UW MENING Gemeenteraad WAALWIJK Agenda en pre-adviezen SPAAR VEILIG - SPAAR VOORDELIG NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 FEBR. 1960 3 mm 374 rente tot f 30.000.- NEDERLANDERS DOOR LAWINE BEDOLVEN i „LACH EN VERGEET". Naar aanleiding van het ver slag dat ik maandag in uw blad las over de K.A.J.-revue „Lach en vergeet" zou ik graag het een en ander opmerken. In weet niet of de verslaggever, die het verslag geschreven heeft, ook werkelijk het verslag van Lach Menu in z'n geheugen heeft gehad; naar onze mening niet. Graag hadden wij critiek op onze revue gehad, maar dan gezonde, en geen afbre kende critiek. Men dient er wel rekening mee te houden dat het uitsluitend door jongens werd gebracht die bijna nog nooit op de planken hadden gestaan. En als men dan gezonde critiek gaat geven, kan dat enkel maar voor de meisjes en jongens een stimu lans zijn om het 't volgend jaar nog beter te doen. Met geld smij ten kunnen wij helaas ook niet. Ook dit nog: wat geschreven stond over het orkestje, dit kan men op twee manieren opnemen. Maar hoe Ik weet natuurlijk niet wat de smaak van uw ver slaggever is geweest. Maar dit mag ik wel zeggen, dat hij een heel andere mening was toege daan dan de bezoekers van de revue, waar toch wel toneelken ners onder zaten. Laten we ho pen dat hier verbetering in komt. Bedankt voor de plaatsruimte. G. MOLENSCHOT, Prins Bernhardplein 12 Kaatsheuvel. Wij hebben ook hij herlezing beslist geen enkele afbrekende toon in de gewraakte recensie van onze verslaggever kunnen onderkennen. In het algemeen heeft onze verslaggever gecon stateerd dat de vorige KAJ-revue op een wat hoger peil stond dan „Lach en Vergeet" en geen zinnig méns zal hem deze opmerking mens zal hem deze opmerking mening de belichting en de de cors in de vorige revue beter ver zorgd en het is dan ook wel zeer onjuist van de inzender om in dit verhand de (weinig prettige) •opmerking te maken „Wij kun nen niet met geld smijten" te ma ken, omdat onze verslaggever hier een vergelijking trekt tussen twee KAJ-revues (een alleszins billijke vergelijking). Het vorig jaar zal er toch ook wel niet met geld gesmeten zijn! Verder was onze verslaggever niet helemaal enthousiast over het optreden van Karei en Teun en meende hij dat het geheel wat meer vaart had moeten hebben. Naast deze kritische opmerkin gen kan men in deze recensie echter ook zeer waarderende woorden lezen over de balletten van Coby Zijlmans, over de beide accordeonisten L. Verploegen en H. Muskens, over het optreden van Jos Remie en over Tiny Voogd met z'n „Wavo's". Van af breken zoals de inzender dat ziet, is dus geen sprake. Wanneer de inzender in zijn teleurstelling ten slotte meent te mogen beweren, dat onze ver slaggever het orkest heeft ver meld op een wijze die voor twee erlei uitleg vatbaar zou zijn, dan kunnen we alleen maar constate- hen dat hij een bijzonder slecht, verliezer is, want over het orkest is met geen enkel woord in on gunstige zin gesproken. Lach en vergeet RED. wij op welke morgen of middag van de week onze winkels dicht zouden hebben. Wij vragen niet om een vrije zaterdagmiddag (hoewel velen van ons dit wel zouden willen) wij vragen alleen: laat het zoals het is, laat ons de vri.ie dinsdagmiddag. Wij vragen ook niet om de koopavond op vrijdag af te schaffen (al hebben ze in Tilburg en Den Bosch dan ook geen koopavond) wij willen alleen onze vrije dinsdagmiddag houden. De winkelbazen zullen door toedoen van hun personeel geen moord enjirand hoeven te roepen, om dezelfde woorden van de heer Hannibal maar eens te gebruiken. Ze hoeven voor ons niet te gaan rekenen: dinsdag middag dicht, zaterdagmiddag dicht en op maandagmorgen dicht, zouden we de wiukel maar sluiten. Dit onredelijke ver langt geen enkel personeelslid in heel Waalwijk. Dezer dagen zijn er handtekeningen verzameld on der het personeel van Waalwijk, om op die manier hun voorkeur uit te spreken wie voor de maan dagmorgen en wie voor de dins- W/////////////////M W//////M//////M. W///M Stort in contanten bij een van onze kantoren of op de postgiro-rekening van dat kantoor onder vermelding „spaarrekening" minimaal een bedrag van f 250.