Drs. A. Beunes 25 jaar leraar BRIGADIER PIET EN DE SEMI-FR0F I DE LEUGENAARS I TW Feuilleton 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 OKTOBER 1959 2 „Ik voel me hier volkomen gelukkig" Als ons land in de dertiger jaren economisch niet zo diep in de put had gezeten, zou drs. A. Beunes, conrector van het dr. Mollercollege, waarschijnlijk nooit in het onderwijs terecht gekomen zijn, maar zou hij rond 1934 als kersverse doctorandus in de wis- en natuurkunde zijn eerste stappen in het bedrijfsleven hebben gezet. Want met het oog gericht op het bedrijfsleven had de heer Beunes zijn studie aan de Utrechtse Universi teit voltooid en daar in oktober 1933 zijn doctoraal examen gedaan. ,,lk had er op de universiteit nooit over geprakkzeerd om leraar te worden", zo vertelde ons de man die op 21 oktober a.s. zijn zilveren leraarsju bileum viert. Omdat het bedrijfsleven in de der tiger jaren geen mogelijkheden bood, werd het voor de heer Beunes echter toch het onderwijs en dat mocht in die dagen werkelijk een buitenkansje worden genoemd, want even groot als thans het gebrek aan bevoegde leerkrachten is, was in die jaren de overvloed aan bevoegd onderwijsper soneel. Met het geluk dus zonder het welk niemand welvaart, werd drs. Beunes in 1934 aangesteld als leraar wiskunde aan het toen nog beschei den (ca. 120 leerlingen) Waalwijkse dr. Mollercollege. Later kreeg de heer Beunes daar ook nog het vak natuur kunde bij. Van deze stap in het onderwijs heeft drs. Beunes nooit spijt gehad en om het met zijn eigen woorden te zeggen; ,,lk heb er nooit ook maar een ogenblik spijt van gehad en ik zou dan ook beslist niet terug willen, want ik voel me hier volkomen ge lukkig. Ik heb nooit geweten dat het leraarsambt zo'n prachtig ambt was, waarin zoveel prachtig werk gedaan kan worden." Nu, na 25 jaar, weet drs. Beunes dat uiteraard wel en dat is dan ook duidelijk te merken aan de liefde en toewijding waarmee hij zijn leraarstaak verricht en waardoor hij zich onder de medeleraren tot een gezien en gerespecteerd collega heeft gemaakt en bij de leerlingen tot een sympathiek en bemind leraar. De be noeming van drs. Beunes tot conrec tor van het dr. Mollercollege in ja nuari 1952 mag dan ook worden ge zien als de erkenning van zijn voor treffelijke kwaliteiten als leraar. Het zilveren jubileum van drs. Beunes betekent tevens dat hij 25 jaar aan het dr. Mollercollege is ver bonden, want er is bij drs. Beunes nooit een andere liefde geweest dan Waalwijk. ,,Ik heb me hier altijd thuis gevoeld en er nooit behoefte aan gehad om elders als leraar werk zaam te zijn.", zo vertelde hij ons tijdens een kort onderhoud. Het ju bileum van a.s. woensdag is dus een dubbel jubileum, een persoonlijk en een schooljubileum, zodat er alle re den is de viering ervan een extra ac cent te geven. Dit gaat deze week dan ook ge beuren. De feestelijkheden in het kader van deze jubilea beginnen morgenmiddag met de opvoering door de leerlingen van ,,De Herber gierster" van Roldini in de nieuwe aula. De officiële jubileumviering op woensdag 21 oktober begint met een H. Mis om 9 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen, waarna om 10.15 uur in de aula de grote huldigingsbijeenkomst zal plaats hebben. Op zondag 25 okt. zal er van 12.00 tot 13.30 uur in het dr. Mollercollege een receptie ge houden worden voor de ouders, oud leerlingen en verdere belangstellen den. Verder zulen de leerlingen op donderdag en vrijdagavond nog een tweetal opvoeringen geven van ,,De Herbergierster". De donderdag-uit- voring is voor de ouders van de leer lingen uit Waalwijk en vangt aan om 8 uur, die van vrijdagavond begint om 7.30 uur en is bestemd voor de ouders van de leerlingen van buiten Waalwijk. Uit de Provincie HUIZE „DE PINKSTERBLOEM" Op maandagavond 20 oktober a.s. zal in Huize „l)e Pinkster bloem" te Geertruidenberg we derom een bijeenkomst worden gehouden. Pater prof. P. Smul ders S.J., verbonden aan '1 Theo- logicum