iSpo-hi w. s. c. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 OKTOBER 1959 6 Raamsdonk Raamsdonksveer Waalwijk RKSVAWSC 1—7. Niemand van de talrijke toe schouwers zou deze uitslag ver moed hebben, toen de Avantie rechtsbuiten v. d. Broek 13 minu ten na het beginsignaal een goed en verdiend doelpunt scoorde en de Schijndelnaren regelmatig te rug kwamen voor 't oranje-zwar te doel, doch toen Blijlevens het eerste van zijn 6 doelpunten ach ter de RKSVA doelman plaatste, betekende dit een ommekeer in de wedstrijd, en daar de prima spelende kanthalfs van de Waal wij kers het middenveld gingen bezetten tot 't einde van de wed strijd, zat er voor WSC een over winning in en een dikke ook, want toen Blijlevens de-Waalwij- kers in de 4e minuut na de rust op 5—1 bracht (nadat de rust met 3 -1 voor de oranje-zwarten was ingegaan) was het afgelopen met de faire en sportieve Schijndelna ren, want dat waren deze tegen standers zeer zeker. Over de wed strijd het volgende: RKSVA wint de toss en ver kiest tegen wind in te spelen, zo dat Blijlevens voor WSC aftrapt. Direct nemen de Avantie-lui de bal over en ondernemen enige ge vaarlijke aanvallen op het WSC- doel, doch door te onbesuisd schieten gaan alle kansen verlo ren en weten zij slechts een cor ner te forceren, eveneens zonder resultaat. Daartegenover plaatst WSC 4 hoekschoppen, doch ook deze leveren niets op. In de 13e minuut komen de gastheren weer gevaarlijk voor het WSC doel, de bal wordt over de breedte van het veld naar de rechtsbuiten ge speeld, die hierdoor een schiet kans krijgt, welke hij ook benut en zijn hard schot blijkt voor Pulles onhoudbaar te zijn. Bij de verste paal slaat deze bal in het Waalwijkse doel, 1—0 en dikver diend ook. Wederom volgen er n serie Avantie aanvallen, doch on ze achterspelers krijgen nu meer vat op het spel en verder dan een ongevaarlijk schot komen de bastheren niet en het doel zal voor de rest van de wedstrijd ook gesloten blijven. Bij een tegenbe zoek van WSC in de 19e minuut lanceert Pcnnings zijn wegsprin- tende inidvoor, die de Schijndelse doelman een vergeefse duik laat maken, want de hal lag reeds ach ter hem, 1—1. Negen minuten voor rust is een mooie corner van W. v. d. Anker de inleiding voor het tweede Waalwijkse doelpunt. Deze goed voor doel geplaatste hoekschop wordt door Blijlevens met zijn voorhoofd aangeraakt en verdwijnt langs de Avantie ver dedigers in het vijandelijke doel, 12. Twee minuten later neemt de WSC linksbuiten een vrije trap, die eerst tegen de lat wordt gekopt, doch de terugspringende bal wordt door de actieve Blijle vens wederom in een doelpunt omgezet, door de hal hoog in de touwen te jagen. Met een 31 voorsprong voor de Waal wijkers wordt er tliee gedronken. Na de hervatting is binnen vier minuten over het lot van RKSVA beslist, want binnen genoemde lijd heeft Blijlevens de Schijndel se doelman reeds tweemaal het nakijken gegeven, wat voor de gastheren ook de genadeslag be tekent. Het eerste doelpunt na de rust kwam uit een corner van links, die door Piet keurig wordt ingekopt. Twee minuten later krijgt dezelfde speler een mooie bal aangeschoven van Pennings en ook deze kans wordt niet on benut gelaten; keihard suist de hal langs de Schijndel goalie en 't is na 4 minuten 51 voor de oranje-zwarten. Dat de WSC-ers hierdoor op fluweel komen te zit: ten, spreekt voor zichzelf en zij gaan nu met deze veilige voor sprong een partijtje voetbal spe len, waar voor- en tegenstander van geniet. Toch komen de Avan- tie-mensen steeds terug voor het WSC doel, doch ze vinden daar 'n hechte verdediging, die niet meer van wijken weet en geen doel punt meer toestaan. De Schijn del doelman daarentegen moet 't bruine monster nog tweemaal uit zijn doel halen. De uitstekend verdedigende en ook aanvallende Waalwijkse hanthalfs stuwen de voorhoede steeds op en in de 17e minuut na de rust Iaat Blijlevens zijn Ge doelpunt aantekenen. Als een bal uit het centrum wordt aangespeeld en Mandeinakers in eens doorgeeft aan Piet, passeert deze zijn belager en wederom holt het niet achter de Avantie doel man, 6—1. Blijkbaar geïnspireerd door de doelpuntenhonger van zijn midvoor, komt v. Veldhoven naar voren, geeft door aan