wAAlwi]kse en UnqstRAAtse couR^nt DRUNEN VLIJMEN Uw BRIL van MAAREN's Uit de Langstraat Sprang-Capelle VLIJMENS NIEUWE KERKDORP DE „VLIEDBERG" OPENT EERSTE 8 WINKELS Heusden TTVD—Animo 2 3—7 TTVD 2—JNC 5 6—4 TTVD 3—RKC 3 4—6 NVR 4—TTVD 4 4—6 ESeüïout Zusters van Veghel gaan Haarsteeg verlaten Vlij men 'n VAN MAAREN's BRIL 25 - Haarsteeg Sprang-Capelle MAANDAG 22 FEBRUARI 1960 SI ON DNVOHVVf OS8 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50793 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" DRIE ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ HARM. DE VOLHARDING. Bijzondere statiedag. De kon. erk. harmonie „De Vol harding" in Drunen had dit jaar wel een zeer bijzondere statiedag, in verband met het feit dat niet min der dan drie leden hun zilveren jubileum vierden. Het waren de he ren G. de Gouw, alt, Jo Marisael, bariton, en H. v. Delft, cornet. In de namiddag begon het feest met een serenade aan de jubilaris sen aan huis, waarna 's avonds in de Harmoniezaal bij Gez. Elshout alle leden met hun dames op een feestavond bijeen kwamen. Het be gon met een goed verzorgd en uit gebreid diner, tijdens welke de ju bilarissen op een bijzondere wijze werden gehuldigd bij monde van de vice-voorzitter, de heer J. Vissers. De voorzitter, de heer M. Elshout, was wegens een buitenlandse reis afwezig. De heer Vissers wees er in zijn toespraak op dat een harmo nie alleen maar kan bestaan als men goede en trouwe leden bezit. De harmonie De Volharding heeft zulks, en spreker constateerde met trots dat er in de vereniging zulk een goede sfeer en harmonie heerst. De drie jubilarissen die hij dank bracht voor hun werk en hun trouw aan de vereniging, stelde hij tot voorbeeld en hij sprak de hoop uit dat zij nog vele jaren tot eigen ont spanning en plezier deel uit zouden maken van het korps, dat Volhar ding heet. Spreker deed zijn woor den vergezeld gaan van enkele fraaie geschenken. De jubilarissen dankten ieder af zonderlijk voor deze hulde en, boden wederzijds de vereniging en leden een geschenk aan. De dames van de jubilarissen, die bloemen kregen aangeboden, lieten zich ook niet on betuigd en gaven een extra rondje, maar dan alleen voor de dames die altijd thuis moesten blijven. Na deze huldiging bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Op deze huldigingsbijeenkomst werd ook nog het woord gevoerd door de dirigent, de heer Joh. Ver hoeven, die de jubilarissen prees als goede en trouwe leden. Tijdens deze bijeenkomst kwamen nog verschil lende gelukwensen binnen. Zondagavond had de jaarlijkse donateurs-uitvoering plaats, waarop na het goed verzorgd concert o.l.v. de heer Joh. Verhoeven, het Til- burgs cabaretgezelschap Harry v. d. Bosch optrad en voor een bijzonder plezierige avond zorgde. Tijdens de ze uitvoering dankte de heer J. Vis sers de donateurs voor hun jaarlijk se steun. BB. en Brandweer in Drunen slaagden voor de algemene vaardig- heidseisen. Een unicum voor Brabant. Alle ploegen van de B.B. in Dru nen, alsmede de Brandweer, slaag den zaterdagmiddag voor de alge mene vaardigheidseisen, welke in een grote algemene oefening wer den afgenomen door een jury, on der voorzitterschap van de proc. commandant, de heer Vorselaars. Verder bestond de jury uit de heren H. Reijnen, A. M. Heijsh en W. J. Poppel voor de Brandweer, en de heren Th. Geelen en J. Janssen voor de B B. De oefening werd ver der bijgewoond door burgem. Snels, de heer