SPORTSPIEGEL w. s. c. 1 - DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 DECEMBER 1959 6 omstandigheden de goede geest in de afdeling heeft weten te handhaven. Hij overhandigde de jubilaris een fraaie pendule. Ook mevr. Leijten werd door de heer Merkx in de hulde betrokken en zij mocht een fraai boeket bloe men in ontvangst nemen. Ook de directie werd door spr. gelukge wenst met het feit, dat de heer Leijtens de vijfde zilveren jubila ris in het bedrijf is. Namens de onderwerkafdeling werd een gelukwens uitgespro ken door de heer G. Mandema- kers, die een fraaie rotan plan- tenstandaard aanbood. De heer H. Schilders bood ge lukwensen aan namens de afde lingschefs, waarbij hij in het bij zonder het vakmanschap van de jubilaris roemde. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een elektrische koffiemolen. Spreker green ook de gelegenheid aan om de directie te danken voor het St. Nicolaaspakket dat alle perso neelsleden ontvangen hadden. Ten slote werd namens de fa- briekscommissie een gelukwens uitgesproken door de heer J. v. d. Wiel. In zijn dankwoord gaf de jubi laris vooral uiting aan zijn erken telijkheid jegens de directeur voor hetgeen deze voor hem en zijn gezin tijdens de mobilisatie tijd had gedaan. Verder dankte spr. voor de hartelijke woorden en de fraaie geschenken. ZILVEREN JUBILEUM BIJ TIMTUR. Dezer dagen herdacht de heer J. Bruurmijn de dag waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de N.V. Timtur. Na vergezeld van zijii echtgenote aan zijn woning te 's-Hertogenbosch te zijn afge haald, werd de heer Bruurmijn, die werkzaam is in de Goodyear- afdeling, in de cantine ontvangen door het voltallige personeel van deze afdeling, waar hij onder het genot van enige versnaperingen werd toegesproken door de heer C. Mandemakers. die namens zijn collega's de jubilaris woorden van hulde en felicitatie toesprak. De heer Bruurmijn mocht van z'n collega's een fraai armbandhor loge ontvangen, terwijl mevrouw Bruurmijn met een bloemstukje werd vereerd. Hierna sprak de jubilaris een kort dankwoord en kregen alle aanwezigen de gele genheid de heer en mevr. Bruur mijn persoonlijk de hand te druk ken. Vervolgens werd de jubilaris met ziui echtgenote ontvangen op het privékantoor door directie, bedrijfsleiders en chefs van de onderwerkafdeling, waar de di recteur, de heer Klijberg, de jubi laris complimenteerde met zijn 25-jarig dienstverband, waarvan hij na diverse afdelingen te heb- den doorlopen, gedurende de laat ste jaren is werkzaam geweest in de Goodyear-afdeling en steeds lot volle tevredenheid gewerkt heeft. De heer Klijberg hoopte dat dit in de toekomst steeds zo zou mogen blijven en wenste de jubi laris toe dat hij nog diverse jubi lea fn dienst van Timtuh zou mo- De heer Klijberg bood de bij dit jubileum gebruikelijke zilveren gen vieren. "lijberg ïbruiki draagmedaille aan, alsmede een cadeau onder couvert, terwijl hij mevrouw in de hulde betrok door haar een fraai boeket anjers te offreren. Na het ronddienen van de ere- wijn bleef men nog enige tijd in prettige stemming bijeen, waarna de heer Bruurmijn de directie dankte voor de hem toegesproken woorden en de aangeboden ca deaus en het gezelschap uiteen ging en het feest in huiselijke kring werd voortgezet. D.V.S.V. BRENGT „ONDER VERDENKING". De r.k. toneelvereniging „D.V.S.V." heeft een drukke tijd achter de rug. Na de deelname aan het toneelcon cours te Etten, brengt deze toneel vereniging zaterdag en zondag a.s. in de zaal van de Gecroonde