W. v. d. Anker die de bal langs een ver dediger speelt en Mari plaatst de bal via de paal in het Schijndelse doel, 7—1. Blijkbaar vindt ook de scheidsrechter deze uitslag welletjes, want als onze linksbui ten is doorgebroken en alleen voor de doelman staat, fluit hij voor de laatste maal en is WSC weer winnaar in een faire en sportieve wedstrijd tegen RKSVA. R. W. B. RWBGudok 5—1. Voor de vierde maal in deze competitie stond RWB na 20 mi nuten spelen met 20 voor, maar in deze wedstrijd was het al gauw duidelijk dat er meer doelpunten zouden komen en dat de achter hoede van de thuisclub niet veel tegenpunten zou toestaan, want het spel was over de gehele linie zo subliem dat er met geen moge lijkheid een zwakke plek in de schakel was te ontdekken. Klokslag half drie laat scheids rechter Roovers de RWB-ers af trappen, maar de aanval wordt onmiddellijk door Gudok overge nomen en over links opgezet, maar de achterhoede geeft niet thuis, zij het dat zij enige malen slechts ten koste van een corner redden kan. Na 10 minuten krijgt de rechthalf op het middenveld een vrije trap te nemen, welke mooi voor de doelmond wordt ge plaatst en op even mooie wijze door de attente rechtsbuiten in gekopt wordt, 1—0. De ene aanval na de andere golft in de richting van het Gu dok doel, de ene keer over links, de andere keer over rechts en het is duidelijk dat de achterhoede van Gudok die er anders toch wel raad mee weet, deze middag een harde noot te kraken krijgt, want zij lopen van het kastje naar de muur en hebben geen passend antwoord op de prima ougezette aanvallen van RWB. Als even later in de 20ste mi nuut een ingooibal van links voor de voeten van de centervoor be landt, speelt deze zich mooi vrij en geeft een afgemeten voorzet en de vrij voor doel opgestelde Wijtvliet behoeft slechts t knik ken, 20. Het derde doelpunt wordt het mooiste, doordat resp. de links half, linksbinnen, rechtsbinnen, rechtshalf en rechtsbuiten hierbij worden ingeschakeld. Vijfmaal wordt de bal feilloos afgegeven, de stopper Van Gudok onder schept hem even, speelt de bal te zicht terug en de centervoor is er als de kippen bij om nummer 3 voor zijn rekening te nemen, 3-0. Een minuut later scoort onze linksbuiten een schitterend doel punt, doch de scheidsrechter keurt dit om onbegrijpelijke re denen af. Het is echter slechts uitstel van executie. Van Beek heeft het doel geroken en als hij even later een mooi afgegeven bal van Passier oppikt en vrij maakt, heeft de keeper geen schijn van kans, 4—0. Het is jammer dat juist voor de rust in ging, onze linkshalf, die vandaag weer op zijn eigen plaats stond en een prima partij speelde, een enkelblessure kreeg, waar door hij het veld moest verlaten. Na de rust krijgen wij weer het zelfde spelbeeld als voor de rust, doch hoe vaak RWB ook inschiet, dikwijls van zeer korte afstand, steeds is er een Gudok heen om een doelpunt te voorkomen en 't is waarschijnlijk deze pech, die op Gudok een stimulerende invloed heeft, want fanatiek verdedigen zij hun doel en hun aanvallen worden steeds gevaarlijker; een doelpunt hangt in de lucht en dat komt dan ook ongeveer 10 min. voor het einde, als de linksbinnen van Gudok een teruggespeelde bal voor zijn voeten krijgt en on houdbaar inkogelt, 41. iDt stimuleert de voorhoede van RWB om toch ook nog eens iets te laten zien. Vijf minuten voor het einde krijgt J. Wijtvliet de bal rechts te pakken, geeft een afgemeten voorzet aan de vrij staande centervoor, die zich geen moment bedenkt en het is 51, met welke stand het einde komt van deze goed gespeelde en door scheidsrechter Rovers goed gelei de wedstrijd. I Raamsdonk 2RWB 3 22. Het 3e elftal kon in Raams donk na een 10 achterstand, waarbij de keeper niet vrijuit ging, gelijk maken, 11, stond na de rust door een penalty weer met 21 achter, doch wist ten slotte door de in deze wedstrijd door pech achtervolgdd D. Pal toch nog gelijk te spelen. DESK 5—RWB 4 8—1. Het 4e elftal kon het bij DESK weer eens niet klaren en werd met niet minder dan 8—1 huis- waats gezonden, nadat de rust in was gegaan met een 10 achter stand. Hoewel na rust met de wind in de rug gespeeld werd, ging het toch niet voor de wind en het schijnt dat enige