KAATSHEUVEL LAATSTE BERICHTEN Aim De grote onbekende zet alle Detectives schaakmat DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 DECEMBER 1959 Hockey Volleybal WAALWIJK. WA VOC—Teamwork 2—0 Big-BenWAYOC 1—2 Deze week heeft WAVOC twee wedstrijden moeten spelen, zater dag tegen Teamwork en woens dag 2 tlec. tegen Big-Ben. Dc wed strijd tegen Teamwork was maar kinderspel en een overwinning liet dan ook niet lang op zich wachten. Ie set: 15—6; 2e set: 15—12. Versterkt met twee nieuwe spelers kwam WAVOC woens dagavond in Tilburg weer een overwinning weghalen en nog wel tegen Big-Ben, wat een niet geringe tegenstander was. WAVOC—Big-Ben le set: 1315; 2e set: 159; 3e set: 1512. Zaterdag 12 dec. zal WAVOC opnieuw naar Tilburg gaan om tegen de koploper te spelen, waar ze hun vorige wedstrijd verloren door niet volledig op te komen. Wij wensen hen deze maal meer geluk toe. Vooruit WAVOC. DIENSTJUBILEUM. Zaterdag 4 december was het een belangrijke dag voor een 3-tal per soneelsleden van de Martino-schoen- fabriek. Op deze dag was het n.l. 25 jaar geleden dat de heren M. Ha mers, J. Damen en W. v. Wanrooij bij genoemd bedrijf in dienst tra den. DRUKKERIJ VAN BOXTEL Om half twaalf kwamen de direc tie van Martino en het voltallig per soneel in de zaal van café-restau rant Euphonia bijeen. Toen even la ter de jubilarissen met hun echtge noten en familieleden binnentraden, werden deze met applaus begroet, waarop het felicitatielied, waarin 't plichtsgevoel, de goede geest en het saamhorigheidsgevoel der drie ju bilarissen ten opzichte van het be drijf en hun collega's werd bezon gen, door alle aanwezigen werd in gezet. Nadat het hele gezelschap van koffie en gebak was voorzien, sprak als eerste de heer J. v. d. Wee, die namens de directie woorden van dank en waardering richtte tot de jubilarissen voor hun voorbeeldig plichtsgevoel en trouw aan het be drijf. Hij hoopte dat het dienstver band nog vele jaren bestendigd zou blijven, feliciteerde en huldigde hen met dit jubileum en onder streepte dit door ieder van hen een gesloten couvert met inhoud, als mede een Rohnson-aansteker met inscriptie te overhandigen. De echt genoten liet hij in deze hulde delen, door deze 'n prachtige tuil bloemen te offreren. Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL gezamenlijk personeel, n.l. aan M. Hamers een televisietafel, J. Damen een huiskamerlamp, en W. v. Wan rooij een dressoirloper, modern wandrekje en schemerlampje. Van deze gelegenheid maakte de heer v. d. Steen gebruik om namens het personeel de directie te danken voor de gulle jaarlijkse St. Nicolaas- verrassing, dat hen deze dag werd aangeboden. Natuurlijk werd tijdens dit alles menige toast op de jubilarissen uit gebracht. namens wie J. Damen 'n dankwoord sprak en dit vergezeld deed gaan met het aanbieden van een rondje, hetwelk natuurlijk met een daverend applaus werd beloond. Hierna bleef men nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen, totdat de mededirecteur, de heer C. van Wijck, met een toepasselijk woord deze bijeenkomst sloot. AANBESTEDING. Vrijdagmiddag vond in de zaal van café-restaurant Euphonia de aanbe steding" plaats voor het bouwen van een huishoudschool aan de v. Hees- wijkstraat te Kaatsheuvel, onder ar chitectuur van Jos. Bedaux te Goir- le, in opdracht van de R.K. Stichting voor Nijverheidsonderwijs