MENING nt LAATSTE KAATSHEUVEL vS peet '"wmi ADVERTEERT IN DIT DLAD Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon MEISJES en STIKSTERS s^j-abootta-kaattjes DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 FEBR. 1960 Dr. v. Beurdenstraat 8 DRUKKERIJ VAN BOXTEL Biljarten Lederwarenfabriek J. BROK St. Antoniusstraat 17 Waalwijk Aanmelden, ook 's avonds, aan de fabriek Loon op Zand Wij hebben een schitterende collectie Monsterboeken gaarne ter inzage Grotestraat 205 WAALWIJK thermosfles deegrol Markt 3 WAALWIJK Tel. 2784 tervleugel van Haarsteeg was in goede vorm en die wist heel wat verwarring te stichten in de Bos sche gelederen. Ook het 3q doel punt kwam door toedoen van de ze vleugel tot stand. Uit een com binatie tussen Mulder en van der Heijden kwam de hal in 't bezit van .Junggeburth, die op zijn beurt v. d. Bosch vj fraaie schiet positie zag staan. Zuiver plaatste Junggeburth toen dc bal voor de voeten van v. d. Bosch en dat be tekende 30. Vlak voor het einde was het van der 'Heijden die een keuorig aangegeven bal'in een doelpunt wist om ie zetten; 40 werd de eindstand van een door beide partijen uitstekend en sportief gespeelde wedstrijd. Haarsteeg 3—RKJVV 3 3—2. Ook het 3e elftal van Haar steeg wist een verdiende 32 ze ge te behalen. Hier was het derde 'elftal van RKJVV te gast, en die moest in de thuisclub eveneens haar meerdere erkennen. De gasten probeerden vooral in de beginfase van de wedstrijd tot een voorsprong te komen en waagden zich veel te ver naar voren. Dat werd hun noodlottig, want bij een ver naar voren ge plaatste bal was Haarsteegs rechtsbuiten v. d. Wiel sneller dan de Bossche backs. Hij kwam, toen oog in oog mei de RKJVV- doehnan, die echter in het geheel geen kans kreeg enig verweer te bieden, 1—0. Linksbinnen v. Delft volgde dit voorbeeld en bracht voor de rust de stand op 20. Na de hervatting leek het er op dat dc rollen zouden worden om gekeerd, want uit een goed opge zette aanval wist de Bossche mid- voor doelman Theunissen kans loos te verslaan, 21. Maar dat doelpunt betekende voor Haar steeg dat er anders moest worden aangepakt, wilde men tenminste de punten thuis houden. Het tempo werd verhoogd en dat leid de tot een klein overwicht. Het was tenslotte midvoor v.. Beur den, die onhoudbaar wist te sco ren en de zege met een 3-1 voor sprong veilig stelde. Wel stelden de RKJVV-ers alles in het werk om de bakens te verzetten, maar het mocht niet meer baten. Het bleef 31 en de thuisclub had verdiend gewonnen. Mijn mening op uw reactie. Dinsdagmiddagsluiting en reactie van de redactie. Ie. Het is soms moeilijk om iets te begrijpen, maar dat het voor de redactie van dit blad moeilijk was, nee, dat was niet te verwachten. Het voorbeeld in „Uw mening" van 12-2-'60 was blijkbaar aanleiding tot een misverstand. Wel redactie, bedankt voor uw reactie; echter het gaat niet om de „zeep-kopers", wel om de vacantie- gangers enom die midden standers die niet met vacantie kun nen omdater nog geen vacan- tie-regeling is, of omdat de andere middenstanders niet meewerken aan een vacantieregeling. Ziet u, als alles sluit op maandag morgen, dan betekent dit geen brood op maandag; dit is wel fijn voor de vacantiegangers, vindt u niet? U zegt wel, het loopt niet storm met vacantiegangers, maar men wil toch de zaken voor de vacantiegan gers zo aangenaam mogelijk maken? Weet u wei wat het betekent voor personeel om maandagmorgen vrij te zijn? Thuis aanpakken betekent het! Is dat vrij zijn? Heus, thuis werken is geen schande. Maar daar voor is toch echt de vrije morgen niet bedoeld. Mogelijk kan het per soneel via hun organisatie protes teren. 