DRUNEN VLIJMEN KAATSHEUVEL Uit de Langstraat Elshout Nieuwkuijk 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 FEBRUARI 1960 6 14 februari VALENTIJNDAG, DAG DER VRIENDSCHAP Haarsteeg verwachting in bij de heren zwak brugwerk liet zien, maar van de andere kant hadden wij liet rin- genwerk van de OAY.S.-heren toch beslist hoger gewaardeerd dan uit de uitslag viel af te lezen. Enfin, het is geworden wat voorzitter van Heesbeen van O. W.S. in z'n openingswoord wens te: een faire en sportieve strijd met veel spanning en veel boei ende hoogtepunten. Jammer was ongmaals, dat een dergelijke prachtige sportmanifestatie zo onopgemerkt voorbij moet gaan. Üe uitslagen van deze kampi oenschappen luiden: Verenigingskampioenschap. DAMES. 1. O.W.S. (Waalwijk) 538,65 pnt. 2. P.H. (Vught) 517,85 pnt. 3. S.H.J. Drunen 499,05 pnt. HEREN. 1. ÖSS/VOLO ('s-Bosch) 250,8 pnt. 2. O.W.S. (Waalwijk) 247,5 pnt. 3. S.H.J. (I)runen) 231,40 pnt. 4. P.H. (Vught) 220,4 pnt. TOTAAL. 1. OAV.S. 785.15 pnt. 2. P.H. 3. S.H.J. 4. Oss/Volo 738,25 pnt. 730,45 pnt. 250,8 pnt. De laatste plaats van OS^/ VOLG in het eindklassement is te wijten aan het feit, dat deze vereniging alleen met een heren team aan deze wedstrijden deel nam. Jammer! PERSONELE PRIJZEN. Dames. 1. N. Verdijk (S.H.J.) 53,7 pnt. 2. R. v. Spijk (S.H.J.) 52,8 pnt. 3. Tr. v. Loon (OAV.S.) 52,5 pnt. Heren. 1. R. Hurkmans (OWS) 69,- pnt. 2. T. Konings (OSS/VOLO) 66,9 pnt. 3. E. Hurkmans (OWS) 66,8 pnt. Een knappe prestatie van de heren Hurkmans In zijn slotwoord sprak het Bossche bestuurslid de hoop uit dat bij de volgende kampioen schappen alle verenigingen met een dames- en herenteam zouden uitkomen. Verder dankte hij OAV.S. voor de goede organisat- tie, de Jury, de telcommissie en alle deelneemsters en deelnemers. Een romantische en bekoorlij ke legende verhaalt, dat in de vroege middeleeuwen in Italië een monnik leefde, Valentijn ge heten. Ieder die bij hem kwam om wijze raad en dat waren er velen gaf hij tevens een hloem uit de kloostertuin mee. Valen tijn had maar één doel voor ogen n.l. de mensen dichter bij elkaar te brengen. Valentijn verlangde zelf geen geschenken; hij deed zijn werk in eenvoud en stond steeds voor ieder klaar. Valentijn werkte heel dikwijls op de „achtergrond" zoals velen in de wereld op de achtergrond werken. Men spreekt dan wel van de „stille" figuren. Af en toe treden ze voor 't voet licht zonder het zelf direct le wij len. Het zijn mensen die graak goed doen zonder dat u het weot. Misschien heeft u 't niet eens in de gaten wat er voor u gedaan wordt. Misschien kent u toch wei iemand die in alle eenvoud veei goed doet voor anderen. Iemand die tracht uw leven en dat van anderen iets goeds, iets gezelligs le geven. Iemand, die u wel eens uit de nood hielp, maar dan zo, dat u eigenlijk niet goed wist (of misschien niet durfde) te bedanken, omdat zij of hij mis schien een le hoge of een te lage positie bekleedt, of omdat zij dat niet wensen. Wij staan in het leven zo dik- wijls ver van elkaar af. We rod delen liever dan dat we iets goeds van de ander zeggen. We kijken meer naar de splinter van de buurman dan naar de balk van ons zelf. We misgunnen vaak meer dan dat we aan ande ren iets gunnen. We zoeken het vaak in het uiterlijk vertoon in- plaats van „de achtergrond", het eenvoudige! In verschillende landen is het gebruik ontstaan om elkaar op Valentijndag geschenken te ge ven. Men geeft dan niet alleen zoals bij Moederdag en Vaderdag de gezinsleden