WAALWIJK f kalter 'I Waalwijkse en Langstraatse Courani Krijgt Waalwijk weer Operavereniging STASSAR ROOM BORSTPLAAT van Mil-van Sprang MOORKOPPEN i PRISMA VRIJDAG 6 NOVEMBER 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIET .EN Dit blad verschijnt 2 x per week 82e JAARGANG No. 89 WEDEROM TWEE TIMTUR-J UBlL AR1SSEN Op maandag 2 november her dachten de heren C. van Hilst te Waalwijk en L. Montée te 's-Her- togenbosch de dag, waarop zij voor 35 jaar in dienst traden bij de N.V. Timtur. Beiden zijn werk zaam in de afdeling snijderij, zo dat de jubilarissen vergezeld van hun familieleden in de cantine werden ontvangen door het vol tallige personeel van de afdelin gen snijderij en schiftenj. Na het serveren van de koffie kreeg de heer Sleenhof het woord en sprak de beide jubilarissen in een korte doch hartelijke speech toe, bracht hierbij dank voor de prettige samenwerking, welke men van beiden steeds mocht on dervinden en sprak de hoop uit dat beide heren nog gedurende vele jaren in goede gezondheid mogen blijven werken. Zijn ge lukwensen namens de collega's deed hij vergezeld gaan van fraaie bloemstuk jes voor de dames, een actetas voor de heer Montée en een horlogeband voor de heer v. Hilst. De beide jubilarissen dankten voor de spontane hulde hen ge bracht, waarna alle aanwezigen nog de gelegenheid kregen de ju bilarissen en hun familieleden persoonlijk de hand te drukken. Hierna werden de jubilarissen ontvangen door directie, staf be drijfsleiding en afdelingschefs, waarbij de directeur, de heer Klij- berg, het woord nam en zich rich tend tot de oudste der jubilaris sen, de heer Montée, deze schetste als zeer kundig en voorbeeldig vakman, hem dank bracht voor de vele diensten aan het bedrijf bewezen gedurende deze lange reeks van jaren en hartelijke ge lukwensen aanbood bij dit zeer langdurig en zo buitengewoon vruchtbaar dienstverband. Verder het woord richtend tot de heer v. Hilst, kon hij deze noe men een der beste snijders van Timtur, waarmede 't steeds pret tig werken is. Ook hem dankte de heer Klijberg voor zijn voorbeel dig werk en feliciteerde hem in hartelijke bewoordingen bij gele genheid van dit jubilé. Samenvattend sprak de heer Klilberg tot beide jubilarissen de hoop uit, dat zij de jaren welke hun nog resten voor het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. nog op dezelfde prettige wij ze in dienst van Timtur zullen blijven werken. Beide heren ontvingen hierna uit handen van de heer Klijberg het bij dit jubileum gebruikelijke gouden armband-horloge, alsme de een cacieau onder couvert, ter wijl de dames werden vereerd met een fraai boeket anjers. Hierna werd de erewijn geser veerd en een toast uitgebracht op de jubilarissen, waarna de heer E. Hoevenaars, chef van de afde ling snijderij, het woord kreeg en ging het gezelschap hierna uiteen waarna de jubilarissen met hun familieleden naar huis werden gebracht en de feestelijkheden in huiselijke kring werden voortge zet. ZONNEBLOEM- ST. NICOLA AS-ACTIE 1959. .,De weg van de Sint naar een zieke begint bij u, die zijn naam bij „De Zonnebloem" vindt.". Onder dit motto werd op 24 ok tober j.l. in het programma van het radioziekenbezock „De Zon nebloem" met de grote landelijke St. Nicolaasactie gestart. Deze ge zamenlijke actie van Radiozie kenbezoek en Stichting De Zon nebloem blijkt ieder jaar weer een groot succes. Voor 1959 ver wacht men. dat het aantal pakjes tot 35000 zal stijgen. Hoe werkt deze actie? Eenieder in Waalwijk of om geving, die met Sinterklaas een zieke „ergens" in Noord-Brabant met een pakje wil verrassen, kan zich schriftelijk (onder bijslui ting van een postzegel van 12 ct.) aanmelden bij G. Wagemakers, Julianastraat 22 Waalwijk. De Centrale Post zendt u na aanmelding een adresformulier, waarop