voor meisjes te Kaatsheuvel. Er waren maar liefst 74 inschrij vingen voor dit belangrijke object binnengekomen. Wij laten hieronder de 10 hoogste en 10 laagste inschrij vers van hoog tot laag volgen. Hoogsten: J. v. Beek, Ermelo 463.000 A. Pankens, Andel 459.000 M. v. d. Zanden, 's-Bosch 458.000 A. Vlemmings, Tilburg 455.000 Fa. Bouwens, Hulsberg 455.000 M. v. d. Werf, Utrecht f 454.765 Fa. Batenburg, Amersfoort f 453.000 Fa. Wiskamp, Tilburg 452.000 Fa. Hoppenbrouwers, Bergen op Zoom 451.900 Gebr. v. Veen, Utrecht f 449.685 Laagsten: C. Merkx, Drunen f 368.744 Aannemersbedrijf v. Berkel, Tilburg 367.000 Bouwonderneming Tilbouw, Tilburg 365.000 Fa. Jos Jongen-Heerkens, Tilburg 364.674 K. Rossau, Loon op Zand 360.980 A. J. Naber, Tilburg 360.100 A. Doevendans, Tilburg 357.000 P. v. Meerendonk, Tilburg 354.769 Fa. A. P. Brekelmans, Udenhout f 342.400 Namens het personeel sprak ver volgens de bedrijfsleider, de heer v. d. Steen, waarderende woorden tot het drietal, wees op hun voor beeldige dienstijver en stelde hen ten voorbeeld aan het jongere per soneel. De goede teamgeest werd door hen geaccentueerd door de aanbieding van de cadeaux van het BOEKHOUDER VERDUISTERT 25 MILLE. Dader spoorloos bij ontdekking Een36-jarige boekhouder uit Dordrecht heeft, naar na een uit gebreid onderzoek is gebleken, in de loop van drie jaar een bedrag van meer dan 25.000.verduis terd ten nadele van zijn werkge ver, de N.V. Roem Krachtvoeder- fabriek te Dordrecht. Toen de fraude was ontdekt en de man bij zijn directeur geroe pen werd, bleek hij er ijlings van door te zijn gegaan met zijn auto Het is de politie nog niet gelukt de hand op hem te leggen. De boekhouder heeft zijn frau de gepleegd door giro-overschrij vingen te vervalsen. Hierdoor kon hij grote bedragen die in de kas van de fabriek terecht had den moeten komen, op zijn eigen giro overschrijven en daarna op nemen. DE ONDERWERELD VAN LONDEN SCHATERLACHT. LONDEN In steeds toenemende mate steekt in de beruchte Ëebracht. Scotland Yard greep voortdurend mis. »e Engelsman zwijgt beschaamd, de bobby haalt zijn schou ders op, de zware jongens in Soho schaterlachen en de minis ter van binnenlandse zaken, waaronder de politie ressorteert, is des duivels en zendt boze brieven zonder tal naar 't hoofd kwartier der Londense recherche, doch ook dit richtte tot op heden niets uit. Het kwaad zit dieper. De Britse politie wordt onderbetaald en de bekwame krachten die het corps eens had, liepen weg en verkozen een andere baan Vier juwelendiefstallen in één nacht. Op een druilerige, regenachtige oktoberavond gebeurde het. Het was kil, nat en duister daar op Piccadilly, op Burlington-Arka- de, in de Doverstreet, op Oxford- Circus en in de Victoriastraat. De straten glommen mat van de gestaag neervallende regen. De antarens en de neonletters gaven een naargeestig licht. Op de bre de rijwegen reed een enkele auto, een spoor van spatten achterla tend. Op het trottoir repte zich een haastige voorbijganger met 't hoofd diep in de kraag van de regenjas. Big Ben sloeg precies de eerste van elf slagen, toen een luxe auto de Doverstreet inreed en in het midden van die straat parkeerde, juist voor de juwelierszaak van de „Goldsmiths and Silversmiths Association". Een keurig ver zorgde heer tapte uit, keek links, keek rechts en liep vervolgens re gelrecht naar de