KAATSHEUVEL WAALWIJK Nog witter... stralend wit Vraagt t naar de weegbonnen grote PRIJZENREGEN 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 NOV. 1959 10 Waspik Raamsdonksveer DRUKKERIJ VAN BOXTEL MET RODE OPDRUK I GROEP 2 OPGELET dirigeerstokje te zwaaien over ons korps. En zo maakt „Kunst na Arbeid" zich op om in het komende jaar het 40-jarig bestaan te herdenken en men hoopt dit te doen door de or ganisatie van een federatief mu ziekconcours. Wij spreken gaarne de hoop uit dat dit concours een succes mag worden voor de vereniging. DANKSTOND VOOR HET GEWAS. A.s. woensdag zal in de Ncd. Hcrv. Kerk alhier een dankstond voor het gewas wor den gehouden. Voorganger zal zijn Ds. Ver- ploeg. Aanvang 7.30 uur. GOUDEN BRUILOFT. Op 22 november vierde het echtpaar J. Vissers-Vissers op Sandoel 15, zijn gouden huwelijksfeest. Het heeft op die dag het gouden paar niet aan belangstelling ontbro ken. TENTOONSTELLING. In het gemeentehuis te Raamsdonksveer wordt van 25 t.m. 29 november a.s. een tentoonstelling gehouden van werken van de kunstschilder A. C. Ninaber van Eijben uit Boxtel en wel onder auspiciën van de ten toonstellingsdienst beeldende kunst van het provinciaal genootschap van kunsten en we tenschappen. De tentoonstelling zal geopend worden op 24 november a.s. des avonds om 8 uur. Na een welkomstwoord van de burgemeester zal de heer D. van Gent van bovenvermeld provinciaal genootschap voor dc genodigden een interessante inleiding houden. Vanaf 25 november is de tentoonstelling dagelijks voor eenieder geopend van 9-12 ('s zonds van 11 - 12), 14 - 17 en 19 - 21 u. KAMERLEDEN BRACHTEN EEN BEZOEK AAN KAATSHEUVEL. Zaterdagmiddag, circa kwart voor één, ontving de burgemeester van Loon op Zand, Mr. R. J. Th. van der Heijden, in het restaurant van De Efteling een gezelschap K.V.P.- leden der Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal, dat, na in de voormiddag Tilburg te hebben aan gedaan, haar werkbezoek afsloot in Kaatsheuvel. De burgemeester heette de afge vaardigden en de genodigden van harte welkom. Onder deze laatsten bevonden zich leden van Gedepu teerde en Provinciale Staten van Noordbrabant, de gemeentebesturen van Dongen, Loon op Zand en Waalwijk, leden van bestuur en kringbestuur der K.V.P. en het be stuur van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Waalwijk. Alhoewel -er diverse problemen in de drie genoemde gemeenten waren, aldus burgem. v. d. Heijden, waren zijns inziens het wegen verkeerspro bleem en de zuivering van het af valwater de meest geschikten om onder de aandacht van de parlemen tariërs te brengen. Van het eerste onderwerp ontlastte zij zich met de mededeling, dat de heer Heesbeen, voorzitter van de Kamer van Koop handel te Waalwijk, hierover een gedocumenteerde uiteenzetting zou geven. Wat de zuivering van het afvalwater betreft, bracht spreker vooral naar voren de financiële moeilijkheden van de betrokken waterschappen, en waarbij hij de suggestie deed het finantiële tekort door de regering te doen aanvullen. De heer Heesbeen vroeg de aan dacht voor de tekortkomingen wel ke er bestaan met betrekking tot 't vervoer van arbeidskrachten vanuit de omliggende gemeenten en die in Waalwijk werkzaam zijn en welke een sta-in-de-weg vormen voor het aantrekken van meer arbeiders. Hij releveerde nog eens de pogingen die destijds zijn aangewend bij de Ned. Spoorwegen, om het opgeheven lijn tje 's-BoschLage Zwaluwe weer in ere hersteld te krijgen, maar wel ke nimmer tot het gewenste resul taat hebben mogen leiden. Verder bracht hij de Biesbosch en 't Delta plan ter sprake, en wees er o.a. op dat de mogelijkheid om nieuwe in