IwuLï WASPIK wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Sprang-Capelle BRILLEN STASSAR WAALWIJK VRIJDAG 5 FEBRUARI 1960 83e JAARGANG No. 10 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Sprang-Capelle Sprang 'An/nnQ Tere huid Capelle Als wassen niet meer helpt Vlijmen Heusden BINNENLAND PLEIDOOI VOOR WEST-BRA- i BANT IN EERSTE KAMER. Hoewel tevreden over de aan wijzing tot probleemgebieden van de noordelijke provincies, be treurde de KVP-fractie het ont breken van onlwikkelingskernen in Gelderland en 't verminderen van een aantal van deze kernen in Brabant en Limburg. De laat ste provincie telt slechts de ene primaire ontwikkelingskern en wel in de oostelijke mijnstreek, waar maatregelen hoogst nood zakelijk zijn, en westelijk Noord- Brabant, dat door de vorige mi nister als probleemgebied is be stempeld, geldt nu niet meer als zodanig, terwijl in het hele ge bied slechts een ontwikkelings kern is aangewezen: Etten-Leur, aldus de KVP-cr burgemeester Teijssen bij de bespreking van de begroting van Economische Zaken in de Eerste Kamer. Objectief kan men vaststellen, zo zei hij, dat vanouds in Bra bant een ernstig werkgelegen heidsvraagstuk bestaat. Er is geen gelegenheid tot voldoende werkverschaffing op eigen bo dem en de pendel naar Zuid-Hol land is daarom groot, met alle schaduwzijden van dien, zoals economische kwetsbaarheid en het uitéénscheuren van het gezin. De heer Teijssen vroeg zich af of de betreffende maatregelen wel juist en volledig waren. Hij vroeg de minister voorts concretere ge gevens over de afronding van de huidige industrialisatiekernen, dan dc vage aanduidingen die de minister in z'n Memore van Ant woord heeft gegeven. Na de po sitieve toezeggingen van de vori ge minister is er nu alleen onze kerheid, vond hij. KLM-GESPREK MISLUKT. Van Nederlandse zijde is woens dagavond meegedeeld, dat de on derhandelingen met de Verenig de Staten voor het verkrijgen van landingsrechten voor Nederland se vliegtuigen in Los Angeles zijn mislukt. Het hoofd van de Ne derlandse delegatie, staatssecre taris Stijkel, heeft dit bericht na de slotvergadering bevestigd. PLUIMVEESTAPEL NIET UITBREIDEN. Blijkens mededelingen van de voorzitter van het Productschap voor Pluimvee hebben de note ringen voor eieren vorige week een dieptepunt bereikt. De prij zen zijn zo laag geworden, dat de Nederlandse pluimveehouders er aan moeten wennen. In West Duitsland en in alle landen, die naar de hondsrepubliek exporte ren, begint een flinke eier-pro- ductie op gang te komen. Oor zaak van de prijsdaling is verder de omvang van de Nederlandse produktie. BUITENLAND DE GAULLE „ZUIVERT" STAATSBESTUUR. Vrijdagmiddag zal de Franse ministerraad voor de eerste maal van de volmachten gebruik ma ken. die hem door Nationale Ver gadering en senaat zijn verleend. De Nationale Vergadering heeft de volmachten goedgekeurd met 441 tegen 74 stemmen; de senaat met 225 stemmen tegen 39. Onder de tegenstemmers in de Nationa le Vergadering bevonden zich 30 onafhankelijken, 21 Algerijnse députés, 10 communisten, drie le den van de MRP, twee socialis ten, twee leden van de Entente Démocratique en zeven partijlo- Het doet toch ergens niet plezie rig aan dat het gemeentebestuur, zo dra het om méérinkomsten voor de gemeente gaat, bijzonder snel met voorstellen voor de dag komt c.q. moet komen, op aandringen van de provinciale en rijksoverheid, maar deze voortvarendheid niet altijd aan de dag legt ten aanzien van regelin gen, die de burger enig voordeel kunnen opleveren zonder dat de ge meente daarvan zelf schade onder vindt. Zo heeft men zich o.a. be ijverd om de zwembadtarieven aan een verhoging te onderwerpen, maai een andere regeling van de rijwiel stalling bij het zwembad is ook nu weer in de pen gebleven, terwijl het toch vooral voor de grote gezinnen een belangrijke besparing zou bete kenen, indien deze rijwielstalling op een andere leest