waalwijkse en LanqstRaatse couRant KAATSHEUVEL i VLIJMEN Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 - Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p- Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" 40-jarig dienstjubileum. Zaterdag 13 februari 1.1. her dacht de lieer Ant. Ebbing, van Heeswijkstraat 5G te Kaatsheu vel, van beroep snijmeester, de dag dat hij 40 jaar geleden in dienst trad hij P. H. Vloemans, schoenfabriek n.v. te Kaatsheu vel. 's Morgens om 11 uur werd de jubilaris met zijn echtgenote thuis afgehaald en naar 't woon huis van de heer C. P. Vloemans gereden, om daar een passende huldiging te ondergaan. In tegenwoordigheid van de directie, burgemeester Mr. R. J. Th. van der Heijden, afdelings chefs, administratief personeel en een aantal andere werkne mers die reeds meer dan 40 jaren hij genoemde n.v. in dienst zijn, werd hij ontvangen. De heer C. P. Vloemans, als oudste directeur het woord ne mende, dankte de heer Ebbing voor zijn plichtsgetrouwheid en zijn ijver, terwijl hij tevens wees o]) zijn grote vakkennis en de tactvolle wijze waarop hij leiding aan de afdeling snijderij had ge geven. De jubilaris was thans de tiende werknemer, die met 40 of meer dienstjaren in het bedrijf werkzaam is, en zoiets spreekt voor zichzelf. Als dank voor de bewezen diensten overhandigde hij hem een gouden polshorloge, benevens een geschenk onder souvert, waarna mevrouw Vloe mans aan de echtgenote van Eb bing een doos bonbons offreerde. Burgemeester mr. van der Heij den, hierna liet woord nemende, memoreerde het feit, dat zijn gang naar een 40-jarig jubileum zij P. H. Vloenians' Schoenfa briek een gewoonte begint te worden, wat een bewijs is van de goede onderlinge verstandhou ding, welke hier in dit bedrijf heerst. Het was spreker een ge noegen te kunnen mededelen dat het H. M. de Koningin behaagd had aan de heer Ebbing de zilve ren medaille, verbonden aan de vrolijke uren kan bezorgen. Waar „Kunst naar Kracht" het verleden heeft bewezen tot iets goeds in staat te zijn, wacht de K.A.B.-leden derhalve 'n paar genotvolle avonden. Jos van den Assem heeft we derom de regie, terwijl Theo Wijngaard uit Tilburg zoals ge bruikelijk weer de grime zal ver zorgen. De uitvoeringen vangen aan om half acht. Polio-inentingen. Het Wit-Gele Kruis is voorne mens wederom een aanvang te maken met het organiseren van zittingsfiddagen voor polio-inen tingen, welke zoals gewoonlijk plaats zullen vinden in het pa tronaat. Op de eerste twee zittingen die gehouden worden, verwacht men ie kinderen, geboren in de jaren 1945, 1946, 1947, 1948, 1919 en 1958, die dan de -derde injectie tvangen. Op 24 februari houdt Raaijirraakers zitting en op 2 maart de doktoren van Tuijn, Winkelman, Winterwerp en Wij- tenburg. Iedereen zal wel doordrongen zijn van het grote nut van deze vaccinaties en daarom vertrou wen de organisatoren dan ook, dat allen aan het welslagen hier van zullen willen meewerken door een massale opkomst en het ier enting verschijnen op precies de aangegeven tijd. Daar een en ander natuurlijk veel kosten met zich brengt, wordt verwacht dat ieder zijn vrijwillige bijdrage zal voldoen. Over de inentingen van de kin deren, geboren in 1959 en de her halingsenting voor kinderen ge boren in 1957, verschijnen nog nadere publicaties. Autoclub „Kaatsheuvel" Zaterdag 20 febr. a.s. gaat de autoclub „Kaatsheuvel" voor het Loon op Zand Berndijk orde van Oranje Nassau, toe te I jaar 1960 weer van start met kennen, waarna hij de jubilaris I haar maandelijkse clubritten. De deze onderscheiding op de horst speldde. Namens afdelingschefs en ad ministratief personeel overhan digde de heer W. van den Broek met een korte, toespraak een electrisch scheerapparaat, waar