training deze jongens geen kwaad zou doen. R. K. C. RKC—SET 3—3. De afgemeten kopstoot, waar mede de SET-midvoor een aan val over rechts afrondde, leek de genadeslag te betekenen voor een slecht spelend RKC, dat na rust een rommelige indruk maakte, want een 13 achterstand onge veer 8 minuten voor het einde betekent normaal voor 92 procent een verloren wedstrijd. Het is een grote verdienste van de door uitvallers geteisterde thuisclub, oni in die korte spanne tijds in een emotionele eindsprint met wee treffers toch nog tot een gelijke stand te komen en daar mee het bewijs weer heeft gele verd, dat bij voetbal bijna niets onmogelijk is. Wat vooral opviel, was het verrassend goede spel van de Til- burgers die over een snel binnen- trio beschikken, welk meestal de beschikking had over het mid denveld en van daaruit onze ver dediging regelmatig het leven zuur maakte, waarbij het nog een geluk was dat de gasten het doel ïneestal op de verkeerde plaats zochten. Het talrijke publiek dat afge komen was op de. reputatie van de laatste twee wedstrijden, heeft RKC niet in zijn beste vorm kun nen bekijken en is alleen door de sensationele slotfase aan zijn trek gekomen. In de eerste helft lijkt er nog geen vuiltje aan de lucht met een RKC, dat met goed voetbal de SET verdediging diverse malen aan de noodrem Iaat trekken, wat na 20 minuten niet helpt, als on ze linksbuiten een kt rle pass aan Leijtens geeft, die van dichtbij onhoudbaar inschiet. In deze periode wordt er wat nonchalant met enkele kansen omgesprongen, al had een schot tegen de lat van de rechtsbinnen een beter lot verdiend, en meer en meer begint het gemis van aansluiting in onze linies 't stem pel op de wedstrijd te drukken. Het laatste kwartier voor rust is praktisch geheel voor SET, waar bij we niet te klagen hebben, als onze doelman met een snelle re actie de bal juist van de lijn kan weggrabbelen. In de tweede helft blijkt van Heeswijk vervangen te zijn door Couwenberg, terwijl even later Bakkers het veld moet verlaten, met als plaatsvervanger v. Rie!, en wanneer de linksbuiten ge blesseerd raakt, waardoor hij al leen maar wat kan meehuppclen, blijkt de RKC ploeg toch wel te zijn aangeslagen. Een corner op het RKC doel le vert SET de gelijkmaker op, al was bij dit doelpunt druk met de handen gewerkt, maar aan de 2 andere goals was geen smetje aan zodat de Tilburgers circa 8 min. voor tijd een veilig lijkende 13 voorsprong hadden. Onze ploeg begint dan verbe ten aan een slotoffensier, dat 4 minuten voor tijd succes oplevert door de Nijs en in de laatste mi nuut kan een SET verdediger in uiterste nood de bal niet anders dan met de hand wegslaan, wat ons een strafschop oplevert, die door de Peffèr hard wordt inge schoten, waardoor op de valreep toch nog een puntje in Waalwijk blijft. Juliana. Reusel SportBaardwijk 13. Het is Baardwijk ook in de las tige uitwedstrijd tegen Reusel Sport gelukt de beide punten mee naar huis te brengen en heeft daardoor haar zo langzamerhand trotse ongeslagen record ook in de 5e competitiewedstrijd kunnen handhaven. De geelzwarten de monstreerden op net prachtig ge legen Reusel-terrein een fraaie partij voetbal en de 31 score kan daarom nauwelijks Ti juiste afspiegeling van het overwicht genoemd worden van hetgeen de geelzwarten deze middag demon streerden. Onze ploeg vormde een goed sluitend geheel en mede door het iets of wat teruggetrokken spel van onze binnenspclers kon ge durende de gehele wedstrijd ste vig beslag worden gelegd op het middenveld. Al direct na het be gin krijgt onze middenvoor een unieke kans doch wegens te traag reageren gaat deze verloren. Reu sel Sport neemt dan het offensief over en komt al na 6 minuten op een 10 voorsprong, wanneer uit een vrije trap een hachelijke situ atie voor doel ontstaat, waarna de hal te zacht op de keeper te ruggespeeld wordt en de snelle rechtsbuiten hiervan gretig pro fiteert. Baardwijk liet zich door deze prille tegenslag echter niet ontmoedigen en kwam met dege lijk aanvalsspel voor het doel der thuisclub. De uitstekende keeper van Reusel Sport moet in deze pe riode even handelend optreden, wat hem goed afging. Het mocht de Baardwijkers daarom ook niet gelukken de score