wAAlwrjkse en LAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN Vöhjk VLIJMEN Uit de Langstraat VRIJDAG 15 FEBRUARI 1960 83e JAARGANG No. 12 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 4 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. Carnaval 1960. Carnaval 1960 zal in Drunen op grootse wijze worden gevierd. De Raad van Elf heeft over dit volksfeest bij uitstek reeds enke le malen beraadslaagd en er is al een programma in elkaar gezet. Een programma dat alle ruimte laat aan een gezonde en prettige carnavalsviering. Op carnavalszondag zal Prins Dwerg den Eerste met groot ver toon worden ingehaald. Om pre cies 3 uur in de namiddag vindt op het gemeentehuis de gezags- overdracht plaats voor drie da gen. Prins Dwerg den Eerste is dan drie dagen heerser over Dwerg, Duin en Scheet en de toe behorende landerijen, een land streek die in die dagen alleen be woond wordt door zotten en dwazen en dikkoppen. Diezelfde middag zal ook Mina voor drie dagen op haar voetstuk worden gezet. Op carnavalsmaandag is er 's middags een grote carnavals- kinderoptocht en daarna een kinderfeest in de Hoge Braken. Op dinsdag is er nog in de avonduren een fakkeloptocht en 's avonds om 11.30 uur verbran ding van Mina, waarna het leven dan weer normaal kan doorgaan. Op carnavalszondag is er na het inhalen van de Prins 's mid dags ook nog een grote carna valsoptocht. Tussendoor is er na tuurlijk overal voldoende gele genheid tot het maken van pret en lol. In de diverse gelegenheden zijn er carnavalsbals en carnavals avonden. Er blijkt voor dit carnavals feest dit jaar weer zeer veel be langstelling te bestaan. Diverse carnavalsverenigingen en groe pen, alsmede buurtverenigingen zijn reeds druk in de weer om met carnaval een van de fraaie prijzen die de Raad van Elf be schikbaar stelt, in de wacht te slepen. Het is voor de Raad van Elf, de organisatoren van dit carnavalsfeest, wel belangrijk, dat zij spoedig een overzicht krijgt van het aantal groepen dat aan dit feest meedoet. Daarom worden deze groepen verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven hij G. v. Gorcom, Stations straat 3 A. Op korte termijn ho pen wij nog meer over de opzet van dit carnavalsfeest mede te kunnen delen. Jaarvergadering S.H.J. De gymnastiekvereniging SHJ zal a.s. zondagmorgen om 11 uur in de Hoge Braken haar algeme ne jaarvergadering houden. Een van de voornaamste punten van de agenda is de bespreking van het gouden bestaansfeest, dat in juni a.s. op grootse wijze zal ge vierd worden. Opbrengst collecte. De collecte voor het Rainpen- fonds bracht alhier op 167. DE VOLHARDING. De Kon. Erk. Harmonie De Vol harding zal op zaterdag 20 febr. a.s. haar jaarlijkse statiedag houden. Dit keer zal de viering wel een zeer bijzonder karakter hebben, om dat niet minder dan drie leden hun 25-jarig jubileum vieren als muzi kant bij de Volharding. Het zijn de heren G. de Gouw, die de alt bespeelt, Jo Marisael, bariton en H. van Delft, cornet. In de mid daguren worden de jubilarissen aan hun woningen afgehaald en des avonds zal de huldiging plaats vin den tijdens een feestelijke bijeen komst van de leden en hun dames. Daags daarna op zondag 21 febr. wordt het jaarlijkse concert gehouden voor de donateurs en verdere be langstellenden. Na het muzikale ge deelte dat de Harmonie voor haar rekening zal nemen, volgt een caba ret-programma door een zeer bekend Tilburgs cabaret-gezelschap. Het be looft een mooie avond te worden met de vanouds bekende prettige en intieme sfeer. Bond van Oudstrijders DrunenElshout. In de zaal van Gez. Elshout werd op dinsdag 9 februari de onderlinge schietwedstrijd ge houden. De uitslag was als volgt: Korps A. 1. A. Klerkx 173—169 2. H. v. d. Wiel 172—171 3. Sj. Brok 168—168 4. N. v. d. Wiel 168—163 Korps B. 1. L. van Oosterhont 165—161 2. A. G. Aarts 154—149 3. Ch. Veltman 150 Korps C. 1. L. Brok 162—150 2. J. Vissers 159—154 3. J. v. Heivoort 147—144 Dames. 