WAALWIJK KAATSHEUVEL DE NIEUWE HUISHOUDSCHOOL 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 DECEMBER 1959 6 waren van de hedenmiddag in het blauw gestoken Heusdenaren toch konden zij dit niet uitbuiten en moest de lat en vooral de doelman van Heusden nogal eens redding brengen. Over de wed strijd het volgende: De eerste drie kwartier van dit inodderballct zijn overwegend voor de oranje-zwarten, die van de stormachtige wind een weinig voordeel hadden. Slechts enkele goede schoten kunnen wij note ren van \V. v. d. Anker, doch deze gaan via lat en doelman^s vuis ten over het doel. Sporadisch ko men de blauw-witten voor het WSC doel, doch niet zonder ge vaar, daar rechtshalf lias de Kok met verre trappen de bal voor het WbG doel plaatst, doch ook deze vinden bij de WSC defensie geen genade. Na 31 minuten bij een der vele WSC aanvallen speelt de Heusden midhalf de bal met de hand (opzettelijk?) wat de scheidsrechter niet ontgaat. Deze moest daarvoor een straf schop geven, die door Muskens niet wordt benut door te tam schieten, wat de doelman van Heusden niet voor een probleem stelt. WSC neemt ondanks deze tegenslag wederom het initiatief en zal 2 minuten voor rust toch sucecs hebben, als Couwenberg een bal voor het blauw-witte doel plaatst. Deze wordt door een Heusden back via zijn hoofd voor de voeten van de WSC aanvoer der geplaatst, die zich niet be denkt en de hal onder de lat in 't net deponeert, 10 voor WSC. Direct daarop is het rusten. Na de rust krijgt Heusden het windvoordeel en begint direct met een fel offensief, dat pl.m. 10 minuten duurt. Jammer is 'l voor WSC dat juist in de 10e minuut een vrije trap wordt genomen op het Waalwijkse doel, die goed voor de goal komt, doch A. v. d. Anker, die de hal rustig wil weg- koppen, krijgt op het kritieke moment een klein likje in de rug van de Heusden rechtsbuiten en raakt uit balans. Via zijn achter hoofd verdwijnt de bal onhoud baar voor Pulles in 't WSC doel. Dit is wel het voornaamste wa penfeit voor Heusden na de rust. fan nu af aan neemt WSC de touwtjes in handen tot het einde van de wedstrijd, ofschoon Heus den wel eens met een verre trap de bakens tracht te verzetten. Met kunst en vliegwerk ontkomt het blauw-witte doel aan doorbo ring zodat de einduitslag 11 blij It, en ofschoon WSC in de uit wedstrijden nog ongeslagen is, verloor zij toch vandaag weer 'n kostbaar puntje en kregen de ro^ de lantaarndragers er een bij. Een tip voor de KNVB: belast clubgrensrechters (van wie dan ook) bij amateur voetbalwedstrij den uitsluitend met uit- en ach terbuilen. want wederom is ge bleken, dat zij (en ook diverse voetballers) van het woord spel regel nooit gehoord hebben, en zeker hedenmiddag bleek dat WSC iets dergelijks ondervond. En de bona-fide jongens moeten het dan ook maar nemen. R. K. C. RKCGudok 42. De opmars van het Tilburgsc Gudok (in de laatste 7 wedstrij den leden zij practisch geen pun tenverlies) heeft op het RKC- sportpark een abrupt einde ge vonden in een wedstrijd die door de Waalwijkers overtuigend werd gewonnen. De twee tegengoals werden pas in de laatste 5 minu ten gefabriceerd, toen de RKC-ers wat stoom afbliezen. Wie had ge dacht dat de bezoekende ploeg na rust met wind mee snel de 20 achterstand zou inlopen, kwam in zijn verwachtingen bedrogen uit, want ondanks de numerieke minderheid van hun aanvallen bleven de RKC-ers veel gevaarlij ker, omdat ze gebouwd waren op betere techniek en een goed tac tisch inzicht. In deze tweede helft toonde RKC zich duidelijk de be tere ploeg, die de Tilburgers op de knieën dwong, en bij wat min