JpoAt KAATSHEUVEL DANSAVOND f 14 Waspik Sprang N. E. O. NEOThe Gunners. Na vele weken rust zal a.s. za terdag door ons elftal aan dc ver dere afwerking van de competi tie worden begonnen met als te genstander The Gunners, een elf tal dat door interne moeilijkhe den lang tot de zwakkere van de afdeling behoorde. Daar deze moeilijkheden thans zijn opge lost, zijn zij nu bezig het verloren terrein zoveel mogelijk terug te winnen, en als de thuisclub in deze wedstrijd niet speelt voor hetgeen zij waard is. zal een ne derlaag onvermijdelijk zijn. Daar ook onze spelers echter wel op een hartig partijtje voet bal gesteld zullen zijn, kan dit toch nog wel een spannend par tijtje worden, temeer daar de be zoekers zich zo spoedig mogelijk uit de gevaarlijke zone zullen willen werken. Aanvang kwart over drie. Handbal WAALWIJK. De Tachos zeventallen hebben zondag met wisselend succes de zaalhandbalcompetitie besloten. Evenals de voorgaande zondagen wisselden ook nu de dames juni oren een overwinning af met een nederlaag: TachosDESK 4—3; Were DiTachos 72. De dames senioren verstevigden hun derde plaats door een zege op Rapid (20) en een gelijk spel tegen Were 1). Heren 1 versloeg eerst het zwakke Taxandria (geen enkezl winstpunt) met 116, maar zij moest daarna het hoofd buigen voor Rapid 1613. Het 2c herenleam, heeft de zo fel begeerde titel niet kunnen be machtigen. Met 16 punten uit 10 wedstrijden eindigden zij als 2e achter Dongen (17 punten). Al met al kunnen de Waalwijk- se groenwitten terugzien op een bijzonder goed gespeelde compe titie. A.s. zondag wordt de trai ning veldhandbal hervat met een oefenwedstrijd WSG 1Tachos combinatie (lieren). Aanvang 12 uur. Tachos-loterfj. Dc trekking van de uitgestelde loterij t.b.v. de handbalvereni ging Tachos zal plaats vinden op 1 april a.s. De uitslag wordt in dit blad bekend gemaakt. Volleybal WAALWIJK. WAVOC—Big Ben 1—2. L.l. woensdag ging ons Waal- wijkse volleybalteam wederom naar Tilburg en kwam ditmaal met een nederlaag naar huis. Qua tactiek en techniek gaven beide clubs elkaar weinig toe. Dit blijkt wel uit de setuitslag 12-15, 15-10 en 13-15. Hoewel onze jonge club nog maar een korte levenstijd achter de rug heeft, maakt zij toch nog een goede kans op de promotie naar de 2e klas. Hieronder ^olgt de standenliist. Heren 3e klasse A. Atak 2 10 8 2 16 Gilze 8 6 2 12 WAVOC 10 6 4 12 Big Ben 7 4 3 8 Favorita 2 7 4 3 8 Teamwork 9 18 2 A.s. zaterdag gaat WAVOC haar grootste tegenstander be strijden, n.l. Atak 2. Wij wensen onze Waal wij kse volleybalclub veel succes toe. Nogmaals vestigen wij er de aandacht on dat jongens boven de 16 jaar zich alsnog als lid op kunnen geven bij C. Schoemans, Wilhelminastraat 14. Biljarten District „Kaatsheuvel". Komend weekend aanvang twee de helft clubcompetitie. Zoals reeds vermeld, start het district Kaatsheuvel van de KN BB op 6 en 8 febr. a.s. met de 2e helft van dc clubcompetitie. Het eerste deel is een buitengewoon succes geworden met spannende wedstrijden, fantastische record moyennes en bovenal met een prettige, kameraadschappelijke, onderlinge verstandhouding. Wanneer de tweede helft een zelfde verloop mag hebben (en de verwachtingen zijn hoog ge spannen), dan menen we met recht het seizoen '59'60 het al lerbeste van ons bestaan te mo gen noemen. Mogen wij daarom alle biljar ters, maar speciaal