De bevrijding van Haarsteeg KOU GEVAT ITAUANO Waalwijkse en Langstraatse Courant de lekkere Uit de Langstraat 82e JAARGANG No. 89 19 cent per rol. Raamsdonksveer Geertruidenberg Raamsdonk Er zullen in onze gemeente niet veel gebouwen zijn waarover de me ningen zozeer uiteen lopen als over de kapel van het dr. Mollercollege, die morgen plechtig zal worden in gezegend. Ik heb zowel woorden van grote lof als van scherpe veroorde ling gehoord, hetgeen dan op de eer ste plaats een bewijs is dat het bouw werk de voorbijganger iets doet en dat is dan altijd nog meer dan van veel andere gebouwen kan worden gezegd. Persoonlijk zou ik de waarheid i.e. de waardering in het midden willen zoeken, waarbij ik er dan op de eer ste plaats van wil uitgaan, dat men hier met bescheiden middelen een ruimtelijk doelmatig en tevens esthe- isch verantwoord Godshuis moest bouwen. Het pleit voor de ontwerper, ar chitect Nijsten uit Vught, dat hij bin nen de begrenzing van deze beschei den middelen heeft gezocht naar een mogelijkheid in de sfeer van een mo derne stijlvolle architectuur. En daar om is het m.i. zo jammer, dat het resultaat in de mogelijkheid is blij ven steken, of anders gezegd, dat de mogelijkheid er niet helemaal uit is gekomen. De foeilelijke vertikale ijzeren balken aan de zuidgevel, die kennelijk het hele bouwwerk moeten schragen en stutten, wekken bij mij de indruk dat de ontwerper niet he lemaal de juiste oplossing heeft kun nen vinden. Zij zijn in zeker opzicht een bewijs van onmacht om een alles zins fraaie en van fantasie en goede smaak getuigende opzet tot een gave voleinding te brengen. De kapel is een uitgesproken mo dern bouwwerk, zowel in de vormge ving als in de wijze waarop het ma teriaal is verwerkt. De buitenmuren zijn opgetrokken uit z.g. „geel mis baksel", dat niet in de gebruikelijke horizontale lagen, maar in een op het oog nogal bizar patroon is verwerkt. t Het gebouw onderscheidt zich hier- verordening voor het gemeente-personeel, door duidelijk van het overige gebou- wencomplex van het dr. Mollercolle- ge. Men mag dit een bezwaar en zelfs een disharmonie noemen, maar ander zijds moet men niet uit het oog ver liezen dat dit „misbaksel"indien het op de normale wijze was verwerkt, een beslist lelijke indruk zou hebben gemaakt. De toepassing van de bouw steen, zoals die nu is geschied kan ik zeker origineel en zelfs smaakvol noemen. Jammer is alleen dat deze stijlvolle en verantwoorde speelsheid niet in het gehele bouwwerk tot uiting is kunnen komen en voor een zeer belangrijk deel wordt teniet gedaan door de stugge 'en beslist oncharman te stelten aan de zuidgevel. Het interieur van de kapel is in zijn soberheid zonder meer fraai en van een architectonische volkomen heid, geheel passend in de sfeer en de intimiteit van een Godshuis. En omdat dit tenslotte het belangrijkste is, zou ik deze kapel in haar totaliteit en vooral in haar functionele aspect geslaagd willen noemen. t Met de kou komt de hcren-vvintermode Geslaagd zijn nog niet de bespre kingen over de Waalwijkse markt. Uit 't verslag van de laatste gemeen teraadsvergadering zult u hebben kunnen opmaken dat het laatste woord over de markt nog niet is ge sproken. De zaak heeft inmiddels een ge heel andere wending genomen dan b w in hun eerste voorstel - het instellen van een wekelijkse vrijdag- avondmarkt - hadden bedoeld. On der de druk van de gewijzigde opinie in de raad hebben b w hun eerste voorstel moeten terugnemen en dit college heeft zelfs nog een stap ver der terug moeten doen met het voor stel om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid tot het instellen van een weekmarkt op elk ander tijd stip dan vrijdagavond. Ik zie dit als een stap terug, omdat de vrijdag- avondmarkt destijds werd ingesteld ter stimulering van