1. Mej. v. Oosterhout 162161 Agenda. Vrijdag 12 februari. 7 uur trainen DVC. 8.30 uur repetitie Volharding, zaal Elshout. Zaterdag 13 februari. 8 u. ledenvergadering honden sportvereniging De Verdediger café v. d. Geit. 8 uur „Op het spoor van ver dwenen vrouwen" 18 jaar, Ho ge Braken. Zondag 14 februari. 11.15 uur R.K. Bibliotheek Ho ge Braken. 11 uur ledenvergadering SHJ Hoge Braken. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal H. v. Delft. 11.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. 2.30 uur RKDVC 1—Concor dia SVD 1. 5 uur „Morgen is te laat", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur „De gebrandmerkte van de Veenhoeve", 18 jaar, Hoge Braken. Filmjournaal Haarsteeg Sprang Raamsdonk De tcho vAn het Zuióen „OP HET SPOOR DER VERDWENEN VROUWEN" Overal waar de eeuwig grijnzende Eddie Constantine verschijnt komen vanzelf ook de mooie joffers en de moeilijkheden. Zo ook in deze film, waarin Eddie optreedt als leider van een grote fabriek in cosmetische artikelen. Hij heeft dit baantje gekregen van een dankbare vriend. Alles gaat goed tot Eddie op zekere dag moet ervaren, dat de fabricage van de zoetgeurende schoon heidsmiddelen slecht6 een dekmantel is voor uitgebreide transacties in verdovende mid delen. Na zich drinkend en kussend door een bataljon schone joffers te hebben heen- gewerkt komt Eddie tenslotte bij de baas van het hele kwade spel, die een zeer vampachtige dame blijkt te zijn. Dit hele avontuurlijke geval speelt zich af tegen de achtergrond van luxueuze ho tels, jachten en de paradijselijke natuur van de Cète d'Azur. Er komen ook echte politieagenten en echte douaniers aan te pas. Zaterdag en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. „MORGEN IS HET LAAT" Deze Italiaanse film met Vittorio de Sica en Anna Pierangeli in de hoofdrollen be handelt het altijd actuele probleem der sexuclc voorlichting. In dit verhaal botsen twee opvattingen die van de mensen die alle geheimhouding schuwen en de mening van de conservatieve richting die haar heil zoekt in geheimhouderij en gestrengheid. Middelpunt van het verhaal zijn de jon gen Franco en het meisje Mirella, die zich tot elkaar aangetrokken voelen, maar in deze nieuwe levenservaring niet de steun en de leiding krijgen, welke jonge men sen nodig hebben. In deze probleemstel ling spreekt de film zich toch duidelijk uit voor een openhartige en verantwoorde voorlichting van de jeugd op sexueel ge bied. Zondag 5 uur. Toegang 14 jaar. „DE GEBRANDMERKTE VAN DE VEENHOEVE" Door een valse getuigenis van zijn schoonzuster Franziske wordt boer Mathias Bruckner veroordeeld wegens moord op zijn vrouw. Franziska had dit gedaan om Bruckner uit de weg te ruimen en de boer derij in handen te krijgen voor haar zoon. Bruckner krijgt echter gratie wegens goed gedrag, maar wordt door Franziska en Hans en aanvankelijk ook door zijn doch ter Lena (Ingrid Andrée) en het dorp bij zonder vijandig ontvangen. Tenslotte jaagd hij iedereen van de hoeve weg en blijft al-, leen achter. Bij het inhalen van de oogst krijgt hij tenslotte hulp van een aantal Amerikaanse militairen, dank zij de neger Josua, die met Bruckner in de gevangenis heeft