der show zou de stand nog op roorkleuriger wijze zijn uitge drukt. De weersomstandigheden, die ons in deze competitie tot nu toe zo gunstig gezind zijn geweest waren ditmaal van storende in vloed op het vertoonde spelpeil, al was het terrein ondanks de zware regenval in prima conditie. De gladde bal en hevige storm vlagen maakten het de 'spelers extra lastig om de bal onder con trole te houden, en dat de geel- blauwen zich verreweg het beste hierbij hebben aangepast, bete kent een duidelijk winstpunt. Met wind mee was de thuisclub al direct regelmatig in de aanval, maar met kunst en vliegwerk kan de Tilburgsc doelman diver se schoten uit zijn doel ranselen. Na 15 minuten was hij evenwel geslagen en alleen door de bal met zijn handen van de doellijn weg te werken, werd directe in slag voorkomen. De toegestano strafschop werd door aanvoerder Timmermans beheerst in een doelpunt omgezet, wat het sein werd voor een nieuwe serie aan vallen, waarvan een door Ivuijs met een vliegend schot vanaf de rechtervleugel met een tweede trelfer werd afgerond. Dezelfde speler had direct hierop bijna weer succes gehad, als de inge schoten bal niet door de paal was gekeerd. Na de rust probeerde Gudok de achterstand snel weg te werken, wat door het effectieve werk van onze goed spelende achterhoede verijdeld werd. Elke poging van de gasten werd direct in eerste instantie in de kiem gesmoord, zodat slechts enkele slordig ge richte schoten het resultaat wa ren. Door het beheerste voetbal van onze achterspelers en mid denlinie kreeg de aanval gelegen heid opnieuw ten aanval te trek ken, waaruit diverse kansen wer den geboren. Door prima aanval- spel werd de Gudok defensie ge; heel uit verband gespeeld en zij moest met lede ogen toezien hoe onze rechtsbuiten een prima pass van de linksbinnen uitbuitte en met een bekeken voorzet Lei j ten s in staat stelde 30 te maken. Bij een algemene aanval maakte Kuijs zelfs het vierde doelpunt, waarna onze aanvallers nog di verse fraaie kansen werden op gediend, die door het te mooi te willen doen werden verspeeld. Zoals vermeld slaagde Gudok er de laatste 5 minuten nog in om de uitslag wat draaglijker te maken. R. W. B. RWBVoab 4—0. Onder voor voetbal zeer slech te weersomstandigheden vond de bovengenoemde wedstrijd plaats op een, goed bespeelbaar terrein, dat echter naarmate de wedstrijd vorderde, door de voortdurende regen zeer glad en drassig werd. Een harde, schuin over 't veld staande wind deed veel afbreuk aan het spel en het is aan het goed tegen elkaar opgaande spel te danken dat het (overigens ge ringe) publiek zich zonder meer heeft laten natregenen. De schamele jute afrastering, die de fraaie omgeving' van het Hertog Jan park steeds meer ont sierd, hewees deze middag voor een enkele maal eens goede dien sten, want vele kijkers hadden hierdoor een scherm in de rug, dat de eerste regen opving. De spelers van RWB, die de toss wonnen en de wind in de rug verkozen hadden deze middag blijkbaar het minste last van de ongunstige weersomstandigheren want zij hebben op overtuigende wijze hun meerderheid getoond in een wedstrijd die er zonder meer zijn mocht. Vooral na de rust, tegen de wind in spelende, wisten de tricolores telkens zeer gevaarlijk door te dringen en de jongens uit Goirle mochten in de handen klappen dat zij in deze periode slechts tweemaal de bal uit het net moesten halen. Dat het een zo overtuigende overwinning zou worden, was in eerste instantie niet te verwach ten, want voor de rust ging het goed tegen elkaar op en alhoewel RWB meer in de aanval was, werd hen een