WAALWIJK v# veRwiel's WASPIK Waalwijkse en Langsiraaise Courant Sprang-Capelle j CHOC. ROOM- I BORSTPLAAT j 1 van Mil-van Sprang j LeöeRWARenhuis 82e JAARGANG No. 91 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 SUPPORTERSVERENIGING W. S. C. Zoals reeds bekend werd ge maakt wordt door de supporters vereniging van WSG op zaterdag 14 november a.s. een groot WSC- bal georganiseerd. Op die avond, die in Hotel Verwiel gehouden Uw Fotograaf en Fotohandel Atelier Schuurman wordt, zal het K.R.Ö. orkest de muziek verzorgen, zodat dit ge deelte wel weer extra verzorgd uit de bus zal komen. De toegang tot dit WSC feest, dat om 8 uur begint, wordt ver leend aan alle leden en donateurs met hunne dames, aan de leden der supportersvereniging en le den van de handbalvereniging, eveneens met introducée's en aan alle adverteerders in het clubblad „Goal". Om teleurstelling te voorko men, wordt iedereen verzocht de lidmaatschapskaart mee te bren gen, zodat een gemakkelijke con trole kan worden toegepast. Nader vernemen wij nog, dat dez balavond voor de WSC fami lie een aantrekkelijke en gezellige avond belooft te worden, waar 't voor de laatkomers moeilijk zal zijn een behoorlijke plaats te be machtigen. Eeu gezellige bar wordt in de achterzaal aangebracht, waar eveneens muziek is en dus ook gedanst kan worden. ST. AMBROSIUSGILDE BAARDWIJK. A.s. zaterdag 14 en zondag 15 nov. hoopt het St. Ambrosiusgil- de een vrij luchtbuksconcours te geven. Hieraan kan iedereen deel nemen. Ook dames zijn welkom. Voor de schutters die geen eigen buks bezitten, zijn prima buksen aanwezig. Bij de heden gehouden beker competitie werd de wisselbeker gewonnen door J. van Loon met 15 punten en 16 napunten; 2e Wouter Pullens, 15 punten en 15 napunten; 3e Theo van Daelen 14 pnt.; 4e J. Bijnen 13 pnt.; 5e L. v. Huiten 13 pnt.; 6e Henk Pullens 13 pnt.; 7e Sjef van Huiten 11 pnt.; 8e Bertus Kleijbcrg 10 pnt.; SJe Ger. v. Heesbeen 9 pnt.; 10e H. de Jong 8 pnt. Bij het sluiten van het zomer- schietseizocn werd Henk Pullens le met 175 pnt., waarmee hij be slag wist te leggen op de prach tige Calvé-medaille; 2e Bertus Kleijberg 172 pnt.; 3e Jan Bijnen 170 pnt.; 4e L. v. llulten 166 pnt.; 5e Sjef van Huiten 163 pnt.; 6e Jan Baijens 159 pnt.; 7e Tini Klerx 159 pnt.; 8e Ger. v. Hees been 155 pnt.; 9e Arn. v. Spaan donk 154 pnt.; lüe H. de Jong 152 pnt. Het St. Ainbrosiusgilde mag dan ook terugzien op een zeer ac tief en goed geslaagd seizoen. ST. NICOLAAS OP 22 NOV. NAAR WAALWIJK. Onze Madrileense correspon dent meldt ons dat St. Nicolaas op 22 nov. a.s. met zijn gevolg een bezoek aan Waalwijk hoopt te brengen. De goedheiligman zal onze gemeente van de zuidzijde naderen en in de St. Antoniuspa- rochie zijn intrede doen. Aanvankelijk had de Sint op 20 nov. willen komen, maar we gens koopavond Geen concurrentie, ook niet van een heilige klaas Aldus onze correspondent. JUBILEA LEDERWAREN- FABRIEK M. SCHAPENDONK N.V. WAALWIJK. Op woensdag 11 nov. j.l. wer den door deze N.V. verschillende dienstjubilea van een 6-tal werk nemersisters) officieel herdacht. Het waren de dames Treffers en Schalken en de heren v. d. Heuvel, de Leijer, Brekelmans en Kuijten, welke allen reeds 12J/2 jaar of meer in dienst waren. Door de directie werden de da mes en heren 's morgens om 10 uur ontvangen op het fabrieks- kantoor aan de Elzenweg, waar- Damestassen Portemonnaies Parapluies Actetassen enz. A.MEYS Grotestr. m Waalwijk na de cadeau-aanbieding volgde. De directeur, de heer Math. Schapendonk, dankte