gezeten. Het dorp krijgt nu een an dere mening van Mathias en ook Lena keert weer naar huis terug. Hans en Franziska trachten nu Josua ten val te brengen, maar dit wordt op het laatse ogenblik nog voor komen door de vader van Hans. Zondag 8 uur. Toegang 18 jaar. BIEYIE is binnen 's-Hertogenbosch, Markt 17, Tel. 37073 buurt is reeds in de weer om die dag voor het gouden paar tot een onvergetelijke te maken. VISCLUB DE HUT. Zondag 14 febr. maandvergadering van de Visclub De Hut in café H. Boom-v. d. Wiel. Belangrijke agenda; alle leden wor den zeker verwacht. Vlijmense Boys 5-RKDVC 3. Het vijfde elftal speelt een thuiswed strijd tegen RKDVC 5 uit Drunen. Twee gelijkwaardige ploegen; een gelijk spel ligt in de lijn der verwachtingen. Boys alle succes. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 12 februari 1960 des n.m. 7 uur precies ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Onderzoek van de geloofsbrieven van het op 11 januari 190 benoemd ver klaarde lid van de gemeenteraad, de heer M. J. Pulles, alhier. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot het garanderen aan de N.V. Waterleidingmij. „Oost-Brabant" van 64 aansluitingen op de waterleiding wegens uitbreiding van het waterleidingnet naar de Marijkelaan en omgeving in het uitbreidingsplan „de Vliedberg". 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de algemene politieverorde ning voor de gemeente Vlijmen. 5. Voorstel van Burg. Weth. tot a. verkoop van 11 bouwpercelen in het uitbreidingsplan „de Vliedberg" voor zelf-, bouw in het kader van het door de ge meente gestimuleerde zelfbouwplan van 60 woningen. b. het verlenen van de nodige garanties voor 9 zelfbouwers in genoemd plan. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver koop van 16 bouwpercelen in het uitbrei dingsplan „de Vliedberg" voor de realise ring van het plan van 60 eigen-bouw-wo- ningen. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver koop a. van een perceel bouwterrein aan de zuidzijde van de Marijkelaan aan M. van Venrooy, wonende alhier Inlaagdijk nr. 51 voor de bouw van een enkele woning; b. van een perceel bouwterrein aan de Peperstraat aan H. v. d. Wijst, alhier Meer- dijk 12nw, voor de bouw van een bun galow. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot goedkeuring van de rekening van de in stelling voor maatschappelijke zorg en tot voorlopige vaststelling van de bedrijfs- rekeningen en de gemeenterekening over het jaar 1957. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot a. goedkeuring van de begroting van de gemeentelijke instelling voor maatschappe lijke zorg voor 1960; b. vaststelling van de begroting van ge-, meente-werken; woningbedrijf; grondbe drijf en het gasdistributiebedrijf voor 1960 en van die van de gemeente voor 1960. 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van de gemeentebegroting 1960. 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot beschikbaarstelling van de nodige credie,- ten tot het bouwrijpmaken van een gedeel te van het uitbreidingsplan Haarsteeg. 12. Voorstel van Burg. en Weth. tot verlening van een voorschotuitkering over het le kwartaal 1960 (3 aan het ge- meentepersoneel. 