2e. Organisatie van middenstan ders en parasieten. U doelt in uw aantekening op pa rasieten. Wel, het antwoord hierop is: „Toe treding tot de R.K. Middenstands- vereniging van Waalwijk is voor ieder mogelijk". Maar:stemrecht of mede zeggenschap hebben alléén zij, die tot genoemde geloofsrichting beho ren! Er zijn echter middenstanders te Waalwijk die behoren tot: le. de Algemene Nederl. Midden standsbond; 2e. de Nederl. Christelijke Midden standsbond. Vanzelfsprekend kan men alléén maar stemgerechtigd lid zijn als men het grondbeginsel van een ver eniging naleeft. U dient mij dus goed te begrijpen dat het hier niet tegen de „vereniging" gaat of tegen haar principe. Ik zou dit niet naar voren hebben gebracht, als de re dactie niet in haar aantekening van 12-2-'60 hier op wees. Het zou beter zijn als de drie organisaties in Waalwijk gezamenlijk optraden, dus ook allen konden spreken bij een „vóór of tegen". 3e. Over het naar de kapper gaan in Den Bosch of Tilburg, zoals de redactie aangeeft, gaat het ook niet. Wel over het feit van de con trole op de winkelsluitingswet. Zoals ieder weet, kan men zelfs op zondag zaken open vinden en wordt er druk verkocht. Dacht u dat dit niet op maandagmorgen zou gebeuren? Filialen zijn dan wel dicht, natuurlijk, daar is personeel. Als zelfs een vacantieregeling niet lukt, een zondagssluiting niet plaats vindt, wat dacht u dan van de maan dagmorgen? Waarom strijdt dan een organisatie voor winkelsluiting, va cantie, etc.? Heus, laat de middenstander ge rust z'n vrije middag houden, ook al heeft hij dan geen personeel. Als u eens verschillende middenstanders vroeg, zou echt ieder zeggen: Geef mij maar een middag vrij! Middenstander. in Kaatsheuvel en daar- K.A.J -REVUE „LACH VERGEET" EN Frankrijk heeft z'n eerste atoom bom in de Sahara afgevuurd en hoopt daarmee tot de atoommogend- heden te gaan behoren. President de Gaulle was zeer enthousiast en sprak over de grootheid van Frank rijk, terwijl tal van protesten in de wereld tegen deze proef werden ge uit. De openbare aanklager van het gerecht te Boston, heeft de Nederl. marconist R. uit Hilversum beschul digd van moord op de 23-jarige me juffrouw Kaufman. Kardinaal Stepinac, die eerst moest begraven worden in z'n ge- booi'teplaats, waar hij arrest had, mag nu op order der Joego-Slavi- sche regering begraven worden in de kathedraal van Zagreb, waarbij bui tenlandse diplomaten en geestelijke autoriteiten tegenwoordig mogen zijn. Over de ambtenarensalarissen is geen overeenstemming met de re gering bereikt. Wel zijn door de rijksbemiddelaars goedgekeurd de C.A.O.'s en verhoging der lonen van de levensverzekerings- en bankbe dienden, personeel van Van Gend Loos, e.a. Het gaat hier om 5 a 6 procent. a-rl5 .UIli)" ri'i> Een ambtenaar ter gemeente Da- numadeel is gearresteerd onder ver denking van verduistering van 40.000 ten nadele van die gemeen te, en de directeur van een chr. school voor nijverheidsonderwijs te Kollem heeft f 27.000 weggeknoeid. De kwart-millioen toto van de K.N.V.B. is zondag door twee per sonen gewonnen, de een F. Rayma- kers te Amstenrade (L.) en de an der H, Kolk (samen met D. Tuin man) uit Genemuiden. De hoofd prijs was ditmaal 267.678. De 2de en 3de prijs bedroegen elk 133.830. Voor de tweede prijs waren 40, voor de derde prijs 400 liefhebbers. Voor