DRUNEN KAATSHEUVEL 18 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 NOVEMBER 1959 18 Handbal Filmjournaal Waspik P. van Rooij- de Brouwer Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL uur, reis: per fiets om half elf. MOP 5Heren 1, aanvang 1.30, reis in onderling overleg. Were Di 3—Heren 2, aanvang 1.20, reis: BBA 12.07. WarandeVeteranen, aanvang 3 uur, wordt in Waalwijk gespeeld. Ump.: Moderator-H. Hoffmans. Dames 3 en Heren 3 zijn vrij. Jeugdprogramma voor zaterdag 7 november. 3.15 uur: Forward DJongens B, reis BBA om 13.39. 3 uur: Tilburg RMeisjes P, reis BBA om 13.39. Leidster mep. H. Knepflé. 3 uur: Meisjes QTilburg Q, ump.: J. Kees en J. van Vliet. Zondag a.s. TachosJuliana topduel in de le klasse. De belangstelling van handbul- minnend West-Brabant is zondag zonder twijfel gericht op bet top duel in de afd. le klas Tachos Juliana. Tachos, debutant in de ze klas heeft tot nu toe vriend en vijand verrast door uit de eerst» vijf wedstrijden 9 punten te ha len. Dat de overige ploegen vol komen aan elkaar gewaagd zijn moge wel blijken uit het teit dat Juliana op de 2e plaats staat met 6 punten uit 5 wedstrijden. In dien Tachos er in slaagt Juliana te kloppen dan zitten de Waal wij kers op fluweel. De Tilburgers vechten dus in feite voor hun laatste kans, want 5 punten achterstand zullen zij niet zo gemakkelijk meer inlo pen, vooral niet daar Tachos mo menteel in topvorm is. Dit be wees de oefenwedstrijd van zon dag jl. toen zij de koploper van de 2e klas, Den Bosch, met 112 terug wezen. Aanvang van deze belangrijke wedstrijd 12 uur (oude Baard- wij kterrein). De dames spelen om 13 uur te gen Volt (vriendschappelijk) Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen, dienst: Dr. v. d. Wouw. St. Nicolaas-Winkelactie. De R.K. Winkeliersvereniging Dru- nen-Elshout heeft ook voor 1959 'n zeer interessante winkelactie geor ganiseerd. Deze actie loopt van 16 november tot 5 december. De opzet van deze actie is zeer origineel. Met het uitwerken van de plannen is men thans druk doende. Wij hopen straks op een en ander uitvoeriger terug te kunnen komen. KA.B. krijgt Toon Kortooms op bezoek. De K.A.B. in Drunen krijgt a.s. maandagavond Toon Kortooms op bezoek. Deze auteur-journalist zal maandagavond wel de meeste K.A.B.-ers naar de Hoge Braken trekken. Toon Kortooms zal deze avond spreken over 't goede boek. Het zal dan ook zeker interessant worden nu de auteur van zoveel bekende <en goede boeken zelf aan het woord komt. Deze avond is ook voor niet-leden toegankelijk. Ook de abonnees van De Lanteern wor den zeker verwacht. Najaarsvergadering Zuivelfabriek. De Coöp. Zuivelfabriek Drunen en omstreken houdt a.s. dinsdag avond in de zaal van Gez. Eshout haar najaarsvergadering. Op de agenda staat bestuursver kiezing, terwijl Dr. Brus van de ge zondheidsdienst voor vee op deze avond een lezing zal houden. Wit-Gele Kruis DrunenElshout. Naar wij vernemen zal de fusie van het Wit-Gele Kruis Drunen en Elshout met 1 januari 1960 een feit zijn. Tot deze fusie werd indertijd besloten in verband met de bouw van een wijkgebouw. In de maand november zal voor de afd. Drunen nog een algemene vergadering wor den gehouden, waarop de nieuwe statuten ter goedkeuring zullen worden voorgelegd. Hierna zal het bestuur van de afd. Drunen met en kele leden uit Elshout worden uit gebreid. In januari 1960 zal