dustrieën aan te trekken, veelal schipbreuk leden door de overlast van het water, welke de polders ten noorden van Waalwijk bedreigden. De kamerleden waren het over 't algemeen roerend eens met de naar voren gebrachte bezwaren en deden de toezegging dat deze bij behande ling in het parlement hun volle aan dacht zouden hebben. Na de discussies zette het gehele gezelschap zich aan een goed ver zorgde Brabantse koffietafel, tijdens welke dr. Albering een dankwoord richtte tot de organisator, drs. Lan- gemeijer en de burgemeester van Loon op Zand voor de betoonde gastvrijheid. WINKELIERSVERENIGING. Er heerst grote spanning rond de actie van de Kaatsheuvelse Winke liersvereniging. De eerste beoor deling heeft als resultaat gegeven dat „Greta" het winnende paard was. Wie hierop gewed heeft, krijgt dus voor elke ingewisselde bon een waardebon van 25 et. Het is onmo gelijk van de eerste race alle win naars te publiceren, want 't aantal daarvan is zo groot, dat dit vele ko lommen zou vullen. De nieuwe race is bij het verschij nen van dit nummer reeds aange vangen en eindigt op 5 december a.s. Ook de bonnen, ontvangen vóór 22 november en nog niet ingeleverd, zijn voor deze tweede race geldig. Reizen naar Tilburg zijn absoluut overbodig, want de Kaatsheuvelse winkeliers kunnen u alles leveren wat St. Nicolaas als verrassing kan bieden. CABARETAVOND VOOR DE K.A.B. Zondagavond organiseerde de KAB St. Jozef, afd. Kaatsheuvel, voor haar leden een ontspanningsavond in de R.K. Gildenbond. De grote zaal was bijna geheel gevuld met enthousiaste toehoorders, die bui tengewoon hebben genoten van het programma, dat door René Frij ters variété en theaterbureau uit Til burg was samengesteld. Daar was op de eerste plaats Nederlands top- artist nr. 1, Willy Alberti, de beken de vertolker van vooral 't Italiaan se lied, die een aantal bekende schlagers ten gehore bracht, zoals „Una Marcia in Fa", „Marina", „Mamma", enz. en daarmee een da verend succes oogstte, zodat hij niet aan een paar toegiften kon ontko men. Verder Jac. de Beer, Neder lands jongste televisie-artist, die 'n buitengewone imitatie gaf van zang grammofoonplaten. Dick Harris bracht een prachtig geslaagde bal lonnen-show, waarbij hij in 'n ogen blik tijd met z'n ballonnen de gek ste figuren in elkaar toverde. De K.N.A.-band zorgde voor afwisse ling met enkele gezellige cowboy liedjes dat de stemming op peil bleef, waartoe ook de accordeon virtuoos Jo Roosen intussen 't zijne bijdroeg. Het gehele programma werd aan elkaar gepraat door de conferencier Ton van de Bosch, die dit op een vlotte wijze deed, maar daarnaast de lachers op z'n hand wist te krijgen met een paar ouder wetse Brabantse voordrachten, waarbij de ene lachsalvo na de an dere door de zaal rolde en hij dus een belangrijk deel van deze succes volle avond voor zich opeiste. De K.A.B. kan met genoegen op deze geslaagde ontspanningsavond terugzien. GROTE DUIVENTENTOON. STELLING VAN DE C C. KAATS HEUVEL EN OMSTREKEN. Op zaterdag 28 en zondag 29 no vember a.s. zal Kaatsheuvel weer in het teken staan van de jaarlijkse duivententoonstelling van Concours Combinatie Kaatsheuvel en omstre ken, welke dit jaar voor de achtste maal wordt gehouden in de zaal van café „de Sportwereld" van L. v. Ee in de Marktstraat, en die zich altijd kenmerkt door een geweldige be langstelling van de zijde der dui- venliefhebbers. Voor deze tentoonstelling, waar aan wordt deelgenomen door de plaatsen Kaatsheuvel, Dongen, Waalwijk, Capelle en Loonopzand, zijn reeds circa 800 dhiven van de beste kwaliteit ingeschreven. Daar naast heeft men nog een aparte stand ingericht voor het dit jaar