behoorlijke schiet kans toch niet gegund, terwijl de voorhoede der gasten herhaalde lijk met goed opgezette aanvallen tot in het strafschopgebied wist door te dringen. Dat ook zij niet tot een behoorlijk schot kwamen was te danken aan de hard en goed werkende tricolores die elke kans zonder pardon om zeep bracht. Na een half uur spelen, in welke periode de bal practisch steeds over rechts voor het doel wordt gebracht, breekt een der RWB voorwaartsen plotseling door, geeft goed door naar links, waar v. Beek klaar staat om de doelman met een hard schot kansloos te passeren, 10. Even later komt de hal weer bij de RWB linksbuiten, die hard voorzet, de keeper slaat de bal weg, welke opnieuw wordt inge schoten, waarna een speler hem op de doellijn keert; de terug springende bal komt nu bij Pas sier terecht, die geen pardon kent en hard inschiet, 20. Met deze stand is het rusten, maar voor het zover is, heeft Voab reeds twee invallers, een voor de rechtsbuiten, die zich het eerste kwartier reeds verschopte en een voor een achterhoedespe ler, die een onverwachte klets natte bal hard tegen het hoofd kreeg en volkomen groggy naar de kleedkamer werd gebracht. Na de rust blijkt dat ook de RWB linksbuiten in de kleedka mer is gebleven en vervangen is door de jeugdige Schellekens, die bliikbaar geen last heeft van plankenkoorts en meteen goed meekomt. Een kwartier lang wordt de RWB veste onder hevi ge druk gezet, maar de goede ver dediging geeft geen krimp en ver der als enige ongevaarlijke scho ten komt men niet. Anders is het bij RWB, wiens voorhoede na dit kwartier blijkbaar wat reserve kracht heeft opgespaard en nu telkens goed combinerend naar voren trekt. Eenmaal wordt er gedoelpunt, maar de scheidsrech ter heeft terecht buitenspel ge constateerd. Bij een der volgende aanvallen blijft de bal op de doel lijn in de modder liggen en daar niemand dit blijkbaar verwacht, kan een der Voab-inannen onge hinderd wegwerken. Het is echter uitstel van exe cutie, want als Bruurmijn na een half uur plotseling op een goed aangegeven bal doorloopt, komt hij vrij voor de uitgelopen doel man. Zijn eerste schot wordt ge houden, doch hij krijgt de bal weer te pakken, omspeelt een te genstander en nu is het raak, 3-0. Even later krijgt Passier de bal te pakken, passeert keurig enige tegenstanders en tenslotte ook de keeper, waarna hij beheerst in schiet. Een prachtig doelpunt, waarmee het 40 wordt en wat de bekroning vormt van deze zeer goede wedstrijd, die in de beste verstandhouding gespeeld werd en waarbij de scheidsrechter, de heer Paulissen uit Roosendaal, niet voor de spelers onderdeed en 'n voortreffelijke wedstrijd blies. Hel 2e elftal wist in Heusden met 10 te winnen en zal der halve enige plaatsen op de rang lijst stijgen. Proficiat mannen. Juliana. Vlijmense BoysBaardwijk 62. Vlijm. Boys heeft gisteren bij slecht voetbal een onverwacht grote, maar alleszins verdiende overwinning behaald op Baard wijk en daardoor haar kansen op de begeerde bovenste plaats be houden. Het begin van deze fors ge speelde wedstrijd was voor Baard wijk en het was in de 7e minuut Klerks, die doelman de Wijs kansloos passeerde. Baardwijk blijft druk uitoefenen op het Vlij mense doel, maar ook de rood- hemden weten een aantal ge vaarlijke aanvallen te lanceren, bij een waarvan een Baardwijkse achterspeler een fraai door de linksbuiten ingeschoten bal uit 't verlaten doel weet te trappen. Kort daarop wordt een doelpunt van Vlijmen wegens buitenspel afgekeurd. In de 25ste minuut henben de Boys succes door een kogel van linksbuiten Westende (11). Met