WASPIK Ófoxt WAALWIJK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 FEBR. 1960 6 - Sprang Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer Kaatsheuvel DESK DESK—VELOC Het begin van bovengenoemde wedstrijd wettigde de beste ver wachtingen. Er werd aan beide kanten snel gespeeld en Veloc loonde zich allerminst de ploeg, die in eigen huis van DESK zo n gevoelige nederlaag kreeg tc in casseren. Enkele malen bracht hun jonge doelman op werkelijk eminente wijze redding en zo schommelde de strijd lange tijd in balans. Allengs werd het ge halte fminder, er werd slordiger geplaatst en vooral de voorhoede van DESK toonde weer haar ge breken in het resoluut afwerken der aanvallen. En de enkele scho len welke werden; losgelaten, gin gen hoog over of ver naast. De achterhoede werd soms ook on zeker, een enkele maal ontstond er een misverstand, waardoor met een toegestane corner aan de noodrem werd getrokken. Bij een botsing tussen P. v. Boxtel en de Veloc linksbuiten moest de laat ste in de kleedkamer door eigen mensen worden bijgepleisterd, aangezien de nooit mankerende EHBO om voor ons onbekende reden ditmaal verstek liet gaan. Na 25 minuten had DESK ein delijk succes, toen een pass van C. Laros bij v. Mosselveld kwam, die uil een moeilijke hoek het eerste doelpunt voor z'n club kon laten aantekenen. Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd. Na de hervatting toonde DESK zich in het algemeen de sterkere ploeg, vooral weer door 't prach tig stuwende werk van haar mid denspelers v. Boxtel en Voogd, die het middenveld volledig be heersten. Met verre trappen pro beerde Veloc het spel te verplaat sen, maar de DESK achterhoede had zich volledig hersteld en vooral v. Wezel greep enkele ina- üjk voortreffelijk op tijd in. Zo doende golfde de ene aanval na de andere op het Veloc-doel af, maar de voorhoede van DESK bleef incompetent en bleef in het peuterig en besluiteloos spel vol harden. Na 10 minuten probeer de Voogd het zelf dan maar eens en z'n schot, dat nog even een Veloc-achterspeler raakte veran derde daardoor van richting en verdween onhoudbaar in 't doel 20. Vijf minuten later liet Ten- derlo van Veloc van grote af stand 'n strakke kogel los, waar naar doelman Wittens vergeefs sprong en waardoor de stand op 2—1 werd gebracht. Op wonderlijke wijze ontkwam liet Veloc-doel daarna nog enke le malen aan doorboring, o.a. toen een schot van de paal par does in handen van de reeds ge passeerde keeper terugsprong. Hoe DESK zich ook verder nog inspande, het lukte niet meer. Het werd dus voor haar een 21 overwinning, waarmee beide par tijen ongetwijfeld vrede genomen zullen hebben. Loon op Zand Uno Animo OSS—Uno Animo 2—1. In een vooral aan Uno-zijde zeer slechte wedstrijd heeft deze de beide puntjes in Oss moeten laten, zij het dan voorlopig, daar zij tegen het eerste doelpunt pro test hebben aangetekend. Gezien hel spel zou zij aan een gelijk spel te vee! hebben gekregen, maar de beste ploeg komt niet al tijd met een overwinning uit het spel te voorschijn. Oss had een beter ploegvcrband. Uno moet tegen een straffe wind optornen en reeds bij de eerste aanval kruipen zij door 't oog van 'n naald; de paal bracht redding. Nog geen minuut later konden we weer even adem ha len, want voor open doel wist Oss niet beter tc doen dan tegen een eigen speler te schieten en was voor Uno het gevaar weer geweken. Zo konden de bezoe kers proberen ook een aanval op te bouwen, wat ook lukte, doch de kans werd niet benut. Weer sloeg de thuisclub toe en was niet meer voor het Uno-doel weg te slaan, maar gelukkig was doel man Ligtenberg in grootse vorm en hij wist zijn doel schoon te houden. Vier minuten voor rust kreeg Uno een vrije trap te ne men, welke bij de in buitenspel staande l.b. belandde die de stand on 10 bracht. Na