1 WASPIK KAATSHEUVEL Vers van de pers 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 22 JANUARI 1960 14 Sprang Raamsdonk Dongen Voetbalpool. De Caritas-voetbalpool gaat in on ze handbalkring een grotere om vang nemen. Wekelijks worden er nieuwe leden ingeschreven. De formulieren kan men vanaf heden voortaan inleveren bij mej. Margien Meijer, Rozenstraat, en bij de heer Henk v. GuIük, Dr. v. Beur- denstraat 36. Beide geven ook gaar ne inlichtingen tot deelnemen aan deze pool. Gouden bruiloft op de Heikant. Maandag 25 januari a.s. hoopt het echtpaar Gerrit Paapen en Petroneüa Kops, in de volks mond „Pietje" Kops, hun 5U-ja- rig huwelijksfeest te vieren. Het a.s. gouden paar is thans recpec- tievelijk 76 en 71 jaar. heeft 9 kinderen, die allen gehuwd zijn, 21 kleinkinderen en 2 achter kleinkinderen. Gerrit is nog een kerngezonde figuur en hijzonder kras. Dit mo ge o.a hieruit blijken, dat hij trouw iedere dag naar de R.K. Gildenbond tippelt om daar met de andere ouden van dagen een gezellig potje kaart te spelen of een partijtje te biljarten. Dat dc nodige kopjes thee en koffie ook daarbij naar binnen worden ge werkt, is vanzelfsprekend. Zijn vrouw is niinder vlug ter been, maar overigens nog voldoende capabel om haar dagelijkse werk zaamheden in en rond haar huis te verrichten. Beiden zijn overi gens best tevreden met hun leven en hun klein huisje aan de Hei kant, waarin zij reeds vele jaren wonen. Aangezien deze wijk slechts 25 huizen lelt, namen enkele bewo ners het verstandige besluit om tWIig een aanvang te maken met het bijeenbrengen van de nodige contanten, welke nu eenmaal on ontbeerlijk zijn om een gouden hmveliiksfeest een passende om- l'vsting te geven. Niet minder dan anderhalf jaar is men bezig ge weest met het wekelijks innen van dc bijdragen van de buurtbe woners, welke zullen worden aangewend voor een passende versiering en ereboog aan de wo ning, het gebruikelijke cadeau, terwijl het buurlcomité de stille hoon koestert, dat er dan nog voldoende overblijft om de inge zetenen van dc Heikant op 30 januari nog een gezellige avond te kunnen bezorgen in 't Ho- ventje. Voor het gouden paar en zijn familie zal 25 januari worden ingezet met een plechtige H. Mis in de kerk van de parochie St. Jozef, waarna feest gevierd zal worden in 't Hoventje, waar van 13.00 tot 14.00 uur gelegenheid zal bestaan om te feliciteren. Tij dens deze receptie zal het feest comité het cadeau van de buurt aan bieden, 's Avonds om 8 uur i zal de Kon. Erk. Harmonie Apol lo met drumband het gouden paar een serenade brengen. Gilde St. Jan. Zondag j.l. hield het gilde St. Jan in café Steenbakker" haar zesde kamer schietoefening. De uitslag hiervan was als volgt: J. Dingemans-C. v. d. Ven 20 Th. Sperber-P. v. Laarhoven 02 P. v. Nieuwstad sr.-G. Smit 20 H. v. Balkom-L. v. Berkel 20 P. v. Nieuwstad jr.- P. Schoenmakers Czn. 02 IJ. v. Nieuwstad- P. Schoenmakers Pzn. 02 De stand voor de wisselbeker is: 1 P. Schoenmakers Pzn. (560 pnt.2 P. v. Nieuwstad sr 653 p.; 3 H. v. Bal kom 638 p.; 4 P. van Laarhoven 624 p.; 5 P. Schoen makers Czn. 608 p.; 6 J. Dingc- mans 585 p.; 7 C. van der Ven 567 p.; 8 Th. Sperber 558 p. leu zich of gezondheidsredenen dan wel drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar stellen de heren A. van VVanrooij, A. Dek kers, Adr. Rombouts en W. Brock. In totaal zijn er 5 vacatu res, waarvoor zich beschikbaar hebben gesteld en door 't bestuur worden aanbevolen: de dames Henriëtte v. Beek, Janny Kolste- ren en Cocky Schellekens en de heren