allen voor hun trouw en plichtsbesef en de door hen steeds naar volle tevre denheid verrichtte werkzaamhe den en hoopte allen nog lang tot zijn naaste medewerkersisters) te mogen rekenen. Tot slot dankte de heer v. d. Heuvel voor de aangeboden ca deaus en sprak de hoop uit nog lang op dezelfde prettige manier met de directie te mogen samen werken. ZANGKOOR ST. JAN HIELD JAARVERGADERING. Onder voorzitterschap van de ken v. d. Hurk werd in De Twee Kolommen de jaarvergadering gehouden van het kerkkoor van ue parochie St. Jan. Uit het jaarverslag van pen ningmeester J. v. d. Griendt bleek dat net koor kan terugzien op een gunstig jaar. Verder werd er ge sproken over de viering van het St. Ceciliafeest op 25 nov. a.s. Op deze feestdag zullen o.m. twee ju bilarissen worden gehuldigd, n.l. de heren A. Hendriks en Jos. v. d. Ven. Ook zal worden getracht om aan deze dag een excursie te ver binden. AGENDA. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „De zoon van de kalief", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Nat asfalt", 14 j. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 6 en 8.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Johannes H zv G Eikelenboom- Slabbekoorn Marinus J P G M zv A Vermeulen-Sins te Dongen Paul P M zv W G J van Mier- lo-Nieuwesteeg. Overlijden: Engelbertha M M van Dijk 35 jaar echtg B C van Tienhoven Wilhelmus T Verhoeven 54 jaar echtg J II P Cornelissen, wedr W J M Ligtvoet Ida Kuijten 79 jaar echtg .1 W Verhoofstad Johannes Nannes 64 jaar echtg E M F Bonnet te Loonopzand Hugo W Groenewegen 79 jaar echt T P van der Lee,, wedr M van der Snoek. Huwelijksaangiften C A Floren 27 jaar en H Dal- maiier 22 jaar beiden alhier W J M van Baardwijk 28 jaar en J A M de Jong 27 jaar beiden al hier H J Voll 20 jaar alhier en W B Deckert 25 jaar te Haarlem. Huwelijken A W P M Hornman 28 jaar en G J van den Hoven 22 jaar beiden alhier W F van Daelen 27 jaar en A J A van de Griendt 27 jaar beiden alhier A P de Louw 29 jaar en A J van Bladel 24 jaar heiden alhier W G van Ven- rooij 25 jaar en H Braat 23 jaar beiden alhier. Ingekomen J F M Smolders van 's-Bosch ABE Keijdeniers van Dinther C David, v Dinther A Wig- gers en gezin van Capelle aan de fJssel W R N'M Vink van Ita lië L M Hazelaar van Nijme gen AM Kooijman v Utrecht G Ansem en gezin van Utrecht J C van de Weerd van Rheden L Louwerse van Hilversum B Schiif en gezin van 's-Bosch P. Werther van Bloemendaal D Lijffijt van Utrecht. Vertrokken J M Hornes naar 's-Bosch A W M van den Hoven naar Am sterdam J PI Volman naar Am sterdam M H J M van Iersel naar Amsterdam ACv Rijse- wijk naar Sassenheim M E J Klehmann naar 's-Bosch Cl-'J Boosten naar Eindhoven P J van Hoof naar Oisterwijk J J A van Delft naar München. KLEDING-VERHUUR Bossche kleding-service W A A L W IJ K Sprang 1 Capelle Kunst na Arbeid geüniformeerd Vlijmen Hoe verdrijf ik die luchtjes Door het plaatsen van qen bran dende kaars in uw kamer waar gerookt wordt, verdwijnt de rook spoedig. Plastic gordijnen in de keuken houden minder geurtjes vast. Oni de onaangename geur uit uw keuken te verwijderen, kunt u een flinke handvol zout in een braadpan flink heet laten wor den. Eveneens kan een emmer water, geparfumeerd met denncnaal- denessence, uitkomst brengen in dit vertrek. Indien u kool kookt, komt de kooklucht pas na ongeveer 3^ uur koken vrij, kook dus zo kort mogelijk. Citroen- of azijndruppels gevoegd hij het kookwater van vis, zal de kooklucht waarop geen mens gesteld is, uit uw