KAATSHEUVEL s. s. c. AFWEZIG 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 FEBRUARI 1960 pi 7 Loon op Zand Uno Animo EERSTE H. MIS VAN PATER JOHAN VAN DEN HOVEN Vrijh.-Capelle Haarsteeg Schaatsen Raamsdonk A.W. F. WOONING Loon op Zand DRUKKERIJ VAN BOXTEL LAATSTE OPVOERINGEN VAN REVUE „CONFETTI". SINASPRIL plm. 300 2-jarige FRUITBOMEN 3 woonhuizen voor de sloop Adverteert in dit blad! i 1 het einde werd de bal vanaf de achterlijn voorgezet, de toestor mende stopper van ODC kreeg deze pardoes tegen z'n voet en onhoudbaar vloog het leder in z'n eigen doel. En daarmee was de beslissing wel een feit. Voor het overige is alleen nog vermeldens waard dat de wedstrijd in een beste verstandhouding werd ge speeld en dat de scheidsrechter soms vreemde beslissingen nam. DESK 2 kampioen. Door een 04 zege op Uno Animo 2 te Loonopzand is het de DESK-reserves gelukt ongesla gen met de tot nu toe gespeelde wedstrijden het kampioenschap in de reserve 3e klas te verove ren. Wij hopen hierop de volgen de keer terug te komen. GemertUno Animo 00. In een goed gespeelde wedstrijd hebben Gemert en Uno de punten broederlijk gedeeld, wat voor on ze jongens wel een prestatie mag worden genoemd, om Gemert in eigen huis een gelijk spel af te dwingen, wat in hoofdzaak was te danken aan de prima spelende Uno achterhoede. Niemand zou gedacht hebben dat na anderhalf uur spelen de stihid nog hetzelfde zou zijn, want direct na de aftrap werd een serie aanvallen op het doel van Uno ondernomen, maar de achterhoede bleek weer in 'n prima vorm te verkeren, want verder dan een schot tegen de paal uit een corner wist Gemert liet niet te brengen. Uno kwam na deze druk wat los en Meijer wist zelfs met een leeg doel voor zich nog tegen de lat te schieten. De rust breekt aan met de stand Daarna denken we Uno uit een ander vaatje te zien tappen, maar niets is minder waar. Wel is de druk op het Uno doel min der zwaar. Onze voorhoede kan niet tot gevaarlijk spel komen en hoewel de r.b. vandaag een gun stige indruk achterliet, brachten ook zijn uitvallen niet het nodige succes. Gemert wil een voor sprong forceren, maar de stop per van Uno, bijgestaan door de beide backs en Wartenberg, we ten deze aanvallen prima te stui ten. Hoewel doelman Lichten berg een verkeerd beoordeelde bal bijna in zijn doel zag belan den, kwam de lat hem te hulp. Zo brak het einde aan met de zelfde stand als waarmee men was beginnen en heeft Uno weer een kostbaar puntje veroverd. Vermeldenswaard is dat onze achterhoede in de laatste 4 wed strijden slechts tweemaal werd gepasseerd. Uno Animo 2DESK 2 04 DESK kampioen. Deze vooral voor de Dessers belangrijke wedstrijd, maar ook voor de Loonse jongens, welke zo graag hun tegenstanders de eerste nederlaag hadden bezorgd, is een wedstrijd geworden om bauw te vergeten. Aan beide zij den werd slecht gespeeld, zij het dan dat Uno met vier invallers moest aantreden. In het eerste kwartier had de thuisclub een voorsprong, doch lal van prachtkansen werden ge mist, waarvan de Dessers dank baar gebruik maakten, en zo doende een gelukkige 20 voor sprong konden nemen. Toen was het reeds te zien dat Uno niet op gewassen was tegen haar dorps genoten en zij moest toezien dat er voor de rust nog 40 van ge maakt werd. Na de rust was het spel niet beter. Wel was Uno wat meer in de aanval dan voor r\ist, maar geen enkel doelpunt werd haar toegestaan, ook de Dessers niet. Zo kwam het einde met een verdiende, zij het wat geflatteer de overwinning voor de Dessers, waarmee zij zich kaïnpioen kan wiemen. Na de wedstrijd werden hen namens Uno bloemen aange boden en veel succes toegewenst, ook vanaf deze plaats van harte proficiat. Longa 5Uno 4 30. Het 