C. Bouman en J. v. Nieuw stad. Voorzitter J. Reijncn zal naast de mededelingen nog een uiteen zetting geven over de internatio nale politieke ontwikkelingen van de laatste jaren, waarna hierover gediscussieerd kan wor den. Zo mogelijk zal nog deze maand een studiegroep van de afdeling beginnen en daarbij als onder werp aan de orde stellen: „be vordering van de bezitsvorming' KOLENDAMPVERGIFTIGING. Toen maandagmorgen de 73-jarige heer Koremans, die met zijn even eens 73-jarige vrouw inwoont bij de familie B. op Gasthuisstr. 83, om streeks 9 uur z'n vrouw wilde dek ken, gaf deze geen teken van leven. De schok, welke deze ontdekking bij de man teweeg bracht, was van dien aard, dat hij er slechts met zeer veel moeite in kon slagen, zich naar be neden te begeven om, geheel over stuur, de hulp van de heer B. in te roepen. Deze stelde zich onmiddel lijk telefonisch in verbinding met de huisdokter. Geconstateerd werd dat de vrouw bewusteloos was, vermoe delijk tengevolge van kolendamp vergiftiging. Ogenblikkelijk gaf de dokter opdracht de beide oudjes naar het ziekenhuis te Waalwijk te transporteren. Hier bleek bij het on derzoek, dat zich inderdaad een ge val van kolendampvergiftiging had voorgedaan, waarbij alleen de vrouw bewusteloos was geraakt. Nader vernemen we, dat beiden weer in zoverre zijn opgeknapt, dat zij spoedig weer uit het ziekenhuis ontslagen zullen worden. AGENDA. Gildenbond: zaterdag 7.30 uur, dansen, mu ziek „de Wavo's" maandag 7.30 uur: balletrepetitie, dinsdag en woensdag: boerenge zinsdag. donderdag 8 uur: repetitie revue, vrijdag 7.30 uur: ontspannings avond VKAJ. Apollo Theater zaterdag 8 uur en zondag 6 en 8.30 uur: „Romarei", 14 j. woensdag 8 uur: „De zwarte schorpioen"; 14 jaar. Goed afgelopen. Toen dinsdagmiddag de heer S. met zijn auto het Dr. Ariëns- plein passeerde, geraakten plot seling een paar stoeiende school jongens, zonder op het verkeer tc letten, op de rijweg voor diens wagen. Hoewel de bestuurder met een zeer matige snelheid reed en direct uit alle macht remde, kwam een der knapen desondanks toch onder de auto terecht, terwijl de andere opzij werd geslingerd. Deze laatste kwam er met .de schrik af. Toen de heer S. uitstapte, kwam het andere slachtoffer tot zijn ver bazing, maar ook opluchting, on der de wagen uitgekropen, waar na bleek, dat ook voor deze, be houdens enkele ontvellingen, het ongeval geen nadelige gevolgen had teweeggebracht. De rijkspo litie stelde een onderzoek in. Vergadering KVP. A.s. vrijdag om half negen houdt de Katholieke Volkspartij afd. Kaatsheuvel in de R.K. Gil denbond een algemene ledenver gadering, waarbij naast het kas- verslag van de penningmeester als voornaamste punt op de agenda staat de bestuursverkie zing. In het verleden is reeds meermalen door 't pa.rtijbestuur r er op aangedrongen *ook voor jonge mensen gelegenheid te scheppen in het plaatselijk be stuur zitting te nemen en even tueel te bewerkstelligen dat ook enkele dames daarin worden op genomen. Het gehele bestuur zal regle mentair aftreden. Van deze zul- Zaal van Dun zaterdag, zondag en maandag om 8 uur: 10e Kaatsheuvelse re vue „Confetti". Zaal hotel Smit zondag 7.30 uur: dansen. Ober- bayernkapel. Doktersdienst. Zondag 24 januari zal de prak tijk van de doktoren P. Wijten- burg te Kaatsheuvel en A. dc Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dr. R. Raay- maakers, Hoofdstraat 68a, te Kaatsheuvel, tel. 041672050. Zaterdag 23 en zondag 24 jan. wordt de praktijk van dr. H. Winkelman te Sprang waarge nomen door