keuken houden. Indien vaatwerk naar vis ruikt, kunt u dit afwassen met water waarin koffiedik is gemengd. Vindt u spirituslucht onaange naam hij het schoonmaken van ruiten of spiegels enz., voeg hij de te gebruiken spiritus dan wat soda en de sterke geur is zo goed als verdwenen. In de handel zyn tegenwoordig bovendien middelen te koop voor luchtverdrijving met ver schillende aantrekkelijke geu ren. LAND- EN TUINBOUW. VRIJDAG 13 NOVEMBER 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK DE ECHO VM HET ZUIDEN Abonnement: Z2 cent per wee* per kwartaal t 2.83 f 3.10 fr&uco p.p. \dvertentieprijs: 10 cent per m.m. Jontract-advertenties: speciaal tariel Gironummer 50798 TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES ..ECHO' Is en blijft Grotestraat 129 Tel. 2805 WAALWIJK LEDERWAREN koopt U bij t«l. 296? BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Vughterstraat 205 Tel. 5385 (na 19 uur 4162) 's-HERTOGENBOSCH Grotestraat 264 Tel. 2133 DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter van Tuyn te Kaatsheuvel waar genomen door dokter H. Winkelman alhier, tel. 04667 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 15 NOVEMBER 1959. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. W. van der Kerk van Gorinchem. UITVOERING MANDOLINEVER. A. TEMPO. De Mandolinevereniging A Tempo geeft a.s. zaterdagavond half 8, in de zaal van de Chr. Volksbond alhier haar eerste uit voering, onder leiding van haar directeur de heer P. C. van Iersel. Zoals gebruikelijk is door A Tempo voor deze avond weer een zeer gevarieerd pro gramma samengesteld, bestaande uit mu ziek, zang en toneel. Naast een aantal leuke nummers van de Mandolineclub, zal door Tonny Hoefnagel accordeonmuziek ten beste worden gegeven, terwijl door een toneelclub uit de leden een klucht in één bedrijf zal worden opgevoerd: getiteld Willy's Radio. Verder zal een komische operette van de heer Piet Borsten worden gebracht, on der de titel Prinses Marja. Voor de uitvoeringen van A Tempo be staat hier steeds grote belangstelling, en gezien het aantrekkelijke programma zal hierop ditmaal zeker geen uitzondering ge maakt worden. In een bijzondere bijeenkomst met het uniformencomité en het v.m. bazarcomité had j.l. dinsdagavond in café De Witte Brug, alhier, de plechtige overdracht plaats van de uniformen voor het fanfarekorps Kunst na Arbeid. Onder de talrijke aanwe zigen merkten wij o.a. op het college van Burgemeester en Wethouders, de gemeen- te-secrataris de heer M. van Prooijen met echtgenote, alsmede de echtgenoten, ver loofden en ouders van de leden van Kunst na Arbeid. Tevens waren vertegenwoordi gers aanwezig van de beide plaatselijke zangverenigingen Hallelujah en de Roze- knop, de P.V. De Luchtvaart, de Wandel club Er op uit, alsmede de leverancier der uniformen de heer Kluijtmans uit Eindho ven. Voorts waren aanwezig de Ere-leden de heren de Bas en Kraak. Te ongeveer 8 uur werd deze bijzondere bijeenkomst ge-, opend door de voorzitter van Kunst na Ar beid, de heer Kerst, die allen een hartelijk welkom toeriep en mededeelde, dat het thans zover gekomen was, dat op deze bij eenkomst de uniformen aan Kunst na Ar beid zouden worden overgedragen. Na het welkomstwoord van de heer Kerst gaf Kunst na Arbeid nog eenmaal in hun bur- ger-costuum een pittige mar6 ten gehore, waarna even werd gepauzeerd om de mu zikanten in de gelegenheid te stellen zich om le kleden. Tijdens deze pauze werden de aanwezigen onthaald op 'n kopje koffie met gebak. Na de pauze werd het woord verleend aan mcj. P. J. Rijken, directrice der Chr. Landbouwhuishoudschool en presidente van het comité tot aanbieding van uniformen aan de vereniging Kunst na Arbeid. Mej. Rijken schetste eerst de totstandkoming van het comité, waarna zij vervolgde: „Wij heb ben allerprettigst samengewerkt en ik dank hiervoor allen hartelijk. Het resultaat van 1 week met ons allen hard werken was, dat wij een bedrag van f 1525.