de heren vier tal-leiders, dringend verzoeken de gehele tweede helft met de zelfde ambitie en sfeer tot een goed einde te brengen. Met een klein beetje verantwoordelijk heidsbesef uwerzijds zal dit on getwijfeld te bereiken zijn. Voor de goede orde vermelden wij hierbij het programma van de eerste wedstrijd in de 3 kbas sen, waarvah vooral de teamlei ders verzocht worden goede nota te nemen. Voor zaterdag 6 febr. is vast gesteld: 2e klas. Ons Genoegen 2-Ons Genoegen 1 3e klas. HGL 3HGL 4 Poedelvrees 2Altijd Raak 2 Voor maandag 8 febr.: Ie klas libre. NAS 1—De Dreef 1 KTO 1—KOT 1 KNA 1—HGL 1 Altijd Raak 1Dc Efteling 1 2e klas libre. De Dreef 2—NAS 2 HGL 2Poedelvrees 1 't Centrum 1Eu ph on ia 2 KOT 2Nooit Volleerd 1 3e klas. Nooit Volleerd 2De Dreef 3 Dc Efteling2KNA 2 Dus voor zaterdag 6 febr. zijn 3 wedstrijden vastgesteld en alle overige wedstrijden voor maan dag 8 febr. Wij wensen alle leden een succesvolle tweede helft toe met hoge moyennes en... veel plezier. Johan van den Hoven priester gewijd. Met nog negen studiegenoten is onze plaatsgenoot, Johan van den Hoven, Dr. v. Beurdenstr. 20, dinsdag j.l. in de parochiekerk van de Heuvel te Tilburg door de bisschop-coadjutor van 's-Bosch, Mgr. W. M. Bekkers, priester ge wijd. De jonge priesters behoren tot de Sociëteit van de Witte Paters van Kardinael Lavigerie, een in ternationaal gerichte congrega tie, die haar studiehuizen in ver schillende landen heeft. Na vol tooiing van hun studies keren de studenten altijd naar hun eigen land terug om daar tot priester te worden gewijd. Johan van den Hoven bezocht eerst enkele jaren het St. Oclul- phus Lyseum te Tilburg, waarna hij overging naar het seminarie van dc Witlc Pdters te Esch. Na enkele jaren studie aldaar ver trok hij naar Amerika, waar hij te Alexandra Bay in de buurt van New York zijn noviciaat door maakte. Vervolgens ging hij naar Eastville bij Ottawa in Canada om in het huis van de Witte Pa ters het scholastikaat te volgen. Drie jaren later volgde het laat ste deel en de voltooiing zijner opleiding te Tottenridge bij Lon den. Uiteraard zal er vreugde heb ben geheerst bij de jonge priester toen hij z'n moeder en zusters, die hij in vier en een half jaar niet meer had gezien, weer ont moette, maai' met weemoed en droefheid zullen zijn gedachten direct daarbij uitgegaan zijn naar zijn vader, die eind 1955 plotse ling overleed en dit grootste mo ment in het leven van zijn zoon niet meer mocht beleven. Het was een grootse plechtig heid in de kerk van de Heuvel, welke om half tien aanving. Op dat tijdstip trok een stoet van as sistenten en wijdelingen naar de pastorie, waar dc bisschop werd afgehaald. Deze droeg met de as sistenten dc liturgische gewaden. Bij de wijdingsplechtigheid werd mgr. Bekkers geassisteerd door pater provinciaal drs. P. de Rui.i- ter. pater A. Smits, rector van het internationale theologicum der Witte Paters te Londen, pa ter J. Sars, rector van het Sint Paulus College te Sterksel, pater J. Severij, rector van het filosofi- cum te Boekhout bij Antwerpen en verder filosofiestudenten van de Witte Paters. De liturgische gezangen werden uitgevoerd door het koor van het filosoficum. van St. Charles. Vele Witte Paters uit binnen- en buitenland woonden de plechtigheid bij, alsmede een groot aantal filosofiestudenten uit Boekhout bij Antwerpen. De kerk was tot de laatste plaats be zet. Na afloop was er voor de nieu we priesters met hun familie in het parochiehuis in de Veemarkt- straal, dat van een prachtige ver siering was voorzien, een koffie maaltijd, waarna zij naar hun woonplaatsen vertrokken om daar a.