wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK DRUNEN VLIJMEN VRIJDAG 22 JANUARI 1960 83e JAARGANG No. 6 GESLAAGD. Voor het te Den Bosch gehou den examen Duitse handelscor respondentie van de Associatie A. Kneuter Avondkoor Meisjeskoor: I)e vriendelijke englen ginder H. C. v. Oort De nacht H. C. v. Oort slaagden de dames Mia v. Woen- 1 Sneeuwklokjes \V. F. Kools sel en Annie Kuijsten. gildehoofdman a. j. van hulten kreeg koninklijk ZILVER. Ten gemeentehuize is woens dagavond aan de 78-jarige hoofd man van het Baardwijkse Sint Amhrosiusgilde, de heer A. J. v. Hulten. de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oran je Nassau uitgereikt. De uitrei king geschiedde door burgemees ter Tcijssen in tegenwoordigheid van de gildebroeders van de heer van Hulten. De heer van Hulten heeft vele en grote verdiensten voor het gildewezen. Op 18 jan. j.l. was hij 60 jaar lid van 't Amhrosius gilde. waarvan 40 jaar als be stuurslid. Momenteel is hij hoofdman van het gilde, welke functie hij reeds 25 jaar bekleedt. Daarvoor was de heer v. Hulten 15 jaar de ken van het gilde. Ook op ander terrein heeft de heer v. Hulten bijzondere ver diensten. Zo was hij gedurende 15 jaar hoofdman van de brand weer van voormalig Baardwijk. Ook is hi' lange tijd bestuurslid geweest van de r.k. Bond van Aannemers en Bouwpatroons. In zijn toespraak schetste bur gemeester Teijssen de vele ver diensten van de heer v. Hulten, op grond waarvan hem deze bij zondere onderscheiding is ver leend. Door de burgemeester en door zijn gildebroeders werd de heer van Hulten hartelijk geluk gewenst met deze eervolle onder scheiding, die ook een onder scheiding voor het gilde mag ge noemd worden. Boor en Meisjeskoor: Psalm 8 met tenorsolo T. Pijlman Ds. J. Vink hoopt deze avond te openen en te sluiten en de al gehele leiding berust bij Z. Christ dirigent van heide koren. Gezien het programma zal men veel belangstelling kunnen ver wachten. De toegang is vrij. FABRIEKSONGEVAL. De arbeider v. G. uit Haar steeg, werkzaam op de lederfa- briek .Holland", had het onge luk met een z.g. schrapstaal in zijn linkerarm te stolen, waar door hij ernstig werd gewond. Nadat de assistent van dr. Leng let eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer naar het St. Nicolaasziekenhuis vervoerd en daar opgenomen. RKJB VERGADERDE. In café 't Vosje hield de RKJB afd. Waalwijk haar jaarvergade ring. Na afwerking van het huis houdelijk deel van de agenda hield de geestelijk adviseur een causerie over het gezinsleven, waarbij hij aanspoorde tot t veelvuldig bijwonen van de H. Mis, omdat daardoor het geeste lijk leven in hoge mate wordt bevorderd. De technisch adviseur sprak in deze vergadering over het grote belang van vermeerdering en verdieping van de kennis, die in deze tijd met zijn snelle evoluties van bijzonder grote betekenis is. De te voeren acties beval hij in de belangstelling aan, in het bij zonder de Korenaar-actie, die tot doel heeft twee leden van de RKJB naar Lourdes af te vaar digen. PORTEFEUILLES SCHEER-ETUIS A.MEYS Qrotestr. i4i Waalwijk hier. Ingekomen: J G Dutmer en gezin van Kam pen J Soffner van 's-Bosch F A M Kitselaar van Heerlen B II M T Stalpers van Tilburg B C J Moonen van Sprang-Ca pelle H J Verduijn van Loon- opzand M P L T Slaats van Tilburg E A C M de Bever van Vuglit J C Leeuwenburgh en gezin van 's-Hage A II S van Erp van Beuningen F M I van öers van Maastricht W N A Sirag en echtg van Soest II W J den Dekker en gezin van Heus- den AM Schoenmaker van Breukelen P H Grootswagers en echtg van Loonopzand J NI Slaats van Sprang-Capelle. Vertrokken H C J Noordegraaf en echtg naar 's-Bosch J W Kappert naar 's-Bosch C H M van der Lee naar Haarlem M YVierse- ma naar Nijmegen L Louwer- se naar Hilversum C van Ham naar Lith A J Schoondermark naar Sprang-Capelle. AGENDA. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Teen ager Melodie", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „Nachtzuster In geborg", 18 jaar. Dezelfde voorstellingen zondag om 6 en 8.30 uur. Opgave leerlingen Harmonie ,,St. Crispijn" Op maandag 25 januari a.s. is er gelegenheid om zich op te geven als leerling bij Harmonie „St. Crispijn en wel van 7.30 uur af in zaal Thalia tot 9.30 uur. Tevens kan men, ter kennismaking, dan ook aanwezig zijn bij de repetitie, die iedere maandagavond wordt gehouden. Het Bestuur van Harmonie „St. Crispijn' Fr. Smolders, voorzitter A. van Loon, secretaris. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Bond van Oudstrijders Afd. DrunenElshout. Op zaterdag 16 dec. heeft de afd. Drunen weer een onder loge schietwedstrijd gehouden in de zaal van Gez. Elshout. De uitsla gen waren als volgt: Dames: 1 Mej. R. v. Oosterhout 160—158; 2 Mevr. van Hulten 155-142- 3 Mej. M. v. Dal 144-143. Korps A: 1 Nico v. d. Wiel 178-172; 2 Sjef Brok 175-173; 3 L. v. Hulten 160-168. Korps B: 1 L. v. Oosterhout 1/1-169; 2 A. G. Aerts 168-157; 3 P. de Leur 164-162. 4 J. v. d. Wiel 163-160; 5 M. de Gouw 160- Korps C: 1 J. A. Vissers 164- 160; 2 Hein v. d. Wiel 159-158. Jaarvergaderingen. Agenda. NIEUWE SCHEIDSRECHTERS- CURSUS. Bij voldoende deelname zal binnen korte tijd een nieuwe op leidingscursus gehouden worden voor hen, die voetbalscheids rechter, wensen te worden. Deze cursus zal ongeveer tien weken duren telkens één avond per week en wordt gehouden in het clublokaal van de schcids- rechtersvereniging „De Lang straat" alhier. Gegadigden, die afkomstig moeten zijn uit het rayon De Langstraat, kunnen zich mondeling of schriftelijk aanmelden vóór 31 jan. bij de heer P. Lodenstijn, van Renesse van Baarstraat 6 Waalwijk. Daar een dergelijke cursus meestal maar eens in de vier of vijf jaar kan worden gehouden, zal het zeker niet aan belangstel lenden ontbreken. UITVOERING door de Chr. Gem. Zangvereni ging „Hallelujah" en het Meisjeskoor „Hosanna". Het was de bedoeling van de vereniging om met Kerstmis een uitvoering te geven, maar we gens ziekte van de dirigent heelt deze geen doorgang kunnen vin den. Nu hopen beide koren op zaterdag 23 januari in de Ned. Herv. Kerk te Besoijen een uit voering te geven, welke aanvangt om 7.30 uur. De volgende num mers zullen uitgevoerd worden: Koor: T Daar is een lied Jac. Bonset Koraal no. 12: Breek aan, o heerlijk morgenlicht J. S. Bach O Jezus, mijn heil J. S. Bach De macht der liefde D. Bortniansky Meisjeskoor: Het Angelus Gloria in Excelsis Deo J. de Heer Kindje Jezus H. C. v. Oort Koor: Waakt ontwaakt J. S. Bach Het Russisch Vesperkoor D. Bortniansky RADIO- EN TELEVISIESHOW. In de grote zaal van De Ge croonde Leersse hield de fa. H. A. v. d. Pol alhier woensdag avond een grote radio- en televi sieshow. Op deze keurig verzorg de show kon men kennis ndmen van de laatste snufjes op radio- en televisiegebied en zich laten voorlichten over een veelheid van toestellen, welke de fa. v. d. Pol op deze rijk gesorteerde show presenteerde. Met deze zeer geslaagde show heeft de fa. v. d. Pol velen op nieuw kunnen overtuigen van haar uitgebreide sortering en speciale service. MET AUTO IN SLOOT. Toen de heer P. alhier gister morgen op de Zomerdijkweg uit moest wijken voor een tegenlig ger, geraakte hij met zijn auto in de zachte berm en verloor daar door de macht over het stuur, waardoor de wagen in de naast de weg lopende sloot terecht kwam. De heer P. liep hierbij geen letsel op en kon in de auto van een bevriende relatie zijn weg naar huis vervolgen. De au to werd later met lichte bescha digingen op het droge gebracht. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Adriana F M W dv R M Mie ris-van der Sanden te Loonop zand Martina A M dv A A v Ricl-v Wezenbeek Pieter C zv J J A de Ruijter-Maijers Maria A C A dv R C Koopman-Vermeu- len Marina J J M dv P A van Laarhoven-Duquesnoij. Overlijden: Maria Heijhuurs 82 jaar Jo hannes M v Seters 83 jaar wedr van J Kops Loonopzand -Pe trus A van Veen 82 jaar wedr A M Smits te Loonopzand. Huwelijksaangiften: Gene. Huwelijken: J A F van Dam me 25 jaar en C Z van Es 17 jaar beiden alhier H Remie 28 jaar en P C Hensen 24 jaar beiden al- A.s. zaterdagavond zal de vis club Dc Parelvissers in de zaal van H. v. Delft haar jaarvergade ring houden. Ilct voornaamste punt van dc agenda is de bespre king van de viering van het lus trumjaar. Op dinsdag 26 ian. zal de Rip vereniging I)e Ecxio in cate Klerks haar algemene jaarverga dering houden. S. H. J. Op zondag 17 jan. werd door een aantal leden van SHJ deel genomen aan de wedstrijden voor het persoonlijk kampioen schap kring 's-Bosch. De uitsla gen voor Drunen waren als volgt: Dames: Brug: 1 N. Verdijk; 2 S. de Munnik; 5 L. van Drunen Evenwichtsbalk: 2 R. v. Spijk; 3 S. de Munnik; 5 L. van Drunen. Ringen: 1 R. v. Spijk; 2 N. Yer- dijk; 3 G. van Oers. Paardrijden: 1 R. v. Spijk; 2 N. Verdijk; 4 S. de Munnik. Heren: Tïr Brug: 1 J. v. d. Wiel; 8 W. van Lieshout; 10 R. v. d. YViel. Ringen: 1 J. v. d. Wiel. Rek: 3 B. v. d. YViel; 5 R. v. d. Paard: 1 J. v. d. Wiel; 7 YV. v. Lieshout. De Drunense turners en turn sters eindigden dus bijna overal bij de eersten. Sociale cursus. Voor de jonge boeren en boe rinnen zal pater Arnoldus a.s. vrndagavond in het raam van de sociale cursus een spreekbeurt houden in de zaal van H. v. Delft. Aanvang half acht. Vrijdag 22 januari. 4.30 uur Drunense Balletschool Hoge Braken. 8 uur repetitie Cantabile, zaal Elshout. 8 uur repetitie De Y'olharding zaal Elshout. Zaterdag 23 januari. 7.30 uur trainen TTY'D. 8 uur vergadering Dc Parelvis sers, zaal H. van Delft. 8 uur „Stormloop tegen de Sa- raccnen", 14 j. Hoge Braken. Zondag 24 januari. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. Vergadering Prins Bernhard, Hotel Royal. 2.30 uur DVC—Baardwijk. 5 uur „Stormloop tegen de Sa- racenen", 14 j. Hoge Braken. 8 uur „Dorp der zonde", 18 j. Hoge Braken. FILMJOURNAAL „STORMLOOP TEGEN DE SARACENEN" Haarsteeg De koudste maand staat voor de deur! demi-saison van Fratelli Bertotto met f. 38.- korting House of England Sprang-Capelle Vl\lJL/n.VJ xv/v/v/ - De tcho v a n het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwük - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" 1 ^.1 rl rt rl no MlO TT \\'(\On_ calii en saffiaan glad en geverfd mastbox koopt U bij l*i. 2967 MUMMM De Italiaanse filmindustrie heeft de be legering en bevrijding van Jerusalem op spectaculaire en romantische wijze in beeld gebracht, waarbij de werkelijkheid overi gens wel enig geweld zal zijn aangedaan. Het zijn de vrouwen, die in dit krijgshaf tige verhaal de eerste viool spelen en zij weten oorlog en liefde op echt vrouwelijke wijze met elkaar te verenigen Twee Sara- ceense vrouwen, Clorinda en Herminia, betwisten e'kaar de Christenstrijder Tan- credi, die behalve een dapper krijgsman ook een mooie jongen is en die het zo druk met de dames krijgt, dat er voor vechten niet veel tijd meer overschiet. Tenslotte wordt Clorinda door Tancrcdi per ongeluk in een gevecht gedood, maar ter gerust stelling van alle brave zielen wordt zij, voordat zij de geest geeft, nog eerst door hem gedoopt Dan blijft alleen Herminia nog over, die overigens al lang stiekem Christin was en dus een streepje voor had. Inmiddels hebben de andere kruisvaarders