waalwijkse en lanqstRaatse couRant WAALWIJK DRUNEN ar PRBSMA STASSAR A. H. Mulders-Sars VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 83e JAARGANG No. 10 -ï»= Fa. VAN LOON-SCHRAUWERS OPENDE PRACHTIG MODERN WINKELPAND. Het meest moderne en specta culaire deel van Waal wij ks snel groeiend winkelareaal zal bin nenkort gesitueerd zijn rond het kruispunt Wilhelminastr.Gro testraat. Naast de reeds bestaan de grote meubelzaak van Piet Klerkx zal men hier dan vinden het nieuwe in aanbouw zijnde grootsteedse warenhuis van deze firma, alsmede de zeer fraaie, moderne winkelpanden onder de onlangs gereed gekomen flat- bouw op de hoek van de Wilhcl- minastraat. Verder treft men in deze omgeving nog een aantal aantrekkelijke winkelpanden aan zodat de toekomstige entree in Waalwijk via de Hertog Janstr. bijzonder attractief genoemd zal kunnen worden. Het tweede en zonder twijfel fraaiste winkelpand onder ge noemde flatbouw is gisteren in ?ebruik genomen door de fa. van ,oon-Schrauwers, Stoffen en Confectie, die daarmee een van de voor het kopend publiek aan trekkelijkste punten van Waal wijk bezet heeft. Het is een bijzonder fraai hoek pand met 6 grote etalages, die in de lengte bijna 24 meter beslaan. De lichte en moderne verkoop ruimte heeft in totaal een opper vlak van ca. 80 m2. De grote eta lageruimte biedt prachtige mo gelijkheden tot het duidelijk en overzichtelijk etaleren van een veelheid van artikelen en dessins waarvan dit zeer ruim in stoffen en confectie gesorteerde bedrijf uiteraard een dankbaar en goed gebruik zal maken. Met deze uitbreiding van haar winkelareaal heeft Waalwijk weer een belangrijke winst ge boekt in haar streven om de ei gen inwoners in eigen plaats dat gene te bieden, waarnaar het hart van de moderne mens uitgaat. Voor Uw zittend ziekenvervoer MUSA EXPRESS WAALWIJK De fa. van Loon-Schrauwers zij op dit vitale punt van de win kelstad Waalwijk alle succes en voorspoed toegewenst. Bij deze officiële opening, wel ke bisteren plaats vond, heeft zij van talrijke zakenrelaties, vrien den en bekenden vele gelukwen sen, geschenken en bloemen in ontvangst mogen nemen. UITVOERINGEN „KUNST EN KRACHT". Zondag 21 februari geeft de Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" alhier een tweetal uit voeringen in het Gemeenschaps huis te Baardwijk, n.l. 's middags om 3 uur en 's avonds om 8 uur. De middaguitvoering zal geheel gevuld worden met turndemon- straties van alle afdelingen waar voor een zeer gevarieerd pro gramma is samengesteld. Deze middaguitvoering is spe ciaal bedoeld voor de ouders en huisgenoten van de jeugdleden en voor de jeugdleden zelf. 's Avonds wordt een enigszins verkort gymnastiekprogramma gegeven, waarin alleen de meer gevorderde meisjes- en dames- ploegen optreden, terwijl de avond verder wordt verzorgd door het cabaretgezelschap Her mans uit Tilburg en besloten wordt met een bal. - '"v --- STADSTASSEN 26 jaar en C A J de Goeij 27 jaar nants en gezin van Roermond SINT CRISPIJN EN CRISPINIANUS. Het bestuur van het St. Ara- brosiusgilde kwam j.l. zondag bij een ter verdeling van de verschil lende bestuursfuncties. Tot twee de hoofdman werd aangewezen G. v. Huiten, tot secretaris Nic. v. Dongen, tot penningmeester A. Schalken, tot le Deken J. Hoe venaar en tot 2_e Deken A. v. d. Gouw. Als datum voor het Ko- ningsehieten werd vastgesteld 10 april. Ofschoon het oude regle ment voorschrijft, dat het gilde niet meer dan 30 leden mag tel len, zal toch worden getracht nog enkele nieuwe leden aan te wer ven. In de maandag gehouden leden vergadering werd een en ander goedgekeurd en werden door de hoofdman twee adspirantleden geïnstalleerd. WANDELTOCHTEN. Op 13 en 14 febr. a.s. zal de W.S.V. „Hertog Jan" in het ka der van haar serie „Winterwan- deltochten" weer een wandel tocht organiseren, waaraan door iedereen kan worden deelgeno men. Er wordt gestart bij De Ge croonde Lecrsse op 13 febr. om 2.30 uur, op 14 febr. om 12.00 u. De afstand bedraagt ca. 20 km. AGENDA. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Das Dreimaderlhaus". alle leeftijden. Luxor 8 u.: „Heimatlos", 18 j. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 6 en 8.30 uur. beiden alhier. Ingekomen H C van der Meijden en gezin van Vlijmen J F van Onzen- oord en gezin van Loonopzand N Harinck van Rotterdam N Reijers en cchtg van Eethen J M Bakema van Utrecht Weert van Roermond J v T JBo- J M IJ nelaar van Loonopzand. Vertrokken P S Voll naar Haarlem G M de Werd naar Amsterdam J C P M Hakkenberg van Gaasbeek naar Baard C de Jong naar Haarlem P M van Bladel naar 's-Hage. HORLOGES WAALWIJK BURGERLIJKE stand. Geboorten Henricus G M J zv G H J van der Linden-Stevens Jacobus C zv J C de Bie-Holstcr te Sprang- Capelle Adrianus T M M zv J F P van Hulten-van Gelder Yvonne B M V dv B J F A M van Riel-Graafmans Ursula M dv H Baierl-van de Laar Wilhel- mina A M M dv J C Hamers-van de Ven Johanna H M en Adri- ana J M dochters van J L v Gel- der-Grootswagers Louis E C P zv P Zeegers-van Bladel Adri- ana O M dv A G Huibertse-Mul- sers. Overlijden: Adriana de Nijs 79 jaar wedu we H J v Riel te Loonopzand Adriana M van den Broek 69 jaar weduwe A J van den Houdt Willem C Nieuwkoop 41 jaar echtg F W de Folter. Huwelijksaangiften M W B de Nijs 21 jaar te Loon opzand en M F van Heuinen 17 jaar alhier F M C Leenheers 25 jaar en G C P M van Drunen 22 jaar beiden alhier. Huwelijken:. D J van Ommeren 23 jaar te Sassenheim en L M van Zeist 20 jaar alhier AP Steenbergen Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 tot maandagmiddag 4 uur (16 uur), uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst Dr. Verhaak. Geslaagde avond van de Culturele Kring. In het kader van zijn streven tot activering van de culturele zelfwerkzaamheid, gaf de cultu rele kring zondagavond in de grote zaal van de Hoge Braken een muziekavond, welke geheel verzorgd werd door leden van dc Drunense en Elshoutse zang- en muziekgezelschappen. Hieraan werd medewerking verleend door Heieen Vcrkley, sopraan, Anne Maas, alt, Jan Jansen, tenor en Joep Langen- hoff, bas. Dat de belangstelling voor deze avond, welke door ei gen krachten werd verzorgd, gro ter was dan bij de andere cultu rele avonden, mag voor dc orga nisatoren al een voldoening zijn, in deze zin, dat hiermede geble ken is dat de opzet om eigen krachten in te schakelen, op een bijzondere wijze weerklank heeft gevonden. Het tweede winstpunt van deze avond is wel geweest, dat de waarlijk niet gemakkelij ke werken zoals de Missa Brevis K V 220 in C van Mozart, alsme de psalm 150 van Ccsar Franck op verdienstelijke wijze werden uitgevoerd. En ten slotte komt er mo gelijk nog een derde winstpunt bij, als men gehoor gaat geven aan de oproep die de voorzitter van Cantabile aan het slot van de avond deed aan de muzieklief hebbers om de rijen van Canta bile te komen versterken. Hoe voortreffelijk de uitvoe ring ook geweest is en hoe groot de bewondering ook moge zijn voor wat werd gepresteerd, dui delijk is deze avond in ieder ge val gebleken, dat Cantabile best versterking kan gebruiken. De oproep aan liet einde van deze avond was dan ook uit het hart gegrepen. Het concert werd ingezet met de Missa Brevis van Mozart, uit gevoerd door koor, solisten en blaasinstrumenten. De begelei ding door deze blaasinstrumen ten, ingestudeerd door de heer Joh. Verhoeven, voldeed buiten gewoon. Het werd een lofwaardi ge uitvoering, waarvan de leiding berustte bij J. Lombarts. Speci aal bij de Benediclus traden de kwaliteiten van de solisten dui delijk naar voren. Buiten de wer ken voor koor hoorden wij nog Heieen Verkley met het Alleluja uit het motet Exsultate Jubilate van Mozart. Deze uitvoering ont lokte de zaal met recht een bij zonder warm applaus. Rini de Wit verrastte ons op een uitzon derlijk goede vertolking van de Wals no. 34 nr. 1 van Chopin, terwijl Fransje v. d. Hoven 't al legro uit de pianosonate K V 332 van Mozart ten gehore bracht. Verder traden nog als solisten op Jacq Mcrks, klarinet, Tonn.y Merits, tuba, Gerard