advertentie/1 en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan ïuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Nog vers in het geheugen ligt ons de revue, welke tic KAJ het vorig jaar onder de titel „Lach- menu" met veel succes ten tone le voerde. Vol verwachting \va- icn we dan ook zaterdagavond naar dc Gildenhond getogen om ons aan 'n nieuw product van deze jeugdbeweging te verlusti gen, waarvan de afdeling toneel onder regie stond van M. v. d. Assem, terwijl C. Wartenberg weer.de.algehele leiding had, en dat men onder de naam „Lach en Vergeet" had aangekondigd. Onze eerste hierboven gesigna leerde kennismaking gaf daar immers alleszins reden toe. I)e tamelijk goed bezette zaal heeft zich blijkbaar ook nu weer, getuige de reacties, best met het gepresenteerde vermaakt. Het moet ons echter van het hart, dat het thans gebodene o.i. bijna in alle opzichten minder was worden met 'n liedje en 'n praatje. Het oog wil ook wat. Wat dit laatste betreft, maakten enminse de ballet ten het een en ander goed. Coby Zijl mans kan met haar meisjes op een goede beurt terugzien. Zij gaven kleur en charme en hun optreden was een verkwikking voor het oog. Wa ren er geen betere gramofoonplaten? Nu was het net of een tot in z'n bot ten krakende balletmeester dit frisse jonge goed ten dans voerde. Ook de beide accordeonisten, L. Verploegen en H. Muskens, gaven bewijs van een goede voorbereiding en vergastten ons op 'n aangenaam stukje muziek, terwijl Jos Remie eens temeer bewees uit het goede hout te zijn gesneden. Tiny Voogd en z'n „Wavo's" ondersteunden het geheel op verantwoorde wijze. Tot slot nog deze opmerking. In een revue moet vaart zitten. De toe schouwers moeten tijdens de toneel wisselingen worden bezig gehouden, maar niet door het orkest. Bepaald storend is het, wanneer het doek ge haald is en het publiek naar een leeg toneel zit te staren. K.A.J.volgende keer weer als van ouds. KAATSHEUVEL KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121 dan het vorig jaar. We zeggen speciaal: bijna, omdat enkele on derdelen naar onze smaak be slist waardering verdienden. Wat met revue is aangekon digd, bestaat uit een aaneen schakeling van belevenissen van twee jongelui (Karei en Teun, die een reis om de wereld maken en in diverse landen meer of minder pakkende avonturen hebben, die practisch allemaal in de vorm van sketches ten to nele worden gevoerd. Deze ge beurtenissen worden afgewisseld met balletten, een tweetal ac cordeonisten en een zanger met gitaar, terwijl het geheel wordt b"»estaan door een orkestje. Wanneer we de avonturen van de twee hoofdpersonen onder de loupe zouden moeten nemen, zou dit teveel tijd en ruimte vergen. We kunnen volstaan met de op merking, dat we daardoor in het algemeen weinig werden geim- poneerd en ter illustratie daar van de hierna volgende scène ontvouwen. Op een gegeven mo ment is men op z'n wereldreis in Spanje aangeland, getuige de ontmoeting met een toreador. Als dan later de jongelui op een strand door de achter een zonne scherm uitstekende blote benen de aanwezigheid van een Spaan se schone menen te moeten vast stellen en deze benaderen, volgt de ontknoping met het tevoor schijn komen dezer „schone" in de persoon van een jongeman in badnak en een mijter op z'n hoofd De decors en belichting kunnen dit maal niet vergeleken worden met vo rig jaar. Thans waren deze wel erg sober, te sober, want soms was er van decor geen sprake. Een revue moet ook kijkspel