13. Voorstel van Burg. en Weth. tot a. indiening van een verzoek aan de Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen om toepassing van art. 55 qua- ter van de L.O. wet 1920 voor 't jaar 1960 voor de openbare school voor g.l.o. b. vaststelling van het bedrag der ex ploitatievergoeding per leerling voor het jaar 1960 t.b.v. de bijzondere scholen voor g.l.o. en v.g.l.o. c. het verlenen van voorschotten aan de besturen van de bijzondere lagere 6cholen voor g.l.o. en v.g.l.o. op de exploitatiever goedingen voor het jaar 1960 14 Voorstel van Burg en Weth. tot vaststelling ingevolge artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920. a. van het getal wekelijkse lesuren vak onderwijs jaar 1960 van het openb. g.l.o.; b. van de voorschotten te verlenen aan de besturen van de bijzondere scholen voor g.l.o. en v.g.l.o. op de vergoeding vakonder wijs jaar 1960 15. Voorstel van Burg. en Weth. tot a. afrekening exploitatievergoedingen bijzondere kleuterscholen over het jaar '59; b. het verlenen van voorschotten op de exploitatievergoedingen bijz. kleuterscholen over het jaar 1960; c. het toekennen van de eigendom - c.q. huurvergoedingen - bijzondere kleu terscholen voor het jaar 1960. 16. Voorstel van Burg. en Weth. tot a. intrekking van het raadsbesluit dd. 17 april 1959, waarbij medewerking ex art. 50 der kleuteronderwijswet werd ver-, leend aan het R.K. Kerkbestuur van Vlij men voor de bouw van een 2-klassige kleu terschool in het uitbreidingsplan „De Vliedberg"; b. tot het verlenen van medewerking in gevolge artikel 50 van de kleuteronderwijs wet aan het R.K. Kerkbestuur van Nieuw- kuijk voor de bouw van een 2-klas6ige kleuterschool in het uitbreidingsplan „de Vliedberg". GOUDEN BRUILOFT. In Vlijmen zijn dit jaar vier Gouden Bruiloften te verwachten; op 19 mei wordt een begin gemaakt. Dan viert het echtpaar Johannes van Engelen en Johanna de Groot wonende Heidijk te Vlijmen, hun gouden huwelijksfeest. Het zal het krasse gouden paar aan belangstelling niet ontbreken. De BILJARTEN Programma District Den Bosch. Klasse B: DVS A-OBK. Klasse C: Limburgia - Poedelvrees; Schotse Roos - NAO. Klasse D, groep I: OBK 2-Tivoli 1; EBBC 2-OBK 3. Klasse D, groep 2: H. v. Brabant - Poe delvrees 2. Uitslagen: OBK - H. v. Brabant 4-4; NAO-KI. Hut 2-6; OBK 2-OBK 3 4-4; Poedel vrees 2 - St. Joris 2 2-6. CARNAVAL. De laatst gehouden vergadering van de Raad van Elf en de Groepleiders, gaf meer tekening over het verloop van de Carnaval dit jaar te Vlijmen. Acht groepen staan reeds op het programma voor de groeps wedstrijden op maandag- en dinsdagavond. De optocht belooft dit jaar op zondag weer iets moois te worden; er bestaat grote deelname. GROOT POPULAIR CONCERT VLIJMENS MANNENKOOR. Op zondag 14 febr. a.s. presenteert Vlij-, mens Mannenkoor, Dameskoor en Gemengd Koor een groot populair concert in de concertzaal van café De Witte. Medewer king verlenen de solisten Nel Dupont uit Waalwijk sopraan en Frans van Grinsven uit Den Bosch tenor. Pianobegeleiding Fr. Wilmont, Waalwijk. Algehele leiding Di recteur Louis Sars, Waalwijk. Vlijmens Mannenkoor, dat telkens met deze concerten grote belangstelling geniet, heeft ditmaal weer een extra programma opgesteld 1 Vlijmens Mannenkoor a Trosterin Musik Anton Bruckner b Old black joe (negro spiritual) bew. M. Koekelhoven 2 Solist Frans van Grinsven a Che gelida manina uit La Boheme, G. Tuccini b Una fustiva laquina uit 7 Elisir d'Amore G. Donizetti 3 Vlijmens Dameskoor a La Pastorella Fr. Schubert b Ave Maria Fr. Mendelsohn c Studentenkoor uit Bocceaccia F v Suppé 4 Soliste Nel Dupont Wie nahte mir der Schlummer uit Der Freischütz, C. M. von Weber 5 Vlijmens Gemengd Koor: a De Vastenavond die komt van Albert de Klerk b Finale 2e akte uit Die Fledermaus, Joh. Strauss Tenorsolo Frans van Grinsven. 