iets. Maar men geeft ook aan hen iets die op de „achtergrond werken. Het motief van Valentijndag is een klaver vier. U kent deze kla ver vier niet. Zij is zeldzaam in de massa. Zelden zijn ook onze gedachten bepaald bij degene die iets goeds voor ons deden. Daar om is het goed op Valentijndag juist die stille werker eens te ge denken, heel eenvoudig met een simpel gebaar en geschenk. Maar met een oprechte dankbaarheid. U kent vast wel zo'n Valentijn, zo'n broeder van een jeugdhuis, zo'n papierophaler voor een kerk orgel aan de haven. U kent ze wel, juist die pastoor of die do minee, die nooit iets eist, maar altijd dankbaar is voor hetgeen cr toch weer komen mag. Daarom wees altijd dankbaar, breng vriendschap aan anderen en u ontvangt vriendschap. Let op Valentijndag eens op u zelf en geef eens iets zonaer uw naam te vermelden. Ook al geeft.u iets aan iemand die u niet kent, geef dan toch, want niemand mag er iets anders achter zoeken dan: Vriendschap en dankbaarheid. K. Mioch Personeelsavond Verolme. In de grote zaal van de Hoge Braken had donderdag j.l. de tweede personeelsavond plaats van Verolme's scheepswerven. Hol personeel werd deze avond onthaald op de operette „lm Weissen Hossel" uitgevoerd door het Haags Operettegezelschap. Na deze operette was er nog bal, waarop zoals altijd een pri ma stemming heerste. Voorlichtingsavond. In verband met het in gebruik stellen van het gemeentelijk gas bedrijf zal op dinsdag 9 febr. in de zaal van de Hoge Braken een voorlichtingsavond worden gege ven over liet gebruik van gas en gastoestellen. Deze voorlichtings avond is georganiseerd door het gemeentelijk gasbedrijf. Tafeltennis. De iutslagen van de zaterdag gespeelde competitiewedstrijden zijn als volgt: Dames 2e klas. TTVD 1Smashers 2 100 Heren 2e klas. Cor du BuyTTVD 1 46 Heren 3e klas. Animo 5—TTVD 2 46 Heren 4e klas. RKC 2—TTVD 3 9—1 Heren 4c klas. TTVD 4Smashers 4 2—8 Ook dit weekend deden de da mes van TTVD hun best en zijn in de tweede helft van deze com petitie nog ongeslagen. Lawntennisver. De Klinkaert. De lawntennisver. De Klin kaert hield deze week in Hotel Royal haar algemene ledenver gadering. De voorzitter, de heer v. Thiel, alsmede de secretaris, de heer Vcrnooy, hebben zich we gens drukke werkzaamheden uit het bestuur teruggetrokken. Na de verkiezing werd op deze ver gadering het volgende bestuur geformeerd: voorzitter J. de Bruyn, secretaressse mej. B. Ca- les, penn. R. Keyzer, baancom missaris J. Smits, competitielei der A. Frankena. Het tennisseizoen zal dit jaar, ijs en weder dienende vroeg wor den geopend. Verwacht wordt dat de banen begin maart in ge reedheid kunnen zijn. Aan de ko mende competitie zal door twee teams worden deelgenomen. Het lste team gaat zijn debuut maken in de derde klas, terwijl het 2e zal trachten door promotie aan sluiting naar de vierde klas te krijgen. De tennissport is de laatste jaren dank zij het werk van de tennisclub De Klinkaert sterk toegenomen. De tennisclub telt ruim honderd leden. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de bestuursleden. Ook zal dit jaar weer een onderlinge competitie worden gehouden. Balavond. A.s. zondagavond zal in de zaal van gez. Elshout een balavond worden gehouden. Deze balavond wordt gehouden voor een liefda- el. dig doel Rikconcours. Het St. Hubertusgilde houdt a.s. zaterdagavond in de zaal van gez. Elshout t.b.v. haar vaandel- tonds een rikconcours. Agenda. Maandag 1 februari. 7.30 uur middenstandscursus r.k. Jongensschool. 