WAALWIJK DE ECHO VM HET ZEIDEI l 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 FEBR. 1960 6 Abonneert U op dit blad! WAALWIJKSE HAVENKOP BIJNA DICHT. In Waalwijk-Noord gulpt door een laatste pijp nog de grauwe modderstroom, die de kop van de VVaalwijkse haven definitief moet dichten. De noordzijde van de kop zit al dicht en men is hier reeds bezig met de voorbereidin gen voor het zandlichaam van dat deel der nieuwe provinciale weg, dat de reeds uitgezette tra- cécs ten oosten en ten westen van dc VVaalwijkse haven met el kaar moet verbinden. De viaducten bij de Emmikho- vensestraat (overkruising) en de Hertog Janstraat (onderkrui sing) zijn reeds geheel gereed, maar zijn nog niet opengesteld, omdat de aansluitende verbin dingswegen naar het havenge bied nog niet gerealiseerd zijn. De aanleg van de provinciale weg in westelijke richting vanaf het viaduct aan de Hertog Janstraat vindt gestadig voortgang, terwijl ook liet zandlichaam is gelegd van een toegangsweg naar de meisjes-ulo vanaf de Winterdijk. In het kader van 't uitbreidings plan Noord is in het vak, be stemd voor bijzondere gebouwen, ook de waterpartij tot stand ge komen, die straks met de geplan de groenbeplanting aan dit on derdeel van het plan een aan trekkelijk karakter zal geven. Zowel ten oosten als ten wes ten van de haven heerst bouwac tiviteit. Aan de oostzijde is de laatste ring van een der drie olie tanks van de fa. Coppens gelegd en aan de westzijde is men volop bezig met de bouw van de nieu we meelfabriek van de fa. Tcur- lings. FASCINEREND TONEEL OP KUNSTKRINGAVOND. De coinedie van Karl Wittlin- ger „Kent u de melkweg", die j.l. donderdagavond op het kunst kringprogramma stond, zal on getwijfeld wel stof tot discussie hebben gegeven en de meningen over de inhoud en de merites van het stuk zullen zeer zeker wel uiteenlopen. Waar men het ech ter allemaal roerend over eens /al zijn is, dat er door Lo van Heilsbergen als de dokter en Kees Brusse als de patiënt voor treffelijk en fascinerend toneel spel te zien is gegeven. Het was een even boeiende als spranke lende ruimtereis, welke deze twee briljante acteurs ons in deze ple zierige en soms bizarre coinedie hebben voorgezet. Er werd ge- sjieeld in een sober, maar sugges tief decor van Henk Corduwencr en onder de verantwoorde en juist afgestemde regie van Mieke Verstraete. Dc uitstekende verta ling was van Alfred Pleiter. Het enthousiaste publiek toon de zich met een bijzonder hartelijk applaus zeer dankbaar voor deze uitzonderlijke toneel avond. WAALWIJKS BELANG. Indertijd bij de officiële ope ning van het recreatie-oord het Hoefsven heeft Waal wij ks Be lang aan de gemeente een ge denksteen of i.d. aangeboden ter blijvende herinnering aan dit be langrijke feit. Dit souvenir zal nu de vorm krijgen van een vlaggemast waar van het voetstuk een inscriptie zal krijgen en die in het a.s. sei zoen gereed zal komen. v. MIERLO is onbetwist WAALWIJKS BROODSPECIALIST Putstraat 68 Tel. 2855 NED. BOND VAN OUD-STRIJ DERS EN DRAGERS VAN HET MOBILISATIEKRUIS AFD. WAALWIJK De spanning was groot tijdens de Waal wij kse kampioenschap pen luchtbuks, welke vrijdag 12 februari werden georganiseerd door de afd. Waalwijk. Dc twee rivalen A. de Graaf en C. Broos waren aan de kop geko men elk met 172 punten (maxi mum 180) en elk met een steun serie van 109 punten. Toen lukte het echter A. de Graaf nog een steunserie te schieten van 170 punten, waardoor hij voor dit jaar verdiend winnaar werd van de wisselbeker. Naast deze wisselbeker waren er nog een aantal fraaie prijzen, zodat er een levendige strijd be staan belef tussen de andere deelnemers. De totale uitslag werd tenslotte als volgt: 1. A. de Graaf 172170 pnt. Kampioen van Waalwijk. 