SPORTSPIEGEL KAATSHEUVEL ^foto-wedótryd Berndijk A.s. MAANDAG starten wij met de St. Nicolaas-Foto-Puzzel-Wedstrijd. 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 NOVEMBER 1959 14 Kaatsheuvel DESK DESK 1—Gemert 1. Aanvang 14.30 uur. Zondag krijgt DESK weer een oude tegenstander op bezoek, nl.. Gemert. In Oisterwijk werd het zondag j.l. een nederlaag in een wedstrijd waarin het eerste half uur de DESK voorhoede legio kansen kreeg om de score te ope nen, ja zelfs om een overwinning veilig te stellen. Toen na verloop van tijd Taxandria vat kreeg op het spel van de Dessers, bleek, dat zij voor doel meer succes had den, hetgeen in twee doelpunten tot uitdrukking kwam. Willen de Dessers zondag op enige winst rekenen, dan zullen zij van zeer goede huize moeten komen, want Gemert beschikt over een snelle ploeg met ver schillende knapen die over een machtig schot beschikken. De DESK-ploeg zal in gewij zigde vorm moeten aantreden, want naar wij vernemen is r.-bui- ten v. Mosselveld geblesseerd. Linkshalf Muskens is nog in de ziektewet, zodat in elk geval met twee invallers wordt aangetreden. Wij willen de binnenspelers nog eens wijzen op de steun die zij de achterhoede moeten geven, want hieraan wil het nog al eens ontbreken. De Gemert-lui hebben nog geen enkele uitwedstrijd ge wonnen, zodat zij alles in 't werk zullen stellen 0111 hiermede zon dag te beginnen. Dessers, aan jullie de daad om te proheren dit te verhinderen, maar dan zal er hard, zeer hard gewerkt moeten worden en in geen geval pingelen. DESK 3Hieronymus 2. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter Schellekens Tilburg. Het 3e elftal, zondag j.l. met een verrassende overwinning thuis gekomen van Baardwijk 2, krijgt nu de reserves van Hiero nymus op visite. Nu de Dessers toch nog in het benauwde hoekje vertoeven, is het wenselijk om op korte termijn ruimte te zoeken. Dessers, geeft u ten volle en tracht heide punten thuis te hou den. U kunt dan één punt boven Hieronymus komen te staan. RKDVC 3—DESK 4. Aanvang 12 uur. Scheidsrech ter F. van Munster, Waalwijk. Het 4e elftal fietst naar Dru ilen om de strijd aan te hinden met de RKDVC-ers. De Drunense jongens staan mo menteel op de tweede plaats in deze afdeling en zullen alles in 't werk stellen om deze mooie posi tie te behouden. De Dessers op hun beurt kunnen de puntjes zeer goed gebruiken, omdat zij nog ingespeeld moeten raken in deze zwaardere afdeling. Dessers, laat u van uw beste zijde zien en probeer winst mee te brengen. Berkdijk BerkdfjkZigo 10. In een bijzonder boeiende en sportieve, maar bovenal span nende wedstrijd heeft Berkdijk kans gezien een einde te maken aan het trots gehandhaafde re cord van Zigo, deze competitie nog steeds ongeslagen te zijn. Een bijzonder gelukkige dag voor de debuterende Jan Emmers die op fraaie wijze Berkdijk aan deze overwinning hielp. Een ex tra compliment is zeker op zijn plaats aan het adres van doelman André Wagemakers, die deze wedstrijd met kunst- en vlieg werk zijn doel voor doorboring wist te behoeden. VelocitasBerkdijk Zondag a.s. gaat Berkdijk op bezoek hij het Tilburgse Veloci tas. Wanneer Berkdijk het spel van de afgelopen weken ook zon dag a.s. weet te spelen, ziet het er voor Velocitas niet zo mooi uit. Wij zien dan ook de uitslag met belangstelling tegemoet. Good luck, Berkdijkers. Handbal Nederlands Handbal Verbond afd. West Noord-Brabant A.J.C. Kring Langstraat Competitie-programma voor: zaterdag 14 nov. Jongens adspiranten 14.45 TachosDesk B Dames junioren B 15.15 Desk- —Oisterwijk 14.45 Tachos—WSC Meisjes adspiranten 16 uur