DRUNEN 1 Waalwijkse en Langsiraatse Courant Gemeenteraad Waspik Moeilijkheden rondjcom- missie-woonruimtewet Langstraat Belangrijk subsidie voor Kath. Jeugdbelangen Het Kampeercentrum 0e Klinkaert had een top jaar. Van half maart tot half september per dag 1500 gasten WEKKERS STASSAR VRIJDAG 30 OKTOBER 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen 82e JAARGANG No. 87 Abonnement: Z2 cent per wee*, per kwartaal ƒ2.85 3.10 frauco p.p. Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 HOOGTEZONNEN INFRAPHILLAMPEN Drogisterij MIOCH X Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitslui tend voor spoedgevallen. Zaterdag 31 oktober en zondag 1 nov. dienst Dr. Verhaak. Barakconcours. A.s. zaterdag en zondag zal in café Klerks een barakconcours worden gehouden. Dit concours wordt georganiseerd door de spaarclub DVP. Zondagavond 11 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden. R.K. Vrouwengilde. Het R.K. Vrouwengilde had dindsdagavond in de zaal van de Gez. Elshout een bijeenkomst, waarop mevr. Vasseur een lezing met demonstratie hield over het ballet. De belangstelling voor de ze lezing was vrij groot. Mevrouw Vasseur, die zelf een erkend bal letlerares is, wist de gehele avond haar gehoor op een buitengewo ne wijze te boeien. Het is alge meen bekend dat ballet in ons land nog lang niet de belangstel ling heeft als in vele andere lan den. Het is daarom verheugend dat het R.K. Vrouwengilde de ge legenheid heeft aangegrepen om middels deze lezing en demon stratie te trachten meer bekend heid en waar nodig meer begrip bij te brengen voor de ballet- kunst Dat de belangstelling voor deze lezing zeer groot was, is daarom des te verheugender. Het was een zeer geslaagde avond. A.s. dinsdag gaat het Vrouwen gilde uit Drunen naar het Blin deninstituut De Wijnberg in Gra ve op excursie. Schietavond B.O.S. De Bond van Oudstrijders afd. Drunen houdt a.s. zaterdagavond m de zaal van Gez. Elshout een onderlinge schietavond. Aanvang 8 uur. Culturele avonden in de Hoge Braken. Het komt vrij geregeld voor dat op woensdagavond in de Hoge Braken onder de titel culturele avond films worden vertoond. Er blijkt over deze titel culturele avond misverstand te zijn ont staan. Verondersteld wordt soms dat deze avonden alleen toegan kelijk zouden zijn voor leden van de Culturele Kring. Dit is echter in het geheel niet het geval. Op deze avonden worden alleen films vertoond, die cultureel gekeurd zijn. Deze zijn voor zover de leef tijdsgrens dit toelaat, voor ieder een toegankelijk. St. Hubertusgilde. Het St. Hubertusgilde behaalde zondag op het wildconcours te Haarsteeg de 8ste prijs en tevens werden enkele personeelsprijzen behaald. Culturele Kring Drunen heeft haar programma gereed. Voor het seizoen 1959-'60 heeft de Culturele Kring Drunen thans haar programma gereed. Een uit stekend programma, dat zeker in grote kring de belangstelling zal krijgen die het verdient. Het pro gramma is vrij alzijdig en popu lair, waarin opera, toneel en mu ziek de nodige aandacht krijgen. Het vermeldt vier zeer hoogstaan de avonden, terwijl het geven van een jeugdmiddag nog wordt over wogen. Deze jeugdmiddag wil men houden in december. De Cülturele Kring opent zijn programma op 22 november met een opvoering van de bekende opera van W. A. Mozart Die Zau- bcrflöte. De uitvoering hiervan zal geschieden door 't gezelschap Opera Piccola Amsterdam o.l.v. J. H. de Liefde. Deze populaire opera van een van Mozart's be kende meesterwerken zal zeer ze ker velen naar de Hoge Braken voeren. Het is zonder meer voor de Culturele Kring een verdien ste