8 uur clubavond „Steeds Ho ger" café v. d. Geit. 8 uur danscursus zaal gez. Els hout. 9.45 uur KAV KAJ-gebouw. 7 uur trainen DVC. Dinsdag 2 februari. 7 uur trainen DVC. 8 uur bijeenkomst Boerinnen- bond foyer Hoge Braken. 8 uur clubavond OOG café v. d. Geit. 8 uur jaarvergadering Tuin- bouwbond Kring De Lang straat. Woensdag 3 februari. 7 uur trainen volleybalclub. 78 uur Centrale Volksbank Maria Sluartslraat 2. 8 uur film „Gravin Maritza", Hoge Braken, alle leeftijden. 8 uur postzegels verzamelen in Hotel Royal. 8 uur clubavond DVP in café Klerks. 8 uur clubavond OOO in café Elshout. 8 uur clubavond Nooit Gedacht 8 uur clubavond „Prins Bern- hard" Hotel Royal. Donderdag 4 februari. 7 uur trainen DVC. 7.30 uur middenstandscursus r.k. Jongensschool. 8 uur sociëteit „Duin Dorst" Hotel Royal. 7 uur trainen TTVD. 8 uur repetitie Cantabile zaal gez. Elshout. 9.45 uur KAJ KAJ-gebouw. RIJVERENIGING „DE ECHO". In café Klerks hield de landelijke rijver- eniging „De Echo" haar algemene jaarver gadering. Bij afwezigheid van de voorzitter opende de commandant de heer C. Klijn de vergadering en herdacht met enkele woorden de zo tragisch om het leven gekomen Dr Roelvink, de voorzitter van de Kath. Bond van Landelijke Rijverenigingen. Het financieel verslag van de penning meester sloot met een klein batig saldo. Voor zijn goed beheer werd de penningmeester dank gebracht. De aftredende bestuursleden C. Brok en M. Muskens werden herkozen. Besloten werd dat in de toekomst de leden zelf de startkaarten zullen betalen. Twee nieuwe leden werden aangenomen. De jaarlijkse feestdag zal gehouden wor den op 25 febr. a.s. De dag zal begonnen worden met een H. Mis. Die dag zal er een cross-country en een afstandsrit gehouden worden. In ernstige overweging werd ge nomen om te komen tot het aanschaffen van nieuwe uniformen. Ook zal men geza menlijk deelnemen aan de kringvergadering te Vught. Op a.s. zondag 7 febr. zal men eveneens deelnemen aan het laatste door de Bond uitgeschreven springconcours te Haar steeg. TAFELTENNISCLUB „DE SMASHERS' In de vergadering van de tafeltennisclub De Smashers kregen de junioren allereerst standjes over hun gedrag in het algemeen tijdens de trainingsavonden en over het slor dig gebruik van het beschikbare materiaal. Ook het gedrag op straat na afloop van het tennissen werd niet voorbeeldig genoemd. De^ voorzitter deelde dan ook namens het bestuur mede dat zonodig strenger zal wor den opgetreden, desnoods zelfs met roye ment. Met de controle over het gebruik van tafels en ballen werden enkele oudere leden belasti De kosten van ballen waren de laat ste maanden dermate gestegen, dat het op een financieel debacle zou uitlopen. Beslo ten werd om kost wat kost de naam van het jaarlijks en internationaal bekend staande „Zilveren Schoentournooi" te handhaven. De voorzitter zou zich daarom in ver- 1 binding stellen met de vereniging van Dru- nense Schoenfabrikanten, nu het gemeente- i bestuur het verzoek om een nieuwe wissel- trofee beschikbaar te stellen heeft afgewe- zeny. Voor het toumooi te Nijmegen op 7 febr. a.s. bestond zoveel belangstelling, dat men besloot gezamenlijk per bus de reis te ondernemen. De voorzitter deed nu al een beroep op de leden, om wanneer 6traks de werkzaamheden voor het Zilveren Schoen tournooi weer een aanvang zullen nemen, zoveel mogelijk te helpen waar dit mogelijk is. OUDERAVOND. De ouderavond die door de Z.E. Pater v. d. Cammen voor onze parochie werd gege ven, is