2. C. Broos 172169 pnt. 3. J. Broos 109109 pnt. 4. A. Rijken 109—160 pnt. 5. A. v. d. Wiel 108161 pnt. 0. J. Verhagen 107167 pnt. 7. A. Smits 164163 pnt. 8. A. de Leijer 164163 pnt. 9. J. Seijens 164162 pnt. 10. Ophorst 164157 pnt. Voor deze wedstrijden, welke werden gehouden in de zaal van De Gecroonde Leersse, had de af deling Waalwijk 10 schietbanen aangelegd. Deze banen waren ook zaterdag druk bezet, want toen had de afd. Waalwijk de organi satie in handen van de kring schietwedstrijden van de afdelin- fen Raamsdonksveer, Drunen en Vaalwijk. Ook deze wedstrijden hadden een zeer geanimeerd ver loop. waarhij de organisatie zo danig was dat 15 minuten na het laatste schot de telcommissie aan voorzitter N. v. Loon jr. de vol ledige uitslagenlijst kon overhan digen voor de prijsuitreiking. De wedstrijden werden bijge woond door de secretaris van het District Noord-Brabant, de heer Eliëns uit Eindhoven. De gedetailleerde uitslagen wa ren als volgt: Korpswedstrijden. Korpsen A. 1. Afd. Drunen 275 pnt. 2. Afd. Waalwijk 274 pnt. 3. Afd. Raamsdonksveer 258 pnt. Korpsen B. 1. Afd. Waalwijk 265 pnt. 2. Afd. Drunen 258 pnt. 3. Afd. Raamsdonksveer 237 pnt. Korpsen C. 1. Afd. Drunen 252 pnt. 2. Afd. Waalwijk 254 pnt. Personele prijzen. Dames 1. Mevr. v. Huiten 172-167 p. 2. Mej. v. Oosterhout 170-167 p. 3. Mej. v. Dal 163-138 p. Heren A-schutters. 1. v. Iersel, R'veer 177-172 2. A. de Graaf Waalwijk 174-171 3. W. v. Meel, R'veer 171-170 4. L. v. Huiten, Drunen 171-169 5. N. v. d. Wiel Drunen 171-168 6. J. Brok, Drunen 171-168 7. S. H. Öome R'veer 170-169 8. C. Broos Waalwijk 170-164 9. A. v. d. Wiel Waalwijk 168-167 10. J. Broos Waalwijk 164-163 B.-schutters. 1. N. Schagen Drunen 172-162 2. P. de Hoon Waalwijk 170-166 3. J. M. Oome R'veer 170-162 4. J. Verhagen 169-165 5. G. Olislagers, R'veer 168-166 6. A. de Leijer Waalwijk 168-163 7. J. de Bont R'veer 165-164 8. H. Zijimans R'veer 165-163 9. L. v. Oosterhout Drunen 164-160 10. N. v. Loon Waalwijk 163-160 C-schutters. 1. Ophorst Waalwijk 165-163 2. J. Seijens Waalwijk 161-155 3. J. A. Vissers Drunen 160-146 4. C. Rutters R'veer 158-148 5. G. Ketelaars Waalwijk 158-144 De afstand waarop geschoten werd, zowel voor korps als voor personeel heren, was 10 meter, personeel dames 7 meter. AMSTERDAMSE BANK HULDIGDE DE HEER E. VERDURMEN. Ten kantore van de Amsterdam se Bank alhier heeft hedenmorgen de huldiging plaats gehad van dhr. E. Verdurmen, ter gelegenheid van diens 40-jarig jubileum. Voordat de jubilaris in 1950 in dienst trad bü het Waalwij kse kantoor van ge noemde bankinstelling, was hij werkzaam bij de Bank van de Fa. W. Timmermans Zn., die in dat jaar door de Amsterdamse Bank werd overgenomen. Bij de Amster damse Bank vervult de heer Ver durmen momenteel de functie van administrateur. De huldiging had plaats in het directiekantoor van de bank, waar de jubilaris, die was vergezeld van zijn echtgenote, werd toegesproken door de directeur van het kantoor Waalwijk, de heer J. A. de Waal. In zijn toespraak onderstreepte de directeur in het bijzonder, dat dhr. Verdurmen in alle opzichten een voorbeeld is voor de jongeren. „In werklust, in op tijd zijn, in correct heid, stiptheid en secuur zijn kun jij nu nog iedereen tot voorbeeld zijn", aldus de heer de Waal, die deze jubileumdag bij uitstek ge schikt vond om de heer Verdurmen met zijn vele prachtige eigenschap pen maar eens een keer in het zon netje te zetten. Ook mevrouw Verdurmen werd door de heer de Waal in de huldi ging