nog te wijzi gen, zodat met een 10 stand ge rust kon'worden. Direct na de rust is het echter raak. Een voorzet van rechts neemt K. Beerens over, die met Ti strak schot de gelijkmaker voor zich opeiste, 11. Even later is 't opnieuw K. Beerens, die op (ie hem eigen wijze een keurige pass van L. Ivlerkx doeltreffend weel af te ronden en dat betekent 2-1. Nu komt Reusel Sport gevaarlijk opzetten, doch onze ook nu weer solide spelende achterhoede kent geen pardon. In de 65ste minuut wordt ons wegens hands van een der achterspelers van Reusel Sport een penalty toegekend, die echter jammerlijk wordt gemist. Dit was echter uitstel van execu tie, want het is wederom K. Bee- hens, die een afgeslagen bal in eens in de touwen schoet en daar mee de hattrick verrichtte, 31. Baardwijk doet het nu wat rusti ger aan en daardoor kan Reusel Sport met enkele harde schoten weer gevaarlijk worden. Onze doelman stond echter steeds op de juiste plaats jyi hield de poort hermetisch gesloten. Wijziging in de stand kwam er niet meer en na het laatste fluitsignaal van de matig leidende scheidsrechter konden de Baardwijkers met een verdiende overwinning de ver frissende douches opzoeken. Kaatsheuvel Loon op Zand Waspik. White Boys. Biljarten WAALWIJK. Yoorwedstryden kampioenschap van Nederland kader 38 /2 '59-'60. De heer C. Soeterboek, Kaats heuvel, is door het hoofdbestuur van de KNBB alsnog toegevoegd aan de poule van de voorwedstrij den om het kampioenschap van Nederland kader 38/2 seizoen '59- '60, die door de BV 't Zwaantje te Waalwijk op 30 en 31 oktober en 1 november a.s. in haar clublo kaal worden georganiseerd. l)e deelnemerslijst ziet eh thans als volgt uit: M. v. Deutekom, Berg- hem; M. van Bracht, Waalwijk; C. P. v. d. Loo, Haarsteeg; P. de Blank, Lith; C. Soeterboek Kaats heuvel. Het programma luidt als volgt: 30 oktoner: 7.00 u.: M. van Bracht- C. P. van der Loo. 8.30 u.: M. van Deutekom- G. Soeterboek. 10.00 u.: C. P. van der Loo- P. de Blank. 31 oktober: 2.30 u.: M. v. Brachl-P. de Blank. 4.00 u.: M. van Deutekom- C. Soeterboek. 5.30 u.: M. van Deutekom- P. de Blank. 7.00 u.: P. de Blank- C. Soeterboek. 8.30 ii.: M. van Bracht- M. van Deutekom 10.00 u.: C. P. v. d. Loo- P. de Blank. 1 november: 2.30 u.: M- van Bracht- C. Soeterboek. 4.00 u.C. P. v. d. Loo- C. Soeterboek. 5.30 u.: M. van Deutekom- M. van Bracht. 7.00 u.: P. de Blank- C. Soeterboek. 8.30 u.: M. van Bracht- G. P. v. d. Loo. 10 u.: M. van Deutekom- G. P. v. d. Loo. Aantal car.: 300. onverwacht hoog peil. Geen wonder dan ook dat de belangstelling voor dit evene ment tot het laatst toe uizonderlijk groot was; de lofprijzingen en de roep over dat gene wat in de Wonderbloem werd gepres teerd ging immers de voglende uitvoering vooraf en trokken behalve een zevenhon derd kinderen nog evenveel ouderen naar deze operette. De moeite die de kinderen en het onderwijzend personeel (onder wiens leiding de operette werd ingestudeerd) zich in die zes weken die aan de uitvoering vooraf gingen getroostten werd op deze wij ze naar verhouding beloond cn gewaardeerd. Het publiek toonde bewondering voor het spel, de dictie, de zang en de dans welke goed verzorgde onderdelen tesamen een boeiend geheel verraden. Bijzonder veel aandacht was ook besteed aan kleding, ver lichting, decor en grime, waarvoor veler medewerking was ingeroepen. Het zou ons te ver voeren voor al die bosduiveltjes, die kabouters en elfjes, de pages en eredametjes, de hofheren cn hof dames en de landsvrouwen en landslieden afzonderlijk onze waardering uit te spre ken. Voor de vertolkers der hoofdrollen moeten wij echter een uilzondering maken. En dan beginnen wij met de prinses Norma (Dymphy Gijsman), de prins Eros (Eric de Glas) en de hoofdman der bosduiveltjes (Cor deHond). Verder in volgorde van het programma: de Koning (Iïarrie van lrscl), de koningin (Marijke de Zeeuw), Rédita (Betsie Langermans), Fee Lelierein (Nellie van Soeters) en het feetjo Dauwdrupie (Tonnie Smits). Ook onder de vertolkers der kleinere rollen gingen goede krachten schuil, zoals Ferdinand de Hofheer (Jan v. d. Velden), de twee landlieden Bernard en Jasper (resp. Piet Smits cn Leon Baaten), dwaalgeest (Theo Gijsman) en tenslotte