VLIJMEN GRATIS 1 blik ZALM QO ERKOEKJES E FORD f 5.765.- ERWTENSOEP w/ Uit de Langstraat BOUSSAC STOFFEN Edammer 2 WAFELDOEKEN J. van der Lee VOOR SLECHTS 200 gram zachte Melk Caramels D f ZAK 200 Inh „DE LANGSTRAAT" N.V. met worst 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 3 \&i HOLLAND Kruisbooggezelschap Willem Teil. In café H. Boom-v. d. Wiel wer den zondag 31 januari de wedstrij den van de onderlinge schietwed strijd voortgezet, waarbij de ere leden waren uitgenodigd. De uitsla gen waren als volgt: Afd. A. 1 Th. v, d. Heuvel; 2 B. v. d. Linden; 3 B. v. d'. Meijden; 4 Giel v. Engelen. Afd. B. 1 H. v. Vugt; 2 H. v. d. Broek; 3 H. Boom; 4 Jos v. Hei voort. Afd. ere-leden: 1 A. v. d. Dun- gen; 2 J. v. Beijnen; 3 B. Herman; 4 P, Wolfs; 5 J. v. Engelen. De extra prijzen waren geschon ken door de heren Bta Verbunt, C. v. Halderen en Jos v. Heivoort. Biljarten. Op de gehouden wedstrijd te Haar steeg om het kampioenschap tweede klasse libre, wist onze Vlijmense biljarter T. v. Eijk, lid van O.B.K. te Vlijmen, de derde plaats te beha len met 10 punten uit 7 wedstrij den en een gemiddelde van 4.34. De tweede plaats moest v. Eijk afstaan doordat zijn tegenstander een gem. had van 4.35. R.K. Toneelvereniging „Volharding' De R.K. Toneelvereniging „Vol harding" heeft in studie genomen voor haar derde winteruitvoering 't toneelspel in drie bedrijven „Eddy kon niet blijven" van Michel Boere en Jan Grosveld. Regie C. v. Enge len. Datum van opvoering: zaterdag 20, zondag 21 en maandag 22 februa ri in café H. Boom-v. d. Wiel. Een kort overzicht bewijst de mooie inhoud van het stuk. De oude Coba Verboom koestert een bijna ziekelijke voorliefde voor de jongste van haar twee zoons, Eddy. Deze werd matroos op de grote vaart en heeft na vaders dood nooit een hand uitgestoken om het bedrijf thuis in stand te houden. Omwille van een meisje krijgt hij op zekere avond ruzie met een andere zeeman. Hij slaat hem in het water. De man ver drinkt en Eddy komt in de gevan genis terecht. Als hij na het uitzit ten van zfjn straf weer thuis komt, vindt hij daar zijn broer getrouwd met zijn meisje. Moeders geestver mogens zijn door het gebeuren met Eddy gestoord; zij wil nu dat Eddy thuis blijft, tot wanhoop van zijn vroegere verloofde en tot ergernis en woede van zijn broer. Het is ten slotte Eddy die de knoop doorhakt om de vrede in huis niet verder te verstoren. Hij vertrekt, na eerst moeder te thebben weggebrach naareen krankzinnigengesticht. Maandvergadering „De Zwaluw". Zaterdag 6 februari maandverga dering van de Postduivenvereniging „De Zwaluw"' in café Ant Klerks. Aanvang 8 uur. Belangrijke agenda; mededeligen vliegseizoen 1960; func tie verdeling helpers; ringen afha len 1960, enz, enz. Aanbesteding. Bij de aanbesteding voor het bou wen van een R.K. U.L.O.-school te Vlijmen, waren de inschrijvingen als volgt: Bechtold, 's-Hertogen- bosch 155.900; De Bondt, Nieuw- kuijk 152.200; A. Smits. 's-Herto- genbosch 148.800. 33 I I I I G 1 I I I I AL GEZIEN? CUNEN heeft ze reeds geëtaleerd. CUNEN l l l l l I l I l I Haarsteeg Raamsdonk Mooie prestatie. Op de culturele dag voor de jon ge boerinnen te Geertruidenberg, behaalden onze dorpsgenoten het hoogste aantal punten. In de A-klasse: D. de Groot 92 p. met Vogelzang van Guido Gezelle. Raamsdonksveer Judo-wedstrijden. In zaal Kunstmin te Raamsdonks veer werden zaterdag jL grote judo wedstrijden georganiseerd. Hieraan namen o.m. drie sterke Duitse teams deel, evenals een jeugdteam uit Waspik. De heer Libera moest zich in een nummer jiu-jitsu verdedigen tegen 5 aanvallers. Fancy-fair geslaagd. Het fancy-fair dat in het Henri- cusgebouw werd georganiseerd, is goed geslaagd. Velen hebben een bezoek gebracht