tenslot te op een algemene vergadering van de afd. Drunen-Elshout een alge mens bestuursverkiezing plaats vin den. Om de opening van het nieuwe wijkgebouw, dat waarschijnlijk in maart gereed zal komen, waardig en enigszins feestelijk te doen ge schieden, werd op een bestuursver gadering van de afd. Drunen en Els hout een commissie ingesteld, die rond deze opening enige feestelijk heden zal organiseren. De bouw van het nieuwe wijkge bouw vordert zeer goed. Dezer da gen ontving het bestuur van het Wit-Gele Kruis de verheugende mededeling van het Kinder Postze gelfonds, dat in verband met het stichten van dit wijkgebouw aan Drunen een belangrijke subsidie werd toegekend. Deze subsidie van het bij iedereen zo bekende fonds is in Drunen met vreugde ontvan gen en wordt bijzonder op prijs ge steld. Ook werd dezer dagen uit het provinciale fonds een zeer belang rijke subsidie ontvangen. Studiedagen Metaalindustrie. Vanwege de stichting contactcen trum bedrijfsleven-onderwijs, is dinsdag en woensdag een conferen tie gehouden over de metaalindus trie. Deze conferentie werd gehou den voor rectoren, directeuren en docenten van het voorbereidend en middelbaar onderwijs. De ontvangst geschiedde in Drunen in hotel Ter Hunen. De conferentie werd geo pend door drs. Koning. Op deze eerste bijeenkomst in Drunen wer den verschillende inleidingen ge houden, o.a. over de plaats van het metaalbedrijf in het Nederlandse bedrijfsleven. In de namiddag bracht het gezel schap nog een bezoek aan Lips NV. In de avonduren ging het gezel schap naar 's-Bosch, waar de heer L. V. Heyst, directeur van Grasso N.V., sprak over de mens in het metaalbedrijf. Woensdag bracht het gezelschap een bezoek aan Van Doorns Auto mobielfabrieken te Eindhoven. De gemeenteraad op excursie. De raad der gemeente Drunen ging dinsdag, op uitnodiging van de Staatsmijn Emma, op excursie naar het gasbedrijf van genoemde mijn. Het werd een zeer interessante ex cursie, waardoor men een inzicht kreeg in de gasfabricage. Op uitno- diging van de Staatsmijn Emma werd ook nog een bezoek gebracht aan de St. Servaaskerk. Gas-aansluitingen. Naar wij vernemen vordert de aanleg van het gasnet zeer goed. De aanvragen voor aansluiting zijn ook bijzonder groot. Reeds zijn 900 aan vragen voor aansluiting binnen. Culturele kring. In ons vorig nummer hebben wij reeds de aandacht gevestigd op het veelbelovende programma van de Culturele Kring voor het seizoen 19591960. In het bijzonder ver dient hierbij vermelding de twee voorstellingen, welke zullen worden verzorgd door groepen uit de eigen Drunense gemeenschap. Voor het komende seizoen zijn 4 avonden vastgesteld, te weten: 22 nov. Opvoering van „Die Zau- berflöte" van Mozart, door de Ope ra Piccola uit Amsterdam. 31 jan. Uitvoering van de Missa Brevis van Mozart, door een groep dames en heren uit Drunense en Elshoutse muziekverenigingen; te vens zal worden uitgevoerd de Psalm 150 van Cesar Franck voor soli, gemengd koor en blazers-en semble. 6 maart Opvoering van het to neelspel „Judith" van Henri Gheon, door een groep dames en heren uit Drunen. 