het elfje Rosallietje (Mies Akkermans), kabou ter Meral (Jac. v. Eersel) en een page )Ad Vossen). Na de laatste uitvoering van De Won derbloem werden de kinderen door pastoor Rovers eens extra gctractecrd, waarbij hij tevens zijn dank uitbracht aan de vele me dewerkers van de operette. Pastoor Rovers wees hierbij nog op de gunstige invloed die van het toneel uitgaat endc grote opvoe dende waarde ervan, speciaal voor kinde ren. Het laatste woord was aan burgsmees- ter van Erp, die als voorzitter van het feestcomité nogmaals zijn waardering uit sprak voor de opvoering van De Wondsr- bloem cn zijn mede-comité-leden cn de pa rochianen dank bracht voor de medewer king aan de viering van het koperen feest van de Z.E heer pastoor L. Rovers als pas toor van Waspik gegeven. 40-JARIG BESTAAN AFD. K.A.B. Zaterdag j.l. vierde de K.A.B. in ons dorp officieel haar 40-jarig bestaan. De festiviteiten werden geopend met een plech tige avondmis, opgedragen in de parochie kerk van de H. Bavo, waarna de harmonie de feestvierende leden naar Hotel Nieuwen- huizen bracht, waar de verdere feestelijk heden zouden plaats vinden. Deze vingen aan met 'n uitgebreide koffietafel, waaraan de leden met hun dames aanzaten. Hierna volgde een officieel gedeelte, waarin diverse sprekers de vereniging en de 25- en 40-ja- rige jubilarissen lof toezwaaiden. De avond werd besloten door een kort cabaretprogramma, verzorgd door 't toneel gezelschap van de plaatselijke afdeling der KAB, met medewerking van de Boeren- kapel. Te oordelen naar de reacties van de leden mag de avond geslaagd heten. MISSIEFILM. Op vrijdag 23 okt. zal in zaal Nieuwen-, huizen om half 8 een filmvoorstelling wor den gegeven. Vertoond zal worden: „Un Missionnaire". Het is een verhaal gebaseerd op historische feiten van een jong missio naris, die het slachtoffer wordt van zijn eigen voortvarendheid, waardoor hij de ont goochelingen en moeilijkheden van het mis- 6ionairisleven in al zijn hardheid onder vindt, doch tenslotte tot de conclusie komt, dat het missionarisleven een steeds weer op nieuw beginnen betekent .Un Missionaire of „De beproeving van de Nacht" is een kleu renfilm onder regie van Maurice Cloch. De KRO maakte er een zeer geslaagd hoor spel van onder regie van Tom Bouws. GEGUND. Het bouwen van een verenigingsgebouw voor de K.A.B.-afdeling Raamsdonk werd onderhands gegund aan de fa. Leijten al hier voor f 37.000. - BOERINNENBOND. In zaal Nieuwenhuizen had een leden vergadering plaats van de Boerinenbond. Verschillende punten stonden op de agen-. da, die vlot werd afgewerkt. Besloten werd nog deze maand een moederdag te houden in de huishoudschool. Vier dames gaven zich op voor een godsd. culturele cursus op Ons Erf, van 7-9 dec. a.s. Bij voldoende deelname zal er een gymnastiekcursus ge geven worden voor oudere dames. Voor de jonge boerinnen wordt een wedstrijd geor ganiseerd in het kweken van narcissen en crocussen. Bloembollenpakketten hiervoor kunnen aan de huishoudschool bij mej. Ro vers worden afgehaald. De diroctrice van de huishoudschool gaf een interessante inleiding op de cursus „Doe meer met minder geld", die in de naaste toekomst door haar zal worden gegeven. Een verloting met een kopje koffie vormden een gezellig slot van deze eerste vergadering. GESLAAGD. Voor het eerste gedeelte van de kassiers cursus „algemene handelskennis, slaagde te Eindhoven de heer N. van Dongen alhier. REVUE WERD EEN SUCCES. De 7de revue „Vooruit met de schuit" heeft evenals vorige jaren een enorm suc ces gehad. Pater Meijer zal een behoorlijk bedrag kunnen incasseren voor zijn boot, want drie avonden achter elkaar trok men in zaal Kunstmin veel belangstelling. De medewerkenden o.l.v. Herman Stasser heb ben het genoegen gesmaakt het publiek met hun spel zeer tevreden te kunnen stellen. De jarènlange ervaring van dhr. Stasser, die op dit gebied nog heel wat inzijn mars heeft, kwam de kwaliteit van de Veerse revue zeer ten goede. De heer Stasser be schikt over een aantal eminente krachten. Op de eerste plaats noemen we de oude rotten in het vak Leen en Toon. Ze deden met hun herhaalde optreden de toeschou wers soms gieren van 't lachen. Ze dragen al jarenlang bij tot het succes van