deze stand komt de rust. Na de rust heeft Vlijmen het sterke windvoordeel, maar het duurt toch nog even voordat het daarmee succes kan boeken. In de 15e minuut is 't echter rechts buiten Verschuren, die met een listig boogballetje Vlijmen op 2-1 brengt. Door dit 'succes gesteund, trekt Vlijmen opnieuw te aanval en het is linksbuiten van West ende, die uit een fraaie pass van v. Heivoort de stand op 3-1 weet te brengen. Daarna is het alles Vlijmen wat de klok 'slaat en hoe Baardwijk zich ook inspant, het slaagt er niet in zich aan de druk te ontworstelen. Jammer is dat de strijd hierna wordt geken merkt door veel te ruw spel en de scheidsrechter kan dan ook niet anders doen dan zowel een spe ler van Vlijmense Boys als van Baardwijk van het terrein te stu ren. Door Diepstraten komt Vlij men op 41. Het overwicht van Vlijmen wordt zo groot dat zelfs linksachter Parijs naar voren kan komen om de stand op 51 te brengen. Met medewerking van een Baardwüksc verdediger komt Vlijmen zelfs op 61. Een ach terspeler van Vlijmen hielp even later de Baardwijk-aanval door in eigen doel te koppen. Met deze stand kwam het einde van een matige en tè fors gespeelde wed strijd. Bij Vlijmen moest stopper van Engelen worden vervangen door Diepstraten. De Vlijmense stop per werd zo ernstig aan de schou der geblesseerd, dat hij waar schijnlijk deze competitie niet meer van de partij zal kunnen zijn. Kaatsheuvel D. E. S. K. OJC 2—DESK 2 1—2. Het 2e elftal verstevigde we derom de kans op de afdelingsti tel door een van haar naaste be lagers op eigen terrein een neder laag toe te brengen. De Dessers hadden gedurende de gehele wedstrijd een technisch overwicht, waar OJC een hard te genspel tegenover zette. Speciaal de OJC verdediging pastte dit zo danig toe, dat de scheidsrechter aan de Dessers twee penalty's toekende, welke resp. door Pij nenburg en Lugters in doelpun ten werden omgezet. Daar de DESK verdediging zich slechts eenmaal liet verschalken, werd met de slechte traditie om steeds bij OJC te verliezen, ge broken. De overige uitslagen in deze af deling waren: Zwaluw VFC 2-U. Animo 2 25 RKDVC 2GW 2 2—3 OSS '20 —RKC 2 2—2 zodat de stand nu luidt: gesp. pt. voor teg. DESK 2 11 20 37 14 GW 2 11 13 20 15 Cone. SVD 2 10 12 19 10 OJC 2 12 12 10 21 Uno Animo 2 11 11 23 23 RKC 2 11 11 19 20 Voab 2 11 10 34 25 RKDVC 2 10 9 10 19 OSS '20 2 11 7 13 20 Zwaluw VFC 2 12 5 21 33 Inlevering toto-formulieren deze week. De toto-formulieren moeten deze week reeds op woensdag in geleverd worden in verband met vervroegde sluiting voor de Kerstdagen. DESK leden en DESK ondersteunende leden ge lieve hiermede rekening te hou den. De eerste prijs in de toto van zondag jl. hedroeg 102.350—, terwijl de tweede prijs bestond uit 09.580.Dus heus wel waard om een kansje te wagen Waspik White Boys. White BoysWit Zwart. De wedstrijd White Boys 1 Wit Zwart, welke voor zondag was vastgesteld, moest wegens de slechte weersomstandigheden af gelast worden. Waspik. WaspikTuldania 31. Wim Langermans, de linksbui ten van Waspik, gaf aan de wed strijd WaspikTuldania een bij zonder spectaculair aspect, door kort na de aftrap de basis te leg gen voor de overwinning van zijn ploeg. Nog voor de keeper van Tuldania kans kreeg zich in te spelen, rondde hij een aanval van zijn clubgenoten op de juiste wij ze af, waarmee hij dus de 'stand op 1-0 bracht. Na deze openings treffer duurde het nog bijna een half uur voordat Waspik haar licht overwicht, dat voor 'n groot deel aan het windvoordeel was te danken, in een doelpunt wist uit te drukken. Deze keer was het de snelle en