na de heer J. Keinmeren namens de vertegenwoordigers wat rook artikelen aanbood. De jubilaris dankte alle spre kers voor hun felicitaties en de prachtige geschenken waarbij hij de burgemeester verzocht aan H. M. de Koningin zijn eerbiedige dank te betuigen voor de hem verleende onderscheiding. Hierna werd de ere wijn ge schonken en zat men nog gerui me tijd gezellig bijeen. Aanbesteding. Namens burgemeester en wet houders van Loonopzand werd dinsdagmorgen in het gebouw van gemeentewerken te Kaats heuvel door architect Hub. Prins alhier in het openbaar aanbe steed het bouwen van een dienst gebouw (kantoren en werkplaat sen), ten behoeve van het ge meentelijk gasbedrijf te Kaats heuvel, op een perceel, gelegen aan de Jan de Rooijstraat. Er werd als volgt ingeschreven: J. Molengraaf, Capclle 162.500 I). v. Oversteeg Capelle 150.170 M. W. Verhagen Capelle 150.170 Vodor, Breda 150.100 Gorissen, Oosterhout 147.495 v. Hulten-v. Bladel Waalwijk 147.420 Smolders, Tilburg 147.300 Knoop, Made 146.497 Fa. S. Pepping en Zn. Kaatsheuvel 144.930 K. Rossau, Loonopzand 143.000 J. Havermans, Zundert 142.500 Jac. Willeinse, Oudenbosch 140.833 v. Ostade, Tilburg 139.770 Tilbouw, Tilburg 137.450 Aann.-bedrijf A. D. v. d. v. d. Korput Wagenberg 125.585 Het werk is nog niet gegund. K.A.B. St. Jozef. De K.A.B. St. Jozef, afd. Kaats heuvel biedt haar leden a.s. za terdag 20 en zondag 21 februari wederom een tweetal ontspan ningsavonden in het kader van haar winterprogramma. Ditmaal zal de eigen toneelvereniging „Kunst naar Kracht" deze avon den verzorgen met de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „Vrije vogels" van de Duitse au teur-Herman Frieling, een amu sant verhaal, dat cjua inhoud de bezoekers ongetwijfeld een paar te houden oriëntalierit, welke 'n beperkt open karakter zal dra gen, omdat men ook de leden van nabuurclubs hiervoor uitnodigt, om kennis te maken met de club „Kaatsheuvel", gaat over een af stand van 50 km. De heren B. de Wijs en W. Musters zullen ook ditmaal zor gen, dat de rit als vanouds goed in elkaar zit, zodat men iedere deelnemer een echte ontspan ningsavond kan garanderen. Aan deze interessante rit zijn vanzelfsprekend weer een aantal prachtige prijzen verbonden, en de le prijs hiervan is een radio toestel, beschikbaar gesteld dooi* de gebr. Poolers uit Kaatsheuvel. De gemiddelde snelheid is 30 km. per uur, terwijl wordt gere den volgens het pas uitgekomen nationaal sporlreglement van de KNAC. De enige uitzondering op dit reglement is, dat alle aandui dingen zich rechtuit of rechts van de rijrichting zullen bevinden. De start vindt plaats om 19.00 uur bij hotel Euphonia, waar vanaf 18.00 uur inschrijving mo gelijk is. Ook voordien is nog in schrijving mogelijk hij het secre tariaat, J. Salet, Parklaan 31, tel. 04167-2230. De prijsuitreiking vindt na af loop plaats in hotel Euphonia, waar elke deelnemer zijn contro- lekaart, met daarop vermeld de uitslag, terug ontvangt. Agenda. Apollo-theater: Zaterdag 20 februari 8 uur en zondag 21 februari 8.30 uur: „Vrouwen verdwijnen", 18 jaar. Zondag 6 uur: „Bloed op de weg", 14 jaar. Woensdag 24 februari 8 uur: „Uit een andere wereld", 14 jaar. Gildenhond Zaterdag 20 februari 7.30 uur en zondag 21 februari 7.30 uur: „Vrije vogels" door toneelvereni ging „Kunst naar Kracht". Zondagsdoktersdienst. Zondag 21 februari zal de prak tijk van de doktoren R. Raaij- maakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand worden waargenomen door dr. P. Wijten burg,' Hoofdstraat 4, Kaatsheu vel, tel. 04167-2550. 