wAAlwrjkse en lAnqstQAAtse cour Ant WAALWIJK VMW/EL SMk OPWMINlf! WISSELCONCERT ST. CRISPIJN - VOLKSVLIJT EN VOLKSVERMAAK Uw Speciaalzaak O.W.S.-DAMES EN 0SSIV0L0-HEREN WONNEN BOSSCHE GYMNASTIEKKAMPIOENSCHAPPEN 1959 ï&isdticmjete. feizoea NOG IiiD AGEN KANS ÓM KOOPJES TE KIEZEN /tfiCiSt U LEDERWAREN REISARTIKELEN HANDSCHOENEN GROTESTR.264 WAALWUK en... PARAPIUIES v. MIERLO PERSONELE HERENPRIJS VOOR O.W.S.-er R. HURKMANS MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 83e JAARGANG No. 9 i""v o<ic on.inuniiu nu. v De echo van het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo' GESLAAGD. Op 30 januari j.l. slaagden te Til burg voor het aldaar gehouden practijkexamen Stenografie en Ty pen de volgende candidaten: Stenografie: Carla Paulides uit Kaatsheuvel en Sjaan Wagemakers uit Sprang-Ca- pelle. Typen: Jeanne Schapendonk, Joke Blom, Marlies v. Bladel, Mieke Pullens, Peter Schilders, allen uit Waalwijk. Nies v. d. Schans uit Sprang-Ca- pelle, Hans Kraal uit Doeveren en Jan van Dal uit Drunen. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer L. van de Leur, Grote straat 238, Waalwijk, waar vanaf heden weer nieuwe aanmeldingen kunnen geschieden. Zie hiervoor de advertentie elders in dit blad. Voor het kandidaatsexamen geneeskunde le deel slaagde aan de Nijmeegse Universiteit onze stadgenoot A. de Bree. HEKV. GEMEENTE BESOIJEN. Op de laatstelijk gehouden ge meenteavond is door de stemge rechtigde lidmaten gekozen tot ouderling in de vacature G. M. v. Zeist de heer E. Haverhals, die deze benoming heeft aangeno men. OVERZICHT GEMEENTEBEDRIJVEN. Uit een globaal overzicht van de Gemeente Licht- en Waterbe drijven over 1958 en 1959 blijkt, dat in 1959 de gasinkoop 1(37.095 m3 hoger was dan in 1958 (2.94(3.338 m3)de afgifte van 1958 (2.721.295 m3) werd in 1959 met 78.805 m3 overtroffen. Er werd in het afgelopen jaar 120.400 m3 meer water opge pompt dan in 1958 (594.450 m3) en 117.725 m3 meer afgegeven, in totaal namelijk ca. 082.525 m3. De inkoop van elektriciteit steeg in 1959 met 809.000 kWh en bedroeg 0. 037.020 kWh; de af- gnte steeg met 098.470 kWh en kwam tot ca. 0.009.235 kWh. Het aantal gasaansluitingen steeg met 347, die van water met 391 en die van elektriciteit met 340. Er werden in 1959 105 nieuwe ïlichtpunten geplaatst. Per einde dec. 1959 bedroeg het totaal aan tal lichtpunten in de gemeente 1057. BOND VAN BEJAARDEN j VERGADERDE. j De afd. Waalwijk van de r.k. Bond van Bejaarden hield don derdagmiddag in het parkpavil joen haar jaarvergadering. In zijn openingswoord gaf de voor zitter, de heer H. v. Berkel, uiting "aan zijn voldoening over de gro- te opkomst. De afdeling mag zich, aldus het verslag van de secretaris, in een gestadige groei en bloei ver heugen. De penningmeester kon een al even prettig geluid laten horen, want dank zij een gilt van de voormalige Langstraatse Scoo terclub kon er een batig saldo worden geconstateerd. De heer v. Meeuwen bracht namens de con trolecommissie verslag uit en deelde mede dat de boeken en be scheiden in orde waren bevon den. De bestuursverkiezing bracht de herverkiezing van de heren H. v. Berkel, voorzitter, en J. v. d. Hoven, penningmeester. In de rondvraag brachten enkele leden dank aan het bestuur voor de gezellige en prettige feestavond op 10 dec. j.l. Aan het slot van de bijeenkomst sprak de geestelijk adviseur een kort woord, waarin hij allen opwekte tot het bijwo nen van de dagelijkse avondmis om 6 uur. BEDRIJFS- EN ZOMERAVONDVOETBAL. Op 4 febr. a.s. zal in De Twee Kolommen des avonds om 8 uur een bespreking plaats hebben over de komende competitie van het Bedrijfs- en Zomeravond voetbal. De heer v. Gooi, voorzitter van de regionale commissie Noord- Brabant, zal dan een aantal pro blemen bespreken. De agenda vermeldt verder: uitreiking di ploma's en medische sportkeu ring. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS EN DRAGERS VAN HET MOBILISATIE KRUIS afdeling Waalwijk. Donderdag 4 februari a.s. organi seert de afdeling Waalwijk een ge combineerde schiet- en kaartavond in de benedenzaal van de Gecroonde Leersse; aanvang 8 uur. Op vrijdag 12 februari worden er in de zaal van de Gecroonde Leersse open Waalwijkse kampioenschappen gehouden voor luchtbuksschutters; hieraan kan elke Waalwijkse schut ter deelnemen. Er wordt geschoten op een afstand van 10 meter. De af deling Waalwijk van bovengenoem de Bond organiseert deze wedstrij den en stelt, naast de wisselbeker van Waalwij ks Belang voor de kam pioen, nog een aantal fraaie prijzen beschikbaar. Kaarten met visuets zijn in de zaal verkrijgbaar tegen een prijs van ƒ0.50 per kaart. Tot slot worden dan op zaterdag 13 februari door de afdeling Waal wijk kringschietwedstrijden georga niseerd voor de afdelingen Drunen, Raamsdonksveer en Waalwijk. JAARVERGADERING Langstraatse Schuttersbond, gehouden te Haarsteeg 24 jan. 1960. Nadat de voorzitter de vergade ring had geopend met de christelij ke groet, werden door secretaris en penningmeester verslag uitgebracht over het afgelopen verenigingsjaar, waarna door de voorzitter dank ge bracht werd voor de welverzorgde verslagen. Hierna volgde verkiezing van een 2de voorzitter en secretaris, waar voor werden gekozen de heren A. Vuchts uit Vlijmen en J. C- Verha gen uit Waalwijk, die deze functie in dank aannamen. Voor de a.s. zomer te houden con coursen werden de volgende data's gesteld: Drunen 1 mei; Herpt 12 ju ni, Haarsteeg 24 juli, Vlijmen 28 augustus en het kasteleins-concours op 18 september. Er was een verzoek ingekomen van St. Jan uit Kaatsheuvel om lid te kunnen worden van genoemde bond; zij werd met algemene stem men als lid aangenomen. Door de heer de Vaan uit Heus- den werd met behulp van gekleur de film-dia's en prachtig overzicht gegeven van de kringdag te Den Dungen. BOURGONDISCHE KUNSTSCHATTEN. Samen met het „Provinciaal Genootschap voor Kunsten en We tenschappen" heeft de plaatselijke „Heemkundige Kring" een avond gewijd aan de Bourgondische Kunst schatten. Namens het Genootschap opende de heer Mr. W. H. Ariëns, voorzitter, deze zeer interessante avond, waarbij hij speciaal de spreker Dr. F. A. Vercammen uit Tilburg welkom heette. In zijn openingswoord zei hij, dat er in Brabant een overgang te be speuren is van oud naar nieuw en dat er een geweldige buit ligt, die samen gebundeld dient te worden op cultu reel gebied, waarvoor het Genoot schap zorg draagt. De activiteit hier van groeft steeds, dank zij de steun die het ontvangt. Het was een gelukkige keus, die de Heemkundige Kring ditmaal heeft gedaan, om juist over het Bourgon dische kunstbezit te laten spreken. Dr. Vercammen gaf een chronolo gisch overzicht van de opvolging en uitbreiding van het Bourgondi sche rijk, dat vanuit het Fran se Bourgondië is gesticht en ook onze Brabantse landen en later ook de Noordelijke Nederlanden omvatte in 't Henegouwse en Beijerse huis. De ene cultuur bevrucht de andere, hetgeen zeer goed is te zien in deze tijd, die overgaat van gotiek naar re naissance, waarin de Bourgondische kunst in de uitgebreidste zin is ont staan. Deze was zeer rijk en hangt voor 't grootste deel samen met de opkomst van de Hertogen en Vorsten, die in aanzien en macht groeien. Als Philips de Stoute zijn politiek laat vieren en Jan Zonder Vrees zijn macht in Vlaanderen doet gelden, be gint economisch en financieel dit rijk op te komen, dat zich spiegelt aan de welvaart in N.