dr. K. v. Tuyn, Ro zenstraat 48, Kaatsheuvel, tel. 0416/—2006. Loon op Zand fcui-L.. Berndijk NIEUWE BOEKEN In de serie „Gottmer Muziek Pockets" verschenen bij Uitgeve rij Gottmer te Haarlem de delen „Mozart" en „Vivaldi", heide van de hand van Norbert Loeser. Evenals de voorgaande delen in deze fraaie, waardevolle en toch goedkope serie munten ook deze nieuwe deeltjes uit door hun vlotte en prettige leesbaarheid en door de deskundigheid waarmee de persoon en het werk van de componist worden geschetst en gekarakteriseerd. Men komt er dichter door bij het werk van de componist te staan en leert het (nog) meer en hoger waarderen. Deze beide nieuwe deeltjes, waar van de prijs 2.95 bedraagt, mo gen een waardevolle bijdrage ge noemd worden voor de muziek bibliotheek van iedereen. Het zoek over Vivaldi is het eerste werk dat over deze componist in het Nederlands verscheen. Een waardevol bezit mag ook worden genoemd de herdenkings uitgave „Eduard van Beinum", welke onder redactie van prof. Bernet Keinpers en Marius Flot- huis is tot stand gekomen in sa menwerking met de Nederlandse Concertgebouw-vrienden. Een groot aantal Nederlandse en buitenlandse kunstenaars heeft aan de totstandkoming van deze uitgave meegewerkt, die mag gelden als een waardig en boeiend gedenkteken voor de ^ersoon en het werk van onze grote dirigent Eduard v. Beinum. Ook dit werk verscheen hij Uit geverij Gottmer te Haarlem en is verkrijgbaar voor de prijs van 5.50. Eveneens bij Gottmer versche nen JEUGDOMNIBUS, waarin on verkort werden opgenomen de beroemde verhalen: Robin Hood, Stuurman Flink en Tom Sawyer. Het zijn verhalen die de jeugd van alle tijd boeien en waaraan dan ook elke jongen veel plezier zal beleven. L)e prijs van deze royale uitgave bedraagt slechts 4.95. „Een liefde in filmland" door Paul Tabori. Het is niet allemaal rozegeur en maneschijn in en rond de Amerikaanse filmstudi o's. Middelpunt van het boeiend verhaal is de scenarioschrijver Robert Stevens die verliefd wordt op een lief en aardig meisje, Gin- ny geheten, dat erg geheimzinnig doet. Zij is de dochter van een grote gangsterkoning, maar wil dat niet weten en wil ook niets met haar vader te maken heb ben. Van dc andere kant schrikt haar vader voor geen middelen terug wanneer hij zijn doel wil bereiken. Het slot van dit leven dige verhaal is knap en zeer boei end. De prijs bedraagt 4.50. „Het begon in Sorrento" door Morris West. Middelpunt van de ze boeiende story is een enorme corruptie in Italië, waarvan de publicist Richard Ashley de be wijzen in enkele uren in handen denkt tc hebben. Hij zal de waar heid onthullen. Maar in een oud land als Italië is de waarheid niet zo eenvoudig. De waarheid, die Ashley denkt te kennen, blijkt heel anders te zijn, gecom pliceerder en geladen met harts tocht. In dit heftig bewogen dra ma loopt alles heel anders af dan een der medespelenden heeft kunnen denken. Vlot en boeiend geschreven en ongetwijfeld een boek dat voor een pittige ontspanning zorgt. Prijs 4.50. Bij Uitgeverij Hollandia te Baarn verschenen: „Pappa's Dochter" van de Zweedse schrijfster Thy ra Ferré Björn. Een allergezelligste fami lieroman, die zich afspeelt in en rond de Laplandse pastorie van dominee Ponlus Franzon en met daarin vooral als middelpunt Charlotta Maria, het tweede kind van het echtpaar Franzon. Het is een warm hoek, dat men in ieder gezin op tafel zou wensen, omdat het leven van alle dag er op zo onrechte en grootse wijze gestal te in krijgt. De prijs bedraagt 6 90. „De Wedloop" door Geoffrey