deftige juwe lierswinkel. De heer had een rin kelende sleutelbos in de rechter hand. Enkele ogenblikken later betrad de man het pand, gevolgd door nog een drietal andere man nen die, al pratend en gebarend, rustig en kalm de winkel binnen gingen. Een argeloze voorbijgan ger zag hen aan voor een der fir manten, vergezeld van familie- of van personeelsleden, die in de ju welierswinkel het een en ander gingen bezichtigen, controleren of iets van dien aard. En de niets vermoedende passant kwam ze ker niet op de gedachte dat hier, in een der voornaamste wijken van de stad, met op nog geen vijf tig meter afstand een politiepost en op dit vroege uur, een brutale diefstal werd gepleegd. Volgens plan onrust. Ook de omwonenden had den niets vernomen. Vier maal raak In het kantoor achter de win kel opende een der ongewenste bezoekers met een sleutel de deur van de aldaar geplaatste safe en met en tevreden glimlach heke ken de mannen hun buit. In deze safe bevond zich niet alleen een groot bedrag aan geld, doch ook met diamanten bezette gouden gebruiks- en siervoorwerpen, een groot aantal juwelen van hoge waarde, alsmede een sleutelbos. Bliksemsnel en volgens een van tevoren beraamd plan moeten de mannen hebben gewerkt en van tevoren de gang van zaken in de winkel hebben gadegeslagen. Het viertal sprak geen woord. Met gummi handschoenen werd ge werkt, geen enkel spoor van be lang werd naderhand gevonden. Er moet volgens de klok zijn ge handeld en toen even voor het middernachtelijk uur de auto ge ruisloos voorreed stapte het vier tal enel in en verwijderde zich van de plaats des misdrijfs. Aan de buitenkant van de ge traliede winkelramen viel niets te constateren. De nachtwaker, die om 24.00 uur precies het pand aan de buitenzijde controleerde, bespeurde geen enkele onregel matigheid. Het traliewerk bleek gaaf en zelfs de politiehond, die de bewaker op zijn ronde verge zelde, gaf geen enkel teken van Geruisloos en snel schoot de auto met haar geheimzinnige in zittenden intussen door nevel, mist en regenvlagen naar Bur- lington-Arkade en daar bij een fi liaal van de Londense goud- en zilversmedenassociatie herhaalde zich hetzelfde spelletje. Snel en volgens een van tevoren beraamd plan werd er gewerkt. Geen raam, geen deur werd beforceerd en ook hier was de eerste gang naar de safe in het juweliersgantoor. Daar immers lagen de schatten, het geld en de sleutels. Ook hier moesten dc indringers binnen het uur klaar zijn. Het ongewenst bezoek werd gevolgd door een geruisloos en onopvallend vertrek naar 't derde filiaal van de association, dat is gevestigd in een groot pand op Oxford-Circus en het wordt bijna eentonig naar het vierde en laatste filiaal, dat te vinden belvk te zi.in in de Victoriastraat. En in die natte, druilerige ok tobernacht van dit jaar, zo tus sen 23.00 uur des avonds en 5.00 uur van de volgende vroege mor gen, werden vier, zegge en schrij ve vier inbraken gepleegd, „kra ken" die er zijn mochten en waar van de daders tot op de dag van vandaag nog niet konden worden opgespoord, om van de buit, die ruim 250.000 pond sterling be droeg, dan maar te zwijgen. Scot land Yard mocht de daders zoe ken. Het enig resultaat zijn rim pels, grijze haren en hoofdpijn voor de rechercheurs. De grote onbekende De eerste kennismaking met de grote onbekende, die achter deze rooftochten