U in een pracht- bontmantel... DRUNEN Waalwijkse en Langstraatse Courant JAN TIELEN NAM AFSCHEID VAN DR. MOLLER-COLLEGE Het Uit de Langstraat H.D.Z. VERLOVINGSRINGEN Sprang-Capelle DORA VAN DE VEN N.V. VRIJDAG 18 DECEMBER 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 82e JAARGANG No. 101 SAMENWERKING In tegenwoordigheid van het curatorium, de leden van de bouwstichting „St. Jan de Doo- per" en de leraren had woensdag morgen op het dr. Mollercollege het officiële afscheid plaats van de heer Jan Tielen als president van het curatorium. En in de woorden welke rond dit afscheid zijn gesproken, waren duidelijk de grote waardering en het diepe respect te beluisteren, welke het curatorium, de rector en de do centen voor de persoon en het werk van de scheidende president koesteren. De heer J. Timmermans, die de heer Tielen als president van het bestuur is opgevolgd, was de eer ste die namens het curatorium en de bouwstichting het woord lot de scheidende president richt te. Ofschoon de heer Tielen nog ten volle de qualiteiten en de ca paciteiten bezit voor de functie welke hij tien jaar lang heeft be kleed, noemde de heer Timmer mans diens besluit, om zijn func tie aan een jongere kracht over te dragen, een wijs en van goed inzicht getuigend besluit. Spre ker zei te begrijpen dat dit besluit de heer Tielen zwaar moet zijn gevallen, gezien zijn persoon en zijn grote belangstelling voor zijn geboorteplaats Waalwijk. „Wij mogen van U zeggen", aldus de heer Timmermans, „dat U Uw functie steeds hebt vervuld met grote werkkracht en liefde en op een buitengewone wijze, welke voortvloeide uit Uw grote kennis met betrekking tot alle zakeh welke de gemeente Waalwijk be treffen, maar vooral ook uit Uw liefde voor Uw geboorteplaats." Spr. memoreerde dat de heer Tielen sinds 1927 lid is geweest van het bestuur van het dr. Mol lercollege, waarvan de laatste 10 jaren als voorzitter. Met grote waardering maakte de hoer Tim mermans melding van de belang rijke bijdrage welke de heer Tie len tot de bevestiging en de uit bouw van het onderwijs, in hel hijzonder aan het dr. Mollercol lege, heeft geleverd. „U moogt van U zelf zeggen, dat U door het onderwijs heel veel voor Waal wijk en de gehele streek hebt ge daan en ik acht het dan ook een voorrecht U als president van de ze school te mogen opvolgen", al dus de president. Ten slotte sprak de heer Tim mermans de wens. uit. dat het de heer Tielen gegeven zou mogen zijn om nog vele jaren in goede gezondheid, met dezelfde vitali teit en dezelfde belangstelling de groei en de bloei van de school te volgen. Namens het curatorium bood de president als blijk van waar dering en als herinnering een prachtig radiotoestel aan. BESLUITVAARDIG De rector van het dr. Moller college, dr. ir. van Laarhoven, richtte woorden van hartelijke dank tot de heer Tielen voor de grote steun en medewerking wel ke hij altijd van hem heeft mogen ondervinden. Spr. prees de soepe le en prettige leiding van de heer Tielen als president, alsmede diens bijzonder menselijk gevoel wanneer er al eens geschillen op gelost moesten worden. Het meest zei de rector echter getroffen te zijn door de durf. het initiatief en de besluitvaardigheid van de scheidende president. „Hieraan heeft niet alleen de school voor een zeer belangrijk deel haar uit groei te danken, maar de ge meente Waalwijk ook enkele zeer fraaie monumenten", aldus rec tor van Laarhoven. Ook de rector hoopte dat de heer Tielen nog ve le jaren in goede gezondheid de uitbouw van de school zou mo gen volgen. Drs. de