-Italië, hetgeen gepaard gaat met de opkomst van de steden (Brussel, Leuven), de bloei van de schilder-, bouw- en beeldhouwkunst, want deze vorsten halen hun beste kunstenaars naar hun hoven of grote steden. Dyon, het centrum van 't oude Bourgondië, getuigt nog door de vele rijke kunstschatten van deze bloeien de perioden. De eigenlijke geschiedenis begint in 1363, als Philips de Stoute, het Her togdom van de Franse koning erft. Door de diverse erfhuwelijken breidt zich de macht der Hertogen uit in Spaans-Portugese landen, maar ook in de Oostenrijkse gewesten, want Philips de Goede huwde met Isabella van Portugal. Zijn zoon, Karei de Stoute, werd opgevolgd door Maria van Bourgondië, die huwt met Maxi- miliaan van Oostenrijk en zo werden vele gebieden betrokken bij de Habs- burg-Bourgondische monarchie. Tijdens de Bourgondische periode is de kunst tot grote bloei gekomen; men had keurige handschriften, ver lucht met miniaturen en initialen; de handweefkunst (gobelin) ontwikkelde zich, vooral in Brabant en Vlaande ren; de edelsmeedkunst (hamassen) werd geperfectioneerd; de schilder kunst op kerkelijk en profaan gebied bereikte een hoge bloei. De Bourgondische school om streeks 1400 was dan ook toonaan gevend (Rogier van de Waerde, van Eijck, Gebrs. Limburg, Dick Bouts, Jeroen Bosch, Breugel e.v.a.). Deze lezing werd toegelicht met lichtbeelden, waarin we de portretten van de Bourgondische vorsten zagen, met daarbij in kleuren de vele prach tige schilder- en beeldhouwwerken, die in dit uitgestrekte land zijn ge wrocht. Na afloop dankte dhr Mr. Aricns de spreker nogmaals hartelijk, waar bij hij zei, dat deze lezing ons iets geleerd had. Ja, dat zij voor de Bra bander de deur op 'n kier heeft ge zet om deze episode nader te bestu deren. Ook namens de Heemkundige Kring dankte de heer J. Toorians de spreker, die zo bereidwillig was deze lezing op verzoek voor de Kring te houden. Het was een dankbaar on derwerp. Wat het culturele gedeelte betreft ontmoet de Kring voor de Heemkun de hoe langer hoe minder belangstel ling voor dergelijke onderwerpen. Ook het Prov. Genootschap klaagt hierover. Men wil in Waalwijk t.a.v. culturele aangelegenheden heel wat mans zijn. Och, deze avond bewijst weer eens voor de zoveelste keer, dat dit peil hopeloos is. Deze slecht be zochte vergadering toont hoe éénzij dig 't publiek is ingesteld. Alle mogelijke wegen worden bewandeld om iets goeds te bieden, en het resultaatbedroevend. FEESTAVOND R.W.B. Zaterdag j.l. heeft de voetbal vereniging RWB haar 52e ver jaardag gevierd met een grandi oze feestavond in de zaal van de heer Jan de Nijs. Het spreekt vanzelf dat de ge hele RWB-faniilie vertegenwoor digd was en toen de voorzitter te ongeveer 8 uur de avond opende, was er reeds geen plaats nieer vrij. René Frijter's Variété heeft voor 'n vrolijk cabaretprogram- ma zorg gedragen, dat gebracht werd onder de titel Zonneschijn en geen enkele RW B-er heeft dan ook nog teruggedacht aan de bui len de zaal neerplcnzende regen. Het duo „De Lachbrckers" voerde in dit uitstekend gebrach te cabaretpropramma de boven toon, kostelijk bijgestaan door de uitstekende imitator Jac de Beer. De kunstfluiter Victorio Hu- berto won aller hart met het bes te van zijn op deze avond ge brachte nummers, „Droomland". De accordeonist Jo Roosen en het Hawaiian Orkest van „The Gcbama's Hawaii" zorgde voor de muzikale omlijsting op een wijze die in de zaal veel bijval oogstte. Het cabaret werd gevolgd door een zeer geanimeerd bal (dans muziek van „The Serenaders"), zodat de dansvloer de gehele avond behoorlijk bezet was. Was er enerzijds voldoende te genieten van de kunst in het klein, zij het ook met een grote K., anderzijds kon er ongehin derd aan