TOONBEELD VAN VERNIEUWING EN VOORUITGANG PHILIPS Vlijmen's Jeugdcentrum „De Vijf Hoeven" ingezegend RADIO 1960 in DE ECHO DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 NOV. 1959 PHILIPS MIJLPAAL-SERIE 1960 Sprang N. E. O. VSijmen Adverteert Hoogtepunt in bestaan van Kath. Stichting Jeugdzorg „De Vijf Hoeven" staat er in grote sierlijke letters boven de hoofdingang van het voormalige Fratershuis aan de Wilhel- minastraat te Vlijmen. Deze naam, welke is ontleend aan een vijftal boerderijen die vroeger op deze plaats hebben gestaan, is sinds zaterdag de aanduiding geworden van het jeugdcen trum van de Kath. Stichting Jeugdzorg te Vlijmen, want in tegenwoordigheid van vele kerkelijke en wereldlijke autori teiten is „De Vijf Hoeven" zaterdagmiddag door pastoor Heesakkers van Vlijmen ingezegend. Het was een feestelijke plechtigheid, want de officiële inge bruikneming van dit jeugdcentrum werd door diverse spre kers op deze middag bestempeld als een mijlpaal in het nog prille bestaan van de Stichting Jeugozorg, aan de totstand koming waarvan door velen met toewijding en grote energie is gewerkt. Vruchtbaar samenspel tussen overheid en burgerij Het initiatief tot de oprichting van een Kath. Stichting Jeugd zorg te Vlijmen werd in begin 195/ genomen door de Diocesane Stichting voor Jeugdzorg en Ge- zinswerk en de besprekingen met de wereldlijke en geestelijke over heid verliepen vlot, want men was algemeen van mening dat er iets gedaan moest worden voor de jeugd van Vlijmen. Door de ziekte echter en later door het overlijden van burgemeester van Hout, moest het in die eerste fase hij besprekingen blijven. Met de komst van burgemees ter Hoefnagel, die zich bijzonder voor deze materie interesseerde, werd de zaak evenwel opnieuw met kracht aangepakt, waarbij vooral de Vlijmense gemeente raad op bijzondere wijze mede werking verleende, want niet al leen werd door dit lichaam beslo ten tot een gemeentesubsidie van 40 maar eveneens om 't rijks aandeel van 40 voor rekening van de gemeente te nemen, indien het ministerie van O. K. en W. zou besluiten om voor het eer ste boekjaar geen subsidie te ver lenen. Daarnaast werd nog eens 40 van de eerste begroting bij wijze van geldlening beschikbaar gesteld. In juli 1958 kwam het stich tingsbestuur voor de eerste maal officieel bijeen. Het bestond uit zeven personen, te weten: H. G. M. Peters, voorzitter, A. K. A. Linders, secretaris, mevr. \Y. EL J. Martens-van Wamel, A. C. F. Berkelmans, penningmeester, J. Ph. H. Brandts, G. P. M. Vierhout en H. C. Wijkmans. In februari 1959 werd mej. J. M. F. Averdijk benoemd om als maatschappelijk werkster de jeugd te leiden. Het aantrekken van de kinde ren verliep bijzonder vlot, want de animo bij de moeders was van het begin af bijzonder grpot, en zo kon op 23 mei van dit jaar de eerste bijeenkomst voor de jeugd gehouden worden. Ook op een ander punt werden de verwach tingen ver overtroffen, want de stichting kreeg direct de sponta ne medewerking van een groot aantal dames en heren, die zich bereid toonden om als leidster en leider werkzaam te zijn. Sinds dien zijn er regelmatig club-bij- ïhouden op dins dagavond, woensdagmiddag en eenkomsten gel woensdagavond en zaterdagmid dag. In verband met de grote deel name moest vooral in het kader van het vakantiewerk van de aan- vankelijK leeftijdsgrens van 6-10 jaar, naar boven worden afgewe ken. Het vakantiewerk heeft ge durende vijf weken aan veel kin deren veel vreugde kunnen ver schaffen. Gemiddeld waren er 80 kinderen aanwezig, het hoogste aantal was 118. Nu de stichting de beschikking heeft gekregen over het voorma lige Fratershuis waarmee men zich zeer gelukkig prijst kan ook aan de toekomstige ontwik keling van het jeugdwerk worden gedacht. OOK SCHOOLKINDEREN Het eerste punt waaraan men aandacht wil besteden, is de uit bouw van het jeugdwerk tot cn met de leeftijdsgroepen van de schoolkinderen en de consolide ring daarvan. Verder zal het werk voor zover de begrotingsmid delen dit toelaten moeten wor den aangevuld voor het werk on der de oudere jeugd (de niet meer j schoolgaande jeugd), clubs, in- stuifavonden e.d. i Ook wil men aandacht