3 april Opvoering van „De Vrek" van Molière, door de toneelgroep „Puck". Het bestuur heeft gemeend voor dit seizoen twee lidmaatschapskaar ten te moeten invoeren. Er is een A-lidmaatschap, waarvan de kosten 8.bedragen voor het gehele pro gramma; A-leden behoeven geen entreegeld meer te betalen. Verder is er nog een B-lidmaatschap, dat ƒ4.kost, plus nog 1.50 per voor stelling. Niet-leden betalen 3- per voorstelling. Men kan lid worden door vóór 3 november het lidmaatschapsgeld te storten bij de Boerenleenbank te Drunen ten name van de Kulturele Kring door zich vóór 8 november op te geven bij een der bestuursle den ;en ten slotte door zich a.s. zon dag om 11 uur op te geven bij het bestuur in HotelRoyal, Raadhuis plein. Bond van Oud-strijders DrunenE lshout. Op zaterdag 31 Oktober werd in de zaal van de gez. Elshout een on derlinge schietwedstrijd gehouden. De uitslagen zijn Dames Mej. R. v. Oosterhout 165161 Mevr, v. Ballegooyen 155147 Mevr. van Huiten 154133 Mevr. Klerkx 140 Korps A Sjef Brok 173—170 Adrie Klerkx 169166 L. v. Huiten 169—165 H. Ketels 165—162 M. Starreveld 164161 E. Ballegooyen 160153 Korps B L. H. v. Oosterhout 165164 Korps C H. de Raden 154—154 A. J. Vissers 146—145 J. v. Heivoort 143—140 C. v. Drunen 129 AGENDA. Vrijdag 6 november 4.30 uur Drunense Balletschool, Ho ge Braken. 7 uur Trainen RKDVC-senioren. 8 uur Repetitie Culturele Kring. 8.30 uur Repetitie Harm. De Vol harding, zaal Gez. Elshout. Zaterdag 7 november 7.30 uur trainen TTVD Grotestr. 8. 8 uur Film: De zwarte Baretten, 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur Rikconcours Constantia Café Elshout. Zondag 8 november 11.30 uur repetitie Harm. Beatrix, zaal H. van Delft. 11.30 uur repetitie Harm. De Vol harding, zaal Gez. Elshout. 11.30 uur R.K. Bibliotheek Hoge Braken. 2.30 uur RKDVC 1 -WSC 1. 12.30 uur MCD Herft-oriëntatierit, start nabij café Klerks. 5 uur film: De Zwarte Baretten, 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur film: Het Kermismeisje, 14 jaar, Hoge Braken. 7 uur rikconcours café Gez. Elshout. „DE ZWARTE BARETTEN" Hoewel de oorlog zelf al weer een dikke vijftien jaar achter ons ligt, gaan de film studio's nog maar altijd vrolijk verder met het in elkaar zetten van oorlogsfilms, zo dat men zich bijna zou afvragen waaraan nu eigenlijk meer verdient zit, aan de oorlog zelf of aan de „napret". In de film „De zwarte baretten" begeven we ons naar de Lybische woestijn en zien daar hoe een aantal geallieerde militairen wordt overgebracht naar een duits-italiaans gevangenkamp. Twee van hen nemen ech ter al spoedig de kuierlatten, sergeant Thatcher omdat hij door de Gestapo ge zocht wordt wegens een aanslag op Goeb- bels en de Pool Walewski omdat hij niet van prikkeldraad houdt. Ze worden echter spoedig weer gegrepen en door een duitse ondercommandant gered van executie die de italiaanse commandant over hen had uit gesproken (de boer). Enfin, korte tijd later trekken die twee er weer tussen uit met nog drie anderen, maar weer krijgen ze na een poosje de pin op de neus. Thatcher (Victor Mature) wordt dan door een SS-kolonel gemarteld en daarover is de duitse kam- commandant zo kwaad dat hij wapens en insignes aflegt. En omdat driemaal scheeps recht is, weten de gevangenen opnieuw te ontsnappen, waarbij zij enige wapens weten buit te maken. Zij weten zelfs de hand te leggen op een duitse tank en een pantser wagen. Daarmee komen zij tussen een duits en een engels tankleger terecht Uit deze hete sandwich komen er maar twee levend weer tevoorschijn, Thatcher en Noakes. Zaterdag om 8 uur en zondag om 5 uur. Toegang 14 jaar. „HET KERMISMEISJE". Een melodrama volgens