betrokken, omdat, zo zei dhr. de Waal, de plichtsgetrouwe opvat tingen van haar man mede aan haar te danken zijn. Aan het slot van zijn toespraak wenste de directeur zowel de jubi laris als zijn echtgenote van harte geluk met dit jubileum, waarbij hij de heer Verdurmen een geschenk onder couvert overhandigde en aan mevrouw een fraai boeket bloemen. Namens het personeel werd de ju bilaris toegesproken door de kas sier, de heer P. M. Rijken, die de heer Verdurmen schetste als een prettig en plichtsgetrouw collega. Namens het personeel liet hij zijn gelukwensen vergezeld gaan van 'n cadeau. Nadat vervolgens de erewijn was rondgediend, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. K.A.V. AFD. BAARDWIJK. Op het kruispunt Grotestraat- Poststraat had zaterdag eveneens 'n kleine aanrijding plaats. Terwijl juist voor dit kruispunt een tank wagen geparkeerd stond, wilde een personenauto, bestuurd door P. Sch. uit Waalwijk, die in westelijke rich ting door de Grotestraat reed, deze passeren. Juist kwam uit de Post- straat een Volkswagen, bestuurd door K. uit Vught. De tankwagen benam het uitzicht voor beide be stuurders, met als gevolg dat de bei de wegens elkaar raakten. Voor beide was er lichte materiële scha de. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. ATTENTIE VOOR BROMFIETSERS. Men verzoekt ons mede te delen, dat de bromfietsers beslist gebruik dienen te maken van de rijwielpa den. Een bromfiets is immers een gewone fiets. Het is dus verboden op de straatweg te rijden, als er 'n rijwielpad aanwezig is. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: div. wanten en hand schoenen, twee jonge Duitse her dershonden, Lipssleutel, foxterrier, bril met bruin montuur. Verloren: zwarte regenbroek, lap licht-grijze stof met fournituren, polshorloge met blauw lederriem pje, twee bankbiljetten van 10. 'n heren- en een damespolshorloge. AGENDA. Waalwijks Orkest; woensdag 17 fe bruari. Cantine Timtur: repetitie koor en orkest; 8 uur. Contactgroep voor Handel en In dustrie: Hotel Verwiel 8 uur, vrij dag 19 februari: Leven en Ziekte. „Werkzaamheden van de Unesco". Lezing en film. Willem van Oranje college, dinsdag 16 februari. Musis Sacrum: maandag en woensdag 8 uur: Orfeu Negro. Luxor-Theater: maandag en woensdag 8 uur: Rigoletto de Gebochelde, 18 jaar. Dinsdag 8 uur: repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Uitgave: Opgericht 1 januari 1878 VVaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen, Grotestraat 205, Waalwijk, telef. 04160-2621. Hoofdredacteur: Jan Tielen. Redacteur-verslaggeverA. ten Bokum. Correspondentie uitsluitend aan de redactie van „De Echo van het Zuiden" te Waalwijk. Verschijnt tweemaal per week: maandag en vrijdag. Abonnement: 22 ct. per week; 2.85 per kwartaal, 3.10 franco per post. Advertentietarief: 10 ct. per ïn.m. - contract-advertenties speciaal tarief. Onze correspondentschappen zijn gevestigd te: J. Kommers, Wendelnesseweg Oost 52. VV. Brok, Burg. v. d. Heijdenstraat 8, tel. 04163-448. Jac. Jansen, Kerkstr. 62, tel. 04163-582. Fr. v. d. Brandt, Oude Haven 10. J. W. v. Huiten, Wielstraat 9. H. Kamp, Peperstraat 19; J. Tuerlings (uitsl. voor advertenties en abonnementen), dr. v. Beurdenstraat 8, tel. 04167 -2002; A. Klis (Berndijk), Sweensstraat 26. Loon op Zand: J. Th. M. Toorians, Willibrordusstraat 4. Z. v. d. Velden (sport), Willibrordusstr. 