zo zwaar bevochten kampioenschap, waarnaar de belangstelling natuur lijk extra zal uitgaan. Een evene ment op zich vormt altijd de ver koping der bonnen, dat een attrac tie op zich is voor de echte melkers en waarbij de zo prettige en aparte sfeer ontstaat, welke kenmerkend is voor deze verkoping. De organisato ren zijn er in geslaagd een behoor lijk aantal bonnen van zeer beken de liefhebbers, tot zelfs uit België, bij elkaar te brengen, welke stuk Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL voor stuk een behoorlijk bod waard zijn en op zaterdagavond en zon dagmorgen te koop worden aange boden. Het comité, bestaande uit de he ren H. Pullens, Waalwijk, voorzit ter, Jac. Klerx, secretaris en L. Ha mers, penningmeester, Kaatsheuvel, dat voor deze tentoonstelling reeds bergen werk verzet heeft, hoopt na tuurlijk dat vooral deze verkoop 'n finantieel succes zal worden, want hieruit moeten straks in belangrij ke mate de revenuen voortvloeien, welke na afloop aan de instellingen van weldadigheid, zoals T.B.C. en Gezinszorg enz., ten bate waarvan deze tentoonstelling wordt ingericht, zullen worden afgedragen. Vorige jaren bereikte men reeds een saldo, dat boven de duizend gulden lag; dit jaar hoopt men dat niet alleen te evenaren, maar zal alles in het werk worden gesteld om dat bedrag te overtreffen. Daarom hoopt men ook dat alle loten aan de man of de vrouw zullen worden gebracht, zo dat ook de grote loterij, waarvoor het comité wederom een schat aan prijzen bij elkaar heeft gebracht en, op zondagavond na het sluiten der tentoonstelling de trekking plaats vindt, een flinke duit in het zakje van genoemde instellingen zal doen. Het inmanden der duiven geschiedt od vrijdagavond vanaf 7 uur. Zater dag morgen vindt dan de keuring plaats door 4 bekwame keurmees ters, die hier echter voor een zeer zware taak komen te staan. Zaterdagavond om 7 uur wordt de tentoonstelling opengesteld voor 't publiek. Een voldoening voor het comité moet het zijn dat het de bur gemeester van Loon op Zand, Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, bereid heeft gevonden zondagmorgen om 12 uur de officiële opening der expositie te KAATSHEUVEL/ - TEL. K 4167-2121. verrichten, waarbij ook afgevaar digden van Gezinszorg en T.B.C. aanwezig zullen zijn. De verzorging der düiven is weer in bekwame handen van Jan van Riel. De huldiging der kampioenen van de C.C. Kaatsheuvel en omstre ken vindt zondagmiddag plaats, ter wijl het afhalen der duiven op pl.m. 6 uur is bepaald. De klasse-indeling is: 1959 doffers en du.vinnen; 1959 doffers en dui- vinnen (bonte klasse); 1958 doffers en duivinnen; 1957 doffers en dui- vinnen; 1956 en ouder, doffers en duivinnen. Zonder twijfel wordt het weer 'n gezellige boel, als oude bekenden uit het duivenmelkers-gilde elkaar in „de Sportwereld" op 28 en 29 no vember weer ontmoeten. WEEGACTIE 1959. Voor prijswinnaars en winkeliers is de weegactie 1959 een groot suc ces. Deze week wordt voor 500 gul den aan prijzen uitgekeerd aan de volgende winnaars: Prijzen van 25 gulden H de Kort, Gasthuisstraat 77; G. Damen-Voogd, Huygenstraat 21; J. Emmers, Sprangsestraat 27; Jos de Gouw, Berkenlaan 16; H. Snaphaan, Roestenbergstraat 59. Prijzen van 10 gulden Joh. v. Beers, Mgr. Völkerstraat 72; L. v. Bokstel, J. de Rooystraat 29; P. v. d. Bosch, Peperstraat 6; Adri Brekelmans, Pr. Hendrikstr. 