geschoeid zou wor den. De gedeeltelijke verhoging van de zwembadtarieven is alleszins rede lijk en billijk te achten, want indien ons zwembad door een steeds grotere stroom van bezoekers meer en betère voorzieningen eist, dan ligt het voor de hand dat de gemeenschap die de gemeente uitmaakt hiervoor iets over moet hebben. De uitbouw en de uit leg van de gemeente op alle gebied kost nu eenmaal geld. Met de rijivielstalling bij het zwembad ligt de zaak echter iets anders. Hier zou, zonder dat er voor de gemeente sprake zou zijn van mindere inkomsten, een regeling ge troffen kunnen worden, die voor de mensen die het zwembad per rijwiel bezoeken veel aantrekkelijker en voordeliger zou zijn. De stalling van een rijwiel bij het zwembad kost 5 cent per keer en in een van mijn dagboekbladen van 1959 heb ik u voorgerekend dat daarmee voor een groot gezin en bij een normaal seizoen van 100 zwem- dagen een bedrag van minstens f 25 is gemoeid, een prijs waarvoor een gezin met 5 kinderen een heel sei zoen ruimschoots kan zwemmen. Voor veel gezinnen maakt deze rij wielstalling dus een bedrag uit dat in geen enkele verhouding staat tot het bedrag dat met het gebruik van he zwembad gemoeid is. Vreemd, dat ons gemeentebestuur voor een der gelijk belangrijk aspect geen oog heeft! Ik heb u toen ook aangetoond, dat deze rijwielstalling op een heel sim pele en voor de gebruikers van het bad heel aantrekkelijke wijze te re gelen zou zijn. De inkomsten van de rijwielstalling werden voor 1959 ge raamd op f 5500. - Voor het loon van de rijwielbewaarder moest men daarvan aftrekken f 2000. - zodat resteerde f 3500. - Gaan we die f 3500. - omslaan op de 6500 abonnementen welke er in 1959 ver strekt zijn - de losse entreebewijzen laten we maar buiten beschouwing - dan zou dit een verhoging van 55 cent per abonnement hebben uit gemaakt. Voor een gezin met 5 kaar ten een mééruitgave dus van f 2.75. Datzelfde gezin betaalt volgens de huidige regeling van de rijwielstal ling zo om en nabij de f 20. - Een regeling, ivaarbij de rijwielstalling zou zijn inbegrepen bij de wat ver hoogde abonnementsprijs, zou dit ge zin dus een besparing opleveren van zo rond f 17. - waarbij dan de ge meente geen enkel nadeel zou lijden. Het pleit voor het beleid van ons gemeentebestuur, dat het zon scherp en waakzaam oog houdt op de ge meentelijke huishouding, maar die zelfde waakzaamheid voor haar huishouding wordt van moeder de vrouw verwacht en daarom zou het zo bijzonder prettig zijn indien deze huishouding van overheidswege niet zwaarder werd belast dan strikt noodzakelijk is. De noodzakelijkheid om de hui dige regeling van de rijwielstalling bij het zwembad te handhaven is ner gens aanwijsbaar. Hopelijk gaan onze vertegenwoor digers in de raad bij de komende be handeling van de begroting voor dit punt eens aandacht vragen. zen, onder wie Georges Bidault. Bidault is ook de enige in 't par lement geweest, die het voor de muiters heeft opgenomen en ver klaard heeft, dat zij vrijuit dien den te gaan. Van betekenis is dat 41 van de in totaal 48 mohamme daanse afgevaardigden vóór de volmachten hebben gestemd. Waalwijk Biljarten De rcho vAn het Zuióen Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" >«iMO Wandeltocht. Zaterdagmiddag kan er in Sprang- Capelle weer gewandeld worden. De W.S.V. „Er op uit" zal dan haar 9de winterserietocht van dit jaar houden. De start is bij café „het Bruggetje" (v. Veen) aan de Raad huisstraat. Wederom zal er voor personen van 8 t/m 12 jaar een af stand van 10 km. zijn. Voor wande laars ouder dan 12 jaar, wordt een 25 km. parcours uitgezet. Nogmaals wordt er aan herinnerd dat alle deelnemers, die één tocht volbren gen op 26 mei, een diploma ontvan gen. Zii, die zes tochten volbrengen zullen een herinneringsvaantje ont vangen, terwijl de wandelaars die 12 tochten volbrengen, bovendien voor een fraaie extra herinnering in aan merking komen. DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag wordt de dienst van dokter H. Winkelman te Sprang waarge nomen door dokter K. van Tuyn, Rozenstr. 