rust kreeg Uno de wind in de rug en kwam wel iets meer in de aanval. Verder dan enkele schoten over het doel kwam men echter niet. Weer kwam de thuis club in het offensief en bracht de Uno achterhoede bergen werk, maar deze wist het toch nog een half uur vol te houden, dank zij het goede spel van Ligtenberg en v. d. Velden. Toch kwam voor Oss de verdiende voorsprong: 'n aanval van rechts werd niet vol doende weggewerkt en de bal kwam via de lingsbinnen in het doel, 20. Uno liet nu het dub bele stopper-systeem varen en trok ten aanval. Twaalf minuten voor het einde was het rechts buiten v. Noye, die uit een voor zet van links de doelman te vlug af was en de stand op 21 wist te brengen. Weer kwam Uno even verwoed opzetten en een maal moest de paal redding bren gen in 't Uno kamp. Oss had een verdiende overwinning behaald, zij het onder protest van Uno Animo. Sprang N. E. O. NEORillandia 20 Als de thuisclub reeds voor de rust een veilige voorsprong had genomen, zou dat niemand ab normaal gevonden hebben, daar zij juist in die periode verre su perieur was aan haar tegenstan der, doch door te kort spel en het dikwijls de bal te lang bij zich houden, bleven de aanvallen voor de tegenpartij vaak ongevaarlijk, mede doordat de thuisclub ook in de afwerking niet doortastend was en volop gelegenheid gaf tot wegwerken. Nu duurde het tot 15 minuten voor rust, voor de thuisclub de leiding nam door de rechtsbuiten, die zeer beheerst de zeer betrouwbare Rillandia doel- verdediger verrastte. Dat NEO de score in de resterende tijd voor rust niet opvoerde, lag aan haar zelf, daar na dit doelpunt de Ril- landia-verdediger bleek aangesla gen. Na rust deden de bezoekers wat zij konden om hun achter stand in te lopen, doch onze ver dediging gaf geen krimp en gaf geen enkele scoringskans weg. Daarentegen ontsnapte liet doel van Rillandia dikwijls aan door boring. Een kwartier voor tijd wist de thuisclub de overwinning veilig te stellen toen uit een goed aangegeven bal van de linksbui ten de rechtsbuiten geen fout maakte en de stand op 2—0 wist te brengen. In de resterende tijd konden geen van beide partijen nog verandering in de stand brengen. Het 2e elftal wist in Roosen daal een moeilijke klip te omzei len en zich naar een verdiende 20 overwinning te spelen. Het 3e elftal liet Wit Zwart 2 met lege handen thuis en won zeer verdiend in een harde wed strijd met 30. Het 4e elftal speelde DESK 10 van de kaart en hier was de sco re 8—0. Drunen Vlijmen Haarsteeg GESLAAGDE UITVOERINGEN VAN „KUNST EN KRACHT". De beide uitvoeringen, gisteren door „Kunst en Kracht" in het Ge meenschapshuis gegeven, hebben zeer grote belangstelling getrokken. Zowel de middag- als de avonduit voeringen trokken een stampvolle zaal. Door de voorzitter van Kunst en Kracht werd beide malen vóór de aanvang een propagandistisch woordje gesproken voor de mooie en gezonde turnsport die z.i., voor al door de mannelijke jeugd, veel te weinig beoefend wordt. De dames- en meisjesafdelingen haddon veel het leeuwenaandeel in het zeer gevarieerde programma, dat 's middags uitsluitend in het te ken van de gymnastieksport stond en 's avonds werd afgewisseld met optreden van het ensemble Johnny Hermans uit Tilburg en besloten werd met een bal. In het gymnastiekprogramma viel vooral de correcte uitvoering van de oudste meisjesgroep op. De da mes-afdeling toonde zich op haar best in de stijlvolle en vaak moei lijke oefeningen op de evenwichts- balk. Ook de verschillende dansjes en rythmische oefeningen van de jongere meisjes-afdelingen werden keurig uitgevoerd. De jongens de den 'n serie sprongen en buitelingen op de mat. Het publiek was na ie der optreden gul met zijn applaus. Het ensemble Johny Hermans uit Tilburg wist zijn goede reputatie weer alle eer aan te doen en bracht er met komische scènes en schlager melodietjes een uitgelaten vrolijke stemming in. Ook het bal waarmee de avond werd besloten en waar voor dit ensemble eveneens de mu ziek verzorgde, had een heel gezel lig verloop. Kunst en Kracht mag met vol doening op beide uitvoeringen te rugzien. NIEUWE SCHOOL IN DE ST. ANTONIUSPAROCHIE. Bij het gemeentebestuur is een verzoek ingediend om medewerking te verlenen bij het stichten van een vierde L.O.