6 Vlijmens Mannenkoor met begeleiding van 4 hoorns Nachtgesang im Walde, Fr. Schubert 7 Solist Frans van Grinsven Adieu Mignon, uit Mignon, A. Thomas 8 Soliste Nel Dupon Voi che sapete uit Le Nozze di Figaro, W. Mozart 9 Vlijmens Mannenkoor a Koor der Spinster uit Der Fliegende Hollander, R. Wagner b Chor der Landleute, uit Die ver- kaufte Braut, Smeiana 10 Duet Nel Dupont en Fr. v. Grinsven met Gemengd Koor a Wer uns getaut, uit Die zigeuner baron, Joh. Strauss b Schenkt mn sich Rosen in Tirol, uit De Vogelhandler, C. Ziller 11 Vlijmens Gmengd Koor .1 Jerusalem, uit I Lombardi, G. Verdi b Einzug der Gaste, uit Tannhiiuscr, R. Wagner. Dus voor elk wat wils, een bezoek ten volle waard. VOETBAL GW-VLIJMENSE BOYS. Zondag 14 febr. spelen de Vlijmense Boys een zware uitwedstrijd tegen GW uit Geldermalsen. Dit is een zeer belang rijke wedstrijd voor beide ploegen: wie verliest, verliest de aansluiting met de kop lopers. Daarom kan een zeer belangrijke wedstrijd worden verwacht, daar beide ploegen zich geheel zullen geven voor de overwinning; een gelijk spel zou weer in de kaart spelen zijn van koploper Bladella. Dus Boys, allen uw uiterste best gedaan en probeer de puntjes mee naar Vlijmen te brengen. Supporters, zondag allen in Gel dermalsen present, om uw favorieten aan te moedigen. Boys succes. Vlijmense Boys 2 - Hieronymus. Voor Vlijmen 2 staat weer een belang rijke wedstrijd op het spel. Om bij de kop lopers te blijven moet gewonnen worden. Dus Boys, doe allen uw best. RKC 5 - Vlijmense Boys 4. Het vierde elftal gaat naar RKC 5 Vlij men gaat een zware wedstrijd tegemoet; op eigen terrein is RKC 5 moeilijk te kloppen TONEEL. Na het grote succes dat de toneelvereni ging Ernst en Luim, enkele maanden gele den heeft gehad met het prachtige toneel stuk „Bomen sterven staande", zal ge noemde toneelvereniging, aangemoedigd door het succes van toen, de komende twee zondagen weer op de planken verschijnen. Was toen de keuze gevallen op een toneel stuk met een meer dramatische inhoud, thans zal Ernst en Luim trachten om door middel van een dol-komische klucht het toneelminnend publiek weer enkele aange name uren te bezorgen. De keuze is gevallen op het blijspel: „Wij komen niet uit met ons pensioen" van de hand van Fritz Wempner en vertaald door Jac. Kremer. In het fraai geïllustreerde programmaboekje dat Ernst en Luim huis aan huis heeft laten bezorgen wordt een korte inhoud van het stuk weergegeven, dat wij hier laten volgen. Ernst en Luim" gaat het seizoen 1959- '60 besluiten met een blijspel, of misschien is het woord klucht hier ook wel op z'n plaats. Wij kozen: „Wij komen niet uit met ons pensioen" van de Duitse schrijver Fritz Wempner. Het stuk leent zich bij uitstek om allen weer eens een werkelijk plezierige avond te bezorgen, het zit van voor tot achter vol sprankelende humor en jolijt en toch blijven de figuren die door Wempner zijn getekend, levensecht en dit verleent het stuk een speciale charme. Het spel be handelt op vrolijke wijze een algemeen pro bleem, n.l. hoe kan de gepensioneerde ge-, wone man de strijd aanbinden tegen en winnen van het steeds stijgende prijspeil. De hoofdpersonen uit dit stuk doen dit op een door de wet verboden wijze, n.l. door een kamer aan twee personen tegelijk te verhuren; aan een jonge man en een jong meisje. De mensen in kwestie zijn hier he lemaal onkundig van gelaten en als dan nog blijkt dat deze twee personen in het voor afgaand tijdperk grote vijanden zijn ge worden, valt te begrijpen welk een komi sche situaties in in de loop van het stuk als inzet het kampioenschap van Groot- Vlijmen. Nadat nog enkele minder belangrijke agendapunten waren afgehandeld, kwam