48 te Kaatsheuvel, telf. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 7 FEBRUARI 1960 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Gercf. Kerk 9,30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. TOEGELATEN TOT DIENST DES WOORDS. J.l. woensdag slaagde te Arnhem voor het kerkelijk examen ter toelating tot de Evangelie-bediening in de Ned. Herv. Kerk Candidaat J. C. de Bie, alhier. Candidaat de Bie ontving beroepen van de Ned. Herv. gemeenten te Wouterswou de (Fr.) en Goudriaan-Ottoland. Babyderm-zeep van Oversteeg hulde aan Heusdens Toneel voor het vertoonde spel en sprak hij de hoop uit, hen niet voor het laatst in Vrij hoeve te hebben gezien. Na nog een dank woord gebracht te hebben aan de heren die het toneel hadden opgebouwd en aan de fam. van Veen voor het gratis ter beschik king stellen van het benodigde meubilair, riep hij allen een wel thuis toe. Sirena kan weer terug zien op een zeer geslaagde uitvoering. JUBILEUM. De heer M. van Peer alhier hoopt een dezer dagen de dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaar tewerk werd gesteld bij de te dezer plaatse bekende schoenfabriek „Rembrand" der fa. Kerst en Oerlemans. Dit jubileum zal voor de heer van Peer zeer zeker niet onopgemerkt voorbij gaan. In een volgend nummer hopen wij nog na der terug te komen op dit jubileum. BURGERLIJKE STAND SPRANG-CAPELLE over januari 1960. Geboren Johanna D dv H P v Dam Langermans - Harry zv B Haverhals- Maton - Justinus W zv C Sniders de Roon - Cornelia dv J C Werther-v d Krans - BAZAR EXCELSIOR De bazar ten bate van de jubilerende Chr. Gemengde Zangvereniging Excelsior alhier, die op heden, vrijdag, zaterdag en a.s. maandag in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier wordt gehouden, zal he denmiddag worden geopend. Voor deze bazar wordt grote belangstel ling verwacht, temeer daar er voor de be-, zoekers een groot aantal aantrekkelijke at tracties zijn te vinden, als schieten, sjoelen, rad van avontuur, enz. enz. Een groot aantal prachtige en waarde volle prijzen zijn aanwezig. Op de sluitingsavond, a.s. maandagavond dus, zal tevens de trekking plaats vinden van de grote loterij, waarvoor als hoofd prijs een televisie-toestel ter beschikking is. UITVOERING „SIRENA". Vorige week werd door het fanfare korps Sirena haar eerste winteruitvoering gegeven in de z?al van de heer H. v. Veen. Daar de voorzitter, de heer van Eeuwijk door een gelukkig niet ernstige ziekte was verhinderd deze uitvoering bij te wonen, werd de eerste avond geopend door de heer Heijmans. Spr. riep allen een hartelijk welkom toe en speciaal de beschermvrou we van Sirena, mevr. Oerlemans-de Roon. Ook vestigde hij de aandacht der aanwezi gen er op, dat dit de eerste maal was dat Sirena in haar keurige uniformen gestoken een uitvoering verzorgde. Hij bracht dank aan de aanwezigen voor hun steun die dit mede mogelijk had gemaakt. Spr. memo reerde nog even het behaalde succes op het concours te Loonopzand, waar Sirena een eerste prijs behaalde in de marswed strijd, waarna hij het woord gaf aan de heer van der Heijden, directeur van Sirena, die met zijn mannen niet met woorden maar met muziek tot het publiek sprak. 