De Echo van het- Zuiden DRUNEN Gemeenteraad WAALWIJK Agenda en pre-adviezen Sprang-Capelle 'T IS ALTIJD VAN MAAREN ALS 'T BRILLEN BETREFT! DEN BOSCH TILBURG BREDA Elshout Vlajmen Sprang Capelle Waspik MAANDAG 26 OKTOBER 1959 82e JAARGANG No. 86 voor de openbare vergadering van de gemeenteraad, te houden op vrijdag 30 oktober 1959 te 7.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehou den 8 oktober 1959. 2. Ingekomen stukken. a. Van de Minister van Binnen landse Zaken Koninklijk goedgekeurd raads besluit van 23 april 1959 tot wij ziging der verordening op de hef fing van slachthuisrechten enz. b. Van de Gedeputeerde Staten c. Van de Directeur van het Slachthuis en de Vleeskeurings dienst alhier: verslag over 1958. d. Controleverslagen reken- pi ichtigen. 3. Voorstel tol beschikbaarstel ling van een krediet voor het op richten van een centrale telcvi- sicmast ten behoeve van de twee de tranche -van de continu-wo- ningbouw in het uitbreidingsplan Baardwijk. 4. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor ver lichting der bewegwijzering in deze gemeente. 5. Voorstel tot instelling van een weekmarkt. 0. Aanbieding ter goedkeuring van de jaarrekening over 1958 van het R.K. Burgerlijk Gasthuis. 7. Voorstel tol verhoging van het maximumbedrag, waarvoor de gemeente zich heeft borg ge steld terzake van de rekening courant-overeenkomst met de Amsterdainsche Bank N.V., aan te gaan door de Deken van Biel- Stichting. 8. Voorstel tot overdracht van de r.k. kleuterschool met grond te Besoijen aan het r.k. kerkbe stuur van Besoijen op de voet van art. 58 der kleuteronderwijswet. 9. Voorstel tot onderhandse verhuur voor de tijd van één jaar van drie hockey-terreinen met kleedgelegenheid gelegen in 't sportpark „Olympia" aan de Kath. Mixed Hockeyclub. 10. Voorstel tot beschikbaar stelling van kredieten voor de aanleg van het sportpark Elzen hoven te Besoijen. 11. Behandeling subsidie-aan vrage van de Matigheids-Missie onder Militairen. 12. Voorstel tot verkoop van industrieterrein aan de noordzij de van de Eerste Zeine ten behoe ve van de bouw van zeven indus triehallen. 13. Voorstel tot verkoop van grond aan de zuidzijde van de Eerste Zeine. 14. Voorstel tot uitgifte in huurkoop van een tweede indus triehal aan de N.V. Ned. Stalen Verenindustrie van Gent en Co. 15. Voorstel tot het aangaan van rekening-courant-overeen- sten voor het dienstjaar 19<50. 10. Wijziging begroting. Centraal radio- en televisie-ont vangstsysteem t.b.v. 100 wonin gen continu bouw 1950. Bij raadsbesluit van 29 april 1959 is een krediet beschikbaar besteld ten behoeve van de aan leg van een centraal radio- en te levisie-ontvangstsysteem in het complex van 108 woningen, ge bouwd in het kader van het con- tnu bouwproject 1958. Nu de tweede fase van het con- tinubouwproject de bouw van 100 woningen in het uitbreidings plan Baardwijk verwezenlijkt gaat worden, is het noodzakelijk om aldaar gelijksoortige voorzie ningen te treffen, waarbij het zelfde systeem als bij het eerste complex toegepast kan worden, ii.l. het Kathrein-systeem, het welk goed blijkt te voldoen. Dit systeem is geschikt voor AM- en FM-ontvangst, alsmede voor de t.v.-zenders Lopik, Brus sel (Vlaams en Frans program ma), terwijl een apparatuur om tevens de zender Langenberg te kunnen ontvangen, in ontwikke ling was. Deze apparatuur is in middels zover voltooid, dat door het gebruik van z.g. convertors, ontvangst van deze zender op de zelfde kabel mogelijk is. Thans zouden dus zowel in liet eerste als tweede complex de bedoelde con- vertors geplaatst kunnen worden. De kosten van aanleg der in stallatie, van de plaatsing der con vertors (voor beide complexen) alsmede van de aansluitsnoeren bedragen afgering 19.000.De wekelijkse lasten per woning be dragen 0.47. Markt. Nadat de behandeling van het b. en w.