21 Sjaak Brekelmans, Huygenstraat 55; A. Brokx, Hoofdstraat 51; G. Damen, v. Heeswijkstraat 31; J. Damen-Bool, Julianastraat 9; H. v. Delft, Antoniusstraat 40; J. A. Groenendaal, Erasstraat 9; J. Heijs, Beatrixstraat 21; Wed. de Jong, Antoniusstraat 40; J. Klijn, Hoofdstraat 142; Riet Laros, Jan de Rooystraat 8; Hilga v. Mensvoort, Vaartstraat 32; Jenni Michaël, Rechtvaart 12; Mevr. Pooters-Klis, Hoofdstraat 70; Schoenf. Radiant, Hoofdstraat; Roeien, Huygenstraat 66; Nell v. Rooy, v. Haestrechtstraat 2; P. J. Schellekens, Hoofdstraat; H. Sprangers, Heikant 15; L. W. Stubbe, Berndijksestraat 80; W. Timmermans, Hoofdstraat 21; P. -Verhiel, Peperstraat 5; Vinke, Parklaan 19; Jan Vrijhoeven, Peperstraat 26; R. C. v. Wezenbeek, Vaartstraat 40; A. Zijlmans, Parklaan 41; R. Zwaans, Huygenstraat 30. DESK 2—ZWALUW-VFC 2 Bovenstaande ontmoeting is in 'n royale zege voor de thuisclub geëin digd. Maar de overwinning had be langrijk groter kunnen zijn, wan neer de voorhoede zich niet telkens had verstrikt in haar eigen brei werk. Vóór de rust was de wedstrijd het aanzien ten volle waard. Toen werden ook een paar doelpunten gescoord uit vlotte open aanvallen, waarna uit voorzetten dé bal reso luut met de kop in het net werden gedeponeerd, zodat men met de rust een nuttige 30 voorsprong had. De voorhoede van de gasten werd dooi de stevig en op tijd ingrijpende Desk-verdediging geen schijn van kans gegeven. Na de thee was het aan beide kan ten een hopeloos geknoei. De voor hoede van Desk bracht er niets van terecht. Eindeloos gepingel, waarbij individuele acties telkens op de vij andelijke verdediging vastliepen, die hieruit kans zagen hun eigen voor hoede aan het werk te zetten, het geen uiteindelijk in een tegenpunt resulteerde. Hoewel C. Soeterboek even hierna een eenvoudige kans doeltreffend afwerkte, bleven de Zwaluwen moedig terugvechten, hetwelk even later, door een fout van keeper Damen, met een tweede doelpunt werd beloond. De Desk voorhoede bleef haar oude fout handhaven, verspilde nodeloos een hoeveelheid energie in plaats van de bal het werk te laten doen. Nooit zagen we de buitenspelers een nor male voorzet geven, hoewel ze daar een zee van tijd voor hadden. Tot dat dan eindelijk eens een behoor lijk schot werd losgelaten dat, mis schien tot verbazing van de schutter zelf, ook nog doel trof en waaruit men tenminste kon opmaken hoe doelpunten tot stand konden komen. Maar het bleef lood om oud ijzer. Gezien de stand, had de scheids rechter 't zesde en laatste doelpunt van Desk beter niet toe kunnen kennen, aangezien dat vanaf zijn plaats zeer dubieus was waar te nemen. Het was een verademing toen het einde werd' aangekondigd. OSS '20 1DESK 1 Het eerste elftal van Desk heeft z'n aanhang deze keer eens niet te leur gesteld en middels een 23 overwinning de punten mee naar Kaatsheuvel gebracht. Wij ontvingen van deze wedstrijd geen nadere bijzonderheden, zodat wij ons tot het bovenstaande moe ten bepalen. GESLAAGD. Op 21 november j.l. slaagden te Eindhoven op het aldaar gehouden examen voor stenografie Duits: mej. Truus Steenbergen; voor stenografie Nederlands: Ria Blom, Jeanne Korthout en Nellie Schellekens; voor praktijkdiploma machine- schrijven: de heer Piet Pruijssers, Anneke Reuvers, Tonny Wouters, Adri v. Rooy, Josine de Ruyter, Ria Verschuren, Tonny Wijkmans, Ger- da Kraneveld, Diny Mulders, Dym- phie Schapendonk, Ankie v. d. Meu- len en Emma Couwenbergh. Zij genoten allen hun opleiding bij de eerwaarde Zusters, le Zeine 7 te Waalwijk, waar wederom gele genheid is tot het aangeven van nieuwe leerlingen. GEMEENTERAADS- VERGADERLNG. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donder dag 26 november a.s. om half 8 ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 30 oktober 1959. 2. Ingekomen stukken: a. van de Gedeputeerde Staten; b. controleverslagen rekenplich- tigen. 3. Voorstel tot teruggaaf van ver- lofsrecht aan J. G. Sars en J. P. Passier. 