WAALWIJK WASPIK L SPORTSPIEGEL 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 6 Dr. H. G. LANGEMEIJER PAUSELIJK ONDERSCHEIDEN SS!*?--"- ufci.Lrr,w^R'Bii«Ti*ru ii i*. Raamscflonksveer Gewichtheffen WAALWIJKSE KRACHTSPORT VERENIGING W.K.V. Nu de officiële kampioenschappen van Nederland „Body-Building" en „Gewichtheffen" achter de rug zijn en deze een meervoudige Neder landse kampioen, n.l. Th. v. d'. Wiel en een eervolle 2de plaats voor A. Heesters en een 4e plaats voor Jac. Wijkmans brachten, staan de com petitiewedstrijden weer voor de deur. Zaterdag zal een competitie wor den afgewerkt met als tegenstan ders D.O.S., Tegelen en Simpelveld; deze zijn 2 lijstaanvoerders, zodat het voor W.K.V. alleen al een hele toer zal zijn het krachtsverschil zo laag mogelijk te houden. De wedstrijden in zaal v. Hel voir t, Putstraat, vangen aan om 19.30 uur. Houdt zaterdagavond' vrij! Biljarten WAFFLARD EUROPEES KAMPIOEN 47/2 Met enige pedanterie weliswaar, maar ook met groot meesterschap, heeft dé Belg Emile Wafflard in Tours beslag gelegd op de Europese titel 47/2. Hij heeft daar geen bar rage-partij met onze Tini Wijnen voor nodig gehad, omdat Wijnen 'n wat onverwachte nederlaag leed te gen de Fransman Grivaud. Ook in de partij tegen Wafflard 'n schit terend gespeelde partij van Wijnen overigens moest de Nederlander het hoofd buigen. Het is echter op dit slecht georganiseerde tournooi al wel duidelijk geworden, dat Wijnen in de toekomst een speler van grote klasse gaat worden. Hij mist mo menteel alleen nog de juiste wed- strijdmentaliteit. Kees de Ruyter bracht het niet verder dan een 7e plaats met vier matchpunten een een gemiddelde De eindstand in dit toernooi luidt: Dr. H. G. Langemeiicr, die on langs zijn 25-jarig pubileum her dacht als directeur-geneesheer van het St. Nicolaasziekenhuis en die na langdurige ziekte uit 't ziekenhuis is ontslagen, werd zondag n.m. te zijnen huize ver rast met de toekenning van de hoge onderscheiding van de St. Gregoriusorde, hem toegekend door Z. H. Paus Johannes de XXIIIste. Deze pauselijke onder scheiding werd hem uitgereikt door de Hoogeerw. heer Deken Dr. van den Hurk, in tegenwoor digheid van het voltallige kerk bestuur van de parochie St. Jan en van het bestuur van de Deken van Riel-stichting (ziekenhuis bestuur) voor zijn charitatieve en algemeen sociale verdiensten. Wh bieden Dr. Langemeijer onze hartelijke gelukwensen aan met deze hoge kerkelijke onder scheiding en niet minder met zijn herstel. CARITAS IN DE ST. ANTONIUSPAROCHIE. De heer H. Rombouts (Bloemen- oord) is benoemd tot voorzitter der vereniging Caritas. R.K. VROUWENGILDE. Op 12 febr. a.s. zal pater Jels- a in Hotel Verwiel voor de le den van het r.k. Vrouwengilde een causerie houden over het on derwerp „De Kerk in discrediet". Hierin zal behandeld worden het vraagstuk van de mensen die bui ten de Kerk staan en van de men sen die uit de Kerk treden. Op zaterdag 27 febr. a.s. zal er voor de kinderen van alle leden weer de traditionele Carnavals middag gehouden worden. Voor de mooiste en aardigste costumes ziin weer diverse attracties be schikbaar. WAALWIJKSE WINT 1000.