illiams. Rondom een nieuw type vliegtuig vertelt dit verhaal op boeiende wijze van de man nen, die de vliegtuigen de lucht in helpen, van hoog tot laag. Te gen deze achtergrond beweegt zich een wat onbeholpen journa list, die in menige lachwekkende situatie terecht komt en er twee liefdes op na houdt: voor het nieuwe type vliegtuig en voor 'n meisje. Een prettig geschreven en lezenswaardig boek dat u zich voor 4.90 kunt aanschaffen. In de fris uitgevoerde Corona serie verschenen hij Uitgeverij F. C. Kroonder te Bussum: „Beau Geste" door P. C. Wren De avonturen van Beau Geste zijn reeds meermalen onderwerp ge weest van films en hoorspelen en hebben miljoenen luisteraars en kijkers in hun ban gehouden; avonturen die zich afspelen in 't keiharde bestaan van 't Vreem delingenlegioen en in dc hel van Afrika. Prijs 1.75. „Rudolf de Mense, het mon sterproces van Faan" door Ab Visser. Een aangrijpende roman over het misbruik van een vrij wel onbeperkte macht, uitgeoe- lend door een Groningse land edelman uit het begin van de 18e eeuw, Rudolf de Mepse genaamd. Hij klaagt willekeurige mensen valselijk aan van het plegen van onoirbare handelingen, die in die jaren zeer strafbaar waren. Het verhaal vindt zijn climax in een beklemmend monsterproces, met sadisme en willekeur geleid door de eerzuchtige grietman de Mep se. Een hoek, waarvan men hui vert, maar dat men toch achter elkaar uitleest. Prijs 1.75. „De kantelen kantelen" door Olaf J. de Landell. Een bundel van vijf fijnzinnige verhalen, die de Landell's grote schrijftalent nog weer eens duidelijk onder strepen. In dit boekje is ook op genomen De Porseleintafel", de novelle die indertijd bekroond werd als het geschenk voor de Boekenweek. „I)e kantélen kan telen" is een nieuw hoogtepunt in de uitstekende Corona-serie. Prijs 1.75. allen een roepstem moge zijn steeds bereid te zijn; Ds. Trouwborst wees op de ver gankelijkheid van het leven en op de enige weg tot behoud het geloof in Jezus Chris tus. De heer C. Braspenning, districtsbestuur der van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale, sprak namens hoofd- en afdelingsbestuur van genoemde bond en namens de plaatse lijke centraie van de Chr. Vakbeweging, de Chr. Besturenbond Sprang-Capellc, woor den van deelneming tot de familie en ge waagde met dank van wat de overledene op het terrein van de arbeid in het belang der Chr. Vakbeweging heeft mogen verrichten. De heer C. van Caem dankte tenslotte namens de familie de sprekers en ook allen die in deze droeve dagen hun medeleven hadden betoond. Onder de indruk van dit plotselinge ver scheiden van een voorbeeldig man en vader en een actief werker op het terrein van het maatschappelijk leven, verliet de droeve stoet de begraafplaats. BAZAR S.S.C. Onder grote belangstelling had op de sluitingsavond van de bazar van SSC de trekking plaats van de grote verloting. De 10 hoofdprijzen vielen resp. op de num mers: 2511, 392, 1112, 592, 1208, 2475, 1137, 391, 1106 en 2156. Ook werden de verschillende attracties uitgespeeld: de geboortedatum van de pop was 4-3-1939; het aantal bonen in de fles bedroeg 3366 en tenslotte werden de wind-, buksen verdraaid, waarbij de gelukkige bezitters werden de heren de Jong en C. Verhagen. DOKTERSDIENST. Zaterdag 23 en zondag 24 januari wordt de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang waargenomen door dokter K. van Tuyn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, telef. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 24 JANUARI 1960. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Gercf. Kerk 9.30 en 3 uur Ds W. B. van der Meulen JAARVERGADERING R.K.J.B. In de zaal van café De Statie hield de vereniging der Jonge Boeren haar algeme ne jaarvergadering. In zijn openingswoord bracht de voorzitter, de heer Joach Kamp de voornaamste feiten en activiteiten van het afgelopen verenigingsjaar in herinnc ring. De heer Kamp drong er bij de leden op aan toch vooral meer aandacht te be steden aan de rundveebeoordeling, waar juist deze kennis voor elke jonge boer van het grootste belang is. Aan de Geestelijk en technische adviseurs bracht spr. dank voor de prettige samenwerking in het af gelopen jaar ondervonden, alsmede voor de vele en leerzame discussies die de RK JB met hen mocht hebben. De secretaris de heer P. Zijlmans, noem de in zijn jaarverslag het afgelopen jaar voor zijn vereniging een vruchtbaar jaar, in alle opzichten en op elk gebied. Hij spoorde de leden aan steeds belangstel ling te tonen voor de diverse lezingen, cursussen en wedstrijden, welke in het belang der jonge boeren worden gegeven. Voorts vermeldde de agenda een bestuurs verkiezing wegens periodiek aftreden van de heren P. Zijimans en Th. Zijlmans. Laatstgenoemde stelde zich niet meer her kiesbaar, terwijl de secretaris wegens het bereiken van de volgens het relcment toe gestane leeftijd de vereniging moet verla ten. In de vacature werd voorzien door de verkiezing van de heren P. Smits en B. Lodewijks, die onder dank voor het in hun gestelde vertrouwen hun benoeming aan namen. Aan het einde van de vergadering werd nog het woord verleend aan de Geestelijk Adviseur Kapelaan Ras en de scheidende bestuursleden. Als spreker op deze bijeenkomst was uitgenodigd de Opperwachtmeester der Rijkspolitie, de heer Van Dieren, die in een duidelijk betoog diverse verkeerspro- men, waar speciaal weggebruikers uit de agrarische sector zich voor geplaatst zien, N.C.B. AFDELING WASPIK HIELD JAARVERGADERING. Onder voorzitterschap van de heer P. Zijlmans hielden de leden van d^ plaatse lijke afdeling der NCB in de zaal van de heer C. van Iersel hun jaarvergadering. In zijn openingswoord mocht de voorzitter 6peciaal welkom heten de spreker van de ze avond de heer H. J. P. Sweep uit Bre da, die, geassisteerd door een lid van de Brcdasche vereniging Bescherming Bur gerbevolking een lezing met lichtbeelden zou houden over het onderwerp: Radio activiteit, zegen of ondergang. Het afgelo-. pen jaar was, zoals de voorzitter het in zijn overzicht stelde, ondanks de grote droogte voor onze leden over het algemeen nog niet zo slecht, al bleef de opbrengst van bepaalde gewassen soms aanmerkelijk beneden het normale. De vele laag gele gen percelen hebben de boeren in onze streek echter voor een catastrophe ge spaard. Wat de toekomst voor onze be drijven betreft, aldus de voorzitter, zal wel gaan afhangen van de Eupropese Ge meenschappelijke samenwerking. In ver band hiermee is het zaak dat de boeren en tuinders de uiterste zorg aan hun pro ducten zullen besteden. Het financieel ver slag van de secretaris, de heer D. Ver schuren, gaf een klein nadelig saldo. Dit nadelig saldo, aldus de secretaris, werd 1 verkregen mede door het feit dat de terug ontvangen gelden van de CHV voor be trokken mengvoeders dit boekjaar recht streeks aan de afnemers ten goede kwam, terwijl dit bedrag in andere jaren in de afdelingskas werd gestort. Namens de Kas- commissie bracht hierna de heer P. Meijs een gunstig verslag uit over de gehouden controle. Vervolgens werd het periodiek