de naam van een zieke is' ingevuld. Tevens zendt de C. P. u een formuliertje, waarop enkele gegevens van de zieke zijn ver meld, zodat de „gever" zich enigs zins kan oriënteren en het dus voor u gemakkelijker wordt om een „aangepast" pakje te maken. Op de achterzijde van dit formu liertje zijn nog enkele adviezen afgedrukt. De gevér stelt nu een pakketje samen en zendt dit te gen Sinterklaas rechtstreeks naa.' de zieke toe. Uit talrijke brieven, die 't Centraal Bureap ieder jaar weer na 6 december van de zieken ontvangt, blijkt wel zeer duide lijk hoe dankbaar de zieken zijn voor deze hartelijke spontane at tentie van hun gezonde mede mensen. Het meest treft 't de zie ke, dat hij „zo maar" van iemand uit de provincie een pakje ont vangt, van een onbekende, die hem wil verrassen, hem een blijk een heerlijk crême-gebal» je ..18 cent erings HORLOGES WAALWIJK de woorden welke door de heer Klijberg werden gesproken, nog even wilde onderstrepen. De heer Hoevenaars noemde het een eer en genoegen hier te kunnen verklaren dat de beide jubilarissen de top vormen van de Timtur-snijderii, aan wie men steeds het moeilijkste werk kan toevertrouwen, met wie 't steeds prettig werken was, zowel voor chefs als collega's zodat hij hoop te nog vele jaren van de diensten van beide heren gebruik te mo gen maken. Andermaal werd het glas gehe ven en bleef het gezelschap in zeer prettige stemming enige tijd bijeen, waarna de heer Montée al le aanwezigen dank bracht voor de geboden hulde, de heer Klij berg voor de zeer sympathieke woorden en de aangeboden ca deaus. ook de heer Hoevenaars voor het gesprokene en de pretti ge samenwerking op de afdeling, bij welke woorden de heer van Hilst zich volledig kon aanslui ten en nogmaals z'n dank betuig de. daarbij de hoop uitsprekend dat zijn zoon, ook bij Timtur werkzaam, z'n voorbeeld zou vol gen- In zeer geanimeerde stemming van vriendschap en van medele ven wil betonen. Wat moet dit niet een diepe indruk maken op een eenzame zieke mens en wat schenkt hem dit niet een opbeu ring en troost. Doet u ook mee? De afdeling Waalwijk verwacht 'n „stroom" van gevers. Ieder jaar groeit ons aantal „zieken" die in aanmer king komen voor een nekje. Zorgt u ook dat het aantal „ge vers" in dezelfde mate groeit. Opgave liefst zo vlug mogelijk, dan kan ook de Centrale Post doorwerken. VERGADERING VAN ONDERWIJZERS. De afdeling Waalwijk - Heusden van de Kath. Onderwijzersbond houdt op dinsdag 10 november in hotel Ver- wiel te Waalwijk een algemene leden vergadering. Naast de behandeling van de huis houdelijke agenda, zal de geestelijk- adviseur van de afdeling, moderator P. Stevens, een lezing met lichtbeel den houden over zijn reis naar het H. Land. INSTUIFWERK BESOIJEN. Het chr. instuifwerk voor de jeugd, dat onder toezicht staat van de kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Bcsoijen, is ook weer begonnen. Elke za terdagavond van 7 tot 9.30 uur kan de jeugd terecht in het ge bouw voor Chr. Belangen. Daar is gelegenheid om te dammen, schaken, sjoelen, tafeltennissen en nog andere gezelschapsspelen. Ook de hersengymnastiek heeft een plaats gekregen op deze in- stuifavonden. De commissie verricht dank baar werk. omdat het streven er op is gericht om de jeugd zoveel mogelijk van de straat te houden. BEJAARDENBIJEENKOMST. Door de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Besoijen is een commissie samengesteld, die tot taak heeft samenkomsten te or ganiseren voor de bejaarden. De commissie is reeds aan het werk en woensdag j.l. werd voor de tweede maal een middagbijeen komst gehouden in het gebouw Chr. Belangen, Besoijensestraat, waar de bejaarden enige uren bij een waren om met elkaar te zin gen en waarbij ook een gedeelte uit de H. Schrift werd behandeld. Er