dat zij een dergelijk gezel schap naar Drunen brengt. Op 31 januari brengt de Cultu rele Kring een speciale muziek avond. Deze avond zal door de Drunenaren zelf worden uitge voerd de Missa Brevis van Mo zart. Op deze avond zullen ver schillende Drunense solisten op treden. Deze avond is een echte Drunense avond, die indertijd op gezet werd, omdat er, zoals be kend, vanouds in Drunen 'n zeer grote belangstelling bestaat voor muziek. Tevens wordt met deze avond door de Drunenaren zelf een van de doelstellingen van de Cult. Kring direct nagestreefd, n.l. het stimuleren van de zelf werkzaamheid op het culturele terrein. Op 6 en 9 maart krijgen in het kader van dit streven de Drunen se acteurs en actrices een kans. Onder leiding van de heer de Vrieze zal worden opgevoerd een toneelwerk van Henri Ghéon: Ju dith. Op 3 april kom.t de toneelgroep Puck. Deze komt onder regie van Gas Baas met een van Molièrc's beste blijspelenDe Vrek. Al deze avonden worden (uit gezonderd die van 9 maart) gege ven or> zondag in de Hoge Bra ken. Deze zondagavonden zijn juist met opzet gekozen omdat dit specifieke avonden zijn waar op men behoefte heeft om uit te gaan. Binnenkort zal via een cir culaire nog nader worden bekend gemaakt langs welke wegen men lid kan worden van de Culturele Kring Drunen. Agenda. Vrijdag 30 oktober. 4.30 uur Drunense Balletschool Hoge Braken. 7.30 uur trainen DVC senioren.- 8 uur repetitie toneel Culturele Kring, zaal H. v. Delft. 8.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. Zaterdag 31 oktober. 7.30 uur trainen TTVD Grote straat 8. 7.30 uur barakconcours café Klerks. 8 uur „Soldaten en meisjes", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur schietavond B.O.S.zaal Elshout. Zondag 1 november. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal H. v. Delft. 1130 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout 11.30 uur R.K. Bibliotheek, Ho ge Braken. 2.30 uur DVC 2—Voab 2. 5 uur „De .dag der gewelde naars", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur „Soldaten en meisjes". DE DRUNENSE RENNERS. Filmjournaal J. v. d. Lee zevenmaal winnaar Het kampeercentrum De Klin kaert in Drunen had dit jaar met deze uitzonderlijke zomer 'n top jaar. Had men het vorige jaar ge middeld per dag 10UO gasten, dit jaren waren er dit per dag 1500. Daarbij kwam tevens nog dat door de lange zomer van 1959 het seizoen ook veel langer was. Op l(i maart waren er op De Klin kaert reeds de eerste gasten en op 9 oktober sloot het kamp met het Congres van de Eindhovense studenten. Hierdoor werd het daggemiddelde niet alleen met de helf t omhoog gebracht, maar ver dubbelde bijna het aantal bezoe kers van De Klinkaert tegenover 1958. Al mag men dit dan mis schien voor een gedeelte op reke ning van de goede vacantiezomer schrijven, het ekent toch ook wel o]) een bijzondere wijze de steeds toenemende bekendheid, die het kamp krijgt bij de trekker, de kampeerder en de toerist. Met zijn 1500 gasten per dag leverde De Klinkaert in Drunen een zeer belangrijke bijdrage in het toeristenverkeer in Midden- Brabant, terwijl het ook de ex ploitatierekening van dit gemeen telijk kampeercentrum zeker wel gunstig zal hebben beïnvloed. Dit is natuurlijk voor een ge meentelijk kampeercentrum, dat dit kamp heeft opgezet om het vreemdelingenverkeer in verant woorde banen te houden, geen hoofdzaak. Het kamp werd dit jaar weer bevolkt door talrijke groepen. Scholen, verenigingen en bedrij ven kwamen naar De Klinkaert om er rust en ontspanning te zoe ken. De jongenskampen, de mcis- jeskampen, de gezins- en groeps- kampen, alsmede