-school, de „Burgemees ter Moonen"-school, waarin de meis jes, die thans bij „Pastoor Kuijpers" zijn ondergebracht, een eigen lei ding kunnen krijgen. Het schoolbe stuur heeft gemeend deze burger vader, die onverplicht meer deed dan zijn plicht, en deze houding met fusilering moest betalen, als blij vend voorbeeld voor de jeugd te mogen stellen. (St. Jansklokken). ZILVEREN JUBILEUM. Op donderdag 25 februari a.s. zal de heer L. Jonkers, magazijnbedien de bij de Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel, 25 jaar bij dit be drijf in dienst zijn. DERDE ORDE. Ter viering van haar eerste lus trum zal de Derde Orde morgen avond om 8 uur in het Gemeen schapshuis een buitenkerkelijke bij eenkomst houden. Deze avond zal door de jongerengroep uit de Derde Orde worden opgeluisterd met voor dracht, zang en muziek. Serieuze belangstellenden boven 18 jaar heb ben vrij entrée. OLIEBOLLENACTIE. Evenals andere jaren houden de gidsen en de kabouters van de St. Odagroep ook nu weer de traditio nele oliebollenactie ter versterking van de kas. Zaterdag reeds is men met het opnemen van de bestellin gen begonnen. Hoewel deze sympathieke actie nauwelijks 'n ondersteunend woord nodig heeft, willen wij toch ook nu weer iedereen aansporen om een klein deel uit de carnavalsbuidel te besteden aan een paar zakjes olie bollen, die de gidsen en kabouters u zo graag willen thuisbezorgen als een voorproefje op de komende vas tenavondgeneugten. Voor de Sint Odagroep betekent deze actie elk jaar weer een belangrijke bron van inkomsten en iedereen die weet wat er in de parochie St. Jan allemaal voor de jeugd wordt gedaan, zal gaarne zijn steentje willen bijdra gen. Bestel dus voor één of meer gul den oliebollen! U steunt daarmee niet alleen het jeugdwerk, maar u bezorgt u zelf tevens een smakelij ke zaterdagavond, want deze carna valslekkernij wordt u a.s. zaterdag middag thuisbezorgd. Een zakje bevat vijf oliebollen en kost 0.50. U kunt uw bestellingen ook doen via telefoonnr. 2016. ACTIE MOROGORO. i. i—.'4J»k Door de diocesane besturen van de K.A.B. en K.A.V. zal rond vas tenavond een bliksemactie worden gehouden in het kader van de „Ac tie Morogoro". Door de Bossche Bond is namelijk een K.A.J.-team geadopteerd, dat zich heeft ingezet om gedurende 2 jaar en geheel pro deo een missiebisschop in Oost- Afrika te gaan helpen bij de bouw van een kerk. Het gaat er nu om dat de diocesane K.A.B. en K.A.V. een bedrag van 15.000 op tafji brengen voor de overtocht en het Bestuur, directeur en leden van de Chr. Gemengde Zangvereniging „Excelsior" te Sprang, bij gelegenheid van het 75-jarig jubileum op donderdag 25 februari a.s. Van links naar rechts zittend het bestuur de heren C. Vos, A. M. Versteeg, pen ningmeester; W. van Beek, secretaris; W. Timmermans, voorzitter; Jac. Groen, di recteur; G. Versteeg, vice-voorzitter; mevr. Treffers-Broeks; Ant. de Bie; Joh. Ma- ijers (wegens ziekte afwezig mevr. de Groot-Bouman). NED. HERV. MANNENVERENIGING. De Ned. Herv. Mannenvereniging Trof fel en Zwaard komt a.s. dinsdagavond half acht in de vergaderzaal van de Ned. Herv. Kerk in vergadering bijeen. De heer C. Nieuwenhuizen zal een onderwerp ter be spreking inleiden over 1 Kor. 3. TONEELUITVOERING. Onder regie van de heer C. Dekkers gaf de toneelvereniging „Gezelligheid" j.l. zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond de eerste opvoering het dra matische toneelspel in drie bedrijven van P. Mühren: „Mijn huis is mijn cel". De zaal was flink bezet en de aanwezigen heb ben, zoals tc verwachten was, kunnen ge nieten van uitstekend spel. De rollen za ten er goed in en met grote spanning werd het spel gevolgd. A.s. zaterdagavond wordt nogmaals een opvoering van het stuk door Gezelligheid gegeven. Wij komen hierop dan nog nader terug. VOLKSONDERWIJS. De afdeling Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs hoopt op woensdag- en donderdagavond, 24 en 25 februari a.s., in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart, alhier, een tweetal propaganda-feestavonden te houden. De voorzitter van Volksonderwijs, de heer L. Poldervaart hoopt op de eerste avond te spreken over het onderwerp „Zou een minderheid ook het recht hebben om te leven?" en de tweede avond over: „De toe nemende gevaren van de versplintering in onze samenleving. Medewerking aan deze feestavonden zal verlenen de bekende Volksonderwijs-toneelgroep uit Gorcum, met de opvoering van het toneelsuk in drie i 1*1 bedrijven door Frederick Knot: „U spreekt met Uw moordenaar". Deze toneelgroep staat bekend om haar prachtige vertolking van toneelstukken en men kan er ook nu weer van verzekerd zijn, dat men een goed toneelstuk tc zien krijgt. Aanvang 8 uur. LEZING. Voor de Jongclingsvereniging en de an dere verenigingen hoopt op woensdagavond 24 febr. a.s. Ds. Casburg van Genderen een lezing te houden over het onderwerp „Levensvreugde" Deze avond zal gehouden worden in het gebouw Elthatho en vangt aan om 7.30 uur. FEESTAVOND WINKELIERSVER. De winkeliersvereniging alhier hoopt op klucht van het zuiverste water. Echt een huis van de heer P. Pruijssers een feest avond te houden, waaraan medewerking hoopt te verlenen de Heusdense toneelclub, die zal opvoeren het blijspel „Huize Amor" van Dick van Maasland. Het is een kolder klucht van het zuiverste wattr. Echt een stuk voor verenigingen die er op uit zijn hun publick eens hartelijk te laten lachen. FEESTAVOND. De spaarvereniging „Vele kleintjes ma gen een grote", gevestigd in café De Witte Brug, alhier, hoopt op vrijdag, 26 febr. a.s. haar jaarlijkse feestavond te houden. E.H.B.O. De EHBO-vereniging alhier hoopt heden (maandagavond) in de zaal yan mevr. Cové, een vergadering te houden. REISVERENIGING. De rcisvereniging De Poolsestraat hoopt op 23 febr. a.s. een vergadering te houden in de zaal van mevr. Cové, zulks ter be spreking van de te maken reis in de a.s. zomer. VERGADERING POLYMNIA. In haar repetitielokaal hield de gemengde zangvereniging Polymnia een algemene le denvergadering. Tijdens deze bijeenkomst werd onder meer een nieuw bestuurslid ge kozen in de vacature mej. J. van Gerwen. Bij deze verkiezing werden de meeste stem men uitgebracht op mej. Finy Coesmans. RAAD VAN ELF. In de zaal van café C. van Iersel kwa men de leden van de Raad van Elf voor 'n laatste bespreking van 't a.s. carnaval bij een. O.m. werd een rooster opgesteld voor de bezoeken van Prins Bart aan de di verse verenigingen en café's. Zo zal de prins met zijn gevolg op zondagavond een bezoek brengen bij „Hoe zotter hoe liever", in café van den Wassenberg en aan „Egge mèr leut hèt", bij C. Montens. Maandagavond komt de Prins bij „Drie Daoge leut" en bij De Schuimzuigers, resp. café Akkermans en café Roovers. Voor dinsdagavond staat een bezoek aan café Zijlmans op het programma. Voorts zullen de Prins en de leden van de Raad van Elf elke avond de feeststemming in 2 feestza len welke de Maonenblussers exploiteren, Hotel van der Schoot en café De Statie, proberen hoog te houden. LEIDSTERS EN LAETITIA GEÏNSTALLEERD. De districtscommissaresse der Gidsen mtvr. van Loon uit Waalwijk installeerde in de 'blokhut twee leidsers van