-voorstel van 3 oktober j.l. tot instelling van een wekelijkse vrijdagavondmarkt in de vergade ring van 8 oktober j 1. was aange houden tot de volgende vergadering, hebben b. en w. getracht aan de hand van de opbrengstcijfers van 't marktgeld gegevens te verzamelen aangaande het marktbezoek in de loop van het jaar. Gebleken is daar bij, dat de opbrengst van het markt geld in de wintermaanden (decem ber, januari en februari) aanzienlijk geringer is dan in de overige maan den van het jaar. Hoewel deze opbrengstcijfers ui teraard slechts gegevens opleveren met betrekking tot de bezetting van de markt (het aantal kramen), ligt het voor de hand, dat in deze maan den met de meest ongunstige weers gesteldheid ook het marktbezoek 't geringst zal zijn. B. en w. hebben hierin aanleiding gevonden nader voor te stellen de wekelijkse vrijdagavondmarkt zich te doen beperken tot de maanden maart tot en met november en voor de overige maanden de veertien daagse markt te handhaven. Verhuur van sportterreinen. In de vergadering van 30 oktober 1958 besloot de raad om met ingang van 1 oktober 1958 voor de tijd van 1 jaar te verhuren aan de Katholie ke Mixed Hockeyclub te Waalwijk drie hockeyterreinen met kleedge legenheid en verdere accomodatie, gelegen in het gemeentelijk sport park „Olympia", voor een jaarlijkse huurprijs van 500. Ofschoon in de destijds opgemaak te exploitatie-opzet voor deze ter reinen een huurprijs is geraamd van 1.000.per jaar, hebben b. en w. vorig jaar voorgesteld om in ver band met de ongunstige financiële omstandigheden, waarin de vereni ging verkeerde, de huurprijs voor lopig voor één jaar vast te stellen op 500,B. en w. namen daarbij aan, dat na verloop van deze tijd die omstandigheden zich zodanig gun stig zouden hebben gewijzigd, dat een ongetwijfeld gerechtvaardigde verhoging van de huurprijs in over weging zou kunnen worden geno men. Al zijn thans, nu de vereniging kan beschikken over terreinen en accomodatie, welke in alle opzichten aan de gestelde eisen voldoen, de voorwaarden geschapen voor een gezonde groei, het zal wel duidelijk zijn dat de omstandigheden zich in één jaar tijd niet zo gunstig kunnen ontwikkelen, dat de vereniging nu zonder meer in staat is om 'n huur prijs van 1.000.per jaar te be talen. De hockeyverenigingen zijn bovendien, aangezien zij voor het bijwonen van wedstrijden geen en trees mogen heffen, uitsluitend aan gewezen op de contributie van haar leden. De Katholieke Mixed Hockeyclub heeft dan ook gevraagd om haar de terreinen bij wijze van overgang nog voor één jaar te verhuren voor een huurprijs van 800. Realisering sportpark „Elzenhoven". In de vergadering van 2 oktober 1958 heeft de raad de nodige kredie ten beschikbaar gesteld ten behoeve van de realisering van het sportvel dencomplex in het uitbreidingsplan Besoijen. Thans heeft de Directeur van de Rijksdienst voor de Aanvullende Werkgelegenheid bericht, dat het onderhavige project in aanmerking komt voor uitvoering als aanvullend werk (in regieverband) en de sub sidiëring als volgt zal plaats vinden: 1. 170% over de arbeidslonen op basis van een uurloon van 0.60. 2. 100% over de toeslagen, kosten sociale voorzieningen enz. Dit extra-subsidie van 70% is toe gekend, omdat de budgettaire posi tie van onze gemeente van dien aard is, dat bij een lager subsidie de realisering van het onder werpelijke sportpark niet mogelijk zou zijn. De totale aanlegkosten van het sportpark „Elzenhoven" zullen 347.663.bedragen, waarvan 125.490.ten laste van de ge meente zullen komen. Verkoop industrieterrein ten behoeve van de bouw van zeven industriehallen. In de loop der laatste jaren is het gemeentebestuur er in geslaagd om aan verschillende industrieën ves tigingsmogelijkheid te verschaffen, terwijl van gemeentewege ook enige industriehallen zijn gebouwd, welke op huurbasis dan wel op huurkoop basis ter beschikking van industrie- en zijn gesteld. Na