& zondag hun eerste H. Mis op te dragen. Later gaan zij nog een half jaar studeren in Tottenridge en na afloop daar van wordt hun plaats van be stemming bekend gemaakt. Zondag eerste H. Mis in de parochiekerk van St. Jan. Zondag om 10 uur zal pater Johan van den Hoven in de pa rochiekerk van St. Jan zijn eer ste H. Mis opdragen. Een buurtcomité. samenge steld uit bewoners van de Dr. v. Bcurdenstraat en Hoofdstraat Oost heeft de nodige voorberei dingen getroffen en een collecte gehouden, die een bedrag van on geveer 800.heeft opgeleverd, teneinde deze dag voor dc jonge priester lot een onvergetelijke te maken. Met dc opgehaalde gelden zullen worden bekostigd de ver siering van de kerk met bloemen, bloemen en bogen voor de bruid jes, tractatie van de bruidjes, de versiering van dc woning en na tuurlijk de cadeaus voor de neo mist. Een 30-tal bruidjes zullen de priester vanaf zijn woning naar dc kerk begeleiden. Het programma luidt verder als volgt: 9.15 uur: opstellen van de stoet in de Dr. v. Beurdenstraat (bij slecht weer in de St. Jans- school). 945 uur: vertrek van de stoet naar de kerk met muzikale he geleiding van liet Kon. Mu ziekgezelschap Euphonia. Volgorde: Harmonie, buurt bewoners, feestcomité, bruid jes, de neomist en familiele den. De buurtbewoners wor den uitdrukkelijk verzocht zich bij de stoet aan te sluiten. 10 uur: Pontificale Hoogmis, op te dragen door de jonge pries ter met assistentie van de pa rochiegeestelijken. Feestpredi katie door pastoor v. d. Spij ker. Het parochieel zangkoor zal uitvoeren de Missa Secon- Zaterdag 13 februari Pre-seascm sale bio. 5 Supra Twist colberfkostuum in nieuwe, langwerpige ruitmotieven 189.50 in „de Efteling do Pontificalis van L. Perosi, terwijl na de Mis wordt gezon gen Exsultate Justi van Via- dama. 13.30 uur: Aanbieding van de ge schenken van de buurtge meenschap door de voorzitter van het feestcomité. Onmid dellijk daarna gelegenheid voor dc buurtbewoners om, te feliciteren. 14 uur: Receptie, waaronder se renades van de beide andere harmonieën Apollo en St. Jan. 15J5 uur: Zanghulde door de schoolkinderen. 17 uur: H. Lof, op te dragen door de neomist. De beide buurten. Dr. v. Beur denstraat en Hoofdstraat wor den dringend verzocht om te vlaggen, om zodende het geheel een feestelijk aanzien te geven. 25-JARIG DIENSTJUBILEUM. Maandag j.l. herdacht de heer S. Bastianen de dag, dat hij 25 jaar ge leden als straatmaker in dienst trad bij de gemeente Loonopzand. Zoals op gemeentewerken gebruikelijk, liet men dit jubileum niet zonder meer passeren. In de pas gerestaureerde en voor deze gelegenheid feestelijk versierde kantine van het gebouw ge meentewerken werd de jubilaris, ver gezeld van z'n echtgenote en vier kinderen, door het gemeentebestuur, directeur, administratief personeel en collega's van gemeentewerken om streeks 4 uur ontvangen. Bureau Jari Tuerfings Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Loco-burgemeester Grootswagers feliciteerde de heer Bastianen na mens het gemeentebestuur, waarbij hij o.a. releveerde, dat de benoeming van de jubilaris