— Mevrouw E. Meijs-Wouters, Grotestraat 207 alhier, is de ge lukkige winnares geworden van de hoofdprijs van de Volkskrant- Kerstprijsvraag en mocht daar door een bedrag van 1000.op haar huishoudboekje bijschrij ven. Mevrouw Meijs had van haar echtgenoot op haar verjaardag o.a. een abonnement op de Volks krant gekregen en deze investe ring heeft haar geld dus wel dub bel en dwars opgebracht. De chef van de advertentie-afdeling van de Volkskrant, de heer B. Wout- man, kwam de tien briefjes van honderd j.l. vrijdag persoonlijk aan de gelukkige winnares over handigen. Wat zij met 't geld gaat doen? Wat doet een charmante vrouw met duizend gulden, wanneer het voorjaar al geurend en prikke lend in de lucht hangt? WAALWIJKSE KAMPIOEN SCHAPPEN VOOR LUCHT- BUKSSCHUTTERS. De afdeling Waalwijk van de Ned. Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis organiseert op vrijdag 12 febru ari a.s. een Waal wi j ks kampioen schap voor luchtbuksschuttcrs. Aan deze wedstrijden kan iedere Waal wij kse luchthuksschutter deelnemen. Er wordt op kaarten met 5 viruels geschoten, op elk viruel 5 schoten, afstand 10 mtr. Kaarten met 5 viruels zijn ver krijgbaar in de zaal voor f 0.50 per kaart. Voor de kampioen is een fraaie wisselbeker beschik baar gesteld door Waal wij ks Be lang, daarnaast echter worden door de afd. Waalwijk nog een aantal fraaie prijzen beschikbaar gesteld, zodat er voor vele schut ters iets te winnen is. Er zal ook een damesbaan, afstand 7 nieter, worden ingericht,vdus ook dames kunnen meedingen naar mooie prijzen. De wedstrijden worden gehouden in de zaal van De Ge croonde Leersse, aanvang 8 uur. V. MIERLO is onbetwist WAALWIJKS BROODSPECIALIST Putstraat 68 - Tel. 2855 ZIEKENKAS DER K.A.B. Algemene vergadering op woens dag 10 febr. om 8 uur in De Ge croonde Leersse (bovenzaal). Agenda: 1. Opening. 2. Verslag secretaris-penn. 3. Mededelingen. 4. Rondvraag. Aller opkomst zeer dringend verzocht. MUSIS SACRUM 8 uur: „Kent u de Melkweg?" door H.Z.T. „Ensemble" (Kunstkring). Zondag half 12 bijeenkomst dames en heren van Oefening en Vermaak volgens circulaire. ATTENTIE Blijkens de grote belangstelling starten wij heden met Wasmachine- en Centrifuge- verhuur Prima nieuw materiaal, en let wel: Voor ieder aanvaardbaar tarief. Wasmachines 1.50 per IVz uur 2.per 2 uur Inlichtingen en opgaven: voor Waalwijk: Pieter Vredestraat 16 voor Kaatsheuvel: Mgr. Völkerstraat 44. GEEN snelwassers. Centrifuges ƒ1.per uur R. K. C. Voab—RKC 1—1. De onverwacht ingevallen vorst had aan het Voab-terrein geen goed gedaan, zodat de spelers de grootste moeite hadden met het zuivere afspelen van de bal. Het is een wedstrijd geworden van gemiste kansen, waarvan de por ties eerlijk gelijk verdeeld waren. Het ontbreken van de stimulans voor het bereiken van de hoogste of het ontwijken van de laagste plaats drukte natuurlijk ook zijn stempel op de verrichtingen van de voetballers, die uiteraard al te grote risico's vermeden. In elk geval is er één punt behaald uit een uitwedstrijd, zodat we niet ontevreden mogen zijn. AI vrij spoedig na het begin- signaal kreeg Kuijs een pracht kans, maar door te lang talmen kon de stopper nog juist de bal corner werken. Langzamerhand kreeg Voab 'n overwicht, waaruit diverse kan sen geschapen werden, maar het duurde toch nog een half uur voor de gastheren een' misver stand in onze aarzelende verdedi ging konden uitbuiten. De Peffer kreeg direct hierop een meer dan serieuze kans om de gelijkmaker te scoren, maar het gelukte hem niet de doelmond te vinden. In de tweede helft begon RKC wat meer druk