4. Voorstel tot vaststelling in ont werp van een uitbreidingsplan in onderdelen voor Besoij en- west. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van 100 woningen in continu- bouw 1960. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor straataan- leg in het industrieterrein aan de Eerste Zeine en de Elzenweg. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor straataan- leg in Besoij en-noord. 8. Voorstel tot vaststelling der ver goedingen als bedoeld in art. 75, derde lid, der kleuteronderwijs wet, voor de bijzondere kleuter scholen over 1958. 9. Voorstel tot vaststelling der ver goedingen als bedoeld in artikel 101 der lager onderwijswet 1920 voor de bijzondere scholen voor b.l.o., l.o. en u.l.o. over 1958. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking, overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing van leer middelen ten behoeve van de r.k. jongens u.l.o.-school in de St. Antoniusparochie. 11. Voorstel tot het verstrekken van garantie voor een te houden pro vinciale pluimvee, en konijnen- tentoonstelling. 12. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed aan de Grotestraat te Besoijen, 13. Voorstel tot aankoop van grond te Besoijen voor straatverbete- ring. 14. Voorstel tot aankoop van grond- stroken aan de Winterdijk te Baardwijk. 15. Voorstel tot ruiling van grond aan de v. Wielesteinstraat te Baardwijk. 16. Voorstel tot ruiling van grond ten oosten van de Putstraat. 17. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein aan de Elzenweg. 18. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Burgemeester v. Heystlaan. 19. Voorstel tot verkoop van wonin gen aan de v. Assendelftstraat en de Thorbeckelaan. 20. Wijziging begroting. Aanleg straten enz. Besoijen-noord. Door de snelle uitbreiding van de woningbouw is dd voorraad bouw rijpe grond voor de nabije toekomst zodanig geslonken, dat zo spoedig mogelijk maatregelen moeten wor den genomen. In feite zijn er om deze voorraad aan te vullen, nog slechts beschik baar verspreide percelen van min der grote omvang. In Besoijen-noord beschikt de ge meente over een aaneengesloten complex gronden, gelegen tussen de Winterdijk en de Taxandriaweg en tussen de Zomerdijkse Stoep en de Kleisteeg. B. en W. hebben een stratenplan doen ontwerpen voor dit gedeelte der gemeente. Het werk omvat: het leggen van rioleringen, aansluitende aan de rio lering in de Taxandriaweg en voor een gedeelte een verlenging daar van vormende, voorts het grond-, ophoog- en bestratingswerk voor de geprojecteerde straten en trottoirs. Het plan, zoals het thans in teke ning is gebracht, biedt ruimte voor pl.m. 225 woningen. DE SINT IN WAALWIJK. Zo bracht dan gisteren St. Nico laas zijn eerste bezoek in 1959 aan Waalwijk en dit belangrijke feit werd op feestelijke wijze gevierd. Met groot gevolg deed de goedheilig man zijn intrede in de St. Antonius parochie, waarna hij bij prachtig najaarsweer een glorieuze tocht door de gemeente maakte, waarbij de harmonie St. Crispijn, de K.A.J.- en de Jeugddrumband pittige mede werking verleenden. De Sint bereed ditmaal een zeer weldoorvoed paard evenals enkele van zijn knechten. Deze paarden waren kennelijk af komstig van de boerderij van de bisschop. Achter hem volgde een met pietermannen bemande vracht auto, vanwaar het pepernoten over de brave menigte regende. Andere zwarte Pieten snorden rond op bromfietsen. Op het Raadhuisplein werd de op vallend opgemaakte Sint ontvangen door burgemeester Teijssen, die de Spanjaard verzocht om maar veel door de vingers te zien wanneer de kinderen in de komende dagen eens stout