44. G. Coppens, kantoor P.T.T., tel. 04108-311. Jac. Hommel, Raadhuisstraat 110, Raams donksveer, tel. 01621 - 715. J. Genuït, Jan de Rooijstraat 12. J. v. d. Dungen, Past. v. Akenstraat 11. A. Berkelmans, Benedenkerkstraat 23, tel. 04168- 536. Capelle: Drunen: Elshout: Haarsteeg Ileusden: Kaatsheuvel Nieuwkuijk: Raamsdonk Sprang: Vlijmen: Waspik: Vlijmen Vlijmense Boys. GWVlijmense Boys 21. Zondag 14 febr. speelde Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen GW te Geldermalsen. Dit was 'n zeer belangrijke wedstrijd, want wie verloor was uitgeschakeld voor de bovenste plaats. Vlijmen ver loor met het kleinst mogelijke verschil, 21, maar het kostte 2 kostbare punten. Daar koploper Bladella overtuigend van Schijn- del had gewonnen, is de achter stand van de Boys nu te groot ge worden. GW heeft zich in deze wedstrijd hijzonder ingespannen om dc puntjes in de wacht te sle pen, al was het dan niet altijd op een sportieve manier, waardoor drie spelers van de Boys blessu res opliepen. Het spel van GW was nu en dan wel wat te fors. Dit was echter alleen geen ex cuus voor de nederlaag, maar het wilde deze middag niet vlotten. De Boys kwamen uit met twee invallers, waardoor de opstelling van het elftal flink was gewijzigd wat geen verbetering was. Voor de rust was GW het meest in de aanval, maar wist dat ook niet in doelpunten uit te drukken. Na de rust golfde het spel meer op en neer. GW wist tweemaal te doel punten, waartegen de Boys een maal het net wisten te vinden. De Boys hebben nu gelegen heid om enkele spelers te probe ren. om dan volgend seizoen vol goede moed aan dc nieuwe com petitie te beginnen met een vast elftal, wat dit seizooen zeker niet gezegd kon worden, daar bijna el ke zondag met een gewijzigde op stelling moest worden gespeeld. Vlijm. Boys 2Hieronymus 2 5-1 Zondag speelde Vlijm. Boys 2 een thuiswedstrijd tegen Hiero nymus uit Tilburg. De Boys, die de vierde plaats innemen, span den zich geducht in om in de kop groep te blijven. De Tilburgena- ren, die de laatste plaats op de ranglijst innemen, deden hun ui terste best om de puntjes in de wacht te slepen. Voor rust werd door Tilburg goed partij gegeven en 20 minuten na rust was 't nog de vraag, wie zou winnen. Toen maakte de Tilburgse doelman twee fouten en werd een grote nederlaag geleden. Vijftien minuten te laat (door autopech van Hieronymus) trap ten de Boys af en het spel golfde direct op en neer. De Boys waren iets sterker, maar doordat Til burg de buitenspelval opzette, liet de voorhoede van de Boys daar steeds in. Wel kwamen er nog verschillende corners voor de Boys, maar deze brachten ook geen succes. Ieder dacht dat de rust met blanke stand zou ingaan maar 2 minuten voor het einde kwam er een goede aanval van de Boys. Jo v. Engelen werkte zich vrij en voor open doel staande maakte hij geen fout, 10. Met deze stand kwam de rust. Na de rust hadden de Boys spoedig succes. Van Esdonk kwam vrij voor doel, de doelman was reeds gepasseerd en een ach terspeler van Tilburg sloeg de hal uit net doel; de toegestane straf schop werd door v. Engelen goed genomen, 20. Tilburg wijzigde haar elftal, kwam meer in de aanval en het werd een spannen de strijd. Na 20 minuten komt 'n goede aanval van Tilburg en de linksbinnen schiet onhoudbaar in, 21. De Boys zagen het ge vaar in en kwamen weer in de aanval. De doelman van Tilburg wilde de bal uit zijn doel slaan, maar sloeg in eigen doel, 31. Even later maakte hij weer een fout en het was 41. De Tilburg se spelers lieten nu de moed zak ken, waarvan de Boys goed pro fiteerden en het was de linkshalf Ekels die er met een mooi schot 51 van maakte. Met deze stand kwam het ein de en behaalden de Boys weer 2 kostbare punten. De leiding was zeer goed, wat men zelden in de ze klasse zo ziet. Dit was trou wens geen wonder, want de arbi ter was 'n sportleraar