de bungalows, waren dit seizoen doorlopend be zet. Het kamp werd indertijd op gezet met het doei het bieden van sociale recreatie. Als men hoort hoe men deze zomer in het kam peercentrum in Drunen niet zijn „klanten", maar zijn „gasten" heeft ontvangen, moet men zeg gen dat dit centrum in deze eer ste opzet bijzonder is geslaagd. Ook deze zomer was het kam peercentrum De Klinkaert met al zijn gasten een gemeenschapje op zichzelf en een gemeenschapje waar men leefde volgens de re gels van het kamp. In dit kaïnj- had de heer Pilet de leiding zon der echt de baas te zijn, want bo venal voelt de heer Pilet zich de gastheer die de vorg heeft dat het zijn gasten naar de zin hebben. Het dagboek getuigt daarvan op een bijzondere wijze, alsmede de ontelbare dankbrieven die er op het bureau van de heer Pilet lig gen. Een zwembad. Het kamp wordt op alle moge lijke wijzen geroemd om zijn in richting en accomodatie en' door de Nederlandse Kampeerraad zelfs als een modelkamp geroemd maar er ontbreekt nog één ding. In de onmiddellijke nabijheid een goed zwembad. Dit blijkt een be hoefte die steeds groter wordt. Gelukkig wordt door 't gemeente bestuur hieraan momenteel hard gewerkt en verwacht mag worden dat binnen niet al te lange tijd hiermede een begin mag worden gemaakt. Naar bekend is, zal straks op de Hoge Schijf een zwembad wor den aangelegd. Wanneer dit plan verwezenlijkt is, heeft Drunen in het kampeercentrum De Klin kaert een zeer bijzonder vacantie- oord. Vlijmen Junghans, Klenzle, Mauthe REISWEKKERTJES WAALWl.K DE ECHO WHET ZUIDEN \dvertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO" Niet alle agendapunten hebben woensdagavond in de vergadering van de Was- pikse gemeenteraad een vlotte behandeling gekregen. Bij twee voorstellen kwam er nogal enige weerstand uit de raad, zodat tot stemming moest worden over gegaan. Het eerste voorstel betrof de aankoop van het pand Benedenkerkstraat 32, eigendom van de heer A. W. Langermans, t.b.v. bochtverbctering in deze provinciale weg. Bij de stemming kwam dit voorstel met 6 tegen 5 stemmen maar net met de hakken over de sloot. Bij het tweede voorstel was het de raad die duidelijk - 7 stemmen tegen, 3 voor en 1 blanco - een andere mening was toegedaan. Het betrof hier de door b w voorgestelde vervallenverkla ring van art. 5 van het in 1947 vastgestelde „Regelen omtrent het verlenen van vergunningen voor het ingebruik nemen van woongelegenheid". Bedoeld artikel bepaalt, dat b w voor bet nemen van beslissing advies zullen inwinnen van de commissie. Bij een derde voorstel - de benoeming van de commissie ingevolge de Woonruimtewet 1947 - kwam men zelfs helemaal niet tot een resultaat, om dat er rond de samenwerking tussen de huidige commissie en het college van b w moeilijkheden gerezen zijn, tengevolge waarvan de op papier bestaande tegenwoordige commissie, die overigens ongeveer een half jaar geleden offi- cieel haar ontslag heeft aangeboden, geen prijs stelde op herbenoeming, zodat een geheel nieuwe voordracht opgesteld zal moeten worden. Deze interessante raadsvergadering be gon met de beëdiging van het nieuwe lid, de heer W. M. Savelkouls, die in de va cature van lersel was getreden. De voor zitter, burgemeester van Erp, heette het nieuwe raadslid hartelijk welkom en sprak daarbij als zijn verwachting uit, dat de heer Savelkouls op grond van zijn persoonlijke kwaliteiten een belangrijke bijdrage zou kunnen leveren tot de bloei der gemeente. De heer Savelkouls dankte de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en zegde toe, dat hij het belang van de gemeente met