zijn en niet alleen gevuld WISSELCONCERT. Zondagavond vond in de grote zaal van Apollo een wisselconcert plaats door de plaatselijke muziekgezel schappen Euphonia, Apollo en St. Jan. Het besluit tot deze gezamenlij ke uitvoering was genomen door de besturen der corpsen, op de eerste plaats als inleiding van de dit jaar te organiseren feestelijkheden in verband met het 75-jarig bestaan van Apollo en tevens om op deze wijze te trachten een oude traditie weer in ere te herstellen. Voorzitter André Ververs van Apollo opende de avond met een welkom tot de aanwezigen en* een verklaring omtrent de oorzaak van dit samentreffen. Hij was dankbaar voor de spontane toezegging van eni ge tijd geleden, toen men met de be sturen van de zusterverenigingen te zamen was om het Apollo-jubileum- programma nader te bekijken. De eerste toezegging, voor het wissel concert, is reeds in daden omgezet en het verheugde hem de zusterver enigingen Euphonia en St. Jan aan de aanwezigen voor te stellen. Dank zij deze medewerking kon deze avond een programma worden geboden, dat naast het herstel van een goede traditie, tevens een eerste welkom mag betekenen aan „Apollo 75 jaar" en waaruit een verlangen om zoveel mogelijk samen te werken spreekt. Dit zal de onderlinge pretti ge verstandhouding nog verder kun nen bevorderen en doen groeien. Dank zij ook de gezonde onderlin ge rivaliteit is het mogelijk gebleken, dat drie harmonieën in deze plaats bestaansdecht hebben verworven. Door deze rivaliteit is het vuur brandend gehouden tot welzijn van muziekminnend Kaatsheuvel. Want het is een welzijn voor onze plaats. Niet alleen voor de leden van de ver enigingen zelf, die hierdoor èn cul tureel èn sociaal richting vinden, maar tegelijkertijd ook voor de re presentatie buiten. Voor wat betreft het a.s. jubileum, sprak hij de dankbaarheid uit van Apollo aan eenieder, die het moge lijk had gemaakt, dat dit corps 75 jaar lang zijn taak had mogen ver vullen. Dank ook aan het gemeente bestuur voor de hulp in velerlei vorm en aan hen, die gesteund heb ben met woord en daad. Apollo wil deze dank betuigen in de vorm van een prachtig programma, dat men Kaatsheuvel en hopenlijk velen daar buiten in de loop van dit jaar gaat aanbieden. Voorzitter Ververs gaf hierop een korte samenvatting van de belangrijkste festiviteiten welke men op het programma heeft staan. 20, 26 en 27 maart zal er 'n groot solistenconcours worden gegeven. 1 Mei is de dag, waarop men een dauwtrapfestijn gaat organiseren, hetwelk open staat voor vele har monieën en drumbands. Hieraan zal tegelijkertijd een mars wedstrijd worden verbonden. Half juli is de tijd voor een grandioos muziekfesti val met hieraan verbonden nog vele andere attracties. En begin oktober zal het 75-jarig bestaan van Apollo dan zijn bekroning krijgen met het geven van een federatief concours in de zaal van het restaurant in de Efteling. Hij hoopte bij dit alles op veel belangstelling en wenste de aanwezigen tot besluit een genoeg lijke avond. Het concert werd geopend met de mars „Naar de Efteling" van P. Bis- selink door de gezamenlijke corp sen, waarbij de goede samenwer king ook muzikaal werd onder streept. Euphonia gaf hierop een goede uitvoering van de ouverture Oberto van Verdi, Oud Nederlandse dansen van Röntgen, om te besluiten met de Trafalgar mars van Zhele. Ook St. Jan gaf een muzikaal verant woorde vertolking van de ouverture Bagatelle van Jos Rixner en de wals Madeliefjes van Bisselink, met tot