Bijvoet, kringcommandant, en de heer Kortvriend, ass. kring commandant. De oefening zelf nam pl.m. twee uur in beslag. Na afloop had een bijeenkomst plaats in hotel Royal, waar de jury na enkele opmerkin gen aangaande de geleverde presta ties, bij monde van de heer Vorse laars meedeelde dat de groepen van de B.B. in Drunen, alsmede de Brandweer, waren geslaagd, voor de algemene provinciale vaardigheids- eisen. Dat alle groepen in één plaats geslaagd waren, plus de Brandweer, noemde spreker een unicum in Bra bant. waarmee hij Drunen proficiat wenste. De heer Vorselaars wees in zijn slotwoord ook op de sociale be tekenis van de B.B. en het brand- weerwerk. Namens de commandan ten van de blokploegen en de Brandweer, dankte de heer A. Brok voor de moeite die de jury zich had getroost om in Drunen de vaardig- heidsproeven af te komen nemen. Ook dankte hij de heer Kortvriend voor de instructie in Drunen gege ven, en de heer Portier, hoofd van de B.B. in Drunen, voor de wijze waarop hij steeds het werk voor de B.B. in Drunen had geëntameerd. Spr. sloot zich aan bii de woorden van de heer Vorselaars omtrent de sociale betekenis van de B.B. en 't brandweerwerk. Eveneens werd nog het woord ge voerd door burgemeester Snels. Hij zeide altijd een zwak te Rebben ge had voor het werk van de B.B en de Brandweer, die, dank zij de goe de samenwerking en teamgeest, in Drunen de laatste tien jaren tot grote bloei zijn gekomen. Het stem de hem tot voldoening dat, voordat hü Drunen gaat verlaten, B.B. en Brandweer tezamen hebben getoond wat zij in hun mars hebben. Spreker was er van overtuigd dat ook op dit gebied in de toekomst Drunen aan de spits zal blijven in de Brabantse gemeenten. Op een nog nader vast te stellen datum zullen straks de diploma's en insignes worden uitge reikt. Burgemeester Snels heeft toe gezegd deze uitreiking nog gaarne persoonlijk te mogen meemaken. Carnaval pannekockenactie. De verkenners en welpen van de Dr. Akkermansgroep uit Drunen gaan a.s. zaterdagmiddag een pan- nekoekenactie houden. Van 1 tot 6 uur des middags kunt u pannekoe ken verwachten, of u kunt de be stelling opgeven als u ze misschien later thuisbezorgd wil hebben. Als u pannekoeken koopt, dan eet u niet alleen een keer lekker, maar u steunt ook de 80 man sterke jeugd beweging verkenners en welpen in Drunen. Tafeltennisnieuws. Zaterdag speelden alle senioren teams van T.T.V.D. Voor de thuis wedstrijd van T.T.V.D. 2 tegen RKC bestond veel belangstelling, want indien T.T.V.D. 2 van J.C.N. 5 zou winnen, betekende dit, dat R.K.C. 4 punten zou komen los te staan en T.T.V.D. 2 de tweede plaats zou in nemen. Uitslagen: Dames 2de klasse Bimo 1—TTVD 1 1—9 Heren 2de klasse Carnavals bijzonderheden. Het programma voor de komende carnaval in Drunen werd deze week in de Raad van Elf nog eens extra besproken. Op carnavals-zondag zal om half drie de Prins met groot ver toon worden ingehaald, waarna ge- zagsoverdracht ten gemeentehuize. Met elf saluutschoten zal de Prins daarna worden onthaald, waarmee dan het carnavalesfeest in Drunen zal zijn geopend. Daarna trekt de carnavalsoptocht, waaraan diverse groepen zullen deelnemen, door het centrum. Op carnavals-maandag is er 's middags een grote kinderop tocht, waarvoor bij de jeugd een grote belangstelling bestaat. Na deze optocht is er een kinderfeest in de Hoge Braken voor de deelnemers aan deze optocht. Op carnavals dinsdag is er 's avonds een grote fakkeloptocht. Carnaval 