Vries roemde in het bij zonder de intensieve en vrucht bare samenwerking, welke er in vroeger jaren tussen hem als di recteur der school en de heer Tie len heeft bestaan. „Ik heb het voorrecht gehad om een kwart eeuw met U te mogen samenwer ken en ik heb daarbij kunnen constateren hoe U altijd vol be langstelling voor de school bent geweest", aldus drs. de Vries, die er verder op wees dat vooral in moeilijke tijden het aandeel van de heer Tielen in het hestuur van de school bijzonder groot is ge weest. Spr. toonde zich verder zeer erkentelijk voor de sympa thie en de medewerking, welke hij altijd van de heer Tielen heeft mogen ondervinden. „Ik dank U voor de medewerking en de har telijke samenwerking in vredes- en oorlogstijd", aldus drs. de Vries. BEGRIP EN VERTROUWEN In de toespraak namens de le raren legde de heer Kouters voor al de nadruk op de houding van het curatorium en van de heer Tielen als president in het bijzon der tegenover de docenten. „Wij hebben het voorrecht te werken onder een curatorium dat vrij is van bedilzucht en betweterij en van deze houding bent U de ver persoonlijking", aldus de heer Kouters. „U hebt de school mede gemaakt tot wat zij thans is. U hebt hart voor de school, maar ook voor de leraren en dit komt niet tot uitdrukking in een of an dere vorm van gemeenzaamheid, maar in het sanctioneren van ons werk." Voor dit begrip en dit vertrou wen zegde de heer Kouters na mens de docenten de heer Tielen hartelijk dank. Als blijk van waardering bood hij een fraaie staande leeslamp aan. Burgem. Teijssen, die hierna 't woord voerde, zei verheugd te zijn de heer Tielen als curator te mogen opvolgen. Hij richtte ver volgens als burgemeester der ge meente woorden van grote waar dering tot de scheidende presi dent. „U hebt vele jaren in het belang van het onderwijs op vele terreinen belangrijk werk ver richt en in het bijzonder voor het dr. Mollercollege hebt U grote verdiensten", aldus burgemeester Teijssen, die er verder op wees hoe de heer Tielen in het maat schappelijk en cultureel leven al tijd op de voorgrond is getreden. „IJ had de gave om altijd en over al pionier te zijn, maar vooral voor het curatorium zijt gij altijd een lichtend voorbeeld geweest." Ten slotte sprak burgemeester Teijssen de wens uit dat de heer Tielen nog vele jaren in staat zou zijn de groei en de bloei van de school te volgen. DANK leeftijd op katholiek niveau. Een gevoel van intense voldoe ning was het voor hem de school te hebben zien groeien van hoge re handelsschool tot volwaardig lyceum, het aantal leerlingen van 50 tot bijna 500, leraren van 10 tot 42 en een uniek gebouwen complex, in '53 tot stand geko men en in '59 aanzienlijk uitge breid, een complex zoals men zel den zal aantreffen, met als be kroning een eigen kapel. Voldoening ten slotte over het feit, dat hij zijn functie heeft mo gen overdragen aan de heer J. Timmermans, die hij in de vele jaren van samenwerking heeft leren kennen als iemand van ge degen principes, van grote activi teit en goed inzicht, die het col lege op waardige wijze zal repre senteren, alsmede over het feit dat in zijn plaats in het bestuur is gekomen burgemeester Teijs sen, wiens activiteiten voldoende bekend zijn en die grote belang stelling heeft voor deze school. Bij de sprekers heeft hij mogen beluisteren dat hij zijn taak goed had vervuld; dat is echter geen moeilijke taak als men steeds de medewerking heeft van 't hoofd bestuur, 't plaatselijk bestuur, de bouwstichting, kortom van allen, tot de concierge toe, zo zei de heer