Jerusalem ingenomen en is er dus alle re den om deze film met vrome dankbaar heid te besluiten. In de hoofdrollen Sylvia Koscina en Gi- anna Maria Canale Toegang 14 jaar. „HET DORP DER ZONDE" Een boeiend en knap gecomponeerd filmverhaal over de liefde, roddel, op rechtheid en laster in een kleine gemeen schap. Een menselijk en eerlijk verhaal, waarin men het leven van alle dag vindt weerspiegeld Zondag en woensdag om 8 uur. „SJORS VAN DE REBELLENCLUB" Voor dc jeugd is er zondagmiddag een matinee met als hoofdschotel „Sjors van de Rebellenclub", waarin Sjors en zijn mannen een hele serie spannende avontu ren beleven en aanvankelijk van de regen in de drop komen, maar tenslotte toch een tweetal schurken onschadelijk weten te maken en daarvoor 1000 gulden beloning mogen opstrijken. Aanvang 2 uur. zondag een belangrijke wedstrijd op het spel. Steviger in de kopgroep of kampioens kansen verdwenen? Elke zondag wordt de spanning groter, daar de koplopers zich telkens dichter benaderen. Dit zou zondag bij de Boys ook zijn wanneer van Bladclla gewonnen wordt is het verschil nog maar 2 punten. Daarom kan men er van ver zekerd zijn, dat de Boys zondag haar uiterste best zullen doen om een overwin ning te behalen. Daar Bladella haar mooie kampioenskansen zal verdedigen, kan men een spannende wedstrijd verwachten, die bij guonstig weer een record aantal bezoekers bijeen zal brengen. Boys-supporters, zondag allen zeker present om uw favorieten aan te moedigen. Aanvang wedstrijd half drie. PROPAGANDAAVOND Hatdrijdersvereniging Jaap Eden. Het initiatief van de leden van de hard rijdersvereniging Jaap Eden, om door mid- dól van een propagranda-avond meer be langstelling te kweken voor deze mooie tak van sport, heeft allerwege grote weerklank gevonden. Dat kwam duidelijk tot uiting in de overgrote belangstelling die voor deze avond bestond en die plaats had zater dagavond in café J. Slagers. De voorzitter van de IJsclub Haarsteeg cn de grote animotor op het gebied van de schaatssport, de heer A. van Engelen, opende te ca. 8 uur de bijeenkomst, waar na hij allereerst een uiteenzetting gaf over het ontstaan van de IJsclub en de daaruit ontstane hardrijdersvereniging. Duidelijk bleek hieruit dat de IJsclub reeds direct levensvatbaar was en een groot aantal leden trad toe. Het bestuur werd gevormd door de heren A. van Engelen, P. v. d. Brandt, W. v. d. Berk, F. van Engelen, J. Zeeuwen, Jac. Couwcnberg en A. van Bokhoven Deze oprichting kwam tot stand op 21 jan. 1953 en onafgebroken heeft de club, geleid door een krachtig en actief bestuur, alles in het werk gesteld om de belangen van de liefhebbers van de schaatssport te behartigen. De bekende rijders Willy v. d. Berk cn Jan Ketels namens op vele plaatsen aan wedstrijden deel en kweek ten veel good will; de naam van Haar steeg werd via deze sport algemeen uitge dragen en zeker toen Willy v. d. Berk in 1054 Brabants kampioen werd op de lan ge baan. In 1956 kwam de hardrijders vereniging Jaap Eden tot stand en deze club die geheel zelfstandig is, maar nauw samenwerkt met de ijsclub, is er in ge slaagd de animo voor het hardrijden te bevorderen. Spr. dankte allen voor de on-, dervonden medewerking en financiële steun, een steun die momenteel van dien aard is dat de club reeds heel wat mate riaal aan heeft kunnen schaffen. Met de grootste interesse hebben de aan wezigen daarna het filmprogramma ge volgd dat door de secretaris-penningm. de heer Th. v. d. Heijden werd vertoond en waarin men verschillende rijders van naam in actie kon zien. Ter afwisseling volgden nog een quiz tussen enkele deelnemers en verloting van een paar schaatsen. Hierna gaf de bekende lange afstandrijder en lei der van de hardrijdersvereniging