verschillende besprekingen zijn b. en w. er in geslaagd om de bouwcombinatie firma Gebr. v. d. Merwe en firma P. A. Kramer be reid te vinden om voor eigen reke ning en risico op het in het uitbrei dingsplan van de Eerste Zeine nog aanwezige industrieterrein een 7-tal industriehallen te bouwen voor ver huur of eventueel voor verkoop; eerstgenoemde firma zal vier hallen bouwen en laatstgenoemde firma drie hallen. Hiermede verkrijgt het industria- lisatie-beleid een nieuw en belang rijk facet. Tot heden immers was 't niet mogelijk om de hier bedoelde bouw in de particuliere sector op risico-basis en buiten elke financiële en andere medewersng van de over heid tot stand te doen brengen. Het ligt in de bedoeling om met de bouw van de zeven industriehal len gelijktijdig en zo spoedig moge lijk aan te vangen. B. en w. hebben van dit omvang rijke project grote verwachtingen, omdat het betekenende perspectie ven opent en een fox-se stoot zal ge ven aan de verdere industrialisatie der gemeente. Bij de bepaling van de prijs van het betrokken terrein is uitgegaan van de prijs, welke geldt voor het ten zuiden van de spoorijn te Be soijen gelegen industrieterrein, n.l. 4,65 per m-'. 7.30 uur: middenstandscursus, R.K. Jongensschool: 8 uur: clubavond „Steeds Hoger", v. d. Geit; 8 uur: dansles, zaal Elshout; 8 uur: vergadering R.K. Werkmees- tersbond, café H. v. Delft. Dinsdag 27 oktober: 7 uur: trainen DVC-junioren; 8 uur: R.K. Vrouwengilde, zaal Els- hout; 8 uur: clubavond „O.O.G.", café v. d. Geit; 7.30 uur: bijeenkomst Jonge Boerin nen, Foyer Hoge Braken. Woensdag 28 oktober: 7 uur: trainen DVC-junioren; 7 uur: trainen Vollybalclub; 8 uur: Mensen zoals jij en ik, 18 j., Hoge Braken; 78 uur: Centrale Volksbank, Ma ria Swartstraat 2; 78 uur: R.K. Bibliotheek, Hoge Braken; 8 uur: K.A.V., zaal Elshout; 8 uur: clubavond DVP, café Klerks; 8 uur: clubavond O.O.O., café Els hout; 8 uur: clubavond Prins Bernhard, hotel Royal; Marie de Gouw 25 jaar werkzaam op de veiling. Donderdag j.l. vierde Marie de Gouw onder zeer grote belangstel ling zijn 25-jarig dienstjubileum als verzendmeester op de veiling „De Langstraat" alhier. De belangstel ling voor dit jubileum was alge meen, zowel van de zijde van het bestuur, personeel en de aan. en afvoerders. Om 4 uur had een huldigingsbij eenkomst plaats, waarop burgem. Snels als president-commissaris na mens het bestuur en de raad van commissarissen als eerste 't woord voerde. Deze noemde dit jubileum een zeer bijzonder jubileum als men bedenkt dat 20 jaar geleden de veiling nog maar in de groeiperiode was en dat vooral in die tijd zeer veel van het personeel werd ge vraagd. Spreker noemde de jubila ris een onmisbare schakel in het veilingwerk. Ondanks het vele en harde werk op de veiling, wist de jubilaris toch altijd de verhouding van mens tot mens soepel en vlot te doen zijn In deze tijd, nu men de mond vol heeft van menselijke verhoudingen, mag dit, aldus spr., wel eens bijzonder worden onder streept. Burgemeester Snels felici teerde de jubilaris en zijn familie met dit jubilé en bood namens be stuur en raad van commissarissen een geschenk onder couvert aan. De voorzitter van het veilingbe- stuur, de heer Den Hollander, was door ziekte verhinderd. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer W. Wolfs, die de jubilaris dankte voor diens prettige samenwerking; hij bood hem namens het personeel een fraaie ligstoel aan. Namens de kopers boden de he ren J. Thur en J. v. Son, na een geestige samenspraak, een envelop pe met inhoud aan. Namens de commissionairs sprak de heer v. Beurden uit Haarsteeg. Deze roemde de plichtsgetrouwheid en de stiptheid van werken van de jubilaris Ook deze bood een ge schenk aan. Hierna had een druk bezochte re ceptie plaats. In zijn dankwoord wees de jubilaris er op dat er bij jubileums als deze nog al eens gaar ne overdreven wordt. Ik heb in deze 25 jaar geprobeerd mijn plicht te doen. Spreker dankte voor de zeer grote belangstelling en hoopte nog vele jaren in goede gezondheid op de veiling werkzaam te kunnen zijn. Afscheid Jos v. d. Wiel. 