besluit The Middy, mars van He- ford. Apollo had de nummers van stal gehaald waarmee zij het vorig jaar op het concours te Wamel voor het eerst in de vaandel-afdeling uit kwam, t.w. der Waffenschmied van Lortzing en de London Suite van Eric Coates en als derde Valse In- terompu van Montagne. De stem ming kon ons ditmaal niet erg be koren. Tot besluit van dit concert voerden de gezamenlijke harmonie- en met de Apollo-drumband de Tambour-maitremars van Bisselink uit. Wat de belangstelling voor dit ge zamenlijke musiceren betreft, kun nen wij opmerken dat, dank zij de aanwezigheid van de muzikanten der gezelschappen en deszelfs be sturen, aangevuld met een aantal echtgenoten en verloofden dezer le den, alsmede enige zeer schaarse getrouwen of echte liefhebbers, de zaal behoorlijk gevuld was. Zonder dat zou het geheel een bedroevend aanzien hebben gekregen. Pas te gen het einde dienden zich enkele jongelui aan, omdathet concert met een bal zou worden besloten, gratis voor niks. En hieruit bleek weer eens temeer, zoals voorzitter Ververs in z'n openingswoord zei, hoe nodig het is het vuur brandend te houden tot welzijn van „muziek minnend" Kaatsheuvel. Beter ware gezegd: in verband met de belang stelling van dat muziekminnende Kaatsheuvel. stuk van de gebr. Pukkel. In de aankondi ging was al vermeld dat deze groep het stuk voor de 870ste maal opvoerde, wat .al wil zeggen, dat een vlot stuk gebracht zou worden. Inderdaad is 't zo gebeurd, want in de rollen van Henk Pukkel, de hef tige figuur, en Jacob, de zachtmoedige, za gen we de uitbeelding buitengewoon rea listisch, gemoedelijk en kostelijk gespeeld. De figuur die alles in scène zette, Horst man, uitte zich in alles de optimist Als later Leo en Ficntje overwinnen en dus hun doel bereiken, door middel van Truus, de „sinterklaas", het winkelpersoneel en Re- ser, heeft het publiek genoten van een echt stuk beroepstoneel, dat dc vrolijke kant van 't leven laat zien, ondanks de vele ver wikkelingen en, bedoelingen die de mens voor heeft, 't Gaat toch altijd anders, zou hier een ondertitel kunnen zijn. Kortom, wat deze beide jeugdverenigin gen hier brachten is een goede winst ge-, weest voor een cultureel terrein, wat hier in ons dorp nog braak ligt. Dhr. Willy van Esch dankte namens de organisaties de spelers hartelijk, alsmede het talrijk opgekomen publiek. De grote bloemenmand die Fientje in t stuk zou krijgen van Jacob Pukkel is bedoeld voor de jeugdorganisaties in fi guurlijke zin, d.w.z. dat zij eer van deze opvoering hebben gehad. JAARFEEST KON. HARM. SOPHIA MET GROTE WINTERUITVOERING. De Kon. Harmonie Sophia's Vereni ging sluit de rij statiedagen op a.s. zater dag in haar zaal Vermeulen. In verband met dit feit zal zondag 21 febr. door de harmonie aan haar leden, honoraire leden me hunne dames, een grote wintcruitvoe- ring worden aangeboden. Hieraan zal me dewerken de bekende Tilburgse toneelver eniging Doto. Zij zal het toneelstuk bren gen: Eddy kon niet blijven. He is een stuk in 3 bedrijven van M. Bocrc en Jan Gros- veld en zal onder regie staan van dhr. Ant. Jansen. Dit stuk speelt zich af in een dorp in ons land en verhaalt de geschiedenis van een veehoudersgezin. Dit wordt een goed programma, dat zeer zeker in de smaak zal vallen. Velen is deze toneelgroep bekend, want zij is hier geen onbekende meer. BILJARTVERENIGING N.V.R. In zaal de Leeuw hield de Biljartvereni ging „Na Verlies Revanche" zaterdag een zeer goed bezochte toep- en barakwed