al le kracht en naar beste vermogen zal die nen. Nadat een wijziging van de „Algemene Salarisverordening 1959" was goedgekeurd, kwam het voorstel tot aankoop van de pan den Benedenkerkstraat 28 (N. C. Schelle- kens) en 32 (A. W. Langermans) aan de orde. Het is de bedoeling, dat deze wonin gen worden afgebroken t.b.v. bochtverbete ring in de provinciale weg. Tegen aankoop van de woningen van de fam. Schellekens, welke enige tijd geleden door een kantelende legertruck ernstig be schadigd werd, had de heer v. d. Broek geen bezwaar, maar met de aankoop voor afbraak van de woning van A. W. Langer mans kon hij zich niet verenigen. Spr. meende dat de woningnood en de be hoefte aan goedkope woningen nog te groot is dan dat men deze woning aan de woning voorraad zou kunnen onttrekken. „Veel mensen zouden dolgelukkig zijn met een dergelijke woning", zo meende de heer v. tl. Broek. Tegen de aankoop als zodanig had spr. geen bezwaar, maar dan alleen wanneer deze woning voor noodgevallen gereserveerd zou blijven. Spr. meende ver der dat bochtverbetering ook mogelijk is zonder de afbraak van deze woning. De heer Akkermans schaarde zich ge heel achter de visie van de heer v. d. Broek. In zijn antwoord wees de voorzitter er-, op, dat de afbraak van deze woningen van uit verkeerstechnisch oogpunt noodzakelijk geacht moet worden. Voor een ideale oplos sing zouden zelfs nog meer woningen af gebroken moeten worden. Overigens bracht de voorzitter de raad nadrukkelijk onder het oog, dat het tijdstip van de afbraak nog geenszins vaststaat en dat het gemeen tebestuur hierbij wel degelijk het oog ge richt zal houden op de woningnood. De heer Langermans zal in staat worden ge steld een nieuwe woning te kopen, maar het is zeer wel mogelijk, aldus de voorzitter, dat de woning Benedenkerkstraat 32 na de ontruiming door de heer Langermans aan een ander zal kunnen worden verhuurd. In dit verband ging de voorzitter nader in op de problemen welke er in de gemeente liggen ten aanzien van de woninghuren en merkte op, dat het gemeentebestuur zeer wel weet dat er grote behoefte bestaat aan woningen in de lagere huurcategorie en dat bet gemeentebestuur niet overijld zal over gaan tot afbraak van de onderhavige wo ning. Men heeft overigens de woning van de heer Langemans voor afbraak moeten bestemmen, om de boerderij van P. Kamp - een belangrijk landbouwbedrijf - te kunnen sparen. Na deze uiteenzetting bleef de heer v. d. Broek toch bij zijn standpunt en verlangde stemming over het voorstel, waarbij hij steun vond bij de heer Akkermans. De stemming had het in de aanhef genoemde resultaat. ONWETTIG treft, voelde de heer v. d. Broek niets. De voorzitter zei alle begrip te hebben voor het verlangen van de raad om zijn prerogatieven te handhaven, maar ander zijds wees hij er op, dat de beide wethou ders voldoende met de woningsituatie in ce gemeente bekend zijn om op dit stuk var de woonruimtewet op de hoogte te zijn en bovendien vertegenwoordigen zij toch op voldoende wijze de stem van de raad in deze materie. Overigens was de voorzit ter van mening dat de verdeling van de woonruimte een geheel andere aanpak no dig heeft, die beter buiten de raad om ken geschieden, omdat er zoveel facetten in deze materie meespelen die het voor een raadslid veelal moeilijk maken een objec tief standpunt in te nemen. In dit verband zag de voorzitter hier een belangrijke "taak voor de maatschappelijke werkster. De opmerking van de heer v. d. Broek, dat de commissie in het laatste jaar op on wettige wijze genegeerd zou zijn, liet de voorzitter geheel voor rekening van spr. In