Tielen. Maar 't belangrijkste is de steun van directeur of rector c.s. En dan noemde hij op de eerste plaats drs. de Vries, met wie hij zoveel jaren haast dagelijks con fereerde en die grote zorg had voor z'n school en die vooral in de oorlogsjaren, toen we her en der verspreid werden, enorme verdiensten heeft behad, ook bij het ontwerpen der nieuwe school plannen. Naast hem stond de onder-di recteur, de heer H. van Well, die behalve een uitstekend docent 'n bijzonder slag had om met de jongelui om te gaan en die voor hen en z'n collega's een goed pleitbezorger was en veel verdien stelijk werk voor de school heeft gedaan. Nadat drs. de Vries was gepen sioneerd, kwam dr. ir. v. Laarho ven aan de leiding, die zich al dra ontpopte als een uitstekend di recteur, met grote zorg voor school en jeugd en die speciaal verdienstelijk werk deed voor de nieuwbouw, de uitbreiding en het realiseren van gymnasium A en B tot volledig lyceum en met wie hij steeds de prettigste samen werking had. De moderator (zeven heeft er de heer Tielen meegemaakt) is na wijlen pastoor Sanders de enige blijver geweest en heeft daardoor en door z'n activiteit grote in vloed op de jeugd gekregen en niet minder op de ouders, wat spr. van zeer groot belang achtte. Zijn werk voor de totstandko ming van een eigen kapel noemde spr. van grote blijvende waarde- De grote verdiensten van con rector Beunis, die spr. zelf nog mede heeft mogen benoemen en wiens keuze een uitstekende bleek (het bestuur kon toen nog kiezen) zijn onlangs zo duidelijk aan het licht gekomen, dat hij ze niet behoefde te herhalen. Wan neer hij een bespreking met dit driemanschap had, is hem steeds opgevallen de grote fcorg voor school, leerlingen en docenten en daarom gaf de hcc* Tielen de raad: „Houdt deze driemanschap in hoge ere!" Tenslotte dankte hij allen voor de hartelijke woorden, de schitte rende cadeaus, maar vooral voor de waarderende en hoofse wijze, waarop men hem bij z'n afscheid heeft willen huldigen. Hij zou dit nooit vergeten. Hij besloot met de wens, dat onder Gods zegen en onder lei ding der heren Timmermans en van Laarhoven de school moge groeien en bloeien en dat hij er nog enige jaren getuige van zou mogen zijn. Daarna sloot de president de officiële bijeenkomst, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen en nam ieder persoonlijk afscheid van de scheidende president-cu rator. Ga daarvoor nü naar DORA VAN DER VEN, het adres, dat reeds zo vele jaren een begrip is voor superieure bontkleding. Dan bent U absoluut zeker van modieuze, charmante modellen; van topkwaliteit edelbont JJ (nerts, persianer, bisam enz.) van prettige service ènvan aantrekkelijke prijzen! Kom nü, nu de collectie zo rijk en zo gevarieerd is. Kent u onze Lamofix suède jasjes met (uitknoopbare) bontvoering en (afknoopbare) bontkraag? Vlot, sportief. In mooie kleuren. De heer Tielen sprak een har telijk dankwoord voor de waar derende woorden, die hij gaarne aanvaardde, omdat hij wist dat ze welgemeend waren en omdat hij meende al die jaren iets gedaan te hebben voor dit instituut. Op de tweede plaats dankte hij hartgrondig voor het schitteren de souvenir van de school, èn om het geschenk zelf en de waarde ring die er uit blijkt èn omdat het hem dagelijks aan de school en deze dag zal herinneren. Het geschenk van de leraren, hem in zo bijzondere termen aan geboden door de heer Kouters, had hem zeer verrast en verblijd, omdat eigenlijk het contact tus sen bestuur en docenten betrek kelijk gering is, al geldt dit niet zozeer voor de voorzitter. Hij