1960 belooft in Drunen dit jaar een groot feest te worden. Hoge Braken; 8 uur: D.V.P., café Klerks; 8 uur: O.O.O., café Elshout; 8 uur: Nooit Gedacht, café van der Geit; 8 uur: Prins Bernhard, hotel Royal. Donderdag 25 februari: 7.30 uur: jaarvergadering Onderlin ge Paarden verzekering, café Klerks; 8.30 uur: jaarvergadering Onderlin ge Veeverzekering; 7 uur: trainen D.V.C.; 7 uur: trainen T.T.V.D.; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Els hout; 8 uur: sociëteit Duin Dorst, hotel Royal; 8 uur: clubavond K.A.J., K.A.J.-ge- boaw. UITVOERING. Voor dc donateurs en ereleden van de gemengde zangvereniging „Uitspanning door inspanning" werd in de zaal van het parochiehuis de tweede winteruitvoering gegeven. Na een openingswoord door de voorzitter, de heer Jos. van Venrooij, wer den onder leiding van de heer C. Lam- Een en ander bescheiden uitbrei dingsplan zou de gemeente willen situeren tussen Gemeentjesweg— Vlijmense Dijk en Provinciale Weg. Hier zou men dan een klein villa parkje willen creëren. De provinciale weg, die in vele opzichten een belangrijke verbete- 1fm" 1 ring zal zijn, heeft toch vooral voov brechts enkele nieuwe nummers ten gehore de gemeente Vlijmen het grote na deel, dat zij een ernstige belemme- K1NJEROPTOCHT. Door net carnavalscomité is besloten om dinsdagmiddag een kinderoptocht te hou den. Aan alle deelnemers zal een verras sing worden uitgereikt, terwijl aan de mooiste groep of aan de mooist gecostu- meerde pc. klas nog een extra prijsje zal worden uitgere kt. De stoet zal bij de jon gensschool en eventueel gedeeltelijk bij dc meisjesschool worden opgesteld en daarna een gedeelte van de parochie doortrekken. Het comité hoopt hiermede te bereiken dat reeds de jeugd geleerd wordt op een ge paste manier carnaval te vieren. CURSUS KOORZANG. PROGRAMMA ter gelegenheid van het afscheid van de edelachtbare heer A. D. C. Snels als burgemees ter van Drunen, op zaterdag 27 februari 1960. 10.00 uur: kranslegging door de burgemeester bij het monument voor de oorlogsslachtoffers (aan het gemeentehuis). 10.30 uur: aanvang plechtige af- scheidsvergadering in de zaal van de Hoge Braken (Stationsstraat). De vergadering is alleen toeganke lijk voor de genodigden. Na de sluiting van deze vergade ring zal namens de inwoners een afscheidscadeau aan de scheidende functionaris worden aangeboden. Na deze aanbieding worden de ge nodigden in de gelegenheid gesteld een afscheidswoord te spreken. 15.0016.30 uur: afscheidsrecep tie in de Hoge Braken. Aan deze receptie kan door de inwoners en andere belangstellenden worden deelgenomen. 16.30 uur: serenade door plaatse lijke muziek- en/of zangverenigin gen. Agenda. Maandag 22 februari 7.30 uur: middenstandscursus, r.k. Jongensschool; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger"; 8 uur: danscursus, zaal Elshout; 7 uur: trainen D.V.C.; 8 uur: viering 50-jarig bestaan fa- brieksarbeidersbond St. Willibror- dus, Hoge Braken. Dinsdag 23 februari: 7 uur: trainen D.V.C.; 8 uur: jaarvergadering R.K.J.B., H. van Delft; 8 uur: clubavond „O.O.G.", café v. .d Geit. Woensdag 24 februari: 7 uur: trainen volleybal; 78 uur: Centrale Volksbank, Ma ria Stuartstraat 2; 8 uur: film: Goud van Napels, 18 j-, Door de Z.E. Heer v. d. Putten, van het Groot Seminarie, werd met de heer Hoppenbrouwers uit Tilburg het examen afgenomen van de cursisten die deze win-, ter de cursus Gregoriaanse koorzang van de heer