Bacchus geofferd wor den, want vroeg in de avond wa ren reeds alle wedstrijden afge last. Er was dus niets dat een vrolijke feestviering in de weg stond en misschien mede daar door zal er wel een heer met een verkeerde jas huiswaarts zijn ge- taan, terwijl een ander bij thuis- omst wellicht zeer bevreemd naar een verkeerde hoed of das heeft staan staren. Mocht dit inderdaad het geval zijn geweest, dan gelieven deze heren zich te vervoegen bij W. Snels, Westeinde 29b, Waalwijk, die een en ander waarschijnlijk wel zal weten recht te zetten. Resumerende mag geconsta teerd worden dat ook dit feest weer een volledig succes geweest is, een feest waar het gouden clublied herhaaldelijk luide ge zongen werd, een feest ook dat ons de moed heeft gegeven om alles op alles te zetten, zodat we het over enige maanden nog eens luchtig hopen over te doen. hhi^hh Nu volop voordeel in die van ruimen weet I R.K. VROUWENGILDE. De causerie welke pater Jels- ma zal houden voor 't r.k. Vrou wengilde, is verschoven van 4 naar 12 febr. a.s. Zoals gebruike lijk zal deze avond in Hotel Ver- wiel worden gehouden. ONDERWIJZERS VERGADERDEN. De afd. Waalwijk van de Kath. Onderwijzersbond hield j.l. vrij dag in Hotel Verwicl een verga dering, waarvoor grote belang stelling bestond en die o.m. werd bijgewoond door de voorzitter van het Bossche diocees, de heer Bezems. In deze vergadering deed de voorzitter o.a. voorlezing van een schrijven van het hoofdbe stuur van A.N.O.F., waarin aan kleuterleidsters wordt geadvi seerd geen betrekking als zoda nig aan te nemen tegen vermin derd salaris. De heer Bezems drong er bij de afd. Waalwijk op aan te ijveren voor een vrijge steld voorzitter. De heer A. v. d. Wiel werd als aftredend be stuurslid herkozen en in de va cature van mej. J. Vissers werd voorzien door de benoeming van mej. J. IJzermans te Waalwijk, kleuterleidster te Kaatsheuvel. Deze avond werd besloten met een interessante lezing met licht beelden door pater Suasso de Li ma de Prado over „Worstelend Afrika". INBRAAK. Via een deur aan de achterzij de heeft een inbreker zich zon dagavond toegang verschaft tot 't winkelpand van A. v. E. in de Past. K-nfjpersstraat. De bewo ners waren op dat tijdstip afwe zig. De dader is vertrokken met medeneming van het wisselgeld uit de kassa. Het wisselconcert, dat de har monieën „St. Crispijn" uit Waal wijk en „Volksvlijt en Volksver maak" uit Waspik zaterdagavond in zaal Thalia gaven, heeft van de zijde van het Waalwijkse pu bliek slechts zeer matige belang stelling gekregen. Overigens, ook in voorgaande jaren is de belang stelling voor wisselconcerten nooit bevredigend geweest en men zou dan ook welhaast wil len concluderen, dat men 't con certeren op deze wijze voor het publiek cent niet meer behoeft te doen. Normaliter heeft het pu bliek alle aandacht voor het op treden van een harmonie, maar zodra een dergelijk gezelschap een zaalconcert programmeert, is het plotseling met de belang stelling gedaan. Nu moeten we hieraan wel toe voegen, dat er maar weinig zalen zijn die zich voor het geven van 'n harmonieconcert lenen. Waal wijk heeft er tenminste geen. Een zaal als die van Thalia kan het volume van een normaal bezette harmonie niet verwerken, met 't gevolg dat de trommelvliezen van de toehoorder het nogal eens zwaar ie verduren krijgen en het dus niet constant een onverdeeld plezier is om in een dergelijke ruimte naar een harmoniecon- cert te luisteren. Ook doet een te enge ruimte geen recht wederva- i ren aan het klankgehalte en de klanksfeer van een harmonie-or- i kest. De piano's blijven constant 1 te fors en de forti krijgen iets chaotisch, waarbij men de nei ging om een rustiger plekje te gaan opzoeken