gaan 1 besteden aan moederclubs, huis houdelijke voorlichting, cursus sen in koken, naaien, verstellen e.d., omdat het stichtingsbestuur terecht van mening is, dat werk onder de jeugd zijn noodzakelijk j comnliment moet vinden in het contact met en het werk in ge- i zinnen. Uiteraard zal dit een uit- breiding van de leiding met zich j brengen. Een programmapunt is ook de j uitbreiding van het jeugdwerk tot en met de Vliedberg. Over de vorm in dit gemeentedeel zal men zich evenwel nog nader heraden, omdat hierbij de parochiële inde ling een belangrijke rol speelt. De stichting beschikt momen teel over 17 leidsters en leiders. INZEGENING De openingsbijeenkomst werd j zaterdagmiddag geopend door de voorzitter van het stichtingsbe stuur, de heer Peters, die de vele aanwezigen een hartelijk welkom I toeriep. De voorzitter schetste 1 het ontstaan en de ontwikkeling van de stichting en sprak er zijn grote voldoening over uit, dat thans dit geöouw in gebruik ge nomen kon worden. Het is een hoogtepunt in het bestaan van de stichting, zo zei de heer Peters, I die het ontstaan en de ontwikke- i ling van de stichting een goed sa menspel noemde tussen geestelij ke en wereldlijke overheid. Grote waardering had spr. voor de fi nanciële medewerking van rijk en gemeente. De opkomst van de jeugd heeft volgens spr. alle ver wachtingen overtroffen, maar al les wat tot nu toe is bereikt, is toch wel voor een zeer groot deel te danken aan de vrijwillige me dewerking van zoveel leidsters en leiders. Spr. hoopte dat de stich- ting in de toekomst de beschik king zou krijgen over meer fi nanciën en meer leidsters en lei- ders. Pastoor Heesakkers ging ver volgens over tot de inzegening van het gebouw, waarna hij er in een korte toespraak op wees dat de jeugd ongetwijfeld de vruch ten zou plukken van dit jeugd werk en de goede leiding. Spreker sprak zijn voldoening uit over 't gebouw en over het werk van de stichting. Burgemeester Hoefnagel, die daarna de officiële opening ver richtte, schetste de grote ontwik keling welke Vlijmen in de laat ste tien jaren heeft doorgemaakt, waarbij hij wees op een aantal belangrijke werken, welke kon den worden uitgevoerd, zoals de houw van een meisjes-ulo, een Wit-Gele Kruisgebouw, 'n streek- v.g.l.o. school. In deze ontwikke ling moest ook noodzakelijker wijs aandacht worden besteed aan het jeugdwerk. De burge meester toonde zich zeer voldaan over wat tot nu toe door de Kath. Stichting Jeugdzorg kon worden bereikt en het gebouw waarover men thans gedeeltelijk de be schikking heeft gekregen, noem de hii een grote aanwinst voor de stichting. De burgemeester liet ook nog een aantal wensen los, zoals de houw van een sportpark en van een parochiehuis. Ook was spr. van mening dat de sa menwerking in de gemeente zou moeten leiden tot de stichting van een sociaal charitatief cen trum. De HoogEerw. Heer Deken Rooijackers van Drunen sprak ook zijn voldoening uit over het „tehuis" van de stichting. Het jeugdwerk opent voor de geeste lijkheid meer mogelijkheden tot contact met de jeugd en de gezin nen. aldus deken Rooijackers, die verder zijn bijzondere waardering uitsprak voor de financiële mede werking van de gemeente Vlijmen t.b.v. de stichting. Rector van Heijningen, dioce saan aalmoezenier en tevens lid van het landelijk bestuur, richtte zich in zijn toespraak vooral tot de leidsters en leiders. Hii dank te hen voor hun vrijwillige en spontane medewerking. „Door en in dit werk voor de jeugd zult u zichzelf voortdurend blijven vor men, want het werk is zoals jullie zelf zijn", zo zei rector van Heij ningen. Deze officiële openingsbijeen komst werd bijgewoond door tal van autoriteiten en mensen uit 't organisatieleven. Zo werd het mi nisterie van O. K. en W. verte genwoordigd door de heer van Beek. Aanwezig was verder de di recteur van de Diocesane Stich ting, drs. Stadhouders. Tiiden§ de druk bezochte re ceptie. welke na de officiële ope- ningsbiieenkomst plaats had, werd het stichtingsbestuur geluk gewenst door talrijke vertegen woordigers uit het plaatselijke verenigingsleven en door afge vaardigden van diocesane en lan delijke jeugd- en maatschappelij