Leersse een spannende thriller onder de ti tel „Onder verdenking", geschreven door Dorothy en Campbell Chris tie en vertaald door Jan Teulings. Met dit stuk heeft het Rotterdams Toneel destijds grote successen ge boekt. Alles draait in dit stuk rond de dood van het kindermeisje Dilys. De twee geroutineerde detective schrijvers zijn er in geslaagd de spanning tot de laatste minuut te behouden. Het slot is dan ook een volkomen verrassing. Het spel vraagt veel van de hoofd vertolkers. We zijn dan ook zeer be nieuwd naar de komende uitvoerin gen. De keuze van het stuk doet verwachten, dat we genoeglijke ont spanningsavonden tegemoet gaan. OUD PAPIER-ACTIE BAARDWIJK. De papieractie in Baardwijk komt vanavond in actie. De in woners van Baardwijk willen na de drukte van St. Nicolaas na tuurlijk het oud papier liefst zo gauw mogelijk kwijt en daarom beeft het comité besloten heden avond nog alles hij u te komen ophalen. Wilt u liet even klaar zetten. Wij danken u bij voorbaat \oor uw medewerking. KERSTAVOND R.K. VROUWENGILDE. Het r.k. Vrouwengilde, afdeling Waalwijk, zal op 18 december a.s. des avonds om 8 uur in Hotel Ver- wiel een Kerstavond houden, welke zal worden verzorgd door de Zeer- eerwaarde Heer Pastoor Verbiesen, met als onderwerp „Uitleg van het Kerstgebeuren". Een en ander zal worden toegelicht met lichtbeelden en opgeluisterd met muziek. Voor woensdag 9 december a.s. staat weer een kienavond op het programma. Deze zal worden gehou den in Hotel Verwiel en vangt aan om 8 uur. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan „Oost- priesterhulp'', ST. NICOLAASAVOND K.A.V. De afdeling Waalwijk van de K.A.V. zal hedenavond in de patronaatszaal te Besoijen een St. Nicolaasavond houden, welke zal worden verzorgd door een uit 16 personen bestaand cabaretgezelschap. HENNY DE RUYTER NAAR LION (Fr.) Henny de Ruyter, de nieuwe kam pioen van Nederland ereklasse drie banden, zal op 11, 12 en 13 decem ber a.s. deelnemen aan het landen- toernooi driebanden, dat op deze da tum in Lyon in Frankrijk zal wor den gehouden. Behalve Henny de Ruyter zullen aan deze landenwedstrijd deelne men: René Vingerhoeds, België; Si- guret, Frankrijk; Tietke, Duitsland; Domingo, Spanje; Schertz, Oosten rijk. ST. NICOLAAS BIJ R.W.B.-JEUGD. Een overvol clublokaal met jeugd leden en ook vele senioren, bewees woensdagavond j.l. weer hoezeer dit gebeuren elk jaar weer in de belangstelling staat. De jeugd werd getracteerd en al spoedig klonk het ene Sinterklaaslied na het andere. Om ongeveer half 8 arriveerde de Sint met zijn knechten in het club lokaal, waar hij door de voorzitter van de jeugdcommissie hartelijk welkom werd geheten. Hierna sprak de Sint de jeugd toe en zeide o.a. dat deze het de commissieleden en bestuur niet zwaarder moest maken dan nodig was. daar deze veel werk hadden en veel vrije tijd voor hen beschikbaar stelden. Voor alle leden van de jeugdcom missie had de Sint een verrassing, evenals voor de voorzitter van R.W.B., de heer Snels, die eveneens het woord richtte tot dë jeugdleden. Na het houden van een verloting onder de jeugdleden, reikte de Sint aan alle jongens een mooi pakket uit, dat bij ieder buitengewoon in de smaak viel. Onder luid gezang en gejuich werd de Sint tenslotte uitgeleide gedaan. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: diverse handschoenen, huissleutel, speldje met beeltenis van de Paus, portemonnee, wieldop. Verloren: shawl, trouwring, bro che, winkelboekje Coöperatie, ver- zendboek schoenen, div. handschoe nen, portemonnee, vulpen, bagage drager van step. AGENDA. maandag en woensdag Musis Sacrum 8 uur: „Geld, vrou wen en revolvers", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De vluchteling van Guatura", 14 jaar. woensdag Kantine Timtuur 8 uur: repetitie Waalwijks Orkest. donderdag Zaal Thalia 8 uur: jaarvergadering K.V.P. 8 uur n.m. laatste bijeenkomst in 1959 van de Postzegelver. Waalwijk en omstreken in hotel-rest. Moonen, Burg. v. d. Klokkenlaan 55. AGENDA. Woensdag 8 uur reptitie da mesdoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Waalwijk St. Michielsgestel—VVSC 1—3. In een matig gespeelde wed strijd heeft WSC door een 31 overwinning op St. Michielsgestel zich kunnen handhaven in de kopgroep. Nu was goed voetbal op een dergelijk veld volkomen uitgesloten en halcontrole, zowel als traptechnick was hier abso luut onmogelijk. Daarmee had den beide ploegen veel moeite en zeker WSC. Om half drie trapt Blijlevens voor WSC af, doch veel zien wij voorlopig niet door een robuust verdedigend Gestel en een te tam spelende WSC voorhoede, die het spel te kort houdt. De resultaten olijven aan weerszijden nihil tot 16 minuten voor rust, als bij een van de vele WSC aanvallen de midhalf der geelzwarten half over de bal trapt en Blijlevens snel langs deze speler spurt en de bal beheerst achter de Gestel doel man plaatst, 01. De WSC-ers denken nu dat zij deze wedstrijd wel tot een goed einde kunnen brengen zonder moeite, doch nu vergissen zij zich deerlijk, want ondanks deze tegenslag komen de Gestelnaren stevig opzetten en zullen spoedig weer gelijk staan met de o'ranjezwarten, als drie minuten voor de rust de links achter van WSC iets te lang met de bal talmt en daardoor de Ges tel midvoor in de gelegenheid stelt een hard schot af te vuren op het WSC doel, dat bij de ach terste doelpaal in het net vliegt, 11. Door dit succes aangemoe digd, komt Gestel steeds terug, wat de WSC achterhoede wel wat hoofdbrekens kost, doch tot de rust ziet zij kans alle Gcstelse aanvallen te retourneren; stand met de rust 11. Na de rust is WSC overduide lijk de meerdere en steeds komt zij met mooie combinaties voor 't geelzwarte doel. Zes corners wor gen genomen over links en rechts doch reeds na 5 minuten wordt een corner van W. v. d. Anker in eerste instantie weggekopt, doch door linkshalf Pennings ineens op de voet genomen en dit bete kent 21 voor WSC. Steeds meer komt WSC voor het Gestel doel. Ofschoon de geelzwarte defensie het spel met harde trappen tracht te verplaatsen, komt zij niet ver der dan de halfspelers der Waal- wijkers. In de 18e minuut na rust krijgt Smit een bal aangespeeld van Muskens en met enige schijn bewegingen passeert hij zijn be lager en de uit het doel komende keeper wordt ook uit zijn cadans gebracht en met een rustig en be- ïeerst schuivertje laat hij 31 voor WSC aantekenen. Ofschoon Gestel alles probeert om nog tot een beter resultaat te komen en de Gestel midvoor, alleen voor Pulles, zijn schot ziet gekeerd, blijft de uitslag 31 in het voor deel der oranjezwarten, een uit slag die verdiend is door beter voetbal, hoewel wij het van de Waalwijkers wel eens beter za gen. De Gestclnaren mogen wel erdege op hun tellen gaan pas sen, want het vertoonde spel van deze middag laat zich niet hoop vol aan zien voor de toekomst. Jammer overigens, want deze te genstanders waren sportieve ver liezers. wat niet van elk elftal in deze afdeling is te zeggen. R. K. C. RKC—SCO 0—5. De scoringsmachine van de RKC-ers is