IJpelaar, klarinet en M. Stiphout, tuba. Goede vangst van de rijkspolitie te Drunen. De rijkspolitie te Drunen had maandagnacht een goede vangst, toen wachtmeester Rombouts 2 bij de politie ongunstig bekend staande jongemannen, afkomstig uit 's-Bosch, kon inrekenen. De twee hielden zich maandagnacht op een nogal ongelegen ogenblik op in Elshout. Dank zij het door tastend optreden van wachtmees ter Rombouts en dc goede hulp van diens hond Merlo, konden beide mannen worden ingere kend. De twee. resp. 18 en 20 jaar bleken bij nader onderzoek die zelfde avond te hebben ingebro ken in het parochiehuis te Els- hout, waar een aantal goederen reeds gereed waren gezet. Ook bleken zij de daders te zijn van de inbraak, welke verleden week maandagnacht bij de landbouwer v. Son op de Kasteeldreef is ge pleegd, waar voornamelijk geld werd buitgemaakt. Vermeldens waard is vooral ook in dit geval hel werk van de hond Merlo van wachtmeester Rombouts en hier mede is weer eens op duidelijke «ULliMiLHMi tafc I 'wijze het nut van een goede po litiehond bewezen. Belangrijke uitbreiding van dc Rex Schoenfabrieken. Naar wij vernemen, zullen de Rex Schoenfabrieken alhier bin nenkort weer een belangrijke uit breiding ondergaan. In verband met de goede orderportefeuille» waarover men doorlopend be schikt,. alsmede de grote moge lijkheden welke er in de export open liggen, heeft de directie kort geleden besloten tot deze uitbreiding. Bij een van haar be drijven zal een hal worden ge plaatst van 30 x 15 m., waarme de dan de oppervlakte van dit be drijf zal zijn verdubbeld. De uit breiding beperkt zich echter niet alleen tot de gebouwen, ook het machinepark zal een belangrijke uitbreiding ondergaan en geheel worden gemoderniseerd. Deze uitbreiding beoogt dus niet alleen een uitbreiding van de productiecapaciteit, maar ook een verbetering van de kwaliteit en een modernisering van de maakwijze. In vakkringen zowel in binnen- als buitenland staan de Rexfabrieken bekend om haar prima product, haar moderne in richting en haar vooruitstre vendheid op elk terrein. Met de ze uitbreiding, die vooral bedoeld is voor de uitbreiding van de productie van de z.g. „teenager"- schoenen, zullen in de toekomst weer meer arbeiders in deze fa briek werk kunnen vinden. Negen van de tien zuurbrandliiders gebruiken Rennies. Ook vindt er baat bij, Opening Wit-Gele Kruis gebouw. Naar wij vernemen zal op 19 maart a.s. 'I nieuwe wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis officieel worden geopend. Deze opening zal met enig feestelijk vertoon geschieden. De inzamelingsactie voor de inventaris loopt thans af en zo men ons mededeelde, is het resultaat van de actie niet on gunstig geweest. De streefsom was indertijd gesteld op 15-000. Voorli -htingsmiddag. In het kader van de streekver- bctering zal a.s. maandag op het hedrijf van de landbouwer van Rooij, Bosscheweg 3, een voor lichtingsmiddag worden gehou den over de varkenshouderij. Speciaal de ziektebestrijding zal i deze middag aan de orde komen. Dr. v. Truijen van de gezond- reidsdienst voor dieren zal deze j middag voorlichting geven over de bestrijdingsmiddelen. Balavond. A.s. zondagavond zal in de zaal van Gez. Elshout een balavond worden gegeven. Rikconcours. Het St. Hubertusgilde geeft za terdagavond in de zaal van Gez. Elshout voor haar Vaandelfonds een algemeen rikconcours. Er zijn fraaie prijzen te verdienen. Tuinbouwvereniging Kring De Langstraat. De Tuinbouwver. Kring De Langstraat hield in de zaal van Gez. Elshout haar algemene jaarvergadering. Blijkens 't jaar verslag hadden in 1959 verschil lende activiteiten plaats gevon den. De kring organiseerde twee forummiddagen, een over aard beienteelt en een over kassen-' bouw. Voor deze forummiddagen bestond zeer veel belangstelling. Verder werd door de kring nog een actie gevoerd om aan de la gere landbouwschool voor hen die later tuinder willen worden, de laatste twee jaren een onder wijs in de tuinhouwrichting te geven. Deze actie bleef tot nu toe zonder succes, maar besprekin gen hierover worden nog voort- Agenda. Vrijdag 5 februari. 