het Waspikse Laetitiagilde, mevr. J. van Iersel-Akker- mans als Veri en mej. R. v. d. Rijken als Adjuto De Waspikse gidsen maakten bij deze plechtigheid tevens kennis met de Nationaal Commissarcsse, mevr. mr. Van Twaalf hoven uit Utrecht, die door haar aanwe zigheid deze middag voor de Waspikse jeugdbeweging 'n bijzonder karakter gaf. Behalve door de Dawiet werden de nieu we leidsters toegesproken door de aalmoe zenier kapelaan Ras en door burgemeester Van Erp. Verder waren hierbij tegenwoor dig Pastoor Roovers, leden van de jeugd raad, diverse leidsters en leiders van het jeugdwerk en vertegenwoordigers van de districtsstaf. BILJARTEN. In café De Statie was de biljartvereni ging Nooit Volleerd uit Raamsdonk, ge vestigd in café Bouwens, te gast bij onze plaatselijke vereniging Altijd Raak, voor het spelen van een vriendschappelijke wed strijd. Doordat Altijd Raak vier van de zes partijen op haar naam bracht en 1 partij in remise eindigde, bleef de ovtrwinning in Waspik. De gedetailleerde uitslag was als volgt: A. Kerst, A. Feijneman, P. Damen 1 en P. v. d. Broek, allen van Altijd Raak, verslaan resp. P. van Dongen, H. Rooij- akkers, B. Kanters en T. van Leeuwen, al-, len van Nooit Volleerd. De partij tussen G. van Dongen en J. Tukke eindigde in remise, terwijl A. de Groot van R'donk ze gevierde over M. Feijneman uit Waspik. Uitbreiding Lunchroom. De heer A. v. d. Wassenberg heeft zijn lunchroom in de Raadhuisstraat een niet onbetekenende uitbreiding gegeven. In de nieuwe ruimte konden enkele zitjes worden bijgezet, waardoor niet alleen de capaci teit, maar ook de gezelligheid in de zaak is toegenomen. Met aardig timmerwerk aan lambrisering en afscheiding van het oude en nieuwe gedeelte en bijzonder smaakvol modern schilderwerk won het interieur aan aantrekkelijkheid, waarin ook de fraaie planten in de bloembakken het nodige bij dragen. CONTRöLE BOERENLEENBANK. De jaarlijkse controle van de spaar- disposito- en voorschotboekjes zal 23 en 24 febr. plaats vinden in het kantoor van de Boerenleenbank; 23 febr. zal er zitting ge houden worden voor degenen die woonach tig zijn ten noorden van de spoorlijn; zij die ten zuiden van de spoorlijn wonen kun nen terecht op 24 febr. De zittingsuren zijn van 13.30 tot 16.30. BEROEP NIET AANGENOMEN. Ds. P. Colijn uit Aalst Gld., die beroepen was door de Ncd. Herv. Ktrk alhier, heeft dit beroep niet aangenomen. U MIDDENSTANDERS BIJEEN. In Huis ten Deijl waren op uitnodiging van de Commissie vorming en onderwijs van de diocesane Middenstandsbond Bis dom Breda, circa 350 middenstanders uit 't diocees Breda, bijeen. De kringvoorzitter de heer v. d. Noort uit Made, verwelkomde allen, waarna de heer A. Snels uit Dongen, welke voorzitter is van de Commissit Vor ming en Onderwijs, de bijeenkomst in leidde. Hij memoreerde de huldiging van de heer Koops en wees nog in 't bijzonder op de drie punten welke door de bonds voorzitter voor 't gouden jubileum van de Middenstandsbond waren gesteld, n.l. Ie samenv/erking tussen de stands- en vakor ganisaties, 2e meer 6tuderen, vooral voor de jongeren en ten derde nog het weder zijds verplicht lidmaatschap van stands- en vakorganisaties. i Men besloot vanuit de vergadering een telegram van gelukwens te sturen aan de heer Koops in verband met z'n zilvtren ju bileum. Hierna kwam er 'n uiteenzetting over het medium televisie in gezinnen met studerende kinderen door de heer v. Len ten van Philips. Enkele films verduide lijkten de uiteenzetting. De bijeenkomst werd gesloten met een gezellig bal. DE HERBERGIERSTER. De gezamenlijke Veeree amateur-tone listen brachten zoals ieder jaar een uit voering door hen zelf verzorgd. Deze keer brachten ze „De Herbergierster". Een en thousiast publiek heeft genoten van een decor van de heer Gijsman en in een