uit te oefenen, wat tot gevolg had dat de achter hoede van Voab lelijk begon te schutteren. De keeper van de thuisclub had zwaar geluk toen een schot van Leijtens via de paal juist in zijn handen beland de, maar moest ca. 20 minuten na rust toch vissen bij een doeltref fend schot van dezelfde speler, die de bal onder controle kreeg nn goed voorbereidend werk van Bakkers. In dit stadium van de strijd had RKC gemakkelijk de buit binnen kunnen halen, maar onze voorhoede miste de nodige inspiratie om van de verkregen overmacht te profiteren. Voah wist zich te herstellen en maakte het onze verdediging, die deze middag niet in zijn beste vorm stak nog lelijk lastig. Óndanks enkele blunders wist deze linie het gelukkig toch te klaren, zo dat bij het eindsignaal de punten eerlijk gedeeld konden worden. Rest nog te vermelden dat Pas- sier, die op de ziekenlijst stond, op verdienstelijke wijze vervan gen werd door H. Smits. Junioren hoofdklasse. DoskoRKC 53. Een door diverse omstandighe den verzwakt RKC-team heeft op een bijveld van het sportpark „Rozenoord" te Bergenopzoom met 53 het onderspit moeten delven tegen Dosko. Binnen een kwartier had midvoor Hessel- berth met fraaie doelpunten de stand op (12 gebracht. Toen moest RKC de eerste tegenslag incasserenaanvoerder-stopper A. Duquesnoij moest na een on gelukkige botsing het veld ver laten. Dosko profiteerde hierna handig van enkele wijfelingen in onze verdediging en de rust gaat in met de stand 22. Dosko scoort direct in de twee de helft 2 doelpunten en de strijd leek beslist. Maar de geelblauwen hadden gauw weer een antwoord klaar: onze midvoor passeert 4 tegenstanders en scoort beheerst 43. Na de aftrap echter komt Dosko op 53, als onze rechts back de bal verkeerd op zijn schoen krijgt en hard in eigen doel schiet. Even later komt onze laatste reserve het veld op, als onze rechtsback wat hardhandig op de grond valt en verder spelen onmogelijk blijkt. Alsof dit nog niet genoeg is, maakt kort daar na de knie van onze rechtsbuiten kennis met een Dosko-schoen en ook voor hem is de wedstrijd af gelopen. Met 1U man trekt RKC ten aanval, maar wat de geel blauwen ook proberen, in de stand komt geen wijziging mee. Mannen, wanneer jullie in de toekomst zo blijft werken, zullen jullie zeker in de komende halve competitie van de B-groep nog wel enkele fraaie successen boe ken. Good luck! Baardwijk Baardwijk—GW 3—0. De geelzwarten hebben zich op de destijds geleden nederlaag in Geldermalsen volkomen gerevan cheerd door met de gedegen cij fers 30 de GW-ers met lege handen huiswaarts te sturen. De niet in zo'n grote getale aanwezi ge voetballiefhebbers hebben kunnen genieten van goed en constructief voetbal en vooral aan Baardwijk-zijde speelde men het spel bijna synoniem aan het bekende voetbalboekje. GW bood fors, soms al te fors tegen stand, doch kon daarentegen niet verhinderen, dat de geel zwarten de volle buit voor zich opeisten. Vooral lichaamstech niek en balvaardigheid van de geelzwarten stonden althans deze middag op een veel hoger peil dan dat van de GW-ers. Het Baardwijk-team was op vele plaatsen gewijzigd en 't gewaag de experiment de gebr. Klerkx beiden in de voorhoede op te ne men, slaagde in zijn opzet volko men. Een van hen scoorde name lijk twee fraaie doelpunten en mede door toedoen van deze twee werd in onze aanvalslinie veel meer