de belangstelling voor de Waalwijkse markt, die als dagmarkt een kwijnend bestaan leid de, en omdat voor zeer veel mensen het samengaan van koopavond en markt bijzonder aantrekkelijk moet zijn. Men heeft zich daarin niet ver gist, want sinds de instelling van de vrijdagavondmarkt is de Waalwijkse markt weer met sprongen vooruit ge gaan, hetgeen wel duidelijk blijkt uit de hieromtrent gepubliceerde cijfers. De vrijdagavond brengt telkenmale weer zeer veel volk naar Waalwijk en het is niet aan te nemen, dat alleen de marktkooplieden daarvan profite ren. In deze snelle wederopbloei van de Waalwijkse markt lag het dus wel voor de hand dat b w met het voor stel kwamen om deze markt uit te breiden tot een wekelijkse markt. De betekenis van Waalwijk als groeien de centrum-koopgemeente kan door een wekelijkse markt alleen maar worden onderstreept. Tegen dit voorstel heeft de plaatse lijke middenstandsvereniging bezwaar aangetekend en is zelfs met een vol komen tegengestelde suggestie uit de hoek gekomen, namelijk helemaal geen markt op vrijdagavond, want de markt heeft een nadelige invloed op de koopavond. Hoewel het jammer is, dat de mid denstandsvereniging niet met cijfers ter tafel is gekomen om haar argu ment te ondersteunen - ik hoop dat ze dit alsnog doet - is er geen en kele reden om aan de juistheid van de bewering van de middenstand te twijfelen. Wel belangrijk is m.i. het antwoord op de vraag: in welke mate beïnvloedt de vrijdagavondmarkt de koopavond op nadelige wijze? Is het bijvoorbeeld zo, dat een midden standszaak op een marktloze koop avond voor f 300. - omzet en op een markt-koopavond f 296. - dan is daarmee nog niet de nadelige in vloed van de markt aangetoond, al thans niet in die mate dat daarmee het op het spel zetten van de Waal wijkse markt verantwoord zou zijn. En daar gaat het tenslotte toch om, want er zal toch wel niemand zijn die gelooft dat de Waalwijkse markt nog heel lang zal blijven bestaan, indien er een dagmarkt van bijvoorbeeld 2 - 7 uur van gemaakt wordt. De vraag: Wel of geen markt op vrijdagavond?" kan m.i. alleen be slist worden door harde cijfers die een duidelijke taal spreken. En wan neer deze cijfers inderdaad spreken ten gunste van de Waalwijkse mid denstand, wel, dan moet wat het zwaarste is ook het zwaarste wegen. Deze cijfers heeft de middenstand tot nu toe niet ter tafel gebracht. Het rapport, hoe deskundig en lijvig ook, is voorbijgegaan aan de essentie van de hele kwestie het nadeel in hard en kostbaar geld, dat de middenstand door de markt zou lijden. Het rap port verliest zich in allerlei beschou wingen, die weliswaar waardevol zijn 'en die ik volkomen onderschrijf, maar wat we er allemaal zo graag in hadden willen vinden, ontbreekt overtuigende en sprekende cijfers, die een beslissing in deze materie zo eenvoudig hadden kunnen maken. En laten we dan, om alle ontstane misverstanden uit de weg te ruimen, elkaar goed verstaan het gaat hier niet om alleen maar het algemeen belang of alleen maar het midden- standsbelang; middenstandsbelang is algemeen belang en omgekeerd. De middenstand bewijst het kopend pu bliek en vooral het minder draag krachtige deel genoeg diensten - al was het alleen maar in de vorm van de door de heer Meijs terecht aange voerde kredietverlening - om deze middenstand met kracht te steunen waar dat nodig mocht zijn. Van de andere kant mag een markt voor onze gemeente toch ook van grote betekenis worden genoemd en zolang deze markt niet op ernstige wijze ingrijpt in de economische ont wikkeling van onze middenstand, lijkt het mij niet verantwoord om de markt een plaats toe te wijzen, waar zij zeker zal wegkwijnen. Met het publiceren van cijfers als bovenbedoeld bewijst de middenstand zich zelf een uitstekende dienst en de gemeenteraad zal dan