meende dat op dit punt wel enige verbetering in de toekomst was gewenst. Hij dankte de moderator, dat hij deze morgen een H. Mis te zij ner intentie in de kapel had wil len opdragen. Komende tot het feit van de dag, speet het hem natuurlijk dat zijn leeftijd hem de plicht opleg de zijn functie aan jongere krach ten over te dragen, een functie die hij al die jaren met veel lief de had vervuld. Maar het gaf hem een gevoel van grote dankbaarheid dat hij gedurende 32 jaar in verschillen de functies mee had mogen wer ken aan de groei en bloei van een onderwijsinrichting, die hij een zegen achtte voor Waalwijk en de Langstraat, n.l. voor de vorming van leerlingen van middelbare Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst Dr. v. d. Wouw. R.K. Instuif. De Instuif Jong Drunen heeft de laatste weken weer enkele avonden georganiseerd, welke zeer in de smaak zijn gevallen hij de leden. Men is dit jaar pas Iaat kunnen beginnen in verband met gebrek aan zaalruimte. Kort ge leden heeft men voor de zondag avonden de beschikking gekregen over de cantine van de fa. Lips n. v., waarvan men dankbaar ge bruik heeft gemaakt. De belang stelling op de reeds gegeven in stuifavonden was zeer groot en er heerste een gezellige sfeer. A.s. zondag zal op de instuif- avond de muziek verzorgd wor den door het bekende orkest The All Stars. Rennersnieuws. De supportersclub SDO zal op zaterdag 18 december in hotel Royal een algemene ledenverga dering houden met na afloop een agenda en be J. Oversberg Waalwijk gezellig samenzijn. De vermeldt jaarverslagen stuursverkiezing. Balavond. Het SI. Hubertusgilde zal op 2e Kerstdag een balavond houden t. b.v. haar vaandelfonds. Er zijn van de oude attributen vele ver loren gegaan en het gilde zal in de komende tijd in verband hier mede nog grote uitgaven moeten doen. Voor 't indertijd opgerich te vaandelfonds zullen daarom straks zeker ook nog meerdere acties volgen. Deze balavond zal gehouden worden in de zaal van Gez. Elshout. Agenda. Vrijdag 18 december. 4.30 uur Drunense Balletschool Hoge Braken. 7 uur trainen DVC. 8.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Gez. Elshout. Zaterdag 19 december. 7.30 uur competitiewedstrijd TTVD, Grotestraat 8. 7.30 uur vergadering DSO Ho tel Royal. 8 uur film „Bernardine", alle leeftijden, Hoge Braken. Zondag 20 december. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 11.30 uur repetitie harmonie Volharding, zaal gez. Elshout. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal H. van Delft. 2.30 uur RKDVC 2—GW 2. 5 uur film „Bernardine", alle leeftijden, Hoge Braken. 7.30 uur Instuifavond cantine Lips n.v. 8 uur film „De tijger van Esch- napur", 14 jaar, Hoge Braken. Filmjournaal Elshout Heusden 9 Sprang DE ECHO Wl HET ZUIDEN Abonnement: <52 cent oer wee* Der kwartaal 2.8Ö 3.10 fraxico p.p. \dvertentieprijs: 10 cent per m.m. Jontract-advertenties: speciaal tarie! Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO" Grote waardering voor persoon en werk van scheidende president van het curatorium TILBURG: Heuvelstraat 44 - telefoon 04250-23900 BREDA: Eindstraat 14 - telefoon 01600-31086 TELEFOON 2292 wiig^iarigia „BERNARDINE" Deze film met de bekende zanger Pat Boone in de hoofdrol, speelt zich af in het milieu van de 5e klas van een h.b.s., waar echter de studie nog al eens in de verdruk king komt door het amusement. Middelpunt van het intellectuele doen en laten van de jongelui is een „droommeisje", dat zij Ber nardine hebben gedoopt, maar dat in feite helemaal niet bestaat. Dat denken