Hoppenbrouwers hadden gevolgd. Jammer was dat de heer v. d. Putten wegens ziekte het examen niet tot aan het einde kon meemaken. Het diploma werd uitgereikt aan dc heren W. van Delft, Jan de Haan, M. van Herpt, Ger. van Hui ten, Fr. Klijn Hzn., Ad. Kolmans, Ant. de Kruijf Jzn., Sj. de Wit, allen uit Els hout en aan dc heer M. Cornelissen uit Heusden. Dc uitreiking had plaats met de nodige opwekkende woorden en aanspo ringen van dc hi.cr Hoppenbrouwers en van de Z.E. heer G. Versteeg, pastoor van de parochie en president van het parochi eel zangkoor. Het totaal is een mooie ver sterking. gebracht, die veel applaus oogstten. Door de toneelclub van de gem. zangvereniging uit Nieuwkuijk: „Oefening Baart Kunst", werd daarna het toneelspel „Verbroken Banden" van Tom Dekker ten tonele ge bracht. Tijdens de pauze werd weer de traditionele verloting gehouden die er weer vlot inging. Het bestuur en leden van U.D.I. heeft de ereleden en donateurs weer ten zeerste aan de vereniging verplicht. GEVALLEN. Toen de heer M. P. met zijn brom fiets voor een tegenligger moest uitwijken, kwam hij in aamaking met de weekendtas van een voetganger. Een slippartij en ern stige schaafwonden waren het gevolg. De voetgangers waren in duidelijke overtre ding. Ze liepen met drieën en ofschoon het donker was, aan de rechterzijde, inplaats van aan de linkerzijde van de weg. CARNAVAL. Met de Carnavalsdagen zullen niet min der dan twaalf groepen aan dc z.g. groeps wedstrijden deelnemen. De deelnemers zul len volgens een tevoren opgemaakt rooster de vier café s en het parochiehuis bezoe ken, waar een jury hun prestaties zal be oordelen. Voor uitbeelding, inhoud, voor dracht enz. zullen punten worden gegeven, waarvan het totaal de uiteindelijke prijs zal bepalen. Zaterdag na carnaval zal de uitslag bekend gemaakt worden. Voor de parochianen zal in ieder geval volop te ge nieten zijn. Toegang tot de café's tegen entree van 25 ct. Dit hoeft echter slechts eenmaal per avond betaald te worden. óók TAFELTENNIS „SMASHERS". Het eerste herenteam wist op overtui gende wijze te winnen van Luck Raek 2 uit Weert. Het tweede team won van Never Despair 2 uit 's-Bosch met 10-0. Het derde verloor van KAT uit Kaatsheuvel met 4-6. Het eerste dames verloor van Vic toria '51 uit Haarsteeg met 4-6. Het 2e verloor van RKC Waalwijk met 3-7. De junioren wisten te winnen. Het eerste won van Jeep Vught met 10-0. Het tweede won van Jeep 4 met 7-3. Toen in 1955 de eerste woning kon worden betrokken in Vlijmens nieuwe en grootse uitbreidingsplan ,,de Vliedberg' ontworpen onder de stuwende leiding van burgemeester v. Hout heeft nie mand vermoed dat vijf jaar later dit nieuwe kerkdorp verder ge stalte zou hebben gekregen in 344 bewoonde woningen, in 112 in aanbouw zijnde woningen en in 134 woningen, waarvoor reeds rijkspremie is beschikbaar gesteld; dat verder een urgentieverkla ring zou afgegeven zijn voor de bouw van een 2-klassige kleuter school, de bouw van een parochie (nood)kerk op handen zou zijn en dat op 26 februari 1960 de eerste 8 winkels in dit fraaie uitbrei dingsplan zouden worden geopend. Kortom, niemand heeft toen kunnen vermoeden dai Vlijmen op zo voortvarende wijze verder zou werken aan zijn urtbouw. en het spreekt dus vanzelf dat er in Vlijmen en in het bijzonder onder de 1300 a 1400 „Vliedbergers" veel vreugde heerst nu a.s. vrijdag de eerste 8 winkels in „de Vliedberg" door burgemeester Hoef nagel geopend