3e elftal heeft haar leider geen halt kunnen toeroepen. Met 3-9 werd zij verslagen en is daar door op hel weede plan terecht gekomen. De achterstand is nu reeds 4 punten, wat nog niet wil zeggen dat zij geheel kansloos is. Toch zal er in komende wedstrij den uite en ander vaatje getapt moeten worden, omdat dit wel een slechte wedstrijd was. Jon gens, een volgende keer beter. werd HNC het kind van de re kening, deze hebben nu voorlo pig de rode lantaarn stevig in banden. Voor rust was er van veel krachtsverschil niet zo erg veel te merken, hoewel de thuisclub slordig met de kansen omsprong o.a. Dillen) zag men meermalen alleen voor de doelman hopeloos missen. De rust brak aan met 'n magere 10 voorsprong. Doch na de thee werden alle registers open getrokken, met als resul taat dat HNC binnen 15 min. te gen een 50 achterstand aan keek. Toen was het geweld weer geluwd en zag men niet veel an ders dan slordig voetbal. De thuisclub wist van de legio kansen er nog twee te benutten en HNC zag alleen maar kans om de eer te redden. De jeugd wist zich staande te houden bij RKC. De wedstrijd eindigde zoals hij was begonnen namelijk 00. - Rillandia—SSC 3—4. SSC heeft haar supporters wel enigszins verrast door de punten ince naar huis te brengen, daar het met enkele invallers moest aantreden. Niettemin hebben ze een zeer goede indruk achterge laten, door een prima wedstrijd te spelen, die vooral technisch zeer goed was. Zodoende mag de overwinning alleszins verdiend genoemd worden. SSC 2—HNC 2 7—1 Het tweede elftal van SSC wil blijkbaar uit de gevaarlijke zone weg. Was het vorige week BWR dat in eigen huis een nederlaag moest incasseren, j.l. zaterdag VLIJMEN HeusdenVlijm. Boys 00 Gisteren speelde de Ylijmensc Bovs een uitwedstrijd tegen Heusden. I)at de Boys een zware uitwedstrijd zouden krijgen was te voorzien, daar Heusden zich geheel zou geven om uit de ge vaarlijke zone te komen. Zo was het ook met de wedstrijd. Heus den spande zich geducht in en Vlijmen kreeg weinig kans om haar gewone spel te ontplooien, om niet snelle aanvallen de te genstander te overspelen. Hierbij speelde ook het harde terrein 'n grote rol, de spelers durfde zich niet geheel te geven. Toch werd liet nog een spannende wedstrijd daar telkens kansen ontstonden voor doelpunten, waarvan Vlij men er de meeste kreeg, maar door slecht schieten gingen deze verloren. Om beurten waren bei de partijen in de aanval, maar de kansen werden aan beide zij den niet benut, zodat er voor de rust niet werd gescoord. Na de rust was Vlijmen iets meer in de aanval. Heusden verdedigde zich taai en wist met kunst en vlieg werk de aanvallen te doorstaan. Vlijmen kreeg op het laatst van de wedstriid nog enkele kansen, maar niet een werd er benut. Heusden daarentegen deed het niet beter en zo eindigde dan de ze wedstrijd met 00, waar Heusden een kostbaar puntje mee binnen kreeg en Vlijmen 'n kostbaar punt verspeelde voor de kopgroep. Haarsteeg - Nooit Gedacht 3-1. Onder weersomstandigheden die zich eigenlijk beter leenden voor het lezen van een spannend boek in de huiskamer bij een warme haard, speelde Haarsteeg haar voorlaatste wedstrijd van deze competitie op eigen veld tegen Nooit Gedacht ui Gef- fen. Ondanks de koude Oostenwind een compliment aan de Haarsteegspelers, want zij hebben er met enthousiast en vaak hartverwarmend spel voor gezorgd dat het publiek zich geen moment heeft ver veeld. Wel deed de wat harde grasmat eni ge afbreuk aan het spel, maar toen de spe lers daar terdege rekening mee gingen houden werd het een wedstrijd die het aan zien ten volle waard was. Van meet af aan namen de thuisspelers het spel in handen en de Geffenaren moes ten zich uitsluitend