werd ook gezorgd voor 'n goed kopje koffie en thee en het si gaartje voor de heren ontbrak ook niet. Het is de bedoeling om voorlopig elke maand een bijeen komst te houden. UITBREIDING. De firma J. Zeegcrs Zonen, Grotestraat /hoek Burg. Verwiel- straat alhier, heeft haar show- ruimte belangrijk uitgebreid. Over de volle frontbrcedte van de werkplaats en magazijnen in de Burg. Verwielstraat is een bre de etalagekast ontworpen met een totale lengte van circa 20 me ter. In de voorste ruimte is een grote sortering elektrische huis houdelijke apparaten onderge bracht en daarnaast een keurcol- lcctie haarden en kachels. Alles is zeer overzichtelijk en smaak vol ingericht, waarbij vooral de nadruk wordt gelegd op de aan schouwelijke opstelling van bui tenaf. Naar wij van de zeer onderne- rningsvolle firmanten vernemen, staat er binnenkort nog een be langrijke uitbreiding op stapel. Wij wensen hun alle succes toe. N oor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. ALBERT HEIJN N.V. OPENDE 120ste ZELFBEDIENINGSZAAK. Onder grote belangstelling heeft woensdagmorgen de opening plaats gehad van het tot zelfbe dieningszaak verbouwde filiaal van Albert Heijn n.v. aan de Markt, de 120ste zelfbcdienings- zaak in de lange rij van A.H.-be- drijven. De fa. Kleijngeld heeft de be staande winkelruimte op fraaie en moderne wijze omgebouwd tot een zelfbedieningszaak, waar het prettig winkelen is. Jammer is dat er niet wat meer ruimte be schikbaar was, waardoor de arti kelen oj) nog meer overzichtelijke w"ze hadden kunnen worden uit gestald. Burgemeester Teijssen, die met wethouder Smolders (wethouder v. Heeswijk was verhinderd) deze opening bijwoonde, sprak er na mens het gemeentebestuur zijn vreuede over uit dat de Waal wijkse winkelstand in de laatste jaren zoveel heeft gedaan ter ver betering en verfraaiing van zijn zaken. „In deze rij mag nu ook Albert Heiin genoemd worden", aldus de burgemeester, „en daar om heeft het gemeentebestuur de plannen met sympathie gevolgd". Burgemeester Teijssen noemde deze nieuwe zelfbedieningszaak een verrijking voor de winkel stand in Waalwijk en gaf uiting aan zijn respect en daadkracht welke 'er uit spreken. Ten slotte richtte de burgemeester hartelij ke gelukwensen tot de aanwezige functionarissen van het hoofd kantoor van Albert Heijn te Zaandam, tot de bedrijfsleider te Waalwijk, de heer P. Fait, en tot al diens medewerkers en mede- Werksters. De algemeen bedrijfsleider, de heer Zwarts, wees er op, dat de zelfbediening steeds meer de be langstelling van het publiek gaat ondervinden en dat daarom Al- bert Heijn tot het inrichten van zelfbcdiéningszaken is overge gaan. Deze Waalwijkse aanwinst is de 120ste zelfbedieningszaak van dit grootwinkelbedrijf. De heer Zwarts hoopte dat de klan ten deze verandering op prijs zou den stellen. Spr. betuigde verder z'n dank aan burgemeester Teijs sen voor de door de gemeente verleende medewerking, aan de aannemer, de heer Kleijngeld, voor de uitstekende verbouwing en richtte ten slotte gelukwensen tot de heer Fait en al diens me dewerkers en medewerksters, in wie het hoofdkantoor het groot ste vertrouwen stelt. Namens de directie van Albert Heijn n.v. bood de heer Fait ver volgens twee verrassingspakket ten aan voor de leerlingen van de r.k. en chr. b.l.o.