's Avonds had de jaarlijkse perso- neelsavond plaats, waarbij ook de vrouwen van de personeelsleden aanwezig waren. Deze personeels- avond slaagde bijzonder en ook hier werd de jubilaris nog eens in de bloemetjes gezet. Aan het slot van de avond, geheel onverwacht, sprak burgemeester Snels nog een af scheidswoord aan het adres van Jos v. d. Wiel, die volgende week in verband met de pensioengerechtig de leeftijd de veiling gaat verlaten. Jos v. d. Wiel is ruim 22 jaar op de veiling werkzaam geweest en bur gemeester Snels memoreerde nog eens de bijzondere staat van dienst van de heer v. d. Wiel, die steeds de vertrouwensman is geweest van het veilingpersoneël en door wiens be middeling ook zeer veel tot stand is gekomen. Als blijk van waardering voor de bewezen diensten, bood burgemeester Snels namens bestuur ook hier een enveloppe met inhoud aan. Bescherming Burgerbevolking.. Zaterdagmiddag had alhier de jaarlijkse algemene oefening plaats van de B.B., waarbij het gehele ap paraat der B B., blokploegen, brand weer en politie, in actie kwam. Een bijzonder geslaagde oefening, zoals de heer Bijvoet, Kringhoofd, op merkte, bijzonder geslaagd omdat deze oefening zich onderscheidde van de vorige oefening, met dien verstande dat de deelnemers van te voren niet wisten wat hun te wach ten stond, en ten tweede omdat men getracht had de werkelijkheid zo dicht mogelijk te benaderen. Dat men hierin is geslaagd, bleek wel uit het feit dat ondanks dat de oefe ning van tevoren was aangekondigd, er verschillende mensen zijn ge weest die dachten dat he* werke lijkheid was. Verder was dit jaar ook de bedrijfszelfbescherming van de „Fedra"-schoenfabriek ingeschakeld De oefening duurde van 2 tot 4 uur, waarna aan de deelnemers in de zaal van Gez. Elshout een koffieta fel werd aangeboden. De oefening werd bijgewoond door burgemeester Snels, Dr v. d. Wouw, de heer v Gooi, directeur gemeentewerken, de heer Bijvoet, Kringhoofd, en dhr Kortvriend, ass. Kringhoofd. Bij de nabespreking van deze oe fening toonde burgemeester Snels zich ook zeer tevreden. Vooral ge zien het feit dat het een vrije oefe ning was en het object vrij groot, was hij vol lof. Burgemeester Snels reikte deze middag aan 37 B.B.ers ook de jaarsterren uit. Deze jaar sterren worden uitgereikt aan hen die vijf jaar achtereen dienst doen bij de B.B. Al met al een zeer geslaagde mid dag, waarop ook op bijzondere wijze de paraatheid en de geoefendheid der B.B.ers uit onze gemeente is ge bleken. In de B.B.ers heeft Drunen een corps geoefende mannen en vrouwen waarop men trots kan zijn. De oefening stond onder leiding van de heer H. Portier. 's Avonds had in de zaal van Gez. Elshout een cabaretavond, of liever een bindingsavond plaats, waarop ook met genoegen kan worden te ruggezien. Voetbal. DVC wist zondag in Geldermal- sen van GW met 10 te winnen. DVC bleek van het begin af iets sterker dan de gastheren, die ech ter ook gevaarlijke aanvallen lan ceerde. Doelman Schapendonk en de linksback Thaus bleken onver murwbaar. Van der Velden, de linksbinnen van DVC, wist een kwartier voor de rust te doelpun ten. Agenda. Maandag 26 oktober: 9.45 uur: clubavond K.A.J., K.A.J.- gebouw; trouwd aan Mari Meesters, Jo Schoonen, de Vaan en tot slot alle lof voor de rol van Bertus, buurjongetje van de Keilers, door het zoontje van Mari Meesters; hier is het spreekwoord wel op zijn plaats: zoals de oude zongen zo piepen de jongen. Het ventje speelde vlot en vrij. Maandag endinsdag wordt het stuk nog maals opgevoerd; een gang naar het Pa tronaat ten volle waard. TWEEDE WANDELTOCHT WINTERSERIE „ER OP UIT". Zaterdagmiddag 31 oktober kan er weer gewandeld worden in de mooie omgeving van Sprang-Capelle, over een afstand van pl.m. 10 km. De Wandelsportvereniging „Er op uit" organiseert dan de tweede van haar serie van 12 winterwandeltochten. De start is om 2 uur bij Café Het Bruggetje (van Veen) aan de Raadhuisstraat alhier. Deze tocht kan gelopen worden door ou deren en jongeren, vanaf 8 jaar. P.I.T.