DeskOisterwijk 15.40 TachosDongen 14.45 TaxandriaTaxandria A Wedstrijden voor zondag 15 nov. Dames le klasse 12 uur Blauw WitRoosendaal 10 uur RapidKSB 12 uur DongenRKC 12 uur AktiefUno Animo Dames 2e klasse 13 uur Be FairEmBeE 13 uur Dongen 2R'daal 2 13.15 uur LongaWSC 2 Heren le klasse 14.30 uur SOA 2Roosendaal 13.15 uur TachosVolt 2 12 uur JulianaKSB Heren 2e klasse B 13.30 uur KSB 2Longa 12 uur Desk 2WSC 2 13.15 uur Desk 1WSC 1 Heren 2e klasse A 10 uur Rapid 2Were Di 12 uur Velocitas 2Dongen 14 uur EBHV 2—Rapid 3 Dames junioren: 10 uur EmBeE 2Dongen 10.50 uur EmBeE 1Be Fair 12 uur Be Fair 1Were Di 1 12.50 uur EBHV 1—Were Di 2 TACHOS - VOLT II. Tafeltennis Tafeltennisver. NVR 3—7 4—G 4—6 2f 5—5 Dames Lu to 3—NVR 1 NVR 2—BIMO Heren: NVR 1—JCV 5 NVR 2Irene 7 NVR 3—RKC 1 Wedstrijdprogramma Dames 2e klas NVR 1Aurora, zondag 12 uur Heren 3e klas: TTVD 2—NVR 1, zaterdag 7.30 u. JCV 7NVR 3, zondag 3 uur DOKTERSDIENST Op zondag 15 november zal de praktijk van de doktoren R. Raay- maakers en P. Wijtenburg worden waargenomen door dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstraat 6. Loonopzand, tel. 04166—250. Zaterdag en zondag wordt de prak tijk van dr. K. van Tuyn, waarge nomen door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 2350. Correspondentschap Rotterdamsche Bank N.V. Het bankwezen ter plaatse mo gen we als een graadmeter be schouwen van het handelsleven. De opening van een nieuw corres pondentschap van de Rotterdam sche Bank n.v. is dan ook een be wijs, dat industrie en handel in Kaatsheuvel nog steeds crescen do gaan. In het pand Gasthuis straat 51 is de R. B. n.v. woensdag een correspondentschap begon nen, 0111 de bestaande relaties meer effectief te kunnen bedie nen en natuurlijk ook nieuwe re laties aan te knopen. Door de firma Pepping is het pand omgebouwd en ingericht tot kantoor en loketten enz. op een bescheiden, doch praktische wij ze, die een zeer goede indruk maakt, mede door de zeer smaak- en effectvolle wijze, waarop de heer van Houtum hier zijn kleu- renfantasie heeft mogen botvie ren. De firma Beekmans was als technicus de verlichting toever trouwd. Kaatsheuvel is de 314e vesti ging in Nederland en ressorteert onder het kantoor van Waalwijk. Alle bankzaken kunnen echter ter plaatse worden behandeld, als assaurantie-zaken, huurkoop-fi nanciering, handelsvoorlichting, aan- en verkoop effecten, beheer van administratie van vermogen, verstrekking van deskundige ana lyse van beleggingsportefeuilles, reisdeviezen enz. De bank verstrekt dagelijks re kening-courant afschriften en is geopend van maandag tot-en met vrijdag van 9 tot 15 uur, dus ook op het middaguur en op zaterdag van 9 tot 11 uur. We mogen on getwijfeld de vestiging van dit correspondentschap 'n aanwinst voor Kaatsheuvel noemen. St. Nicolaasactie. Als dit nummer bezorgd is, is de St. Nicolaasactie van de Kaats- heuvelse winkeliersvereniging al gestart en vermoedelijk zijn de eerste prijzen reeds gewonnen, want direct bij het ophangen der raambiljetten moet gezocht wor den naar de drie biljetten, waarin een fout zit en deze fout moet zo vlug mogelijk gemeld worden, zo als de biljetten aangeven. De rest van de actie zit in de paarden races, waaraan iedereen kan mee doen, die zijn deelnemende bon nen met aanwijzing.van het win nende paard op de wijze omschre ven in raambiljetten en folders indient. Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Verkoopavonden. A.s. woensdag 18 nov. t.m. za terdag 21 nov. zal door de bestu ren van de Vrouwenvereniging en de Meisjesverenigingen, uitgaan de van de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsendijk, de verkoop gehou den worden van verschillende ge maakte en ontvangen goederen. De verkoop geschiedt van des middags half 3 tot 6 uur en des avonds vanaf 7 uur. Op vrijdag zal de opening alleen zijn des avonds. Zeer vele prachtige textielgoe- deren en andere artikelen zijn te koop, te veel om op te noemen, waaronder schitterende prijzen. Ook kan geraden worden o.a. naar een Italiaanse pop, een sprei, een fiets, een electrisch verlicht poppenhuis enz. Dat zeer velen een gang mogen maken naar deze verkoopavond- den. Men zal niet teleurgesteld worden. Dameskoor maakte uitstapje. Zondag j.l. maakte het dames koor van de parochie St. Jan on der leiding van haar directeur, de heer J. Tuerlings, per touringcar van de fa. Mulders-Sars uit Waal wijk een uitstapje naar Antwer pen. Als voornaamste punt stond op het reisprogramma een bezoek aan het welbekende Sportpaleis. Van 3 tot 6 uur woonden de da mes in dit imposante bouwwerk een matinée-voorstelling bij en genoten zij met volle teugen van een uniek schouwspel van kunsl en gratie, dat daar door de leden van het beroemde Weense ijsre- vuegezelschap geboden werd. Na afloop biervan werd doorgereisd naar de stad Antwerpen, waar men aanzat aan een copieus di ner, dat alle eer werd aangedaan De stad zelf bood hierna uiter aard voldoende gelegenheid om zich op de een of andere wijze nog wat te verpozen, maar in ver band met de dreigende mist werd toch tijdig met de thuisreis be gonnen. Een reis naar Antwerpen zou echter niet volledig zijn, wan neer bij terugkeer aan de grens niet even werd gepleisterd. Dus werd ook bier nog een gelegen heid aangedaan, waarbij men nog de kans had een gezellig dansje te maken. Na nog een laatste hal te in Oosterhout voor een of meer afzakkertjes, arriveerde het ge zelschap, uiterst voldaan over 't gezellige uitstapje weer in Kaats heuvel. Verbetering Hoofdstraat. Sinds vorige week is men be gonnen met de Hoofdstraat van een nieuw wegdek te voorzien. Voorlopig zal deze^vernieuwing zich uitstrekken tot het gedeelte dat ligt tussen de Mgr. Völker- straat en de Jan de Rooijstraat. De reeds lang gebruikte „kinder kopjes" zullen door klinkers ver vangen worden. Deze verbetering zal vooral de wielrijders welkom zijn. Tot nu toe konden deze, vooral tijdens de naoorlogse jaren, maar spora disch van een der zg. rijwielpaad jes, waarop steeds een file van auto's geparkeerd staat, gebruik maken, zodat zij meer over de on gelijke keien hobbelden dan over het feitelijk voor hen bedoelde klinkerpaadje. Naar wc vernemen vinden voor al de in dit gedeelte wonende win keliers het moment wat ongeluk kig gekozen om deze verbetering tot stand t-e brengen. Zij vrezen n.l. in deze tijd van voorbereiding voor het St. Nicolaasfeest dat een en ander afbreuk zal doen aan 't bezoek van hun zaken, zodat zij een vermindering van hun omzet vrezen. Een en ander heeft echter reeds een punt van bespreking uitgemaakt in de laatst gehouden raadsvergadering. Daarbij is toen toegezegd, dat, mochten de werk zaamheden inderdaad hinderlijk zijn voor het bezoeken der betref fende winkelpanden en derhalve mogelijk zouden leiden tot een vermindering van de omzet, het werk tijdelijk zal worden stopge zet tot dc a.s. hoogtijdagen achter de rug zijn. In ieder geval is deze vervan ging een lang verbeide verbete ring, wlke door iedereen zal wor den toegejuicht. Ontwikkelingsavond K.A.B. A.s. zaterdag 14 november en zondag 15 november zal in het kader van het winterprogramma van de K.A.B. voor de leden van liet kader van deze organisatie, afdeling Kaatsheuvel, een