te Maastricht, zal dan een inleiding houden over „Het Algemeen Concilie, hare taak en betekenis, en de eenheid onderdo christenen." De aanvang van deze bijeen komst is bepaald op 7.30 uur. Sluiting om 10.15 uur met 't oog oj) de laatste bus- en treinverbin dingen. BINNENLAND ÉÉN POLITIEK PROGRAM VOOR KATHOLIEKEN EN PROTESTANTEN D katholieke en protestantse partijen in Nederland hebben zo veel gemeenschappelijks, dat een gemeenschappelijk verkiezings program niet op voorhand als onwerkelijk terzijde moet worden geschoven. Dit zei prof. Romme, fractieleider van de Katholieke Volkspartij in de Tweede Kamer, crijdagavond in het Utrechtse Jaarbeursrestaurant in een ver gadering van het „parlement" 78). De reeds in de vorige strip zo mistig aangeduide persoon-met- verrekijker was niemand minder dan Vittorio Cacalobho, kapitein hij het grensbewakingsdetache ment der bergjagers. „Te wapen! Oorlog! Vijfde colonne!" riep de dappere Vittorio en hij stormde zijn kamer uit, nerveus op zijn alarmfluitje blazende. Dat bracht natuurlijk de nodige schrik en ontsteltenis teweeg bij de bergja gers en een paar stafofficieren kwamen onthutst toegerend. „Onmiddellijk met volledige wa penrusting aantreden!" beval ka pitein Cacalobho. „Broodzak, veldfles en de hele zooi meene men! Ik kondig hierbij de staat van oorlog af! Vergeef de mu- nietie dus niet!" De stafoffi cieren gingen onmiddellijk deze hevelen doorgeven aan de troep en nu ontstond dat vreemde ge harrewar, dat op de een of ande re manier eigen schijnt te zijn aan alle soldaten ter wereld, wan neer zij moeten aantreden. En speciaal in deze kazerne was het geharrewar zo groot, dat 't voor onze tekenaar onmogelijk was de ze ongedisciplineerde troep dwa zen behoorlijk uit te heelden. Soldaten en sergeans, korporaals en luitenants, officieren van pi ket en kamerwachten, corveeërs en adjudanten-afstandschatters, kortom iedereen, die ook maar iets met de strijdmacht had uit te staan, begon op de dolzinnigste wijze rond te sjokken met dekens, wasblikjes en noodrantsoenen. Doch weldra tekende zich enige orde af in de schreeuwende mas sa lawaaischoppers. Secties en pelotons vormden zich, de com pagnie stelde zich op en de tanks kwamen aanrijden... Een kwar tier later stond alles keurig in 't gelid op het kazerneplein en brachten de commandanten rap port uit aan kapitein Cacalobho. Er waren slechts zeventien deser teurs te melden. „Voorwaarts mars!" brulde Vittorio, die zelf in de eerste tank kroop om goed te kunnen uitkijken naar ver dachte bewegingen van mogelijke vijanden. Voor wie hel nog niet heeft gezien, zij hier vermeld, dat het een Amerikaanse tank was, die goed kleurde hij het Ameri kaanse tuniekje van kapitein Ca calobho. Ze zaten dus goed in de spulletjes, die Italianen, maar ja, dat is niet vreemd, want wie te genwoordig militaire hulp van Ome Sam wil ontvangen, moet eerst een oorlogje op frisse wijze zelf verloren hebben... van „De Echo van het Zuiden" door Gerard A. J. van Schooten. 3). Abel stak zijn hand uit naar't glas van de Paling, maar die was 'm net voor. „Nou, wat doen we?" lokte de Paling. Voor de zoveelste maal keken Abel en ik elkaar in de ogen. En diep in ons hart schaamden wij ons. Wij voelden onze eerlijke in borst wegzinken in de bessenje never. „Laat ons even alleen..." zei Abel zacht en zijn lippen tril den. De Paling stond krakend op. Abel nam met een zucht de siga renkoker uit mijn zak en stak mijn laatste sigaar op. „Gerard", fluisterde hij, „wat doen we?" Ik ontweek zijn blik. In een vreemde duizeling zag ik spook achtige figuren van blauwe ta baksrook aan het plafond han gen. Toen sloeg de klok ergens zes uur. ...Leugenaar ...leugenaar ...leugenaar ...zonder haar ...doe het maar ...voor mekaar. HOOFDSTUK II. WIJ HUREN EEN ANDER HOOFD. Abel en ik zijn steeds uitste kende werknemers geweest. Onze handen hebben om zo te zeg gen nooit verkeerd gestaan. Als het werkelijk nodig was, wis ten wij altijd van