de gebruikelijke italiaanse tradities. Een jong en begaafd pianist en een charmant minderjarig meisje maken kennis met elkaar. Het meisje voelt wel iets voor een huwelijk, hoewel de pia nist een weduwnaar met een dochtertje is. De voogd van het meisje voelt echter niets voor dit huwelijk, omdat hij zelf door een huwelijk met haar uit financiële moeilijk heden wil vluchten. Hij bereikt zijn doel door het dochtertje van de pianist te ont voeren en de schuld op het meisje te laten vallen. De pianist wil niets meer van haar weten en trekt met zijn piano de wijde wereld in De voogd heeft inmiddels het dochtertje aan een kermisklant meegege ven, die voor zijn hulp regelmatig een postwisseltje krijgt. Als de pianist na zes jaar weer in Rome terugkeert, is de voogd inderdaad met het meisje gehuwd. Zijn financiële moeilijkhe den zijn opgelost, maar er is een andere narigheid voor in de plaats gekomen, de kermisklant eist een groot bedrag ineens, omdat hij wil gaan rentenieren. Dat wordt de voormalige voogd te gortig en hij door steekt de kermisklant, die inmiddels al een brief aan de pianist had gestuurd met de mededeling dat hij zijn dochter tegen be taling van idem zoveel kon terugkrijgen. De ex-voogd weet de schuld van de moord op de pianist te sclftiiven en deze wordt door de politie in de boeien geklonken. De ex-voogd vergeet echter één ding en dat is dat het dochtertje van de pianist alles heeft gezien. En dat wordt hem tenslotte nood lottig, waarna we eindelijk toch krijgen waar het in het begin al naar uitzag een hu welijk tussen de pianist en het charmante meisje. Zondag en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. VOETBAL. Het programma voor de Waspikse voet balclub vermeldt voor zondag 8 november Boys 1; Waspuik 1 -Sportver. '32 1; WSC 4-Waspik 2; Dussense Boys 2-Waspik 3 en White Boys 2 - Right 'Oh 2. ENTRE NOUS DILETTANTEN IN SUPERIEURE ZIN. De Waspikse toneelvereniging Entre Nous heeft de reeks van toneeluitvoeringen die wij dit seizoen door onze plaatselijke verenigingen voorgeschoteld zullen krijgen op waardige wijze geopend. In een aller koddigst blijspel van Anjoel Valo en Koos Brakenberg: „Vier mannen en een meisje", toonde Entre Nous zich een delittante in superieure zin. Vooral na de pauze, in het tweede en derde bedrijf dus, stond de voor stelling ongetwijfeld op een heel goed ni veau. Dat dit in het eerste bedrijf in min dere mate het geval was, moet deels wor den toegeschreven aan de geschreven tekst welke hier vaak al te langdradig was. Deze tekortkoming van de schrijvers maakte het voor de executanten bijzonder moeilijk het eerste bedrijf te doen „leven". Zij gaven hierin wel een verantwoorde voordracht, maar misten de noodzakelijke innerlijke spankracht om die te Iaden met die geheim zinnige suggestiviteit, waardoor de toe schouwer niet meer bewust kijkt en luistert, maar als het ware begoocheld wordt. Echt geïnspireerd spel zagen wij wel in de volgende bedrijven. Duidelijk kon men toen constateren dat de tekst meer inner lijk eigendom van de spelers geworden bleek, zodat het daarin opgeroepen gevoel ook meer tekenend gestalte kon krijgen in mimiek, gebaar en stembuiging. Hierin her-, kende men duidelijk de weloverwogen regie van de heer Richard van Dongen, die tevens ook op voorbeeldige wijze de jonk heer Otto van Lammersweer bracht. Dhr. H. van Dongen en