schuilt, dateert uit 1948, toen de mannen van Scot land Yard werden geconfronteerd met het feit, dat uit een der her metisch afgesloten en zorgvuldig bewaakte opslagruimten, aanwe- rig op de terreinen van de Lon dense luchthaven, onder zeer ge heimzinnige omstandigheden een grote hoeveelheid goud dat per vliegtuig zou worden verzonden ter waarde van ruim 300.000 pond sterling was verdwenen. Deze onopgeloste zaak werd in 1952 gevolgd door een gewaagde inbraak met inklimming in een kerkgebouw, staande aan de East Castlestreet in Londen west. Een zwaar gepantserde kluisdeur, toe gang gevende tot de safe in een der grote keldergewelven, werd door tot nu toe onbekend geble ven daders opengebrand en de in die kluis aanwezige bankbiljet- tenvoorraad ter waarde van pi.m. 350.000 jond sterling, medegeno men. Dit zijn slechts enkele misdrij ven die, gezien de wijze van wer ken, hijgeschreven moeten wor den op rekening van de immer nog onbekende dader, wiens nasm men nog steeds niet kent en wiens gezicht men nog niet heeft gezien. nog op sommige tentoonstellin gen ingezonden Spaanse Witwan- gen. Ik herinner mij als knaap (aldus de heer van Weeren) deze importen ongeveer in 1860 nog heel goed. Wij vonden ze toen wel mooi (zeker omdat het zeldzaam was) en het is te hegrijpen, dat deze hoogbenige Spaanse seno- ras, beroemd om haar zeer grote eieren, weldra gebruikt werd in vele kruisingen en daarmee het grote witte oor zijn intrede deed in vele rassen. Die eerste Spaanse hoenders hadden toen wel grote witte oren. maar nog was hun aangezicht rood, zoals nu bij de Minorca's. Later bleek dat wit ook over te taan op de wangen en dat bracht de toenmalige fokkers er toe dit te bevorderen door selectie. D te bevorderen door selectie. Daar uit verkreeg men de monsters, de Spaanse Witwangen! Hun witte hangende oren rei ken nog verder dan de kinlellen. Reeds vóór hun tweede jaar wor den die witte kopdelen roestig, vlekkerig, wankleurig en vies. Zoals wjj weten oefent 't war me zuidelijke klimaat op de groei van kam, kinlellen en oren een krachtige invloed uit. Daarente gen delen zeer klein.en soms als verborgen onder kuif en baard. De inkruising van Spaans en Minorcabloed heeft ook op de leghorns veel invloed gehad, eveneens op de La Fleches en onze zwarte Hamburgers. Men denkt bij de term oor schelpen aan een vlak effen op pervlak van een zekere dikte. Ook op de vorm der oren werd later gelet. Zo hebben de Minor ca's amandelvormige, de leghorns meer eivormige en de Hambur gers cirkelronde oren. Zodra er door onze inmenging te weelde rige oren ontstaan, gaat het er mee als met de kammen, ze wor den sponsachtig van weefsel en krijgen al spoedig allerlei gebre ken, als lelijke plooien en vou wen, kankerplekk,en korsten. bahsten enz.: De hennen lijden er minder van, omdat haar kam kleiner is, maar toch heeft de zeer grote hennekam al die ge breken. Zoals in alles is ook hier de kunst het ware midden te hou den en niet in overdrijving te ver vallen. Mevrouw N. S. v. d. W. te Win terswijk. Als u kuikens van één ras, doch van verschillende stam gezamenlijk wilt grootbrengen moet u ze merken met een tan getje in de teenvliezen (pijnloos) Zo'n tangetje noemt men ook wel teenspons. Dc kuikens krijgen dan zo spoedig mogelijk een af zonderlijk merk. Stam A krijgt b.y. één gaatje, stam B 2, stam C 3 in de vliesjes