-school, voor welke attentie de heer C. .1. van Roy, hoofd van de Don Bosco- school, mede namens de chr. b.l.o. school een hartelijk dankwoord sprak. Ten slotte vond de officiële opening van de zaak plaats door het dochtertje van de heer Fait, die voor het in lange rijen wach tende publiek de deur ontsloot. OPENING FRITESZAAK. Woensdag j.l. opende de heer A. J. Trommelen een fraaie mo derne friteszaak in de Stations straat. Bloemstukken en vele ge lukwensen getuigden van de gro- Onze fotoprijsvraag Onze fotoprijsvraag rond St. Nicolaas belooft een groot succes te worden. Er zal namelijk door een 200-tal zaken in ons verspreidingsgebied aan worden deelgenomen, zo dat de puzzelaars onder onze lezers straks heel wat uit te zoeken krijgen. Inmiddels zijn ook de meeste advertentieteksten binnen gekomen, maar zij die de tekst nog niet hebben ingezon den, zouden wij vriendelijk maar dringend willen ver zoeken dit zo spoedig mogelijk te doen, daar anders dc opmaak van de foto- en advertentiepagina's stagneert. Wij rekenen gaarne op ieders medewerking. DE ADMINISTRATIE. „Das Dreimaderlhaus" in dr„ Mollercollege voor het voetlicht te belangstelling voor deze uit breiding van de Waalwijkse win kelstand. Op deze eerste dag mocht de heer Trommelen reeds vele be zoekers welkom heten in zijn nieuwe zaak, waarin vooral de fraaie winkelbetimmering opvalt welke werd ontworpen en ver vaardigd door de fa. Pierre van Wanrooy Zn. te Kaatsheuvel. NIET ZO BEDOELD. De heer A. J. v. Seters, lid van onze gemeenteraad, verzoekt ons mede te delen, dat de door hem in de laatste raadsvergadering geda ne uitlating, dat er z.i. op de markt niet veel bijzonders te koop zpu zijn, niet zo bedoeld is. De lieer v. Seters meent zelfs, dat hij een dergelijke uitlating niet gedaan heelt, maar een an der raadslid, waarop de heer v. Seters gezegd zou hebben: „als u meent 'dat er op de markt niet veel bijzonders te koop is, dan behoeft de middenstand toch niet bang te zijn voor de markt." Waarvan akte. LEDERWARENEXPOSITIE Bijzonder fraai en veelomvat tend was ook dit jaar weer de ex positie van lederwaren, welke Verwiel's Lederwarenhuis in de achterzaal van Hotel Verwiel hield. De vele bezoekers hebben weer op rustige wijze kunnen kennis nemen van de uitgebreide en voortreffelke collecties van deze lederwarenzaak en zij zullen daarmee met St. Nicolaas in 't vooruitzicht ongetijwfeld hun voordeel weten te doen. Deze lederwarenexpositie om vatte evenals andere jaren 'n uit gebreide collectie koffers, luxe damestassen, handige boodschap pentassen, handschoenen, reistas sen, mappen en aktetassen, bu reau- en reislederwaren, moderne parapluies en verder tal van klcin-lederwaren zoals porteman- nees, portefeuilles, sets en éthis. Het was een keurig verzorgde expositie, die Ril van ideeën voor presentjes voor de komende feest dagen aan de hand deed. Het is nog altijd jammer dat de Operavereniging welke Waalwijk destijds had en die onder leiding van mej. Alda van Boort een aan tal bijzónder geslaagde opvoerin gen heeft gegeven („Martha", „Der Freischütz" en „Der Waf- fenschinied"), niet is blijven voortbestaan. In Waalwijk is im mers altijd wel voldoende ama teur-zangtalent aanwezig geweest om een dergelijke vereniging in stand te houden en zelfs uit te breiden tot een gezelschap dat op amateurniveau van betekenis ge acht zou mogen worden. Het is daarom bijzonder ver heugend, dat zich in het begin van dit jaar een aantal zangers en zangeressen uit Waalwijk en omgeving hebben aaneengesloten om onder leiding van de heer Frans Wilmont te komen tot ge zamenlijk zingen. Aanvankelijk alleen maar uit liefhebberij en uit pure belangstelling voor de zangkunst. Het lag zelfs helemaal niet in de bedoeling om een uit voering in welke vorm dan ook te geven, laat staan tot de opvoe ring van een opera of operette over te gaan. Geleidelijk aan ech ter is toch het plan gegroeid om in concertvorm een opvoering te geven van de operette „Das Drei maderlhaus" van Schubert-Ber- thé. En dank zij de medewerking van het dr. Mollercollege heeft men er ten slotte zelfs toe kun nen besluiten tot de opvoering van de gehele operette over te gaan. Met deze opvoering is 't echter niet zo. dat er nu een nieuwe Waalwijkse Operavereniging