prach-. tigc kostumering, onder regie van de heer A. van Onzcnoort. Het gezekchap bracht dit plczierigt stuk, dat omstreeks 1753 in Florence speelt, met de nodige zwier en gratie, die het behoeft. De rollen waren raak getypeerd. De titelrol in handen van mej. A. Zijlmans werd met raffinement ge bracht, een prettige creatie. De heer J. Leijtens zette een bijzonder geslaagde gierige en berooide markies op de planken; de heer C. de Wit bracht zijn rol van brutale rijke graaf met veel vaart en bravoure. De heer C. Tiprcman gaf een schitterende evolutie te zien van vrouwen- hoter naar dolverliefde edelman. De dames C. Bouwens ep Pluijm gaven ook zeer geslaagde creaties te zien, terwijl de heer Martens als de verliefde knecht en de heer v. Onzenoort als bediende het ge heel uitstekend completeerde. De Forum combinatie heeft in dit stuk een climax be reikt en een prestatie geleverd die geen enkele plaatselijke vereniging afzonderlijk zal kunnen evenaren. BENOEMD. Tot leraar aan de R.K. Jongensmulo te R'vcer werd benoemd de heer Kieboom uit R'vecr. RKDVC-GVV 3-1. DVC schijnt toch nog wel iets in haar marsch te hebben, want was het vorigt week SVD, nu was het GW uit Geldermalsen dat het onderspit moest delven. Als om half 3 begonnen wordt zien we een gelijk op gaande strijd met wisselende kansen; in een aanval die van links door G. van Helvoirt werd gelanceerd, werd mooi voorgezet en door J. de Wit prachtig ingekopt, 1-0. Toen de bal weer midden uit was gegaon, werd er weer fel gestreden om het volgen de doelpunt, wat wel wat hardhandig werd gedaan door de GVV-achterhoede, die af en toe er rustig opsloegen, wat de scheids rechter ontging, daar hij er met de rug naar toe stond, maar naar hij later toch liet blijken, ook van optreden te houden. Htt was in de eerste helft nog de Wit, die weer een keurig doelpunt wist te scoren, door de bai ineens e schieten en met succes, 2-0. Maar GW bleef ook niet stil zitten en zag nog kans voor de rust een doelpunt e maken, waardoor met de stand 2 - 1 de rust inging. Na de thee was DVC het meest in de aanval, maar succes bleef uit, al kunnen we goede schoten noteren van v. Helvoirt en Tausch en de Munnik, die allen beter !ot verdiend hadden. Toen kwam echter het geval van de linksback van GW, die al enkele malen hardhandig was geweest en de arbiter nu niet ontging. Een speler van DVC werd in het gezicht geslagen, en kon dan ook zonder meer het veld verlaten, wat ook zeer terecht was. Na de hervatting sloeg de thuisclub weer ten aanval en het was weer v. d. Velden die niet kon nalaten er ook weer een voor zijn rekening te nemen en 3 - 1 liet aan tekenen en zo kwam het einde van deze wedstrijd met feen leiding die in goede handen was en met een verdiende en no dige puntenwinst, die voor DVC nog brood nodig waren. Jongens, zorg ook de laatste vier wed strijden voor winst, want het kan, dat is de laatste drie wedsrijden bewezen. ST. M. GESTEL - VLIJMENSE BOYS 3-1. Giseren speelden de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen St. Michiels Gestel. In het btgin van de wedstrijd zag het er naar uit dat de Boys revanche zouden nemen maar na de rust zakte 't spel v. d. Boys af en Gestel, dat zich inspande om bevrijd te worden van de laatste plaats, boekte toen een verdienstelijke overwinning. Over de wedstrijd het volgende De Boys trapten af en zaten meteen voor het doel van Gestel, maar de verdediging wist het spel te verplaatsen en Gestel lan ceerde enkele aanvallen, die enkele cor-, ners opleverden. Vlijmer. kwam hierna op zetten, maar ook zonder succes. Het spel golfde hierna wat op en neer en doelpun ten bleven uit door siechts schieten en ieder dacht dat de rust met blanke stand zou ingaan. Maar uit een mooie aanval van de Boys gaf Ih. van Esdonk de Boys de leiding 0-1. Hiermede