altijd weer even aktieve rechtsbuiten van Waspik, Paul Smits Lzn., die met een strak en goed gericht schot een hem gebo den kans benutte en de Tuldania keeper passeerde. Kort voor rust werd echter ook de doelman Han Smits, die deze middag Dick Sorangers verving, verrast door een schuiver van de voet van de rechtsbinnen 21. Overigens heeft speciaal deze veteraan een belangrijk aandeel geleverd in de overwinning van Waspik. Enkele keren in de eer ste helft, maar vooral na de rust, toen Tuldania dank zij het voor deel van de wind vaak sterk kwam opzetten, heeft doelman Smits menige gevaarlijke aanval onschadelijk gemaakt. Het was trouwens speciaal voor de verde diging een zeer moeilijke wed strijd, omdat het veld door de aanhoudende regen spiegelglad was geworden, waardoor de bal vaak de meest onberekenbare ca priolen maakte. Maar hoe dan ook, de verdediging van Waspik hield verder stand, terwijl Was pik ongeveer een kwartier voor 't einde haar overwinning veilig stelde door een doelpunt van Paul Smits, 3—1. Dit succes, dat Waspik met vier invallers be haalde, bracht haar totaal aan winstunten op dertien. Drunen R. K. D. V. C. Haarsteeg PRACHTIG GESLAAGD JEUGDWEEKEND. Het Jeugdweekend, dat de Stich ting Jeugdbelangen dit weekein de in De Gecroonde Leersse ge houden heeft, zal voor de meeste bezoekers ongetwijfeld een open haring zijn geweest en het mag dan ook prachtig geslaagd wor den genoemd. Hetgeen wij op dit gezellige en zeer druk bezochte weekend heb ben gezien aan werkstukjes en demonstraties, heeft onze ver wachtingen overtroffen. Het was allemaal hijzonder smaakvol en kundig en uit alles sprak niet al leen de grote animo, het onver deelde plezier en de toewijding van de kinderen, maar ook de be kwaamheid, de zorg en de toewij ding van de leidsters en leiders. Voor de ouders, wier kinderen zijn aangesloten bij de Stichting Jeugdbelangen, moet dit weekend niet alleen een grote geruststel ling zijn geweest n.l. dat het welbesteed geld is maar het moet hun ook een grote vreugde geschonken hebben, want het zal hun duidelijk geworden zijn dat hun kinderen in deze jeugdbewe- ging op ideale wijze de kans heb- en op dat „eigen" leven in hun eigen milieu onder een eminente leiding. De ouders, die hun kinderen nog niet aan de Stichting Jeugd belangen hebben toevertrouwd, zullen o.i. ongetwijfeld zo spoedig mogelijk dit gemis voor hun kin deren willen opheffen, want deze Geen fabrieksgoed of diepvries, maar alles kersvers van uw banketbakker Onze specialiteiten WORSTEBROOD en WEIHNACHTS STOLLEN Pulles-Heesbeen vorm van jeugdbeweging kan voor elk kind alleen maar een grote vreugde en rijkdom zijn. Voor ons allen ten slotte is dit Jeugdweekend een boeiende aan sporing geweest om deze jeugd beweging met alle kracht en met een blö hart te steunen. Vooral gisteren is dit jeugd weekend uitgegroeid tot een grootse en indrukwekkende ma nifestatie van jeugd en ouders. De zaal is de "gehele dag door boordevol belangstellenden ge weest en allen waren vol lof over alles wat in en door de Stichting Jeugdoelangen aan de jeugd ge boden worat. Het was dan ook alleszins be grijpelijk, dat de heer de Waal, de voorzitter van het stichtingsbe stuur, gisteravond nog even het toneel besteeg om uiting te geven aan zijn grote voldoening en dankbaarheid over de grote be langstelling. Meer dan 1000 beta lende bezoekers hadden aan dit jeugdweekend een bezoek ge bracht en dit heeft alle verwach tingen overtroffen, zo zei de heer de Waal. Een bijzonder woord van dank richtte de heer de Waal ook tot de heer en mevrouw de Nijs voor hun