in alle opzichten geslaagd te noemen. De drie avonden was de zaal van het pa rochiehuis tot de laatste plaats bezet. Dat er ook oplettend geluisterd werd naar de meer dan gewone uiteenzettingen van de ge achte spreker bleek duidelijk uit de gestelde vragen naar aanleiding van diens inleiding. Of alle vragen waarin verschillende moei lijkheden naar voren werden gebracht, af-, doende werden beantwoord, viel nu en dan wel te betwijfelen. AI met al waren het leerzame avonden, die, wanneer ze in de toekomst eens herhaald worden, zeker weer veel belangstellenden zulen trekken. BLOEIEND JEUGDWERK Nog een tekort aan jeugdleiders. De opvoering van een Passiespel op Pas sie-zondag van dit jaar wordt door de Stich ting Jeugdzorg in Vlijmen voorbereid. Het gebouw „De Vijfhoeven" te Vlijmen, waar in de Stichting Jeugdwerk Vlijmen is geves- 'igd, gonst ook verder van activiteiten. De Vlijmense jeugd blijkt bijzonder ingenomen met het home, dat onbegrensde mogelijk heden schijnt te bezitten. Een 160-tal kleu ters in groepen verdeeld, komen tenminste eenmaal per week hun verpozing zoeken in het gebouw. De jongedames uit Vlijmen ko men elke week bij elkaar voor een praat- avond, waarop gewichtige en minder ge wichtige .,bakvis"-problemen onder het ge not van een hart en geest verkwikkende kop thee worden doorgepraat. De oudere jongens hebben nog geen ge legenheid tot het beleggen van dergelijke gespreksavonden; vooralsnog zal deze wens pas werkelijkheid worden, wanneer men kan beschikken over een aantal actieve jeugdleiders. De jongensclubs zullen, wan neer eenmaal een concreet programma is samengesteld, een alround gymnastische vorming ontvangen, waarbij zelfs judo niet ontbreekt. De verwerkelijking van deze sportieve plannen zal in nauw contact met de commissie gymnastiekzaal Vlijmen wor den ter hand genomen. Bijzondere aandacht verdienen de plan nen die de leiding momenteel uitwerkt met het oog op de komende zomervacantie en een zinvolle besteding door de jeugd daar-, van. Een groots opgezet en goed geoutilleerd zomerkamp behoort o.m. tot de voornaam ste actiepunten. Daartoe heeft men een spaaractie op touw gezet. De uitbouw en verwezenlijking van een dergelijk veelzijdig en positief pedagogisch programma vereisen uiteraard een kundige en actief geinteresseerde leiding, die de ac tiviteiten van de jeugd in opbouwend crea tieve banen leidt. Naast de huidige leidster is het gewenst dat op korte termijn een tweede kracht in de leiding wordt opgenomen, die speciaal 't werk onder de jongste deelnemers zal sti muleren en leiden. Uiteraard rekent men ook op een aantal vrijwillige krachten die als jeugdleider meewerken aan de zo waar devolle vrijetijdsbesteding van de Vlijmense jeugd. VIERING KARNAVAL 1960. Verbod masqeren. In verband met de op handen zijnde Kar- navalsdagen 1960, brengt de burgemeester van Vlijmen het volgende onder de aan dacht van de ingezetenen van Vlijmen Elke vereniging en eenieder wordt er uit drukkelijk op gewezen, dat het dragen van maskers en dergelijke, door de Prins en ge volg bij verordening uitdrukkelijk is verbo den. Ook aan andere personen dan die beho ren tot het gevolg van de Prins is het ver boden maskers te dragen of zich onherken baar te sminken of te verkleden. Vergunning tot het dragen van een sabel door de Prins en zijn gevolg, wordt toege staan gedurende de uren, dat ze gezamen lijk optreden. Vergunning tot het rondtrekken van en tot het optreden van Karnavalsgroepen wordt verleend