dhr. C. Kamp, resp. in de rollen van Hendrik Kuiper (kok) en An- toon Veugelaars (hotelknecht), hebben, ge hoord het enthousiast applaus, met hun spel het publiek wel geraakt. De heer A. Rem meren (als Michel, de zoon van de eigena res van het badhotel „Triton") mag men gezien het spel, tot de kern van de vereni ging gaan rekenen. In de kleinere rollen gaf de heer J. van Dongen Mzn., wiens wel luidende stem telkens weer opvalt, een knappe uitbeelding van Karl Meijer, direc teur van het hotel „Klein Waldeck" in Zwitserland. Ook zijn personeelsleden, ober Heinz (J. Kuijsters) en Fritzi, de piccolo (Kees Montens Azn.) waren voor hun taak berekend en deelden dan ook mee in het succes van deze avonden. Bij de dames onderscheidden zich vooral A. de Groot en F. Gijsman (resp. mevr. de wed. Ida van Santen en Coleta van Deurne, de assistente van mevr. Haffmans). De debutanten mej. C. de Groot en mej. A. Gijsman tenslotte speelden met grote toewijding en voldeden ook uitstekend. In het decor, een terrasje dat uitzicht gaf op het Zwitserse landschap, toonde de heer Theo Gijsman zijn talenten. Bijzonder vaar dig had hij hierbij zijn penselen gehanteerd en een schilderachtige omgeving geschapen die zich in het blijspel ten volle deden gel den. 6 TENTOONSTELLING „PRENTTECHNIEK". Op geregelde tijden krijgen de stu denten van het Missiehuis St. Anto- nius de gelegenheid „kunst" te ge nieten. Reeds werden er in de voor bije jaren enkele tentoonstellingen gehouden van moderne schilderwer ken. Maar niet alleen de bewoners van het Missiehuis genieten van wat daar geboden wordt, doch telkens stelt het Missiehuis de beste geste om ook haar kloosterpoorten open te zet ten voor de „buitenmensen". Van 7 tot 16 november wordt weer een tentoonstelling gegeven. Nu niet van schilderwerk, doch van het gra fische werk „Prenttechniek". Dat er op dit gebied heel veel kunstwerk bestaat, weet ieder, die eens de moeite doet in een kunsthan del binnen te gaan. Van de grootste meesterstukken bestaan grafische et sen, die de bewondering van de ken ner ten volle waard zijn. De „Prent- GE SLAAGT ZEKER en GE SLAAGT TEVREDEN als ge uw St. Nicolaas-surprises gaat kopen bij Gasthuisstraat 44 - Tel. 2187 Kaatsheuvel waar ge terecht bent bij het meest vertrouwde adx-es voor horloges of bijouterieën, voor cassettes of andere kleinodieën. techniek" van nationale en interna tionale grafiek wordt zaterdag 7 no vember om 20.00 uur geopend met een lezing van de Zeer eerw. Pater A. Duijvenstijn m.s.f., waarna er ge legenheid tot rondleiding geboden wordt. De tentoonstelling blijft open van 9 november tot 16 november voor het publiek op woensdag en zaterdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en op de zondagen van 14.00 uur tot 16.00 uur en van 19.30 uur tot 21.30 uur. De toegang is geheel gratis. DE TENTOONSTELLING SHOW IN EUPHONIA. De organisatoren van de tentoon stelling 1958 in Euphonia in de St. Nicolaastijd hebben goede herinne ringen bewaard aan het succes toen behaald. Het natuurlijk gevolg is ge weest, dat ook dit jaar weer een ten toonstelling-show gehouden wordt en wel vanaf vrijdag 6 november tot en met maandag 9 november, 't Wordt er beslist weer een gezellige drukte, waar in gezelligheid heel wat zaken zullen gedaan worden. De meeste standhouders demonstreren daarbij met de nieuwe artikelen. Gebr. Van Heesch doet dit met de