-COLLECTE. De P.I.T.-collecte, welke in de week van 12 t.m. 16 oktober in Sprang-Capelle is gehouden, heeft een bedrag van f 205.59 opgebracht. gemeente. Hij was o.m. lid van het school bestuur der bijzondere school aan de Loon- sedijk en leefde ook actief mede in de Chr. Vakbeweging. TIJDENS JACHT OVERLEDEN. De heer v. d. H. uit Waalwijk, die j.l. zaterdagmiddag een jachtpartij bijwoonde in de polder van Capelle, werd onwel en overleed ook enkele ogenblikken later. FEESTAVOND V.V. H.N.C. De voetbalvereniging H.N.C. alhier hoopt op woensdagavond a.s. in de zaal van de heer Pruijssers alhier een feestavond te ge ven voor leden en donateurs. BAZAR IJSCLUB HET EENDENNEST. Het voltallige comité ter uitvoering van een te houden bazar voor de IJsclub Het Eendennest, kwam j.l. vrijdagavond onder leiding van de heer Stein in een vergade ring bijeen in café De Witte Brug. De heer Stein, deelde enkele zakelijke aangelegen heden mede, die een punt van bespreking hadden gevormd in de vergadering van het dagelijks bestuur. Het bleek, dat het co mité zich met al deze zaken kon verenigen. Voorts werden besprekingen gevoerd om trent de te houden inzameling voor de bazar. Spontaan verklaarden alle leden zich te VUGHTERSTR. 25 MARKT 32 Nwe GINNEKENSTR. 23 8 uur: clubavond Nooit Gedacht, ca fé v. d. Geit. Donderdag 29 oktober: 7 uur: trainen DVC-junioren: 7 uur: trainen TTVD, Grotestraat 8; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Els hout; 7.30 uur: middenstandscursus R.K. Jongensschool; 8 uur: bijeenkomst propagandisten Gezinszorgfonds, Hoge Braken; 9.45 uur: clubavond K.A.J., K.A.J.- gebouw. OPBRENGST COLLECTE. Ook de Elshoutse parochianen hebben ruim bijgedragen aan de collecte op Missie zondag. Was enkele jaren de opbrengst ge woonlijk maar ruim f 200, nu bedroeg die f 570. - VOLLEYBAL. Voor de Elshoutse Volleybal-club SDO is de wintercompetitie ook weer begonnen. Vorige week werden er een tweetal wed strijden gespeeld in de pater Damiaanschool te Den Bosch, n.l. tegen PTT, welke wed strijd reglementair door SDO met 2-0 ge wonnen werd. De tweede wedstrijd ging te gen VCV uit Vught. Na in het begin met 8-1 achter gestaan te hebben, haalde SDO deze achterstand met goed spel in en ging toen meteen door, waardoor de eerste set door ons gewonnen werd met 15-11. De tweede en derde set wilde het om onver klaarbare redenen niet meer vlotten, wat onze spelers ook probeerden, niets gelukte hen njeer, zodat met deze twee sets de wed strijd door ons met 2 - 1 verloren werd. A.s. zondag speelt SDO tegen VC Dun den, uit deze wedstrijd moet en kan de volle winst behaald worden. Jammer is het dat de training 's winters door grote zaal-moeilijkheden practisch on mogelijk is gemaakt, terwijl er toch een aardige zaal in onze parochie aanwezig is, waarmee de volleybalsport, welke toch een typische zaalsport is, uitstekend gebaat zou zijn. R.K. VROUWENGILDE. Voor de leden van het R.K. Vrouwen gilde staan deze winter weer enkele mooie en leerzame avonden op het programma. Deze week zal mevr. Vasseur een lezing ge ven met demonstratie over de waarde van het ballet. Mevr. Vasseur, die zelf de leiding heeft van de Drunense balletschool zal ze ker op veel belangstelling kunnen rekenen. A.s. dinsdag 3 nov. zal een excursie ge maakt worden naar het blindeninstituut De Wijnberg te Grave, waar men zal kunnen zien hoe door een uiterste geduld en een liefderijke toewijding ook de zwaar gehan dicapte meisjes toch nog geleerd kan wor sen zelf geheel of gedeeltelijk in hun on- 'derhoud