- aan het be stuur konden overhandigen. Alle gulle ge vers heel hartelijk dank. U ziet het resul taat. Nu wil ik graag nog een een mogelijk initiatief in Uw midden leggen. In Sprang- Capelle is het nog niet mogelijk één groot muziekcorps gezamenlijk te hebben, de af standen zijn hiervoor nog te groot. Maar zou het mogelijk zijn, om op hoogtijdagen, samen de bekende liederen te spelen. Wat zou het alom bekende „Wilhelmus" dan veel indrukwekkender kunnen klinken bij een aubade voor het gemeentehuis. Wilt U zich hierover eens beraden? En nu wensen wij Kunst na Arbeid een voorspoedige tijd toe en wij hopen dat de werkende leden ge- inspireerd door de mooie instrumenten en de uniformen steeds mooiere muziek ten ge hore zullen brengen." Met deze woorden besloot mej. Rijken haar toespraak, waarna het toneelgordijn werd opengetrokken en de aanwezigen een blik konden werpen de de keurig in uniform gestoken muzikanten. Deze aanblik ontlokte een daverend applaus van de talrijke aan wezigen. De voorzitter van Kunst na Arbeid sprak hierna een woord van dank aan het comité. Spr. merkte op, dat het hem zowel als zijn mede-bestuursleden bijzonder prettig had getroffen, dat door een zeer bekende Capel- se ingezetene, t.w. mej. Rijken, het initiatief was genomen om te komen tot een ge-uni- formeerd Kunst na Arbeid. Ik wil hierbij echter nadrukkelijk opmerken, dat bij het bestuur vooralsnog geen plannen bestonden om te komen tot de aanschaffing van uni formen voor de vereniging. Wij hebben 't vorig jaar, aldus de heer Kerst, een geheel nieuw instrumentarium voor de vereniging aangekocht. Het was n.l. zo, dat de direc teur van het jeugdkorps, de heer Jansen, op een goede dag tot mij zeide, heer Kerst, ik zou gaarne zien, dat het jeugdkorps nu na 6 maanden theoretische lessen te hebben gehad, zou worden voorzien van instrumen ten. Het bestuur heeft dit verzoek van dhr. Jansen besproken en men kwam tot de slot som, dat men dan maar nieuwe instrumen ten voor het grote korps moest aankopen en dat de andere instrumenten dan werden uitgereikt aan de jeugdleden van de vereni ging. Dit heeft ons natuurlijk veel geld ge kost en wij moesten daarvoor zelfs een le ning sluiten. Toen kwam direct de vraag naar voren: hoe zullen wij dit bedrag der lening aflossen. Doch ook dit vraagstuk werd opgelost, want onder leiding van de heer Stein kwam een bazarcomité tot 6tand, dat in enkele maanden een goed voorbe reide bazar tot stand bracht en dit bazar comité slaagde er in het mooie bedrag van ruim f 2900 aan de vereniging over te dra gen. Spr. bracht hiervoor nogmaals zijn dank uit aan de heer Stein met zijn vele mede werkers. Toen kwam men echter met de plannen om te komen tot een ge-unifor- meerde vereniging. Wij als bestuur, aldus de heer Kerst, waren reeds zeer blij met 't nieuwe instrumentarium voor het grote korps en met instrumenten voor het jeugd korps. Als bestuur stellen wij prijs op een goed instrument. Het uniform komt bij ons op de tweede plaats. En wij waren dan ook niet voornemens om terstond over te gaan tot aanschaffing van uniformen. Doch ande re personen en met name U Mej. Rijken, hebben daar anders over gedacht. Het door U genomen initiatief hebben wij als bestuur zeer op prijs gesteld. Met Uw medewerk sters en werkers hebt U het voor elkaar ge kregen om een bedrag van ruim f 1500.