verband gelegd dan in voor gaande wedstrijden. Al in het prille begin onder neemt GW enkele gevaarlijke aanvallen, maar onze achterhoe de, die er ook deze middag weer goed het oog in had, kon erger voorkomen. Geleidelijk aan ech ter nemen de geelzwarten het of fensief over met gedegen en goed opgezet aanvalsspel, dat vriend en vijand verbaast. Vooral H. v. Gelder speelde als in zijn beste dagen en deed met enkele ver bluffende staaltjes voetbal het publiek de kou vergeten. Toch zou Baardwijk tegen een achter stand hebben aangekeken als on ze doelman al zijn talenten bij 'n onverwachte aanval van GW niet aangesproken had. Deze redding door onze doel man scheen onze spelers nog meer te stimuleren,, doch 't doel punt dat pal hierop door Baard wijk werd gescoord, werd we gens buitenspel afgekeurd. Echte doelpunten blijven uit en ook uit een aan ons toegekende straf schop wegens het onoirbaar ver hinderen de bal te spelen aan H. v. Gelder door een der achterspe lers van GW, ontstaat geen doel punt. Na de warme thee, die de spe lers ongetwijfeld goed gedaan moet hebben (want ook voor hen was het weer ijzig koud), verscheen Baardwijk steeds op nieuw voor het doel van GW. Dit offensief levert dan eindelijk succes in de 51ste minuut, want J. Klerkx schiet nu wel hard en zuiver en de score geeft 'n voor sprong van 10 aan. De GW-ers kunnen deze achterstand schijn baar moeilijk verkroppen en de scheidsrechter moet dreigen met verwijzing naar de kleedkamer om de mond van de GW-spil te snoeren. Met twee felle doorsto ten komt Baardwijk op 30, als eerst H. v. Gelder handig inschiet en even later J. Klerkx zijn ren- trée in de voorhoede met een tweede treffer bekroonde. GW door dit snelle succes van de geelzwarten danig aangeslagen, was nu nergens meer en onze kanthalfs, die reeds de gehele wedstrijd uitblonken door hun prachtige spel, konden hun aan- valsformatie met goede passes nog meer dienen. Vermeldens waardigs gebeurde er niets meer, al kroop ons doel eenmaal nog door het oog van een naald en moest doelman Wittens bij een botsing met een der GW-ers even opgelapt worden. Kaatsheuvel D. E. S. K. DESK 1— ODC 1 2—0. - Het was precies negen weken geleden dat DESK haar laatste thuiswedstrijd speelde, maar veel is er in haar spel niet veranderd en wij constateerden nog dezelf de en bij sommige spelers toene mende tekortkomingen. In de voorhoede had men weer eens enkele verschuivingen toegepast en had men J. Dainen ditmaal op de belangrijke inidvoorplaats ge posteerd. Maar het resultaat was in één woord bedroevend. Niet eenmaal hebben we hem op deze plaats werkelijk iets goeds zien doen en hij had tegen de lange achterspelers van ODC werkelijk niets in te brengen en derhalve had hij wel een heel ongelukkige middag. Ook van Wezel op de backplaats voelde zich deze mid dag allesbehalve zeker en liet z'n tegenstander bovendien te veel vrij, hetgeen echter ook aan de kant van Meijer het geval was. Scherp dekken was er helemaal niet bij. Er ontstonden daardoor, althans voor de rust, enkele ma len penibele situaties. Bovendien zag de scheidsrechter eenmaal geheid buitenspel over het hoofd waardoor Wittens 'n wanhoops- sprong naar de bal moest maken hetgeen hem op een lelijke tik te gen z'n hoofd kwam 'te staan, waardoor hij even werd uitge schakeld. Na de rust was DESK uitge sproken de betere ploeg, vooral