is opgericht, die regelmatig uitvoe ringen zal verzorgen. Er is nog helemaal geen sprake van een vereniging en de opvoering van bovengenoemde operette moet men voorlopig dan ook alleen be schouwen als een eenmalig optre den van een aantal amateurzan gers en -zangeressen, die plezier in het zingen hebben. Wel zou 't natuurlijk toe te juichen zijn, in dien uit deze aanloop een opera vereniging zou groeien. De opvoering van „Das Drei maderlhaus" is een vrij kostbare onderneming, wanneer men be seft dat deze geheel gecostumecrd zal geschieden en dat er maar liefst 21 medewerkers zijn. Het is dan ook helemaal te danken aan de medewerking van het dr. Mol lercollege, dat deze opvoering zal kunnen plaats hebben. In deze medewerking van het dr. Moller college mogen we een streven zien om de school meer in het Waalwijkse leven te betrekken. Een belangrijk hulpmiddel daar bij is natuurlijk de prachtige au la, waarover de school beschikt. Deze zaal kan royaal 500 perso nen herbergen. ZANG- EN SPREEKROLLEN voor Heren- en Jongenskleding 4 ^Tilburg Sedert 2U jaar Heuvelstraat 24 in de De opvoering van deze operette zal in het dr. Mollercollege plaats hebben op 20 22 en 2'4 nov. a.s. De eerste avond is bedoeld voor de ouders van de leerlingen, de beide andere voor het Waalwijk se publiek. Er is een kleine bijzonderheid aan deze opvoering, namelijk voor de zangrollen is de Duitse tekst gehandhaafd, terwijl de spreekrollen in het Nederlands zijn overgezet. Dit laatste heelt men gedaan, omdat het Duits on vervalst Weens is en dit levert voor de Nederlandse tong nogal wat moeilijkheden op. De voor naamste zangrollen zijn in han den van: Frank Steffek uit Don gen, die de hoofdrol zal zingen, M. Hesselbcrth, mej. Nel Dupont, mej. Jetty de Kort, mej. Ine Mens, Alb. de Bruyn (Den Bosch) en mej. Lucie Eli as. De uitge sproken spreekrollen zullen wor den bezet door leerlingen van het dr. Mollercollege. De muzikale leiding berust bij Frans Wilmont. De regie is in handen van de heer M. van Eijl, terwijl Wim Suermondt de (mo derne) decors zal verzorgen. De financiële behartiging van de zaak is bij de heer J. A. de Waal in uitstekende handen. We kunnen niet anders doen dan de initiatiefnemers tot dit muzikale evenement een groot en goed succes toewensen. Op de inhoud van deze operet te komen wij nog nader terug. BILJARTEN. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Huberta M J dv L J A van Roij- Zoomers Cornelia A J M dv P C van Mierlo-Reniers Huber- tus A W M zv W M Lommers- Timmermans Johanna A M dv M J van der Geld-Pullen te Vlij men Maria J W J dv T J A F Pullens-Vugs Ine E dv L A M Görts-Bannenberg Frcderik F M zv J A J kemperman-Moerman Overlijden: Gene. Huwelijksaangiften. 11 P P Jansen 28 jaar en J T M Timmermans 25 jaar beiden al hier C M van den Houdt 2ü jaar en A M Slaats 24 jaar beiden alhier MC Klerkx 27 jaar te Drunen en A M Scheepers 25 jaar alhier A G C Klerks 02 jaar en A P Sprangers 54 jaar beiden al hier A de Kort 28 jaar te Wan- roij en C W M O van Daelen 27 jaar alhier WA M van der Lee 24 jaar te Loonopzand en E D Possemis 22 jaar alhier. Huwelijken. W P J Pruijssers 23 jaar te Sprang'-Capelle en E A Strikkers 25 jaar alhier HG van Mook 24 jaar te Oosterhout en M C Smolders 29 jaar alhier. Ingekomen. II J M Heijnen van Purmerend J Ettema van Purmerend G van der Wal van Heerenveen J W A van Ovcrbcck en gezin van Drunen A Valk van Maassluis J T Prooi van Vlaardingen A J M Thijssen en gezin van Dru nen J M de Munnik en echtg van Drunen JA Meijers van Drunen P S Voll van Haarlem S P J van Kuijck en echtg van 's-Bosch W P A Voets van Loonopzand J J v Drongelen van Sprang-Capelle A P J H Brands van Loonopzand A J F Bruininks en echtg van Breda L J J Vesseur van Tilburg M J van der Linden