zijn (een tip voor de politie!). St. Nicolaas wilde dit wel doen, maar hij waarschuwde de Waalwijk- se jeugd toch ernstig en zei o.m. dat het vernielen van lantaarns en het aanrichten van schade in nieuw bouw niet meer getolereerd konden worden. De jeugd knikte ijverig en zong er lustig op los. Na de ontvangst op het Raadhuis plein begaf de goede bisschop zich naar Hotel Verwiel, waar hij zich te ruste legde om fit te zijn voor zijn eerste nachtelijke tocht over de Waalwij kse daken. ST. NICOLAAS-BEZOEK BIJ DE JEUGD VAN JULIANA. Het jeugdbestuur en leiders van de v.v. uliana kunnen met genoegen terugzien op de St. Nicolaasavond van j.l. zaterdag, die in alle opzichten geslaagd genoemd mag wor den. De opkomst van ouders en jeugdleden was zo overweldigend, dat de intieme ont spanningszaal van de v.v. Juliana in het clubgebouw bijna te klein bleek om iedereen een plaatsje te verschaffen. Hieruit blijkt dat onze jeugdleiders niet alleen bij hun jeugdleden, maar ook, en dit is wel het voornaamste, bij de ouders van de jeugd leden een grote sympathie genieten. Alvorens St. Nicolaas zijn intrede deed, werden ouders, jeugdleden en verdere ge nodigden door dc voorzitter van de jeugd van harte welkom geheten en speciaal stel de hij de aanwezigheid van dc eerw. heer Kapelaan de Kroon op zeer hoge prijs, ter wijl hij het daarentegen jammer vond dat dc welecrw. heer Ds. Schuurman aan zijn uit nodiging geen 'gevolg kon geven wegens om standigheden. Verder dankte spr. het hoofd bestuur voor hun volle medewerking en hoopte dat de goede verstandhouding tus sen hoofd- en jeugdbestuur in dezelfde ma- v. MOSSEVELD's BROOD is VOLKSBANKET. Grotestraat 9 Tel. 2337 Waalwijk. Voor St. Nicolaas BANKETLETTERS 2.25 AMANDELLETTERS 4.— BOTERLETTERS 4.50 per 500 gram te nog lang zou mogen blijven voortleven. Aan het slot van zijn toespraak wenste hij allen een gezellige avond toe en sprak de hoop uit, dat alle aanwezigen na afloop vol daan huiswaarts mochten keren. Eindelijk brak dan het moment aan dat de Sint ieder ogenblik kon worden verwacht en even later deed dc heilige man, onder het zingen van St. Nicolaasliedjcs van de aanwezigen, zijn intrede in het clubgebouw. Zijn eerste woord richtte hij tot de voor- ziter van het jeugdbestuur. Al direct bleek dat de Sint zeer geïnteresseerd was in het wel en wee van de jeugd van de v.v. Juli ana. Speciaal de wekelijkse trainings-ont- spanningsavond had zijn bijzondere aan dacht en hij bood hiervoor weer enkele nieuwe gezelschapsspelen aan in de hoop dat dit cr toe mocht bijdragen dat de gezellige sfeer, die er op deze avonden altijd is, nog meer verhoogd zou mogen worden. Vervolgens liet de H. Man van elk jeugd- elftal een of meer spelers bij zich komen en sprak hiertegen bemoedigende, maar ook vermanende woorden uit, doch wenste in 't algemeen dat de prestaties van dc jeugd- clftallcn zich in stijgende lijn mochten voort bewegen. Aan elke afgevaardigde van de jeugdtcams bood hij een klein pakje aan. Het jongste competitieelftal zorgde voor een zeer aangename verrassing, die bij allen grote bijval verwekte. Deze spelertjes had den, zo jong als ze zijn, gezamenlijk enkele centen onder elkaar uitgelegd en door St. Nicolaas werden aan heide leiders van dit elftal enkele pakjes aangeboden namens de ze spelertjes. Een der leiders dankte hier voor op hartelijke wijze en zegde zijn elftal toe reeds bij de eerstvolgende uitwedstrijd even aan te leggen om op deze aangename verrassing een glaasje te drinken. Terwijl door de aanwezigen gedronken en gerookt werd, kregen alle spelers een pakje van St. Nicolaas. Deze pakjes waren vervaardigd door de