door het prachtig stuwende werk van P. v. Boxtel en Bert Voogd. Enkele malen ontkwam 't ODC- doel op miraculeuze wijze aan doorboring en was het geluk op zulke momenten wel met de gas ten. Tob practisch op de doellijn doordringend, was er toch tel kens toevallig een vijandelijk been, dat een sta in de weg vorm de. Zodoende zou deze wedstrijd geëindigd zijn zoals hij was be gonnen. indien de Boxtelse gas ten niet zo vriendelijk waren ge weest om de Dessers een handje te helpen met datgene, waartoe deze de hele wedstrijd niet in staat waren. Want zoals boven staande uitslag aangeeft, won DESK deze wedstrijd met 2—0, echter... zonder zelf een doelpunt le maken. Beide goals werden namelijk door de gasten zelf ge scoord. Van de eerste helft is aan de zijde van DESK het enige ver meldenswaardige feit een direc te bal van W. Damen, welke een beter lot had verdiend, maar net over ging. Bij een terugspeelbal van een der ÖDC-spelers was de keeper even uit zijn balans, al thans hij kon deze net niet be reiken, en tot verbazing van ie dereen rolde dit sofballetje ter gend langzaam in het doel. Zoals gezegd, was DESK na de rust be- luidend sterker, maar kon door onmacht en pech niet tot doel punten komen. Bij een aanval over rechts circa 10 minuten voor wat enkele woorden. En tenslotte kunnen we iooajebm jjoidsoa jaq ubb uauupJaq ipoj we zijn gekomen, n.l. dat hij nu 50 jaar in dienst is van de bekende Capelse schoen fabriek der fa. Kerst en Oerlemans. Wij noemen dit een bijzonder feit, doch v. Peer maakt een achteloos gebaar of hij zeggen wil, wat betekenen nu 50 jaar. Neen, hij vindt het heel gewoon, want och, zegt hij, er zijn er wel meer die het zolang bij een baas uithouden. Hij neemt zijn zakje ta bak, stopt zijn pijp en maakt een vlam metje, en weinige ogenblikken daarna drijft de rook in dikke, zwierige kronkels door het vertrekje. Als ze te warm wordt, zegt hij, neem ik een andere en hij wijst op de drie pijpen die aan een rekje tegen de muur hangen. Of hij altijd in het schoenmakersvak heeft gezeten, willen we graag weten. En 't blijkt dat hij van jongsafaan in het schoenmakers vak had gezeten. Mijn vader was schoen maker en ik werd het ook. Zo ging dat vroeger. Eerst thuis gewerkt. Pantoffeltjes maken en pekdraden snijden en aflappen. Als je het presteerde om 16 paar schoenen in de week te maken, dan was je een hele baas. En dan had je 8 gulden en 80 cent verdiend. Het was toen nog dag en nacht werken. Je maakte wel 180 uren in de week. Ik ben nog enkele jaren, 3 meen ik, naar Waalwijk gaan werken en verder werkte ik nog een paar jaar bij verschil-, lende bazen in Capelle. Eerst toen ik zo'n 20 jaar was ben ik naar de schoenfabriek van Kerst gegaan. Dat was toen een plan ken gebouwtje. Met uitzondering van het afnaaien gebeurde in die tijd alles nog met de hand. In 1913 is men machinaal gaan werken. Kerst was hier de eerste die er mede begon. Even stokt het verhaal. Er worden ca deaus binnengebracht van de kleinkinderen wordt erbij gezegd. Onze jubilaris lacht. Hij weet en voelt evengoed als iedereen dat zulk een cadeau van je bloedverwanten meer is dan alleen maar een cadeau. Maar verder blijkt hij onverstoorbaar en de rook wolken worden gestadig de ruimte in ge blazen. We keren weer terug naar de fa briek. En wij horen dan, dat hij daar nu al 41 jaar chef is van de afdeling