ke organisaties. Maak er eens een uurtje voor vrij - voor het kijken en luisteren naar de Philips radioserie I960. Wat een verbazingwekkende groei in techniek, in stijl, in klank! Bi-Ampli techniek, directe energie-overdracht, galmeffect-luidspreker, dubbelconus-luidspreker, stereo-aansluiting, klankkleurregister cn noemt u maar op. Een bezoek aan uw leverancier is beslist de moeite waard! Luister aandachtig naar het verrassend mooie geluid. Ontdek zelf die klankrijkdom, die vormschoonheid. En let dan eens op de prijzen... f 398,-. Onvervormde weergave en directe energie-overdracht aan grote dubbelconus- luidspreker. Bovendien galmeffectluidspreker. f 498,-. Drie .luidsprekers, waaronder een voor galmeffect. Klankkleurregeling. Vier golfgebieden. Sublieme AM- en FM-ontvangst. hun midvoor, die onze doelman voor vol dongen feit stelde, 2-1. Door dit resultaat gestimuleerd, stelde de Concordianen alles in het werk om de gelijkmaker te forceren, maar onze achterhoede met de goed de buterende v. d. Steen aan het hoofd, wist van geen wijken. Wel zagen we nog twee gevaarlijke aanvallen van de geel-zwarten, doch wegens te lang wachten enerzijds en het te ver vooruit spelen van de bal an derzijds, liepen deze op niets uit. Zo na derde het einde van deze sportief -gespeel de wedstrijd, waaruit uiteindelijk de ge lukkigste als overwinnaar te voorschijn is gekomen. GOOD LUCK - NEO 4-0. Mogen er nog meer elftallen buiten Good- Luck om met kampioensgedachten zijn, voor ons staat vast, dat het dan wel illusies zullen blijven, daar Good Luck over een elftal be schikt, dat dit seizoen iedere tegenstander in haar afdeling kan overtreffen, een elftal dat zowel verdedigend als aanvallend op de voorgrond treedt. Moesten zij in Sprang met een nederlaag genoegen nemen, op eigen veld moest Sprang met een figurante rol genoegen ne men. Reeds voor de rust had de thuisclub een 3-0 voorsprong weten te behalen; dat hier twee doelpunten bij waren die voorko men hadden kunnen worden, deed aan de wedstrijd zelf niets af, daar Sprang zelf geen kans had gezien om tot scoren te komen. Na de rust wegen de partijen meer tegen elkaar op, doch de Good Luck-aanval bleef gevaarlijker, door haar veel directer spel en het goed gebruik maken van hun vleu gelspelers. Toch kreeg Sprang in de tweede helft de meeste scoringskansen; daar zij die echter onbenut lieten en bovendien onze achterhoede nog een Good Luck doelpunt toestond, werd de eindstand nog 4-0, het geen zeker geflatteerd is, doch volkomen verdient was de overwinning. Scheidsrechter Kleine leidde deze zeker niet onsportieve wedstrijd op volkomen rus tige wijze. De reserves deden het beter; nu waren het de HNC-reserves die in een wedstrijd, waarin elke spannnig ontbrak, met niet minder dan 5-0 ten onder gingen. Het vierde elftal, dat vorige week nog een overwinning boekte van 16-0, moest nu genoegen nemen met een 1-0 neder laag, waarvoor RKC 7 zorgde. KORFBAL NEVER DOWN. DOT - Never Down 1-0. Voor de hoofdklasse speelde de Vlij- inense Korfbalvereniging Never Down een uitwedstrijd tegen DOT, Niftrik, en ver loor tegen de verwachtingen in met 1-0. Never Down 2 - Concordia 11-0. De Vliimense dames hielden zich goed door van het sterke Concordia uit Haar steeg te winnen, al was het met het kleinst mogelijke verschil, 1-0. Celeritas - Never Down A 1 - 4. Never Down A deed geen half werk en won verdiend met 1-4. Avanti - Never Down B 1 - 0. Never Down B deed in Schijndel haar uiterste best om eens een overwinning te behalen, maar het lukte wederom niet. Moed houden. Avanti - Never Down D 3 - 0. Never Down D verloor eveneens in Schijndel maar liefst met 3-0. GESLAAGD. Mej. Jeanne Broos slaagde voor het eindexamen ziekenverpleegster. Zij genoot haar opleiding in het Binnengasthuis te Amsterdam. K. A. V. Donderdag 26 nov. vergadering van de KAV afd. Vlijmen, in het nieuwe clubhuis De Vijf Hoeven. Trouwe opkomst wordt ze ker verwacht. DE VIJF HOEVEN. Recreatie-oord voor de jeugd van Vlijmen. De Vijf Hoeven, recreatie-oord voor de jeugd, was zondagmiddag voor belangstel lenden te bezichtigen. Hiérvan werd druk gebruik gemaakt. RKTVV 1 - VLIJMENSE BOYS 1, 