vol automa tische electrische oliekachel; de fa. F. Smits Zn. met de „doet-het- zelf"-machines; de fa. L. Nieuwen- huijsen met zijn inzending modem speelgoed, terwijl de D.A. Drogiste rij Wim Musters gedurende de show vrijblijvend gratis advies verstrekt over huidverzorging en make-up met desgewenst een gratis behandeling. De grote attractie voor de dames zal echter wel zijn de Mode-show van het Modehuis v. Loon-Schrauwers, waaraan de firma's Wim Musters en Jan Kroot hun medewerking verle nen. De Fa. Piet Heijda zorgt tij dens de tentoonstelling voor gezel lige muziek. W1NKELIERS-ST. NICOLAAS- ACTIE. De Winkeldrijvende Middenstand van de Kaatsheuvelse R.K. Midden standsvereniging hield vorige week een bijeenkomst in Café Piet van Dun ter bespreking van de dit jaar te voe ren St. Nicolaas-actie. Het veel om vattende werk, dat het voeren en uit werken van een goed opgezette actie van de organisatoren vraagt, juist in de tijd, dat de zaken de aandacht van de gehele mens vragen, heeft geleid tot het besluit, dat de organisatie dit jaar in handen gegeven is van een bureau, dat zich daar speciaal op toe legt. In medewerking met dit bureau wordt dit jaar gedurende de St. Ni colaastijd een paardenrace-wedstrijd gehouden. In twee etappes is deze wedstrijd verdeeld, waarvan de eer ste loopt van 13 tot en met 21 no vember en de tweede van 23 novem ber tot St. Nicolaas. Uitvoerige fol ders en raambiljetten verstrekken de volledige gegevens van deze voor Kaatsheuvel geheel nieuwe actie, die zeer zeker attractief zal zijn. BILJARTSPORT KNBB District Kaatsheuvel, lc Kompetitie-uitslagen met verrassingen. Het hoogtepunt van het wedstrijdseizoen heeft weer een aanvang genomen. De on derlinge clubkompetitie is meteen ook in gezet met klinkende en verrassende uit slagen In de le klas zijn de uitslagen: KTO I - Euphonia I 0-8 HGL I-Altijd Raak I 0-8 De Dreef I - De Efteling I 8-0 KOT 1 - NAS I 4-4 Euphonia I - KOT I 6-2 De Efteling I - HGL I 2-6 Altijd Raak I-KTO I 6-2 In de 2e klas NAS 2-De Dreef 2 0-8 Ons Genoegen I Ons Genoegen 2 2 6 Nooit Volleerd I - KOT 2 3-5 Poedelvrees I HGL 2 6 2 Euphonia 2 - 't Centrum I 8-0 HGL 2-Euphonia 2 4-4 De Dreef 2 - Nooit Volleerd I 4-4 't Centrum I - Ons Genoegen I 4-4 In de 3e klasse HGL 4 - Altijd Raak 2 Poedelvrees 2 - KTO 2 Efteling 2 - HGL 3 Dreef 3 - Nooit Volleerd Altijd Raak 2 - KTO 2 HGL 4-HGL 3 KNA 2 - Poedelvrees 2 Dreef 3-Efteling 2 KNA 2 - Efteling 2 2-6 3-5 4-4 4-4 6-2 0-8 0-8 2-6 7-1 De eerste week reeds zijn er een groot aantal uitstekende prestaties geleverd. Wat meteen een bewijs is voor de enorme geestdrift waarmee de wedstrijden worden gespeeld. Een goede karaktertrek van onze districtsleden, maar we zijn benieuwd, wie ook alle wedstrijden, dus tot en met de laatste, met eenzelfde toewijding zal bele ven. Er zijn natuurlijk weer lage gemid delden behaald door onze kopmannen van de diverse clubs. Maar mochten wij een kwalificatie maken van de allerbeste pres tatie, dan werd deze door een doodgewone 3e klasser behaald. Voor deze fantastische prestatie zorgde A. Groenendaal van De Dreef. Deze speler, die afgelopen competi tie met een alg. gem. van 3.08 eindigde, speelde zijn allereerste partij reeds met het voor hem ongekende hoge moyenne van 6.92. Een verdubbeling van zijn alg. gcm. dus van meer dan 125 Voor een derge lijke prestatie kunnen we allemaal onze