tussen de tenen I Men kan op vele manieren alzo verschillend merken, daar 't niet tussen dezelfde tenen behoeft te zijn. In een winkel van pluim veeartikelen kunt u zo'n tangetje kopen. Landbouw NIEUW IN TE ZAAIEN GRASLAND. Zo op het oog is menig perceel dat na de droogte helemaal ver- gaan leek, door de herfstregens j weer tamelijk opgefleurd. De vraag blijft: welke grassen zijn hier opgeleefd? I)e goede of die van minder soort? De laatste zijn meestal de taaiste. In zo'n geval lijkt nieuwe inzaai toch geboden. De boer die tot scheuren nu besluit, staat voor het probleem: welk mengsel zaai ik voorjaar 1960 in? I)at is wel om even bij stil te staan. Er zijn twee moge lijkheden. Weer gras-weide. Of nu eens klaverrijke weide. Het eerste is geen probleem, de rassenlijst geeft ruim keus. Maar de zuivere gras-weide heeft toch ook enkele nadelen getoond. Eenzijdig weidevoeder, waardoor kans op voedingsziekten in voor- en najaar. En meestal een ver minderde zomerproductie, speci aal op droogtegevoelige grond. De klaverrijke weide en met name de klaverrijke kunstweide heeft daarentegen voor het ge mengde zand- of havelbedrijf en kele grote voordelen. Het uitscha kelen van de reeds genoemde ri sico's: droogte-risico, ziekte-risi co. D.w.z. dat de klaverrijke wei de een betere zomerproduktie geeft, ook tijdens abnormale droogte, met sterk verminderd ziektegevaar door meer gevari- i eerd weidevoer van betere kwali teit. Er is nog een voordeel: verho ging van de bodemvruchtbaar heid. En dat betekent: goedkoper gras. Maar ook zodra de kla verrijke kunstweide weer opge- noen wordt in de vruchtwisseling een hoger rendement van de akkerbouwgewassen. Drie punten dus van groot be lang voor de economie van het gemengde bedrijf. Men heeft nu de kans. Scheuren en nieuw in zaaien. Maar wat? Kiest u de kla verrijke weide, Iaat u dan over de inengselkeuze goed inlichten. Zaai in op goed bezakte voor, on der een licht graangewas als dek- vrucht, begin april. Nog een kleine raad: besluit spoedig, er zal meer worden be steld. Zorg dat u het zaad, wat u ook kiest, tijdig in huis hebt. Een probleem dus, wij zeiden 't reeds, om wel even bij stil te staan. Pluimvee IETS OVER DE OREN ONZER HOENDERS. In de oude tijd schonk men ook weinig aandacht aan het witte oor. De oudste hoenderbeschrij vingen spreken wel van het witte oor. maar dat was nooit groter dan „de nagel van een duim". Anders was het, toen uit Spanje zwarte hoenders kwamen met grote witte oren, nog wel niet zó akelig groot als de tegenwoordig Nog enige ingekomen vragen zal ik een volgende maal behan delen. Kippenvriend. GEW. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd BOUWNIJVERHEID Schilders Afmakers grondwerk KLED1NG-REINIGING Stiksters Naaisters SCHOEN EN LEDER Overleersnijders Lederwarensnijders. Chef Ledcrwarenfabricage Bijtuigcrs Stiksters - stikkers L.l. handschoenstiksters Machinezwikker Aanklopper Zoolleerstanzers Diverse geoefende en onge schoolde krachten voor routi newerkzaamheden onderwerk- afdeling. Schaver Slijpers Snoeiers Looierijsjouwers METAALNIJVERHEID Vrouwelijk personeel. Metaalsmelters Machine-Bankwerkers Constructiebankwerkers Ongeschoolde metaalbewerkers Gereedschapsmaker Automonteur Jeugdige metaalbewerkers Metaaldraaiers Slijpers Kotteraars Walsers Electromonteur CARTONNAGE Vrouwelijk personeel HANDEL