jeugdleden en het was bewonde renswaardig welke prachtige surprises cr hier en daar terecht kwamen. Tegelijkertijd kreeg ieder jeugdlid een paar voetbalveters en een reep chocolade. Als sluitstuk van deze avond werd nog een klein loterijtje gehouden, met als hoofd prijs een paar voetbalschoenen en vele an dere waardevolle prijzen, die hiervoor gra tis geschonken waren door de Baardwijkse winkeliers. Ook dit werd een waar succes. Zo naderde langzamerhand het einde van deze avond en na de Sint uitgeleide gedaan te hebben met een uit volle borst gezongen lied, trokken allen, zowel ouders als jeugd leden, voldaan huiswaarts. Het jeugdbestuur en de leiders wensen wij vanaf deze plaats nog van harte proficiat; zij hebben bewezen mede door deze avond, dat bij hen de organisatie en leiding van de jeugd in goede handen is. OBLIGATIELENING VOOR NIEUWE KERK. De plannen voor de bouw van een nieu we kerk in de St. Antoniusparochie zijn in een vergevorderd stadium gekomen. Ver wacht wordt dat binnénkort de vereiste goedkeuring op de plannen verkregen zal worden, zodat in 1960 met de bouw kan worden begonnen. In verband met de financiering van de houw heeft het kerkbestuur van de An toniusparochie besloten een obligatielening uit te geven. PREMIÈRE „DAS DREIMADERLHAUS" In de aula van het dr. Mollercollege ging gisteravond voor een talrijk Waalwijks pu bliek de première van de operette „Das Drcimaderlhaus". Het werd ook nu weet een alleszins geslaagde opvoering, waaraan de aanwezigen een bijzonder prettige avond beleefd hebben. Bij deze première werd het gezelschap toegesproken door dc heer J. A. de Waal, die de financiële aspecten van dit eerste op treden heeft behartigd. De heer de Waal memoïeerde hoe dit gezelschap zich ongeveer 10 maanden ge leden spontaan heeft gevormd en zich on der leiding van dc heer Frans Wilmont heeft gesteld met alleen maar als doel om samen te zingen. Na enige tijd groeide hier uit het plan en het verlangen om voor pu bliek een uitvoering in concertvorm van een operette te geven. Dank zij de materiële en financiële steun van het dr. Mollercollege en de bereidheid van de heer van Eijl om dc regie op zich te nemen, kon men nog ver der gaan en uitvoering geven aan het stout moedige plan tot een volledige gccostu- meerde opvoering van een operette. „Het is prettig te constateren", aldus de heer de Waal, „dat al die uren welke u aan zang- en spel-repctitie hebt besteed, tot iets moois en voor amateurs tot iets groots heb ben geleid. De gehele voorbereiding is voor u één groot feest geweest en tijdens de uit voeringen wordt hier op het toneel veel meer geluk en blijdschap gevoeld en beleefd dan in de zaal bij alle bezoekers bij el kaar." De heer de Waal sprak dc hoop uit, dat het gezelschap na deze operette de moed zal opbrengen om een binding met elkaar en enig linancicel fundament te zoeken, op dat Waalwijk elk jaar een dergelijk zang feest zal kunnen beleven. Waalwijk, dat goede toneelverenigingen, goede koren en zelfs een eigen orkest bezit, is zoiets meer dan waardig, aldus de heer de Waal. De bloemen, die tenslotte aan enkele medewerkers werden overhandigd, moesten gezien worden als een hulde aan allen die aan deze uitvoeringen hun medewerking hebben verleend. Dc heer de Waal besloot zijn toespraak met de woorden: „Allemaal hartelijk dank en tot ziens over een jaar". Hieraan willen wij nog toevoegen, dat de Waalwijkse opvoering van deze operette op hoger peil stond dan die welke onlangs voor dc televisie gegeven werd. Een reden te over dus om morgenavond een bezoek aan deze operette te brengen.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 10