pet afnemen. Zijn hoogste serie van 30 was na tuurlijk een basis voor zijn geweldig succes en deze sympathieke kasteleinszoon ver dient dan ook terecht alle waardering en hulde. Het hoogste partij gem. werd behaald door de momenteel in uitstekende vorm zijnde en veelbelovende Bertus Dekkers. In zijn partij tegen de al even kundige Jan Damen van HGL boekte Bertus een mo yenne van 16.36 en behaalde daarmee de enige winstpunten uit 2 wedstrijden welke zijn team heeft gespeeld. De laatste wed strijd werden twee partijen onfortuinlijk verloren. Henk Dekkers verloor met slechts 2 car. verschil met 6.86 van Giel v. Boxtel, die 5.00 noteerde. Koos Kemmeren verloor met 6 car. en het goede moyenne van 4.20 van Thomas van Riel, die precies 4.00 liet aantekenen; Bertus Laros moest tenslotte met 6.29 zijn meerdere erkennen in Tinus Damen, die 5.88 behaalde. H. Soeterboek dacht blijkbaar aan zijn familienaam iets verplicht te zijn. Oom C. Netten moest dit genadeloos ondervinden, waartegen hij 14.00 gem. speelde. Voor deze 5e speler dus ook een fantastisch begin. Zijn 2e partij tegen J. v. d. Kaa, kon hij met een goed gem. van 7.36 in winst omzetten. Het hele Euphonia team deed het trouwens puik. Ons aller Peerke van Laarhoven won met 5.00. Benjamin Voogd speelde zijn tegenstander met 6.42 het groen en geel en nogal een andere kleur voor diens blonde haren. En J. de Rooij speelde met 3.80 de complete 8-0 zege vol. Jan Damen van HGL heeft het nog niet best getroffen. In de le partij trof hij Rinus Corstanje in vorm aan, die met 8.75 wist te winnen. Jan verloor de handicap met 12.68. En in de 2e partij kreeg hij Bertus Dekkers met diens record partij te verwerken. Met 11.27 werd nu verloren. Nou zal het natuurlijk deze keer niet zijn „van alle goeie dingen in drieje". Rinus Corstanje blijkt heel wat van plan te zijn, want in zijn 2e partij was hij zo waar nog grootser. Nu moest C. Netten het ontgelden. Op de grote tafel bij L. v. Ee, behaalde hij het pracht-gem. van pre cies 10.00 en een hoogste serie van 45. Pieter de Kort kon in de rij van zijn ri valen natuurlijk niet achterblijven en toonde zijn visitekaartje met een alg. gem. van 10.52, wat voor J. v. d. Kaa (11.57) zijn 2e verliespartij was. In de 3e klas startte Richard v. Dinteren met een gem. van 9.61 veelbelovend, maar zijn 2e partij tegen P. Vloemans was slechts de helft hiervan. Het is jammer voor Ri chard dat zijn team net niet sterk genoeg is voor de le klas. Tegen gelijkwaardige te genstanders zou hij zich ongetwijfeld veel beter kunnen ontplooien en zouden we meermalen denderende prestaties te ver melden krijgen. We hopen echter dat hij bok nu nog eens uit zijn slof zal schieten (voor diegenen die het niet weten, het be treft hier: slof maat 44). Bart Jansen was ook meteen weer best met zijn 5.80 gem., al moest hij de winst toch laten aan M. Laros van Ons Genoe gen. In deze klas was de ontmoeting tussen Ons Genoegen 1 en 2 zeer interessant. Het eerste viertal moest met een 6-2 neder laag de vlag strijken, doordat Rinus van Boxtel liefst met 2.77 en A. Voogd met 2.74 wonnen. Invaller Theo Soeterboek kweet zich goed van zijn plicht en won met 3.10. Alleen Louis Laros kon tegen zijn broer Tinus niet los komen. De partij werd zeer spannend, maar ging naar de minst zenuwachtige oudere Laros. En dan hier nog een ere-saluut voor de Dreef 2, dat de le