destijds nogal wat stof had doen opwaaien. Er heerste toen n.l. immers veel werkloosheid, zodat er nog al wat animo bestond voor de bestaande vacature. Hoewel de heer Bastianen geen inwoner was van de gemeente Loonppzand, werd hij, in verband met zijn kennis van de vereiste werkzaamheden als straat maker, benoemd. De door hem gele verde prestaties op dit terrein, zijn altijd een bewijs geweest, dat deze benoeming alleszins gerechtvaardigd was. Hij besloot zijn toespraak met het overhandigen van een couvert met inhoud. Directeur Op den Kamp compli menteerde op de hem eigen geestige wijze, waarbij hij verder o.a. wees op de eisen, welke tegenwoordig aan de gemeentearbeiders gesteld worden, waarvan de jongere generatie geen begrip heeft van de primitieve om standigheden waaronder gewerkt moest worden in de tijd toen de ju bilaris z'n loopbaan aanving. Als bewijs van erkentelijkheid overhan digde hij deze een mooie vaas en schaal en diens vrouw 'n boeket bloemen. De gelukwensen van de collega's werden uitgesproken door de heer Sprangers, hetwelk besloten werd met het aanbieden van 'n mooie pen dule. Na de bestuursverkiezing werd een uit voerig jaarverslag uitgebracht en een fi nancieel overzicht gegeven. Gememoreerd werden de belangrijkste feiten en de afde- iigcn werd dank gebracht voor de ont plooide activiteit. De penningmeester vroeg aller medewerking en verzocht Je aanwezi ge bestuursleden met het voldoen van dc contribute het tijdstip in acht te nemen dat tot storting moet worden overgegaan. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over deelneming aan het wereldcongres van de RKJB en de daaraan verbonden Looi desbedevaart. Ook werd nog dc tech nische vorming der jonge boeren bespro ken. Aan het slot van dc vergadering werd (ie uitslag bekend gemaakt van de in de voorbije zomer gehouden kringwedstrijden. Tu'nbor 'wedstrijd: 1 Gebr. v. d. Wiel, Druncn 86 pt., 2 J. Pijnenburg, Licmpdc 82 pt. Graslandwcdstrijd: 1 J. Verhoeven. Cromvoirt 99 pt., 2 M. Goestcn, Amrner- zoden 92 pt. Kostprijsberekeningswedstrijd aardappelen: 1 C. van Drunen, Drunen; 2 A. Rademakers, Ammerzoden. KERKDIENSTEN. 9.30 uur Ds. Verploeg, Bediening H. Avondmaal; 14.30 u. Ds. Verploeg, Dopen. BANKGEBOUW AANBESTEED. Dc plannen omtrent de bouw van een bankgebouw voor de Boerenleenbank in Waspik zijn rond. Het gebouw zal verrij zen in de Raadhuisstraat ten noorden van Hotel van Icrsel. Het architectenbureau A. van Huiten uit Waalwijk heeft het gebouw, dat een bovenwoning voor de kassier be vat, ontworpen. Het werk werd geraamd op f 111.677.- en is na aanbesteding ge gund aan de fa. J. H. Leijten en Zn. te Raamsdonk voor f 109.600. - Verder werd ingeschreven door Gebr. Blom uit R'veer voor f 111,950, Gebr. dc Graauw Waspik f 112,160 en fa. C. J. Savclkouls en Zn. Waspik f 113.200. De fa. Leijten zal op korte termijn met de bouw aanvangen. VROUWKENSVAARTSESTRAAT. De Vrouwkensvaartsestraat te Waspik zal voornamelijk te behoeve van dc weggebrui kers uit de agrarische sector een grondige verbetering ondergaan. Het gemeentebe stuur heeft aan de fa. v.h. J. Krekel en Zn. te Holten opdracht gegeven deze straat door verbreding meer aan te passen aan het hui dige verkeer en tevens een nieuwe deklaag aan te brengen Het werk is gegund voor f 26.800. - 20 WONINGEN KOMEN GEREED. Dc 20 huurkoopwoningen welke