tenminste een besluit kunnen nemen, dat niet op gevoelsargumenten maar op de harde 'en houvast biedende realiteit stoelt en dat daarom verantwoord geacht mag worden. Gevoelsargumenten zijn in het za kenleven altijd een slechte leidraad gebleken. Hoeden Borsalino ,ntn Vesten X en Pullovers X in de nieuwste modekleuren vanaf 19.75 Jongens- pullovers 1250 t Shawls Handschoenen BINNENLAND ER ZIJN 16 VACATURES VOOR BURGEMEESTER. Er zijn in Nederland in totaal 1(> burgemeestersvacatures, afge zien van de gemeenten, waar we gens plannen tot samenvoeging van gemeenten voorshands niet in de vacature wordt voorzien. De vacatures bestaan in Erp, Dicssen, Moergestel, Roosendaal en Nispen, Teteringen, Sprang- Capelle, Breda, Vught en St. Mi chielsgestel in Noord-Brabant, Mijnsheerenland en YVestmaas, Voorschoten in Zuid-Holland, j Kollumerland en Ferweradeel in Friesland, Oosterhesselen in Drente en Haelen en Klimmen in Limburg. Al deze vacatures zijn ontstaan in 1959. KUNSTRIJDEN. De Nederlandse Joan Haanap- pcl uit Den Haag heeft de inter nationale wedstrijden in 't kunst rijden op de schaats om de Rich- mond-trofee op de Richmond- baan te Londen gewonnen in een veld van 21 deelneemsters uit En geland, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland. Italië, Oostenrijk en Nederland. Het Haagse meisje be haalde een voorsprong in de ver plichte en vrije nummers van 57 punten. Tweede was de Engelse Carolijn Krau, de Franse Nicole Hasler werd 3e. Joan Haanappel was bij de Eu ropese kampioenschappen derde. Typisch is dat deze internatio nale trofee voor de 4e maal ach tereenvolgens naar Nederland gaat; hij werd de drie vorige ja ren gewonnen door Sjouke Dijk stra, die ditmaal niet van de par tij was. VAN MOORD VERDACHTE JONGEN IN TIEL GEARRESTEERD. De rijkspolitie te water groep Nijmegen heeft gearresteerd de 20-jarige Henri van O., wonende in Turnhout, die er van verdacht wordt op 27 oktober een jonge in woonster van 't Belgische plaats je Westmalle vermoord te heb ben. Het was dc Belgische justitie bekend, dat hij zich aan boord van een uit Antwerpen vertrok ken schip bevond, dat via Duits land naar een Nederlandse haven zou varen. Op verzoek van Inter pol keek de Nederlandse water- politie naar dit schip, het sleep- schip „Elisa" uit Antwerpen, uit. Dinsdagochtend nu werd op de Waal tusen Nijmegen en Tiel de „Elisa" aangetroffen. Van O., die op de „Elisa" als schippersknecht werkzaam was ging gewillig mee. De jongeman, die geestelijk ge stoord zou zijn en onlangs uit een Belgische rijkswerkplaats werd ontslagen, is voorlopig ingesloten op het politiebureau in Tiel. VRIJDAG 6 NOVEMBER 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO Wi HEI ZUIDEN Abonnement: Z2 cent per wee*, per kwartaal I 2.85 3.10 franco p.p. \dvertentieprijs: 10 cent per m.m. Jontract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES ..ECHO" Enkele herinneringen uit vijl bewogen jaren Vandaag, vrijdag 6 november, is het pre- 1 cies 15 jaar en 1 dag geleden dat ook Haar steeg door eenheden van het Britse Twee de Leger uit handen van de Duitse bezet ters werd bevrijd. Een datum die van his torische betekenis is geworden, omdat op die dag de Britse soldaten onze bevolking het hoogste goed, n.l. de volledige vrijheid, teruggaven. Al moge dc werkelijke vrede en vrijheid voor verschillende landen en volkeren dan nog steeds niet volledig tot hun recht zijn gekomen, de verdrijving van de Duitsers door de geallieerden, bracht toch in ieder geval met zich mee dat het rood-wit- blauw weer ongehinderd kon wapperen en de banier van de vrijheid weer kon worden geheven. De to lang verborgen gevoelens van angst, spanning en onzekerheid over ieders uit eindelijk lot maakten op die bewuste mor gen plotseling plaats voor een uitbundig enthousiasme, zoals