aanpakken. Maar, weet u, Abel en ik zijn van een apart slag. Wij vinden niet spoedig bevrediging in de aangeboden genres van werk. Ei genlijk zijn wij zoekers. Niet be paald werkzoekers, maar zoekers naar het uitzonderlijke, het bui- tennissige in dit leven. Dat wij echter iemand als de Paling moesten vinden, is wel als een misplaatste grap van 't nood lot te beschouwen. De twee dagen en nachten, vol gend op onze kennismaking met de Paling, brachten wij door in Abels kamer, liggend tussen twee leunstoelen. Wij dachten na. Twee volle etmalen gaven wij meer langgerekte knipoogjes dan dat wij sliepen. Wij wentelden ons om en, om, zonder ook maar een hap te eten of een woord te spreken. Alleen zwarte koffie dronken wij, pikzwarte ijskoude koffie, die Abel's hospita ons bracht, als wij tweemaal pittig op de vloer honkten. En met elke slok van die inktzwarte koffie leek het of ons hoofd zwaarder werd, steeds zwaarder van al die zo maar uit het niets aanborrelendc gedach ten... gedachten van schuldbe wustzijn, van bitter zelfverwijt. Wij hadden ons woord gegeven, Abel en ik. Met met ons woord moesten wij ons zelf geven. Wij konden niet terug. Liever het ergste dan dat. Maar toch... die dromen... die kale hoofden, die alsmaar kaal hieven... die dag-en-nacht- merries met wel tienduizend van die flesjes op een lange, lange rij... tien duizend van die flesjes leugenwater... elk flesje met een provisie van drie gulden... Ons Judasloon... Wij hoorden ze rin kelen... dertigduizend zilveren guldentjes, dertigduizend rinke lende zilverlingen, die een lied zongen van leugen en bedrog... Nu is Abel de meest praktische van ons beiden. Hij was de eerste die zijn bewustzijn ten volle her kreeg. Mijn vriend rekte zich le nig uit, schopte energiek twee le ge koffiepotten in de waardeloos heid en begon door een heel ge bleven tuitje een ferm ochtend lied te zingen. Het was een stralende morgen. De zon deed extra haar best en de helderblauwe ijlheid er omheen hield beloften in voor de komen de dag. „Gerard", zei Abel, „ik hèb het!" „Wat heb je?" vroeg ik uit de verte, met mijn geest nog hij de rinkelende zilverlingen. „Ik heb gevonden, wat ik zocht... de op lossing..." „Oplossing?" „Kerel, wat heb jij al die tijd met je hersens gedaan?" „Pijnigen, afsappelen, uitknij pen!" antwoordde ik geprikkeld. „Maar alles wat er uit kwam, was dat vervloekte leugensap... dat ellendige nepwater... 't Loopt in straaltjes over mjjn rug, over mijn buik... langs mijn kuiten. Overal is die akelige nattigheid!" „Angstzweet!" zo concludeerde Abel. „Was je, scheer je, trek mijn blauwe pak aan, maar wees d'r een beetje zuinig op." Zo begon deze stralende mor gen. Abel beweerde halstarrig de weg naar het grote succes te heb ben gevonden. Hij maakte me voorlopig echter niet veel wijzer en ik achtte het raadzaam om al thans de spiegel maar vast een andere indruk van mezelf te ge ven. Ik stond juist één van Abel's schoongestreken overhemden te verkreukelen, toen de eigenaar langs het openstaande raam wan delde met een duurriekende si gaar in het onderhoofd. Hij neuriede een gevoelig lied en keek tersluiks naar binnen. Ik vroeg me af waar hij die sigaar vandaan had. „Moet je nog wat te kauwen hebben?" informeerde hij beleefd. Ik antwoordde niet en geraakte langzamerhand in de stellige overtuiging, dat mijn vriend inderdaad een belangrijke vondst had gedaan. Abel had de gewoonte echter, nooit iets van zijn ideeën prijs te geven, voor dat de verwezenlijking nabij was en ik bleef dus zwijgen. Mijn gastheer slenterde nog vier keer voorhij het raam en keek nog driemaal tersluiks naar binnen. Hij is wat ongeduldig van aard. Abel vindt wachten moeilijker dan een week leven van een kwartje. Maar eindelijk gingen wij dan toch op pad. Ik was eerlijk gezegd 'n beetje kribbig, omdat Abel mij het doel van onze tocht verheelde. Toch besloot ik mijn mond te houden. Na een minuut of vijf deed m'n vriend de zijne open. „Als we straks bij die vent