in de Margrictlaan alhier in aanbouw zijn, komen momenteel successievelijk gereed. De eer ste zes huizen worden zelfs sinds enkele dagen al bewoond. Voordat de laatste van deze groep huizen zal zijn opgeleverd zal echter nog wel enkele weken aanlopen. Deze huizen, gebouwd en gefinancierd door Mij. ALDO uit Dordrecht, bevatten een huiskamer van 6 x 3,0 m, een keuken van 2,10 x 2,61, 3 slaapkamers resp. van 2.71 x 3.60, 3.12 x 3.60 en 2.60 x 2.10 m. Verder een douchecel, een bruikbare zol-. der en een kelderkast Bij elke woning is verder een vrijstaande schuur en ongeveer 28 m2 tuin. Met het gereedkomen van deze 20 woningen, die allen reeds zijn verkocht, wordt de woningnood in Waspik (zij het misschien niet zeer merkbaar) weer iets gelenigd. COLLECTE TUINDORP - OOSTZAAN. De collecte voor het rampenfonds ten behoeve van de slachtoffers van de ramp in Tuindorp-Oostzaan, welke door de plaat selijke afdeling van het Rode Kruis werd gehouden heeft f 242.86 opgebracht. EXCURSIE N.C.B. De boerenbond afd. Waspik zal op a.s. woensdag 10 febr. met haar leden een ex cursie 'aken naar Veghel. Men zal daar 'n bezoek brengen aan het bedrijf van de Coöp. H; ndelsvcreniging. PRINS BART IV HERKOZEN. Prins Carnaval Bart de Vierde, die vorig jaar de feestelijkheden van Carnaval in het Maoncnblusserslaand (Waspik) leidde, is door dc Raad van Elf herkozen. Dit houdt dus in dat dhr. B. van Dongen Jzn. ook dit jaar onder de naam Bart de Vierde dc carnaval in Waspik de nodige luister zal b:jzetten. Een en ander werd op originele wijze bekend gemaakt tijdens het Prinsen bal dat de gezamenlijke carnavalsverenigin gen in de zaal van café De Statie hielden. Onherkenbaar ingepakt werd de Prins tij dens dit bal om 11 min. over 11 door de Raad van Elf binnengedragen en als een monument onthuld. Ook werden deze avond een aantal carnavalsliederen door leden van diverse verenigingen voorgedragen, waaruit de geformeerde jury een keuze deed. De tekst hiervan, geschreven op de bekende melodie van Vivace Andantino luidt: Viva ce Carnavallo, Zotternieën mee bombarie, Vivace carnavallo, viva, viva, viva Bartio. We drinken wè we lussen en eten onder tussen. Pannekoeken meej oliebollen toe. Vivace Carnavallo etc. Zij, die krachtens hun lidmaatschap van een der carnavalsverenigingen aan dit Prin senbal deelnamen, kregen 'n waardig voor proefje van het op handen zijnde Volks feest. Dc stemming was zeer uitbundig en plezierig en dc sfeer bijzonder carnavalesk. Vergadering Carnavalsverenigingen. Zondagmorgen 7 febr. a.s. komen de be sturen van de Waspikse Carnavalsvereni gingen in café De Statie bijeen voor een laatste bespreking van Carnaval 1960. O.m. zal de mogelijkheid onder ogen worden ge zien om evenals in voorgaande jaren een kindercarnaval in elkaar te timmeren op zondagmorgen, nadat de Prins zoals gebrui kelijk door het gemeentebestuur op het raadhuis zal zijn ontvangen. CONCERT POLYMNIA UITGESTELD. Het concert dat de gemengde zangverenU ging Polymnia op zaterdag 6 februari in haar verenigingsgebouw zou geven kan we gens ziekte van dc dirigent de heer C. van Iersel, niet doorgaan. STUDIEDAG BOEREN EN BOERINNEN Een aantal gehuwde leden van de Boe renbond en Bocrinncnbond zullen op dins dag 9 febr. a.s. deelnemen aan een zgn. 6tudiedag welke door het Kringbcstuur in de Veemarkthallen te 's-Hertogenbosch wordt