aan dit fancy-fair en een kansje gewaagd bij de diver se attracties naar de aardige prijzen. De opbrengst komt ten goede aan Zr. Christine Marie en Zr. Dymph- na, die in Noord-Rhodesia 'n nieuw ziekenhuis gaan beginnen. THUISWERK voor hon die de échte willen! Grotestraat 200 Tel. 2971 WAALWIJK Wasmachmefabriek heeft enige lichtbeschadigdë enige ncnipescnaaigae was machine*, gloednieuw m. ga rantie 125.en 145. Centrifuges v.a. ƒ145. Vraagt demonstratie: Postbus 24. Zwijndrecht. P. J. Geerts Zn. een spaarzegel bij iedere bestede gulden, oolc op suiker, boter, zout, soda en merkartikelen! Voor een volle kaart krijgt U F. 5.00 uitbetaald. gram gram FORD Mieéds N/EUWSTE en GROOTStö kéeiue umpen automobielbedrijf Waalwijk JONGE NATIONAAL KATH. THUISFRONT. «■«JLfl *4- - Op initiatief van Pastoor Heesakkers zal te Vlijmen worden opgericht een afd. van Nat. Katholiek Thuisfront. Contactpersoon is de heer L. Willemse, Mgr. van Kessel- straat 14; medebestuurslid de heer A. K. A. Linders, St. Catharinastraat 34 en gees telijk adviseur pastoor Heesakkers. Op 9 febr. is er een bijeenkomst, waarvoor wor den uigenodigd grootverlofgangers van de laatste lichtingen en moeders van thans in diens zijnde militairen. Daarna begint de ledenwerfactie. UITVOERING V.G.T. 1*165.#Ut» - - Zondagavond gaf Vlijmens Gemengd To neel in café De Witte haar tweede winter- uitvoering. Opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven: ,,'n Zeeman ging passagie ren". De voorzitter de heer M. Kiviets deelde in zijn openingswoord mede, ditmaal de keuze te hebben laten vallen op een blij spel en hij hoopte dat de talrijke aanwe zigen er voldaan over zouden zijn Dit laatste is inderdaad het geval geweest, want het stuk werd vlot gespeeld en enkele nieu we krachten voldeden uitstekend. Hiervan moet zeker genoemd worden B. de Wit in de rol van de zeeman. Het ging hem vlot af en de lachspieren kwamen bij het pu bliek danig los.. Regisseur W. Rozen in de rol van huisknecht, deed het niet min der. De overige spelers en speelsters pas ten zich goed aan en het werd een goed geheel. De voorzitter dankte na afloop de aanwezigen voor de getoonde belangstel ling en het gulle applaus en hij hoopte in het volgend seizoen, bij het 20-jarig be staan van VGT, ook een prachtig blijspel te kunnen opvoeren. KRUISBOOGGEZELSCHAP ROZENJACHT. Zondag 7 febr. maandvergadering van t Kruisbooggezelschap Rozenjacht in café Jos Gevers, Meliestraat alhier. Belangrijke agenda. Trouwe opkomst verwacht. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM. Koninklijke onderscheiding. Maandagmorgen werd de heer H. de Vaan, Wolput te Vlijmen, in verband met zijn 40-jarig dienstverband bij de N.V. van Wagenberg-Festen, ten kantore door di rectie en personeel hartelijk gehuldigd. De jubilaris mocht van de directie een cadeau onder couvert in ontvangst nemen en het personeel bood eveneens geschenken aan. Burgemeester Hoefnagel was bij deze huldiging tegenwoordig en wenste de heer de Vaan geluk met dit jubileum. Hierna reikte hij namens H. M. de Koningin de jubilaris de bronzen medaille uit verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer de Vaan dankte de Burgemees ter voor deze onderscheiding en directie en personeel voor de mooie cadeaus. Des avonds bracht de Harmonie Con cordia (waarvan de heer de Vaan vele ja ren een trouw lid is) de familie de Vaan een serenade, waarbij eveneens hartelijke wooiden werden gesproken. had steeds een kleine voorsprong die hij op het laatst nog wist te vergroten, ten slotte won hij gedecideerd en legde daar door beslag op e titel. De uitslagen van de laatste dag waren als volgt: A. Akkermans H. Huijbrechts H. v. d. Berg H. Huiskens T. van Eijk G. de Werdt