kwam de rust. Na de rust pakte Gestel flink aan en het duurde niet lang of uit een goede aanval bracht de rechtsbinnen de stand gtlijk, 1-1, met een fraaie kopbal. Dt Boys probeerden het spel te verplaatsen, maar de stuwkracht zat er niet in om succes te behalen. Gestel zette alles op alles om uit de gevaarlijke zone te komen en de linksbuiten had suc ces en wist bij een mooie aanval de stand op 2 - 1 te brengen. Even kwamen de Boys terug, maar zonder succes. Midvoor en linksbinnen vonden de doelman van Gestel op zijn post. Uit een verre pass vanuit de verdediging kwam de bal bij de rechts buiten van Gestel, die op het doel af storm de en de doelman van de Boys met een mooi schot verraste, 3 - 1Met deze stand kwam het einde van deze nuttige wedstrijd. De leiding was goed. HAARSTEEG - RHODE 2-1. Door thuis met 2 - 1 van het sterke Rho de te winnen, heeft Haarsteegs le elftal toch wel bewezen tot zeer goede prestaties in staat e zijn. Dit was heus geen gemak kelijke taak, want de jongens uit St. Oeden- rode hadden nog een theoretische kans op het kampioenschap en waren slechts met één gedachte bezield, n.l. om de wedstrijd te winnen. Dat hun dat niet is gelukt ligt niet aan het vertoonde spel, rnaar aan het feit dat Haarsteeg een solidere parij voetbal ten toon spreidde. Het klopje deze middag over alle linies; de bal werd gedurende de ge hele speeltijd zeer goed geplaatst en 't was vooral aan Haarsteegs kanthalfs te danken dat de voorhoede constant in de aanval kon blijven, zowel Kiviis als v. d. Wiel vormde voor de gasten een onoverwinne lijke struikelblad en tengevolge daarvan ging er van de Rhodc-voorhoede niet veel uit. Het enige doelpunt dat ze op haar naam konden schrijven ontstond nog uit een klein Haarsteeg-misverstand, een fout die meteen resoluut werd afgestraft. De wedstrijd was nog maar amper be gonnen of Haarsteeg toonde grootse plan nen te hebben. Vooral linksbuiten Jung^ geburth was uiterst actief en van zijn voet kwamen gevaarlijke voorzetten. Midvoor v. d. Heijden werkte die aanvallen meestal zeer goed af en eenmaal stond de lat een doelpunt in de weg. Het was echter maar uitstel, want toen de bal vanaf de rechter vleugel voor de voeten van Junggeburth te recht kwam, was de Rhode doelman reeds bij voorbaat verslagen, tegen het zuivere en harde schot dat toen volgde was hij niet be stand, 1-0. Maar toch toonden de jongens uit St. Oedenrode wel te kunnen voetbal len en meermalen moest stopper Coensen in samenwerking met de beide backs v. d. Bosch en v. d. Heijden een Rhode aanval onderbreken. Op vrij onverwachte wijze ontstond voor rust de gelijkmaker, op een diepte-pass liepen enkele Rhode spelers snel door, enkele Haarsteegspelers lieten de bal even voor elkaar liggen en de Rhode midvoor maakte van deze aarzeling snel gebruik om onhoudbaar in te schieten, 1-1. Geheel tegen de verwachting in kwam de thuisclub na de rust in het offensief en er ontstonden voor het Rhode-doel hache lijke momenten. Spelinzicht van Haar steegs midvoor vormde de inleiding tot het tweede doelpunt. Een door linksbuiten Junggeburth hoog voor doel geplaatste bal, kopte v. d. Heijden met opzet mis, daar door werd ook zijn tegenstander misleid en de andere Haarsteegse voorwaarten die deze truck door hebben, stellen zich dus scherp op. Ook ditmaal lukte dit, de bal viel voor doel in een open ruimte, waar juist Sjel van Helvoirt stond opgesteld; er volgde een voetbeweging en onhoudbaar vloog de bal toen in het net, 2-1. Van zelfsprekend verliep het laatste kwartier on der grote spanning de gasten die niets meer te verliezen hadden zetten alles op aanval en Haarsteeg werd in de verdediging ge drukt, maar deze opeenhoping van spelers grendelden het doel echter resoluut af.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6