de heer Willy v. d. Berk, die persoonlijk als lid van de NVBHS ploeg van de KNSB twee jaar achtereen een maand <n Noorwegen heeft doorgebracht om te trainen, een leer zame beschouwing over de trainingsme thoden die aldaar worden toegepast. Spr. vroeg aller steun voor de schaats sport en deed een voorstel om tot oprich ting van een supportersclub te komen, waarvan dan de baten bestemd zullen wor den om jeugdige en veelbelovende rijders af te vaardigen naar Noorwegen. Dit voor stel had alles instemming en door het be stuur zullen nadere plannen worden be- i raamd om op korte termijn tot oprichting van zo'n supportersclub te komen. Door enkele leden van de hardrijdersvereniging werd vervolgens op het toneel een demon stratie gegeven van de z.g. droogtraining, die eveneens met de grootste aandacht werd gevolgd; tijdens deze demonstratie gaf de heer v. d. Beek de nodige toelich ting. Ook de hier in Nederland ingevoerde trainingsmethode naar Russisch voorbeeld qp z.g. rolschaatsen werd gedemonstreerd. Al met al was het een zeer geslaagde pro- paganda-avond, die niet zal nalaten ani mo te kweken voor de schaatssport in het algemeen. SCHAATSEN Koop thans in onze Service- Verkoop de overjas die u toch nodig hebt, bijv. een Originele Italiaanse makelij! Met driedelig rugceintuur. Exclusieve tinten. Normaal f. 1 89,50 nü voor f. 1 51,60 Amsterdam - Den Haag Eindhoven-Hilversum - Bussum BOERENGEZINSDAG. iEvenals vorige jaren zullen ook nu weer de alhier bestaande boercnorganisatics, t.w. de NCB, dc Boerinnenbond en de RKJB, hun jaarlijkse Boerengezinsdag houden. 'Deze dagen, die in bijna alle plaatsen worden gehouden, zijn zo zoetjesaan een traditie geworden cn hebben ten doel dc onderlinge band te verstevigen. Op zon dag wordt ook het nuttige met het aangename verenigd, verschillende problemen de boe renstand betreffende worden er bespro ken, en in de avonduren is er plaats inge ruimd voor ontspanning. Het programma voor deze boerengezinsdag die gehouden wordt op dinsdag 26 jan. a.s. in café J. v. Oijen, ziet er als volgt uit 9.30 uur H. Mis in de parochiekerk. 10.15 uur Gezamenlijke koffietafel. 11 uur Opening door de voorzitter van de NCB, waarna een inleidig zal worden göhouden door de Z.E. Fleer Pater G. van Winsen van de Pater Lazaristen te Nij megen met als onderwerp: „De boeren in Rood-China" Des avonds om 7 uur toneel uitvoering te verzorgen door dc toneelclub van de RKJB. Opgevoerd zal worden het prachtige toneelstuk in drie bedrijven: De Gebrs. Kalkoen, ofwel Ukkel en Pukkel. I Het bestuur rekent er op dat alle aan gesloten leden deze dag geheel zullen meemaken en tijdig aanwezig zullen zijn. BILJARTEN. Voor de competitie van de KNBB speelden iir de afgelopen week de beide viertallen van do in café W. v. d. Loo ge vestigde biljartclub DES resp. tegen Hart van Brabant 1 en Valkenhof II. Het ie viertal speelde gelijk tegen haar naaste concurrent op de ranglijst en wist zodoende de leidersplaats te handhaven, het 2e viertal daarentegen verloor thuis met maar liefst 8-0. De diverse uitslagen wa nen: Hart van Brabant I - DES I: J v Lith (200) - C v d Loo (250) 118 - 250 cadre Sj Bergmans (190)-Jo v Bokhoven (150) 134-150 libre A Domerink (135)-A Treuren (135) 135- 91 libre A v Ravenstein (120)-P v d Loo (110) 120- 93 libre DES II-Valkenhof II: A de Groot (85) - A Hofman (80) 66 - 80 G v Bijnen (85) - J v d Oetclaar (100) 81 - 100 H Verreijt (70)-A Peijnenburgh (80) 46-80 W v Bokhoven (70)-W v Reden (75) 41- 75 Morgen 19 jan. speelt het eerste vier tal van DES een zeer belangrijke thuis wedstrijd, die voor het bezetten van de bovenste plaats wel eens van beslissende invloed zou kunnen zijn. Op bezoek komt n.l. het sterke eerste viertal van DVS