georganiseerd. Op een dag als deze worden diverse onderwerpen van uiteenlo- pendoe aard behandeld. HEROPENING HOTEL VAN IERSEL. Zaterdag a.s. 6 febr. zal het hotel, café- restaurantbcdrijf Henri v. Iersel worden heropend. Met ingang van genoemde datum zal de lieer J. v. d. Schoot, afkomstig uit Boxtel de exploitatie van het Hotel voort zetten. Burgcmeeser van Erp zal dc zaak heropenen, waarna de heer van der Schoot van 4 tot half 6 zal recipiëren. BRONZENTEST. De heer W. Ripzaad, lid van de Was pikse dansclub Wadaclu is als eerste van deze vereniging onderscheiden met de bron zen medaille van „San Filippo". Voor dc jury was dit kath. cultureel verbond van dansleraren legde de heer Ripzaad de bron- zentcst af. De geslaagde kreeg zijn oplei ding aan de dansschool Jorocn Need te Oosterhout. BILJARTEN Returnmatch Dongen - Waspik. Zaterdag 6 febr. a.s. wordt in café Jac. Vermeulen te Dongen in het kader van dc biljartwedstrijden Waspikse Biljartbond - Dongensc Bond, de retummatcti Dongen - Waspik gespeeld. Supporters uit Waspik die de reis naar Dongen wensen mee te maken moeten zich spoedig opgeven. Voor Waspik komen uit dc vijf hoogst geklasseerden: C. Montens, A. Gijsman, A. Roovers, A. Ak kermans en P. Roovers. Zij zullen het op nemen tegen C. Swaans_ M. van Dongen, B. v. Dongen, Mosselveld en v. Wanrooij. Maandag 8 febr worden de laatste wed strijden van de competitie in de Waspikse Biljartbond gespeeld: Altijd Raak 2 - KOT 1; Uitkijk 1 - Altijd Raak 1; Vriendenkring 1-Uitkijk 2; KOT 2-HGL 1. Indien Uitkijk 2 er niet in slaagt om het eerste team van Vriendenkring met ten minste 8 - 2 te verslaan, mag Fotsers zich kampioen noemen. Fotsers 1 staat nl. met 115 pt. uit 18 wedstrijden (uitgespeeld) aan de kop van de ranglijst gevolgd door Uitkijk 2 met 107 uit 17. Uitslagen van deze weck. KOT T - Fotsers 1 0-10 en Uitkijk 2- KOT 16-4. VOLLEYBAL. Program voor zaterdag 6 febr. a.s.: Atak 1 - Tornado 2; Wavec 1 - Atak 2. Standenlijst lc klas district Tilburg Red Stars 16 pt. uit 9 wedstr.; TPSÖV 16 ui 9; Olympna 17 uit 9; Atak 14 uit 10; Sarto 2 10 uit 9; Tornado 2 6 uit 8; l'avo- rita 4 uit 9; Minenco 2 2 uit 9; VC Tilburg 2 0 pt. uit 8 wedstr. Heren 3e klas A Atak 2 1 pt. uit 11 wedstr.; Gilze 12 uit 9; Wavoc 10 ui 8; Big Ben 10 uit 8; Fa- vorita 2 2 uit 7; Team Work 2 uit 9. VOETBAL. Zondag 7 febr. inhaalprogramma van vorige week: Waspik - Broekhoven en Ons Vios - White Boys. Naar Amerikaans voorbeeld lanceerde „House of England" vorig jaar met succes haar eerste voor seizoen-verkoop, d.w.z. dat uitsluitend in de maand februari enkele nouveauté's worden aangeboden tegen een speciale prijs, waardoor vroegtijdig kopen uit een collectie, die inder daad nieuw is, dubbel interessant wordt. Onze eerste aanbieding is ditmaal een kamgaren Deze „striped Glenchecks" in ongemene, zeer modieuze kleurencombinaties. Internat. 