandt 73 pt.; 3 P. v. d. Brandt 72 pt.; 4 M. v. Bijnen 71 Vè pt.; 5 H. van Bijnen 69 pt.; 6 N. Siegers 66 pt.; 7 H. van Falier 66 pt.; 8 M. van Bijnen 65Vi pt., 9 H. van Beurden 65 pt.; 10 H. van Fa- lier 64 pt. Vlijmen: 1 H. de Groot 105Vè pt.; 2 L. Dusomos 105 pt.; 3 B. van Helvoirt 100 pt.; 4 J. van Helvoirt 100 pt.; 5 F. van Bokhoven 99!^ pt.; 6 L. Dusomos 99 pt.; 7 F. van Helvoirt 98Vè pt.; 9 F. van Bok hoven 97Vi pt.; 10 A. van Bokhoven 97 pt.; 11 L. Dusomos 96 pt.; 12 F. van Helvoirt 95Vz pt.; 13 A. de Groot 94 pt.; 14 F. van Bokhoven 93 pt.; 15 F. van Helvoirt 92Vi pt.; 16 J. de Laat 91pt.; 17 L. Mommer- steeg 91 pt.; 18 A. Mommersteeg 91 pt.; 19 L. Mommersteeg 89 Yi pt.; 20 J. Hoorn 87 pt.; 21 J. Hoorn 86 pt.; 22 Th. de j Vaan 84 pt.; 23 J. de Vaan 82Vé pt. Herpt: 1 J. van Bokhoven 102 pt.; 2 Jo- i han van Bokhoven lOOVè pt.; 3 M. van Bokhoven 99 pt.; 4 M. Buijs 99pt.; 5 T Buijs 97 Vl pt. Het algemeen oordeel van de jury was dat deze onderlinge wedstrijd uitstekend aan de verwachtingen heeft beantwoord en dat het resultaat zeer goed was te noemen. E. H. B. O. Het diploma EHBO behaalden de dames J. van Oort, D. van Dongen, R. van Don gen, C. de Groot, C. van Onzenoort, M. Boons, R. Boons N. v. d. Spek, A. Vissers en de heren J. van Iersel en J. de Wijs. Twee candidaten werden afgewezen. De EHBO-lessen werden gegeven door dokter R. F. Wijffels. M.-BRIGADIERS HADDEN FEEST. Een grote groep kinderen trok, voorzien van zonnekleppen en spandoeken, waarvan de opschriften betrekking hadden op de melk, door de straten van R'veer. Om 2 uur waren honderden jongens en meisjes samengekomen op de speelplaats van de Koningin Emmaschool. Met de in keu rig uniform gestoken drumband van de Kon. Harmonie Eendracht voorop, ging het naar de feestzaal Kunstmin bij L. Hooij- maijers. Hier sprak de heer van Loon, di recteur van de Zuivelfabriek, de kinderen toe en bracht dank aan Martien Broeders, die de initiatiefnemer van deze middag was. Ook de heren van de rijkspolitie mochten een woord van dank in ontvangst nemen voor de keurige manier waarop ze de vro lijke stoet door de plaats leidden. De heer de Jong, afgevaardigde van het Ned. Zuivel- bureau, leidde daarna het feestprogramma in. Dit bestond uit enkele leuke filmpjes en het optreden van de heer Santos. Oom Henk, die de kinderen met zijn goochel trucs en zijn sprekende pop aangenaam be zig hield. Voor een tractatie was ook ge zorgd en die bestond natuurlijk voor de M-brigadiertjes uit een flesje chocomel. De erebrigadier Leonard de Vries leidde nog een prettige quiz, waarvoor hij twee meisjes en drie jongens uit de zaal koos. Deze deelnemertjes kregen na afloop allen een mooi prijsje. CHR. VROUWENBOND TIEN JAAR. De afdeling R'veer van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft haar 10-jarig bestaan gevierd. In 1949 werd begonnen met 16 leden en thans is de afdeling uitgegroeid tot 50 leden. Het is een mooie avond ge worden. Enkele leerlingen van de kweek school uit Gorinchem declameerden onder WALA corsei met elastische, steungevende binnenband Soepel Flexfront corrigeert silhouet-lijn van maag en taille. Import-coutil, met 3 elastieken inzetsels voor vol ledige bewegingsvrijheid, aanpassende veter in de rug. Afgewerkt met dons-zachte pluche I 29.90 TOSCA beha Cup D I3.SO STATIONSSTRAAT 22 WAALWIJK VIER JUWELIERSZAKEN IN LONDEN LEEGGEROOFD leiding van mej. Gré Konings enkele ge dichten. Het gebodene stond op hoog peil en viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Mevr. Ruijtenberg-Smith, de presidente, stelde zich niet meer herkiesbaar. Als dank voor alles wat ze voor de afdeling heeft ge daan werd haar door de alg. adjuncte een grammofoonplaat en het traditionele lepel tje aangeboden. TONEEL. Ten bate van de bootactie voor de pries ter-missionaris Pater de Meijer, gaat de to neelvereniging Kunst na Arbeid haar eerste uitvoering van het nieuwe seizoen geven. Er wordt voor het voetlicht gebracht: „Mijn zoons", een toneelspel in drie bedrijven van A. Miller. De regie berust bij de heer A. van Onzenoort.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9