dat in een mensenleven maar zeer weinig voorkomt. De geallieerde soldaten, die in die be wuste nacht gedekt door een groot aantal tanks en ander materiaal, omstreeks vier uur triomfantelijk ons dorp binnen trokken en direct de meest strategische punten be zetten, werden bij het aanbreken van de dag door de inwoners, die eerst schoor voetend, maar later in massa uit hun schuil plaatsen tevoorschijn kwamen, op de meest hartelijke manier begroet. Gebroken was vanaf dat moment de spanning, die de be volking zo ongeveer 4Yi jaar in zijn ban had gehouden en vergeten was plotseling al het leed dat bijna iedereen in al die jaren ten deel was gevallen. De bevrijding was er en daarvoor alleen was het Nederlandse volk bereid offers te brengen, offers die ook van Haarsteegs inwoners werden ge vraagd vooraleer het zo ver was dat de bevrijding eenmaal een volmaakt feit was geworden. Niet alleen in de bevrijdingsnacht moest Haarsteeg zijn tol betalen aan deze niets ontziende oorlog, maar ook in de vooraf gaande dagen, toen regelmatig granaten in sloegen, werden enkele personen dodelijk getroffen en was het aantal gewonden le gio. Met weemoed denken wij nog steeds aan de 8 slachtoffers van de vliegtuigramp in de Hoeve in de nacht van 16 op 17 juni 1944, en tevens leeft in allen de herinne ring aan onze dorpsgenoot Marinus van Esch, die in de vroege ochtend van 10 mei 1940 aan de Maaslinie te Kessel (Lim burg) in de strijd tegen de overweldiger het leven liet. In de maand september 1944 kwam dan eindelijk voor Nederland de bevrijding in zicht. Bijna iedereen was op de hoogte van de vorderingen van de gezamenlijke legers en het kon, zo dacht men, niet lang meer duren of ook Zuid-Nederland zou zonder slag of stoot worden bevrijd. Dat leek ook zo te gaan toen op zondag 17 september 1944 een divisie parachutisten door de lucht werd aangevoerd. De opwindende en verblijdende berich ten over een snelle opmars leidden tot de bekende „Dolle dinsdag"; toen waande iedereen zich reeds veilig, maar later bleek het een desillusie te zijn. Toch zou de bevrijding niet lang meer op zich laten wachten, want de Britten en de Polen rukten in samenwerking met de Canadezen steeds verder op en de ene plaats na de andere viel in handen van de worden genomen. In meer westelijke rich ting vielen in die dagen Breda, Oosterhout en Tilburg in handen van de Britten en de Polen namen daarna nog bezit van de plaatsen in de Westelijke Langstraat ge legen. Op 2, 3 en 4 november viel waar te nemen dat het gebied rond het Afwate ringskanaal reeds geheel in geallieerde handen was gekomen en het was nu maar de vraag wanneer het gebied gelegen tus-. 6en reeds genoemd kanaal en de Maas zou worden veroverd. Uit de bewegingen van de Duitsers viel af te leiden dat zij de aan val vanuit de richting 's-Bosch verwachtten; het zwaartepunt van de verdediging lag dan ook geheel te Engelen, Bokhoven en Vlijmen en vanuit deze plaatsen stond alle geschut opgesteld in de richting van Bra bants hoofdstad. Geheel tegen de ver wachting in brak op zaterdag 4 november des namiddags te circa 4.30 uur vanuit de richting Drunen een aanvalsvuur los, dat de hele omgeving op zijn grondvesten deed schudden. Duizenden granaten, tesamen een spervuur vormend, sloegen overal in en richtten vooral in Drunen, Nieuwkuijk en Vlijmen enorme schade aan. De aanval was vanuit een geheel andere richting ingezet dan de Duitsers hadden verwacht en om aan een omsingeling te ontkomen trokken zij zich in de loop van de late avond van die zelfde dag en de eerste uren van zondag 5 november zeer ordelijk tot over de Maas terug, dit zeer zeker tot grote opluchting van de bevolking. Zonder veel strijd viel het gebied ge legen tussen het Afwateringskanaal en de Maas met daarin gelegen de plaatsen En