7 uur trainen DVC. 8.30 uur repetitie Harmonie De Volharding, zaal Elshout. 8 uur repetitie toneel Culture le Kring, zaal H. v. Delft. 8 uur sociale cursus RKJB in zaal II. van Delft. Zaterdag 6 februari. 8 uur „Familie Trapp in Ame rika", alle leeft., Hoge Braken. 8 uur rikconcours St. Huber tusgilde zaal Elshout. Zondag 7 februari. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 2.30 uur RKDVC 2—OSS 2. 5 uur „Familie Trapp in Ame rika", alle leeft., Hoge Braken. 8 uur „In dc greep der zonde", 18 jaar, Hoge Braken. 7 uur Balavond zaal Elshout. FifimjournaaB Elshout Haarsteeg De tcho yah het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" naar Stationsstraat 97 Tel. 2051 in diverse dessins w.o. Canadian bags Overslag tassen Weekendtassen Buideitasjes enz. W.Z.V. NAAR ANTWERPEN. Enige tijd geleden ontving de Waalwijk- se Zwemvereniging en Reddingsbrigade het verzoek om op 1 februari a.s. deel te nemen aan Zwem- en Polowedstrijdcn, die door de Antwerpse Zwemclub De Water ratten, op dien datum zouden worden ge organiseerd. Vanzelfsprekend gaf de W. Z. V. aan deze vererende uitnodiging gaarne gehoor en zo zal dan a.s. zondag een ploeg Waalijkse zwemmers en zwemsters naar Antwerpen gaan om daar de strijd aan te binden met hun Belgische sportbroedere. W.Z.V. is de enige Nederlandse vereni ging die voor deze wedstrijden is uitgeno digd, zodat zij de zware taak te vervullen krijgen niet alleen de Waalwijkse, doch ook de Nederlandse eer hoog te houden. Ge zien echter de verrichtingen van W.Z.V. in het afgelopen seizoen, durven we op enig succes hopen. Met hun grote troeven als b.v. bij de heren de Waalwijkse kam-, pioen P. van Oss en bij de dames Gusta Vesters op de 100 meter schoolslag, zullen onze Zuiderburen heel wat moeite hebben, evenals met een aantal andere Waalwijkse zwemmers en zwemsters, die reeds vaak hebben bewezen, tot grote dingen in staat te zijn. Ook de Poloploeg behaalde in het verleden reeds menig succes, en wat een voorname factor is, de ploeg verkeerd de laatste tijd in een uitstekende conditie. In ieder geval wensen wij onze stadgenoten veel succes, een prettige zwemontmoeting en een eervolle plaats in dit internationaal zwemfestijn. T.1,2967 Bent U die ene soms, die dat weldadige blussen nog niet ondervond? Wapen U te gen de eerstvolgende aanval - neem een pakje Rennies in huis. U beleeft er alle dag de weldadige werking van. Want Uw klachten behoren tot het verleden... De bouw van de nieuwe Pier te Scheveningen. Op het bouwwerk is nu een heistelling met een totaal gewicht van 96 ton verschenen, die voor het werk aan de nu komende fase van de bouw gebruikt zal wor den voor het gedeelte in dë zee. De heistelling, die op rails op hulp steigers komt te lopen heit niet alleen de geprefabriceerde palen, maar legt ook de dwarsbalken en dekelementen. - Overzicht van het werk. gezet. Ir. Geurkens gaf op deze avond nog een uiteenzetting over het tuinbouwonderwijs aan de tuinbouwschool te Breda. Naast de zuiver technische vorming wordt aldaar ook zeer veel aan dacht besteed aan de algemene vorming. Verder werd op deze vergadering besloten om binnen kort in samenwerking met de Vcilingver. De Langstraat een kom kommermiddag te houden te Capelle. De aftredende bestuurs leden II. Jehoel Drunen en Hooij- maijer uit Raamsdonk werden beiden herkozen. „DE FAMILIE TRAPP IN AMERIKA" De bijzonder charmante en sympathieke f. „Dc familie Trapp" eindigde met de tc !atL\t van vader, moeder en de zcycn kiiidere i in Amerika. Het vervolg op deze film h^udf zich bezig met het wel en wee van deze familie in Amerika, waar zij als „De zingende familie Trapp" aan de kost tracht te komen. Dat valt aanvankelijk bit ter tegen, wan de fami'ie schijn niet in de smaak te vallen bij de Amerikanen en het ziet er dan ook naar uit, dat de theater agent vergeefs veel geld in hen heeft ge stoken. Tenslotte zit er dan ook niets an ders op dan maar