komen, laat je mij het woord maar doen", ried hij mij. „Ik zou ook niet weten, wat te zeggen", zei ik nurks en begon een aria uit Paljas te flui ten. „Doe maar niet zo..." inbp- perde Abel. Ik haalde mijn schouder op en paljaste maar. „We zijn d'r zo!" sarde hij. Mijn aria liep ten einde en ik stak een sigaret op. Met een flinke haal zoog ik een heerlijke mengeling van frisse ochtend lucht en tabaksrook naar binnen en liet verleidelijk de geurige blauwe slierten uit mijn neusga ten kringelen. Ik wist, dat dit ver leidelijk was, want Abel's siga retten waren al twee dagen op. Hij keek argeloos rond naar 'n tabakswinkel en voelde wanhopig in zijn colbertjasje naar geld. (Wordt vervolgd) ling vastgesteld als volgt f 37.50 per leer ling voor de jongensschool te Drunen en Je meisjesscholen te Drunen en ElshoüT; f 32.50 per leerling voor de jongens school te Elshout (z.g. bruikleenschool). De bedragen van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven werden als volgt vastgesteld: Jongensschool Drunen f 11.937.50 Meisjesschool Drunen f 13.712.50 Jongensschool Elshout f 5.157.50 Meisjesschool Elshout f 4.912.50 De raad keurde dit zonder op- of aan merkingen goed. Verder was aan de orde het voorstel van Burg. en Weth. om medewerking te ver lenen aan een verzoek van de r.k. Kleuter school te Drunen tot aanschaffing van meu belen en schoolbehoeften. Deze gelden zijn bestemd voor de in richting van een lokaal, welk is gelegen in een bijgebouw van het klooster te Drunen. Indertijd werd een gedeelte van dit bijge bouw verbouwd tot bejaardenwoningen, ter wijl het andere gedeelte werd bestemd voor een klaslokaal t.b.v. de Kleuterschool. Dit lokaal is tot heden echter steeds in gebruik geweest door de jongens- en meisjesschool. Aangezien thans echter tot de bouw van noodlokalen voor deze scholen kan worden overgegaan, zal dit lokaal vrijkomen voor de kleuterschool en zal dus de mogelijk heid geopend worden meer kleuters aan te nemen. Blijkens de overgelegde begroting zullen de totale aanschaffingskosten f 3.779.25 belopen. De Inspectrice van het Kleuter onderwijs te Nijmegen heeft in deze een gunstig advies uitgebracht. De heer de Veer vroeg er op toe te zien dat een en ander niet te lang zou duren. De voorzitter deelde mede dat het waar schijnlijk binnen enkele weken gereed zal zijn. De raad gaf haar goedkeuring voor het beschikbaar stellen van de benodigde gel den. Dit gebeurde eveneens voor de aan schaffing van meubelen voor de R.K. Jon gensschool te Drunen, voor een bedrag van f 5117. Bij de Bank van Ned. Gemeenten werd een lening aangegaan groot f 28.987. - rente AVz Dit ter financiering van de kosten van de bouw van een archiefruimte in het Bureau Gemeentewerken (f 4681) en de aanleg van straatverlichting in het uit breidingsplan Braken Oost (f 19,190.- en voor de eerdergenoemde medewerking aan schaf meubelen Jongensschool (f 5117). Uitbreidingsplannen en grondaankoop. Aan de orde was verder: voorstel tot a. Aankoop van een aantal strookjes grond in de Stationsstraat, dit i.v.m. aan leg trottoirs, alsmede van een perceeltje grond van de PNEM, gelegen te Elshout; b. Tot aankoop van grond. Hierover zegt het prae-advies Voor de aanleg van trottoirs in de Sta tionsstraat hebben nagenoeg alle grond eigenaren de hiervoor benodigde grond gra-. tis aan de gemeente afgestaan. Voorts is als gevolg van de verkabeling van het electriciteitsnct in Elshout het trans formatorhuisje op het pleintje in de Kerk straat door de PNEM afgebroken. Ingevol ge een bestaande overeenkomst wordt de ondergrond in het onderhavige geval koste loos aan de gemeente in eigendom overge dragen. Als gevolg van de aanleg van de trottoirs in de Stationsstraat hebben twee eigenaars een stuk van hun moestuin af moeten staan. Hoewel deze bereid waren de voor hun wo ning gelegen grond gratis over te dragen, waren zij niet zonder meer genegen een ge deelte van hun moestuin kosteloos over te dragen. Het betreft hier een stukje grond van P. Klerkx, ter grootte van pl.m. 100 m2 en van A. Maas, ter grootte van pl.m. 20 m2. Klerkx was bereid tot verkoop te gen een prijs van f4.