weer eens lelijk vast gelopen zonder maar een enkele maal in werking te zijn geweest. In een door RKC slecht gespeelde wedstrijd zijn we kansloos on der gegaan zonder maar even het idee te hebben gehad op winst te kunnen komen. Ons elftal, dat 't zonder aanvoerder de Peffer stel len moest, faalde over alle linies. De achterhoede, die de laatste lijd trouwens toch niet zo sterk speelt, leek wel een zeef, waaraan de voortdurende wijzigingen mis schien ook niet vreemd zijn. Het experiment om de linkshalf naar de linksbinnenplaats te laten ver huizen, bleek een volkomen mis lukking, waarvan we voortaan gespaard hopen te blijven. SCO was deze middag duidelijk het betere elftal, dat zo niet met groots, dan toch zeker met zeer nuttig voetbal te voorschijn kwam en snelheid paarde aan be ter spelinzicht. Vooral in 't snelle afspelen van de bal waren ze de RKC-ers verre de baas, waardoor hun aanvallen veel directer en gevaarlijker werden. De grillig heid van onze ploeg heeft op deze wedstrijd weer zijn stempel ge drukt, wat zeer jammer is, omidat we in de thuiswedstrijden tot nu toe een behoorlijk figuur hebben geslagen. Direct na de aftrap nemen de koplopers uit Oosterhout 't spel volkomen in handen, waarbij ze heel vlug een morele injectie krij gen, wanneer een vrij ongevaar lijk schot in ons doel verdwijnt. De thuisclub komt lelijk in' de klein en wanneer onze doelman niet op enkele kritieke momenten redding had gebracht, was in de eerste 5 minuten de achterstand al 03 geweest. Onze spelers komen er eenvou dig niet aan'te pas, lopen van het kastje naar de muur en raken hun hoofd kwijt bij elke aanval van SCO. Van dekking is gewoon geen sprake, wat tot gevolg heeft dat de buitenspelers van de be zoekers ongehinderd met hun voorzetten verwarring kunnen stichten voor de RKC veste, waar onze stopper evenmin een groot se indruk maakt. De linksbinnen van SCO, die ook het eerste doel punt maakte, zorgt na een kwar tier voor nummer 2 en na een half uur is het 0-3 door dezelfde speler. De RKC-ers beginnen nu toch wat meer van zich af te bij ten en bijna hadden we bij een mooie boogbal van de rechtsbui ten de achterstand wat ingelopen. Even later hadden we hierop een nog meer serieuze kans, wanneer de scheidsrechter een handsgeval van een SCO verdediger met een strafschop afstraft. Jamlmerlijk wordt deze door de Nijs naastge- schoten. Na de rust krijgen we een he vig offensief van RKC, waar ech ter te weinig verband in zit om werkelijk gevaarlijk te kunnen worden. Verder dan twee schoten tegen de lat brengt de thuisclub het niet en wanneer de thuisclub de touwtjes even laat vieren kun nen zij hun voorsprong tot 05 opvoeren. Junioren hoofdklasse. Herboren RKC-team zorgt voor surprise. RKC—RBC 1—1. In een goed gespeelde wedstrijd heeft RKC 't op de tweede plaats staande RBC een punt ontfutseld. En met dat ene punt dat mee naar Roosendaal ging, mochten de RBC-ers dik tevreden zijn, want voor de rust hadden zij, on danks steun van de wind in de rug, tegen een aardig combine rend RKC maar weinig in te brengen. Twee schoten van onze linksbuiten, die hard in het zijnet vlogen, hadden een beter lot ver diend. Even voor rust werd onze aanvalslust och beloond, toen Leo Pullens tussen stopper en back heen glipte en beheerst in schoot,. 