voor de maandag en de dins-, dag 29 febr. en 1 maart 190. De groeps commandant der rijkspolitie moet bekend zijn met het aanvangsuur van het rondtrek ken. Ook voor de groepen is het dra gen van maskers of zich op andere wijze onkenbaar maken, verboden. Sluitingsuur op de zondag en de dinsdag is bepaald op 24 uur en op maandag op 1 uur. Muziek mag ten gehore worden ge bracht tot een half uur voor sluitingstijd (uitgezonderd de groepen tijdens het op treden). De ouders worden er aan herinnerd, dat kinderen beneden de 16 jaren zonder ge leide van een meerderjarig persoon, niet in cafés aanwezig mogen zijn. Ik moge een dringend beroep doen on de ouders hier-, aan stipt de hand te houden. Ook de vergunninghouders wordt er op gewezen, dat zij deze kinderen niet in hun inrichtingen mogen toelaten. De politie heeft opdracht hierop nauwlettend toe te zien en bij aanreffen de betrokken vergun ninghouder procesverbaal op te maken. Ik wens U allen gezellige Karnavalsda- gen en ik hoop, dat geen enkele wanklank de jolijt zal verstoren. JAARVERGADERING R.K. Mctaalbewerkersbond St. Eloy. Op woensdag 3 febr. zal in café A. Klerks om 8 uur nm. een jaarvergadering worden gehouden van de R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy afd. Vlijmen. Agenda: Opening voorzitter; Jaarverslag secretaris; Jaarverslag penningm.; Spreek beurt districtsbestuurder; Bestuursverkiezing aftreend H. Wijkmans secr., die zich niet meer herkiesbaar stelt; candidaten kunnen worden ingediend tot de vergadering. De candidaatstelling moet voorzien zijn van vijf handtekeningen van leden; Rondvraag en sluiting. HEROPENING. Zaterdag om 7 uur n.m. werd het Foto centrum der Boven-Langstraat, van de heer lom I eijen, Plein 10 alhier, heropend. Het verruimd en vernieuwd pand is met de nieuwste en modernste apparatuur inge richt. CARNAVAL. De carnaval nadert met rasse schreden en de groepen die dit jaar weer aan zullen tre den, repeteren reeds druk op de minst op-, vallende plaatsen, om hun geheimen niet te vroeg bekend te maken. Over de kinderoptocht, welke twee jaar achtereen met succes is gehouden, wordt nu weinig gesproken en het ziet er naar uit dat dit jaar geen kinderoptocht zal plaats vin den. R.K. TONEEL VER. UTILE DULCI. De Vlijmense R.K. Toneelvereniging Uile Dulci heeft reeds enkele weken in stu die een blijspel in 3 bedrijven „Geld te geef". Ned. bewerking A. Dcfroise. Datum van opvoering de zondag van half-vasten, zondag 21 maart). AANBESTEDING ULO-SCHOOL. Door het architectenbureau de Graaf uit 's-Bosch is aanbesteed het bouwen van een ulo-school op de Vliedberg alhier. Er werd als volgt ingeschreven: fa. Bechtold en zn. Den Bosch f 155.900; Gebr. de Bont-van Dommelen Nieuwkuijk f 152.200; A. Smits Den Bosch f 148.800. ONGEVAL. Zaterdagnamiddag had alhier een auto-, ongeval plaats. De wielrijder v. d. Ven werd door een auto aangereden. De ontboden ge neesheer Dr. van Benthem alhier, consta teerde en hersenschudding en liet het slacht offer naar het ziekenhuis in Den Bosch overbrengen. Een kind, dat mede op het rijwiel werd vervoerd, werd licht gewond. BILJARTEN. Voor de competitie van de KNBB speelde het le viertal van de in café W. v. d. Loo gevestigde biljartclub DES een wedstrijd te gen Altijd Cadres in Den Bosch. Door het 4-4 gelijke spel is DES nog steeds ongeslagen, maar door drie keer ge lijk te spelen gingen toch drie kostbare punt ten verloren. Speler C. v. d. Loo moest in het cadre- spel z'n meerdere erkennen in