ze ten minste, maar op zekere dag ontmoet een van hen, Sanford Wilson, een meisje dat nog veel mooier is dan deze Bernardine. Hij gaat direct met haar op stap, maar omdat er een examen in het nabije verschiet ligt, vraagt de studie ook enige aandacht. Bang dat de schone fee en met een ander tussen-, uit zal gaan, geeft Wilson haar in de hoede van een broer van zijn vriend (de eendl), met het gevolg dat hij naar haar kan flui ten. Hij neemt van woede dienst bij het leger, waarmee hij van de regen in de drup komt. Enfin, tenslotte komt alles toch weer in orde, dank zij ook het schone gezang van Pat Boone. Zaterdag om 8 en zondag om 5 uur. „DE TIJGER VAN ESCHNAPUR" De film „De Tijger van Eschnapur", die in de vooroorlogse jaren reeds triomfen vierde, is opnieuw verfilmd, grootser en nog meer spektakelstuk, met in de hoofdrollen Debra Paget, Paul Hubschmid, Claus Holm, Sabine Bcthman, René Deltgen e.o. Het boeiende en kleurrijke verhaal vertelt van een dubbele strijd: enerzijds de strijd van de machtige Maharadja van Eschnapur te gen de Europese ingenieur Berger, die ver liefd is geworden op de beeldschone tem peldanseres Seetha, waarop ook de Maha radja verliefd is; anderzijds de strijd tussen de Maharadja en het hof van Eschnapur, dat geen danseres op de troon wenst. Het is een verbitterde strijd, waarin zowel van geweld als van list en duistere intriges ge bruik wordt gemaakt, maar waarin tenslotte toch de grote liefde overwint. Een boeiend spektakelstuk tegen de ach tergrond van de Oosterse pracht en praal. Zondag en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. TAFELTENNIS. In de grote zaal van het parochiehuis werd voor de leden van de tafeltennisver eniging Smashers het clubkampioenschap verspeeld. Bij de damesleden kwamen hoe genaamd geen verrassingen voor. Nadat elk vijf wedstrijden gespeeld had, stonden mej. Jo van Son en Ans Janssen gelijk, met ieder vijf winstpunten. Daar Ans Janssen de laatste tijd niet meer zo in vorm is, was het voor iedereen wel duidelijk dat Jo van Son de overwinning zou behalen. Dit gebeurde dan ook in een 21 - 14 en een 21-18 over winning. Henriëtte de Wit had tevoren nog voor een verrassing gezorgd door van Gerry Pulles te winnen. De eindstand bij de dames was: Jo van Son 6 pt., Ans Janssen 5, Jo Puhens 4, Gerry Pullens 2, M. van Lammeren 2, H. de Wit 2, José Janssen pt. De heren speelden volgens poule-systeem. Dat bracht al dadelijk een verrassing, door dat de topspeler van het tweede team, de heer Sj. Dekkers, verloor van Jac. Janssen. Uit de poule kwamen acht winnaars te voorschijn. De leden M. Stevens en H. van Logten stelden hierbij wel een beetje teleur. Jac. Janssen wist nogmaals voor een ver rassing te zorgen door in drie games, en in een werkelijk afmattende strijd van Ant. Willems te winnen. Henk v. d. Heuvel weer de zich ook dapper en wist de titelhouder Fr. Willems te verslaan.. De gebr. Frans en Toon Willems stonden nu gelijk. De ze gepraal behaalde Frans tenslotte in drie ga mes 21-13, 10-21, 21-20. Een nieuwe poule tussen Toon Willems, Henk Willems en H. v. d. Heuvel, moest de verdere rangorde bepalen. De einduitslag was als volgt Frans Willems 6 pt. en prolongeert daar mee zijn titel als clubkampioen; loon Wil lems 5 pt., Henk Willems 5 pt., H. v. d. Heuvel 5 pt., Jac. Janssen 4 pt. en H. van Logten, M. Stevens en R. Pulles ieder 1 pt. ELSHOUT VOORUIT. j Voor de leden van Elshout Vooruit werd weer een ontspanningsavond gehouden. De „Varianten" uit Vught zorgden voor goede muziek en wisten de stemming er heel