eindcon trole. Maar die nu denkt, dat de heer van Peer zich op de borst zal slaan, heeft het mis. Hij is en blijft de eenvoud zelve. Doch uit zijn gesprekken merken wij wel op, dat hij een der beste leerkenners is van Bra bant. Hij maakt dan weer een achteloos gebaar en zegt: goede leerkenners zijn er wel meer en als ik het nu nog niet kan. Altijd al echter is hij meegegaan naar de looierijen om het leer te kopen. Ze ken nen hem overal, in de wijde omgeving. Het leer moet van goede kwaliteit zijn en vooral moet het in de fabriek bruikbaar zijn. De soepelheid en juiste dikte moet men met de vingers kunnen aanvoelen. En dat is een gave. Rien van Peer, zoals hij in de wande ling wordt genoemd, wordt dit jaar zeven tig. Het is hem echter niet aan te zien. Dcrig jaar lang ook is hij secretaris van de duivenvereniging De luchtvaart. Geen weeic gaat er voorbij of hij gaat nog een avondje kaarten en een avond biljarten. En verder leest hij graag, kranten, tijdschriften en ook wel boeken. Vijftig jaar lang is deze vitale man nu bij één en dezelfde firma. Ik heb prima bazen, aldus van Peer. En ik heb altijd gezegd: voor een goede knecht is er geen kwade baas. A.s. vrijdagavond zal de heer van Peer in de zaal van mevr. Cové- van der Haart worden gehuldigd. En dat zal zeer zeker een bijzondere huldiging worden. Wel, het zij deze opgewekte en nog altijd levenslustige Cappellenaar van harte gegund. II - r.—r.-. r~, GOED CONCERT VAN POLYMNIA EEN GEZANG IN DE RUIMTE Dat de verenigingen, die er naar stre ven zich op cultureel gebied voor de ge meenschap verdienstelijk te maken (direct via haar leden en indirect door het publiek optreden), een moeilijke tijd door maken, bleek zaterdagavond weer eens bij het con cert van de gemengde zangvereniging Po- lymnia. Amper dertig belangstellenden be volkten de zaal van café De Statie, waar van nog het derde deel bestond uit leden van de zustervereniging Wilhelmina uit Dongen. Speciaal voor de plaatselijke mu ziek- en zangverenigingen is de publieke belangstelling de laatste jaren ook in Was pik sterk aan het afnemen. Vanzelfsprekend moet dit op den duur zijn terugslag vinden in die verenigingen zelf, wat voor Waspik een verlies zou betekenen. Want al laten we het peil dat een vereniging op haar ter rein heeft bereikt, buiten beschouwing, zal men aan het bestaan op zich toch een po sitieve waarde moeten toekennen. Het zou daarom te betreuren zijn als door het ge mis van het nodige contact met de gemeen schap het enthousiasme in de verenigingen hieronder zou lijden. Nu mag het dan wel zo zijn dat de leden zelf hun plezier in het musiceren niet zonder meer zullen ver liezen en doorgaande hun voordeel hier mede zullen doen, het remt in ieder geval in meer of mindere mate de groei en de ontwikkeling van zo een gezelschap. Dat Polymnia, om tot de zaak terug te keren, ondanks een handjevol toehoorders, zater dagavond toch tot goede prestaties kwam, pleit voor haar. Gebrek aan bezieling, on voldoende concentratie en enige oppervlak kigheid zijn immers de eerste gevolgen die zich vaak doen gelden bij een optreden on der dergelijke omstandigheden. De dirigent dacht af te dingen. Zo gaf Polymnia een C. van Iersel Azn., wist zijn koor echter al meteen te grijpen en haar de nodige aan- boeiende verklaring van enige juweeltjes uit klassieke polyfonie van Orlando di Lasso. Het