1-0. Zondag speelden de Vlijmens Boys een uitwedstrijd tegen RKTVV, Tilburg, en verloor met 1-0. Vlijmen kwam, na enke le weken met invallers te hebben gespeeld, weer volledig in het veld, maar kon vooral voor de rust niet op gang komen. RKTW, dat geheel de wedstrijd zeer fors speelde, kreeg even voor de rust een 1-0 voor sprong en gooide er nog een schepje op om deze kleine voorsprong te behouden; vooral de stopper deed het meermalen te fors, want de scheidsrechter gaf hem de laatste waarschuwing. RKTVV trapte precies op tijd af en pak te meteen flink aan. De Boys werden over rompeld, maar RKTVV speelde te onbe suisd om succes te behalen. Vlijmen kwam nu en dan wel eens aardig opzetten, maar in de voorhoede wilde het niet goed vlot ten, waardoor de doelman van RKTVV weinig handelend op moest treden. Zo golfde het spel op en neer, maar er was weinig fraais te beleven. Tegen de rust kwam dan succes van RKTVV: een ver schot mooi op doel, de doelman van Vlij men raakte nog wel de bal, maar deze ging juist onder de lat het doel in, 1-0. Met deze stand kwam de rust. Na de rust pakten de Boys meteen flink aan; het spel werd wel iets beter, maai RKTVV gooide zich met zo'n elan in de strijd, dat de Boys voor het doel geen kans kregen. De doelman van RKTVV was ook in prima vorm en belette de Boys om gelijk te maken. RKTVV kwam nauwelijks meer voor het Boys-doel, maar de Boys kregen niet de verdiende gelijkmaker. Onder grote spanning kwam dan het einde van deze wedstrijd en de Boys raakt m weer twee kostbare punten kwijt. VLIJMENSE BOYS 2-CONCORDIA 3, 5-1. Zondag speelden de Vlijmense Boys 2 'n thuiswedstrijd tegen Concordia 3,- 's-Bosch. Voor deze wedstrijd was flinke belangstel ling, dit in verband met de mooie successen die het reserve-elftal van de Boys zondag op zondag behaalde. In het begin zag het er niet naar uit dat met zulke grote cijfers zou worden gewonnen, want Concordia gaf goed partij, vooral de verdediging was zeer goed. Precies om half drie stelden beide partijen zich op. Concordia won de toss en Vlijmen trapte af. Direct werd het Con- cordia-docl onder vuur genomen, maar het spel werd te ver doorgevoerd voor succes. Concordia kwam nu en dan gevaarlijk op zetten, maar stopper Diepstraten wist het gevaar te voorkomen en in laaste instantie was de doelman van de Boys op zijn post. De Boys-voorhoede werd met verre trap pen dan weer aan het werk gezet; mooie kansen werden geboden, maar het juiste schot ontbrak. De Boys oefenden eveneens een zware druk op het doel van Concordia; het duurde echter lang eer er gedoelpunt werd; vier minuten voor de rust, de vlugge rechtsbuiten Verschuuren zet prachtig voor, de doelman stopt onvoldoende, de bal komt bij Wijkmans, die geen fout maakt, 0-i. Met deze stand komt de rust. Na de rust hetzelfde spelbeeld; na 10 min. spelen maakte Wijkmans 2-0. Hierna een serie aanvallen van Concordia; met goed spel werd de Boys-verdediging overspeeld en de midvoor maakt 2-1. Nu probeert Con cordia van alles om 'gelijk te maken, maar de Boys hielden stand. De Boys komen zelf weer in de aanval en uit een goede pass maakt van Hclvoirt 3-1. Nu is Concordia verloren; het werd 4-1 door van Engelen cn in de laatste minuut maakte van Helvoirt nog 5-1, met welke stand het einde kom. Vlijm. Boys 4 - WSC 6, 3-1. Het vierde elftal speelde thuis tegen W S C 6 en won verdiend met 3-1. f 248,-. Drie golfgebieden, w.o. de FM-band, Klankkleurregister. Houten kast. Met korte- golfgebied/visserijband i.p.v. FM-band: f228,-. f 278,-. Hoogglanzende houten kast. Grote dubbelconus-luidspreker. Vier golfgebieden, w.o. FM-band. Visserijband l.p.v. FM: f 258.-. f298,-. Directe energie-overdracht: meer hoge en lage tonen. Twee luidsprekers. Vier golfgebieden. Met extra visserijbandf 308,-. 1 228,-. Voor het eerst in deze prijsklasse een AM/FM-toestel in houten kast. Met toetsen, afstemoog, dubbelconus-luidspreker. f 328,-. Door directe energie-overdracht meer hoge en meer lage tonen. Grote dubbelconus-luidspreker en galmeffect-luidspreker. Vier golfgebieden, w.o. de FM-band. Met extra visserijband: f338,-.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 3