prachtige mede werking aan dit jeugdweekend door de zaal, inclusief verlichting en verwarming, geheel gratis be schikbaar te stellen. Inderdaad een eminente bijdra ge van het echtpaar de Nijs voor deze jeugdbeweging in de paro chie St. Jan. AVONDMIS OP ALLE WEEKDAGEN. Te beginnen op maandag 4 ja nuari a.s. zullen op alle weekda gen in de kerk van St. Jan avond missen worden opgedragen. De avondmis begint om uur. AMSTERDAMSE BANK. Met ingang van 1 januari a.s. is benoemd tot algemeen procura tiehouder van het kantoor Waal wijk van de Amsterdamse Bank de heer Th. J. Bonants, tot nu toe werkzaam bij de Amsterdamse Bank te Roermond. AANRIJDINGEN. Doordat de 50-jarige wielrijd- ster wed. K. uit Besoijen op het kruispunt BernhardstraatStati onsstraat geen voorrang verleen de aan de door v. W. uit Waah wijk bestuurde auto, werd zij door de auto geschept en tegen 't wegdek geslingerd. Het slachtof fer. dat over hevige pijn in het linkerbeen klaagde, werd bij de fa. v. G. binnengedragen. Dr Lan- gemeijer, die eerste hulp verleen de, liet het slachtoffer naar het St. Nicolaasziekenhuis overbren gen, waar bleek dat zij een been gebroken had. - Toen bromfietser M. uit Waspik zaterdagmiddag vanaf de Grotestraat het Raadhuisplein wilde oprijden, werd hij door een actherop komende auto. bestuurd door V. uit Waalwijk, geschept en tegen het wegdek geslingerd. Gelukkig liep M. daarbij geen let sel op. Zowel de bromfiets als de auto kregen materiële schade Op het kruispunt Grotestr.- Putslraat verleende de bromfiet ser L. geen voorrang aan de be rijdster van een bromfiets, me.j. B. uit Herpt. Laatstgenoemde kwam te vallen en liep lichte ver wondingen op. TREFFEND STERFGEVAL Het echtpaar Piet van Eeten (83 jaar) en Alida van Eeten- Knulst (79) die voor enige jaren hun gouden bruiloft in de St. Antonius-parochie hebben ge vierd, zijn elkander snel in de dood gevolgd. De echtgenote overleed maandagavond, terwijl Piet haar dinsdagmorgen in de dood volgde. Piet van Eeten vierde indertijd zijn gouden jubileum als stoker aan de gasfabriek. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Div. handschoenen en wanten; gele shawl; paar witte ballet schoentjes; hond; 2 muntbiljet ten van 2.50; portemonnee, kerstboom; inschuifbare paraplu Verloren: Portemonneecombinatietang herenpolshorlogedamespols- horl'oge; kinderwantjepaar var kensleren herenhandschoenen. AGENDA maandag en woensdag: MUSIS SACRUM 8 uur: „Het dagboek van Anne Frank", al. LUXOR 8 uur: „Keizerwals", 18 jaar. dinsdag: MUSIS SACRUM 8 uur: Filmavond Kunstkring; „Gouden Bergen" en „De rode ballon", a.l. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in DE Twee Kolommen. OPGEDRAGEN. Het bouwen van magazijn en kan toren voor de firma HAVRO aan de Kloosterstraat te Loon op Zand. on der architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel, is onderhands opgedragen aan de aannemersfirma Gebr. Mutsaers te Loon op Zand. LEIDER HOCKEYJEUGD. Naar wij vernemen heeft de heer Willems, onderwijzer aan de St. Leonardusschool in de parochie Berndijk, zich bereid verklaard de leiding van de jeugdafdeling van de hockeyclub DES op zich te nemen. DRUKKERIJ VAN BOXTEL RKTVV - RKDVC 1 - 0. Om half 3 laat scheidsrechter Huijzer af trappen op een speelveld nogal glad van de veel gevallen regen. DVC trapt af en kwam in een gewijzigde opstelling vanwege de in vallers waar ze mee uitkwamen: voor de linksbuiten en de linksbinnen, die door bles sure en ziekte verhinderd waren, maar de 2 invallers van de jeugd voldeden heel aar dig op de rechtsbuiten en binnenplaats. De wedstrijd