'Een vijftal nummers werden door Sirena op voortreffelijke wijze ten gehore gebracht, waaruit de ernstige studie onder zeer be kwame leiding naar voren kwam. Hierna trad op het Heusdens Toneel met de k'ucht: Huize Amor; dat het een dolle klucht was bewezen de steeds aanhoudende lachsalvo's der aanwezigen. Dat het publiek vol lof was over het vertoonde spel be wees het langdurig applaus na elk bedrijf. Na afloop werd Heusdens Toneel toege sproken door de heer Dekkers. Spr. bracht dank namens alle aanwezigen voor het vertoonde spel en complimenteerde de to neelvereniging met de keuze van zulk een stuk. Spr. hoopte dat Heusdens Toneel de volgende avond met dezelfde vaart en elan zou spelen als deze avond. Zich tot de aan wezigen richtende spoorde hij allen aan te gen vrienden en kennissen te vertellen hoe zij genoten hadden, dan was hij ervan overtuigd wederom zoals hedenavond een uitverkochte zaal te hebben. De volgende avond was een reprise van de eerste avond. Voor een tot de laatste plaats bezette zaal opende de heer van Oversteeg met enkele welgekozen woorden deze tweede avond, waarna achtereenvol gens Sirena en Heusdens Toneel elk hun gedeelte van het programma op voorbeel dige wijze afwerkten. In zijn dankwoord aan het slot van deze avond bracht de heer Jacob Johannes zv J L Waarts-Rijken - Sylvia J dv B A Verschuren-v d Berg - Soetje J dv A Stam-v Pelt - Pieter zv C P de Rooij-Oerlemans - Joost P L zv P J Sterrenburg-Rosenbrand - Johannes P zv A de Kievit-Kranendonk - Jacobus C zv J C de Bie-Holster - Johannes D zv P C de Rooij-de Roon - Johanna dv A v d Schans-Wittebol - Johannes A zv J A Sterrenburg-Vissers - Antonia H dv G D Roomer-Molegraaf. Gehuwd A M Rijken 36 j en C H D voor de Poorte 29 j - M v Dongen 33 j en J Snijders 23 j. Overleden A v d Werken 90 j E v Thielen 71 j - J v Campcn 82 j - PA Wagemakers 65 j. Ingekomen G H Nauta-Kastelein van Renkum - J Nauta van Arnhem -Cv Zeist van Waalwijk - J H D Rijkers van Utrecht - A J Nieuwenhuijzen-Schoonder- mark van Waalwijk -MC Taktor van Soest - C v d Assem van Dussen -ME Maijers van 's-Gravenmoer -AL Snij ders van Ridderkerk - G B Jonkers van Eindhoven. Vertrokken J M Slaats en echtg naar Waalwijk - J Balder en gezin naar Den Bosch - C H D Rijken-v d Poorte naar j Gouda - M T May naar Amsterdam - A J Wagenvoort en gez naar Middelburg -EC J de Jong-Moonen naar Waalwijk - J Klaasse naar Rotterdam - W B de Bont en echtg naar Waspik - J J v We zenbeek naar Loonopzand. OPLEIDING IERSE JONGELUI OP HEUSDENSE SCHEEPSWERF. In Heusden zijn 28 Ierse jongemannen gearriveerd, in leeftijd varierende van 20 tot 30 jaar, welke op de Heusdense Scheepswerf een opleiding zulen krijgen in de diverse vakken van de moderne scheeps bouw. Na een half jaar hopen deze Ieren als geschoolde arbeidskrachten naar hun vaderland te kunnen terugkeren, om daar de kern te gaan vormen van de Verolme Cork Dockyard Ltd., een Ierse scheepswerf welke door Verolme werd aangekocht. OPRICHTING GYMNASTIEK-VER. Reeds lang werden er plannen gesmeed tot oprichting van een Heusdense gym nastiekvereniging. Nu 't nieuwe gymnastiek - gebouw officieel is geopend, hoopt men de plannen voor de oprichting van een gym nastiekvereniging ook spoedig werkelijkheid te zien worden. In een huis-aan-huis-circu- lairc werden deze week de inwoners van Heusden dan ook aangespoord om, wan neer men interesse heeft om lid te wor den van de op te richten gymnastiekclub, zich ten spoedigste op te geven bij de heer J. Brink, Oudheusdensestr. 26 albier. Ho pelijk slaagt men er in deze «plannen te verwezenlijken, zodat de Heusdense be-, volking van een gezonde ontspanning kan genieten. Afscheid van Akka de Glas van het St. Jansgilde. In de blokhut te Waspik-Beneden kwamen de rakkers van Jong Ne derland bij elkaar om het afscheid te vieren van hun Akka. Als laatste daad in haar functie van rakkerleid ster installeerde mej. de Glas tij dens deze bijeenkomst, onder aan wezigheid van de aalmoezenier, le den van de Jeugdraad, ouders en de volledige leidsters- en leidersstaf, twee rakkers: Henk Kanters en Bert Kamp. Hierna vierde men he af scheid met liedjes, toneelstukjes en woorden van dank. Namens de rak kers werd de scheidende Akka een reproductie aangeboden: een danse resje van Degas. Woorden van dank voor de erg prettige samenwerking kwamen ook van de aalmoezenier en van bataki mej. L. Langerwerf (namens de leden van de staf van Jong Nederland). Ieder is er van overtuigd dat met Akka de