nauwelijks kan onderdrukken. Men kan het pu bliek het dus niet zo kwalijk ne men, dat liet hier in Waalwijk althans niet zo hard loopt om een harmonieconcert te beluiste ren. Blijft alleen de vraag of men in het andere geval wel van zijn belangstelling zou blijk geven. Wij hebben een goede reden om daaraan te twijfelen. Dit alles neemt niet weg, dat wisselconccrten voor de diverse harmoniegezelschappen hun gro te waarde blijven behouden. Tus sen de vele en dikwijls taaie repe tities voor de in het verschiet liggende concoursen door, zijn zij een prettige en leerzame afwisse ling. Deze betekenis werd dooi de voorzitter van St. Crispijn, de heer F. Smolders, in diens ope ningswoord bij het concert van zaterdagavond nog eens extra on derstreept. Het eerste deel van dit concert werd verzorgd door de Kon. Har monie „Volksvlijt en Volksver maak" uit Waspik, dat evenals St. Crispijn in de ereafdeling uit komt en dat onder de kundige leiding staat van Chr. Kuijten. Toch heeft deze Waspikse zus tervereniging ons in dit concert enigszins teleurgesteld. Konden wij enerzijds bewondering heb ben voor de orkestdiscipline van dit gezelschap en dc strakke en duidelijke directie van de heer Kuijten, van de andere kant ble- is onbetwist WAALWIJKS BROODSPECIALIST Putstraat 68 - Tel. 2855 GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Nikkelen rand van aulokop- lantp; shawl; ijzerboor; zwarte vulpen; autoachterlicht; dames handschoenen; zakje met hand schoenen, linker kinderhand schoen; regenkapje en pocket boek. Verloren Buitenmodel baret; gebreide dameshandschoenenjongens- bril; nummerbord RA 76-02 met stoplicht; portemonnee met in houd; kinderpolshorloge; gele jongensoverall; portemonnee m. 70.en huissleutels; armiband. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Een huishouden van Jan Steen", a.l. Luxor 8 uur: „Razzia op nar cotica", 18 jaar. Woensdag 8.15 uur: repetitie voor alle dames en heren van „Oefening en Vermaak" met Waalwijks Orkest in de Timtur-cantine. Zondag 12 uur: repetitie voor alle dames en heren van „Oefening en Vermaak''. DE OPSTAND IN ALGIERS DE OPSTANDELINGEN IN AL GIERS HEBBEN ZICH AAN HET LEGER OVERGEGEVEN. ven er nogal wat wensen onver vuld ten aanzien van de vertol king van het programma. Er wa ren voor het niveau van dit ge zelschap te veel oneffenheden in het samenspel en in de soli werd hier en daar wat „gesmokkeld", terwijl wij het klankgehalte van deze harmonie in het verleden hoger hebben kunnen waarderen, ook al nemen we daarbij de on gunstige omstandigheden in aan merking. Deze tekortkomingen troffen ons het sterkst in de New Orle ans Ouverture van Meindert Boe kei, waarin toch ook boeiende passages te beluisteren vielen. Daarentegen waren er toch ook voortreffelijke momenten te be luisteren en met name in 't beste onderdeel van voor de pauze: de ouverture Peter Schinoll van von Weber, die een boeiende vertol king kreeg. Over het geheel ge nomen kregen wij bij het beluis teren van de Waspikse harmonie de indruk van een wat onvol doende voorbereiding en een niet voltallige bezetting. I)e Waalwijkse harmonie Sint Crispiin was bij dit concert onge twijfeld het betere ensemble. De bezetting was vollediger, maar ook aan liet spel hebben wij toch meer vreugde beleefd. In de Ou verture „Raymond" van Thomas- Stalmeier en „La Caisse a Jou ets" van Desprey bewees direc teur Duijvelaar, dat hij met dit gezelschap terecht een eerste prijs heeft behaald op het con cours te Delft. Oneffenheidjes waren er op enkele plaatsen na tuurlijk wel, evenals kleine slip pertjes in de soli, maar 't geheel maakte cpia klankgehalte'en sa menspel toch een zeer gave in druk. Wat ons in het optreden van St. Crispijn