Ave Maria van Josquin des Prez dat hieraan vooraf ging klonk echter hoewel gaaf en verantwoord, niet overal even over-, tuigend. Wel viel ook hierin een goede koorklank te bewonderen, maar het door zicht was toch even zoek. In een modern werk van gewijde muziek van Cor Steen tjes, voor 4-stemmig koor met bariton solo viel van de zeldzaam gave en technisch ook beheerste sonore stem van Wim van Gorp te genieten. Jammer was het, dat in de drie koren uit de oratorium Die Schöpfung van Haydn, welke hierna volgden, de zuiver heid in „Stimmt an die Saitcn" ver te zoeken was. Men herstelde zich echter ten volle in „Die Himmeln" en in „Vollendet". Een goed gezongen inleidend recitatief voor tenor door Wim de Hond maakte dit deel tot een belangrijke bijdrage. Met fijne intuitie, gevoelig maar zonder sentimenta liteit bracht de bas Sjef Langerwerf na de pauze Die Uhr van C. Loewe. Tesamen met zijn Fünfmahl Hunderdtausend Teufel, getoonzet door Gustaw Graben Hoffmann,, vormde dit een verrassend goede onder breking van de werken voor het koor. Ook het laatste programmadeel, waarin een opera fragment van Verdi, enige roman tische composities van Abt en van Sme den en nog wat Italiaanse en Nederlandse volksliedjes te beluisteren waren, werd door het publiek ook met een gul applaus be loond. HOTEL VAN IERSEL HEROPEND. Onder grote belangstelling werd zaterdag het hotclbcdrijf van de familie van Ier sel, dat sinds die dag in andere handen is overgegaan heropend. De nieuwe eigenaar de heer J. van de Schoot en zijn echtgeno te namen bij deze gelegenheid een druk bezochte receptie af ineen ruimte die meer op een bloemsecre dan op een café geleek. FRANSE HANDELSCORRESPONDENTIE. Mej. K. Coesman te Waspik slaagde voor 't examen Franse Handelscorrespondentie. GRANAAT GEVONDEN. De 8-jarige Jan Smits van de Haven- dijk heeft aan het Oude Maasje een niet- ontplofte projectiel ontdekt. Op zijn aan wijzingen is de granaa door de politie ver wijderd. TWEE WONINGEN VOOR 1960. Zoals vrijdag j.l. aan het gemeentebestuur is bekend gemaakt, zijn er door het prov. bestuur van N.-Brabant voor 1960 aan Waspik 2 woningwetwoningen toegewezen. Met een bouwvolume van 2 woningen voor een heel jaar zal de woningnood die in onze plaats zeer aanzienlijk is, natuurlijk nooit worden opgelost. In vergelijking ech ter met de toewijzing van vorig jaar toen Waspik aanvankelijk in het geheel geen bouwvolume kreeg, komen wij er nog niet zo heel slecht af. GESLAAGD. De heer P. van Dongen Azn. uit Was pik slaagde te Arnhem voor het wiskundig gedeelte van het PBNA „Opzichter-teke- naar"-diploma. GESLAAGD. De heer C. van Seters uit R'veer is op een te Amsterdam gehouden examen ge slaagd voor het diploma bromfietsmonteur. GESLAAGDE JUDO-WEDSTRIJDEN. Het duitse judoteam Kolscheid A heeft op de te R'veer gehouden judowedstrijden beslag weten te leggen op de eerste plaats. R'veer nam een eervolle tweede plaats in. De demonstraties der diverse kata's wer den door de zwarte banddragers Oomen en van Wellen keurig verzorgd. De heer Libera oogstte een daverend applaus met zijn geweldige prestaties op het gebied van jiu-jitsu. Het judo tijdens de wedstrijden stond technisch op hoog peil en de orga nisatie was in goede handen. De uitslagen waren: R'veer A- Kolscheid A 0 - 1; Oos terhout - Bergisch Gladbach 1-3; R'veer B - Kolscheid B 2-1; Kolscheid A-Ber gisch Gladbach 6-0. In de finale wist Kolscheid A van R'veer te winnen. Het jeugdteam van Waspik won na tweemaal verlenging met 1-0 van de jeugd van R'veer. In de maand maart gaan de R.