Langstraat mag tevreden zijn over 1959 Waalwijkse en Langstraatse Courant DONDERDAG 31 DEC. 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x Der week Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 In alle gemeenten kon met succes gewerkt worden aan verdere uitbouw en ontwikkeling Voor alle Langstraatse gemeenten is het afgelopen jaar een voor spoedig jaar geweest. Hoewel uiteraard niet alle wensen en ver langens in vervulling gingen, kon toch overal met succes worden gewerkt aan een verdere uitbouw en ontwikkeling. In onder staand summier overzicht hebben wij een beeld trachten te geven van het wel en wee der Langstraatse gemeenten op velerlei gebied. Ook voor dit overzicht geldt: geen kippen met eieren van zes ons en geen opsomming van de jubilea van alle verdienstelijke perso nen en verenigingen. Dit overzicht beperkt zich tot een globale en vluchtige terugblik over het achter ons liggende jaar, dat we met tevredenheid en voldoening mogen afsluiten. LOON OP ZAND - KAATSHEUVEL Bij een terugblik denken we het eerst aan wat in vele gemeenten en zeker ook in de gemeente Loon op Zand nog altijd 'n zorgenkind is, n.l. het woningprobleem. Gedurende 1959 werden in de ge meente Loon op Zand 84 woningen gebouwd, waarvan 50 particuliere en 34 gemeentelijke woningen. Ter ver klaring van dit betrekkelijke geringe aantal, voegen we er aan toe, dat de gemeente nog steeds wachtende is op de premiebeschikking van Volkshuis vesting te 's-Bosch vooï pl.m. 100 woningen. Onmiddellijk koppelen we hieraan vast, de gedeeltelijke reali sering van het uitbreidingsplan, het zogenaamde plan-West, te Kaatsheu vel. Daarbij zien we, dat de aanslui ting van de parochie Berndijk met Kaatsheuvel, practisch is voltooid. De nieuwe straten, welke hier zijn aangelegd of waaraan nog wordt ge werkt, met name, Pr. Mauritsplein, Johan de Wittstraat, Willem de Zwij gerlaan, Juliana van Stolbergstraat, v. Oldenbarneveltstraat, klinken al enigszins vertrouwd in de oren. Een belangrijke verbetering is ook de nieuwe weg voor het snelverkeer van Kaatsheuvel naar de Moer, welke aansluiting geeft op Tilburg. Ook werd dit jaar een begin gemaakt met de aanleg van de grote verkeersweg vanaf de provinciale weg tussen Kaatsheuvel en Loon op Zand naar Berndijk, voor het verkeer naar Don gen en Breda. Niet onvermeld mag blijven het in december j.l. klaar ge komen vernieuwde gedeelte van de Hoofdstraat. En de totstandkoming van het stamriool met pompgemaal vanaf de Markt naar de Sweensstraat is een verbetering, die vooral de be woners van de Gasthuisstraat welkom zal zijn in verband met de jaarlijkse overlast van regen- en rioolwater bij stortbuien. De uitbreiding van het waterleidingnet tot Bernse hoef en de Baan, betekent voor de bewoners de zer gedeelten een aanwinst. In loon op Zand is men nog doen de de Kraanvense weg over een af stand van pl.m. 3 km. van een nieuw prima wegdek te voorzien, terwijl verder de voltooiing van de nieuwe straat ten oosten van de v. Rijckevor- selstraat en uitlopend op de v. Salm- Salmstraat, welke wij een soort Ring baan-Oost zouden willen noemen, vermeld moet worden. Van gemeentelijk op kerkelijk ter rein overgaand, zien we, dat op 5 ju li pastoor F. de Klijn, de stichter van de St. Jozef-parochie, na een zegen rijk- en veelbewogen priesterleven, als zodanig afscheid nam van deze gemeenschap, terwijl tot zijn opvol ger werd benoemd de Zeereerw. heer H. Simkens, die op 7 juni op plech tige wijze werd geïnstalleerd. Onmid dellijk voegen we hieraan toe, dat op 4 oktober deze parochie op werkelijk grootse en luisterrijke wijze haar 25- jarig bestaan vierde. In augustus werd rector Kempes van het Missiehuis St. Antonius na jarenlange werkzaamheid als zodanig opgevolgd door pater drs. F. v. d. Wiel. Het vieren van een klooster jubileum in