uit 's-Bosch met de zeer sterke cadre-spcler Jan Verhagen, die verleden weck nog het districtskampioenschap cadre 38/2 wist te behalen. Verder nog H. Emans, die in het voorjaar van 1959 Nederlands libre kam pioen werd. Dan nog de nieuwe eigenaar van café Suisse de heer B. Oremans en onze oud-dorpsgenoot Bertus v. d. Heij den. BILJARTEN De biljartclub NAO speelde tegen Pa ternoster een thuiswedstrijd. De uitslag NAO 1 - Paternoster I: L de Jong (niet gespjeeld 2 pt. voor L. dc Jong) - Roeters (niet opgek.) I d Gouw (90) - Meeng (135) 59-135 M d Laat (80) - v d Hoven (120) 80- 120 A Eekels (80) -Kropman (100) 80- 89 Hoogste serie NAO J de Gouw 14; hoogste serie Paternoster Meeng 33 Uitslag 5 3 voor NAO. Uitslagen Kring Den Bosch. Klasse B: OBK I-Arendje 4-4. Klase C: Poedelvrees - EBBC 5-3; Limburgia - NAO 6-2. a Klasse D, Groep I: DVS 3-OBK 3 4-4, OBK 2-Arendje 2 4-4. Klasse D, Groep 2: Paternoster - Poe delvrees 2 6-2. VOLLEYBALSPORT. Het eerste team van de Volleybalclub Ever Ready speelde een uitwedstrijd tegen EVVC te Vlissingen. Ever Ready moest de ze zware uitwedstrijd met twee invallers uitkomen, deed wel haar uiterste best, maar verloor alle drie sets 15-11, 17-15, 15-10. Eindstand 3-0. VOETBAL Vlijmense Boys I - Bladella I. Daar het volledig programma van zon dag 17 januari wel zal verschoven worden op zondag 24 januari, staat voor Vlijmen Dank zij de intrede van Koning Winter zijn ongetwijfeld veel verlangens in ver vulling gegaan. Vooral zaterdag en zondag was de toeloop op het Oude Maasje enorm en het bezoek bedroeg iedere dag circa 2000 peresonen. De banen waren dan ook prachtig uitgezet, wat gezien de zeer grote oppervlakte ook gemakkelijk kon. Eveneens was een extra baan uitgezet voor de rijders op Norenschaatsen, die zonder door de anderen te worden ge hinderd naar hartelust konden trainen. De leden van de Hardrijdersvereniging Jaap Eden namen al direct de gelegenheid te baat om aan wedstrijden deel te nemen en noet zonder succes. Te Poederoyen namen enkele leden deel aan een 15 km langeafstandswedstrijd en hier bleek duidelijk dat de training niet vruchteloos is geweest. Rijder Jo van Heeswijk toonde zich 't sterkst en won van een vrij sterk veld rij ders op overtuigende wijze deze wedstrijd, wat hem een prachtige beker opleverde. W. Ketels wist zich als vierde te klasseren en R. van Bladel bezette de zevende plaats. In Babyloniënbroek namen ook enkele leden deel aan een 25 km koppelwedstrijd. Hier wist het koppel v. d. Berk - v. d. Lee de tweede plaats te bezetten en op de de Herde plaats volgde het koppel de Wit- Buijs. BEGRAFENIS WIJLEN DE HEER P. WAGEMAKERS. Onder grote belangstelling had j.l. dins dagmiddag op de algemene begraafplaats aan de Heistraat alhier de begrafenis plaats van wijlen de heer P. Wagemakcrs, die j.l. donderdagavond op 65-jarige leeftijd plot seling overleed. Aan het sterfhuis werd dc rouwdienst geleid door Ds. L. Trouwborst, Ned. Herv. predikant te Capelle, die de familie troostte met te wijzen op Jezus Christus, Die de weg, de waarheid en het leven is; wie in Hem gelooft zal leven, al ware hij ook ge storven. In de rouwstoet die de overledene naar zijn laatste rustplaats volgde liepen naast de familie en vele vrienden ook mede be stuurdersvan de plaatselijke Chr. Vakbewe ging, waarvan de overledene meer dan ,30 jaren deel uitmaakten en zijn patroons de heren Bossers en Mouthaan. terwijl het voltallige personeel van genoemde firma de lange stoet sloot. Een krans van het perso neel van genoemde firma dekte de kist. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door Ds. Trouwborst, waarbij Z.E. wees op dit plotselinge sterfgeval, dat voor

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13