de Veer se revue. Joke Pluijm, Quirenies Kamp en J. v. Wezenbeek verzorgden de sketsjes. Ze hebben er werkelijk iets goeds van ge maakt en kwamen zeer vlot voor de dag. Ook de 11-jarge accordeon-virtuose, die on langs tweede kampioen van Nederland werd viel bij het publiek zeer in de smaak. Ad Emmers met zijn liedjes bij guitaar ontving ook heel wat applaus. Iets nieuws was het optreden van Frans Oerlemans, hij deed het voortreffelijk. Re gisseur kamp bracht zijn liedjes als gewoon lijk. Anske Stassar zong op zeer charmante wijze een liedje over poppen. Zeven Veerse schonen verzorgden de balletten. Ze blon ken vooral uit in de bam-bam-boe-show. De decors waren van J. Verbunt, de grime van P. Broeder, terwijl The Music Mixers o.l.v. Ed Snijders de muziek verzorgden. dacht in beslag genomen werd door de geblesseerde Bool, die zich bij deze actie blijkbaar wat geforceerd had. Voor rust werd er bij vlagen behoorlijk gevoetbald en was de wedstrijd het aanzien ten volle waard. Na rust werd dit belangrijk minder, vooral het plaatsen liet toen veel te wensen over, terwijl er zich legio kansen voorde den om dit behoorlijk te doen. De Desk achterhoede zorgde er wel voor, dat haar voorhoede steeds aan bod kon blijven, maar deze wist de kansen niet uit te buiten. Bo vendien moet gezegd, dat de RKC-achtei- hoede er danig het oog in had en de tegen stander weinig gelegenheid gaf tot vrij spel. dat hij uit 't goede hout gesneden is. Met En in laatste instantie bewees haar keeper, 'n paar snelle solo-acies wist tenslote ds felle Bool even zovele doelpunten te fa briceren. Tegen het einde werd het wat rommelig, en daarom was het een verlich ting, toen de matig leidende scheidsrech ter het einde aankondigde. DESK 5 - RWB 4, - 1. Het vijfde van Desk heeft er deze middag geen twijfel over laten bestaan, wie er in haar afdeling de lakens uitdeelt. Vier ge speeld en 4 gewonnen. De oudjes in dit elf tal doen het nog bijzonder goed, al hadden ze deze middag met 'n sterke wind te kam pen. Gezien de uitslag hebben ze vermoe delijk gepaseerde woensdag 'n extra studie gemaakt van de wedstrijd Duitsland Ne derland. RWB kwam echter verder dan Ne derland, doordat zij al in het begin een strafschop kreeg toegewezen, welke hope loos werd naast geschoten. Na een half uur nam Disk eerst de leiding doordat J. de Bont een voorzet van J. Beunis inknalde. Ook Groenendaal en Snoeren schoten er op los, echter zonder resultaat. Nog voor rust maakte RWB gelijk. Wie dacht, dat Desk het na de rust met de sterke wind tegen moeilijk zou krijgen, kwam bedrogen uit. Onmiddellijk namen de geel-blauwen het heft in handen en begon het doelpunten- feest. Afwisselend door J. v. d. Velden, Oerlemans, Abe en nog 'ns J. v. d. Velden, werd de score tot 8-1 opgevoerd. De achterhoede van Desk liet niets door. De niet opgekomen scheidsrechter werd door W. Lugters goed vervangen. DESK II - RKC II, 5-2. Door bovenstaande overwinning heeft Desk II voorlopig alleen de leiding in haar afdeling genomen. Geen ogenblik is deze zege in gevaar geweest, daarvoor was de verdediging van Desk te sterk. Slechts spo radisch wist de RKC-voorhoede werkelijk moeilijkheden te veroorzaken. Dat deson danks toch nog 2 goals werden prijsgege ven, was eerst te danken aan 'n onnodige blunder van de keeper en tegen het einde, toen men met 'n 5 -1 voorsprong zich wat slordigheden meende te kunnen permiteren. Zowel voor als na de rust was Desk over wegend sterker en dat met slechts een 2-1 voorsprong de thee opgezocht werd, lag eensdeels, doordat de voorhoede het bij vlagen te veel in individuele acties zocht, waarbij men zich dikwijls vastliep en ander deels, omdat men blijkbaar vergeten had met Vrouwe Fortuna 'n afspraak te ma ken. Enkele fraaie kansen gingen n.l. door pech verloren. Bovendien ontging hen nog een doelpunt, doordat een der RKC-ach- terspelers een bal, die precies de doellijn gepasseerd was, weer het veld intrapte. Vanaf onze plaats konden wij dit duidelijk zien. De spelers blijkbaar niet, wier aan- UNO ANIMO - GEMERT, 3-2. In een zeer goede en spannende wed strijd is 't Uno gelukt de volle winst te be halen en wel tegen mede-lijstaanvoerder Gemert. Deze winst hebben zij te