K. Dekkers, terwijl W. Pauwels, Jo van Bokhoven wist te verslaan. Omdat A Treuren en P. v. d. Loo wonnen, kon de halve buiten toch mee naar huis worden genomen. De uitslag was: Altijd Cadre - DES K Dekkers (300) - C v d Loo (250) 300-192 W Pauwels (135)-J v Bokhoven (150) 235- 78 H Jansen (130)-A Treuren (135) 108-135 J Paaymans (100) - P v d Loo (110) 60-110 PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 2e Klas Libre District Den Bosch. Uiterst nerveus zat zaterdagavond .om streeks het middernachtelijk uur de grote favoriet voor de persoonlijke titel de heer H. Roeiers, toe te zien hoe zijn directe te genstander, die op dat moment aan stoot was, steeds verder van hem wegliep. Want Tini van Eijk uit Vlijmen, die de laatste avondpartij tegen Roeters speelde, was op dat moment bezig zich geheel te re habiliteren van de twee nederlagen die hij zaterdag in de loop van de middag en avond reeds had geleden.. Maar ditmaal was de Vlijmcnaar plotseling in goede vorm ge komen, met series van 16-15-15 en 31 car. had hij een dusdanige voorsprong gekregen dat die voor Roeters niet meer te overbrug gen was. Wel dachten velen nog aan een herstel, want laatstgenoemde had het reeds eenmaal gepresteerd om een achterstand van maar liefst 57 car in een serie in te lopen, maar in deze voor hem zo belang rijke partij wilde het niet lukken en hij verloor tenslotte gedecideerd. Met deze nederlaag van de grootste fa-, voriet kwam G. de Werdt uit Vught vaster in het zadel te zitten, want deze speler won zaterdag twee partijen en stond zodoende zaterdagavond nog alleen ongeslagen aan de leiding. Maar in de loop van zaterdag vielen nog meer verrassingen, in de eerste partij, die ging tussen A. Amiol en de tot dan toe nog ongeslagen Tini van Eijk, viel al zo'n ver rassing doordat Amiol een ruime zege op de Vlijmenaar behaalde. G. de Werdt uit Vught toonde grootse plannen te hebben en versloeg de 72-jarige heer H. Huijbregts uit 's-Bosch gedecideerd. Maar laatstge noemde liet op zijn beurt A. Amiol weer achter zich wat eveneens een verrassing bleek. H. v. d. Berg uit 's-Bosch mocht dan eindelijk het genoegen smaken op de eerste winstpunten binen te halen door A. Akker- mans uit Vugh te verslaan. In de volgende parij die ging tussen laatstgenoemde en de grote favoriet H. Roe ters, leek het er reeds op dat Roeters zijn eerste nederlaag tegemoet zou gaan, want A9kkermans liet bij tijd en wijle zulk uitste kend spel zien, dat het niemand op het ein de zou hebben verbaasd als hij de punten in de wacht had gesleept. Ook H. Huijskens liet zich nog eens van z'n goede zijde zien door T. van Eijk uit te schakelen voor de titel. De partij tussen A. Amiol en H. v. d. Berg die voor de eind uitslag van geen belang meer was eindigde in een zege van eerstgenoemde. Zoals in de aanhef reeds is omschreven, versloeg op de drempel van zaterdag 30 op zondag 31 jan. Tini van Eijk de grote fa voriet H. Roeters en was alleen G. de Werdt nog ongeslagen. De diverse uitslagen waren als volgt A. Amiol T van Eijk G. de Werdt H. Huijbrechts A. Amiol H. Huijbrechts H. v. d. Berg A. Akkermans H. Roeters A. Akkermans H. Huijskens T. v. Eijk A. Amiol H. v. d. Berg T. van Eijk H. Roeters Zondag was het de laatste wedstrijddag maar omdat de laatste partij en de huldiging van de kampioenen in de late avonduren plaats hadden en de berichten dan reeds zijn bezorgd, laten wij die in het volgend nummer volgen. 