bepalen tot verdedigen. De gehele eerste helft was dan ook een aaneenschakeling van Haarsteeg aanvallen, maar omdat er meestal teveel aanvallers en verdedigers in het Geffen-doelgebied verzameld waren, was de weg naar het doel meestal versperd. Toch zag het er naar uit dat Nooit Ge dacht zou moeten zwichten en na onge veer 20 minuten te hebben gespeeld ge lukte het tenslotte linkshalf Ant. van de Wiel, om met een juweel van een doelpunt zijn club de leiding te geven. Ondanks een groot overwicht konden de Haarsteeg- voorwaartsen niet tot 'n tweede treffer ko men.Doelman Beekmans kreeg in de eer- se 45 min. maar twee ballen te verwer-. ken. Dat Haarsteeg de sterkste ploeg was, kwam* in de tweede helft duidelijk aan het licht; ondanks het windnadeel werd het doel van Nooit Gedacht nog dikwijls be laagd. Zeer goed werd de bal door de voorhoede onderling geplaatst en het was vooral Wim Walk, die ditmaal als links binnen opgesteld, vaak verwarring stichtte in de Geffen-gelederen. Uit een prachtige dieptepass die van zijn voet vertrok, kwam midvoor v. d. Heijden in het bezit van de bal en ditmaal faalde deze nog alleszins geroutineerde speler niet. Daarmee kwam Haarsteeg op een 2 - 1 voorsprong te staan, want even voordien had de Geffen- midvoor een kleine fout van stopper Coen- sen resoluut afgestraft en de partijen op gelijke voet gebracht. Omdat de Geffenaren alles in het werk stelden om weer op gelijke voet te komen, kwam ook het Haarsteegdoel meermalen onder druk te staan, maar de beide kant- halfs Kivits en v. d. Wiel wisten meestal de. defensie te ontzetten, om dan weer over te gaan tot het steunen van de voor hoede. Aan hun stuwend en opbouwend werk was het dan ook wel voor een groot deel te danken dat Haarsteeg tot de zo zeer begeerde zege kwam en de wedstrijd het aankijken ten volle waard was. Op de zelfde wijze als waarop het tweede doel punt tot stand kwam, ontstond ook het der de; weer was het midvoor v. d. Heijden die zich op handige wijze van z'n tegen stander wist te ontdoen en toen de doelman het nakijken gaf, 3-1. schap meegeven. Als bewijs daarvan offreerde hij de neomist een tropen- kazuifel en een moderne schrijfma chine in koffer. Hij wenste hem van harte geluk en gaf de verzekering dat de buurt hem met haar gebed in zijn werk zal blijven bijstaan. Do hierna volgende receptie ken merkte zich door een geweldige drukte. Geestelijke en wereldlijke autoriteiten en alle lagen der bevol king kwamen hun gelukwensen aan bieden. De harmonieën Apollo en St. Jan brachten serenades en feli citeerden bij monde van hun voor zitters, de heren A. Ververs en J. Bisselink. Ook de schoolkinderen bleven niet achter en een hieruit geformeerd koortje bracht 'n mooie zanghulde. Naast de geschenken van de buurt waren er nog vele cadeaux van fa milie, vrienden en kennissen. Om vijf uur werd in de parochie kerk door de neomist het Lof ge celebreerd, waarmee het officiële gedeelte van deze dag werd beslo ten. hoorde deze, maar wellicht de laat ste, 10e en ongetwijfeld mooiste Kaatsheuvelse revue weer tot het verleden. Nog jaren echter zullen duizen den uit Kaatsheuvel en omgeving met weemoed terugdenken aan deze reeks revue-opvoeringen, waaraan het publiek zowel als alle medewer kenden zoveel vreugde hebben be leefd. GEGUND. De nieuwbouw van de Boerenleenbank te Waspik werd gegund aan de fa. Leijten en Zn. te Raamsdonk voor f 109.600. Ar chitect is dhr. A. v. Huiten uit Waalwijk. Na dinsdag jl. in de kerk van de parochie St. Jozef (Heuvel) te Til burg door Mgr. W. M. Bekkers tot priester te zijn gewijd, droeg zon dag deze nieuwe priesterzoon van Kaatsheuvel, pater Johan van den Hoven, behorende tot de Sociëteit van