1—0. Na de thee ging RBC meteen in de aanval, maar voorlopig gaf onze achterhoede geen krimp. Als na 20 minuten een misverstand in onze verdediging ontstaat, brengt de RBC linksbinnen de stand op gelijke voet. RBC ver hoogt het tempo, maar ook RKC doet er een schepje op. Zo ont spon zich een fel jgevecht om de zege, waarbij RBC technisch de betere ploeg was, maar onze jon gens de beste kansen kregen. In de slotfase van de strijd is RKC duidelijk sterker, maar ook nu misten de schoten de juiste rich ting. Keurig werk mannen! R. W. B. RWB—Virtus 2—0. Voor de derde achtereenvol gende maal heeft een goed spe lende RWB achterhoede haar doel voor doorboring welen te \rijwaren en 't was wel erg jam mer dat de voorhoede in kwali teit ver achterbleef, waardoor slechts twee doelpunten konden worden genoteerd. Als het na een kwartier spelen 10 wordt uit een vrij ongevaar lijk schot van de linksbinnen, heeft de voorhoede der thuisclub reeds zoveel kansen verknoeid, dat de Virtus-keeper niet eens meer op dit schot reageerde en zodoende RWB aan een overigens verdiende voorsprong hielp. Hiermede is het kruit der voor hoede meteen verschoten, want hoe mooi de kansen ook zijn, meestal door missen van de Vir tus achterhoede, het blijft voor lopig 10 en na een half uur weet Virtus 't spel naar de RWB- helft te verplaatsen, maar de ach terhoede heeft er deze dag weer behoorlijk kijk op en er is geen kou aan de lucht. In deze periode raakt de RWB rechtsbuiten ge blesseerd en moet het veld verla ten, waardoor hij wordt vervan gen door C. v. Osch. Vlak voor de rust maakt de rechtsback nog 'n ongelukkige val, waarbij hij zijn farm bezeerd blijkt te hebben, doch na de rust blijkt hel dat hij (gelukkig) kan doorspelen. Na de thee zien we een sterk aanvallend Virtus, maar de aan vallen zijn zo simpel van opzet, dat geen gevaar te duchten is. Na pl.m. 20 minuten krijgt de rechtsvoor een mooie kans, hij rent op doel af, doch juist als hij zal gaan schieten, wordt hij on toelaatbaar gevloerd. Het is bin nen de 16 meterlijn, doch de daar voor toegestane strafschop wordt jammerlijk gemist. Het spel wordt nu sneller en blijkbaar ziet RWB eindelijk in dat het zo niet langer kan. Zij geven hun ballen sneller af, er wordt meer over links gespeeld en er komt veel meer vaart in het spel, waardoor het weer 'n beetje de moeite waard wordt om er naar te kijken. De linksbuiten komt telkens gevaarlijk naar binnen; blijkbaar zit die gemiste strafschop hem dwars, want even later breekt hij door, doch zijn hard schot gaat over. Even later krijgt hij de ge noegdoening en het loon voor z'n goede spel als hij een voorzet van rechts onhoudbaar via de lat in- kogelt, 20. Tien minuten later is 't afgelopen en blaast scheids rechter Visser, die goed leidde, doch een beetje te lankmoedig optrad, het einde van een slechte wedstrijd, die RWB echter twee kostbare punten rijker maakte. Juliana. BladellaBaardwijk 00. Het is dë geelzwarten gelukt in de uitwedstrijd tegen Bladella één puntje mee naar huis te brengen en dat is alleszins verdienstelijk te noemen. Wanneer men daarbij bedenkt dat het spel van de geel zwarten, in tegenstelling tot vo rige week tegen St. Michielsges tel, toen er zeer rommelig werd gespeeld, van zeer goed gehalte was en waarbij men steeds pro beerde tot goed voetbal te komen kan het gelijke spel nog tot meer tevredenheid stemmen. Baard wijk heeft gedurende de gehele wedstrijd met een viermans voor hoede moeten opereren, want de zeer gevaarlijke en schotvaardige Bladella aanvallers eisten van de geelzwarten het systeem van dub bele stopper te spelen en het is gebleken dat dit het juiste mid del was om de blauw-witte voor- waartsen in bedwang te houden. Ondanks de nu ontstane