- veerse judoka's op tegenbezoek bij Ber- gisch-Gladbach in Duitsland. van 23,97. 1 Wafflard 12 2592 47 360 55.14 2 Wijnen 10 2561 71 265 36.07 3 Grivaud 10 2631 102 147 25.79 4 Vervest 8 1880 79 216 23.79 5 Spielmann 6 1953 76 168 25.69 6 Galmiche 6 2114 91 241 23.23 7 De Ruyter 4 2014 84 173 23.97 8 Rosselet 0 1451 92 151 15.77 in WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING STRIJDT MET WISSELEND RESULTAAT TEGEN BELGISCHE ZWEMCLUBS. Verrassend zwemmen van Ad de Werd. Piet v. Oss en Gusta Vesters bevestigen goede vorm. Niet minder dan elf verenigingen namen met 250 deelnemers deel aan de d'oor de Antwerpse vereniging „De Waterratten" georganiseerde zwemwedstrijden. Onder deze ver enigingen waren de twee sterkste teams van het ogenblik in België nl. Royal Ghent Swimming Club en de Koninklijke Antwerpse Zwemclub. Reeds in de aanvang van de wed strijden was het duidelijk, dat het voor de Waalwij kers moeilijk zou zijn enkele eervolle plaatsen te be zetten. Dat zij hierin, ondanks de handicap van enkele maanden niet zwemmen, toch slaagden, bewijst 'n groot doorzettingsvermogen. Verrassend sterk zwom Ad de Werd op de 100 meter schoolslag, waarbij hij in 3.24,7 de derde plaats voor zich opeiste. In dit nummer bezette Matti v. Bracht de vierde plaats, na in een vloeiende stijl zijn serie te hebben gewonnen. Een keurige vierde plaats bezette Guusje Vesters op de 100 meter schoolslag voor meisjes, met een fraaie tijd van 1.42,7. Piet v. Oss deed wat dë suppor ters van hem verwachtten en legde op de 100 meter schoolslag voor he ren beslag op de eerste plaats met de tijd van 1.25,7. De meisjes José Trommelen, Blan- ca Hof f mans en Guusje Vesters ver overden middels een fraai gewon nen serie de derde plaats op de 3 x 66 meter schoolslag estafette voor meisjes. De grote nederlaag in de polowed strijd tussen de Waterratten en d'e Waalwijkse Zwemvereniging (13-0) vermocht geen domper te zetten op de uitstekende individuele presta ties. Een zeer prettig bijkomend gevolg leverden deze wedstrijden in de vorm van uitnodigingen van de Leu vense Zwemclub en de Koninklijke Zwemvereniging „Maccabi" uit Amt- werpen, om in het komende zomer seizoen een tweekamp aan te gaan. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: papieren zak met 36 rubberdoDpen; Belgische herder, sleutel van rolschaatsen, portemon nee met inhoud, paraplu, étui met regenkapje, armbandhorloge, onder gebit, blauw-gele zijden shawl, rechtse zwarte herenwant. Verloren: wieldop transportwa gentje, konijn, grijze kindershawl, valies met gereedschap, herenporte monnee met inhoud, groene dames vulpen merk Montblanc, achterbord van vrachtauto, doublé armband, blauwe wollen shawl, dubbele rij wieltas, damesknipbeursje met in houd. AGENDA. maandag en woensdag MUSIS SACRUM 8 uur: „Als de kraanvogels overvliegen", 14 jaar. LUXOR 8 uur: „De dokter van Sta lingrad", 18 jaar. Dinsdag 8 uur bestuursverga dering Oefening en Vermaak in Dé twee Kolommen. WO0 n sela KANTINE TIMTUR 8 uur: repetitie gehele Waalwij ks Orkest. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen, donderdag

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6