de Witte Paters van Lavigerie, in zijn woonplaats zijn eerste H. Mis op. Voorafgegaan door het Kon. Mu ziekgezelschap Euphonia, buurtbe woners, feestcomité en bruidjes, be gaf de neomist zich in gezelschap van zijn moeder, zusters en overige familieleden via de Dr. v. Beurden straat en Hoofdstraat, waar aller- wege de driekleur van de woningen wapperde, naar de kerk van de pa rochie St. Jan, wier klokken de aan wezigheid van Euphonia overbodig maakte om in klank aan te kondi gen dat zich binnen haar muren 'n bijzondere gebeurtenis zou plaats vinden. Hoofdaltaar en priesterkoor waren van een prachtige bloemen versiering voorzien. Bij de pontificale hoogmis werd pater Johan van den Hoven geas sisteerd door kapelaan Michelberger als diaken, kapelaan Pas als sub diaken. Als presbyter-assistens fun geerde pastoor van de Spijker, die ook de feestpredikatie zou houden, terwijl een neef van de neomist de taak van ceremoniaris vervulde. Het gemengd zangkoor zong onder lei ding van de heer Tuerlings de Mis- sa Seconda Pontificalis van L. Pe- rosi, terwijl na de H. Mis Exsultate Justi van Viadama werd uitgevoerd. Pastoor van de Spijker begon met de neomist, z'n gelukkige moeder, zusters en familieleden van harte te feliciteren. In zijn feestpredikatie trok hij vervolgens een vergelijking van de jonge priester met zijn H. Patroon, St. Jan de Doper, tevens Patroon van de parochie, die, even als de neomist hoopt te zijn, missio naris was, de eerste missionaris van het komende christendom. Getuige nis geven van h.et Licht, licht bren gen aan hen die in de duisternis en in de schaduw des doods gezeten zijn. Hij hoopte dat dit ook eens de roeping van de neomist zou zijn. In treffende bewoordingen sprak hij over de helaas te vroeg overle den vader van de jonge priester. Aan het slot van zijn predikatie gaf pastoor van de Spijker de neomist de verzekering, dat Missielievend Kaatsheuvel deze in de geest zal volgen naar zijn Missiegebied, als hij, zoals de grote Voorloper van weleer, met zijn mond, met zijn ziel, met zijn leven aan de bewoners van Afrika predikt: Ecce Agnus Dei, zie hier het Lam Gods, dat wegneemt de zonden der wereld. Wij zullen u volgen, aldus pastoor van de Spij ker, met ons gebed, met onze daad werkelijke steun. Wat wij u vragen is, dat gij vandaag in deze kerk uw eerste plechtige H. Mis zult bidden voor het behoud van het geloof, voor het behoud van de Missieliefde in deze, onze parochie van St. Jan de Doper, uw heilige patroon. Na afloop van de plechtigheden in de kerk, keerde de jonge priester omringd door dezelfde stoet, terug naar zijn ouderlijke woning in de Dr, v. Beurdenstraat, die door de buurtbewoners van een prachtige en zinvolle versiering was voorzien Na de aubade van Euphonia, deed een der bruidjes, Maria v. Gulik een keurige toespraak, waarna de neomist met enkele goed gekozen woorden een kort dankwoord sprak. 's Middags om half twee presen teerde zich het feestcomité, dat bij monde van haar voorzitter, de heer J. Reijnen, en namens de Dr. van Beurdenstraat en Hoofdstraat-Oost, de jonge priester hulde kwam bren gen. Juist in deze tijd, aldus de heer Reijnen, van een steeds verder voortschrijdend materialisme, is dit' een dag, die er ons toe brengt ons nader te bezinnen op de waarden van het christendom, nu God iemand uit ons midden heeft genomen, uit verkoren en waardig bevonden voor de verkondiging van Zijn leer, de verbreiding van het christendom. Uitvoerig ging hij in op dit zware werk en het tekort aan werklieden hiervoor. Hij sprak van de moed van d'e jonge priester en zijn door zettingsvermogen om ver in den vreemde jarenlang zich voor zijn priesterschap voor te bereiden. De vreugde, niet