1-rij, 3-knoops model. EINDHOVEN m Rechtestraat 15 Tel. 25028 99 KAATSHEUVELS REVUE ORKEST Voorverkoop a 1.50 per persoon bij Wim Soeterboek, Prinses Irenestraat 20 Kees Steenbergen, Haestrechtstraat 4 J Gerard Pepping, Wilhelminaplein 11. i li Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau In keurige bewoordingen dankte de heer Bastianen, mede namens z'n vrouw, voor de felicitaties en de ge schonken cadeaux. Natuurlijk werd tijdens het voor gaande menige toast op de jubilaris uitgebracht en ook na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog en kele uurtjes bijeen, waarbij de uit stekende teamgeest van het gezamen lijk personeel weer eens overduidelijk naar voren kwam. GEZIN OVERNACHTTE OP POLITIEBUREAU. Het gezin Damen te Kaatsheuvel, bestaande uit vader, moeder en vier kinderen, heeft de nacht van dins dag op woensdag op het Kaatsheu- velse politiebureau doorgebracht. Deze vreemde logeerpartij was het gevolg van een uitspraak van de kantonrechter, waarbij de heer Da- men werd gelast zijn woning aan de Dreefseweg te ontruimen en van 't feit dat de heer Damen een door de gemeente tijdelijk aangeboden wo ning van de hand had gewezen. De uitzetting uit de woning was- een zuiver particuliere aangelegen heid, waarmee de kantonrechter bij na dagelijks te maken krijgt. De woning aan de Dreefseweg is eigen dom van de heer M. v. Ark, een zwager van de heer Damen. Drie- en-half jaar geleden had deze de heer Damen aangezegd naar een andere woning om te zien, omdat hijzelf deze woning wilde betrek ken. De heer v. Ark is namelijk an derhalf jaar geleden gehuwd. Zijn vrouw woont bij haar moeder in, maar hijzelf woont elders omdat er bij zijn schoonmoeder geen plaats meer is. De aanzegging van de heer v. Ark aan de heer Damen was dus alleszins redelijk. Toen de heer Damen hieraan ten slotte geen ge volg gaf, heeft de heer v. Ark de zaak voor de kantonrechter ge bracht. Het gemeentebestuur heeft toen nog een oplossing trachten te vin den door het gezin Damen tijdelijk een andere woning aan te bieden. Deze tijdelijke aanbieding vond zijn oorzaak in het feit, dat de gemeente op goede gronden mocht aannemen dat de huurprüs van deze woning 12.50 per week) bij een definitie ve bew.oning de financiële draag kracht van het gezin Damen te bo ven zou gaan. Deze aanbieding heeft de heer Damen van de hand gewezen, omdat hij deze woning definitief toegewezen wilde hebben. Inmiddels heeft de heer Damen toch de beste en verstandigste weg gekozen en een door de gemeente aangeboden woning in de Berndijk- sestraat betrokken. TONEELUITVOERING. De toneelvereniging „Kunst naar Kracht"' heeft sinds enige tijd in studie het blijspel „Vrije Vogels" van de Duitse schrijver Herman Frieling. Het ligt in de bedoeling dit spel in het kader van het win- terprogramma van de K.A-B. op 20 en 21 februari a.s. voor het voetlicht te brengen in het K.A.B.-gebouw. BAL TEN BATE VAN HET ST. JOZEF-JEUGDHUIS IN RESTAURANT VAN DE EFTELING Op zaterdag 13 februari a.s. orga niseert het actie-comité van het St. Jozef-jeugdhuis weer een zeer in teressant bal in de grote bovenzaal van het restaurant in de Efteling. Het Kaatsheuvelse revue-orkest, on der leiding van Wim v. d. Velden, dat momenteel zo'n geweldige furore maakt, zal door haar verzorgd re pertoire weer voor de allerbeste stemming zorgen en bijdragen tot die aparte sfeer, die er altijd in het groot-restaurant van de Efteding heerst. Dit bal is voor iedereen toegan kelijk. De entréeprijs is als vanouds vastgesteld en de opbrengst is weer voor het te bouwen jeugdhuis van de parochie St. Jozef. Het actie-comité garandeert ieder weer een genoeglijke dansavond, waarbij haar naam voor enkele in teressante verrassingen en attrac ties borg staat. Aanvang half acht.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 14