Winkelbediende 18 jaar VRIJE BEROEPEN dagazijnpersoneol r. Oorlog Maf Bankbediende voor Min. HUISHOUDEL. PERSONEEL: Meisje dag en nacht Dagmeisje hele dagen Werkster 3 maal een halve dag per week Werkster 48 uur per week Werkster 1 dag p.w. (Donderdag of vrijdag) Bieden zich aan: BOUWNIJVERHEID: Opperlieden metselwerk Grondwerkers Metselaars KLEDING-REINIGING Grootwerker maatkleding SCHOEN EN LEDER Modeleur Snijmeester Stikmeester Werkmeester onderwerkafd. Bedrijfsleider schoenfabriek HANDEL: L.l. verkoopster HOTEL-REST.-CAFÊ Café-kellners Chef de Rang Afwasvrouw VRIJE BEROEPEN Magazijnbediende Aanmeiden dagelijks tussen 9 en 12 uur op het Gew. Arbeids bureau Waalwijk, Grotestr. 339, Tel. 2131. Deze opgave is geldig vanaf maandag 7 december t.m. zater dag 12 december 1959. Emigratievoorlichting Spreekuur elke dinsdag n.m. van 2 uur tot 5 uur op het Gew. Arbeidsbureau Waalwijk, Grote straat 339, Tel. 2131. Woningrufl dat kwam tot uiting toen schoten van Jung- geburth en v. d. Heijden rakelings naast of over gingen. Nog duidelijker bleek dit toen Wim Walk een vrije trap kreeg te nemen; de bal kwam laag en zuiver voor doel, v. d. Heijden veranderde de bal buiten bereik van de doelman van richting, maar tot grote teleurstelling van al wat Haarsteeg was, ging hij juist langs dc verkeerde kant van de paal. Ook enkele fraaie kansen ont staan uit het slotoffensief, brachten niet het gehoopte resultaat en toen de goed lei dende arbiter liet inrukken, had Haar steeg deze wedstrijd geheel tegen de ver houding in verloren, maar de verliezers kon den met opgeheven hoofd het veld verlaten. KAATSHEUVEL DES - Weert. De derde wedstrijd van de DES-heren om de Tresling-beker is tot een goed einde gebracht en met 2-0 in het voordeel van de thuisclub geëindigd. DES liep direct hard van stapel om het gezegde, de eerste klap is een daalder waard, waar te maken. Doch zo eenvoudig ging dit niet, omdat Weert liet blijken, dat het heus wel iets van hockey afwist, spe ciaal de oud-internationaal H. Derkx, die op de linksbackplaats opereerde en een zekere rust aan zijn ploeg gaf, zodat DES het echt niet cadeau kreeg. De gastheren kwamen telkens weer voor de veste van Weert en er werd met zo'n elan gespeeld, dat Weert het niet redden kon. Na 20 min. rolde weer een gesmeerde aanval naar het doel der gasten, de linksbuiten zette goed voor en J. Bienert zorgde voor de afwer king, welke er zijn mocht. Hierbij bleef het in de eerste helft. Na de thee eerst een overtuigend beter spelend DES, dat begreep, dat een 1-0 voorsprong nog zeer twijfelachtig was en al le mogelijkheden voor de tegenpartij nog aanwezig waren. Nog heviger dan voor rust kwam het Weert-doel onder vuur te staan. Doch niets wilde lukken in deze periode van prima spel. De eindstand werd pas 10 minuten voor tijd bepaald, toen de midvoor naar buiten uitweek om een uitstekende voorzet te geven, waaruit J. Lips ineens in schoot. Hier is het bij gebleven, ondanks verwoede pogingen van Weert om het pleit in hun voordeel te beslechten DES plaatste zich hierdoor in de vol gende ronde om de fel begeerde hockey- beker. Dc kwart-finale is nu bereikt. DES zal ongetwijfeld nog meer van zich doen horen. (Nadruk verboden). KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121 5"- - mui ilüiii—HIM» Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau La* I ;-.l