- bijeen te brengen voor de aanschaffing van uniformen voor onze vereniging. Dit hebben wij te danken aan U alsmede aan het v.m. bazar-comité. Zowel U als Uw comité en het bazar comité onder leiding van haar voorzitter, danken wij ten zeerste. Voor al uw werk zaamheden zijn wij U zeer erkentelijk. Hierna gaf Kunst na Arbeid, onder lei ding van de heer Moors, een tweetal marsen ten gehore, waarna de aanwezigen werden onthaald op een glaasje wijn. Na deze muzikale omlijsting werd ver volgens het woord gevoerd door de heer Stein. Spr. sprak er zijn genoegen over uit, dat ook het v.m. bazarcomité had mogen bijdragen om tot verwezenlijking der plan nen tot de aanschaffing van uniformen had mogen bijdragen. Thans, aldus dhr. Stein, nu gij hier ge-uniformeerd voor ons staat aangetreden, kunnen wij met blijdschap te rugzien op onze gehouden bazar. In de al lereerste plaats hebben wij mogen zorg dra gen, dat gij Uw nieuw instrumentarium hebt betaald, doch ook, dat wij hebben mogen bijdragen tot het resultaat wat wij thans hier voor ons zien. Vrienden, aldus de heer Stein, gaarne spreek ik de hoop uit, dat gij in Uw prachtige uniformen vele successen zult mogen behalen en dat gij de naam van ons v.m. Capelle steeds in ere zult houden. Vervolgens werd het woord gevoerd door de loco-burgemeester, de heer Waverijn, die eerst wees op de betekenis van de vernieu- wing der instrumenten, waardoor het ge zelschap in staat is betere muziek ten ge hore te brengen. „Aan Uw vereniging is thans toegevoegd datgene wat ook Uw uiter lijk sieren zal, een geklede tenue, een uni form, iets wat ook het oog bevredigen zal", aldus de heer Waverijn. Tot slot van zijn toespraak zei de loco- burgemeester: „Nu uw vereniging van uni- mormen is voorzien, is de verwachting mo gelijk gerechtvaardigd, dat het letterlijke „de kleren maken de man", er toe zal bij dragen het potentieel van Uw vereniging uit te breiden. Het gemeentebestuur spreekt de hoop uit, en die hoop zult U delen, dat de aanmaak van uniformen niet tot gevolg zal hebben het in het openbaar optreden van „namaak muzikanten". En het is ervan verzekerd, dat U,mijnheer de voorzitter en de leden van Uw vereniging met haar van gevoelens zijn, dat er waarheid zit in het ge zegde „de kleren maken de man", maar dat er nog meer waarheid verscholen zit in deze spreekwijze „C'est le ton qui fait la musique". Laten de giften en gaven van het verleden en van heden een stimulerende werking mogen hebben op de kunstbeoefe ning van Uw korps Kunst na Arbeid." Wethouder Timmermans sprak er ver- volens zijn voldoening over uit, dat thans ook Kunst na Arbeid behoort tot de verenigin gen die ge-uniformeerd zijn. Doch het is in de allereerste plaats nodig, dat gij de muziek boven alles stelt. Het musiceren is het belangrijkste. Met de aanwinst feliciteer ik U dan ook zeer hartelijk.. Het ere-lid de heer Kraak, sprak even eens een gelukwens uit. Verder sprak de heer de Vos, leider van de wandelsportver eniging „Er op uit" enkele woorden tot de vereniging. Wij hebben van Uw vereniging steeds alle medewerking ondervonden en gij hebt dit steeds belangeloos gedaan. Wij heb ben daarvan de vruchten mogen plukken. Uw medewerking stellen wij zeer op prijs en wij hopen ook in de toekomst