nu merieke minderheid van onze voorhoede, heeft zij het de Bla della defensie danig lastig ge maakt en met iets meer geluk was tegen het einde de zege bijna voor ons geweest, als het hoofd van de doelman geen versperring had betekend voor het effectvolle schot van onze doelman. Al met al ge verhouding van deze zeer spor tief gespeelde wedstrijd goed weer en kunnen beide teams met dit resultaat tevreden zijn. Over de wedstrijd het volgende: Baardwijk trapt af en direct wordt de bal door Bladella over genomen, die een fel offensief ontketent en aan de geelzwarten duidelijk maakt met welke be doelingen zij zijn gestart. Harde schoten vliegen over en naast ons doel en in andere gevallen staat onze uitstekende doelman steeds op de juiste plaats. Na een kwar tier echter komt de eerste serieu ze kans voor Bladella. In een ogenschijnlijk ongevaarlijke po sitie speelt onze doelman terug en de uiterst snelle Bladelse mid voor is er als de kippen bij om van deze kans te profiteren, wat hem zeker gelukt zou zijn als on ze doelman zich niet met een ui terste krachtsinspanning voor z'n voeten had geworpen en zo suc ces in de weg stond. Baardwijk zit intussen ook niet stil en eenmaal schiet L. Klerkx bij een goede kans hard in het zijnet. Zo golft 't spel tot de rust op en neer. Na de rust neemt Baardwijk 't eerste kwartier voor haar reke ning en H. Leijtens, die vanmid dag zeer goed op dreef was, wordt bij een unieke kans in het penal- tygebied ten val gebracht, doch de scheidsrechter scheen geen overtreding te hebben geconsta teerd en laat gewoon doorspelen. Daarna komt L. Klerkx gevaar lijk voor het Bladella doel, maar zijn te onbesuisd afgevuurd schot belandt naast de paal. Nog is het gevaar voor het Bladella doel niet geweken en uit een corner van H. de Brouwer is het weer L. Klerkx, die gevaarlijk kopt, ech ter over de lat en oók dit zet dus geen zoden aan de dijk. De Bla della lui zien het gevaar tijdig in en opgehitst door haar talrijke supporters, breken ook zij enkele malen gevaarlijk door. In de laat ste minuten komt Baardwijk nog even heel sterk opzetten, doch doelpunten komen er niet en de stand blijft 00. Kaatsheuvel D. E. S. K. DESKUno Animo. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal z'n fluitje tijdens de bovenstaande ontmoeting han teerde, stond uw verslaggever weer eens voor de ondankbare taak van een thuiswedstrijd van DESK een verhaal te fabriceren. Immers de gehele wedstrijd was het een kick and rush-systeem geweest en van behoorlijk voet bal was practisch geen sprake. Zodoende hadden we deze mid dag tijdens de wedstrijd een ge makkelijke taak, want de schaar se ogenblikken dat er iets opwin dends afspeelde, konden we wel aan ons geheugen toevertrouwen. Uiteindelijk heeft DESK volgens de verwachtingen de wedstrijd gewonnen, en verdiend, omdat zij tenminste nog probeerde er iets goeds van te maken. Maar de te genpartij gaf haar overigens practisch geen kans in haar nor male spel te komen. Het moet ons echter ook van het hart, dat het werkelijk allerbedroevendst was, wat DESK onder deze omstandig heden presteerde. Van de voor hoede ging totaal niets uit en de verdediging van Uno Animo, die met enig overleg best gepasseerd had kunnen worden, kon haar werk practisch in een fauteuil af. Onophoudelijk, vooral na de rust, snerpte het fluitje van de arbiter voor buitenspel, en als dat niet was, stonden de Dessers rustig toe te zien hoe de Uno-verdedi- ging moest, maar ondanks de hoe pover werd het nemen van een