wedstrijd het sterke NAS in eigen huis met 8-0 sloeg. André Netten was op die grote tafel met zijn 3.02 werkelijk allerbest. In de 3e klas doet het Altijd Raak 2 al prima. Tweemaal 6-2 overwinningen, met tweemaal P. Steenlage als beste man, n.l. met 2.81 en 2.18 gem. Jos Grootswagers van HGL 3 was met 2.36 ook prima en vierde met zijn team een klinkende 8-0 triomf over zijn clubgenoten van het 4e HGL-team. Voor het overige wordt er in de 3e klas zeer matig gespeeld. Er waren zegge en schrijve maar 6 partijen boven de 2.00 gem. grens. Waar blijft hier de jeugd? En hoe zit dat met die krakende, aftakelende oudere generatie? Berusten jullie nu al in het Drees-pensioen. Misschien kan hier een verhoging van de AOW wat stimulerend werken. In ieder geval kan dat zo onmo gelijk blijven. Zo niet, dan staat de zak van Zwarte Piet binnenkort voor jullie klaar. „Zijn jullie nou glad gek". Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau DEMONSTRATIE. Deze week-werden in de zaal van ,,'t Hoventje" en in de kleine zaal van hotel Smit een flink aantal be langstellenden voorgelicht door de organisatie Electro-Star Nederland ter bevordering van betere voedings methoden en economisch huishouden, welke voorlichting werd geïllustreerd met de demonstratie van de ultra mo derne keukenmachine Electro-Star- Mix. In enkele seconden produceerde deze machine uit zuivere vruchten de heerlijkste limonade, de nieuwste dranken, werden alle koolsoorten, an dijvie enz. hetzij grof of naar be hoefte fijn gesneden, suiker tot poe der, oud brood tot paneermeel ver malen, cake-beslag in 3 a 4 min. klaar gemaakt, alle mogelijke soepen bereid, koffie gezet, cocktails bereid, en dit alles in een tijdsbestek van en kele seconden of minuten. Dat dit alles niet alleen 'n gewel dige arbeids-, maar ook 'n grote kostenbesparing betekent, behoeft nauwelijks betoog. Belangrijk is ook, dat door het behoud van de vitami nen, de aldus geprepareerde produc ten, een gezondere voeding opleve ren. De talrijke aanwezigen vielen bij deze demonstratie van de ene verba zing in de andere en waren bij het proeven van het samengestelde pro duct vol lof over de kwaliteit, zodat we kunnen aannemen, dat deze ma chine zijn weg naar het domein van de huisvrouw zal vinden. WINTERPROGRAMMA K.A.B. Zoals wij laatst reeds bij de to neeluitvoering van de K.A.B., ver zorgd door haar eigen toneelvereni ging Kunst naar Kracht mededeel den, heeft het bestuur van de K.A.B. voor het a.s. winterseizoen een zeer interessant programma voor haar le den samengesteld. Voor het gedeelte Ontspanning heeft men reeds het optreden beleefd van bovengenoemde vereniging. Zon dag 22 november wordt dit vervolgd met het optreden van het cabaretge zelschap Frijters, waarvan o.a. deel zal uitmaken de bekende artist van de radio, Willi Alberti, de geliefde vertolker van het Italiaanse lied, wiens stem men ook op veel gramo- foonplaten kan beluisteren. In februari zal weer een toneeluit voering worden verzorgd door de eigen toneelver. Kunst naar Kracht. Wat het ontwikkelingsgedeelte be treft, daarin treffen we op de eerste plaats aan een verdiepingsweekend voor het kader op 14 en 15 novem ber onder leiding van de geestelijk adviseur, pastoor Simkens, met als onderwerp „Is ons geloof ouder wets?" 11 December zal het probleem der

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 18