H. Huiskens A. Amiot H. Roeters G. de Werdt De eindstand was als volgt: car. brt. gem. h.s. 140 40 3,50 17 150 40 3,75 11 150 40 3,75 29 150 40 3,75 19 150 30 3,94 15 149 30 3,92 19 150 33 4,54 16 119 3,60 33 150 43 3,51 25 115 43 2.67 11 part. car. 1 H. Roeters 7 999 2 G d Werdt 7 1014 Heeft U ONZE NIEUWE VOORJAARS-KOLLEKTIE 3 T v Eijk 7 4 H Huiskens 7 5 A Amiot 7 6 H Huijbrechts 7 7 H vd Berg 7 8 A Akkermans 7 brt. 204 233 212 216 197 238 226 gem. 4,89 4,35 4,34 4,58 4,30 3,88 3,69 h.s. 57 22 31 27 34 30 26 pt. 12 10 10 7 6 6 3 volgt f 29.125 f 29.000 f 27.700 f 26.977 f 25.000 f 24.830 f 23.549 f 23.450 f 23.165 f 22.680 AANBESTEDING. Voor rekening van het Saasbosbeheer had alhier de aanbesteding plaats voor het bouwen van een kooikerswoning langs de Bokhovcnseweg. De begroting was f 23.500. De inschrijvingen waren als J. de Laat, Haarsteeg J. v. Oosterhout, Haarsteeg F. Kramer, 's-Bosch Fa. Mauriks, Heeswijk J. v. Veluw, Haarsteeg Fa. Hendriks, Rosmalen Fa. Herrijgers en Co., Drunen Fa. v. Oijen, Vlijmen G. Merks, Drunen F. Corsjens, Hedel TONEEL. Met welwillende medewerking van de mannenzangvereniging Vriendenkring en t Haarsteegs Kinderkoor, gaf het dameskoor Levensvreugd zondag j.l. in café M. Ach ten een zeer geslaagde winteruitvoering. Als hoofdschotel stond op het programma de kinderoperette „Het wonder in poppenland van A. M. Zwijdendorp. De heer Th. v. d. Heijden en mej. van Oosterhout, die de algehele leiding hadden, hebben tesamen met de heer M. van den Brandt die voor de muzikale leiding zorg de met dit prachtige stuk een enorm succes geboekt, temer omdat de dillettantjes op eminente wijze hun rollen vertolkten. De prachtige decors en de grimfe, waar voor de heer W. van Bokhoven op vak kundige wijze het zijne had bijgedragen, iren mede oorzaak van het schitterende geheel. De zangnummers die door beide koren ten gehore werden gebracht en de diverse duetten en soli, die er te beluiste-- ren vielen, ontlokten bij de overvolle zaal telkens een hartelijk appaus. A.s. zondag zal deze operette nogmaals ten tonele wor den gebracht. 816 211 3,86 31 2 Huldiging. Nadat iedereen in de gelegenheid was gesteld om de heer Roeters te complimen teren met het behaalde kampioenschap had de huldiging door het districtsbestuur plaats. De voorzitter van het district wees op de sportieve strijd die hier is gestreden. Verder gaf de heer Filipini nog zijn visie op het vertoonde spel. Hartelijk dankte hij vervolgens het bestuur en de leden van DES voor de keurige organisatie; in zijn dankwoord betrok spr. eveneens de heer v. d. Loo en zijn beide zoons voor het be schikbaar stellen van het prachtige wed strijdbiljart en de lokalitei. Ook de wed- srijdleider de heer Jan Klunder ontving een hartelijk woord van dank. Vervolgens richte de districtsvoorzitter zich tot iedere deelnemer afzonderlijk, nam het spel van ieder even onder de loupe en gaf richtlij nen die voor hen van belang kunnen zijn. In hartelijke woorden richtte hij zich het laatst tot de heer Roeters; bbmi* hat B» stuur feliciteerde de heer Filipini hem met de behaalde titel en liet duidelijk uitko men dat de sterkste speler had gezege vierd. Hij deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van de mededeling dat hij namens het district zal worden afgevaardigd naar de gewestelijke kampioenschappen. Vol trots overhandigde de voorzitter de nieuwe kam pioen de trofee. Ook de voorzitter van de organiserende vereniging de heer Jo van Bokhoven sprak woorden van dank tot het districtsbestuur en de deelnemers. Vervol gens feliciteerde de heer van Bokhoven de kampioen en bood hem onder luid applaus een boeket bloemen aan. Maar het bestuur van DES liet zich niet onbetuigd en had dank