verdie pingsweekend worden gehouden, hetwelk onder leiding zal staan van een pater capucijn uit 's-Her- togenbosch. PAARDENSPORT De paardensportvereniging .Kaats heuvel" nam zondag jl. met enkele leden deel aan wedstrijden, welke waren georganiseerd door de paar densportvereniging „Baronie" te Breda. Uit een veld van 63 deelnemers werd de heer Vos uit Heesbeen met zijn paard „Boef" nr. 7 in de sneL heidswedstrijd, terwijl in de han dicap-cross de heer Jan Jansen uit Kaatsheuvel de eerste plaats bezet te met zijn paard „Galeta" en de M: m Het door Wim Suermondt vervaardigde kruis boven het priester koor in de kapel van het dr. Mollercollege. De achterzijde vertoont eenzelfde corpus als de voorzijde. V. "-N heer van der Schans uit Sprang-Ca pelle met de paarden Jimmy" en „Her Majesty" (eig. B. Vesters) de vijfde en negende plaats veroverde. Aan deze laatste wedstrijd werd door 17 ruiters deelgenomen. Een prachtig resultaat van ge noemde heren. AGENDA GILDENBOND: zaterdag en zondag Verdiepingsweekend kader KAB. maandag 7.30 uur: maandagavond- groep en balletrepetitie; dinsdag 8 uur: pioniersgroep en be stuursvergadering KAJ; donderdag 8 uur: repetitie revue; vrijdag 7.30 uur; ontspanningsavond VKAJ. EUPHONIA: zaterdag 13.30 uur: start oriëntatierit van auto-club Kaatsheuvel; plm. 20 uur: bal; zondag 7.30 uur jeugdbal. ZAAL SMIT: zondag 7.30 uur: bal. SPORT (voetbal) zondag 12 uur: esk 3Hieronymus 2 14.39 uur: Desk 1Gemert 1 (hockey) zondag 12 uur: DES-dames 3Waalwijk 3 DES-heren 3Liberty 3 13.45 uur: DES-dames 2-Warande 2 14 uur: DES-heren 2MOP 5 APOLLO-THEATER: zaterdag 8 u. en zondag 6 en 8.30 u.: „Hier bin ich, hier bleib' ich". Alle leeftijden. woensdag 8 uur: „Artisten en mo dellen", toegang 18 jaar. Loon op Zand Kaatsheuvel JIU JITSU Op de jl. zondag gehouden na tionale kampioenschappen Ned. Jiu Jitsu en Judo-associatie, werd onze dorpsgenoot de heer B. Kemmeren met zijn team kam pioen van Nederland in de B.- klasse. Het team van B. Kemme ren, Kaatsheuvel, captain en de heren J. de Rooy, H. Langhoor, H. v. Aaien en B. v. Soest, res. J. v. Breugel uit Tilburg, speelde te gen 16 teams afkomstig uit ge heel Nederland. Dit team bereik te de finale met het zeer sterke „Schuttersveld" uit Enschede, na een goede technische strijd werd het team van B. Kemmeren nati onaal kampioen. Dit team staat onder algehele leiding van „Aka- demie Beljaard", Tilburg. Berndijk De afgelopen 3 weken zijn de clubkampioenschappen voortgezet. In de 3e klasse gaat T. H. Netten aan kop, en deze jongen laat duide lijk zien wat hij waard is en zal ongetwijfeld in deze klasse zege vieren. In de 2e klasse kan nog van alles gebeuren. Als wij de standen- lijst eens bekijken dan zien we hoe fel er gestreden wordt om de eer ste plaats. In de le klasse vinden wij de gro te kopstukken, H. v. Boxtel, 3x Laatste kans voor de Tilburgers. Na de overwinning van zondag op Julia na is de positie van Tachos vrijwel onaan tastbaar geworden. Na 6 wedstrijden staan de Waalwijkse groen-witten n.l. 4 pt. voor op hun naaste concurrent Volt II. Dit hard- spclend bedrijfselftal maakte n.l. handig ge bruik van de nederlaag van Juliana om via een 7-4 overwinning op R'daal naar de 2e plaats op te klimmen. Voor Volt geldt vrij wel hetzelfde als vorige week voor Juliana, bij een nederlaag zijn zij praktisch uitge schakeld voor de titel. Ook voor Tachos wordt het naarmate de competitie vordert steeds moeilijker, gezien het feit dat iedere vereniging erop gebrand is de leiders te kloppen en dit vooral omdat zij nog steeds ongeslagen zijn. Dus ook zondag volop