van Loonop zand C W van der Lee en ge zin van Loonopzand P J Avon tuur van Made en Drimmelen M W II van Gestel van Tilburg J Bezcmer van Utrecht M II J van Herk van Goirle BA Willemsen van Tilburg J M Heerink van Groningen. Vertrokken. M J C de Nijs naar München- Gladbach J W de Louw naar Drunen L C de Bruine en ge zin naar Gilze ca M C Smolders naar Tilburg HA van Berkom naar Lith H II de Wijs en ge zin naar Rosmalen E A Strik kers naar Loonopzand J J Maas naar Antwerpen J H Landwehr en gezin naar Canada H F Bergmans naar Australië. AGENDA. Vrydag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „In liefde en oorlog", 18 jaar. Luxor 8 uur: „De strijd in de Birma-jungle", 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 6 en 8.30 uur. DE ECHO m HEI ZUIDEN Abonnement: Z2 cent per ween per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. \dvertentieprijs: 10 cent per m.m. Jontract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES ..ECHO' B ANKET ETER ANKET Oranjeplein Tel. 3276 Waalwijk nooi prettige herinneringen zouden kunnen Ia «oren. Hierna namen dc wedstrijden een aan vang, die tot dc laatste partij spannend zijn gebleven. Na afloop hiervan dankte de heer Bur- manje op de eerste plaats de spelers, voor de buitengewoon sportieve wijze, waarop deze de wedstrijden hebben gespeeld, jam mer genoeg zegt dc voorzitter /.ijn de be haalde resultaten beneden de verwachtin gen gebleven, doch wat nu niet is gelukt, lukt misschien de volgende maal Voor dc heer v. d. Loo hoopt dc voorzitter, dat mo gelijk een plaats in de finale zijn deel mag zijn. Aan alle spelers overhandigde de heer Burmanje een aardig souvenir, als aanden ken aan de vereniging 't Zwaantje. Dank bracht de voorzitter verder aan allen, die op enigerlei wijze hebben bijgedragen aot het welslagen van dit tournooi. Tenslotte volgen hier de gedetailleerde uitslagen gcw. rem. verl. car. moy. h.s. pt. 1 C. v. d. Loo, Haarsteeg 5 1 0 1800 13.33 102 11 2 M. v. Bracht, Waalwijk 2 1 3 1696 11.39 90 5 3 M. v. Deutckom, Berghem 2 0 4 1523 11.45 61 4 4 C. Soeterboek, Kaatsheuvel 3 0 3 1519 10.48 83 6 P. de Blank, Lith 2 0 4 1501 11.37 ^".VU\V Vóórwedstrijden Nationaal Kampioenschap 1959/1960, 2e klasse, klein biljart Kader 38/2. De Waalwijkse B.V. 't Zwaantje heeft wederom een goede beurt gemaakt, met het organiseren van vóórwedstrijden voor het nationaal kampioenschap 1959/1960, 2e klasse klein biljart kader 38/2. Ook nu weer, was de organisatie prima in orde en het materiaal van de heer M. van Bracht, perfect. De wedstrijden verliepen vriend schappelijk en sportief, zodat er niets te wensen overbleef dande belangstel ling, speciaal van de zijde der Waalwijkse biljarters, die jammer genoeg, bijna in zijn geheel, verstek lieten gaan. Wat de deelnemers betreft, deze hebben allen zonder uitzondering hun sportieve plicht vervuld, hoewel geen van hen tot uitzonderlijke prestaties is kunnen komen. Zij het dan dat b.v. P. de Blank uit Lith en C. v. d. Loo uit Haarsteeg een serie produceerde van resp. 105 en 102 carambo les. Over het algemeen echter zijn de be haalde gemiddelden van dien aard, dat geen van hen een plaats in de finale wedstrijden heeft kunnen veroveren. Misschien maakt hierop C. v. d. Loo uit Haarsteeg, die als no. 1 eindigde, nog een uitzondering. Deze jonge speler behaalde een gemiddelde van 13.33 en een aantal match punten van 11. Voor hem misschien dus nog een kansje, hetgeen zal afhangen van de prestaties van de deelnemers aan overige voorwedstrijden. Voor de aanvang der wedstrijden heette voorzitter Tom Burmanje alle deelnemers hartelijk welkom en hoopte dat de wed strijden een aangenaam en sportief verloop zouden hebben en dat allen aan dit tour- 105

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13