20 en 21 februari heeft dr. Winkelman dienst. Vlijmen Uitvoering r.k. toneelvereniging Volharding Zaterdag 20, zondag 21 en maandag 22 febr. presenteert de r.k. toneelvereniging Volharding in café H. Booin-v. d. Wiel haar derde winteruitvoering met het prachtige toneelstuk in 3 bedrij ven „Eddy kan niet blijven". Voor de derde maal in één sei zoen voor de dag te komen, is al leen al een grote opoffering voor regisseur en spelers, en dat tel kens met zware stukken, want ook dit zware stuk heeft menige De Nederlands-Weense acteur Johan Heesters is, na een afwezigheid van 26 jaar, weer in ons land teruggekeerd. Bij de Nederlandse opera zal hij optreden in Millockers operette „der Bettelstudent". Johan Heesters tijdens de repetitie met Prof. Paulik, die de operette zal dirigeren. Wiel. Het is een bezoek ten volle waard. Willem Teil De derde onderlinge wedstrijd van Willem Teil bracht weer de grootste spanning en na afloop moest geconstateerd worden dat in de algemene rangschikking weer veranderingen waren geko- fen, zodat de koning B. v. d. Meij- den naar de vierde plaats is af gezakt en in afd. B H. v. d. Broek aan de leiding kwam. Uitslag als volgt: Afd. A 1 T. v. d. Heuvel; 2 G'. v. Engelen; 3 B. v. d. Linden; 4 B. v. d. Meiiden. Afd. B 1 H. v. d. Broek; 2 H. Boom; 3 J. v. Hei voort; 4 N. de Vaan. Haarsteeg VRIJDAG 19 FEBRUARI 1960 83e JAARGANG No. 14 De tcho v;\het Zuióen in FEEST VOOR JONG EN OUD! Van de Coöperatie „Broederhulp". Onder deze titel belegt de Coöp. „Broe derhulp" te Kaatsheuvel een feest voor iedereen, op dinsdag 23 februari a.s. in de zaal van de Kon. Harmonie alhier. Voor de kinderen van de leden van deze coöperatie zal om half 5 een bekende goo chelaar optreden, terwijl de kinderen nog gctractecrd zulien worden. O ik de kinderen van niet-ledcn hebben toegang, doch de eersten genieten voorrang. Plaatsbewijzen kunnen bij de navolgende heren worden aangevraagd: E. v. d. Nieu- webocr, Hogestcenweg 37b en A. Daems, Bergstraat 33. Zender bewijs heeft niemand toegang. 's Avonds om 8 uur zullen het bekende gezelschap Harry Bos uit Tilburg en zijn medewerkers een gezellige avond verzorgen voor leden en belangstellenden. Gezien de ervaringen op andere plaatsen, zal het ook hier een gezellige avond worden. Ook hier zal een consumptie worden aangeboden. Voor deze avond kunnen plaatsbewijzen aangevraagd worden bij bovenstaande he ren; zorg hier tijdig voor, om teleurstelling te voorkomen. P.V. DE LUCHTBODE. De Postduivenvereniging De Luchtbode wil haar leden er op attent maken, dat za terdag 20 febr. a.s. om 7.30 uur een film wordt gedraaid door de Witte Molen. Het is speciaal een duivenfilm, welke de geïnteresseerden zeker zal boei want ook niet leden zijn van harte welkom. Ook dui- vcnliefhebbers van buiten Loonopzand zal deze vereniging gaarne als gasten inviteren. De toegang is gratis. Hij zal worden ge draaid in de zaal van café De Echo der Duinen. Zaal Kon. Harmonie Zaterdag 20 febr. Statiedag Kon. Har monie Sophia's Vereniging. Zondag 21 febr. Grote winteruitvoering Kon. Harmonie Sophia, 7.30 uur. Zaal Echo der Duinen Zondag 21 febr. 8 uur Rikconcours. Café Finantiën (v. Loon) Onderlinge Biljart-comp. DVO-NVR. 8 uur. Sport Oss '20-Uno Animo. JJno Animo 2-Concordia SVD 2. Zaal De Bie S. Joachimmoer Zondag 21 febr. 7.30 uur Bonte avond. AGENDA. Doktersdienst Zondag 21 febr. voor spoedgevallen Dr. Wijtenburg te Kaatsheuvel, Hoofdstraat 4, tel. 04167-2550. Zaal Parochiehuis Zondag 23 febr. Leesbibliotheek, 11.30 - 12.30 uur. Dinsdag 23 en donderdag 25 febr. Ont spanning Ouden v. Dagen, 2.30- 5.30 u. Dinsdag 23 febr. EHBO, 7.30 uur. TONEELVERENIGING DE SCHAKEL BRENGT DE SCHIPPER VAN DE MAARTJE JACOBA. De gemengde toneelvereniging De Scha kel, die met zoveel succes deze winter „Toontje in de knoop" opvoerde, gaat haar toneelseizoen besluiten met het zeer aan grijpende toneelstuk „De Schipper van de