de TAFELTENNIS. avond in te houden. Voor de verschillende teams van de tafel tennisclub is het weekend niet al te gunstig verlopen. De junioren en het het eerste herenteam hebben de eer van Smashers hoog gehouden. Van de junioren speelde het eerste team tegen Victoria '51 Haarsteeg en won met 9-1. Het tweede team won van JCV 4 Vught met 7—3. De beide damesteams verloren resp. van JCV Vught met 7-3, en van KAT Kaats heuvel met 9-1. Het eerste herenteam wist in de over gangsklasse een mooie overwinning te be halen op de koploperr Belcrum 2 Breda. Uitslag 6-4. Het derde team ging op be zoek bij JCV 5 Vught en verloor met 6-4. AGENDA. Iedere avond bijeenkomst in het parochie huis voor de jongeren van 18 tot 30 jaar. Zondag cabaretavond voor deelnemers aan de jongerenweek. GRANAAT GEVONDEN. Schoolkinderen vonden langs de weg tus sen Heusden en Herpt een granaat. Een door de Rijkspolitie alhier ingesteld onder zoek bracht aan het licht dat het een gra naat van klein kaliber betrof, vermoedelijk afkomstig van de geallieerde strijdkrachten. Door de mijnopruimingsdienst zal het ge vaarlijke projectiel worden vernietigd. CONCERT IN NED. HERV. KERK AAN DE LOONSEDIJK. jr.— De Chr. Gemengde Zangvereniging „Hal lelujah" uit Capelle zal morgen om 7.45 uur in de Ned. Herv. Kerk aan de Zuid-Hol- landsedijk te Kaatsheuvel een concert geven onder leiding van haar directeur, de heer M. C. Rijken. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Houdt Gij mijn handen beide, Gem. Koor, van R. Beintema. 2. Avondrust, Gem. Koor, idem. 3. Psalm 100, Gem. Koor, van Henk Pijlman 4. Kom Here Jezus, Gem. Koor van Joh. Seb. Bach. Hierna samenzang. 5. Avondklokje, Meisjeskoor, van A. Tholen-Bos. 6. Uit de hoge hemel daalt Hij neer, Meisjeskoor, Middeleeuws kerstlied. 7. Gloria in excelsis Deo Meisjeskoor, van Cath. van Rennes. I J l—H M* Hierna samenzang. 8. Kantate 147( gem. koor met orgel), van Joh. Seb Boch. 9. Psalm 146 1, 4, 8 (gem. koor met orgel), van E. Wettig-Wcisscnborn Hierna samenzang. 10. Ga niet alleen door 't leven. Meisjeskoor, van dr. J. H. Gunning 11. De dierbare Heiland is nabij, (Meisjeskoor), van Samkcy Hierna samenzang. 12. Kerstkantate voor soli, gein. koor en meisjeskoor met orgel, van Henk Pijlman. De opening en sluiting zal geschieden door de weleerw. heer Ds. A. Haring. De orgelbegeleiding wordt verzorgd door de heer Henk Spierings. WINKELIERSQUIZ. Woensdagavond is de uitslag bekend ge worden van de in onze gemeente gehouden winkeliersquiz. De prijzen kwamen als volgt terecht: 1 mej. van Aken uit Drunen, 129 pt., televisietoestel; 2 W. Goedhart, 116 pt., wasmachine; 3 (na loting met no. 2) H. Weistra, 116 pt., rijwiel; 4 mevr. Stam, 112 pt., radiotoestel; 5 A. van Achterberg, 109 pt., bakoven; 6 H. van Zuylekom, 100 pt., elektr. koffiemolen; 7 Bouman, 91 pt., strijkijzer; 8 v. d. Hoeven 86 pt., brood mes; 9 Dekkers 79 pt., fluitketel; 10 L. Kuij- per 64 pt. weegschaal. De nos. 2 t.m. 10 zijn allen afkomstig uit Sprang-Capelle. DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag a.s. wordt de prak tijk van dokter H. Winkelman waargenomen door dokter K. van Tuyn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 20 DECEMBER 1959 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds P. I. Bos en 2.30 uur Ds. Verploeg van Waspik. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds W. B. v. d. Meulen. BEDANKT. De heer B. Maijers alhier heeft voor de benoeming tot ouderling bij de Ned. Herv. "Kerk bedankt.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9