- per m2 en Maas tegen f 3.50 per m2. De raad nam dit voorstel aan. Aan de orde was ook het voorstel om Burg. en Weth. delegatie te verlenen voor de aankoop van gronden gelegen in het uitbreidingsplan Elshout en Braken West. De voorzitter wees er nog eens met klem op dat B. en W. wat betreft de aankoop prijs gebonden waren aan de normale nor men en verder dat de raad steeds middels de rapporten op de hoogte zou blijven met wat er gebeurde. De raad keurde na enkele op- en aanmer kingen dit voorstel goed. j Verder was aan de orde het voorstel tot het nemen van een besluit dat een ontwerp uitbreidingsplan Zuid in voorbereiding is. Dit besluit moest worden genomen omdat het vroegere besluit van 1 aug. '58 door het verlopen van de termijn van 1 jan. a.s. zou vervallen. De voorzitter deelde op een vraag van de heer de Veer, waarom het ontwerp nog niet gereed was, mede, dat de planologische dienst wegens overbezetting het plan niet heeft kunnen opmaken. Daarom moesten andere instanties worden aangesproken, wat tot vertraging aanleiding heeft gegeven. De voorzitter verwachtte wel dat binnen niet al te lange ijd een ontwerp gereed zal zijn. De raad keurde het voorstel goed. Crcdieten. Op voorstel van B. en W. stelde de raad de volgende credieten beschikbaar: o.a. voor aanleg vuilnisbelt. Het ligt in de bedoeling om zo spoedig mogelijk een voorziening te treffen. De ge meente bezit oostelijk van de Duinweg juist over de Heidijk nog een perceel grond, groot 40 A. dat momenteel vrij van pacht is. Het betreffende perteel is als bouwland in ge bruik geweest, doch veel animo is hiervoor, gezien de slechte kwaliteit van de grond nooit geweest. De huidige pachter heeft de huur nu opgezegd. Voor vuilnisbelt zou het perceel alleszins geschikt zijn te maken. Dit zou dan zo diep mogelijk uitgelaagd dienen te worden. Het vrijkomende zand kan elders b.v. in het uitbreidingsplan voor de aanleg van wegen dienen. Om te voorkomen, dat op de nieuwe vuilnisbelt een wanordelijke toestand wordt geschapen, is het eerste ver eiste een afrastering aan te brengen. Parti culieren kunnen dan in de gelegenheid wor den gesteld vuilnis te storten op bepaalde uren en onder toezicht. De kosten van de afrastering en afsluiting worden geraamd op f 1500. De oude vuilnisbelt kan na ge heel volgestort te zijn, worden geëgaliseerd en aan de grond een andere bestemming worden gegeven. Voor ordening oud archief. In 1955 stelde de raad een crediet be schikbaar van f 1.500.— ten behoeve van de ordening van het oude archief. Dit ar chief is nog niet geklassificeerd en geïnven tariseerd. Uiteraard is het van groot belang dat de ordening hiervan plaats heeft en dat de stukken bij de gemeente zelf worden ondergebracht. Een groot gedeelte van het oud archief bevindt zich thans in het rijksarchief te 's-Hertogenbosch. De ambtenaar, die zich in 1955 beschik baar stelde om het archief te ordenen, kon door onvoorziene omstandigheden niet aan het onderzoek voldoen. Door een toevallige omstandigheid be staat momenteel een mogelijkheid om dit tegen eenzelfde bedrag als voorheen gedaan te krijgen. Een ambtenaar, die een oplei ding volgt bij een terzake deskundige ar chivaris, wil voor studiedoeleinden voor een vergoeding van f 1500 het gehele oude ar chief der gemeente omwerken en catalogi seren. Voor het plaatsen van lichtmasten in het buurtschap De Bossen. De kosten hiervan worden geraamd op f 1800. Ten aanzien vandc aanleg van de vuil- nisbeltnisbelt merkte de heer Brok op, de afrastering goed aan te brengen, eventueel door het opwerpen van een berm. Voor wat betreft de f 1500 voor ordening oud archief, stelde de heer van Lammeren voor dit bedrag in gedeelten te betalen, naarmate het werk vorderde. Voor de ver lichting op de Kasteeldreef vroeg de heer de Veer aandacht. De verlichting buiten de Kom der gemeente blijkt volgens de op merkingen van de raadsleden hier en daar niet goed te zijn. De Klinkaert. Aan de orde was de aanbieding van de jaarrekening 1957 en 1958 van het kam- peercentrum De Klinkaert. Hierover zegt het prae-advies De rekening 1956 vertoonde een verlies van f 27.308,60. De nadelige saldi van de jaren 1957 en 1958 be dragen respectievelijk 16-535,35 en 20.064,72, De verliezen wer den door de gemeente aan de Stich ting uitgekeerd. Inmiddels is hierop in de gemeenterekeningen 1956, 1957 en 1958 in totaal 2.700.