zij de gulheid van de Haarsteegse middenstand voor een aantal prachtige prij zen in natura gezorgd, waaruit de deelne mers een keus konden doen. Daarna werden nog verschillende prijzen uitgereikt, o.a. voor de hoogste serie, aan de oudste en de jongste deelnemer. Een dankwoord van de nieuwe kampioen en een van de voorzitter van de B.V. Paternoster, waarvan de heer Roeters lid is, brachten een waardig 'slot aan dit zo uitstekend gespeelde tournooi. Pai getrouwd» vrouw met veel vrije tijd zoekt Administratie of lichte hand arbeid, geen stikwerk Brieven onder no. 1441 Bureau van dit blad Jonge Hofleverancier SLIJTERIJ WIJNHANDEL BILJARTEN klasse libre Persoonlijk kampioenschap 2e district 's-Bosch. H. Roeters uit Ammerzoden en lid van de B.V. Paternoster uit 's-Bosch behaalde de titel. Dat bij het biljartspel de overwinnaar niet bekend wordt vooraleer de laatste car. is gemaakt, is zondagavond in het café van de heer W. v. d. Loo, waar het 5-daags tournooi om het persoonlijk kampioen schap 2e klasse libre van het district Den Bosch ten einde liep, weer eens overdui delijk bewezen. In de partij tussen de grote favoriet G. de Werdt uit Vught. die als enigste deelnemer op dat moment nog on geslagen aan de leiding stond met twee punten voorsprong op z'n naaste concur rent, en de Vlijmenaar Tini van Eijk, miste eerstgenoemde, die op dat moment op 149 car. stond, de laatste toch heus niet moei lijke bal. De Vlijmenaar had even tevoren de 150 vol gemaakt, maar de Werdt, die op 145 stond, had nog de nastoot; uiter lijk rustig en zelfverzekerd had hij de laat ste vier car. reeds gemaakt en door de al lerlaatste stoot niet te missen, kon hij zich nog ongeslagen noemen, maar tot grote te leurstelling van de overvolle zaal miste de Werdt deze vrij gemakkelijke trekbal. Met 150- 149 behaalde Tini van Eijk de over winning en 6tonden H. Roeters uit Am merzoden en G. de Werdt uit Vught in matchpunten en gespeelde partijen gelijk de, allerlaatste partij tussen deze twee fina listen zouden moeten uitmaken wie de zo zeer begeerde titel voor dit jaar in de wacht zou weten te slepen. Maar vooraf was er op het groene laken nog menige felle strijd uitgevochten om op de allerlaatste dag nog te trachten een goed figuur te slaan. Zo was de ontmoeting tussen A. Akkermans uit Vught en H. Huij brechts uit 's-Bosch er een met wisselende kansen; de beide spelers ontliepen elkaar niet veel en uiteindelijk wist de oude vete raan. H. Huijbrechts ie zegevieren. H. v. d. Berg en H. Huiskens, beiden eveneens uit Brabants hoofdstad afkomstig, gaven elkaar in kracht nog minder toe en brachten het tot een verdeling der punten. Toen volgde Je partij tussen G. de Werdt uit Vught en T. van Eijk uit Vlijmen, die zoals reeds is omschreven met één car. ver schil eindigde in het voordeel van laatst genoemde. In de voorlaatste partij tussen A. Amiot en H. Huiskens toonde laatstgenoemde zich het sterkst en won met ruim verschil. Om half tien traden de beide finalisten H. Roeters en G. de Werdt aan voor het spelen van de laatste partij, waaruit de kampioen te voorschijn moest komen. Ken nelijk speelden de zenuwen beide spelers parten, want deze finale partij werd er een met het hoogste aantal beurten. Roeters 8PECI AALZAAK ▼achterstraat 141-149 TeL T087 - Den Bosch In de B-klasse: Marj. v. Dongen 84 p. met Wintermuggen van Guido Gezelle. NA 10 KM WEET U HET ZELF! De nieuwe Ford Anglia is de snelste en zuinigste wagen in zijn klasse. Het modernst wat uiterlijk en motor betreft. Biedt u véél meer ruimte èn prestatievermogen. met kachel Stap in voor een proefrit (natuurlijk vrijblijvend) bij: GROTE STRAAT 349 MEER AUTO VOOR UW GClD

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 11