enkele gevallen zijn b w inderdaad van het advies van de commissie afgeweken, maar hiervan is ook een verklaring gege ven. Het voorstel tot vervallenverklaring van art. 5 van de reeds genoemde „Regelen" vond minder genade in de ogen van de raad. De heer Zijlmans kon niet begrijpen waarom dit voorstel werd gedaan, want hij zag er een weinig elegant gebaar jegens de commissie woonruimtewet in. Boven dien wilde spr. zekere prerogatieven van de raad gehandhaafd zien.. De heer v. d. Broek was van mening dat het commissiewerk geen raadsaangelegen- heid behoefde te zijn en dat het zelfs beter was indien dit werk omwille van de objec tiviteit niet door raadsleden werd verricht. Wel sprak hij zich nadrukkelijk uit voor handhaving van de commissie, waarbij hij er op wees dat de huidige commissie in het laatste jaar op onwettige wijze door b w is genegeerd. (Ongeveer een half jaar ge leden bood de commissie officieel haar ont slag aan omdat de door haar uitgebrachte adviezen door b w niet werden opge-. volgd). Voor de suggestie van b w om de commissie alleen te handhaven waar het gevallen van vordering van koonruimte be- Meer wilde de voorzitter er niet van zeg gen en ook de heer v. d. Broek zei niet na der op de kwestie te willen ingaan. Vervolgens werd overgegaan tot de be noeming van de woonruimtecommissie. De commissie, wier zittingsperiode op 1 okt. jl. eindigde, bestond uit de heren: A. A v. d. Broek, W. A. de Glas, A. C. Kamp, L. Verduyn en W. H. Zijlmans. De eerste stemming in de vacature v d. Broek leverde het volgende resultaat op: 8 blanco, 2 stemmen op de heer v q. Broek en 1 stem op de heer Timmers; de tweede stemming gaf het volgende beeld ie zien: 7 blanco en 4 stemmen op de heer v. d. Broek. Omdat een reglement van orde in een dergelijke impasse niet voorziet, gaf de voorzitter de raad in overweging om zelf met een voordracht te komen. De heer v. d. Broek meende uit de stem ming te mogen opmaken dat ofwel het ver trouwen geschokt was of dat er iets andeis aan de hand was. Overigens zou de vorige commissie toch geen prijs hebben gesteld op een herbenoeming, zo meende spr. er. hij stelde daarom voor om dit punt aan te houden tot de volgende vergadering en in tussen naar andere gegadigden voor de commissie om te zien. De voorzitter merkte op, dat van b w geen voordracht te verwachten is. De raad heeft zelf de oude toestand willen handhaven, dus moet hij daarvoor ook de verantwoording nemen. De voorzitter gaf de raad in overweging de vergadering te schorsen, zodat de leden gelegenheid zou den hebben te beraadslagen welke gedrags lijn zou moeten worden gevolgd. Aldus geschiedde, maar bij de herope ning van de vergadering bleek dat ook de raad niet tot andere kandidaten had kunnen komen en daarom b w in overweging gaf om met de oude commissie te beraad slagen over de samenstelling van 'n nieuwe commissie. Dit voorstel werd door b is" w geacceepteerd. SUBSIDIE VERHUUR VAN: Groteitraat 327 - Waalwijk Tel. 3071 De overige agendapunten gingen snel on der de hamer door. Aan de Stichting Katholieke Jeugdbelan gen werd een subsidie van f 3.50 per lid p. jaar toegekend m.i.v. '59 en tot wederin- trekking en bovendien vanaf '58 tot en met 1967 het subsidiebedrag per lid te verho gen tot een gezamenlijk bedrag van f 432.