Maart je Jacoba". Een spel van de zee, in drie bedrijven door Klaas Smelik, onder regie van dhr. Tiny de Haar. De Schipper van de Maartje Jacoba, is een alom bekend stuk; de KRO zond dit I spel als vervolg hoorspel uit, terwijl men het stuk tevens op het TV scherm heeft kunnen zien. Zaterdag 20 en zondag 21 febr. a.s. om half 8, biedt de Schakel U de gelegenheid dit stuk hier in 't Patronaat te gaan zien. De Schipper van de Maartje Jacoba is een echt zeemansstuk. Het komt tusen de schipper en diens vrouw nogal eens tot een conflict over hun zoon Jan, die ver kering heeft met Rcintje, voorheen het meisje van de nieuwe stuurman, die pas gemonsterd is op het schip. Een en ander brengt grote moeilijkheden met zich mee, doch dit omschrijven we liever niet, dit kan men beter zelf gaan zien. AANRIJDING Doordat dinsdagmiddag in de Sweens- straat een volksbestelwagen die richting 1 Kaatsheuvel ging bij de kruising van de Berndijksestraat geen voorrang verleende, I werd de personenwagen van dhr. L. de R. uit Kaatsheuvel aan de achter zijkant ge grepen en tegen een lantaarnpaal geslin- gerd. Flinke materiële schade was 't ge- *1 volg. Door de snelle reactie van dhr. de R., voorkwam deze een ernstige aanrijding. De i politie heeft de zaak in onderzoek. Na de pauze Vlijmens Mannenkoor met begeleiding van 4 hoorns, Nachtgesang im Walde van Fr. Schubert; hoornbegeleiding 2 leden van Beatrix uit Druncn en 2 leden van Con cordia Vlijmen. Ook het duet Nel Dupont en Fr. van Grinsven met gemengd koor met: Wer urn getaut, uit Die zigeunerbaron van Joh. Strauss, oogstte veel bijval. Alles bijeen een geslaagd concert, waar Vlijmens Mannenkoor weer trots op mag zijn, onder algehele leiding van directeur Louis Sars uit Waalwijk. Ook alle lof voor de pianobegeleiding van Frans Wilmont uit Waalwijk. Dit onderstreepte de voorzitter na af loop nog eens extra in zijn dankwoord tot de medewerkenden, ook Nel Dupont en Fr. UUK Hit /.«Uit omi* m-i.il "1VUV avond gekost voor de repetities, van Grinsven niet te vergeten. Lerstge- Maar de wil in de vereniging is j noemde Nel Dupont ontving van de voor- zeer goed, anders had men het zitter bloemen. Tot slot dankte de voorzit- gcen 20 jaar volgehouden. We- ter de aanwezigen voor de financiële steun 'derom is er voor de toncellief- i en hoopte steeds op de medewerking van hebbers (sters) te genieten. Dus j de inwoners van Vlijmen te mogen reke- allen naar café H. Booiu-v. d. POPULAIR CONCERT j VLIJMENS MANNENKOOR. Zondag 14 febr. gaf Vlijmens Mannen- j koor, Gemengd Koor en Dameskoor, met medewerking van de solisten Nel Dupont sopraan Waalwijk en Frans v. Grinsven j tenor Den Bosch een concertavond in de concertzaal van café De Witte. De zangliefhebbers hebben weer kunnen genieten van een op hoog peil staand con cert. Vooral de solisten Nel Dupont met „Wie nahte mir der Schlummer" uit Der Freischütz van C. M. von Weber en Frans van Grinsven met Che gelida manina uit La Boheme van G. Tuccini. Vlijmens dameskoor met Studentenkoor uit Bocceaccia van F. van Suppé. Gemengd Koor met Finale 2e akte uit Die Fledermaus van Joh. Strauss met tenor solo van Fr. v. Grinsven. Mannenkoor met Trosterin Musik van Anton Bruckner. v,m de hem toegewezen dilettanten heel wat geëist, eer het zover was dat deze dol- komischt klucht vlot op de planken kon worden gebracht, maar omdat zij allen blijk gaven de hun toebedeelde rol naar best vermogen te vertolken, kregen de aanwe zigen een toneelstuk voorgeschoteld, zoals er hier nog maar weinig te aanschouwen zijn geweest. Vooral de oude kern van Ernst en Luim, n.l. de spelers Jan van Oijen (die reeds 35 jaar op de planken staat) en Jan Koks, die eveneens op een actieve toneelloopbaan kan terugzien, de