-. U ontvangt Wij zenden u een folder op uw verzoek of bij ontvangst van de eerste storting. Betaling van belastingaanslagen in termijnen ten laste van uw spaarrekening. blijven voor de rest van het nieuws. Wij weten wel dat het altijd mogelijk is om hierop weer kritiek te leveren en dat u wel weer met andere standpunten voor de dag kunt komen (laten wij u meteen gerust stellen dat er de financiering van deze kapi taalsuitgaven een vaste geldle ning beschikbaar te willen stel len. dagmiddag vrij nemen is. Resul- j bij ons geen plannen leven 0111 u taat: Hele vellen vol voor de j te lynchen) het is niet onze be doeling om de handschoen te blijven opnemen, wij willen al leen dat u het ook uit ons stand punt beziet, dan zijn wij er van overtuigd dat u de redelijkheid Onderwijsvergoetlingen 1960. voor dinsdagmiddag vrij, hele vellen blanco voor de maandagmorgen- sluiting. Dit zegt toch wel iets. Laten ze ditzelfde ook eens bij de win kelhazen proberen. U zult zien dat ook de meeste van hen liever hebben dat het blijft zoals het is. Geachte heer Hannibal, hope lijk hebt u al vast iets aan deze paar argumenten waarom u vroeg. Wij zouden de hele „Echo" wel vol kunnen schrijven, doch er dient ook nog plaats over te hiervan inziet en dat wij niet be roofd zullen worden van onze vrije dinsdagmiddag. De redactie dankende voor de plaatsing, verblijven wij, Gezamenlijk personeel van een grootwinkelbedrijf. DE VRIJE DINSDAGMIDDAG Gaarne zouden wij door u weer in de gelegenheid gesteld worden 0111 de heer Hannibal te beant woorden o]) zijn schrijven in uw blad van j.l. vrijdag. Als wij niet duidelijk genoeg geweest zijn, waarom wij liever de Dinsdagmiddag vrij hebben, willen we nog graag enige argu menten hiervoor geven. De mor gen is veel korter dan de mid dag. Laten we zeggen dat de vrije morgen duurt van 8 tot 13 uur, dat zijn dus 5 vrije uren, met het nadeel dat er 's morgens niet zo veel genoten kan worden dan in de namiddag. Bovendien zal me nig winkelmeisje op maandag mórgen thuis de handen uit de mouwen moeten steken 0111 met de was te helpen, kleren oprui men, enz. enz. Weg vrije halve dag dus. De vrije namiddag duurt van 13 tot 22 uur, dat zijn 9 vrije uren, met het voordeel om b.v. in de zomer lekkere fietstochten te kunnen maken, heerlijk zwem men, picnicken enz. enz. Al deze dingen kunnen op maandagmor gen practisch niet plaats vinden. Laten we er nog even hij vermel den dat de dinsdagmiddag door ons niet benut wordt om naar Den Bosch en Tilburg te gaan om inkopen te doen. Als wij beslist vin Den Bosch of Tilburg willen kopen, vragen we daarvoor wel een snipperdag, en dan op een dag dat ook in genoemde steden alle winkels open zijn. Onze col lega's zijn ook op dinsdagmiddag vrij in Den Bosch en Tilburg. Waarom moeten wij, die in de zelfde branche werken, op maan dagmorgen verplicht vrij nemen? Bovendien kun je in Waalwijk ook alles kopen, het is dus geen noodzaak dat we in de grotere steden gaan winkelen. Degenen die dat nu doen, doen dat ook als Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donder dag 25 februari om half acht ten gemeen t^huize, Punt envan behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 28 januari 1960. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van een uitbreidingsplan in onderdelen voor Waalwijk-Noord. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van leidingen voor gas, water en elektriciteit, de bouw van 'n transformatorstation en voor de aanleg van straatverlichting in 't gedeelte van Waalwijk-Noord, bestemd voor de continubouw Brabant II, 1961/1962. 5. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de vergoedin gen ingevolge de artikelen 73, 126 en 127 der kleuteronderwijs wet, voor I960. 6. Voorstel tot vaststelling van de bedragen der vergoeding inge volge artikel 101 der lager on derwijswet 1920 over 1960 ten behoeve van de bijzondere scho len voor g.l.o., u.l.o. en b.l.o., alsmede tot toepassing van art. 55quater der genoemde wet. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leermidde len voor de christelijke school voor b.l.o. 8. Voorstel tot het verlenen van subsidie voor de bouw van een r.k. kerk in de St. Antoniuspa- rochie. 9. Voorstel tot het' instellen van een rechtsvordering tot pachtontbin- ding. 10. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Burgemeester Smeelelaan. 11. Voorstel tot aankoop van grond ten noorden van de Winterdijk. 12. Voorstel tot aankoop van een gedeelte van de Winterdijk te Waalwijk. 13. Voorstel tot aankoop van grond ten westen van de Burgemees ter Verwielstraat, 14. Voorstel tot aankoop van een drietal woningen in de St. An- toniusparochie. 15. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 27 oktober 1955 betreffende aankoop van grond in de Buitenpolder van Waal wijk. 16. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan de Irenestraat. 17. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de v. Heystlaan. 18. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Kasteellaan. 19. Voorstel tot verkoop van indus trieterrein aan de Elzenweg. 20. Voorstel tot verkoop van een gemeentewoning aan de St. An- toniusstraat. 21. Voorstel tot verkoop van een gemeentewoning aan de v. As- sendelftstraat. 22. Voorstel tot voorlopige goedkeu ring van een plan tot onteige ning van grond aan de westzijde van de Burgem. Smeelelaan. 23. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aankoop van een motortruck met ladder ten behoeve van de gemeente lijke licht- en waterbedrijven. 24. Voorstel om akkoord te gaan met de door de gedeputeerde gedeputeerde staten toegezonden ontwerpbesluiten tot vaststelling van gewijzigde regelingen der bezoldiging van de secretarissen en van de ontvangers der ge meenten in Noord-Brabant. 25. Wijziging begroting. Beschikbaarstelling krediet t.b.v. aanschaffing ladderwagen voor de licht- en waterbedrijven. Een direct gevolg van de voort schrijdende bebouwing van onze stad in de laatste jaren is, dat het net der openbare verlichting zich sterk uitgebreid heeft. Dit laatste houdt weer in, dat ook de omvang van de onderhoudskos ten voor de straatverlichting in be langrijke mate is toegenomen. Om nu deze meerdere werkzaam heden op verantwoorde wijze te kunnen opvangen, komt het b. en w. gewenst voor, over te gaan tot de aanschaffing van een tweede ladder wagen voor de licht- en waterbe drijven. Na ampele besprekingen, gevoerd tussen b. en w. en de directeur der betreffende bedrijven, is de keuze gevallen op een motortruck van het fabrikaat Saris en Zn. te Eindhoven met een zogenaamde „Bijslede" alu minium ladder. Aanleg van hoofd- en dienst leidingen voor gas, water en elek triciteit in het uitbreidingsplan Waalwijk-Noord. Bij besluit van 2 aug. 1957 is on dershands de bouw van circa 5UÜ woningen aanbesteed aan de N.V. Internationale Rouwcompagnie v.h. fa. H. v. Heesewijk te Best. Zoals de raad bekend is, vindt de bouw van deze woningen plaats in het kader van het pro ject „Continubouw Brabant 11'. Het eerste contingent, zijnde de in 1958 ter hand genomen wonin gen, is reeds geruime tijd geleden voor bewoning vrij gegeven,'ter wijl het tweede contingent bouw jaar 1959, nagenoeg gereed is. Ook het derde honderdtal, bouw jaar 19(50, zal nog dit jaar gereed komen. Nu echter in het uitbreidings plan Baardwijk geen grond meer beschikbaar is voor afbouw van dit continubouwproject, hebben b. en w. na ampele overweging besloten, 0111 realisering van de 4e en 5e tranche van deze conti nubouw, omvattende de bouw van 200 woningen en 2(5 