do rondvraag aan de orde. Omdat de Visclub zeer waarschijnlijk dit jaar het Oude Maas je als viswater toegewezen zal krijgen en de IJsclub hierop, als door de vorst het water in een ijsvlakte is herschapen, beslag legt ten behoeve van de schaatsliefhebbers, stelde het lid B. v. d. Heijden de vraag hoeveel huur de Visclub dan van de IJs club denkt te ontvangen. Het lid Th. Ke tels, die bestuurslid is van de IJsclub, nam het plotseling hoog op en diende de vra gensteller van repliek. Op verzoek van de voorzitter werd besloten dit onderwerp na de vergadering maar voort te zetten. DOKTERSDIENST. Zaterdag en zondag a.s. wordt de prak tijk van dokter H. Winkelman alhier, waar genomen door dokter K. van Tuyn, Ro zenstraat 48 te Kaatsheuvel, tel. 04167- 2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 14 FEBRUARI 1960 Ned. Hcrv. Kerk i 9.30 en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. van der Meulen. BAZAR EXCELSIOR. De ten baten van de Chr. Gem. Zang ver. Excelsior in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier gehouden bazar, heeft een uitstekend verloop gehad en mag zeker bijzonder geslaagd heten. Zoals te verwachten was, met het oog op de trekking van de grote verloting, was de belangstelling j.l. maandagavond weer bij zonder groot en werden er door de organi satoren nog goede zaken gemaakt; van de vele attracties werd de hele avond nog een druk gebruik gemaakt. Onder politietoezicht had de trekking van de verloting plaats; de hoofdprijs, een tele visietoestel werd gewonnen door dhr. A. J. Vos, Torenstraat alhier, met lot no. 385; 2e prijs op no. 1984; 3e op 940; 4e op 1570 en 6e op 810. De voorzitter van Excelsior, de heer W. Timmermans, sprak een slotwoord, waarin hij namens de vereniging dank bracht aan ontstaan. Dat August en zijn vrouw de zaak alle medewerkers aan de bazar, die hij dan I.!..L nnnJn „mtin l'ftrnn iwl' laor rrr»clntiorl nnciTH P op het einde nog ten goede wetea te keren is een feit, maar voor het zover is, hebben zij menig zweetdruppeltje gelaten. Ernst en Luim spreekt aan het slot de hoop uit dat de opkomst van de Haar- steegse toneelliefhebbers weer groot zal zijn en besluit met de mededeling dat de dilet tanten alles in het werk zullen stellen om hun enkele aangename uren te bezorgen. De speeldata zijn dan de zondagen 14 en 22 februari a.s. en de opvoeringen zul len plaats hebben in de zaal De Harmonie. Aanvang 7.30 uur. JAARVERGADERING VISCLUB. Onder voorzitterschap van de heer H. v. d. Heijden hield de Kon. Erk. Visclub Haarsteeg maandagavond in café M. Reu- ser haar jaarvergadering. Alhoewel van dit jaar reeds vijf weken zijn verstreken, wens te de voorzitter, na allen welkom te heb ben geheten, de leden nog een gelukkig en voorspoedig 1960 toe en bij voorbaat voor het komende seizoen een goede vangst. Uit de terugblik die de voorzitter hierna gaf over het voorbije jaar, bleek dat de Visclub op een zeer gunstig jaar kan te rugzien, waaraan aldus de voorzitter de uitzonderlijk mooie zomer belangrijk heeft bijgedragen. Het ledental nam met 9 toe en gememoreerd werd het goede resultaat dat behaald werd bij het vissen om het kampioenschap van Groot-VI ij men. Verschillende dagkaarten werden in 1959 uitgereikt aan vissers van heinde en ver, o.a. uit Deventer, Amsterdam, Maastricht enz. Wat het verkrijgen van een geschikt viswater betreft kon de voorzitter de ver gadering zeer opimistische mededelingen doen en naar het zich laat aanzien zal dit in de loop van dit jaar wel zijn beslag krijgen. De voorzitter bracht vervolgens dank