dit Missiehuis werd in oktober wreed verstoord door het plotselinge overlijden van de alge meen geziene en bekwame econoom, pater G. Verheggen. Op onderwijsgebied zouden we als een belangrijke gebeurtenis willen beschouwen de bouw van een eigen les- en instuiflokaal aan het Dr. Ariënsplein voor de Mater Amabilis- school, waarmee een reeds lang be staand probleem werd opgelost. Ver der werd dit jaar de nieuwe huishoud school aanbesteed, te bouwen aan de van Heeswijkstraat. Op cultureel gebied kpunnen we gewagen van de mooie prestatie van de harmonie St. Jan, die op 20 september te Tilburg, voor de eerste maal uitkomend in de ere-afdeling, daarin een eerste prijs verwierf. Op industrieel terrein kunnen we enkel melding maken van de vestiging van een nieuwe schoenfabriek, tot de middensoort behorend, terwijl enkele andere bedrijven uitbreiding onder gingen. Het bankwezen werd uitge breid met de vestiging van een bij kantoor van de Rotterdamse bank. Van de afdeling sport is vermel denswaard het kampioenschap van 't eerste dames-elftal der hockeyclub DES en promotie naar de 2e klasse, terwijl ook het 4e elftal der voetbal vereniging DESK deze prestatie on geslagen leverde. Rond deze tijd was er ook vreugde in de handbalvereni ging DES, omdat zij in 't bezit kwam van een eigen terrein en clubtent. Verder beleefden we, als gevolg van de groots opgezette Efteling-sprook- jesrit, de oprichting van de autoclub Kaatsheuvel, welke in 1959 reeds veel van zich liet horen. En last but not least een zeer bij zondere persoonlijke gebeurtenis, n.l. het feit, dat Kaatsheuvel na 28 jaren weer eens een 100-jarige in haar mid den had, met name Nieske Vastré. Dit krasse en nog bijzonder vitale oudje bereikte deze mijlpaal op 18 maart. Dit unieke gebeuren gaf aan leiding tot een feest, waaraan niet het minst door Nieske-zelf, en verder door de gehele gemeenschap op spon tane wijze werd deelgenomen. In Loon op Zand vierde pastoor Mommers op 14 juni zijn 40-jarig priesterfeest, dat op grootse wijze door de Darochianen is gevierd. De drumband van Sophia's Ver eniging boekte in Nijmegen een fraai succes door beslag te leggen op de le prijs in de eerste afdeling. Een ander muzikaal hoogtepunt was de viering van het 90-jarig bestaan van Sophia's Vereniging, dat werd omlijst met een groot Federatief Concours. Verder wist deze vereniging op het topcon- cours te Arnhem de fraaie tweede plaats te behouden welke zij in 1958 had veroverd. Ook de Kon. Erk. Harmonie Concordia boekte prachti ge successen, want zij werd onder scheiden met de Prov. prijs voor Schone Kunsten op grond van het ho ge niveau van de door haar geleverde prestaties. Verder wist zij op het con cours te Tilburg haar tweede plaats in de hoogste afdeling te handhaven. DRUNEN Ook in 1959 zette de groei en ont wikkeling van de gemeente Drunen zich gestaag voort. Als wij de ge beurtenissen in deze welvarende ge meente van 1959 in onderstaand ar tikel in het kort willen resumeren, blijk hieruit op overtuigende wijze dat de ontwikkeling van deze plattelands gemeente met kracht doorzet. In 1959 kwam de eerste fase van de riolering gereed en in januari van dit jaar nam de raad reeds het besluit tot aanleg van mijngas. De werkzaam heden voor de aanleg van mijngas zijn reeds zeer vergevorderd. Uit de 900 aanvragen voor aansluiting is ook wel op ondubbelzinnige wijze gebleken de grote belangstelling voor deze zaak. Was in eerste instantie de verwach- j ting voor de woningbouw, in verband met de geringe toewijzing en de zoge naamde contractbouw zeer klein, dank de grote belangstelling voor de parti culiere bouw mag 1959 ook op dit gebied niet slecht worden genoemd. Door het feit dat gemeente en parti culieren samenwerkte, kwamen naast de 20 woningwetwoningen 43 zelf bouwers aan bod, terwijl voor