danken aan de grote werklust van 't gehele elftal en dit is een verheugend feit. Het betere spel in de voorhoede, waarin de nieuwe l.b. '1'. Meijer met zijn zuivere passes steeds ver warring stichtte. Over de wedstrijd 't vol gende: Wanneer scheidsrechter Kanters uit Was pik laat beginnen, zien weal direct dat Ge mert over een prima voorhoede beschikt en zij 't eerst tot succes wist te komen. Vrij spoedig neemt zij de leiding, 0 1. Door deze vroege achterstand wordt Uno direct wakker en weet 't spel te verplaatsen en bouwen aanval op aanval op t doel. De achterhoede van Gemert krijgt volop werk te verzetten en na een kwartier spelen wordt een pracht-aanval met een doelpunt bekroond. Midvoor van Noye weet hieruit met een prachtschot te scoren 1-1. Ook de bezoekers zitten niet stil. De Uno-achter- hoede maakt enkele foutjes door de bal niet snel genoeg weg te werken, wat hun in de 22e minuut noodlottig wordt en zij voor de 2e maal de bal uit het net moeten halen, wat echter niet nodig was geweest. Even is 't geluk aan Uno's zijde, dank zij 't prima werk van invaller-doelman Hoe zen en weten zij 't gevaar te keren, en komt de rust in zicht. Met nog 1 minuut te spe len weet l.b. Meijer zich vrij te spelen en met een keihard schot de gelijkmaker te scoren. Na de rust zien we direct een fel aanvallend Uno en komen de bezoekers on der hevige druk, doch na 10 min. komt Ge mert los en zendt de ene aanval na de an dere op 't Uno doel af. Nu zag men de werklust van alle spelers, hoofdzakelijk van de achterhoede; maar ook de voorhoede wist van doorzetten ennadat Meijer het eerst had geprobeerd met goede verre scho ten, was 't eindelijk 1.buiten van Noye die doorbrak en zijn club de leiding gaf, 3-2. Nu was de maat vol enwerd er aanbeide zijden nog harder gewerkt Uno hield vol en toen het einde was aangebroken had Uno de volle winst behaald en gingen elf dolge lukkige spelers de nodige rust opzoeken, wat zij ook hadden verdiend. CONCORDIA 3 - UNO ANIMO 3, 3 - 1. Onze jongens van 't 2e elftal waren min der gelukkig. Zij moesten de puntjes ach terlaten, wat zij niet hadden verdiend; twee ongelukkige doelpunten en een zeer zwak ke leiding leidden hiertoe. Men kon niet direct spreken van voetbal, maar rugby. Jongens, de volgende keer beter. UNO 4 - LONGA 6, 1-9. Het 4e elftal dat nog ongeslagen was, heeft 't tegen het beter spelende Longa niet bol kunnen werken en moest liefst met 9-1 de vlag strijken. WHITE BOYS-ONS VIOS 2-1. De ontmoeting White Boys - Ons Vios is geëindigd in een 2-1 overwinning voor White Boys. Centervoor Han van Etten opende de score, maar door een misver-, stand in de verdediging van White Boys, waarbij D. Brouwers de bal in eigen doel werkte, ging de rust met gelijke stand in, 1-1. 1-1. In de tweede helft schoot Piet Luyten uit een vrije trap zijn club naar een over winning. Keihard joeg hij de bal van zeker 20 meter afstand in de rechterbovenhoek. Door deze overwinning heeft White Boys zich stevig in de kopgroep genesteld. BROEKHOVEN-WASPIK, 2-1. De trip naar Broekhoven heeft het eerste elftal van Waspik geen winst gebracht. Met 2-1 bleef Broekhoven de onzen de baas. Alle drie de doelpunten werden nade rust gescoord, waarbij Broekhoven het initiatief nam. Prompt gaf P. Schellekens hierop het antwoord en bracht hij de stand weer in evenwicht, 1-1. Een minuut of 7 voor het einde greep Broekhoven echter opnieuw naar de leiding om deze niet meer af te staan. Waspik 2 behaalde in een goed gespeelde wedstrijd een klinkende 5-1 overwinning op Desk 4. De De plaatselijke ontmoeting White Boys II leverde een royale 8-3 zege op voor Waspik. COMPETITIEWEDSTRIJDEN VAN HET DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Klinkende 8 - O-overwinningen van Ons Genoegen I en Keesje III. Prachtige serie's van G. Roomer (164) en Ad. van Cromvoirt (106). Het District Waalwijk van de KNBB is in de afgelopen week met de competitie wedstrijden begonnen en hoewel men nu nog niets kan zeggen, blijken enkele vereni gingen over uitmuntende viertallen te be-, schikken, terwijl enkele spelers individueel eveneens prachtige successen boekten. In Klasse C b.v. had de eerste ontmoe ting plaats tussen Ons Genoegen I en 't Zwaantje