steeds op Uw medewerking te mogen rekenen en vooral nu wij voor onze vereniging grote plannen in het vooruitzicht hebben, kunnen wij de steun van Uw vereniging alsmede die van de andere muziekverenigingen niet missen. Hierna overhandigde spr. een be drag onder couvert aan de voorzitter. Tot slot sprak de heer Kluijtmans uit Eindhoven, de leverancier der uniformen enkele woorden tot de vereniging, waarbij hij K.n.A. alle succes voor de toekomst wenste. De heer Kerst, sprak hierna dankwoor den tot de sprekers van deze avond en het deed hem een genoegen dat het college van B. en W. met de secretaris, de heer van Prooijen, deze avond hadden bijgewoond en hij bracht voorts dank voor al de ondervon den medewerking van het college in de af gelopen jaren. Ook de andere sprekers bracht hij dank voor hun woorden, waarbij hij de heer de Vos de verzekering gaf, dat de wandelsportvereniging steeds op de me dewerking van Kunst na Arbeid zal kunnen rekenen. En zo behoort deze bijzondere bijeen komst weer tot het verleden. Kunst na Ar beid kan terugzien op een sobere doch plechtige uitreiking van uniformen en zij zal zich straks waardig aan de inwoners kunnen voorstellen. A.s. zaterdagmiddag zal een begin worden gemaakt met het maken van een der muzikale rondwandelingen en wel in het v.m. Capelle, het gedeelte kom Capelle en de Waspiksedijk en Winterdijk, asmede de Wendelnesseweg. Bij goed weer zal het de vereniging zeker niet aan belang stelling ontbreken. Op een der volgende za terdagen zal men de Nieuwcvaart, alsmede de Heistraat en omgeving vergasten op een muzikale wandeling. SINT MAARTEN. De rakkers en poorters zowel van het Servatiusgilde als van het St. Jorisgilde, vierden woensdag 11 november de feestdag hun hun patroon, Sint Maarten. Op hun bij eenkomsten hebben de verschillende groe pen elk in eigen clubverband en op eigen wijze deze dag feestelijk gevierd. In de Bartholomeusparochie trok 's avonds Sint Maarten nog te paard door de straten ge volgd door de rakkers en poorters, die hier-, bij elk een lampion van eigen makelij met zich droegen. Aan de zieken van Waspik bezorgden de knapen een leuke attentie in de vorm van wat fruit dat de jongens daags voor het feest inzamelden. OLIEBOLLENAKTIE. Het comité dat zich beijvert om de ouden van dagen een uitstapje te bezorgen ziet zich in haar streven door het ontbreken van de nodige financiën erg belemmerd. Om het uitstapje ook het volgend jaar mogelijk te maken, zag het comité zich genoodzaakt nu reeds de nodige aktiviteiten aan de dag te leggen. Zo staat er thans een oliebollenaktie op stapel welke gehouden zal worden op zaterdag 14 november a.s. De oliebollen zullen huis-aan-huis te koop worden aange boden. PETBAL. Ter viering van „den elfden van den elf den" wordt er zondagavond 15 nov. a.s. in de zaal van café C. van Iersel (tegenover 't station) een Petbal gehouden. Dit bal wordt georganiseerd door de Raad van Elf Mao- nenblussers en is voor iedereen toegankelijk. Wel wordt van de bezoekers verwacht dat zij deze avond een hoofddeksel dragen, in welke vorm dan ook. NIEUWE INDUSTRIE De N.V. Wollcnstoffenfabriek C. Mom- mers en Co. te Tilburg gaat in Waspik een filiaalbedrijf vestigen. Hiertoe is door ge noemde N.V'. de dienstwoning van het voor malige hoofd der R.K. Jongensschool (Schoolstraat 17) aangekocht. Men is mo menteel druk bezig dit pand door een ver bouwing van het interieur voor deze nieu we bestemming geschikt te maken. Over enkele weken hoopt men hiermee klaar te zijn, waarna