150 25 6 22 61 25 2,44 23 150 33 4,83 21 131 33 3,96 23 105 30 3,50 32 150 30 5 28 150 30 5 26 88 30 2,93 15 150 30 5 17 140 30 4,90 17 150 22 6,81 32 110 22 5 17 150 26 5,55 36 94 26 3,48 23 150 28 5,17 31 99 29 3,40 11 JAARVERGADERING KAATS- HEUVELSE POSTDUIVEN VER. Zaterdagavond hield bovengenoem de vereniging in de zaal van café „de Sportwereld" haar algemene jaarvergadering, waarin voorzitter M. Ververs, zij het wat laat, de le den zowel in hun privé-zaken als in de duivensport een gunstig 1960 toe wenste. Hij hoopte dat de vergade ring een vlot verloop zou hebben, aangezien er een tamelijk omvang rijke agenda moest worden afge werkt. Op de notulen alsmede dé jaar verslagen van secretaris en pen ningmeester waren geen op- of aan merkingen. De commissie tot con trole van kas en bescheiden van de penningmeester, bestaande uit de heren C. v. Rooij en J. Laros, deed verslag van haar onderzoek, waar uit bleek dat alles keurig in orde was bevonden. Tevens sprak deze haar bewondering uit en bracht zij een compliment aan secretaris en penningmeester voor al het werk dat deze het hele jaar door voor de duivensport doen. De gebruikelijke jaarlijkse feest avond werd vastgesteld op 19 maart. Medegedeeld werd, dat voor deze avond al op een prima gezelschap beslag is gelegd. De aftredende bestuursleden M. Ververs, Jac. Klerx, G. Remmeren, A. Snoeren en H. v. Nieuwstad wer den, aangezien geen tegencandida- ten waren gesteld, bij acclamatie herkozen, terwijl bij de verkiezing van een voorzitter 90% der stem men bleken te zijn uitgebracht op de aftredende voorzitter M. Ververs, die de vergadering dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen. Besloten werd de onderlinge der by-vlucht voor jonge duiven dit jaar te vervliegen vanaf Noyons. Hieraan mag met ten hoogste vier duiven worden deelgenomen tegen ƒ1. per duif. Tot controleurs voor de vluchten van het komende seizoen werden aangesteld de heren C. van Rooij, J. Vesters en Fr. v. d. Linden, ter wijl de namen van de hok-contro- leurs later zullen worden bekend gemaakt. Het poulen-stelsel, zoals dit het vorig jaar gold, werd gehandhaafd. Besloten werd om het komende sei zoen op het Benzing Kommantiek (automatische constateurs) te laten draaien zonder busjes. Het desbe treffende punt van het reglement is hier dan ook mee in overeenstem ming gebracht. Het besluit, dat voortaan ieder deelnemend lid van iedere vlucht een volledige uitslag krijgt thuisbezorgd, zal ongetwijfeld door vele liefhebbers met instem ming worden begroet. Ook 't stelsel van de kampioenschappen, zoals vo rig jaar gebruikelijk, zal weer wor den toegepast, met toevoeging: één duif kampioen, vitesse, mid-fond, fond en jonge duiven. Als data voor de eerste oefenvluchten werden vastgesteld, 20 maart, 27 maart en 3 april. C.C.-vliegen. In de laatst gehou den concours-commissie-vergadering is besloten om wederom te gaan j vliegen zoals vroeger en wel ver plicht zetten van alle duiven in C.C.- wedstrijd. Voor de inleg verder is men dan vrij om te poulen, welke afgaan om de 4 duiven een prijs. De klokken moeten in goede staat worden ingeleverd op 20 maart. Dit is verplichtend, aangezien men an ders op Duffel niet mag inmanden. De T.B.C.-vlucht zal worden ge houden met jonge duiven in de week vóór de vacantie. Aangezien men nog niet weet wanneer de va cantie gehouden wordt, zal een en ander later worden bekendgemaakt. De vergadering ging accoord met het voorstel van het bestuur om op vrijdag, tijdens het inmanden, de laatst vervlogen vlucht uit te be talen, terwijl dan tevens de poule- gelden gestort moeten worden voor de duiven, welke dan ingemand worden. Tot heden gebeurde dit al tijd op zaterdagavond. Verder werd besloten de huis- aan-huis-collecte voor de T.B.C.