zullen worden. Vanzelf spreekt het ook, dat de Vliedbergers aan de ondernemende winkeliers in dit nieuwe kerk dorp alle mogelijke steun zullen schenken. De opening van deze winkels mag worden gezien als een mijlpaal in de grote ontwikkeling welke Vlijmen momenteel op velerlei ge bied doormaakt. De opening van de 8 Vliedberg winkels zal a.s. vrijdag om 7.30 uur geschieden door burgemeester Hoef nagel. De harmonie uit Nieuwkuijk zal dit evenement met feestelijke muziek opluisteren. Het betreft de opening van een kruidenierswinkel (v. d. Loo), een chocolaterie (van Kuijk), een groentewinkel (Kivits), een slagerij (Klein Hollekenborg), een slijterij (v. Alebeek). een zaak in electro-artikelen (Boelen), een drogist (v. Bommel) en een kap perszaak (Sars). In dit verband ver dient ook vermelding het grote café met zaalaccomodatie, dat door de heer v. Buul in de Vliedberg ge bouwd gaat worden en dat onge twijfeld het middelpunt van 't ver- enigings- en organisatieleven in dit nieuwe kerkdorp gaat worden. INDUSTRIE. In dit nieuwe uitbreidingsplan is uiteraard ook gedacht aan nieuwe industrievestigingen. Er ligt in het Vliedbergplan een industrieterrein van ca. 5 ha., waarvan reeds 3 ha. in optie gegeven is. Verder hoopt 't gemeentebestuur in dit plan een een textielindustrie te kunnen aan trekken. Dit aantrekken van indus- triën is een bewijs van goed en vooruitziend beleid, vooral wanneer men bedenkt dat dit nieuwe kerk dorp plaats biedt voor ca. 800 wo ningen, hetgeen neerkomt op een bevolking van ca. 3500 zielen. Ook heeft het gemeentebestuur goede hoop dat de fa. Zaalberg haar fabrieken vanuit Leiden geheel zal overplaatsen naar Vlijmen, waar dit bedrijf eigenares is van een grote oppervlakte industrieterrein. Mo menteel is in Vlijmen alleen de spinnerij gevestigd. De enige moei lijkheid zal echter zijn om hiervoor voldoende textielarbeiders aan te trekken. Momenteel heeft de Vliedberg één verbinding met de kom van Vlij men. Het ligt echter in de bedoe ling om in de naaste toekomst een tweede verbinding tot stand te brengen vanaf het Plein langs het oude voetbalveld. Deze verbinding zal ter hoogte van het voormalige pand van Mol-Pauwels in Nieuw kuijk- uitmonden. Ook voor Nieuwkuijk is een uit breidingsplan ontworpen, dat is ge situeerd ten zuiden van de nieuwe provinciale weg, tussen de dijk en deze weg. Verder bestaan er plan nen om in Nieuwkuijk te komen tot de bouw van een nieuwe landbouw school. De Vlijmense landbouw school is een van de grootste uit het N.C.B.-gebied en telt tussen de 120 en 130 leerlingen. De bestaande landbouwschool zou dan in gebruik kunnen worden genomen door de Levensschool, die zich in een groei ende belangstelling mag verheugen. ring vormt voor de goede ontwik keling en de samenwerking tussen de diverse gemeentedelen. Zoals wij in een artikel in ons nummer van 12 februari al mede deelden, is in het plan de Vliedberg ook een fraai sportparkplan ontwor pen, dat een einde zal maken aan de veldenmisère in de gemeente. Het uitbreidingsplan Haarsteeg, bevattende een aantal woningen en de bouw van een nieuwe 6-klassige jongensschool is momenteel in uit voering. Ook zal Haarsteeg een ei gen sportveld krijgen. Een groot verlies voor Haarsteeg zal zijn het vertrek van de Eerw. Zusters van Veghel op 1 september aanstaande. Door dit vertrek zullen voorzieningen moeten worden ge troffen m.b.t. het kleuteronderwijs, het lager onderwijs en de bejaar