reden voor een spannende strijd. Aanvang 13.15 uur. De stand Tachos 6 5 1 0 II 57-24 Volt II 6 3 1 2 7 34-43 Juliana 6 2 2 2 6 34-33 Velocitas 5 2 1 2 5 34-34 KSB 5 1 2 2 4 36 - 33 R'daal 6 2 0 4 4 46-53 SOA 5 1 1 3 3 33-47 AUTOSPORT Ur OMOBIELCLUB KAATSHEUVEL organiseert zaterdag 14 november zeer interessante Oriëntatierit. De van activiteit bruisende Autoclub Kaatsheuvel gaat a.s. zaterdag 14 nov. de kroon zetten op een zeer geslaagd zomer seizoen, met de onderlinge club-competitie als meest succesvolle onderdeel van het eerste wedstrijdseizoen. A.s. zaterdag wordt deze clubcompetitie besloten met een slot-rit, welke gaat over pl.m. 60 km en die uitsluitend over goede wegen zal voeren. Het bestuur van de A.C. Kaatsheuvel heeft echter gemeend om aan deze rit een apart tintje te geven. Zojuist als officieel lid aangenomen zijnde bij de KNAC, afdeling RAC-Zuid, heeft het be stuur van de autoclub alle leden van haar zusterverenigingen uitgenodigd, die in de directe omgeving hun domicilie hebben. Hierdoor zijn meer dan 900 sportieve auto bezitters uitgenodigd, verdeeld over de A.C. St. Christoffel uit Tilburg, De Hertogrij ders uit Den Bosch, de Vennerijders uit Oisterwijk, de Baronie-rijders uit Breda, de Kempenrijders uit Eindhoven, de A.S.C. Boxmeer en omgeving uit Boxmeer en de clubs Marijke uit Sprang-Capelle en A.S.C. Drunen uit Drunen. Hierdoor krijgt deze rit het zgn. karakter van een „Beperkt open Rit". Deze rit is daardoor voor alle geno digden bedoeld als een „technische" ken nismaking met hun jeugdigste sportvrienden uit Kaatsheuvel. Deze kennismaking kan 's avonds op een nog aangename wijze ver stevigd worden tijdens het grote slot-bal dat in het clubhuis in hotel Euphonia wordt ge houden en waartoe alle deelnemers en me dewerkers gratis toegang hebben. En als laatste bijzonderheid zij nog ver meldt, dat deze rit nu nog een laatste ge legenheid is om zonder verhoging van extra kosten zich als lid aan te sluiten bij de A.C. Kaatsheuvel. Voor hen, die dus een gezonde en heus geen dure of risico-dragende ont spanning van hun auto willen hebben, be staat a.s. zaterdag gelegenheid om aan deze rit deel te nemen. De start vindt plaats op het parkeerter rein van De Efteling, vanaf half twee. Tot 2 uur kan men zich nog als deelnemer laten inschrijven. Het bestuur is er zich in samenwerking met haar sportcommissie van bewust, dat alleen prachtige prijzen de deelname nog aantrekkelijker kan maken. On enkele van de voornaamste te noe men, n.l. voor de le prijswinnaars een ra dio. Dus voor zowel de winnaar van het dagklassement als voor de uiteindelijke clubkampioen is een radio beschikbaar. Een electrische luxe pendule en verder prijzen met een waarde variërend tussen f 25 en f 40. Ook diverse vooraanstaande schoenfabrieken schonken hun beste pro duct en toonden daarmee hun zeer gewaar deerde medewerking, o.a. Pehavé, Nobel, fa. v. Nieuwstad, fa. M. Soeterboek, fa. Gebr. Aussems N.V., Esveve. En verder ontvangen alle deelnemers aan de clubcompetitie nog een aardige blijvende herinnering aan dit eerste evenement. Technische organisatie. De technische organisatie wordt voor de ze rit verzorgd door de voltallige sport commissie, bestaande uit de heren P. Vloe mans, W. Musters, A. Jansen, Th. Lohman en J. van Herpen, terwijl als zeer ervaren en buitengewoon handige sportcommissaris werd toegevoegd de heer Bep de Wijs uit Drunen. Dit voltallig college heeft voor een zeer aantrekkelijke rit gezorgd onder het motto: voor elck wat wils. En daarom ga randeert de club alle deelnemers een ge noeglijke rit, waarbij als vanouds