echteMjet meest deugd heeft gedaan, is^ue vertol king van de ouverture „La Cóte d'Azur" van Fulling, een van de concoursnummers waarmee Sint Crispijn hoopt te promoveren. Er rekening inee houdend dat dit nummer nog steeds een „repeti- tiepunt" is, hetgeen dan zeggen wil dat men zelf nog de onvolko menheden in de vertolking be seft, hebben we grote waardering voor de wijze waarop St. Crispijn dit aantrekkelijke, moderne stuk muziek zaterdagavond ten geho re heeft gebracht. Wc menen dan ook, dat St. Crispijn het komen de concours met vertrouwen te gemoet kan zien. Voor de heer Duijvelaar nogmaals ons respect voor de wijze waarop hij Sint Crispijn in een zo korte tijd on een zo uitstekend niveau heeft weten te brengen. De marsen werden door de bei de gezelschappen met veel verve en bekwaamheid ten gehore ge bracht. Door „Volksvlijt en Volksvermaak" de B.R. (wie zei daar Brigitte Bardot?) en C.F.- mars van Ord Hume cn de A,rro- manches-mars van Kctly; door St. Crispijn de Musketiers-mars van Liithold en de mars In Vrij heid van Cori. In de wat te kleine en ook wat te kille gymnastiekzaal in de mr. v. Coothstraat werden gistermid dag de Bossche Gymnastiekkam- pioenschappen 1959 gehouden, georganiseerd door de Waalwijk se r.k. Gemengde Gymnastiek ver. O.W.S. en waaraan behalve door genoemde vereniging werd deel- S.H.J /ught Den Bosch). genon P. H. Vught) en OSS/VOLO Wij hebben aan deze kampi oenschappen een bijzonder boei ende middag beleefd en de vele goede en vaak ook zeer goede prestaties hebben ons de niet be haaglijke temperatuur in de zaal volkomen doen vergeten. Wij hebben het alleen maar opnieuw betreurd dat de gymnastieksport in Waalwijk zo bitter weinig mo gelijkheden heeft om publieke belangstelling te trekken en een goede en ruime sporthal heeft i zich na gistermiddag heel vast 1 op de eerste plaats van ons ver langlijstje genesteld. In het kader van de beschik bare ruimte heeft O.W.S. zich op uitstekende wijze van haar orga- i niserende taak gekweten. Dat de kachels niet harder wilden bran den, lag bepaald niet aan haar. Wel had men o.i. wat straffer moeten letten op rust en stilte in de zaal tijdens het werken aan de toestellen. Naast een uitstekende organi satie hadden wij van O.W.S. ei genlijk ook nog een dubbele over winning verwacht, maar 't heeft niet zo mogen zijn. De OAV.S.- dames legden dan wel beslag op de eerste plaats met zeer ruime voorsprong op de Vughtse meis jes, maar in het „grote" werk zorgden de O.W.S.-heren niet voor een dubbele Waalwijkse ze ge. Met een verschil van drie punten moesten zij de eerste plaats laten aan de heren van OSS/VOLO. Maar, en dit mag toch wel onderstreept worden, verliezen is nooit erg en het kan eigenlijk ook geen kwaad. Het houdt de waakzaamheid, de pit en de strijdlust in een vereniging klaar wakker. Ter compensatie van de heren nederlaag zorgde Waalwijks bes te turner, R. Hurkmans, op in drukwekkende wijze voor een eerste plaats bij de personele prestaties. Twee Drunense dames kwamen als besten uit de bus bij de dames-personeel. Truus van Loon van O.W.S. werd 3e. Daar naast was het voor O.W.S. een prettige troost dat het in de to taaluitslag als eerste uit de bus kwam vóór P. H. uit Vught. Er is over het geheel genomen uitstekend gewerkt en het niveau lag dan ook beslist hoger dan bij de vorige Bossche kampioen schappen, hetgeen ook werd ge constateerd door een bestuurslid van het Bossche Gymnastiek Co mité, dat de prijsuitreiking ver richtte. Uiteraard waren er ook zwakkere zusters en broeders, maar over het geheel genomen heeft deze middag uitstekend en boeiend werk gebracht. Jammer \vas het dat O.W.S. tegen alle

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5