weer naar Europa terug tc keren. Zij nemen voorlopig hun intrek in een armoedige woning in de negerwijk Harlem. Maar dan keert plotseling het tij, wanneer zij via een oude nachtclubzange res in contact komen met mrs. Hammers- field, de Oostenrijkse vrouw van een Ame rikaanse miljonair. Zij schiet de familie het geld voor een tournee voor en dan be gint het succes te komen, eerst langzaam, maar dan tenslotte stroomt het geld hun toe en kunnen ze zelfs een huis kopen. Dan dreigt echter plotseling weer alles verkeerd te gaan wanneer hun verblijfsvergunning is afgelopen en niet meer wordt verlengd. Maar ook nu treedt mrs. Hammersfield weer als reddende engel op. Een aantrekkelijke en gezellige familie film met Ruth Leuwerik, Hans Holt en Josef Meinrad in de hoofdrollen. Zaterdag om 8 en zondag om 5 uur. Toegang alle leeftijden. „IN DE GREEP DER ZONDE" Na tien jaar in Amerika als gangster „werkzaam" te Zijn geweest, keert Alber to Valli (Fausto Tozzi) terug naar zijn moeder (Elisa Cegani) in Italia. Hij heeft genoeg van het gangstcrbcstaan en wil als fatsoenlijk man opnieuw beginnen. Zijn moeder wil hem daarbij graag helpen, maar Alberto heeft de domheid begaan om zijn vriendin Germainc (Margot Hielscher), een gangstcrlicfje, met zich mee tc bren gen. Het kind is aan alle mogelijke luxe gewend en kan dus niet wennen in de eenvoudige en 6obere levenssfeer van Al berto's moeder. Op zekere dag komt er een oude vriend van Alberto uit Amerika over, een zekere Filippo (Franco Fabrizi), die Alberto geld aanbiedt dat hij nog tegoed had. Alberto weigert, maar Germaine gaat later naar Filippo toe en neemt het geld in ontvangt. Na een flinke ruzie tussen Al berto en Germaine biedt Filippo aan hen te helpen. Hij bezorgt Alberto een leidende baan in een garage, hetgeen deze onwaar schijnlijk hoge inkomsten oplevert. Ten slotte wordt Alberto bijna het slachtoffer van een val die Filippo voor hem had op gezet. Alberto droogt Filippo eens flink af en breekt ook met Germaine, die hij van medeplichtigheid verdenkt. Om zich te wreken schiet Filippo Germaine neer in de hoop dat dc verdenking op Alberto zal vallen. Het is echter Alberto's moider, die met opoffering van haar eigen leven Fi- lippo's schuld weet te bewijzen. Zondag en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. INBREKER GEPAKT. Dank zij het doortastend optreden van de wachtmeester le klas dc heer P. Rombouts, is het gelukt twee reeds lang gezochte in brekers als het ware op heterdaad te ar resteren. Met zijn surveillanthond had hij zich verdekt opgesteld bij een langs de weg staande bromfiets. Toen de eigenaars, twee goede bekenden van de politie, hun brom fiets kwamen ophalen, greep de heer Rom bouts in en wist, dank zij de hulp van zijn hond, beiden te arresteren. Ze kwamen juist van een inbraak in het parochiehuis, waar ze hetgeen van hun gading was, klaar hadden gezet om het met de brommer te gaan ophalen. Vanzelfsprekend kwam daar nu niets van. UITVOERING. A.s. zondag zal voor de ereleden, dona teurs en begunstigers van de Fanfare de wintcruitvoering gegeven worden. Na het optreden van de fanfare zal de avond ver der verzorgd worden door het cabaretge zelschap Heijmans uit de Hank. Tijdens de pauze weer de gebruikelijke verloting. Aanvang half acht. JAARVERGADERING KRING DEN BOSCH R.K.J.B. In het café van de heer J. Siegers alhier hield de Kring Den Bosch van de RKJI3 dinsdag jl. haar jaarvergadering, die zeer druk was bezocht. De dag werd begonnen met een H. Mis. die om 9.30 uur in de parochiekerk alhier door de geestelijk ad viseur van dc bond, pastoor Van Hoek uit Bcrlicum werd opgedragen. Daarna heette de voorzitter van de kring de heer L. van Lokven uit Berlicum dc le den hartelijk welkom en schetste vervol gens in grote lijnen de werkzaamheden van de kring over het voorbije jaar. Ui: deze uiteenzetting bleek dat door de diverse af delingen ook in 1959 weer veel Ï3 gedaan in het belang van de jonge boeren.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13