garages, te doen plaats vinden in het uit breidingsplan Waalwijk-Noord. In de vergadering van 2(5 nov. 1959 heeft de raad reeds het no- dinge krediet beschikbaar ge steld voor het bouwrijp maken van een aaneengesloten complex gronden, gelegen tussen de Win terdijk en de Taxandriaweg en tussen de Zomerdijkse Stoep en de Kleisteeg (genaaamd Besoij- en-noord), welk complex ruimte biedt voor pl.m. 225 woningen. Ten behoeve van deze wonin gen dienen thans nog de nodige kredieten beschikbaar te worden gesteld voor aanleg van hoofd en dienstleidingen en kabels voor gas, water en elektriciteit, voor de aankoop van de benodigde meters, de aanleg van 'n straat- verlichtingsnet, alsmede voor de bouw en inrichting van een on derstation ten behoeve van de elektriciteitsvoorziening. Voor wat de totale kosten van deze voorzieningen betreft, ver wijzen b. en w. naar de ter inzage liggende gespicificeerde kosten- begrotingen. Tenslotte zijn b. en w. voorne mens de minister van Binnen landse Zaken te verzoeken, voor Omtrent de bedragen voor I960 beschikbaar te stellen voor het bijzonder gewoon lager en uitge breid lager onderwijs, hebben b. en w. overleg gepleegd met de in specteur van het lager onderwijs. Voortgezet gewoon lager onder wijs wordt hier niet gegeven. Genoemde inspecteur adviseert beschikbaar te stellen voor het gewoon lager onderwijs 45. per leerling en voor het uitge breid lager onderwijs 152.50 per leerling; voor zover het scholen betreft, die zijn gevestigd in door de gemeente in bruikleen afge stane gebouwen, waarvan dus de onderhoudslast op de gemeente als eigenaresse rust, stelt de inspecteur voor het bedrag te bepalen op 37.50 per leerling voor het gewoon lager Onderwijs en op 54.vóbr het uitgebreid lager onderwijs. Voor het jaar 1959 bedroeg de ze vergoeding"vóór de lagere en de ulo-scholen onderscheidenlijk 42.50 en (50.per leerling en, voor zover de onderhoudslast op de gemeente rustte, op 3(5.50 en 52.50 per leerling. Voor het buitengewoon lager onderwijs is voor 1959 een be drag van 92.per leerling be schikbaar gesteld. Gebleken is, dat deze vergoeding toereikend is en dat voor 19(50 wederom met een bedrag van 92.per leer ling kan worden volstaan. De in specteur van het buitengewoon lager onderwijs kan hiermede in stemmen. Pacht ontbinding. Gedeputeerde _Staten hebben de gemeente bij schrijven van (5 ja nuari 19(50, machtiging verleend tot het doen van de kapitaalsuit gaaf ten behoeve van de aanleg van het sportpark „Elzenhoven" ter uitvoering van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak, laatste lijk gewijzigd bij raadsbesluit van 2 juli 1959. Een gedeelte van de voor de aanleg van het sportpark bestem de grond is krachtens overeen komst van 13 oktober 1955 ver pacht aan C- A. Kuijsten, Sprang voor de tijd van 0 jaren. Deze pachtovereenkomst loopt nog tot 10 november 19(51. Omdat 't van groot belang is, dat zo spoedig mogelijk kan worden begonnen met uitvoering van dit werk, zijn b. en w. met de heer Kuijsten gaan onderhandelen over een vrijwillige pachtontbinding door middel van de betaling van een redelijke pachtschadevergoeding. Betrokkene bleek echter niet be reid om het redelijke aanbod van de gemeente te accepteren. Omdat het niet verantwoord is om de uitvoering nog langer te doen stagneren, hebben b. en w. besloten de raad voor te stellen om een eis in rechten in te stel len bij de pachtkamer inzake de ontbinding van de betreffende pachtovereenkomst. oogd de nodige gronden in eigen dom te verkrijgen teneinde uitvoe ring te kunnen geven aan het par tieel uitbreidingsplan in onderdelen „Kloosterweg", vastgesteld bij raadsbesluit van 30 januari 1958, voor zover betreft de gedeelten, res pectievelijk bestemd voor de aan leg van een algemene begraafplaats en voor de bouw van een bejaar dencentrum. Het onteigeningsplan werd daar op met de vereiste stukken ter goedkeuring ingezonden aan de