te voorzien en nuttige arbeid te presteren. AGENDA. Woensdag en vrijdag tuinbouwwinter- cursus. Dinsdag repetitie gem. zangver. Café Klerks. Woensdag, donderdag (de Veer) en za terdag trainen tafeltennis. Donderdag repetitie leerlingen fanfare. Vrijdag danscursus. TAFELTENNIS. Voor de competitie van de NTTB speel den de volgende teams van Smashers. Dames: BIMO 1 Udenhout - Smashers 1 uitslag 2-8; Smashers 2 - TTVD 1 Dru nen 1-9. Heren: KAT 3 Kaatsheuvel - Smashers 2 1-9; JCVT Vugt - Smashers 3 3-7. Junioren: Excelsior 1 's-Bosch - Smas hers 11-9; Smashers 2 - Smashers 3 4-6. COLLECTE. De schaalcollecte voor de Missie op zon dag 18 oktober bedroeg maar liefst ruim f 1100.-. Een mooi bedrag. VOLLYBAL. Zaterdag speelde de Vlijmense Volley balvereniging Ever Ready een thuiswed strijd tegen Tilburg. Het ging er spannend naar toe. Vlijmen telde 3 invallers en ver loor met 2-1. De setstanden waren 15- 13, 7-15 en 17-19, een bewijs hoe span nend de strijd was. UITVOERING UTILE DULCI. Zondag gaf de toneelvereniging Utile Dulci haar eerste wintcruitvoering. Opge voerd werd: Mijn Zoons, toneelspel in 3 bedrijven van Arthur Miller. Regie Jo van Erp, decors Mari Meesters. Dit stuk werd verleden zondag te Udenhout vertoond. Thans kreeg het Vlijmense publiek de gelegenheid om te oordelen en deed dit op dankbare wijze, liet stuk werd vlot ge speeld en de dragers van het stuk komt zeker een extra woord van lof toe. Bij de dames moet eerst genoemd worden die de rol van mev. Keiler vertolkte, dit was voor Vlijmen een onbekende; zij kwam uit Vught en verdiend een extra compliment voor haar goede spel en uitbeelding. Dan de rol van Ann, een vroeger buurmeisje van Keiler, door mej. Luijben; zij speelde deze zware en moeilijke rol voortreffelijk. Ook mej. v. Kuijk en mej. Pijnenborg speelden zeer goed. Bij de heren moet zeker genoemd worden de rol van Jac. Keller door M. Nicols en ook de rol van Chris Keiler, de zoon, door dhr. van Donk, beiden speelden voortreffelijk en oogstten veel bijval; de overige rolen waren zeker goed toever- LANDBOUW-AANKOOP-VER. De Coöp. Landbouw-Aankoopvercniging Sprang-Capelle en Omstreken, houdt a.s. vrijdagavond half 8 een ledenvergadering in café Van Veen te Vrijhoeve-Capelle. O.m. komt aan de orde: verkiezing van twee be stuursleden in de vacatures Th. Rijken en J. Pruijssers. GESLAAGD. De heer J. van der Schans alhier slaagde dezer dagen te Den Bosch voor het exa men aannemer burgerlijke en utiliteitsbouw. KERKBOUWACTIE. De in de Ned. Herv. Gemeente alhier gehouden collecte voor deactie Kerkbouw heeft, behalve de op de giro gestorte be dragen, reeds meer dan f 2000.- opge bracht. UITVOERING GEZELLIGHEID. Hartelijk en bevrijdend is er gelachen in de zaal van de Chr. Volksbond op 17 en 24 oktober, bij gelegenheid van de opvoe ring van de klucht „De onbekende wereld" gespeeld door de toneelvereniging Gezellig heid alhier. Anne Marie Kok en Joh. Blaa- ser, het schrijvers-duo, hebben in dit spel alle ingrediënten voor een lach-succes op vakkundige wijze gemixt, waaruit een cok- tail aan het publiek geserveerd kan worden, die schuimt van dol-komische situaties en puntige scherts, waarbij we de moraal „ver oordeling van de afgoderij aan de mannen" op de koop toe nemen.Bij de verwikkelingen die ontstaan bij de pogingen om Lenny, de dochter van een opgeblazen industrieel aan de „Amerikaan" te brengen, spitsen de situaties zodanig toe, dat op een gegeven ogenblik alles in de soep dreigt te lopen. Gelukkig brengt Bas, de behanger, met zijn handige manipulaties de hele zaak weer in het gareel, met als „happy end" een ten toonstelling van gelukkige bruidsparen. De speelsters en spelers verdienen alle lof voor de manier waarop zij dit werk, on der kundige regie van C. Dekkers, voor 't voetlicht hebben gebracht, met als top- succes de bijna feilloos gespeelde hoofdrol van Bas (M. de