I. De eerste speler van O.G. G. Roomer verrichtte hier een opmerke lijke prestatie. In zijn partij tegen P. van Huiten van 't Zwaantje, legde hij met waar meesterschap een fraaie serie van 164 car. op tafel en maakte zijn partij van 400 car. met een gem. van 26.66 in 15 beurten uit. P. van Huiten gaf kranig partij, doch kon tegen dit geweld niet op. Jan Passier wist zijn partij tegen M. van Bracht eveneens te winnen, hoewel de laatste een serie van 85 liet aantekenen, waartegenover Jan Passier echter ook een serie van 69 plaatste. Cor v. d. Sanden speelde eveneens een prima partij en zijn gem. van 6.40 mocht er zijn. Andre Hamers was ditmaal het slachtoffer. Tenslotte won J. Philippart ge decideerd van A. Verhoeven, zodat Ons Genoegen I ditmaal met een verdiende 8-0 overwinning uit de strijd kwam. BSV I bond de strijd aan tegen Keesje 1, onder aanvoering van Ad van Cromvoirt, die reeds in zijn eerste partij tegen J. Blom zijn visitekaartje presenteerde door een fraai opgebouwde serie van 106 car. te scoren, waarop J. Blom het antwoord schuldig moest blijven. R. Maas van BSV schoot dit maal eveneens geweldig uit zijn slof en gaf L. Kuis van Keesje geen schijn van kans. De mooie serie van 66 van R. Maas was van prima gehalte. Met gering verschil (130 - 129) won M. Slaats van A. van Veltho- ven en alleen P. v. d. Mee van BSV moest de overwinning laten aan M. Kuijs van Keesje, zodat het eindresultaat dezer ont moeting 6 - 2 in het voordeel van BSV werd. HBS I ontving deze week Nooit Vol leerd I en de eerste speler van de ontvan gende vereniging toonde dat met hem de gelijk rekening zal moeten worden gehou den. Met een fraai gem. van 19.09 en een h.s. van 54 maakte hij zijn partij tegen J. Vissers van NV in 11 beurten uit. Frans van Helvoirt moest het onderspit delven tegen de geroutineerde Frans Slaats, even als A. v. d. Wiel, die (zij het onder protest) verloor van L. van Cromvoirt. Tenslotte was het hier J. van Delft van HBS, die door een klinkende overwinning op Ad Slaats van N.V. de stand in evenwicht bracht, 4-4. De laatste ontmoeting in klasse C was die van Eendracht I tegen Centraal I. Hier was vooral Jos Maas geweldig op dreef en met een gem. van 12 en een h.s. van 44 maakte hij in 15 beurten zijn partij van 180 car. vol. C. Teurlings van Centraal werd hiervan het slachtoffer. Ant. Pullens van Eendracht, kon het echter niet bolwerken tegen M. Teurlings van Centraal, evenmin als G. de Kroon tegen Fr. v. d. Gouw, wel ke laatste een prima partij speelde met een voor hem mooi gem. van 5.31. H. Maas van Eendracht bracht tenslotte in zijn partij tegen M. Leenheers de par tijen weer in evenwicht en hij deed dit op overtuigende wijze met een gem. van maar liefst 9.06; - 4-4 was de eindstand in deze ontmoeting. In Klasse D kreeg KNA I bezoek van Ons Genoegen II en hun eerste speler W. van Heesch was hier in uitzonderlijke con ditie. Met het fraaie gem. van 8.66 versloeg hij met groot verschil Jac. Passier van Ons Genoegen II. Ook G. Ouwerkerk won zijn partij tegen B. Pullens, evenals H. Rom- bouts tegen G. de Wit; alleen Jo Swinkels verloor tegen Cor Rombouts, doch slechts met 1 car. verschil, n.l. 114-115. Nooit Volleerd II behaalde eveneens een 6-2 overwinning op HBS II. J. Verheijden won van A. van Oudheusden, H. de Jong van Fr. van Delft en Cor Elshout van A Rombouts. Alleen W. Pullens van HBS II wist hier de eer te redden door een over winning op H. Pullens van N.V. Eendracht II speelde in deze klasse 4-4 gelijk tegen BSV II, H. Klerkx en Jo van Gelder wonnen resp. van H. Pelders en Jo 'an Bladel, doch W. Pullens en Fr. de Pef- Ier moesten de eer laten aan resp. O. van Veldhoven en L. Mosselveld. In hun eigen clublokaal speelden ten slotte OOG I en OOG II tegen elkaar cn OOG I behaalde hier een 6-2 overwin- - ning. Alleen Jan Hoevenaars moest de overwinning laten aan A. Molengraaf, doch V. Smid, G. van Disseldorp en C. Pandeis wonnen resp. van K. van Es, H. de Man en H. Kootkar. De beste prestatie in klasse E leverde Keesje III, die door overwinningen van alle 4 de spelers een klinkende 8-0 over winning wist te behalen op hun zustervier- tal Keesje II.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6