vrije trap voor het Uno doel gedemontreerd. Zelfs was er een periode dat DESK in de verdedi ging de ballen retourneerde. En ruimte, welke daardoor in de ach terhoede van Uno ontstond, zag DESK geen kans hiervan met een overrompelende uitval te profi teren. Het was alles zo tam, zo stuntelig en systeemloos, dat een kwalificatie met soms vierde klas voetbal niet overdreven is. Twee geheide kansen voor open doel voor en na de rust werden hope loos gemist. Gemis aan zelfver trouwen? Als 't niet anders kan, zal de elftalcommissie zich toch eens ernstig moeten gaan bera den. Over de wedstrijd zelf zullen we heel kort zijn. Voor rust had DESK reeds een meerderheid, maar kon dit niet tot uitdrukking brengen. Op de rechtsbuiten plaats kon J. Dainen de Uno ver dediging geen enkele maal ver ontrusten, terwijl v. Mosselveld als midvoor ook geen gevaar was. Met 00 werd gepauzeerd. Na de rust weer een sterk aan vallend DESK, waarbij v. Boxtel en Voogd goed mee opdrongen, maar iedere pass van hen strand de op buitenspel of werd rustig geretourneerd. Het was overigens te zien, dat er doelpunten moes ten komen en uiteindelijk kon de Loonse doelman zich dan ook tweemaal omdaaien om de bal uit het net te halen. Zodoende won DESK deze ontmoeting met 20, welke, en dat deed ons ge noegen, hoewel hard, overigens in een prettige en sportieve sfeer werd gspeeld. Daardoor toonden zij zich betere sportlui dan enke le van de zeer talrijke bezoekers, want hiervoor moest de politie nog even in actie komen. De scheidsrechter had wel en- kele ongelukkige momenten met voordeel ri o.a. de Drunen [regel. R. K. D. V. C. Heusden—RKDVC 4—4. Op een slecht, maar dan ook zeer slecht veld begon de wed strijd tussen twee elftallen, die beiden vanaf het begin goed aan pakten, wat later slechter werd. DVC trapt af en het spel golft op en neer. Een der eerste aanvallen werd besloten met een goed schot van Tausch, die deze wedstrijd vanwege de invallers rechtsbin nen speelde. Een aanval van Heusden resulteerde in een verre trap op de 16 meterlijn op de rechterzijde, die in een fraai kans voor een der binnenspelers werd vernietigd. Een goed schot van v. d. Wiel werkte tie Heusden doel man tot corner. In de 20ste mi nuut kwam toch het eerste doel punt uit een corner door niet ge noeg wegwerken der achterspe lers van DVC kwam Heusden goedkoop aan een doelpunt, 10. Kort daarop een aanval op links en na goed plaatsen naar rechts binnen Tausch, plaatst deze de bal goed naar de vrij staande van Gorkum, die goed inschiet, 11. Voor het einde van de eerste helft maakte Heusden nog een doel punt over rechts, 21. Na de thee zien we na de af trap eerst een schot recht op de doelman van RKDVC Daarna nam DVC het heft in handen ge durende een 20-tal minuten, en waarna gelijk wordt gemaakt uit een voorzet van linksbuiten de Wit door rechtsbuiten de Mun- nik, 2—2. DVC bleef nu aanhou den. Linksbinnen v. d. Wiel zond een schot in en de vallende kee per zou zeker deze bal gestopt hebben, als hij niet net voor hem omhoog tikte, 23. Even later zagen we linkshalf T. v. d. Wiel een Coen Dillen-kogel lossen, waarvan de handen van de uit vallende keeper van Heusden achterover sloegen en de bal achter hem dood neerviel. Er was toen nog pl.m. 10 minuten te spe len en Heusden kwam weer iets meer in de aanval door het zich in de verdediging terugtrekken van RKDVC, wat foutief was. Met man en macht werden er nog twee doelpunten ingedrukt, want schoten waren het niet. De beide doelpunten werden haast