de stoppage-afdeling van deze wollenstoffenfabriek naar Waspik zal wor den overgebracht. Deze afdeling zal aan 'n 12-tal meisjes werkgelegenheid bieden. Het is zeer wel mogelijk dat dit bedrijf in de toekomst voor Waspik van grote betekenis gaat worden. Bij uitbreiding van zijn tex tielfabriek denkt de heer Mommers n.l. in Waspik een groot filiaalbedrijf (een we-, verij) te vestigen in het aangrenzende plannen voor de te bouwen jongensschool schoolgebouw. Hiertoe zullen echter eerst de plannen voor de te bouwen jongensschool verwezenlijkt moeten worden. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 15 nov. a.s. als volgt 9.30 uur Ds. Vink uit Besoijen en 14.30 uur Ds. Verploeg uit Waspik. KORFBAL. A.s. zondag speelt de Waspikse korfbal vereniging Amicitia de volgende competi tiewedstrijden: Tilburg 12 uur: Velocitas- Amicitia 2 en Zigo - Amicitia 1. VOLLEYBAL. Maandag 16 nov. a.s. speelt het eerste team van Atak in Tilburg een wedstrijd voor doe le klas tegen TPSOV. Het twee de zestal komt op dezelfde dag in de 3e klas uit tegen Teamwork, te Tilburg. VOETBAL. Programma voor zondag 15 nov. a.s. t White Boys 1-Tuldania 1; Oisterwijk 1 -Waspik 1; Waspik 2 - Haarsteeg 2; Raamsdonk 2 - White Boys 2; Waspik 4 - Right 'Oh 3 en RKC 4 - White Boys 3. R.K. TONEELVER. VOLHARDING. Maandag 9 nov. presenteerde de R.K. Toneelvereniging Volharding haar 3e op voering van het toneelspel in drie bedrijven: Uitgeschakeld, van Jan Grosveld, in café H. Boom-v. d. Wiel. De zaal was wederom tjokvol en de aanwezigen gingen allen weer voldaan huiswaarts. De regisseur Cor van Engelen komt zeker een woord van dank toe voor zijn grote opoffering, om het zwa re ötuk met verschillende nieuwe krachten toch nog op hoog peil te brengen. CARNAVAL. De Raad van Elf begint zich op te ma ken voor de carnavalsdagen. Er werd be sloten zaterdag 14 nov. in café de Witte Prins Carnaval feestelijk te installeren. Medewerking verleend De Boerenkapel uit Drunen, die voor het muzikale gedeelte zorg draagt; dit is hun wel toevertrouwd. Zondag 15 nov. groot Prinsen-bal, even eens in café de Witte. JUNIORENKRING DEN BOSCH. Uitslagen en vastgestelde wedstrijden. Programma 14 november: Dungen 4 - Vlijmense Boys 6. Gestel 5 - Vlijmense Boys 7. Vlijmense Boys 8-Wilhclmina 13. Uitslagen Vlijmense Boys 6 - OVH 4 1-3 Vlijmense Boys 7 - Concordia 12 5-1 Wilhelmina 13 - Vlijmense Boys 8 1-1 Nu de lang verwachte regen is gekomen. Met een variant op het bekende gezegde „Na regen komt zonneschijn" zouden wij nu kunnen zeggen „Na regen komt de be mesting." Nu er eindelijk regen is gevallen, ziet men menige boer druk bezig het winter- 1 koren te zaaien. Dit gebeurt dan in vele gevallen ongeveer een maand later dan normaal. Meer dan ooit moet er nu op gelet wor den dat de vocdingstoestand van de grond in orde is. Vooral voor wintergranen is het nuttig en voordelig thans reeds de basis bemesting van Thomasslakkenmeel en Kali- zout toe te dienen. De jonge kiemplant zal direkt van de vers toegediende meststoffen kunnen profiteren en daardoor krachtiger de winter ingaan. Grasiandpercelen die thans reeds de fos faat- en kalibemesting ontvangen, zijn in het voorjaar eerder aan de groei. Nu het veevoer duur en dikwijls krap is, verdient het aanbeveling de naar verhou ding goedkope meststoffen slakkenmeel en kalizout, eventueel gemengd, zo spoedig mogelijk te strooien. Dit dringt des te meer nu praktisch alle percelen goed begaanbaar zijn.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13