denzorg, welke door de Zusters zo vele jaren en op zo voortreffelijke wijze zijn behartigd. KAPELAAN HENDRIKS OVERLEDEN. In het St. Carolus-ziekenhuis in 's-Bosch is overleden kapelaan J. Hendriks, in de leeftijd van vijftig jaren. Kapelaan Hen driks was al sinds zijn Rome-reis, welke hom door de parochianen was aangeboden in verband met zijn 25-jarig priesterjubi leum, ziek. Op 10 december 1909 werd kapelaan Hendriks geboren te Erp. Na zijn gymna siale studie te Uden ging hij naar de Nor bertijnen te Heeswijk. In 1934 werd hij tot priester gewijd en benoemd tot kapelaan te Geldrop, leraar op het gymnasium te Heeswijk. In januari 1947 is hij naar Vlij men gekomen. De begrafenis zal plaats vinden a.s. woensdag om 10.30 uur in de abdij Berne te Heeswijk. GROTE CARNAVAL-FEESTEN. Ook Vlijmen gaat dit jaar traditiege trouw weer Carnaval vieren. Zondagmid dag om 2 uur wordt de grote optocht op gesteld in de Meliestraat, tot nabij café Jos Gevers. Om half drie vertrek van de optocht naar het gemeentehuis, waar in middels Z.D.H. Prins Carnaval Gerardo van Knoto tot Toto met zijn gevolg door Burgemeester Hotfnagels officieel ontvan gen wordt. De optocht trekt vervolgens door de Julianastraat, Akkerstraat, Achterstraat, Wolput, Akker, Pastoriestraat, Mgr. van KesseLtraat, naar 't Plein, waar omstreeks 4 uur de praalwagens optreden voor de jury en Z.D.H. de Prins. Hierna ontbinden van de optocht. Maandag en dinsdag is het van 7 tot 10 uur n.m. grocpenwcdstrijden. Hieraan doen een 8-tal groepen mee. Deze groepen moe ten alle café's van Vlijmen bezoeken en op» treden.. Dus er staat voor Vlijmen wederom een gezellige carnaval voor de deur. ONGEVAL. Zondagmiddag stapte mej. van Buul uit Drunen in Vlijmen in de BBA-bus, maar voor zij in de bus was ging de deur dicht en werd zij tussen de deur bekneld, wat nogal ernstig was, want de ontboden ge-' neesheer achtte overbrenging naar het zie kenhuis te Den Bosch noodzakelijk. De laatste tijd komt dit meer voor. Zou het scherp gestelde schema voor de chauffeur niet te scherp zijn gesteld? UITVOERING R.K. Toneelvereniging Volharding. Zaterdag 20 en zondag 21 febr. presen teerde de R.K. Toneelvereniging Volhar ding haar derde winter-uitvoering van het seizoen in café H. Boom-v. d. Wiel. Op- Goedkoop - Sterk - Modern Allo kortingen direct afgetrokken Uw Bril In één uur klaar I ETUI GRATIS I Brillen Den Bosch Vughterstr. '.UI. -nj-i-Tü-|_l - 11' gevoerd werd het toneelspel in drie bedrij ven „Eddy kon niet blijvenvan Michel Boere en Jan Grosveld. Telkens was de zaal uitverkocht, toen de voorzitter de heer H. Oosterwaal de aanwezigen verwelkom de en de hoop uitsprak om het volgende seizoen weer op dc medewerking van de vele donateurs te mogen rekenen. Volharding heeft een zeer geslaagde op voering gegeven. Bij de dames moet voor al mej. L. v. d. Wiel, in dc rol van Coba Verboom, genoemd worden. Haar spel was voortreffelijk, vooral het tweede en derde bedrijf. Verder J. van Engelen in de rol van Martha, vrouw van Sjocrt; haar voor treffelijke spel en uitbeelding waren te roe men. Ook mej. J. Oosterwaal leverde in de rol van Rita, dienstmeisje, kittig spel De overige dames pasten zich goed aan. Bij de heren zouden wc 't eerst moeten noemen C. van Engelen, regisseur van volharding, dit de kleine rol win Barend, de knecht, uitstekend speelde. Dan M. van Engelen, in de rol van Sjoert, dc oudste zoon. Deze moeilijke rol werd prachtig weergegeven. Verder