uit Vught. Haarsteeg Haarsteeg. Haarsteeg 2Wilhelmina 3 40 De spelers van Haarsteegs 2e elftal hebben tegen Wilhelmina 3 geen halve maatregelen geno men en op overtuigende wijze dc zege in de wacht gesleept. Ër was voor de thuisclub aan deze ont moeting veel gelegen, want de Bosschenaren hadden ook nog 'n behoorlijke kans om in aanmer king te konten voor de zozeer he geerde titel, maar nu zij de terug reis met lege handen moest aan vaarden, is die kans voor goed verkeken. Technisch waren de kanaries beter dan de gastheren, maar hun spel was te slap om tot suc ces te komen. Haarsteeg daaren tegen speelde enthousiaster en directer en dat hield een veel groter gevaar in dat tenslotte ook tot de verdiende zege leidde. Het begon voor de thuisclub zeer hoopvol, want na enig we derzijds verkennen was het mid- voor Junggeburth, die zijn door zetten zag beloond met een doel punt, 10. De Bosschenaren ga ven zich echter zo maar niet ge wonnen. Vanuit het middenveld bouwden zij vele en mooie aan vallen op, maar hun voorhoede kreeg tegen de Haarsteeg defen sie geen schijn van kans, maar ook de Bossche achterhoede hield tot aan de rust de deur gesloten, zodat na de eerste 45 minuten Haarsteeg nog een 10 voor sprong had. In de tweede helft was de thuis club overwegend sterker en de Bossche defensie kreeg 't zwaar te verduren. De achterspelers wisten het vaak, dank zij het ver oorzaken van corners wel te kla ren, maar uit één daarvan wist tenslotte rechtsbinnen v d Bosch de stand op 20 te brengen. Toen was Wilhelmina reeds 'n geslagen ploeg en ze bepaaldé zich meer tot de afweer van de vele aanvallen. Vooral de rech- dracht te zorgen, dat de fabriek de volgen de dag weer moest draaien. Het werd door U rustig opgenomen. Daarna is de Dolle Dinsdag gekomen. Wij kregen er lucht van, dat men leer uit de labriek wilde halen Maar we konden gelukkig een groot deel van de voorraad doen verhuizen naar de Korte Nieuwstraat en ook naar enkele tuinders. Op de vliering bij van Peer kwam veel leer terecht. Ook dit zijt gij niet ons te boven gekomen. Dit zijn zo enkele din gen en aspecten uit het verleden. Kr waren goede en moeilijke jaren. Gij van Peer, hebt in de oorlogsjaren, in de geweldige crisis jaren, trouw naast ons gestaan. Onze zor gen waren Uw zorgen. Oij hebt er toe me degewerkt dat wij er goed doorheen zijn geKomen. Wij kunnen spreken over vlijt, vakkennis, toewijding, maar dit alles kun nen we samenvatten als volgt: achter je ligt een tijdperk van 50 jaar trouwe dienst. De trouw wil ik beklemtonen. Voor deze trouw wil ik U mede namens de andere firman ten dankzeggen. Ik wil thans nog een persoonlijk woord spreken van mens tot mens, vooraleer ik ga eindigen, ik wil mij thans niet beperken tot 50 jaar, maar ik ga terug tot 60 jaar ge leden. Van de schoolbank af kennen wij el kaar. Mijn vrouw en ik spraken daar een dezer dagen nog over en we herinnerden ons nog je trouwdag. Later de geboorte van je drie dochters. Wij hebben nog gestaan aan het ziekbed van je vrouw, dat ook haar sterlbed is geworden. Wij hebben Uw vrouw van zeer nabij gekend. In Uw per soonlijk leven hebt gij ook moeilijke jaren en eenzame tijden gekend. Moeilijke tijden, om drie dochters op te voeden, zonder de hulp van 'n moeder. Ook dit wil ik-vanavond op deze feestavond gaarne even noemen, temeer daar je kinderen hier aanwezig zijn om in jouw hulde te delen. De Here God, Die het leven van elk mens leidt, schenke je een gezegende levensavond. Tenslotte mag ik je namens onze firma overhandigen een blijk van onze waardering en grote erkentelijkheid voor je 5U jaren trouwe dienst en