Lips- woningbouw nog 45 woningen in voorbereiding zijn. In de laatste maanden van dit jaar werden tevens nog de plannen gemaakt voor de bouw van pl.m. 150 premiewoningen, zodat 1960 op gebied van woning bouw een topjaar belooft te worden. In ieder geval zal in 1960 het uitbrei dingsplan Oost worden volgebouwd, terwijl in het uitbreidingsplan West pl.m. 50 woningen zullen moeten wor den geplaatst. De groei en ontwikkeling van de gemeente Drunen vind voor 't groot ste deel zijn oorzaak in de groei en ontwikkeling van handel, land- en tuinbouw en industrie. De vanouds bekende leder- en schoenindustrie onderging ook in 1959 weer een be hoorlijke uitbreiding; er kwamen nieuwe fabrieken bij en de bestaande ondergingen in vele gevallen een uit breiding. Bij een van de grote metaal bedrijven in Drunen, de fa. Lips N.V. hadden in 1959 tal van hoogtepunten plaats welke duidelijk de ontwikke ling van dit enorme bedrijf weerspie gelen. De algemeen directeur, de heer Max Lips, vierde zijn 25-jarig jubi leum als directeur, terwijl de enorme nieuwe hallen in gebruik werden ge nomen; 's werelds grootste schroef werd bij de fa. Lips vervaardigd, waarvan het vervoer alleen al een groots gebeuren was. Europa's groot ste electro-ovencombinatie werd bij de fa. Lips in gebruik genomen en op het einde van het jaar keerde de fa. Lips voor de goede ideeën 1400 gul den uit. Wie denkt dat bij deze industriële ontwikkeling land- en tuinbouw ach ter blijft, vergist zich zeer. De veiling in Drunen behaalde dit jaar een re cord omzet, terwijl ook voor de an dere boeren-organisaties zoals Boe renleenbank, Zuivelfabriek, C.A.V. en andere, weer grote omzetten be haalden. De boeren hielden in 1959 ook weer een gezinsdag, waarop Jos Zeegers dit jaar het woord voerde. De jonge boeren en boerinnen hiel den dit jaar in Drunen een Kring sportdag en in '59 werd opgericht de Coöperatieve Diepvrieskluis (30000). 1959 was voor de boeren en tuinders daarom ook een belangrijk jaar, om dat men zich uitsprak voor de ruil verkaveling. Een feit dat voor Dru nen, als agrarisch centrum van de Langstraat, wel van zeer bijzondere betekenis is. Ook in Drunen was de zomer in 1959 lang en warm. Dit had zeker ook zijn invloed op het vreemdelin genverkeer in Drunen. Het kampeer- centrum de Klinkaert had dit jaar met zijn pl.m. 1500 gasten per dag vanaf maart tot oktober een record aantal trekkers, kampeerders en toeristen. Kort geleden nog nam de raad het besluit tot de aanleg van een zwem bad op de Hoge Schijf, een besluit dat naast de noodzakelijkheid van een goed zwembad voor Drunen zelf, ook voor het vreemdelingenverkeer van grote betekenis is. Ook het verenigingsleven op aller lei terrein hield in zijn activiteit ge lijke tred met de groei der gemeente. Het Sociaal Caritatief Centrum or ganiseerde in maart van dit jaar een Caritasweek. Het Wit-Gele Kruis bouwde dit jaar een nieuw wijkgebouw, waarvan binnenkort de opening zal plaats vin den. De middenstand zette ook in '59 zijn beste beentje voor. Verschillende zaken ondergingen een uitbreiding of werden gemoderniseerd en de Winke liersvereniging toonde middels een grote show dat Drunen naast werk en leefgemeente ook een goede koop gemeente is. De jeugdbeweging, jongensgilde, welpen, verkenners, gidsen en kabou ters, deden ook in '59 weer goed werk en de diverse sportverenigingen met DVC en SH aan het hoofd, kregen weer veel belangstelling. De belang stelling is zo groot dat reeds plannen zijn ontworpen voor de bouw van een nieuw gymnastieklokaal en de aanleg van een sportpark. Vooral dit laatste blijkt bij het gemeentebestuur veel be langstelling te hebben. De KAJ, in '58 opgericht, betrok dit jaar haar nieuw clubgebouw en het verenigingsleven breidde zich uit met een EHBO-vereniging. De groei en de belangstelling voor het in '58 