Glas 'n zeer goede leidster is weggegaan en het zal niet eenvoudig zijn 'n waar dige plaatsvervangster voor haar te vinden. Allen die bij het jeugdvverk in Waspik betrokken zijn, willen langs deze weg aan Akka de Glas nogmaals de hartelijkste dank bren gen voor de beste krachten, die zij aan de jeugd van Waspik heeft ge geven en haar Gods zegen en hun beste wensen aanbieden voor de nieuwe werkkring van naastenlief de, die zij als adsgirant-verpleegster gekozen heeft. Boeiend solo-toneel, maar geen belangstelling. De voordrachtkunstenaar J. v. d. Ven uit Meerssen heeft op uitnodi ging van het comité Ars in Vita in het gemeenschapshuis te Waspik- Boven een bewonderingswaardige vertolking gegeven van het zinne- spel Elckerlyc. Bijzonder jammer wat het dat er voor deze avond zo bitter weinig belangstelling bestond. Slechts een 35-tal personen (1% van onze bevolking) had het de moeite waard gevonden dit solo-toneel van een knap beroepsacteur als Jo v. d. Ven is, te komen bewonderen. De weinigen die hun geboden kans om in eigen plaats eens te proeven van iets dat boven de prestaties ligt van een amateur, hebben het werk van de heer v. d. Ven met hartelij ke waardering ontvangen. Wat een moraliteit, zoals Elckerlyc er een is, van de mysterie en de mirakelspe len uit de middeleeuwen onder scheidt is, dat er niet eigenlijke per sonen in optreden, maar abstracties, begrippen, die meer of minder goed gepersonifieerd, redeneringen hou den van godsdienstig zedelijke aard. Men kan niet anders verwachten dan dat deze stukken ons in het al gemeen weinig meer zullen boeien. Dat echter een dergelijk stuk nog zeer mooi kan zijn, blijkt bij de op voering van Elckerlyc, vermoedelijk geschreven door Pieter Dorland uit Diest, in de tweede helft der 15de eeuw. Jo v. d. Ven .bracht dit stuk in een bewerking van Jan Engelman, mo dern Nederlands. Waarschijnlijk is Elckerlyc een oorspronkelijk Neder lands toneelspel, maar er bestaan versies van in verschillende talen, waarvan Jedermann en Everyman de bekendste zijn. Van welke aard de inhoud is, wordt al enigszins duidelijk wan neer men de titel leest: Den spyghel der Salicheijt van Elckerlyc, hoe dat Elckerlyc Mensche wert ghedacht, gode rekeninghe te doen. Elckerlyc is opgeroepen om voor God te verschijnen; hij moet reken schap van en verantwoording over zijn leven komen afleggen Niemand van zijn vrienden of bloedverwan ten blijkt, ondanks zijn dringend verzoek, bereid hem te volgen. Als hij gebiecht heeft, waardoor zijn deugd weer is gesterkt en daarna de laatste sacramenten heeft ont vangen, is hij reisvaardig: de tocht naar de eeuwigheid kan aanvangen. De heer v. d. Ven gaf bij de ver tolking van dit stuk getuigenis van diepe beleving en innerlijke bezie ling. In een boeiende sfeer en met vaak frappante stembuiging wist hij onder alle wisselende omstandighe den het decoratieve en monumen tale van zijn voordracht te bewaren, daarbij zijn volle aandacht gevend aan een duidelijke, zo genuanceerd mogelijke tekening der verscheidene „eigenschappen". Na de pauze werden enkele humo ristische werkjes voorgedragen, zo als Anna de eendagsvlieg, van Bo- mans, Oom Theodoor, van Toon Kortooms en de Kistprocessie, van Felix Timmermans. 's Middags trad de heer v. d. Ven op voor de leerlingen van 't VGLO en de hoogste klassen der lagere scholen. Ofschoon aan de jeugd hierbij voor elk stuk de nodige uitleg werd ge geven, was het programma over het algemeen te weinig aangepast en te weinig bevattelijk. echfa WIT echfa WIT BILJARTCLUB NAO. De biljartclub NAO speelde een thuis wedstrijd tegen KI. Hut uit Vught. Uitslag: NAO - KI. Hut J d Gouw (90) - Hoedemakers (85) 85 - 85 R d Laat (80) - A Goris (75) 55 - 75 A Eekcis (80)-L Bevers (70) 70-70 Uitslag 6-0 voor KI. Hut. Hoogste serie NAO J d Gouw 30; hoogste serie KI. Hut Hoemakers 27. KAB AFD. VLIJMEN Op maandag 8 febr. 1960 zal de afdeling Vlijmen van de KAB haar 2e ontwikke lingsavond houden in Café Den Braai, des avonds te 7.30 uur. 