Lroon. Van de zyüe van het minis terie van volKshuisvesting en bouw nijverheid werd er b. en w. onlangs op gewezen, dat het formeel juister is om ter verkrijging van de gron den, bestemd voor de bouw van het bejaardencentrum, een afzonderlijk onteigeningsplan vast te stellen. Door het ministerie werd b. en w. geadviseerd om de raad voor te steken de gronden, bestemd voor t bejaardencentrum, aan het reeds vastgestelde onteigeningsplan te ont trekken. De onteigeningsprocedure voor de gronden, benodigd voor de uitvoering van het partiële uitbrei dingsplan „Kloosterweg" en voor de aanleg van de algemene begraaf plaats, kan dan normaal doorgang vinden. Om moeilijkheden tijdens de pro cedure te voorkomen, stellen b. en w. voor: 1. vast te stellen het ontwerpbe sluit tot onttrekking aan het bo vengenoemde onteigeningsplan van de gronden, bestemd voor de bouw van een bejaardencentrum; 2. voorlopig goed te keuren een plan tot onteigening van deze gronden, waartoe eveneens een ontwerpbesluit ter vaststelling wordt aangeboden. Verlenen bijdrage in van kerken. van gemeentelijke de stientingskosten Medewerking ex artikel 72 der L.O.-wet 1920. Het bestuur van de „Stichting voor Christelijk Buitengewoon La ger Onderwijs voor Waalwijk en omgeving" alhier, wendt zich bij schrijven van 26 januari 1960 tot de raad, met het verzoek om, overeen komstig de bepalingen van art. 72 der lager onderwijswet 1920, mede werking te willen verlenen voor de aankoop van een brandblustoestel, vijf podia en 'n projectie-standaard, een en ander ten behoeve van zijn nieuwe school aan de Molenstraat. De inspecteur van het buitenge woon lager onderwijs bericht bij schrijven van 5 februari I960, dat hij de voorgenomen aankopen kan goedkeuren. Nu ook b. en w. bedoelde aan schaffingen voor de gang van het onderwijs noodzakelijk en verant woord acht, stellen zij voor, de ge vraagde medewerking te verlenen. Onteigening in het belang van de volkshuisvesting. In de vergadering van 23 april '59 werd door de raad besloten voorlo pig goed te keuren het plan tot ont eigening ten name van de gemeente in het belang van de volkshuisves ting van onroerende goederen, ge legen ten oosten van de Klooster weg. Bij besluit van de raad van 2 juli 1959 werd dit besluit definitief vastgesteld. Met deze onteigening wordt be- Op voorstel van ons college besloot uw raad in de vergadefing van 29 ja nuari 1959, om in de stichtingskos- ten van de in deze gemeente te bou wen nieuwe kerken een subsidie te verlenen van 20 In genoemd besluit, hetwelk met andere, terzake dienende en hierna nog nader te noemen bescheiden, voor U ter inzage ligt, is voorts nader ge preciseerd, wat onder de stichtings- kosten moet worden verstaan en wan neer uitbetaling van bedoeld subsidie zal plaats vinden. Bij schrijven van 28 oktober 1959, G. nr. 37267, Ille afdeling, hebben gedeputeerde staten dezer provincie B. en W. bericht, in beginsel met de voorliggende regeling te kunnen in stemmen, evenwel echter onder voor behoud, dat de ter uitvoering van die regeling aan hun college ter goed keuring in te zenden kredietbeslui- ten, van geval tot geval afzonderlijk zullen worden beoordeeld. Mede op instigatie van gedepu teerde staten achten wij het voorts gewenst, om aan de toekenning van een dergelijke subsidie de voorwaar de te verbinden, dat, zodra dit mo gelijk is, het betreffende kerkbe stuur een verzoek zal doen, tot het ontvangen van een rijksbijdrage in de kosten van de nieuwbouw. Als uitvloeisel van de in de vorige alinea voorgestelde voorwaarde, moet het betreffende raadsbesluit voorts nog een beperking inhouden en wel in die zin, dat het subsidie ad 20 zal worden verleend naar een bepaald bedrag of zoveel méér of minder, als aan uw college op grond van het definitieve overzicht van de totale stichtingskosten en de bijdra gen van derden daarin, juist zal voor komen. Zoals wij U aan het slot van ons