heropgerichte Hubertus-gilde, zette zich in 1959 door en verwacht mag worden dat deze vereniging in 1960 nog meer van zich zal doen laten spreken. De Culturele Kring ont wierp in 1959 een programma waarin ook veel aandacht besteed werd aan de zelfwerkzaamheid op cultureel ter rein. Vele tekenen wijzen er op dat ook in 1960 de groei en ontwikke ling zich zal doorzetten. Plannen voor uitbreidingen zowel naar west als naar oost liggen reeds klaar, alsmede de plannen voor scholenbouw, wo ningbouw en aanleg van sportvelden. De jaarwisseling is voor Drunen ook slechts een mijlpaal, waarbij men even stil staat, om dan weer vlug in ver sneld tempo verder te gaan. VLIJMEN De snelle en krachtige ontwikke ling van Vlijmen heeft zich in het af gelopen jaar geheel geconcentreerd in het prachtige uitbreidingsplan de Vliedberg, dat een apart kerkdorp gaat worden. De parochiekerk voor dit gemeentedeel staat op de urgen- tielijst van kerkenbouw voor 1960. In De Vliedberg konden reeds een 300 woningen worden betrokken. Door dat alle aandacht van het voortvaren de en energieke gemeentebestuur op de ontwikkeling van De Vliedberg is gericht, moet de uitbreiding van de andere gemeentedelen nog even op zich laten wachten. Toch zal ook Haarsteeg, waar de woningnood bij zonder dringend is, een klein graan tje meepikken. Men is daar namelijk begonnen met de bouw van 5 wonin gen aan de mr. Prinsenstraat, alsme- I de met de bouw van een nieuwe 6- klassige jongensschool. In deze om geving is ook een nieuw sportvelden complex geprojecteerd. Ook kreeg Vlijmen dit jaar de be schikking over een nieuw Wit-Gele Kruisgebouw en een nieuwe Boeren leenbank. De Vlijmense gemeente raad kwam dit jaar een keer vaker dan normaal bijeen en wel om het 25- jarig jubileum van de heer v. d. Mee- rendonk als raadslid te vieren. Hotel Prinsen deed er twee dagen over om zijn 100-jarig bestaan te vieren. Haarsteeg begroette met vreugde het voormalige gemeentehuis van He- dikhuizen als jeugdhuis, dat de toe passelijke naam „De Ark" kreeg. Ook Vlijmen opende een eigen jeugdcentrum in het voormalige fra tershuis en men gaf hieraan de naam „De Vijf Hoeven". Op 10 december had te Vlijmen de stemming plaats over de grootscheep se ruilverkaveling Vlijmen-Heusden, die het aanschijn van dit gebied ge heel zal gaan veranderen. Het aantal voorstemmers overtrof het aantal te genstemmers tientallen malen. De Kon. Harmonie St. Cecilia te Haarsteeg hield in juli een bijzonder geslaagd bondsfestival. SPRANG-CAPELLE Als belangrijkste gebeuren in de gemeente Sprang-Capelle mag in '59 worden aangemerkt het vertrek van burgemeester Smit naar Hazerswou- de. Deze min of meer onverwachte benoeming van burgemeester Smit kwam in juli af. Op 25 juli werd de scheidende magistraat een groots af scheid bereid, waarbij hij werd be noemd tot ereburger van de gemeen te. Op 8 aug. werd burgemeester Smit te Hazerswoude geïnstalleerd. Tot op heden heeft de gemeente nog geen nieuwe burgemeester mogen begroe ten. Het burgemeestersambt wordt waargenomen door loco-burgemees ter Waverijn. Het vertrek van burgemeester Smit heeft uiteraard zijn stempel gedrukt op de gemeentelijke activiteiten ge durende het tweede halfjaar. Een belangrijke aanwinst voor de gemeente was het prachtige Groene Kruisgebouw dat dit jaar in gebruik genomen kon worden en waardoor de gezondheidszorg weer zoveel beter kan worden behartigd. Voetbal op zondag was ook dit jaar weer onderwerp van discussie in de Sprang-Capelse raad. Het verzoek daartoe was gedaan door de voetbal vereniging Wit-Zwart. De raad hand haafde echter zijn reeds vroeger in genomen standpunt en wees het ver zoek met 8 tegen 5 stemmen af. Als pleister op de wonde was voor Wit- Zwart het nieuwe sportveld dat in maart in gebruik genomen kon wor den. In het kader van de verenigings activiteit mag worden vermeld de eer ste prijs welke de Chr. Gem. Zangver. Hallelujah op een concours te Hilver sum behaalde, alsmede de eerste prijs van de kinderkoren van Excelsior op een concours te Hierden. De verlichting van een deel der gemeente gaat in de nabije toekomst ook beter worden, want de raad vo teerde voor de verkabeling van Oost- eind, Waspiksedijk, Winterdijk en Hoge Zandschel een bedrag van f 55.924.