gelen, Bokhoven, Vlijmen, Nieuwkuijk, Drunen, Elshout, Haarsteeg, Hedikhuizen, Herpt, Heusden, Heesbeen en Doeveren in handen van de Britse troepen. ~ln de ochtenduren lieten de Duitsers de brug over de Bergse Maas bij Heusden springen, na daarachter een veilig heenko men te hebben gezocht en zij die daarin niet waren geslaagd werden krijgsgevange nen gemaakt. Omdat er verder in de loop van de nacht niets bijzonders meer gebeur de, wachtte iedereen in uiterste spanning de komende dageraad af, maar zoals in de aan hef reeds is omschreven, konden reeds vroeg in de ochtend de bevrijders worden begroet, een begroeting die in de loop van de dag uitgroeide tot een uitbundig en thousiasme, omdat men toen reeds besefte wat het zeggen wilde om vrij te zijn. Gelaten lieten de Engelse soldaten deze vreugdes-uiting over zich heengaan en wa ren reeds spoedig goede vrienden met de Haarsteegse inwoners. Op verschillende plaatsen werden de be vrijders ingekwartierd en dit duurda ver schillende maanden, omdat de Maas de ver-> dedigingslinie bleef vormen tof aan de dag dat de capitulatie werd gerekend. Na de Engelsen kwamen ne Canadezen en weer later de Polen, maar alien viel eenzelfde hartelijke ontvangst ten deel. Omstreeks Kerstmis cn Nieuwjaar dreig de de gehele Langstraat nog in groot ge vaar te komen toen een Duits leger gereed stond om opnieuw een aanval te onder nemen, maar dank zij Jan de Rooij, die met recht de naam van „De held van de Lang straat" heeft verworven, werd deze poging verijdeld. Daarna hielden de Duitsers zich aan de overzijde vrij rustig cn bepaalden de geallieerde soldaten zich uitsluitend tot pa trouillediensten. Dit bleef zo voortduren tot geallieerden. De bevrijding van eigen plaats 5 mei 1945, de dag waarop de onvoorwaar- - - - - delijke capitulatie van Duitsland te Wage- ningen werd getekend. Met deze onderte kening brak de volkomen vrijheid aan, die echter grote offers heeft gekost. en gebied kwam in zicht toen eenmaal 's-Hertogenbosch, dat gezien haar vitale ligging voor de Duitsers van groot belang was, slechts na zeer zware gevechten kon 9 f EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK van kwam de heer V. met z'n hoofd op de trottoirband te vallen. Dokter de Boer liet het slachtoffer naar Tilburg vervoeren, al waar de heer V. 's avonds nog overleed. De heer V. was gehuwd en vader van 4 kinderen. MOTORBOOT VOOR MISSIONARIS. Raamsdonksveer bracht in korte tijd geld bijeen. Ongeveer een half jaar geleden keerde priester-missionaris pater De Meyer uit de missie van Chili in Zuid-Amerika terug naar zijn geboorteplaats om van een wel verdiende rust te genieten. Uit zijn vertel lingen thuis bleek, dat hij in zij missiege bied met grote moeilijkheden heeft te kam pen. Een 8000 bewoners van verscheidene eilanden moet hij regelmatig bezoeken, en het enige vervoermiddel waarover hij be schikt, is een roeiboot. Hoeveel vlugger zou hij zijn parochianen niet kunnen benaderen, wanneer hij een motorboot had. Via zijn kennissenkring werd de gehele Raams-. donksveerse bevolking in kennis gesteld met deze droomwens. Het gevolg was, dat sinds ongeveer juli de bood-actie voor pater De Meyer de leuze is geweest in deze plaats. Allerlei acties werden op touw gezet om de benodigde financiën bijeen te brengen. Een bedrag van f 12.000 is voor een betrek kelijk kleine gemeenschap geen sinecure; toch is R'veer erin geslaagd deze kapitale som bijeen te brengen. Zondag rond het middaguur sloeg me vrouw Prinssen na een vergeefse poging de fles champagne tegen de voorsteven van de Santa Famillia stuk, waarna pastoor Bek kers de boot inzegende en de hoop uitsprak, dat Gods rechterhand de pater op al zijn tochten zal bijstaan en hem immer in vei lige haven zal binnenleiden. Burgemeester Prinssen wenste pater De Meyer onder Gods zegen een behouden vaart. De missionaris sprak woorden van vreug de en dankbaarheid. Vreugde, omdat hij, wanneer hij binnen enkele weken in Chili is teruggekeerd, zijn parochianen vlugger en beter zal kunnen bezoeken; dankbaarheid jegens de gehele Raamsdonksveerse ge meenschap en in het bijzonder de initiatief nemers van de boot-actie. GEMEENTERAAD. BENOEMD. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. Jongensschool alhier werd benoemd mevr. Pauwels uit Wagenberg. GESLAAGD. Te '8-Gravenhage slaagde voor de akte V, mej. N. Langerwerf alhier. GEGUND. B. en W. van Etten hebben het aanleg gen van rioleringen en bestratingen en het bouwrijp maken van gronden voor het uit breidingsplan Leur-West en Etten-Zuid gegund aan de fa. Schapers en De Bont alhier voor f 233410. BENOEMD. Tot hoofd van de R.K. Jongensschool al hier is met ingang van 1 febr. benoemd de heer F. Kok uit Geldrop. DODELIJK ONGEVAL. Toen de heer Vreys gisteren met z'n bromfiets van z'n werk kwam, moest hij zeer onverwacht uitwijken voor iemand die plotseling de weg opkwam. Tengevolge hier- Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op woensdag 4 november 1959, des avonds half 8, in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken l ,':;i3i£!2 1. Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 22 september 1959. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging van de salaris- vastgesteld bij raadsbesluit van 22 septem ber 1959, met preadvies en ontwerp-be- sluit. 4. Voorstel tot wijziging van de spaar regeling voor het gemeentepersoneel, vast gesteld bij raadsbesluit van 22 september 1959, met preadvies en ontwerp-besluit. 5. Voorstel tot het heffen van een baat belasting, met memorie van toelichting en ontwerp-verordening. 6. Voorstel tot het doen van voorzie ningen aan zes middenstandswoningen, ge legen aan het Wilhelminaplein en de Julia- nastraat, met begrotingswijziging en memo rie van toelichting. 7. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot f 64.625.— met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, met preadvies en ontwerp-besluit. 8. Vaststelling vergoeding ingevolge ar tikel 101, 5e lid der L.O. wet 1920 over 1958, met ontwerp-besluit. 9. Vaststelling voorschot vergoeding in gevolge artikel 73, le lid der Kleuteronder wijswet over 1959, met preadvies en ont werp-besluit. 10. Voorstel tot ïlet verlenen van sub sidie in de restauratiekosten van het pand Markt no. 6, met begrotingswijziging en memorie van toelichting. 11. Voorstel tot onderhandse verpach ting van grasgewas, met preadvies en ont werp-besluit. 12. Voorstel tot het ingebruik geven van een strookje grond aan de Leerthou- werstraat, aan de heer E. Biemans, met preadvies. 13. Voorstel tot aankoop van een ge deelte van de percelen sectie B 2086 en B 1933 van de N.V. Spijer Brothers en van der Vijver, met preadvies en ontwerp-be sluit. 14. Voorstel tot het nemen van een principe besluit betreffende de verkoop van bouwterrein aan de heer G. J. Akker mans voor de bouw van premiewoningen aan de Mauritsweg, het Duiderpark en de van Duivenvoordelaan, met preadvies. 15. Voorstel tot aankoop van de panden Elizabethstraat 16, 18 en 20, Koestraat 35, 37 en 37a, Venestraat 63 en Meistraat 2 en 4, met preadvies en ontwerp-besluiten. 16. Aanbieding van de gemeenterekening met de daarbij behorende bedrijfsrekenin- gen over '57 en de benoeming van 'n com missie van onderzoek voor deze rekenin gen. 17. Voorstel tot oninbaar verklaring van een tweetal vorderingen, met preadvies en ontwerp-besluit. 18. Rondvraag. vlot, sportief, in mohair, wol en haarvilt vanaf 9.75 39.50 - 52.50 X Hel oude vertrouwde adre Filiaal: M. VAN DEN BRAND-HENS Grotestraat 155 Waalwijk Tel. 2417

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9