— af geschreven, zodat nog 36.908,67 gedekt moet worden. Ter toelichting van deze verlie zen moge het volgende dienen. In 1955 en begin 1956 werden de hoofdgebouwen en 10 bungalows gebouwd. Gedurende 1956 en 1957 waren dus slechts 10 bungalows in exploitatie. Bij de aanvankelijke op zet was rekening gehouden met de exploitatie van 45 bungalows. Het doel van de exploitatie van een zo gering aantal bungalows was in de aanvang met weinig personeel tot een geleidelijke ontplooiing van het bedrij te geraken. Afschrijving op de activa zou de eerste jaren achter wege kunnen blijven. In 1958 wer den er 30 bungalows bijgebouwd en in gebruik genomen. De exploitatie kwam in de jaren 1956, 1957 en 1958 geleidelijk in opgang. De totale baten in 1956 bedroe gen 58.793,34 in 1957 84.300,75 en in 1958 123.466,78. De daling van het exploitatiever lies van 1956 op 1957 was een ge volg van de betere bezetting van de 10 in gebruik zijnde bungalows en een drukker bezoek op de kampeer terreinen. De uitbreiding begin 1958 bracht weer extra kosten mee, ter wijl als gevolg van het op het nip pertje gereed komen van 30 bunga lows voor het seizoen 1958 de be zettingsgraad sterk gedrukt werd. Men kon in het najaar van 1957, toen de aanvragen binnenkwamen slechts beperkte toezeggingen doen. Voor het jaar 1959 zijn nog slechts weinig gegevens bekend. De totale baten zijn weer sterk gestegen bij nagenoeg gelijkblijvende kosten. Ook het goede zomerweer heeft het bezoek gestimuleerd, zodat een gun stiger resultaat verwacht mag wor den. B en W menen, dat uit het voren staande geconcludeerd mag worden, dat de resultaten van het Kampeer- centrum eerst mogen worden beoor deeld wanneer het bedrijf een nor maal seizoen in exploitatie zal zijn geweest en nadat het Kampeercen- trum de nodige bekendheid en goe de naam heeft verkregen. De voorzitter gaf op dit pré-ad vies nog een vrij uitvoerige toelich ting, waarin hij het vertrouwen uitsprak, dat in de komende jaren de exploitatie zich in een gunstige zin zou ontwikkelen. Als voorbeeld stelde spreker dat de baten, voor zover bekend in '59 reeds 147.000.- bedroegen, weer een belangrijke vermeerdering dus. De heer v. Lammeren, die ook uitvoerig inging op de algemene gang van zaken, stelde dat het van groot belang is op korte termijn de min in een plus te doen gaan ver keren. De heer de Veer had van kam peerders klachten gehoord en meen de dat dit het kamp geen goed zou doen. De voorzitter wees er op dat er natuurlijk altijd wel eens bezoe kers zijn die klagen, maar daar te genover staan er honderden die vol lof zijn over het kamp, de inricht- ting en de verzorging. Spreker was er van overtuigd dat het kamp een zeer goede naam had. DIVERSEN Tot gemeente-arbeider in vaste dienst met een proeftijd van 1 jaar werd benoemd de heer Adr. Brekel- mans. Tot administrateur van het ge meentelijk gasbedrijf werd be noemd de heer G. v. d. Broek, amb tenaar ter secretarie. Deze functie is bedoeld als functie na de kan tooruren. De heer W. J. Habraken werd benoemd tot bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. In deze functie werd aan de heer G. v. d. Broek eervol ontslag verleend. Volgens een algemene maatregel werd aan het Interparochieel Soci aal Charitatief Centrum over de ja ren 1957 en 1958 nog een extra sub sidie verleend van 200. OPYPl jMT srucxo AVAN

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2