den het uitstekend, maar ook de jonge garde deelde in het succes en ook door hun toedoen kan deze uitvoering zo uitstekend geslaagd genoemd worden. Het zou te ver voeren indien wij de prestaties van elk der uitvoerenden afzon derlijk zouden gaan beoordelen, zoals ge meld deed het de oude kern uitstekend. Jan Kok als de gepensioneerde heer Aug. Groendijk wist door zijn kundig en amu sant spel de lachspieren danig in bewe ging te brengen en ook Ida, zijn vrouw (Drea Boelen) droeg door haar aanpas singsvermogen veel tot het welslagen bij. De grote schakelfiguren in dit spel, inej. Nel van Heijst en de heer Max van der Pol, ontvingen menig open doekje voor de i wijze waarop zij aan dit blijspel de zo no dige vaart en charme verleenden. En ver geten mag zeker niet worden mcj. v. Oos terhout, die als mevr. Bolmeijcr de zaak op uitzonderlijke wijze completerdc. Zij d e er van houden om eens een genotvolle 1 avond te hebben, zouden wij willen aan raden a.s. zondag deze uitvoering te gaan zien. Aan het slot van de avond dankte namens alle dilettanten de heer Tini van Beurden eenieder die aan het welslagen er- van z'n medewerking had verleend. Voor- i al de decorschilders de heren A. van den Brandt en J. v. Heijst ontvingen een spe ciaal woord van dank voor de wijze waarop zij het decor hadden verzorgd. Tevens deelde spr. nog mede dat vier leden van Ernst en Luim vanwege hun grote verdiensten voor het amateurstoneel door de instelling Werkverband Katholiek Amateurstoneel met een medaille zijn on derscheiden; deze leden n.l. Jan, Piet en Frans van Oijen en Willem van Bijnen, werden door de voorzitter nog extra dank KORFBAL Kup Fit - Never Down 1-1 Voor de hoofdklasse speelde Never Down een uitwedstrijd tegen Kup Fit en behaalde een verdienstelijk gelijk spel en behaalde hierdoor weer 'n kostbaar puntje, om zich wat meer uit de gevaarlijke zone gebracht voor deze staat van dienst ten te werken. Dames, gaat zo voort. TONEEL Degenen die zondagavond j.l. in de gro te zaal van café J. van Oijen het door de toneelvereniging Ernst en Luim ten tonele gevoerde blijspel „Wij komen niet uit met ons pensioen" hebben bijgewoond, zullen allen waarschijnlijk zeer voldaan huis waarts zijn gekeerd. In het najaar heeft Ernst en Luim het toneelminnend publiek reeds enkele ge notvolle avonden weten te bezorgen door het opvoeren van het bekende toneelstuk: „Bomen sterven staande", maar dit stuk had een meer dramatische inhoud en om aan te tonen dat het ten tonele voeren van een dolkomische klucht bij de speelsters en spelers van Ernst en Luim ook in goede handen is, werd ditmaal opgevoerd het blijspel: Wij komen niet uit met ons pen sioen, van de hand van de Duitse schrij ver Fritz Wempner, vertaling Jac. Kremer. Ernst en Luim is in haar opzet, n.l. om het publiek een onbezorgde en genotvolle avond te bezorgen, ten zeerste geslaagd. Genoemde toneelvereniging heeft vooral dit seizoen bewezen dat het over een aan tal voortreffelijke krachten beschikt, en waargenomen kan worden dat er niet al leen met plezier en toewijding werd ge speeld, maar ook met grote bekwaamheid. Regisseur Ton Grosveld uit Berlicum heeft behoeve van dezelfde vereniging. Ongcwijfeld zal dit blijspel a.s. zondag veer veel bezoekers trekken. BILJARTEN Voor de competitie van de KNBB speel den de beide viertallen van de in café M. j Reuser gevestigde biljartclub DVK ieder een wedstrijd en wel resp. tegen DVS 3 en tegen De Kleine Hut 2. Het le viertal won thuis met 6 2 van DVS 3 en het 2e vier tal speelde 4-4 gelijk tegen De Kleine Hut 2. De gedetailleerde uitslagen waren: DVK 1-DVS 3 P Theunissen (120)-P Veltman (89) 120-75 Th Boelen (100) -J Verhoeven (75) 65-75 H v d Heijden (75)-H Filipini (70) 75-34 