-. Een droevig feit moest op 13 okt. worden genoteerd, het overlijden van de geziene en bekwame kunstschil der Gerard Gerrits, die vele stille en pittoreske hoekjes uit het landschap rond Sprang - Capelle heeft ver eeuwigd. Voor de fanfare „Kunst na Arbeid" bracht november een belangrijk en feestelijk gebeuren, namelijk de uni formering van dit korps. Voor het onderwijs was de 12e november een heugelijke dag, toen de nieuwe chris telijke kleuterschool in Capelle kon worden geopend. Ook kon dit jaar de demping van de Capelse binnenhaven worden aan besteed, waartoe in 1958 werd beslo ten. De woningnood blijft in de ge meente Sprang-Capelle een groot zorgenkind, want de toewijzing van 't aantal woningwetwoningen is zo ge ring, dat de gemeente alsmaar blijft aankijken tegen meer dan 200 krot woningen. Wel werd er door het ge meentebestuur alles in het werk ge steld om de particuliere woningbouw te stimuleren, o.a. door middel van een aantrekkelijk boekje, waarin de voornaamste aspecten van de eigen bouw uitvoerig en duidelijk werden belicht. Dit jaar werd een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe christe lijke huishoudschool. Over de bouw van een Dorpshuis, waartoe door de raad met zoveel en thousiasme werd besloten, hebben we helaas niets meer vernomen. Toch is deze bouw bijzonder urgent te noe men. WASPIK Tot spectaculaire dingen is de ge meente Waspik in het afgelopen jaar niet kunnen komen. De oorzaak hier van moet echter niet worden gezocht in een tekort aan energie en daad kracht van het gemeentebestuur, in tegendeel zelfs, want burgemeester van Erp en de beide wethouders heb ben in het afgelopen jaar een beleid aan de dag gelegd dat men mag ken merken als bijzonder voortvarend en vooruitstrevend en dat door de raad geheel werd ondersteund; het zijn de geldmiddelen, die in Waspik een rem op de activiteiten van het gemeente bestuur hebben gelegd en die de ont wikkeling van Waspik niet het tempo geven zoals het gemeentebestuur graag zou zien. Ondanks deze handi cap zijn er in Waspik toch weer een aantal belangrijke zaken gerealiseerd kunnen worden en konden voor ob jecten in de naaste toekomst de plan nen op papier gezet worden. De woningbouw is ook zorgenkind no. 1 van burgemeester van Erp, die tegenover de vele onbewoonbaarver klaringen van dit jaar helaas "geen nieuwe woningen kon stellen, omdat de toewijzing woningwetwoningen voor de gemeente dit jaar onredelijk laag mocht worden genoemd - er kwam voor Waspik aanvankelijk na melijk niet één woning uit de bus, la ter heeft men er met veel pijn 6 ge kregen in het kader van de krotop ruiming. Omdat echter ook Waspik moest zoeken naar wegen en middelen ter oplossing van de woningnood, werd in de Marijkestraat een aanvang gemaakt met de bouw van 20 premie woningen. Alle aandacht besteedt Waspik ook aan de scholenbouw, omdat het ge meentebestuur een sluitend onder wijssysteem terecht van groot belang acht voor het voorzieningspeil van de gemeente. Waspik-Boven kreeg een fraaie nieuwe r.k. kleuterschool en ook Waspik-Beneden gaat in de na bije toekomst een nieuwe r.k. kleu terschool rijk worden. Een streek - functie op onderwijsgebied is Was- 82e JAARGANG No. 105 Abonnement: 22 cent Der weex per kwartaal 2.83 8.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 60798 TEL.-ADRES „ECHO" pig gaan vervullen door de sreek-v.g. ï.o.