alleen voor zijn fami lie, maar ook voor de buurtgemeen schap, nu dit een feit was geworden en dat men dit niet zonder meer voorbij had laten gaan. De feestelij ke stoet, de muziek, de versiering van de kerk en van het ouderlijk huis wezen daar immers op. Maar daarnaast wilde men hem ook een tandarts Kaatsheuvel van 1 0lebr. t/m 2 maart Collega's nemen waar GILDE ST. JAN. Zondag hield het gilde St. Jan in café „de Steenbakker-' haar achtste schietoefening met de luchtbuks. De stand is nu als volgt: 1. P. Schoenmakers Pzn. 880 pnt. 2. P. v. Nieuwstad Sr. 865 pnt. 3. H. van Balkom 855 pnt. 4. G. Smit 846 pnt. 5. P, v. Laarhoven 841 pnt. 6. P. Schoenmakers Czn. 822 pnt. 7. J. Dingemans 769 pnt. 8. Th. Sperber 762 pnt. 9. C. van der Ven 747 pnt. 10. L van Berkel 721 pnt. K.A.J.-REVUE „LACH EN VERGEET". M-graap* ■W w fal l-T De laatste voorbereidingen voor bovengenoemde revue, welke op 13 en 14 februari in de R.K. Gilden bond gaat draaien, zijn getroffen. De revue draait om twee personen, die ieen wereldreis maken en daarbij van alles meemaken, maar steeds goed terecht komen. De Wavo's, on der leiding van Tiny Voogd, zullen de muziek verzorgen. Coby Zijlmans leidt de balletten, Fr. Netten ver zorgde de decors, M. v. d. Assem heeft de regie, terwijl C. Warten berg de algehele leiding heeft. Vóór de aanvang en tijdens de pauze heeft een verloting plaats en zal 'n Kajotter uit Tilburg, die twee jaar in Afrika heeft gewerkt, hierover een inleiding houden. De K.A.J. hoopt op de belangstelling van heel Kaatsheuvel. Plaatsbespreken kan men op vrijdag van 7 tot 9 uur, za terdag van 3 tot 5 uur en zondag van 11 tot 1 uur. Verder nog vóór de voorstellingen aan de zaal. TONEEL PUKKEL EN PUKKEL. Door de gerenommeerde revuegroep Klaveren Vijf uit Roosendaal zal op ver- zoek van de K.A.J. en R.K.J.B. in het parochiehuis zondag 14 febr. het bekende toneelstuk opgevoerd worden: „Pukkel en Pukkel". Dit heeft zij nu reeds 870 maal voor 't voetlicht gebracht en... met succes. Op een grote opkomst wordt gerekend; bespreek dus tijdig de plaatsen op de aan gegeven tijdstippen. Hier zien we weer een samenwerking tussen twee verenigingen, welke het orga- nisatieieven in onze plaats alleen maar kan bevorderen. COLLECTE PRIESTERFEEST. In de loop van de maand juli zal de Eerw. Heer Mich. Coomans de H. Pries-, terwijding ontvangen en in augustus d.a.v. zijn plechtige eerste H. Mis opdragen in de parochiekerk alhier. Het Centraal Buurten-comité heeft on langs een bespreking gevoerd met de Zeer- eerw. heer Pastoor over deze aangelegen heid. Hier werd besloten de komende priesterfeesten voortaan parochieel te vie ren, zodat niet meer alle kosten op de buurtschap zelf komen te drukken. Wij hebben maar één parochie in ons dorp, zo dat een gezamenlijke viering hier op zijn plaats is. Het Centraal Buurten-comité doet in een circu'aire een beroep op alle parochianen hun financiële steun te willen verlenen. Nimmer heeft het tevergeefs een beroep gedaan en 't vertrouwt dan ook dat 't thans voor deze neomist 't zelfde het geval zijn zijn, tot het welslagen van dit mooie feest, dat een parochiefecst zal worden. Slechts eenmaal zal gecollecteerd worden op zondag (7 of) 14 februari. In de buurt Bergstraat is deze circulaire ter kennisneming bezorgd, daar deze toch al regelmatig haar inzame lingen heeft gehouden voor dit doel. TERUG NAAR DE MISSIE De Eerw. Pater P. Homman, die reeds geruime tijd in Loonopzand in zijn ouder lijk huis zijn vacantie doorbrengt, gaat in maart a.s. weer naar zijn Missiegebied op de Philippijnen terug. Zondag a.s. zal hij als afscheid in alle H. Missen een predika tie houden over zijn arbeid aldaar, waarbij tevens de