i t »-« li Itliürfifchr a -H.fcf I ifc&il "fgtf -j EISENHOWER IN ROME EN TURKIJE. Stipt om 11 uur zondagmorgen is pre sident Eisenhower van Rome naar Ankara afgevlogen, dc tweede etappe van zijn good- will-reis. Een perfecte organisatie had Ei senhower in staat gesteld in het bestek van een paar uur de zondagsdienst bij tc wonen in dc presbyteriaanse St. Pauluskerk aan de Via Nazionalee in het Quirinaal af scheid te nemen van de Italiaanse president en zijn opwachting te maken bij paus Jo annes in het Vaticaan. Kwartiermaker Ja mes Hagerty kon zijn straffe tijdschema redden dank zij drie helikopters van de Amerikaanse marine. Van de Janiculesheu- vel, pal naast het Vaticaan wiekten ze Ike en zijn gevolg na de audiëntie bij de Paus in een paar minuten tot voor de neus van zijn Boeing op de vliegbasis Ciampino. Het was na het bezoek van Woodrow Wilson in 1919, de tweede keer dat een Amerikaanse president te Paus bezocht. De Turken hebben president Eisenhower bij zijn aankomst in Ankara een groots welkom bereid. Naar schatting een half mil-, joen mensen had zich langs de weg ge schaard, toen de Amerikaanse president met de Turkse president, Celal Bayar, in open auto voorbijreed. Grote portretten van Eisenhower en spandoeken, waarop teksten stonden als „Welkom in uw twdcedc thuis", versierden de weg. Bij het voorbij trekken van de stoet voerden groepen Turken op vele plaatsen folkloristische dansen uit in klederdracht. Overal wapperden Turkse en Amerikaanse vlaggen. „Het was overweldigend", zei Eisenho wer over deze ontvangst. Volkikr. 323 DODEN GEBORGEN. De officiële dodenlijst van de ramp bij Fr,jus was zondagavond tot 323 slachtof fers gestegen; 261 stoffelijke overschotten konden geïdentificeerd worden. Nog steeds tast men in het onzekere over het juiste aantal vermisten. Dit is door het Franse ministerie van binnenlandse zaken bekend gemaakt. EXPLOSIE IN PURMERF.ND VERWOEST VIER HUIZEN. Terwijl een groot deel van Overwhere, de nieuwe woonwijk van Purmerend, nog lag uit te rusten van strooiavond, klonk zondagmorgen rond negen uur een doffe dreutn. Op hetzelfde moment stortten twee woningen geheel en twee woningen voor een belangrijk deel in elkaar. Onder het puin hoorde men angstig hulpgeroep. Buurtgenoten, half gekleed of in pyama, begonnen meteen aan reddingspogingen. Vier kinderen en twee volwassenen haal den zij onder balken en brokstukken steen vandaan Voor twee volwassenen kwam de pulh te Iaat. Pas na enige uren werden de ontzielde lichamen geborgen van J. Kre- mer (3 jaar), Van Balenstraat 48 pn zijn buurvrouw H. Alberts-Weijerman 41 jaar). (Volkskrant) PROTESTMARS NAAR DE SAHARA. Een internationaal gezelschap van negen tien mannen onder leiding van de anglicaan se geestelijke Michaël Scott is zondag uit Accra vertrokken om in de Sahara te pro testeren tegen de komende Franse atoom-, groeven. In twee terreinwagens hopen de mannen de ruim 3000 km lange tocht naar het Franse proefgebied in negen dagen te voltooien. „Als de Franse autoriteiten de proef niet opgeven, zijn wij bereid ons le ven te geven om de wereld wakker te schudden voor de gevaren", aldus een van de mannen. Heb flatwoning toegewezen ge kregen In nieuwbouw Baardwijk, wil deze ruilen voor andere wo ning, liefst In Baardwijk. Adres te bevragen op het bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7