-school, waarmee in september van dit jaar kon worden gestart. Bloeiend mag in Waspik worden genoemd het jeugdwerk, dat ca. 100 jongens en meisjes omvat. Dit jeugd werk kreeg dit jaar een uniek eigen tehuis in de blokhut op het speelter rein van de meisjesschool. Dit stoe re en opvallende bouwwerk werd ont worpen door pastoor Rovers, die met dit ontwerp opnieuw een voortreffe lijk bewijs van zijn bouwkundige ca paciteiten leverde. Een belangrijke verbetering was ook de invoering van het mijngas in mei van dit jaar. In de gemeentelijke zorg voor de sport mag het welkome en kostbare geschenk van twee sportvelden aan de 30-jarige voetbalvereniging Waspik worden vermeld. In het kader van het jeugdwerk werd in juni van dit jaar een geslaag de schoolsportdag gehouden, die gro te belangstelling trok. Twee jubilea in het afgelopen jaar mogen toch niet onvermeld blijven, namelijk het 12Yi- jarig pastoraat van pastoor Rovers en het zilveren jubileum van dr. R. Wijf fels als arts te Waspik en Raams- donksveer. In aug. droeg pater Ste- phanus Zijlmans in Waspik zijn eer ste H. Mis op. In de bezetting van de Waspikse gemeenteraad kwam een wijziging door het heengaan van de heer van Iersel, die om gezondheidsredenen zijn functie moest neerleggen. Zijn plaats werd ingenomen door de heer Savelkouls. De gemeentelijke zorg voor het jeugdwerk kwam tot uiting in een subsidie aan Kath. Jeugdbelangen van f 3.50 per lid per jaar. De Hervormde gemeentenaren van Waspik namen dit jaar afscheid van Dr. Schipper, wiens plaats korte tijd later werd ingenomen door Ds. Ver- ploeg. Door de Waspikse toneel- en mu ziekgezelschappen werden dit jaar weer diverse voortreffelijke uitvoe ringen verzorgd. RAAMSDQNK Het jaar 1959 was ook de ge meente Raamsdonk gunstig gezind, want op velerlei terrein kon in het af gelopen jaar aan de verdere ontwik keling van de gemeente worden ge werkt. Er was dan ook alle reden voor de inwoners van Raamsdonk en Raamsdonksveer om burgemeester Prinssen ter gelegenheid van zijn 12 Vè-jarig jubileum als burgemees ter van deze gemeente, bijzondere dank en hulde te brengen voor het vele dat hij zelfs ten koste van eigen gezondheid voor gemeente en inge zetenen heeft gedaan. Ook wethouder Nollen vierde zijn 12 Yz-jarig jubileum en ook hij werd daarbij hartelijk gehuldigd. Helaas moest de heer Nollen later in het jaar wegens een plotselinge ernstige ziek te in het ziekenhuis worden opgeno men. Gelukkig is zijn algeheel herstel in zicht, zodat verwacht mag worden dat hij in de loop van het nieuwe jaar zijn wethoudersfunctie weer zal kun nen waarnemen. In januari besloot de raad tot één kermisviering voor beide gemeente- delen in afwijking van een reeds eer der genomen principebesluit. Als eer ste gemeente in de N.V. Streekgas- voorziening Oosterhout verkreeg Raamsdonk aansluiting op het mijn- gasnet. In mei droeg de weleerw. heer Broekmans te Raamsdonk zijn eerste H. Mis op en in juni heerste er op nieuw vreugde toen neomist J. Schoenmakers zijn eerste H. Mis op droeg. In juni ook had de opening van het fraaie Groene Kruisgebouw plaats, terwijl een maand later de ope ning van het nieuwe in Italiaanse stijl opgetrokken Wit-Gele Kruisge bouw kon worden verricht. De bouw hiervan is mede mogelijk gemaakt door een belangrijke gift van het Ita liaanse volk. De liefhebbers van een pittige dronk zullen in de gemeente Raams donk weer een uur langer terecht kun nen, want in juni bracht de raad het sluitingsuur van café's e.d. van 23.00 op 24.00 uur. Voor noodzakelijke verbeteringen aan een aantal wonin gen stelde de raad een bedrag van f 33.000. - beschikbaar. Na 40 jaar aan de St. Theodorus- school werkzaam te zijn geweest, nam de heer v. Onzenoort in juli afscheid van deze school. DE ECHO \KN HEI ZUIDEN

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9