- vlucht nog intenser te doen uitvoe ren als de laatste jaren en zodoende te proberen het bedrag van f 1300.- wederom op te voeren naar de 2000.—. Tenslotte werd meegedeeld dat de opbrengst van de laatst gehouden kringtentoonstelling wederom hoger was dan de voorgaande jaren. Een batig saldo van 1367.kon aan de betrokken liefdadigheidsinstellingen worden afgedragen. Hierna sloot de voorzitter onder dankzegging deze vlot verlopen ver gadering. TENNISCLUB „BOEMERANG". Vrijdagavond hield de tennisclub „Boemerang" in café-restaurant Eu- phonia haar jaarvergadering. De af tredende bestuursleden J. Reiinen, Drs. A. Hoynck van Papendrecht, A. Schalken, J. Bienert en A. Smit genieten blijkbaar het vertrouwen en zagen hun mandaat weer ver lengd. Voorzitter J. Reijnen gaf een overzicht over het afgelopen tennis seizoen, waarbij hij onder meer de groei van de club en de resultaten in de competitie memoreerde. Ver volgens werd mededeling gedaan van de belangrijkste punten, welke met de directie van het natuurpark „de Efteling'' zijn besproken, name lijk vervroeging van het seizoen, aparte ingang voor de tennisbanen en een betere accomodatie op het gebied van was- en kleedgelegen heid. Penningmeester J. Bienert gaf hierop zijn financieel verslag, waar uit bleek dat er nog een behoorlijk batig saldo is, en kreeg vervolgens de goedkeuring van de vergadering voor zijn keurig financieel beleid. Verder werden nog besproken het invoeren van een laddercompetitie, waaraan elk lid zal meedoen, de in schrijving voor de competitie van de Kon. Ned. Lawn Tennisbond en de training. Voorts kon de voorzit ter mededeling doen van het be stuursbesluit om de jaarcontributie te verlagen tot ƒ30. Aan het slot van de vergadering gaven zich nog een aantal nieuwe leden op. STUDIEGROEP K.V.P. De op de algemene jaarvergade ring ingestelde studiegroep van de plaatselijke K.V.P. kwam vrijdag avond voor het eerst in de Gilden bond bijeen. Voor deze eerste maal werd aan de orde gesteld het onder werp „Bevordering van de Bezits vorming'" waarover zich gedurende twee volle uren een zeer levendige discussie ontspon. Een en ander re sulteerde in enkele bezwaren tegen de voorgelegde regeling, die aan het partij-secretariaat zullen worden voorgelegd. Op vrijdag 4 maart komt de stu diegroep bij elkaar in café-restau rant Euphonia. Het onderwerp zal nog nader worden meegedeeld. GILDE ST. JAN. Zondag hield het gilde St. Jan haar zevende kamer-schietoefenin gen in de zaal van café „de Steen bakker", waarvan de stand na af loop was: 1. P. Schoenmakers Pzn. 767 p.; 2. P. v. Nieuwstadt Sr. 761 p.; 3. H. v. Balkom 748 p.; 4. G. Smit 740 p.; 5. P. van Laarhoven 734 p.; 6. P. mans 669 p.; 9. C. v. d. Ven 663 p.; Nieuwstad Jr. 694 p.; 8. J. Dinge- Schoenmakers Czn. 715 p.; 7. P. van 10. Th. Sperber 662 p.; 11. L. van Berkel 628 p. De volgende schietoefening vindt plaats op 7 februari a.s. PRIE STER WIJDING. A.s. dinsdag zal onze plaatsgenoot Johan van den Hoven, die z'n oplei ding genoot bij de Witte Paters van Lavigery, in de kerk op de Heuvel te Tilburg door Mgr. Mutsaers tot priester worden gewh'd. Zondag 7 februari zal hij te Kaatsheuvel in de parochiekerk van St. Jan z'n eerste H. Mis opdragen.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6