-. Dit laatste ter financiering van de aan schaffing van de allernoodzakelijkste mate rialen. Ten slotte voteerde de raad een bedrag van f 33.500. - voor de aanschaffing van rollend materieel t.b.v. de brandweer. Op verzoek van de heer Savelkouls zegde de voorz. toe dat de raad t.z.t. mede zal kun nen beslissen over aard en merk van dit materieel. Het seizoen van de rennerssport is weer voorbij. De Drunense renners, met v. d. Lee aan de kop, wisten in het afgelopen seizoen weer diverse successen te behalen. Tini v. d. Lee nam aan 40 wedstrijden deel; in ze ven wedstrijden werd hij nummer één, in twee rondes nummer twee en in 17 wed strijden eindigde hij bij de eerste vijf. Van de 27 gereden wedstrijden behoorde hij 23 keer bij de eerste tien. Van de Lee is dit jaar, doordat hij zoveel keren bij de eersten wist te eindigen, 'n bekende en op het parcours een gevreesde renner gewor den. Ook met de ronde van Nederland, waar v. d. Lee in de eerste gelederen streed en deel uit maakte van de winnende Olympia-ploeg, werd v. d. Lee's naam als renner van formaat voorgoed gevestigd. Ook voor het komende seizoen heeft v. d. Lee weer goede voornemens gemaakt. Er zal druk worden getraind en zo mag ge hoopt worden dat hij in het volgende sei zoen, gesteund door de vele Drunense sup porters, weer diverse successen zal gaan be halen. „SOLDATEN EN MEISJES" Een amusementsfilm van de beste soort, waarvan de dwaasheden zich afspelen in het Amerikaanse leger en wel tussen de jongens en de verpleegsters van in Frank rijk gelegerde hospitaaleenhcden. Het hele verhaal draait om een knalfuif die de sol daten wnlen organiseren tesamen met de verpleegsters ter gelegenheid van de over plaatsing van een sergeant. Aanvankelijk is alleen maar een bescheiden feestje opgezet, maar van lieverlee groeit het uit tot een „Operatie Knalfuif". Er blijken echter alle mogelijke omstandigheden en hoge omes te zijn die het feest willen verhinderen en er moet dan ook heel wat soldaten-vinding rijkheid bij te pas komen om het feest te laten doorgaan. Tenslotte zijn het natuur lijk de soldaten die aan het langste eind trekken. „Soldaten en meisjes" is een doldwaze en verrukkelijke gekke film, waarmee men zich zeven kwartier uitstekend amu seert, omdat de humor en de kolder er op zo originele wijze aan hun trekken komen. In de hoofdrollen Jack Lemmon, Ka- thryn Grant, Ernie Kovacs, Arthur O'Con- nel en Mickey Rooney. Zaterdag en zondag om 8 uur. Toegang alle leeftijden. „DE DAG DER GEWELDENAARS." Deze geweldenaars zijn de vier gebroe ders Hayes, die wilden voorkomen dat hun broer Rudy Hayes, die door de jury schul dig is bevonden aan moord, door sheriff Scott (Fred McMurray) ter dood wordt veroordeeld. De altijd ongewapende rechter laat zich door de schurken echter niet van de wijs brengen, ook al loopt hij daardoor een geducht pak slaag op. De Hayes-man-. nen terroriseren het hele stadje en hun wordt daarbij niets in de weg gelegd, want sheriff Wiley is een dikdoenerige lafaard. Als rechter Scott ten slotte het doodvonnis over Rudy Hayes uitspreekt en met behulp van enkele vrienden de veroordeelde weet weg te voeren, moet hij het tegen de vier Hayes-mannen opnemen. Het wordt een spectaculair vuurgevecht, waarin het recht tenslotte zegeviert. Een pittige en boeiende western met Fred McMurray, Joan Weldon en John Ericson in de hoofdrollen. Zondag om 5 uur. Toegang 14 jaar. „ONVERGETELIJKE MELODIE" Woensdagavond staat in het teken van een bijzonder mooie culturele film, name lijk „Onvergetelijke Melodie", die het le ven, de liefde en de muziek van Chopin tot onderwerp heeft. Voor muziekliefhebbers en speciaal voor de Chopin-minnaars een film die men zich niet mag laten ontgaan. Woensdag 8 uur. Toegang 14 jaar. Ook de Drunense renner van Heeswijk, die dit jaar voor de eerste maal bij de amateurs uitkwam, heeft dit seizoen niet onverdienstelijk gereden. Hij nam aan 25 