collecte zal zijn voor zijn missie- statie. Het is aan te bevelen bij deze col lecte eens goed in de beurs te tasten. HOE 'T HIER REILT EN ZEILT... KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 t a afl .ais '»r< aB.fc Zaterdag en zondag, beide avon den voor een stampvolle zaal, is voor het laatste de 10e Kaatsheu velse revue „Confetti" vertoond. Het enthousiaste publiek was we derom gul met zijn applaus, dat vooral na de finale tot een ware ovatie uitgroeide. Maar vóór dat gisterenavond het toneelgordijn zich voor de laatste maal sloot, werd de samensteller en regisseur van deze en alle vorige revues, de heer Piet Borsten, met zijn echtgenote voor het voetlicht gehaald en door het revuegezelschap en het dankbare publiek op harte lijke en spontane wijze gehuldigd. De voorzitter van het Kaatsheu vels Revue-gezelschap vertolkte de gevoelens van dankbaarheid, waar dering en vriendschap van alle me dewerkenden ten opzichte van dc heer Borsten. In zijn dankwoord betrok hij ook mevrouw Borsten, aan wie daarbij bloemen werden aangeboden. De heer Borsten en me juffrouw Nelly Schoenmakers, leid ster van de balletgroep, werd een cadeau ter hand gesteld. Het publiek uitte zijn dank en hulde aan alle medewerkenden door met een langdurig applaus deze hui- blij vend aandenken van de buurt- de te onderstrepen. En daarmee be- Onder deze titel heeft de Gem. Zang vereniging „Echo der Duinen'' haar film laten maken. Het was een goed idee de Loonse gemeenschap eens te vereeuwigen op de cclluloidband. In de voorbije zomer zijn enige dagen opnamen gemaakt in Loon en in de omgeving. Bijna alles wat opge nomen was is vertoond, zodat pl.m. 85 van de film bruikbaar was; dit wil zeggen dat al wat voor dc lens kwam geschikt was. Hier is een echt culturele opname ge maakt van al wat in ons dorp gebeurt Het dagelijkse doen onze bewoners, het vereni gingswerk e.d., geven een kijkje hoe 't er reilt cn zei't. Vele aardige opnamen zitten er in, zowel landschappelijke als persoon lijke. We wisten niet dat er in Loon nog zoveel filmsterren rondliepen. Kortom, het culturele project dat de vereniging er mee voor had is goed tot z'n recht gekomen. Enige onderwerpen uit de film zijn o.a. het bezoek aan de Kerk, zowel in- als ex terieur, aan het kasteel met zijn bewoners, aan de pastorie, aan de beide scholen, aan het kapelletje, aan enige boerderijen, aan schoenfabrieken en een leerlooierij (waar men de productie zag) en een uitstapje naar de Moer waren goed opgenomen. Als sluit stuk volgde een optocht, waaraan de or ganiserende zangvereniging, de Harmonie Sophia, het Jongenskoortje van frater An- gelio, de kynologenvereniging, het St. Am- brosiusgilde met het vendelzwaaien en de brandweer deelnamen. Vermeld moet nog worden de voetbal wedstrijd van dc jeugd van Uno Animo, het lossen der duiven der P.V. de Lucht bode, de bestrijding van een brand door de Loonse brandweer met assistentie van de EHBO-vereniging, want er waren ook slachtoffers bij en het gezellig samenzijn der bejaarden in 't patronaat. Deze film, waarvan de opnamen in wit- zwart, keurig zijn gemaakt, bevat ook nog een aantal karakteristieke figuren uit de gemeenschap,terwijl vele moeders de fil ming vanuit hun huizen gadesloegen. Vele kostelijke objecten zijn er kunstig in ver werkt. Al bij al heeft de „Echo" een keurig stuk documentatiemateriaal in haar bezit ge kregen. Echter één ding is heel jammer: waarom was er zo weinig deelname van de verenigingen. Er zijn er in Loon heel wat meer, die er ook bij behoorden te zijn. RIKCONCOURS De uitslag van het rikconcours in zaal de Leeuw van zaterdag j.l. ten bate van de Luchtbode, was ais volgt: 1 C. v. d. Velden 275 pt.; 2 Konings 