Cloe), die met zijn eminent beweeglijk spel de nodige vaart en humor op het toneel bracht. „Gezelligheid" mag zich gelukkig prijzen met een biijspelspelcr van dit formaat. De tegenhanger (letterlijk en figuurlijk), Stien, was als typering van bijdehandc Ka zeer goed geslaagd; uitste kend verstaanbaar, maar jammer genoeg wat te ouw geschminkt. De rol van Letty, de dochter, vond een vlotte vertolking in mevr. J. de Vries-v. d. Kolk, aannemelijker dan haar tegenspeler René (J. Haverhals), die zich kennelijk in deze omgeving niet thuis voelde. Ditzelfde gold ook voor de vrouw des huizes (mej. J. v. Zwietering), die eveneens haar spel een te dramatisch accent gaf. Aan bovenge noemd euvel ging dito het spel van mevr. v. Meertenaren (mevr. M. Nieuwkoop- Nieuwenhuizen) mank, wat blijkbaar aan stekelijk werkte op haar secretaris Couthee (J. Molegraaf). J. de Brouwer gaf als industrieel Deven ter een uitstekende realisering van een vol wassen snob, en al was zijn pose af en toe te eenzijdig, toch wist hij zijn rol tot leven te brengen. Kostelijk was de typering van de halfzachte „Yankee" (H. v. d. Hoven), uitnemend bijgestaan door Susie (mej. A. Braspenning), terwijl G. Bax als waardige dorpsburgemeester zich hierbij goed aan sloot. De decors en aankleding, vervaardigd door M. Hulst en L. de Jong, waren ver bluffend goed, met een uitstekende inde ling en opstelling, wat een riant uitzicht gaf op de toch zeer beperkte toneelruimte. Alle hulde voor dit vakmanschap. Uitspraak en dictie waren natuurlijk niet 100 procent, maar samenvattend kan ge concludeerd worden dat „Gezelligheid" de stijgende lijn in haar opvoeringen gehand haafd heeft en daarmede twee bomvolle zalen weer aan zich verplicht heeft. COLLECTE. De ingezetenen onzer gemeente hebben deze week een krant in hun brievenbus gevonden, waarin het een en ander te le zen stand over het vluchtelingenvraagstuk en de vluchtelingenkampen. Uit deze kran ten heeft men kunnen lezen over de ellende die de vluchtelingen hebben medegemaakt en onder welke moeilijke omstandigheden zij thans leven. Teneinde hun leed te ver zochten en zo mogelijk ook om - laten we hopen - te komen tot de opheffing van deze kampen, worden thans over de gehele wereld collectes gehouden. Ook in onze ge meente zal in de periode van 26 tot en met 31 oktober a.s. gecollecteerd worden. Stuurt U de collectanten niet weg, maar geef royaal voor deze collecte. Toont, dat gij U instelt voor een vrije wereld, waarin geen vluchtelingenkampen behoeven voor te Bestaan. ONGEVAL. Het 3-jarig zoontje van dhr. P. in de Heistraat, alhier, kwam vrijdagmiddag zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn arm brak. Dr. W. achtte overbrenging naar het zie kenhuis noodzakelijk. TRAGISCH OVERLIJDEN. De heer H. uit deze gemeente, die j.l. zaterdagmiddag de voetbalwedstrijd SSC - Arnemuiden bijwoonde, werd plotseling onwel en overleed enige ogenblikken later. De heer H. was een geziene figuur in onze zullen inzetten voor een te houden collecte. Zo zal men binnen enkele dagen de leden van dit bazarcomité aan uw deur zien ko men om te informeren wat U voor deze ba zar over hebt. Wij mogen alle inwoners van Sprang-Capelle opwekken een bedrag te overhandigen aan de vele collectanten, op dat het comité er in zal slagen een goede bazar te doen houden. EXAMEN EHBO. Bij de EHBO-vereniging St. Jan nam dokter Vestcr uit 's-Gravenmoer een exa men af voor Eerste Hulp Bij Ongelukken. Van de 20 candidaten behaalden 19 het di ploma t.w. de dames J. van Gerwen, J. v. Hooren, B. Langermans-Schellekens, R. v. Hoof, T. Verduijn, A. Smits (met lof), C. Kamp, A. Verschuren, M. v. d. Born (met lof), C. v. d. Wassenbcrg, M. Oerlemans en G. de Bont; en de heren P. Hallebrand- se, H. Kuijten, P. Akkermans, P. Spran- gers, G. Kcmmeren, J. Rekkers Jzn. en J. Rekkers Bzn. Zij werden voor dit examen opgeleid door dokter