en mis schien nog wel extra uit de „doppen" ge keken zal moeten worden. De clubcompetitie gaat nu dus zijn hoog tepunt beleven. Momenteel staan triomfan- Clubcompetitie. lelijk aan de leiding de Gebr. H. en J. Pooters met 6 punten voorsprong op de equipe H. Verbunt uit Tilburg. Daarop volgt de equipe Louis Ververs weer met 1 punt achterstand. Als 4e volgt de equipe P. Schoenmakers met weer 2 punten achter stand en 5e A. van Oversteeg, welke echter voor de zware taak staat om 16 punten op de Gebr. Pooters goed te maken. De leiders staan dus voor de zware op gaaf om de eerste titel in Kaatsheuvel te brengen. Wij wensen dit sportieve tweetal hiervoor alle mogelijke succes toe en spe ciaal voor Harrie een extra „vermagerings prijs". Prijsuitreiking. De rekenkamer zal haar werk hopelijk zo snel verwerkt hebben, dat de prijsuitrei king tussen 9 en 10 uur verzorgd kan wor den Voor alle deelnemers zal dit het hoog tepunt van het bal worden en we zijn echt benieuwd wie naast de trofee van club kampioen, welke hospes Harrie van Dun beschikbaar stelde, deze bijzonder interes santé oriëntatie-rit gaat winnen. De organisatie zij tot slot een zonnige herfst-zaterdagmiddag toegewenst. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau DIAMANTEN BRUILOFT TE VLIJMEN. Het echtpaar Eekels-Kuys te Vlijmen, dat op 16 november a.s. zijn diamanten hu welijksfeest hoopt te vieren. Het buurt-comité heeft o.m. een optocht georganiseerd en hoopt ook op andere wijze deze dag tot een onvergetelijke voor de zeldzame jubilarissen te maken. AGENDA. Doktersdienst Zondag 15 nov. Dr. de Vries. Tel. 250. Zaal parochiehuis Zondag leesbibliotheek va nil.30-12.30. Dinsdag cursus EHBO, 7.30 uur. Dinsdag en donderdag 17 en 19 novem ber Ontspanning Ouden van Dagen, 2.30 - 5.30 uur. Zaal Vermeulen: Zondag bal o.l.v. ABC-orkest, 7 uur. Zaal Echo der Duinen Zondag bal o.l.v. Black White, 7 uur. HET PAASMAAL DES HEREN. Vandaag om 8 uur en zondag om 4 uur zal in de parochiekerk het liturgisch spel: „Het Paasmaal des Heren" nog worden op gevoerd. Het is bijzonder indrukwekkend, zodat niemand dit spel missen mag. BOEKENTENTOONSTELLING. Het St. Nicolaasfeest is weer op komst. Een mooie tijd voor Ouders en kinderen, maar ook een tijd van duurte en zorg. En daarom is het zo belangrijk, dat de uitga ven die gedaan worden op verantwoorde wijze geschieden. Nu weten wij, dat er op gerekend wordt, dat er ook dit jaar in Loon opzand weer een boekententoonstelling zal gehouden worden. Dit wordt erg gewaar deerd, want daaruit blijkt van hoe groot be lang het is om een goed boek aan kinderen te bezorgen. Daarom wordt op zaterdag 14 en zondag 15 nov. de verlangde tentoon stelling georganiseerd. UITVOERING TONEELVERENIGING DE SCHAKEL. Zaterdag en zondag a.s. om 8 uur gaat de gemengde toneelver. De Schakel een toneelspel opvoeren, 't welk vol verrassin gen zit. „Toontje in de knoop" is een stuk in drie bedrijven, geschreven door Jack Bess, een blijspel waarmee U weer eens hartelijk lachen kunt. Toontje, de hoofdfi guur, vrijgezel en toch getrouwd, komt voor de onmogelijke situatie te staan, hij krijgt als getrouwd vrijgezel nog een huwelijks- candidate, doet alsof ie gek is etc, enfin, Toontje zit werkelijk in de knoop. Hoe die knoop ontward wordt kunt U zelf zien, in dien U een dezer twee dagen naar 't pa rochiehuis in Berndijk gaat; daar wordt Toontje gepresenteerd, onder regie van dhr. T. de Haar. Het stuk speelt zich af in 'n pension in de hedendaagse tijd. „De Schakel" wensen wij veel succes. DAMVER. G.E.O.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 14