M Reuser (50) - J v Heugten (70) 50 - 65 Hoogste serie P Theunissen 24 car; hoog ste gemiddelde P Theunissen 5,26. DVK II-De Kleine Hut II: H Willemsen (85) - J v d Steen (85) 44-85 A v Heijst (70) - L Kuijper (70) 37 - 70 M de Vaan (60) - M Baisse (65) 60 - 42 A Goestcn (85) P den Otter (70) 65 48 Hoogste serie L Kuijpers 19 car; hoog ste gem. H. Willemsen 2,59. Voor dezelfde competitie speelde dins dagavond het le viertal van DES in café W. v. d. Loo een wedstrijd tegen het sterke Excelsior uit Boxtel. Het viertal van DES dat nog steeds ongeslagen is, bezet met maar liefst zeven punten voorsprong op no. 2 de eerste plaats op de ranglijst. De spelers hebben er dinsdagavond dan ook geen twijfel over laten bestaan wie momenteel de sterksten zijn, want de spe lers van Excelsior kwamen er niet aan te pas. De uitslag was: DES I - Excelsior I: C v d Loo (250)-A Geris (130) 250-107 cadre. J v Bokhoven (150) A Wouters (110) 150-92 librc. Ad Treuren (135)-J v d Wcijden (85) 135-46 P v d Loo (110) -A Meulendijk (80) 110-40 Een uitzonderlijke prestatie leverde hier de kopman van DES C. v. d. Loo. Zijn partij van 250 car. cadre 38/2 wist hij in 9 beurten met een gem. van maar liefst 37,77 uit te maken. Zoals wij in het vorig nummer reeds in het kort hebben vermeld, namen in het voorbije weekend drie spelers van DES, nl. Jo v Bokhoven, Ad Treuren en P v d Loo, resp. in Den Bosch en Vught deel aan de voorwedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap le kl libre distr. Den Bosch. De aldaar geleverde prestaties zijn zeer zeker een aparte vermelding waard. Jo v. Bokhoven presteerde het om dank zij zijn algemeen gem. van 8.57 rechtstreeks te promoveren naar de hoofdklasse. Ad I reu- ren en P. v. d. Loo volgden dit voorbeeld in iets mindere mate, maar met een ge middelde van resp. 6,50 en 6,53 wisten beide spelers zich te plaatsen voor de fi nale wedstrijden die binnenkort, waar schijnlijk ook in 's-Bosch zullen worden ge houden. VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. De voetbalcompetitie van het seizoen '59 - '60 nadert zijn einde; behalve de clubs uit de ere-divisie behoeven de meeste clubs die uitkomen in de lagere klassen nog maar enkele wedstrijden te spelen en dan be hoort de competitie weer tot het verleden. In de afdeling waarin Haarsteeg uitkomt is reeds bekend dat Zaltbommel degradeert naar de onderafdeling en het ziet er naar uit dat in Rosmalen a.s. zondag het rood- wit-blauw kan worden geheven, want nog maar twee punten heeft OJC nodig om ver zekerd te zijn van het kampioenschap. Haarsteeg heeft het gepresteerd om reeds het eerste jaar na haar terugkeer in de 4e klasse in de kopgroep te blijven en als de twee laatste wedstrijden nog tot een goed einde kunnen worden gebracht, zal ze ongetwijfeld de competitie met een fraaie plaats besluiten. De voorlaatste wedstrijd en de laatste thuiswedstrijd zal a.s. zondag alhier worden ;espee!d en wel tegen Rhode. Deze club Heeft de laatste tijd getracht om tot de bovenste plats door te dringen, maar om dat OJC geen steek liet vallen staat ze nu op de tweede plaats. De uitwedstrijd verloor Haarsteeg met 3 - 2 en wij geloven zeker dat de spelers er op gebrand zullen zijn revanche te ne men, omdat het tevens een thuiswedstrijd is en de spelers zich dan meer op hun ge-, mak voelen, is de kans groot dat de pun ten thuis zullen blijven. Het 2e elftal, dat zulke mooie kamnioens- kansen heeft, gaat op bezoek bij RKDVC 3 te Drunen en omdat er voor de reserves zoveel op het spel staat zullen zij wel alles in het werk stellen om de punten mee huiswaarts te nemen. Het 3e elftal is vrij en het 4e ontvangt bezoek van Fico II uit Vught.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9