wel een gouden horloge met massief gouden ketting, waarin gegra veerd staat: 50 jaar trouwe dienst „Kern- brandt" Kerst if Oerlemans, 7-2-1910 7-2-1960. Draag dit, naast je eremedaille van 1950, als een welverdiende 2e ridder orde. En als dit stuk later als erfstuk zal overgaan naar een van je kleinkinderen, zullen ze zeggen: „Van Opa van Peer, voor zijn 50 jaar trouwe dienst bij de firma Kerst en Oerlemans". Nadat de heer Kerst het horloge had overhandigd aan de heer van Peer, sprak de jubilaris zeer ontroerd voor de zo waar derende woorden gericht aan zijn adres en voor het prachtig gouden horloge. Het laat zich begrijpen, dat de jubilaris van alle zijden hartelijk werd gelukgewenst met het prachtige cadeau. Vervolgens werd gesproken namens de N.V. Wed. van Haast, leerlooierijen te Dongen. Deze firma stelde er prijs op, te verklaren op welke prettige wijze men heeft mogen samenwerken met de heer van Peer, wanneer deze zijn leerinkopen kwam doen voor de firma Kerst Oerlemans. Als blijk van waardering werd hem een schit terende grote doos sigaren aangeboden. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer A. taro. Spr. hul digde de jubilaris namens het gehele per soneel en deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een pracht staande schemerlamp en een kist sigaren. De feestavond werd verder voortgezet met het optreden van het cabaretduo „Hij en van 't Zelfde" en de accordeonist Joop Hendriks. Dit gezelschap wist er spoedig de nodige stemming in te brengen. Aan het einde van de feestavond felici teerde de heer D. Rozenbrand nog op geestige wijze de jubilaris en dankte na mens het personeel de Directie voor de gezellige feestavond. Het was tenslotte de heer Mr. Maris die aan het einde van de feestavond deze zeer bijzonder geslaagde avond met enkele wel gekozen woorden sloot. De heer van Peer zal zich deze avond nog lang blijven heugen. PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield woens dag jl. een bijeenkomst in een der lokalen van de landbouwhuishoudschool. Deze bij eenkomst stond onder leiding van mej. P. J. Rijken. Na een hartelijk woord van welkom tot de leden en wel speciaal tot de spreekster van de avond, mevr. Smit- Goeman uit Renkum, die een lezing zou houden over „woninginrichting", verkreeg deze het woord. Mevr. Smit legde vooral de nadruk op het juiste kleurenkiezen en toonde dit ook aan met verschillende inte-. rieurs op kleurendia's. De dames zagen toen wat wel en niet moet. Spr. wist een boeien de lezing te houden en na afloop keerde eenieder dan ook hoogst voldaan huis waarts. CONTACT-AVOND. Op woensdag 17 febr. a.s. wordt in een der lokalen van de o.I. school alhier een contact-avond gehouden. De oudercommis- sic is van oordeel, dat op een Ouderavond, tijd te kort is om met het onderwijzend personeel te praten over het werk van de leerlingen. Daarom heeft men het besluit genomen een contactavond te houden. Men kan dan beter met het onderwijzend per soneel spreken over de prestaties van de leerlingen en de ouders kunnen alles eens rustiger bekijken. Men hoopt dat vele ou ders deze contact-avond zullen bijwonen. Aanvang 7 uur. BENOEMD Tot onderwijzers aan de Chr. ULO-school alhier zijn benoemd de heren G. W. v. d. Werken uit Gameren en J. Roozenbeek uit Rotterdam. Beide heren hebben hun benoe ming aangenomen. De heer J. de Groot, leerling ambtenaar ter secretarie alhier, is benoemd tot klerk ter gemeente-secretarie van Soest. UITBREIDING POMPSTATION. De fa. A. Cové alhier heeft zijn pomp station uitgebreid met een pomp voor die selolie. Men zie dc advertentie in dit blad. De