R. F. Wijffels. QUICKLY KREEG NIEUWE LERAAR. De dames gymnastiekvereniging Quickly heeft in de persoon van de heer Peijnea- burg uit Breda een nieuwe instructeur ge kregen. De heer Peijnenburg zal wekelijks alle drie groepen van deze ruim 100 leden tellende vereniging leiden en wel op vrij dagavond. O.B.K. EN DE STICHTING ONS LEKENSPEL. De toneelvereniging O.B.K. zal op 28 en 29 november a.s. voor het voetlicht ver schijnen met een oorspronkelijk toneelspel van J.J. Willcmsen. Het stuk is getitel: de Rani antwoordt niet, en heeft een rolbe zetting van 6 heren en 2 dames. De regie is weer in handen van de heer Verharen uit Dongen. Met dit werk zal OBK tevens deelnemen aan de Nat. Subsidiewedstrijd, uitgeschreven door de Stichting Ons Leken spel. In verband hiermee zal een jury van genoemde stichting op de speeldata het op treden van OBK in Waspik komen beoor delen. In totaal nemen 40 verenigingen, in gedeeld in 5 districten, aan deze wedstrijd deel. ZILVEREN POSTBESTELLER. Dezer dagen herdacht de heer W. Smits het feit dat hij voor 25 jaar als besteller in dienst trad Bij de PTT. Gedurende deze kwart eeuw is de heer Smits steeds in zijn geboorteplaats Waspik werkzaam geweest. Op de dag van zijn jubileum werd de ju bilaris temidden van zijn gezin gehuldigd door de directeur van het hoofdkantoor, de heer J. de Bont uit Waalwijk. Deze over handigde hierbij aan dhr. Smits de zilveren speld voor 25 jaar trouwe dienst. Tevens kreeg de jubilaris zijn benoeming als eerste besteller. Ofschoon er aan dit jubileum geen ruchtbaarheid was gegeven, mocht de heer Smits op deze feestdag diverse attenties in ontvangst nemen. RAADSVERGADERING. Op woensdag 28 oktober a.s. zal de raad der gemeente Waspik in openbare verga dering bijeenkomen. Bij het ter perse gaan van dit bericht was ons de agenda van deze vergadering nog niet bekend en hadden wij nog geen inzage gekregen van de prea- adviezen. MISVERSTAND ROND BENOEMING LERAAR NIJVERHEIDSSCHOOL. Naar aanleiding van ons bericht omtrent de benoeming van de heer Th. v. d. Hoven, hoofd van de techn. dienst dezer gemeente, tot leraar aan de Nijverheidsschool te Waalwijk, blijkt enige misverstand te zijn ontstaan. De heer van den Hoven zal na melijk in verband met deze benoeming zijn dienstbetrekking bij de gemeente Waspik niet verbreken, omdat het hier slechts geldt een aanstelling als Ieraar aan de avond school, waaraan de heer van den Hoven met toestemming van de gemeentebestuur van Waspik slechts enkele uren per week zal gaan doceren. DAOR HEDDE ZE WEER. Inderdaad, zij waren er weer, de leden van de Eerste Waspikse Mandolineclub E.W.M.C. En hoe. Zij presenteerden zater dag en zondag in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven hun vrolijke bonte avond onder de titel volgens opschrift, op waar lijk amusante wijze. De algehele leiding be rustte bij mej. C. Timmers. De heer P. Hansen uit Geertruidenberg had de mu- ziekleiding in handen terwijl de heer H. Smits de regie voerde. DIRECTIE KERKKOOR ST. THERESIA WASPIKSE IEUGD EXCELLENT IN „DE WONDERBLOEM". 'n Kleine 100 kinderen, jongens en meis jes van de lagere scholen, Bebben werkelijk een topprestatie geleverd door de manier waarop zij 5 maal achtereen in de zaal van Hotel van Iersel de kinderoperette De Won derbloem gestalte gaven. De operette van Jo Mulder, op muziek van Ant. Voerman, was een onderdeel van het feestprogramma dat de parochie van de H. Bartholomeus pastoor Rovers bereidde bij diens koperen jubileum. Vandaar dat de eerste uitvoering uitsluitend toegankelijk was voor de jubi laris en een 150 genodigden. Was dit eerste optreden al een groot succes, nadat de ex- cutanten in een tweetal uitvoeringen voor de Waspikste jeugd zich meer hadden ge- acclamatiseerd, bereikten zij in de laatste twee voorstellingen (voor volwassenen) een

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5