246 pt.; 3 Slenders 226 pt. en 4 Verduijn 153 pt. HANDBAL UNO ANIMO Zaterdag j.l. hield dc handbalvereniging haar kampioensfeest in haar eigen clublo kaal. Het werd een gezellige avond, waar aan dc leden nog lang zullen terugdenken. Van diverse clubs ontving het bestuur in 't begin van de avond felicitaties, terwijl later hun trainer, dhr. P. van Wezel, werd gehuldigd. De leden boden het bestuur een prijzenkast aan. In zijn dankwoord sprak de heer van Wezel de hoop uit, dat de hand balsport nog meer dan tot nu toe in Loon zal gaan betekenen, 't Was een geslaagde avond. NEDERLANDSE SCHAATSSUC- CESSEN IN DAVOS EN GAR- MISCH PARTENKIRCHEN. Nederland, een land waar de wintersporten vrijwel nooit eens echt aan bod kunnen komen, heeft dit weekeinde prachtige schaatssuccessen geboekt in Da- vos en Garmisch Partenkirchen. Wat in Garmisch Partenkirchen gebeurde was nog nooit eerder in de geschiedenis van de schaatssport is voorgevallen: 'n Nederlands meisje plaatste zich aan dc top van (ie Europese kunstrijdsters en wist een ander Nederlands meisje de derde plaats te veroveren. In Davos, waar het puik van 's werelds beste sprinters en stayers op de schaats verzameld was, reed een tot het uiterste geladen Jan Pesman zich naar een indruk wekkende zege op de 10.000 me ter en wisten in totaal drie Ne derlanders zich onder de 10 bes te hardrijders van de wereld te plaatsen. Een groots sportweekend voor een klein land. Nadat Sjoukje Dijkstra reeds haar grote klasse bewezen had in dc verplichte figuren, kwam zij gisteren in haar kuer tot bij na volmaakte prestaties die haar een straatlengte voorsprong op de Oostenrijkse Regina Heitzer bracht, die op de valreep nog on ze tweede troef Joan Haanappel van de tweede plaats wist te ver dringen. De eindstand in Garmisch luidde: 1. Sjoukje Dijkstra 1702,9 pnt; 2. Regina Heitzer (Oostenrijk) 1025,8 pnt: 3. Joan Haanappel 1002,7 pnt.; 4. Karin Frohner (Oostenrijk) 1556,0 pnt.; 5. Jana Mraskova-Docekalova (Tsjecho- Slo.) 1547,7 pnt. In Davos hebben de Neder landse hardrijders zich op voor treffelijke wijze geweerd tussen dc als kampioen gedoodverfde Noren en Russen. Hoewel deze wereldkampioenschappen een in drukwekkend Russisch machts vertoon werden, hebben dc Ne derlandse jongens toch een zeer sterke indruk achtergelaten. Op de 10 000 meter was het niet het Noorse schaatsidool Knut Jo- hannessen, die de titel in de wacht sleepte, maar een geladen Jan Pesman, die sinds Oslo nog iets had goed te maken, in prachtige stijl en sublieme cadans was de Nederlander de enige die onder de 17 minuten bleef en daarmee een prachtige zege behaalde. Ook v. d. Grift en Jeen v. d. Berg deden het uitste kend en wisten zich te plaatsen onder de 16 beste hardrijders ter wereld. De einduitslag was als volgt: 1. en wereldkampioen Boris Ste- nin (Rusland), winnaar 1500 m. 2.10.7, 186,487 pnt; 2. Koupria- noff (Fr.) 189,245 pnt.; 3. Kuh- nert (O.-Duitsl.) 189,927; 4. Ko- tov (Rusland), winnaar 5000 m., in 8.06.1, 189,927; 5. Kositsjkin (Rusland) 190.118; 6. Pesman (Ncd.), winnaar 10.000 m. in 16.53,7. 190,235. v. d. Grift plaatste zich 11e en .leen v. d. Berg als 13e. Op 11 februari a.s. hoopt onze geliefde dochter en zus Zuster Gaudentis, Maria (Johanna M. F. Robben) haar heilige Professie te doen in de Congregatie van de Witte Zusters te Esch. I - 1 Familie Chr. Robben- Kemmeren Dr. v. Beurdenstraat 26 Kaatsheuvel. 8 februari 1960. Wij hebben: tegen verkoudheid en griep bij kinderen. Drogisterij Van Amelsvoort Telefoon 2286 aan de Markt - Kaatsheuvel TE KOOP: Winston en Jonathan J. v. d. LAAN KERKSTRAAT 39 SPRANG TE KOOP Te bevragen: Stationsstr. 122, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7