A. v. d. Wiel in de mooie rol van Eddy; deze jeugdige speler van Volharding komt er steeds beter in. Tenslotte P. Stu pors, die voor het eerst op de planken stond in de rol van Mortijn, dokter; het ging hem goed af en hij zorgde mede voor een goed geheel, alsmede Th. v. Helvoirt in de rol van de Groot, postbode; deze kleine rol werd voortreffelijk gespeeld en droeg het zijne bij voor een geslaagde derde winteruitvoering. Hedenavond wordt het stuk nogmaals opgevoerd. a - - KORFBAL. Dit verslag is door een vergissing niet in het vorig nummer geplaatst. De alhier be staande dameskorfbalclub Concordia speel de op zondag 14 jan. een competitiewed strijd op eigen terrein tegen Altior uit Din- ther. Dc Haarsteegse dames die verleden jaar met groot machtsvertoon het kam pioenschap wisten te behalen, waren ook nu verre superieur. Eerst was het Bella Buijs, die de roos wist te treffen en daarna waren het Drea van Dal en 1 hca van Ges tel, die de eerste helft afsluiten met een 3-0 voorsprong, want ook de te gast zijn de dames waren er in de eerste helft in geslaagd een treffer te plaatsen. In de tweede helft' ging het nog veel beter en door toedoen van rtsp. Tini van Bladel, Han Achten, Thea van Gestel en Drea van Dal, werd de score tot 7-1 verhoogd. GYMNASTIEKVERENIGING. De aangifte van leden voor de gymn.- vereniging, onderafdeling van de sportver. Heusden, is buitengewoon goed verlopen. Vandaag zal dan ook gestart worden met de oefenningen en wel om 6 uur voor de jongens van 7 tot 10 jaar, om 7 uur voor de jongens van 11 tot 16 jaar en om 8 uur voor de heren van 17 jaar en ouder. Dinsdags zullen de oefeningen gegeven worden om 6 uur voor meisjes van 7 tot 10 uur, om 7 uur voor de meisjes van 11 tot 16 jaar en om 8 uur voor dc dames van 17 jaar en ouder. Als gymnastiekleraar werd aangesteld de heer J. van der Linden alhier. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Sprang-Capelle op vrijdag 26 fe bruari 1960 des n.m. te 7.30 uur ten ge- meentthuize. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling vergoeding ex art. 73, le cn 2e lid, der Kleuteronderwijswet over 1959 aan de bijzondere kleuterscholen al hier. 5. Verlenen van voorschotten op dc ver goedingen ex art. 73, le en 2e lid, der Kleuteronderwijswet over 1960 aan de bij zondere kleuterscholen alhier. 6. Verlenen van voorschotten op de vergoeding ex art. 126 der Kleuteronder wijswet over de jaren 1959 en 1960 aan de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te v.m. Sprang. 7. Verlenen van voorschotten op de vergoeding der exploitatiekosten van de bij zondere lagere scholen alhier over 1960. 8. Verlenen van voorschotten op dc ver goeding voor vakonderwijzers over 1960 aan dc bijzondere lagere scholen alhier. 9. Wijziging van de verordening op dc heffing en invordering van straatbelasting. 10. Verlenging rekening-courant-over- eenkomst met de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 11. Wijziging Algemene Politie-veror- dening der gemeente Sprang-Capelle. 12. Onbewoonbaarverklaring woning Heistraat 14. 13. Bouw 6 woningwet-woningen. 14. Kwijtschelding gedeelte huur sport terrein. 15. Verpachting landerijen. 16. Verkoop industrie-terrein. 17. Aankoop grondstrook voor trottoir- aanleg in de Molenstraat. y 18. Wijziging gemeente-begroting voor de dienstjaren 1959 en 1960. 19. Mededelingen. 20. Rondvraag. 21. Sluiting.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5