aftredende bestuurslid de heer B. A. Kamp met algemene stemmen herkozen. In de vacature C. Kemmeren. die zich niet meer herkiesbaar stelde werd voorzien door de verkiezing van de heer J. van Hooren. Aan de heer Kemmeren werd dank ge bracht voor de vele verdiensten welke in de loop der jaren als bestuurslid voor de NCB verwierf. Tot slot voigden enkele mededelingen omtrent de jaarlijkse gezins dag (17 februari); over de graanactie; over de te organiseren excursie naar Vcghel en over de studiedag te 's-Bosch op 9 febr. Met zijn lezing met lichtbeelden over Radioactiviteit vond de heer Sweep een aandachtig gehoor. Op interessante en bevattelijke wijze behandelde spreker dit voor velen nog nieuwe onderwerp, waarbij hij zowel de positieve als de negatieve waarde van de radioactieve 6traling onder de aandacht bracht. MANDOLINECLUB. De Eerste Waspikse Mandoline Club EWMC, geeft op zaterdag 23 jan. a.s. een concert in café De Statie. De muzikale lei ding is in handen van de heer P. Hansen uit Geertruidenberg. VOORLICHTINGSAVOND. In de zaal van de heer C. van Iersel be reidde de plaatselijke afdeling van de NCB de leden van haar vereniging en die van de RKJB een instructieve avond. Als spreker trad op de heer Zijlmans, dieren arts te Capelle, die voorlichting gaf over stalventilatie en -isolatie. Met een aanal lichtbeelden verduidelijkte spreker zijn in teressante lezing. BOTSING Woensdagmorgen jl. kwam dokter Wijf fels in de Vecrstraat met zijn auto in bot sing met een vrachtwagen van de fa. De Bruijn uit Raamsdonk. Het ongeluk ge beurde in de bocht ter hoogte van het pe- trolcumschuurtje van dhr. Zwaans, dat ter plaatse het uitzicht voor de weggebruikers volkomen belemmert. Bovendien is de rij weg daar zeer smal. Persononlijke onge lukken deden zich niet voor. De auto van dokter Wijffels werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. KERKDIENSTEN Zondag 24 januari a.s. 9.30 uur Ds. Verploeg uit Waspik. Wie in de Dienst van 14.30 uur zal voorgaan is ons tot op heden nog niet bekend. KOR FBALPROGR AMM A Zondag 24 januari a.s.: 12.00 uur Amicitia 1-Topsie 1. 13,30 uur Amicitia 2-Topsie 2. VOETBAL Voor zondag 24 januari a.s. zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: Waspik 1 - Riel 1; Berkdijk 2-Waspik 2; White Boys 2 - RKC 3; Waspik 3 - Veerse Boys 4; Raasdonk 3-White Boys 3 GESLAAGD Voor het hoofdakte-examen slaagde te Dongen de heer R. Vissers, alhier. NU OOK KABOUTERS Omdat er vooral bij de juniorengroep van de gidsen veel aanvragen komen heeft men besloten om over enige tijd met een groep kabouters te beginnen. Inmiddels zijn 2 leidsters al voor een cursus kabouterleid ster geslaagd. Ze zijn nu aan het inwerken te Kaatsheuvel en Drunen. Ook deze groep wensen we weer veel succes. HERV. SCHOOL 50 JAAR. Op 29 jan. a.s. bestaat de Herv. school alhier 50 jaar. Dit feit zal niet ongemerkt voorbij gaan. Op 29 jan. zal voor de schoolkinderen een gezellige middag wor den gehouden. Op 6 febr. zal er een avond worden belegd voor oudleerlingen, ouders en belangstellenden. UITWISSELINGSCONCERT In de zaal van hotel Nieuwenhuizen vond 't eerste van de uitwisselingsconcerten tussen de fanfare St. Joris te Dorst en de harmonie St. Bavo alhier plaats. De fan fare St. Joris maakte met z'n gave vertol king van Boedijn's Mephaistes onmiddel lijk al een uitstekende indruk, die in Linke's Versmade Liefde, nog versterkt werd. Bisselink's Schone Meimorgen werd door de snelle tempi vrij vlak genu anceerd, terwijl 't laatste gedeelte van Boedijn's Petite serenade