ging in een tamelijk hoog tempo op en neer, met DVC het meest in de aan val, maar de achtcrspelers van de thuisclub geven ook geen krimp, ook als J. de Wit van DVC er vandoor is en de scheidsrech ter voor buitenspel floot, dat het zeer zeker nog niet was, maar zo ging weer een klein kansje verloren. Ook de thuisclub bouwde iedere keer goede aanvallen op, dan op links, dan op rechts, maar ook deze vonden in hen nog een zeer goed spelende verdediging van RKDVC en bleven dus doelpunten uit en beide doelverdedigers zonder moeilijk werk. Zo kwam de rust met een blanke stond 0-0. Na de thee zagen we tegen de vrij sterke wind op een nog wat beter spelend DVC, dat toch wel iets meer kansen schiep, maar toch niet tot doelpunt enkwam. Een schot van F v d Wiel ging juist op de kruising over de lat;: een paar goed opgebouwde aanvallen gingen weer verloren, door de z.g. maar niet de zuivere buitenspelfluit van de scheidsrechter en de vlag van de grensrech ter der thuisclub, die hier ook al heel ge makkelijk voor vlagde. Er kwamen ook weer langzaam meer aanvallen. De thuisclub die door de wind meestal te hard naar voren werd gespeeld en de rest der aanvallen wer den ook goed door de achterhoede en de doelman, Schapendonk, die enkele schoten op mooie wijze wist te onderscheppen en weer eens liet zien het toch beter te kunnen als wij de laatste tijd van hem gezien heb ben. Maar toch in de laatste 2 minuten van de fel gestreden strijd zag de thuisclub op gemakkelijke wijze een doelpunt te maken, door een zacht balletje op de scheenbeen van een der DVC-spelers terecht kwam en de DVC-doelman die goed de bal afwachtte, van richting veranderde en net de doellijn passeerde, 1-0. Met nog een minuut te spelen zagen we DVC nog een corner ne men, waarna al spoedig het einde kwam van een behoorlijk goed gespeelde wedstrijd na verhouding de weersomstandigheden en won nu werkelijk de gelukkigste. BUREN - HAARSTEEG 4-2. Dat een bij de rust verkregen voorsprong van twee doelpunten nog helemaal geen basis vormt voor de einduitslag, is in Buren, waar de club van die naam en Haarsteeg tegen elkaar in het veld kwamen, weer eens bewezen. Zonder zich daarvoor bijzonder in te spannen, waren de gasten er in de eerste helft in geslaagd om een 0 - 2-voorsprong te verkrijgen en met wat meer geluk had die stand nog wel iets meer kunnen zijn. Maar het was 0 - 2 en vol vertrouwen za gen spelers en aanhang de tweede helft te gemoet, maar dat vertrouwen werd wel enigszins beschaamd, want na de rust sloeg Buren, gesteund door de zeer slecht gewor den weersomstandigheden onverbiddelijk toe Haarsteeg nam vanaf het begin het spel in handen en belaagde al direct het Buren- doel. Reeds in de eerste minuten gaf Wim Wolk een zuivere pass voor langs het doel die iedereen miste. Ook enkele goed geno men corners stichtten verwarring voor het doel van de thuisclub, maar geen er van resulteerde tot het gewenste resultaat. Toch diende Buren zo nu en dan aardig van re pliek en op het Haarsteeg-doel werden in enkele minuten tijd vier corners genomen en doelman Beekmans had het even be nauwd toen een bal buiten zijn bereik nog maar net door de lat werd gekeerd en ver- voglens door v. d. Heijden werd wegge schoten. In de 20e minutt leidde een gecombineer de Haarsteeg-aanval tot een doelpunt dat door van Helvoirt werd gescoord. Deze goal verschafte Haarsteeg de morele kracht om door te stoten en zowaar gelukte het mid- voor v. d. Heijden uit een hoge voorzet de bal feilloos in te koppen. Dat was dus 0-2 en omdat de Buren-.voorhoede volkomen door de Haarsteeg