strijd. De uitslag is als volgt: voor toepen: 1 Cv Gestel Udenhout 40 pt., 2 L v Box tel K'hcuvel 33 pt., 3 M Laros id. 28 pt. Voor barakken: 1 Hamers Udenhout 97 pt., 2 J v Wezenbeek 96 pt., 3 Grijs Ermelo 95 punten. ONDERLINGE BILJART-COMPETITIE. In het clubhuis van café De Finantiën zal vrijdagavond om 8 uur de onderlinge biljartcompetitie worden voortgezet tussen DVO en NVR. UITSLAG RIKCONCOURS Zaterdag hield dc Bond van Oustrijders Indonesië in zaal de Kon. Harmonie een succesvol rikconcours. De uitslag is als volgt: 1 C Maas 245-11, ZZA 1/ Ver meulen 195-12, 183 pt.; 3 Kr uöxtel 159- 0, 159 pt.; 4 P Lichtenberg 181-29, 152 pt.; 5 K Broeders 161-12, 149 pt.; 6 K. Leermakers 138-10, 128 pt.; 7 P. Broeders 142-16, 126 pt. De damesprijs ging naar mevr. v. Meers- bergen 117-47, 70 pt. BEZINNINGSDAG. "Vil In het Retraitenhuis Cenakel te Tilburg zal op donderdag 25 febr. a.s. een Bezin ningsdag worden gehouden voor onze KAV en RK Bocrinncnbond. Dc damc6 die wensen deel te nemen, kunnen zich voor zondag a.s., 21 febr., op de pastorie op geven. HAARSTEEG. Voor de competitie van de KN BB speelden beide viertallen van DES weer een competitiewed strijd. Ook ditmaal waren de Haarsteegse biljarters weer goed op dreef. Het le viertal slaagde er in om het sterke St. Joris uit Might in eigen luijs een gelijk spel af te dwingen en daardoor nog ongeslagen te blijven. Het 2e viertal nam geen halve maatre gelen en stuurde Hart van Bra bant 3 met een 71 nederlaag naar huis. De gedetailleerde uit slagen waren: St. Joris DES Si. Berkelmans f300)) C. v. d. Loo (250) 300-213 cadre B. Rovers (120) J. v. Bokhoven (150) 80-150 lihre B. v. Engelen (110 Ad. Treuren (135) 07-135 lihre W. Berkelmans 1100) P. v. d. Loo (110). 100-89 lihre DES 2 Hart van Brabant 3 A. de Groot (85) Jo Schaap (80) 85-/3 G. v. Bijnen (85) H. Paaijmans (75) 85-75 H. Verreijt (70) H. Wittens (75) 70-44 W. v. Bokhoven (70) J. v. Vlaar (75) 70-40 Momenteel nemen drie leden van DES n.l. dc heren P. v. d. Loo, Ad. Treuren en Jo v. Bok hoven, resp. te Vught en Den Bosch, deel aan dc voor wedstrij den om het persoonlijk kampi oenschap le klas lihre district Den Bosch. Uit de uitslagen van vrijdag en zaterdag is gebleken dat de Haar steegse biljarters een goed figuur slaan en zich wel zullen weten te plaatsen voor dc finalewedstrij den, die binnenkort worden ge houden. vraagt voor direct TONEEL PUKKEL EN PUKKEL Door de twee plaa.selijke jeugdorgani-. saties, n.l. van de K.A.J. en de R.K.J.B is het prachtig initiatief verwezenlijkt, het bekende blijspel Pukkel en Pukkel te bren gen. Deze coördinatie is thans voor 't eerst toegepast en heeft schitterend voldaan. Bij de opening zei de Weleerw. heer Kap. Smulders, dat de ontspanning voor de grotere jeugd is bedoeld om ook deze eens een kans te geven. Straks zal 't niet bij kijken alleen blijven, want er zijn plan nen om ook deze groep eens zelf te laten werken. Soortgelijke avonden zullen in de toekomst nog volgen. Hij heette de besturen van de verenigingen en organisaties die er bij uitgenodigd waren hartelijk welkom. Zo bracht Klaveren Vijf uit Roosendaal, onder regie van dhr. Mol, het alom bekende Deze aanbieding is geldig tot en met zaterdag a.s. inhoud '/2 ',ter geheel van aluminium Beukenhout met gelakte grepen Raakprljs 2,25 Raakprijs 1,25 KOFFIEKOPPEN Crème aardewerk Hoog model Raakprijs 4 stuks 1 .- KOLENSCHOP flinke maat met gelakte steel Raakprijs 0.45

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7