K.A.V. afd. Baardwijk hield donder dag 11 febr. haar jaarvergadering in het Gemeenschapshuis; hiervoor hadden zij uit genodigd mej. Puijenbroek van het Dioce-* saan bestuur uit Tilburg. De voorzitster, mevr. Boom-snels, riep ailcn een hartelijk welkom toe, maar be treurde het, dat er zo weinig belangstelling was voor de jaarvergadering. Na het openingswoord las de secretaresse mevr. Buijs, een keurig verslag voor; uit het verslag kon men wel opmaken dat het be stuur van de K.A.V. het afgelopen jaar niet stil gezeten heeft en dat er zeer vele leer zame avonden verzorgd zijn; ook hadden 3 dames de ontwikkelingscursus meegemaakt in Den Bosch. Daarna las de penningmees- tcresst mevr. Thijssen, haar verslag voor; daaruit bleek dat er na veel passen en me ten nog een batig saldo over was, waarvoor zij een hartelijk applaus kan incasseren. De controlecommissie bestaande uit mevr. Richters cn mevr. v. Gelder, hadden de boeken in orde bevonden. Daarna gaf de voorzitster het woord aan de Eerw. Adviseur, die de moeders ver maande eens wat strenger op te treden te gen hun kinderen, want zij kunnen niet goed woord houden en niet goed luisteren, zo zei de Eerw. Adviseur; de H. Missen van de Kindermis op dinsdag en vrijdag worden zeer slecht bezocht; met behulp van de ouders moet dat beter gaan, zo zei de Eerw. Adviseur. Daarna dankte de voorzitster de Eerw. Adviseur, de secretaresse en penning- meestcresse en het verdere bestuur en de leden voor alles wat ze het afgelopen jaar voor de vereniging gedaan hebben en gaf zij het woord aan mej. Puijenbroek. Zij be lichtte enkele punten voor de dames en spoorde deze vooral aan om de ontwikke lingscursus te volgen in Den Bosch; de kosten waren misschien wat hoog, omdat er de buskosten bijkomen, maar het loonde best dc moeite, want de moeders moeten ook met de tijd mee en mochten gerust wat geld uittrekken voor hun eigen studie; voor de kinderen wordt het gesubsidieerd, zo zei spreekster, dit was voor de dames mis schien ook mogelijk door de een of andere instantie in hun gemeente; men zou trach ten bij voldoende deelname een cursus te geven in Waalwijk, maar of het zou lukken is nog een vraag. Daarna sprak zij over de actie: Morogo- ro; het is de bedoeling om drie Kajotters naar Morogoro in Oost-Afrika te sturen, waar zij gedurende 2 jaren geheel pro deo gaan helpen bij de bouw van een Missie- kerk; 1 kwartje bij de KAB en KAV-leden en we zijn er, zei zei spreekster.Daarna bedankte zij de presidente voor alles wat er het afgelopen jaar gedaan was door de KAV en was er zeer voldaan over. De voorzitster bedankte verder allen voor de gesproken woorden en ook het bestuur en de leden voor alles wat ze het afgelo pen jaar voor de vereniging gedaan heb ben. Verder deelde zij nog mede dat op 10 maart a.s. een propaganda-avond gehou den zal worden, waarvoor de toneelver eniging van de Congregatie van Besoijen uitgenodigd is; alle dames uit Baardwijk worden voor deze avond uitgenodigd. Zij hoopte van harte dat deze avond zal sla gen. Hierna werd gesloten met gebed. AANRIJDINGEN. Zaterdag om pl.m. 11.45 uur had in de Grotestraat ter hoogte van 't oude Raadhuis van Besoijen eeh kleine aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door v. d. H. uit St. Oedenrode, welke uit een uitrit kwam en de Grotestraat wil de indraaien, en een scooter, be stuurd door U. uit Waspik. De scoo ter botste tegen de voorkant van de auto, met als gevolg dat de scooter licht werd beschadigd. Van U. heeft hierbij zijn linker enkel gekneusd. De auto werd licht beschadigd. ;W.«tf*aUU.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6