wedstrijden deel en wist daarbij 14 keer bij de eerste tien te eindigen. In elf wedstrij den werd hij door pech achtervolgd. Dat hij de overige wedstrijden, dus 14 in totaal, in de prijzen viel, bewijst wel dat ook van Heeswijk, als hij niet door pech wordt ach tervolgd, een renner is waar rekening mee moet worden gehouden. De renner van den Hoven, die dit jaar ook voor de eerste maal bij de amateurs uit kwam, nam aan 17 wedstrijden deel. Deze Drunense renner werd ook dit jaar weer door de eeuwige pech achtervolgd. Van de 17 wedstrijden had hij bij 14 pech. In drie wedstrijden viel v. d. Hoven in de prijzen. Alles bijeen genomen mogen we over de prestaties van de Drunense renners echter niet ontevreden zijn. Naar wij vernemen zal het bestuur van de Supportersclub zich binnenkort gaan be raden over het winterprogramma. De Dru nense Supportersclub SDO, telt thans 200 leden. Maandag en dinsdag presenteerde Utile Dulci in het Patronaat wederom voor een volle zaal „Mijn Zoons" van Arthur Miller. De aanwezigen genoten weer van het bui-, tengewoon goede spel en het prachtige stuk. Het bezoek van de drie avonden mag zeker een record genoemd worden; er waren meer dan 1100 bezoekers. REVUE B.B. AFD. VLIJMEN. Zaterdag 31 oktober presenteert de B.B. afd. Vlijmen de Revue: Wij draaien weer. Omdat er bij de laatste opvoering nog zo velen teleurgesteld moesten worden, die van een kaartje voorzien waren, zal er zater dag in café De Witte nog een opvoering plaats vinden. DIAMANTEN BRUILOFT. Het bestuur van de Diamanten Bruiloft maakt bekend, dat degenen die aan de op tocht mede willen doen, zich op kunnen ge ven. Ook Bruidjes en jongens en meisjes die met versierde fietsen willen deelnemen, moeten zich opgeven bij J. Stok, Heijstraat 4 en bij Ant. Oosterwaal, Heidijk, Vlijmen. BILJART-UITSLAGEN KRING DEN BOSCH. Klasse B: OBK - 't Centrum 6-2. Klase C Schuttershof - Poedelvrees 8-0; NAO - Luk Raak 4-4. Klasse D 1: OBK 3-DES 2 2-6; Schuttershof - OBK 2 2-6. Klasse D II: Poedelvrees 2 - Excelsior 2 4-4. STATION VAN* VLIJMEN GAAT VERDWIJNEN. Er wordt rond Vlijmen hard gewerkt aan de voltooiing van de eerste fase van de nieuwe provinciale weg. Momenteel is men ten zuiden van de gemeente druk bezig met de aanleg van de aarden baan voor de nieuwe weg, die zal aansluiten op het reeds gereed gekomen deel in het Bossche Veld. Overigens gaat deze nieuwe weg aan twee oude en vertrouwde gebouwen het leven kosten. Binnenkort gaat namelijk het sta tion van de Nederlandse Spoorwegen in Vlijmen tegen de grond, omdat het lelijk in de weg staat bij de aanleg van de nieuwe weg. Eenzelfde lot is het veilinggebouw be schoren, want dit vormt een obstakel bij de aanleg van parallelwegen van de provinci ale weg. Over de verkoopprijs van de vei linggebouwen schijnt overigens nog geen overeenstemming te zijn bereikt tussen het bestuur van de veiling en de provinciale waterstaat. Er zijn uiteraard dus ook nog geen plannen voor de bouw van een nieuw veilinggebouw bekend. Het gemeentebestuur van Vlijmen hoopt inmiddels dat men van provinciewege haast maakt met de bouw van het viaduct aan de St. Catharinastraat, omdat eerst dan pas de zo urgente verbinding tussen de kom van Vlijmen en de nieuwe uitbreiding De Vlied berg tot stand kan worden gebracht. VOETBAL. Junioren Kring Den Bosch. Uitslagen Haarsteeg 5 - Vlijmense Boys 6 4-0 Vlijmense Boys 7 - Nicuwkuijk 4 3 - 2 BW 14 - Vlijmense Boys 8 1-2 Programma voor zaterdag Vlijmense Boys 6 - OVH 4. Vlijmense Boys 7 - Concordia 12. Wilhelmina 13 - Vlijmense Boys 8.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9