aan de secretaris dhr. A. van Esch en de penningm. dhr. Th. v. Gestel voor hun accuraat beheer over het voorbije jaar. De notulen van de vorige jaarvergade ring werden na lezing zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Ook het financieel verslag dat door de penningmeester werd voorgelezen verkreeg de goedkeuring van de aanwezigen. De leden van de kascom- missie, de heren Th. Keetels en M. van Ravenstein, verklaarden na controle de boeken en bescheiden keurig in orde te hebben bevonden en dechargeerden de pen ningmeester voor het gevoerde beleid. De drie leden van het bestuur die aan de beurt van aftreden waren, n.l. voorzitter H. v. d. Heijden, penningm. Th. van Gestel en commisaris L. v. Veluw, werden weder om met alg. stemmen herkozen. De voorz. dankte mede namens de twee andere leden voor het in hen gestelde vertrouwen en deed de toezegging alles in het werk tè zullen stellen om de activiteiten nog op te voeren. Met alg. stemmen werd het voor stel van het bestuur aangenomen om ook dit seizoen weer met een groot aantal leden ook zeer geslaagd noemde. DE HEER D. DE VRIES 12Vè JAAR ONDERWIJZER AAN DE CHR. SCHOOL TE SPRANG. Op vrijdag 26 februari a.s. hoopt de heer D. de Vries de dag te herdenken dat hij 12V$ jaar geleden zijn intrede deed als onderwijzer in de Chr. School te Sprang. De heer de Vries heeft zich al die jaren een uitstekend en bij de leerlingen geliefd onderwijzer betoond, alsmede een geziene persoonlijkheid bij zijn collega's en bij de hoofden onder wiens leiding hij werkzaam mocht zijn. Het ligt in de bedoeling van het bestuur der school dit feit in een intieme samen komst met het personeel der school op vrijdag 26 dezer n.m. 4 uur te gedenken. Ook op ander terrein heeft de heer de Vries zich in onze plaats zeer verdienstelijk gemaakt. Zo was hij o.a. de oprichter van de Chr. Padvindersgroep „Jan de Rooij", waarvan hij nog steeds de stuwende hop man is en welke jeugdorganisatie hij tot grote bloei heeft weten te brengen. Wij wensen de heer en mevrouw de Vries bij voorbaat reeds een prettige dag toe, waarop het hun aan belangstelling ze ker niet zal ontbreken. COLLECTE RAMPENFONDS. De huis-aan-huis-collecte ten bate van de slachtoffers van de overstromingsramp in Tuindorp-Oostzaan bracht in onze gemeen te f 680,67 op. HERVORMDE SCHOOL VIERT GOUDEN BESTAAN. 50 Jaar geleden had Raamsdonkdorp al leen een openbare school, zodat de leer lingen waren aangewezen op de Ned. Herv. school te R'veer. In maart 1909 werd een commissie benoemd om te komen tot een eigen school te R'donkdorp. Deze commis sie bestond uit de heren H. Cové, S. Lank- huijzen, J. Knaap en P. van Dongen en van 't schoolbestuur D. Lankhuijzen te R'veer. In augustus 1909 kwam 't tot con crete plannen. Onder architectuur van de heer Oomen uit Oosterhout werd door aan nemer de Klerk uit R'veer de school ge bouwd, die in 1910 in gebruik genomen werd, met als eerste hoofd de heer Rid derhof. In 1957 werd een nieuwe school ge bouwd, nabij de spoorlijn, waarover vroe ger het „schoenentreintje" door de Lang-, straat liep. Het is een tweeklassige school met de heer E. Verschoor als hoofd met nog een onderwijzeres. Een comité van oud-leerlingen in samenwerking met vier leden van het schoolbestuur, heeft plannen gevormd om het 50-jarig bestaan der school Clgeil ICllCUl 13 Sj Iliuv-Ii Ijiv IV, r\ivp/p/v,u va»* Ow .IJ een gelijk spel zou geen slecht resultaat zijn. deel te nemen aan de drie concoursen met J te vieren. Deze viering is vastgesteld op

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13