't Gaat deze keer over een onderwerp, waarover eenieder de laatste tijd gehoord of gelezen heeft. Wij willen dan ook graag over dit onderwerp: „Rassenvraagstuk", wat meer weten en daarom kozen wij ook een spreker, die naar wij zeker geloven, heel wat over deze materie zal kunnen vertel len, n.l. de Zeereerw. Pater J. van Geloven MSC, van het Missiehuis te Tilburg. TEWATERLATING. Van de Verolme Scheepswerf Heusden N.V. alhier zal morgenmiddag (zaterdag 6 februari) omstreeks kwart voor twee, het 2200-tons motortankschip „Senegal" te water worden gelaten. De Senegal is in aanbouw voor de N.V. Nederlands-Franse Scheepvaart-Mij. te Rotterdam. De doop-, plechtigheid zal worden verricht door mevr. Tristan-Vieljeux. De competitiewedstrijden in het district Waalwijk. Nu er in de afgelopen week geen com petitiewedstrijden zijn gespeeld, lijkt het ons er goed aan te doen na te gaan welke clubs er nog in aanmerking zouden kunnen komen voor een eventuel kampioenschap in hun afdeling, wat betreft de klassen C en D, want in klasse E is de kampioen reeds bekend nl. Keesje 111, dat met grote voorsprong dit kampioenschap heeft be haald, waarmede dit kranige viertal bin nenkort door het districtsbestuur zal wor den gehuldigd. Wat nu klasse C betreft met nog 1 wed strijd te spelen, staat Nooit Volleerd I met 52 punten bovenaan en krijgt volgende week Centraal op bezoek, dat echter met 8-0 zou moeten winnen wil zij Nooit Volleerd I onttroncri, want bij een 8-0 overwinning van Centraal op Nooit Volleerd, zou de club van de Gebr. Teurlings 54 punten kunnen behalen. Eerlijk gezegd achten wij Centraal hier niet voor in staat, doch wie weet. H.B.S. ontvangt Ons Genoegen. Mo- momenteel staat HBS met 51 punten op de 2e plaats van de ranglijst en hoewel Jan van Helvoirt c.s. tot grote dingen in staat zijn, wil het er bij ons niet in, dat G. Roo mer en zijn mannen een gewillig slacht offer zullen blijken te zijn, temeer nog, om dat Ons Genoegen onbevangen kan spelen, terwijl bij HBS het kampioenschap op het spel staat, factoren, die van grote invloed kunnen zijn. Echter we zullen zien. Rest de derde gegadigde voor het kam pioenschap in klasse C. Eendracht 1 dat met 50 punten op de derde plaats van de ranglijst voorkomt en zijn laatste uitwed strijd speelt tegen BSV. Nu moge het waar zijn, dat de club van Ad. van Cromvoirt ditmaal onderaan op de ranglijst voorkomt, en Eendracht dit seizoen prachtige wed-, strijden heeft gespeeld, evengoed is het waar, dat BSV altijd in staat is voor een verrassing te zorgen, zodat ook van deze uitslag weinig te voorspellen valt. Op onze vraag dus: wie wordt kampioen in klasse C, kunnen de uitslagen van volgende week alleen het antwoord geven. In klasse D staan momenteel BSV II en KNA 1 met 57 punten aan de kop. Eerstgenoemde vereniging moet volgende week naar OOG II en KNA 1 naar OOG I, een opgave die zwaar, zeer zwaar is, want èn OOG II èn OOG I zijn op eigen ter rein zeker heel wat mans. Het is ook hier afwachten, want we zijn er zeker van dat de jongens van Jan Hoevenaar hun huid duur zullen verkopen. Met 55 punten nemen in deze klasse HBS II en Eendracht II de derde en vier de plaats in. HBS II moet nog naar Ons Genoegen II en zal aan Passier c.s. een zware dobber hebben, te meer nog, omdat Ons Genoegen, ook nog niet geheel kans loos is met 52 punten. Tenslotte ontvangt Eendracht II - Nooit Volleerd II, en hoewel deze laatste geen kans meer heeft om de titel te behalen, zijn we er zeker van dat zij voor de volle 100 hun sportieve plicht zullen doen en dat betekend, dat Eendracht II helemaal niet zeker is van de overwinning. Laten we echter hopen dat alle wedstrij den die onder hoogspanning worden ge speeld, sportief zullen verlopen, waarop het districtsbestuur dan ook volkomen ver trouwt.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5