achterhoede aan banden wah gelegd, werd met deze stand gerust. Maar na de hervatting werd het weer zeer slecht, de straffe wind en de slagregen had de thuisclub in het voordeel en maakte daar een dankbaar gebruik van. Aanval op aanval golfde op het Haarsteeg-doel af en na een kwartier te hebben gespeeld scoorde Buren uit een corner, 1-8. Toen was het hek van de dam en enthou siast en zeer sportief werd het offensief in gezet; de Haarsteeg-achterhoede geraakte in moeilijkheden en kon zich niet meer staan de houden. Op een gegeven ogenblik kon linksachter v .d. Heijden slechts wegwerken ten koste van een corner, maar uit die cor ner ontstond rechtstreeks het tweede doel punt 2 2. De De Haarsteeg-aanhang re kende nog steeds op een herstel, maar de spelers slaagden er niet meer in het spel te verplaatsen. Buren daarentegen deed het beter en een kwartier voor het einde zag ze het doorzetten weer beloond 3-2. Haarsteeg was nu echt een geslagen ploeg en Buren speelde enthousiast verder, het werd zelfs vijf minuten voor het einde 4-2 en daarmede kwam het einde van een spor tieve strijd. KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121. Onlangs publiceerden wij de gehouden aanbesteding van de nieuw te bouwen huis houdschool, welke, zoals vermoedelijk wel bekend zal zijn, gebouwd zal worden op het terrein ten noorden van de van Heeswijk straat tussen het café-restaurant „de Drie Kabouters" en het pand van de heer Oomis. De schreeuwende behoefte aan deze nieu we school is vooral de laatste jaren sterk ge bleken, en wordt o.i. het best geïllustreerd, wanneer men weet, dat het aantal leerlingen op 1 september 1.1. ruim 480 bedroeg, ver-, deeld over primaire opleiding le en 2e jaars (110 leerl.), middagcursus naaien, le, 2e, 3e, 4e jaars (32 1.1.), Ü.L.O. le, 2e en 3e jaars (76 1.1.), avondcursus naaien 1 avond per week (54 1.1.), idem 2 avonden per week (60 1.1.), avondcursus koken (18), Mater Amabilis-avond- en dagschool (101) en jon gerencursus le en 2e jaars (30). Voor het onderbrengen van al deze leerlingen en het geven der lessen zijn momenteel slechts 4 lokalen (keuken, 2 naailokalen, 1 theorie lokaal) beschikbaar, zodat derhalve elk lo kaal per dag 14 Vé uur voor het geven van lessen in gebruik moet zijn. Voor de keuken, die gebruikt wordt voor koken, huishoude lijk werk, wassen en strijken, als voor het theorielokaal is dit practisch onmogelijk. Hoe directrice en leerkrachten in deze ruimte tot heden hebben kunnen werken, is onbegrijpelijk. Natuurlijk heeft men regel matig leerlingen en cursisten in verband met het ruimtegebrek moeten afwijzen, hetgeen voor beide partijen teleurstellend moet zijn, maar waardoor ook de school niet tot haar natuurlijke ontplooiing kon komen. Niet on waarschijnlijk is, dat ook het peil van het onderwijs door deze slechte huisvesting te lijden heeft gehad. Het zal daarom èn bestuur èn leerkrach ten tot verheugenis stemmen, dat hierin bin nen afzienbare tijd door de bouw van een nieuwe school definitief verandering zal ko men. Zoals gezegd heeft de aanbesteding in middels reeds plaats gehad, zodat het wach ten nu nog is op de toestemming van het ministerie, dat het werk kan worden ge gund. Het ontwerp van deze school is van ar chitect Jos Bedaux uit Goirle, wiens naam vooral de laatste jaren een bekende klank heeft gekregen, o.a. door het gebouw van de Kamer van Koophandel te Waalwijk, de in aanbouw zijnde nieuwe economische hoge-, school te Tilburg, om er maar enkelen te noemen. Bij het beschouwen van het ontwerp zien

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6