Facile, en 't eer ste van de Roeck's Kermesse niet geheel uit de noten kwamen. De prestatie als geheel van St. Joris was echter weer bevredigend te noemen. St. Bavo kwam voor de dag met Boe dijn's Wivertinento en Alyre Delhaye's Suite Aquarelles. Vooral in 't Divertimen to werd door dhr. Jacobs met z'n muzi kanten prachtig werk geleverd. Jammer was 't dat de zuiverheid, vooral in 't twee de gedeelte van Aquarelles te wensen over liet. Na wat St. Bavo zondagavond ten ge hore bracht mag inderdaad gezegd worden, dat St. Bavo weer aan 't opkomen is en dat de kwaliteit van wat er geboden wordt, zich in stijgende lijn bevindt. OPENING JUBILEUM-FEESTEN IN DONGEN Op zaterdag 23 januari a.s. 's avonds om 8 uur zullen de jubileum-feesten der R.K. Koninklijke Harmonie „Musis Sacrum" door de Edelachtbare heer Burgemeester van Dongen worden geopend. Alle belang hebbenden bij de schoen- en lederbranche zijn hiermede uitgenodigd. Op deze avond zal om II uur een partij huiden, schoenen en schoenfournituren, looi stoffen, oliën en chemicaliën aan de hoog ste bieder worden verkocht. Een en ander ten bate van de R.K. Koninklijke Harmo nie. Sluiting om 2 uur 's nachts. Op zondag 24 januari wordt het feest ge opend voor alle Dongenarcn en belangstel lenden uit de omgeving. Vanaf half acht zal de zaal Musis Sacrum geopend zijn, slui ting om 1 uur 's nachts. De dansmuziek wordt verzorgd door The South Jazzband uit Tiiburg en de Musis- band. Voor een gezellige Weinstube en een bier-bar is gezorgd, alsmede voor enkele attracties. Voor de dames, die het bal be zoeken is er een extra verrassing. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM. Op 1 februari a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn dat de heer Marinus Voets zijn loopbaan als hulpbesteller in Loonopzand begon. Ons kleine postkantoorjte had be hoefte aan een jonge man, om bij de af gelegen huizen de post te bezorgen. Uit „Rooi" of St. Oedenrode, kwam hij en vestigde zich al gauw als klompenmaker - want dat was z'n vak van huisuit - in Loonopzand. Lange tijd heeft hij dit vak uitgeoefend in 't dorp der schoenen, doch het leer kreeg de overhand en zo is hij zich later directer op 't „postbedrijf" gaan toeleggen. De klomp werd machinaal gemaakt, zodat het vak de moeite niet meer loonde. Daarbij kwam nog dat het vetleren schoeisel hand over hand toenam bij de landbouwende bevolking. Naast zijn bestellerschap voerde hij nog geruime tijd het agentschap van de N.V. Levensverz. Noord-Braband te Waalwijk. Kortom, al spoedig weed hij besteller en is thans als besteller le klas in functie aan het postkantoor alhier. Na de oorlog is dhr. Voets nog pl.m. 3 jaar als besteller werkzaam geweest op 't postkantoor te Kaatsheuvel. Op zijn 25-jarig jubileum heeft hij een welverdiende huldiging in ontvangst mo gen nemen. Wij geloven niet dat het op het 40-jarig jubileum op 1 februari a.s. aan belang- selling za 1 onbreken, want hij is een graag geziene figuur in de dorpsgemeenschap. Wij wensen hem nog gaarne vele jaren toe in goede gezondheid, want over onge veer 1 Yi jaar zal hij van een welverdien de rust kunnen profiteren. UITVOERING BALLETGROEP Door de grootste meisjes van de Loonse Balletschool zal op woensdag 27 januari a.s. een balletuitvoering worden gegeven in 't parochiehuis; om 3 uur voor do jeugd en om 8.15 uur voor de volwassenen. De school staat onder leiding van de dames G. de Lock en C. Louwringen. Het is de eerste keer dat zij hun pupillen een uitvoering laten geven en wij twijfelen er niet aan, dat na 1 Yi jaar van grondige studie, zij de meisjes iets goeds zuilen la ten brengen. Een bezoek aan deze uitvoe ring zal dus zeker de moeite waard zijn. Het programma volgt in ons volgend nummer. AGENDA Doktersdienst Zondag 24 januari '60: Dr. Raaijmaakers. Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel. Telef. 04167-2050. Zaal Parochiehuis Zondag Leesbibliotheek, 11.30- 12.30 u. Dinsdag 7.30 uur EHBO-cursus. Dinsdag en donderdag van 2.30 - 5.30 u. Ontspanning Bejaarden. Woensdag 27 jan. Balletuitvoering; 3 u. voor schooljeugd; 8,15 u. voor volw. Zaal Kon. Harmonie (Vermeulen) Zondag 24 jan. avondconcert voor ere- donateurs Kon. Harmonie Sophia. Zaal Echo der Duinen Zondag 24 jan. Bal, 7.30 uur, o.I.v. Black White. Sport Uno Animo - Tongelre OJC 2 - Uno Animo 2 Ons Vios 3 - Uno Animo 3 Uno Animo 4 - Dongen 5. STATIEDAG KAARTVER. „DE DREEF' Zaterdag jl. hield de Kaartvereniging De Dreef weer haar jaarlijkse statiedag en weer op ouderwetse manier. Aan stemming ont brak het weer niet en de lachspieren zijn weer degelijk los gekomen. Traditiege trouw kwamen de heren weer iets vroeger dan de dames en laatstgenoemden werden weer ontvangen met koffie en gebak. Om circa 7.30 uur werd de goed verzorgde koffietafel door mevr. en Ida Groenen-, daal opgediend, waaraan allen zich tegoed deden. Rond 11 uur werd er nog met veel ani mo gebarakt, waarvoor 5 prijzen dispo nibel waren gesteld door mevrouw Groe- nendaal; deze werden als volgt verdiend: 1 mevr. Groenendaal 58 pt.; 2 Dina de Kok 53 pt.; 3 Ida Groenendaal 48 pt.; 4 Mien Brands 40 pt.; 5 Tony v. d. Hout 38 pt, Tussen deze bedrijven door was het weer een onderlinge vriendschap, met veel gezelligheid. De grote sterren, die aan deze avond weer hun medewerking gaven, willen wij gaarne in 't kort onder de loupp nemen. Eerst dan de welbekende conferencier Rudi, of wel de grote Frans. Zijn nummers: de poezige meid, de ha verkist enz. enz. en vooral zijn talenken nis, sloegen in als een bliksemslag. Maar z'n zuster deed niet voor hem onder, wel in zang, maar zij was in uitstekende conditie in woorden. Vervolgens ging Nelly v.d. Hout weer in zwaluwvlucht en bracht Nelly v. Wezenbeek de herinnering terug aan de ramp van Marcinelle. De gebr. Groenen daal kwamen weer met hun eigen com positie en weer de dronkaard en de zwer ver. Tot slot van de velen kwam dan door Nies v. d. Zanden het tenorlied aan de orde van de fles speelt een grote rol, maar daar werd heel de vereniging bij betrok ken. De voorzitter dhr. A. Snoeren nam dan het laatst het woord en dankte allen voor de gezelligheid en voor de steun van hen ondervonden. Speciaal een dankwoord richtte hij tot de hospes voor de vermin dering vaïi de consumptieprijs en aan me vrouw Groenendaal voor het vele werk aan de vereniging besteed. En zo was het weer te vroeg sluiten, waarna allen per autocar in een goed humeur huiswaarts gingen. STATIEDAG B.V. „DE DREEF". Dat het a.s. zaterdag in café-Rest. De Dreef weer gaat krullen, dat staat als een paal boven water. En wel om dat de B.V. De Dreef de gespaarde centen geza menlijk gaat opmaken. Aan drinken zal geen gebrek zijn, maar voor de inwendige mens is ook gezorgd en wel de gebraden haantjes. Dat hier gefeest wordt, daar is geen twijfel aan en ook de gezelligheid zal niet ontbreken, daar weten velen van mee te praten. Wij gunnen hen dit ook van harte, daar is de naam te goed voor en wij komen volgende week terug met een verslag over dezelfde golflengte.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 14