op de doellijn aigewerkt. Zo kwam dan het einde, met een zeker schij nende overwinning in zicht, nog met een gelijk spel voor DVC. Voor Heusden een meevaller, maar voor DVC een tegenvaller. De leiding was matig en de wedstrijd werd door een middel matig aantal bezoekers bezocht. Haarsteeg HAARSTEEG - OJC 0-1. „Koningin Zenuw" mag er dan wel trots op gaan een majesteitelijke naam te dragen, zij heeft toch in ieder geval de wel zeer slechte eigenschap altijd en overal van na delige invloed te zijn. Met deze eigenschap worden steeds degenen geconfronteerd die genoodzaakt zijn zich bijzonder in te span nen om tot succes te komen. Zij maakt er zelfs geen onderscheid in of ze op het kritieke moment de individu dwars moet zitten of een team van het vereiste succes venvijderd moet houden.. Deze majesteit was zondagmiddag in hoogst eigen persoon op het voetbalveld alhier aanwezig, waar de beide koplopers OJC uit Rosmalen en Haar steeg in een uiterst spannend maar fair duel elkaar de eer van de overwinning betwistte. Het bezoekende OJC, lijstaan voerder en nog steeds ongeslagen, had een tweeledig doel voor ogen, allereerst het on geslagen record handhaven en daarnaast de bovenste plaats verdedigen. Haarsteeg daarentegen zou er bij een overwinning trots op kunen gaan om als nieuwbakken 4e klasser de bovenste plaats te bezetten. Zover is het niet gekomen. Haarsteeg heeft na 90 min. van zeer goed voetbal de zege aan zich voorbij zien gaan, maar de spelers kunnen over het vertoonde spel te-, vreden zijn. Ook de Rosmalense voetballers hebben het ruim 1000 man tellende publiek een partij voetbal voorgeschoteld dat aller waardering wegdroeg. Omdat er voor beide elftallen veel op het spel stond, speelden de zenuwen vooral in het begin de spelers parten en tengevolge daarvan gingen er in de beginfase nogal wat kansen verloren, maar toen beide elftallen eenmaal de juiste cadans hadden gevonden, vlotte het veel beter en ontstonden er aan weerszijden re gelmatig scoringskansen, die dank zij het juiste ingrijpen van de resp. achterhoeden niet tot succes leidden. Vooral de beide doelwachters waren goed op dreef en ver richtten uitstekend werk. Reeds direct na de aftrap ontwikkelde zich een snel op en neergaand spel, maar naarmate de tijd ver streek kwam de thuisclub meer in het of fensief, een meerderheid die tot uitdruk king kwam in enkele corners die geen re sultaat opleverden. Omdat de zenuwen al len wat parten speelden, waren de schoten te slecht gericht om vooralsnog verandering in de stand te brengen. Eenmaal kreeg aan valsleider v. d. Heijden een unieke kans om de score te openen, maar bij het pas seren van de doelman ging de bal te ver voor hem uit, zulks tot grote teleurstelling van het Haarsteegse publiek. Plotseling had OJC het net weten te vinden; verblind door de laaghangende zon kon stopper Coensen een hoge bal niet onder controle krijgen, hij kwam toen juist voor de voe ten van de OJC-linksbinnen, die met een strak schot doelman Beekmans kansloos liet 0-1, een stand die tot de rust gehand haafd bleef. Na de thee bleken de spelers meer zelfvertrouwen te hebben gekregen en liepen beide elftallen hard van stapel; OJC kreeg de beste kansen en in de 3e minuut schoot de midvoor tegen de lat. Toch zou blijken dat het schieten door de resp. voorhoedes te zenuwachtig en te overhaast geschiedde, zodat doelpunten uitbleven. De befaamde Vrouwe Fortuna liet Haarsteeg wel degelijk in de steek,

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6