preadvies dd. 23 januari 1959, nr. 15, reeds mededeelden, is de mede werking te dezer zake reeds ge vraagd door 't r.k. kerkbestuur van de St. Antoniusparochie ten behoeve van de stichting van een nieuw kerk gebouw in die parochie. De plannen voor deze nieuwbouw zijn thans geheel gereed. Met het oog op de urgentiever klaring voor 1960 van het departe ment van volkshuisvesting en bouw nijverheid en de verwachting, dat nog dit jaar met de bouw een aanvang zal kunnen worden gemaakt, is het noodzakelijk, dat de financiering vol ledig verzekerd is en dat het kerk bestuur weet, op welk bedrag we gens gemeentelijk subsidie aanspraak kan worden gemaakt. Aan de hand van een voorlopige kostenraming van de stichtingskos ten van het kerkgebouw inclusief grond ad f 580.000, - wordt het toe te kennen subsidie becijferd op f 116.000.-. Voor wat de financiering van de ze aangelegenheid betreft, delen B. en w. mede, dat het college voorne mens is, de minister van binnenland se zaken te verzoeken, om te willen bewerkstelligen, dat voor de onder- werpelijke kapitaalsuitgaaf een vaste geldlening beschikbaar wordt ge steld. GEW. ARBEIDSBUREAU WAALWiJK. Worden gevraagd: KLED1NG-RE1N1GING Stiksters Naaisters SCHOEN EN LEDER Leder warensnijders Chef Lederwarenlabricage Bij lingers Stiksters - stikkers L.l. handschoenstiksters Kantensclirooier Zooueerstanzers Diverse geoefende en onge schoolde krachten voor onder- werkal deling Schaver Shjpeis Snoeiers Looierijsjouwers CARTONNAGE rouweliik personeel VRIJE BEROEPEN Vrl. kantoorbediende Typiste li^lve dagen (met Mulo-diploma) Facturiste Vrl. jongste bediende METAALNIJVERHEID Vrouwelijk personeel Metaalsinelters Machinebankwerkers Gereedschapsniaker Constructiebankwerkers Automonteur Jeugdige metaalbewerkers Metaaldraaier Slijpers Kotteraars Walsers Electr. lassers HU1SHOUDEL. PERSONEEL Dagmeisje hele dagen Werkster 3 maal een halve dag per week Werkster 44 uur per week Huishoudster eenv. gezin van 2 personen VOEDING- EN GENOTMID DELEN-INDUSTRIE: L.l. bakkers Halfwas bakker Jongens ter opleiding koekfa- briek Inpaksters VERKEER Chauffeur, bij niet rijden gene gen zijn in schoenfabriek te werken. Bieden zich aan: BOUWNIJVERHEID Opperlieden metselwerk Grondwerkers Metselaars Huisschilder Bouwkundig opzichter/ uitvoerder Timmerman MEUBELINDUSTRIE: L.l. woningstoffeerder SCHOEN EN LEDER Modeleurs Overleersnijder METAALINDUSTRIE Walmachinist Electro-montcur HANDEL L.l. verkoopster. Magazijnbedienden HOTEL-REST.-CAFÉ Café-kellners Chef de Rang VERKEER Chauffeurs Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur op het Gew. Arbeids- lureau Waalwijk, Grotestr. 339, rek. 2131. Deze opgave is geldig vanaf maandag 15 februari t.m. zater dag 22 lebruari 19(50. Emigratievoorlichting: Elke linsdag spreekuur van 2 tot 5 u. .ï.m. op het gew. arbeidsbureau Waalwijk. Grotestraat 339. tele- 'oon 2131 BLOEDIGE RELLETJES IN' KAMEROEN Tweeenzestig doden en (50 ge wonden zijn het resultaat ge weest van gevechten, die op ver schillende plaatsen in Kamerien West-Afrika) zijn uitgebroken lussen rebellen en troepen van de regering. De leider van de re bellen, dr. Felix Moumie, heeft alle verantwoordelijkheid van de opstand op zich genomen. Zijn doel is president Achmadou Ahidjo en zijn regering ten val te brengen. Volgens Moumie is het tegenwoordige regime van van Ahidjo maar een gecamoufleerde vorm van Frans gezag over Ka meroen. iDt gebied is tot januari van dit jaar een Franse kolonie geweest. Het jonge Nederlandse echt paar Groefbeek uit Koog aan de Zaan is door Zwitserse redders na 20 minuten uit een sneeuw massa bevrijd. Zij en vier ande ren werden licht gewond. Twee Zwitserdse dames, die ook deel van het groepje uitmaakten, wer: den door de lawine gedood. Bij Pongresina in Italië is de Amster damse zakenman W. Zeegers (62) in een lawine omgekomen.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 3